Setari Cookie-uri

Poti sa iubesti decat o singura data ??

M-am despartit de fostul acum aproape 2 ani, el la putin timp s-a combinat cu alta fata (motivul lui: ca sa ma uite pe mine), mie mi-a luat ceva. De atunci am avut tot felul de relatii scurte bineinteles. Momentan sunt intr-o relatie de vreo 6 luni aproape, timp in care el a fost plecat mai mult, o sa vina in romania dar va fi o relatie la distanta pentru ca are jobul in alt oras. Eu ce sa zic mai tin legatura cu fostul (am tinut constant legatura, pentru ca sunt unele lucruri pe care le pot vorbi doar cu el, cred ca e o dependenta la amandoi), tot timpul rade de mine de deciziile pe care le iau, ca nu am fost in stare sa am o relatie dupa ce m-am despartit de el si el ma rog nu a fost in stare sa aibe un job dupa ce s-a despartit de mine. Bine nici el nu e cel mai fericit de decizia luata cu aceasta fata dar pentru un motiv anume inca mai sta cu ea.
Da ideea e ca intradevar in tot acest timp am avut numai relatii esuate, nu se leaga nimic si nici cu baiatul cu care sunt, nu sunt multumita dar nu vreau sa mai stau singura. Vreau sa simt ce am simt odata si sa fiu la fel ca inainte, unde gresesc???
De cand ma stiu dau sfaturi, chiar si mama imi cere parerea la orice, are incredere in gandirea mea dar se pare ca eu nu sunt in stare sa gandesc cum trebuie pentru mine.. stiu ce vreau dar nu reusesc sa am..
yosirina
Postat pe 20 Mai 2012 14:55
nu stiu daca numai eu ma complac... au fost lucruri si evenimente pe care numai fostul le-a inteles, idem si pentru el. Bine nu tinem legatura zilnic dar oricum la cateva saptamani mai stam de vorba..
Baiatul de fata nu imi ofera timp ca sa pot sa ajung sa tin la el, ma straduiesc dar nu reusesc.. va veni in romania dupa cum am mai zis dar va fi o relatie la distanta.. eram curioasa sa vad experientele altor fete si la ce concluzii au ajuns ele
yosirina
Postat pe 20 Mai 2012 15:14
De la: criszoe, la data 2012-05-20 14:59:57Hmmm...poti iubi de cate ori vrei tu in viata asta si la fel poti sa te si amagesti ca exista o singura iubire...total gresit...de multe ori poti iubi de fiecare data altfel si poate chiar mai intens este doar o chestiune de timp pana iti dai seama.Eu cred totusi ca tu esti prea legata de el si te complaci pt ca asa te simti bine in loc sa vezi pe omul de langa tine ca un potential iubit.Te compatimesc.
......de acord cu tine....a iubi ..o data in viata...e perimat.....de pe vremea bunicii!!!...nici bunica nu mai crede azi in asa ceva!!!!
mia2123
Postat pe 20 Mai 2012 15:25
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:25:08
De la: criszoe, la data 2012-05-20 14:59:57Hmmm...poti iubi de cate ori vrei tu in viata asta si la fel poti sa te si amagesti ca exista o singura iubire...total gresit...de multe ori poti iubi de fiecare data altfel si poate chiar mai intens este doar o chestiune de timp pana iti dai seama.Eu cred totusi ca tu esti prea legata de el si te complaci pt ca asa te simti bine in loc sa vezi pe omul de langa tine ca un potential iubit.Te compatimesc.
......de acord cu tine....a iubi ..o data in viata...e perimat.....de pe vremea bunicii!!!...nici bunica nu mai crede azi in asa ceva!!!!



Adevarat, iubirea e de fiecare data altfel.Chiar si pe aceeasi persoana o iubesti diferit de-a lungul vietii
GHEISA_
Postat pe 20 Mai 2012 15:49
De la: GHEISA_, la data 2012-05-20 15:49:22
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:25:08
De la: criszoe, la data 2012-05-20 14:59:57Hmmm...poti iubi de cate ori vrei tu in viata asta si la fel poti sa te si amagesti ca exista o singura iubire...total gresit...de multe ori poti iubi de fiecare data altfel si poate chiar mai intens este doar o chestiune de timp pana iti dai seama.Eu cred totusi ca tu esti prea legata de el si te complaci pt ca asa te simti bine in loc sa vezi pe omul de langa tine ca un potential iubit.Te compatimesc.
......de acord cu tine....a iubi ..o data in viata...e perimat.....de pe vremea bunicii!!!...nici bunica nu mai crede azi in asa ceva!!!!



Adevarat, iubirea e de fiecare data altfel.Chiar si pe aceeasi persoana o iubesti diferit de-a lungul vietii
....si asta e foarte adevarat!!!! .....poti iubi aceeasi persoana.....altfel....si total diferit....de ce a fost!!!!!
mia2123
Postat pe 20 Mai 2012 15:53
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:53:34
De la: GHEISA_, la data 2012-05-20 15:49:22
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:25:08
De la: criszoe, la data 2012-05-20 14:59:57Hmmm...poti iubi de cate ori vrei tu in viata asta si la fel poti sa te si amagesti ca exista o singura iubire...total gresit...de multe ori poti iubi de fiecare data altfel si poate chiar mai intens este doar o chestiune de timp pana iti dai seama.Eu cred totusi ca tu esti prea legata de el si te complaci pt ca asa te simti bine in loc sa vezi pe omul de langa tine ca un potential iubit.Te compatimesc.
......de acord cu tine....a iubi ..o data in viata...e perimat.....de pe vremea bunicii!!!...nici bunica nu mai crede azi in asa ceva!!!!



Adevarat, iubirea e de fiecare data altfel.Chiar si pe aceeasi persoana o iubesti diferit de-a lungul vietii
....si asta e foarte adevarat!!!! .....poti iubi aceeasi persoana.....altfel....si total diferit....de ce a fost!!!!!
mia2123
Postat pe 20 Mai 2012 16:00
De la: mia2123, la data 2012-05-20 16:00:24
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:53:34
De la: GHEISA_, la data 2012-05-20 15:49:22
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:25:08
De la: criszoe, la data 2012-05-20 14:59:57Hmmm...poti iubi de cate ori vrei tu in viata asta si la fel poti sa te si amagesti ca exista o singura iubire...total gresit...de multe ori poti iubi de fiecare data altfel si poate chiar mai intens este doar o chestiune de timp pana iti dai seama.Eu cred totusi ca tu esti prea legata de el si te complaci pt ca asa te simti bine in loc sa vezi pe omul de langa tine ca un potential iubit.Te compatimesc.
......de acord cu tine....a iubi ..o data in viata...e perimat.....de pe vremea bunicii!!!...nici bunica nu mai crede azi in asa ceva!!!!



Adevarat, iubirea e de fiecare data altfel.Chiar si pe aceeasi persoana o iubesti diferit de-a lungul vietii
....si asta e foarte adevarat!!!! .....poti iubi aceeasi persoana.....altfel....si total diferit....de ce a fost!!!!!
mia2123
Postat pe 20 Mai 2012 16:00
De la: mia2123, la data 2012-05-20 16:00:43
De la: mia2123, la data 2012-05-20 16:00:24
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:53:34
De la: GHEISA_, la data 2012-05-20 15:49:22
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:25:08
De la: criszoe, la data 2012-05-20 14:59:57Hmmm...poti iubi de cate ori vrei tu in viata asta si la fel poti sa te si amagesti ca exista o singura iubire...total gresit...de multe ori poti iubi de fiecare data altfel si poate chiar mai intens este doar o chestiune de timp pana iti dai seama.Eu cred totusi ca tu esti prea legata de el si te complaci pt ca asa te simti bine in loc sa vezi pe omul de langa tine ca un potential iubit.Te compatimesc.
......de acord cu tine....a iubi ..o data in viata...e perimat.....de pe vremea bunicii!!!...nici bunica nu mai crede azi in asa ceva!!!!



Adevarat, iubirea e de fiecare data altfel.Chiar si pe aceeasi persoana o iubesti diferit de-a lungul vietii
....si asta e foarte adevarat!!!! .....poti iubi aceeasi persoana.....altfel....si total diferit....de ce a fost!!!!!
.....poti sa iubesti o singura data...dar sa nu fii umbra acelui barbat...ci soarele care staluceste in viata lui!!!!!
mia2123
Postat pe 20 Mai 2012 16:02
mia mi-a placut foarte mult raspunsul tau, nu stiu ce varsta ai dar mi-ai dat de gandit. Poti sa iubesti o singura data dar sa nu fi umbra... nu este vorba ca mai tin la fostul, ma asteptam sa apara cineva cu care sa ma inteleg la fel de bine, fara atatea piedici :D. stiu ca eu am fost cea care a pus mai mult suflet in cea fost, deci nu m-am gandit la impacare... nu disper doar caut raspunsuri sa vad unde gresesc
yosirina
Postat pe 20 Mai 2012 19:33
Deci de iubit ...iubesti doar o data nu ? Dar dragoste faci de mai multe ori sa inteleg .
serpico_
Postat pe 20 Mai 2012 19:56
De la: yosirina, la data 2012-05-20 14:55:15M-am despartit de fostul acum aproape 2 ani, el la putin timp s-a combinat cu alta fata (motivul lui: ca sa ma uite pe mine), mie mi-a luat ceva. De atunci am avut tot felul de relatii scurte bineinteles. Momentan sunt intr-o relatie de vreo 6 luni aproape, timp in care el a fost plecat mai mult, o sa vina in romania dar va fi o relatie la distanta pentru ca are jobul in alt oras. Eu ce sa zic mai tin legatura cu fostul (am tinut constant legatura, pentru ca sunt unele lucruri pe care le pot vorbi doar cu el, cred ca e o dependenta la amandoi), tot timpul rade de mine de deciziile pe care le iau, ca nu am fost in stare sa am o relatie dupa ce m-am despartit de el si el ma rog nu a fost in stare sa aibe un job dupa ce s-a despartit de mine. Bine nici el nu e cel mai fericit de decizia luata cu aceasta fata dar pentru un motiv anume inca mai sta cu ea.
Da ideea e ca intradevar in tot acest timp am avut numai relatii esuate, nu se leaga nimic si nici cu baiatul cu care sunt, nu sunt multumita dar nu vreau sa mai stau singura. Vreau sa simt ce am simt odata si sa fiu la fel ca inainte, unde gresesc???
De cand ma stiu dau sfaturi, chiar si mama imi cere parerea la orice, are incredere in gandirea mea dar se pare ca eu nu sunt in stare sa gandesc cum trebuie pentru mine.. stiu ce vreau dar nu reusesc sa am..


Parerea mea este ca de fiecare data iubesti o persoana in feluri diferite insa o singura data iubesti cu adevarat. Trebuie primadata sa ne gandim la asyteptarile pe care le avem de la persoana pe care dorim sa o avem langa noi, si pe urma sa o cautam. Din punctul meu de vedere - viata oricum este trecatoare pe acest pamant, asadar important este pt mine sa-mi gasesc un barbat care sa ma iubeasca - sa fie muncitor, sa-si poata asuma responsabilitatea de a intretine o familie si in rest sa ne bucuram de viata impreuna. Si sdraga mea sa sti ca intelegerea este esentiala deoarece daca reusesti sa te intelegi - reusesti sa te iubesti unul pe celalalt. Pana la urma toti suntem oameni cu 2 maini- 2 picioare indiferent de rasa, culoare, nationalitate sau varsta, esential este sa ne gasim o jumatate care sa ne intelegem si sa ne iubim - pana la urma toate lucrurile acestea pe care le-am amintit tine de felul nostru de a gandi - decizile noastre ne influentiaza viata - astfel incat - pana la urma de noi depinde totul, suntem singurii responsabili de felul in care alegem sa ne traim viata !!!
kudika_nikole
Postat pe 20 Mai 2012 20:32
E ideal sa iubesti o singura persoana in viata,dar cum in cele mai multe cazuri sansa de a alege din prima ce e mai bun e cam ca o sansa de a castiga la o loterie,suntem nevoiti sa ne indreptam iubirea catre altcineva.cel putin in ceea ce ma priveste,pot spune ca nu pot uita fata pe care am iubit-o,dar sunt pregatit sa iubesc pe altcineva daca prima iubire nu a fost impartasita,sau cum a fost in cazul tau,s-a destramat.deci daca esti suficient de echilibrata emotional,poti ajunge sa iubesti si a doua oara in viata.totul e sa privesti totul de la capat,uitand ce a fost si privind omul de langa tine fara sa faci comparatii.succes!
kudika_8653
Postat pe 28 Mai 2012 22:09
Eu cred ca esti prea disperata sa-ti gasesti pe cineva si de-aia nu se leaga nimic. Ce-ti pasa de parerea fostului? Fiecare cu viata lui... El face parte din trecut si asa trebuie sa si ramana. Nu sta intr-o relatie doar asa, ca sa zici si tu ca ai pe cineva. Nu e capat de lume daca stai o vreme singura; sa stii ca multe persoane stau singure o perioada indelungata dupa incheierea unei relatii de n ani, fiindca le e greu sa o mai ia de la capat. Cat despre tipul cu care esti acum e o pierdere de timp. N-aveti cum sa va apropiati daca va vedeti o data pe luna. Asta nu-i relatie, ci doar o frectie la picior de lemn. Daca ai fi singura, ai putea sa mai iesi si cu altii etc. Asa, te-ai legat de tipul ala, si daca te vezi cu alti barbati se cheama ca-l inseli.
Micaell
Postat pe 29 Mai 2012 16:33
cat timp te vei agata de iluzia fostului si vei incerca sa il compari pe actualul cu el sau vei cauta ceva di fostul in alti barbati, nu vei putea ajunge sa iubesti cu adevarat pe altcineva......vei iubi doar o proiectie a imaginatiei tale iar cand iti vei da seama ca e altfel decat ti-ai imaginat tu, vei ajunge la dezamagire...din nou si din nou. asta pana vei invata ca fiecare om e diferit si nu poti gasi pe cineva in altcineva. rupe-te total de ce a fost. traieste cu amintirile, dar nu din ele. cauta un barbat care sa corespunda cerintelor tale cat de cat, dar incearca sa-l vezi pe el, nu pe altul
black3kobra
Postat pe 29 Mai 2012 16:45
De la: Micaell, la data 2012-05-29 16:33:18Eu cred ca esti prea disperata sa-ti gasesti pe cineva si de-aia nu se leaga nimic. Ce-ti pasa de parerea fostului? Fiecare cu viata lui... El face parte din trecut si asa trebuie sa si ramana. Nu sta intr-o relatie doar asa, ca sa zici si tu ca ai pe cineva. Nu e capat de lume daca stai o vreme singura; sa stii ca multe persoane stau singure o perioada indelungata dupa incheierea unei relatii de n ani, fiindca le e greu sa o mai ia de la capat. Cat despre tipul cu care esti acum e o pierdere de timp. N-aveti cum sa va apropiati daca va vedeti o data pe luna. Asta nu-i relatie, ci doar o frectie la picior de lemn. Daca ai fi singura, ai putea sa mai iesi si cu altii etc. Asa, te-ai legat de tipul ala, si daca te vezi cu alti barbati se cheama ca-l inseli.


uneori nu strica o perioada de respiro......ai dreptate. de multe ori singuratatea te ajuta sa iti faci ordine in ganduri si in sentimente si sa iti dai seama ce vrei cu adevarat
black3kobra
Postat pe 29 Mai 2012 16:54
Eu ce sa zic mai tin legatura cu fostul (am tinut constant legatura, pentru ca sunt unele lucruri pe care le pot vorbi doar cu el, cred ca e o dependenta la amandoi), tot timpul rade de mine de deciziile pe care le iau, ca nu am fost in stare sa am o relatie dupa ce m-am despartit de el si el ma rog nu a fost in stare sa aibe un job dupa ce s-a despartit de mine. Bine nici el nu e cel mai fericit de decizia luata cu aceasta fata dar pentru un motiv anume inca mai sta cu ea.
Da ideea e ca intradevar in tot acest timp am avut numai relatii esuate, nu se leaga nimic si nici cu baiatul cu care sunt, nu sunt multumita dar nu vreau sa mai stau singura. Vreau sa simt ce am simt odata si sa fiu la fel ca inainte, unde gresesc???
De cand ma stiu dau sfaturi, chiar si mama imi cere parerea la orice, are incredere in gandirea mea dar se pare ca eu nu sunt in stare sa gandesc cum trebuie pentru mine.. stiu ce vreau dar nu reusesc sa am..[/quote]


Atata timp cat mai ti legatura cu el,nu rezolvi nimic.Simt o usoara caldura in randurile tale cand vorbesti despre el>Tu inca mai ti la el Si stau si ma gandesc de ce?N-ar fi destul sa va salutati normal ca doua cunostinta fara sa stati la barfa si sa va depanati planurile voastre?El poate are acea parte negativa care ti-o transmita tie!RUPE draga mea, legatura complet cu el si refati viata asa cum sti mai bine fara ai mai cere lui sfaturi s-au sa-i povestesti viata!
Sa ramana intre voi doar respectul de a va saluta si nimic mai mult.Poate fi asa de greu?
Titanika
Postat pe 29 Mai 2012 17:03


Atunci cand iubirea,pe care o marturisesti,doare pana in strafundul fiintei tale,inseamna ca iubesti cu adevarat si totul se transforma intr-o valvataie puternica,nemaicontand nimic altceva in acel moment!!!Aceasta se intalneste si se traieste o singura data in viata,este unica!!!

Pe de alta parte,,putem trai iubiri de-alungul vietii,diferite ca intensitate,manifestare si grad de implicare,in functie de modul cum percepem acest sentiment la momentul respectiv!!Iubirea este graduala si poate ajunge la nivel de foarte inalt de emotie si substanta,totul depinzand de cei implicati!!!Iubim toata viata noastra,este firesc acest lucru,dar in mod diferit,iubirea de vis fiind una singura,momentul de timp fiind aleatoriu,dar ,paradoxal,anticipat de destin!!Asa cum nu putem iubi ,simultan,mai multe persoane,indiferent daca vorbim de barbati sau femei,,undeva exista limitele de separatie!!!Putem iubi "pana la moarte" sau doar sa ne prefacem ca iubim,din "n" motive,dependente sau nu de noi,alergand toata viata noastra dupa o himera!!!

On topic---Gresesti ca mentii o legatura cu fostul iubit ,si ai gresit in intreprinderea de a avea o relatie parcursa la distanta,acestea nu au durata de viata!!!ERoare nepermisa pe ambele planuri!! Nu mai spun faptul ca ,personal,nu sunt de acord cu jocul duplicitar!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Mai 2012 17:05
Te poti indragosti de mai multe ori in viata si de fiecare data ti se pare ca iubesti cu si mai multa intensitate...deci, nu mai dezgropa trecutul ci priveste spre viitor cu optimism si mai multa incredere in tine!
rondina
Postat pe 29 Mai 2012 18:22
Da, te poti indragosti de mai multe ori. Problema e ca atunci cand ai suferit cu dragostea anterioara esti mai circumspect. Inimii nu-i poti dicta, dar in dragoste trebuie sa fii corect, cu tine insati cat si cu ceilalti. Nu poti lua ceva ce apartine altcuiva, nu-ti poti cladi fericirea pe suferinta altuia. Daca fostul iubit te-ar iubi, pe tine, ar parasi-o fara nicio remuscare pe cealalta.Ce spun eu? Nici nu ar fi existat o cealalta. Parerea mea e ca ai de-a face cu un individ care tine doi pepeni intr-o mana. Rostogoleste-te , pana nu-i prea tarziu! Viata e scurta, nu-ti irosi tinereatea privind la spatele cuiva. Daca te voia pe tine acum erati impreuna.
Numai bine!
sultanica455
Postat pe 29 Mai 2012 19:52
De la: yosirina, la data 2012-05-20 14:55:15M-am despartit de fostul acum aproape 2 ani, el la putin timp s-a combinat cu alta fata (motivul lui: ca sa ma uite pe mine), mie mi-a luat ceva. De atunci am avut tot felul de relatii scurte bineinteles. Momentan sunt intr-o relatie de vreo 6 luni aproape, timp in care el a fost plecat mai mult, o sa vina in romania dar va fi o relatie la distanta pentru ca are jobul in alt oras. Eu ce sa zic mai tin legatura cu fostul (am tinut constant legatura, pentru ca sunt unele lucruri pe care le pot vorbi doar cu el, cred ca e o dependenta la amandoi), tot timpul rade de mine de deciziile pe care le iau, ca nu am fost in stare sa am o relatie dupa ce m-am despartit de el si el ma rog nu a fost in stare sa aibe un job dupa ce s-a despartit de mine. Bine nici el nu e cel mai fericit de decizia luata cu aceasta fata dar pentru un motiv anume inca mai sta cu ea.
Da ideea e ca intradevar in tot acest timp am avut numai relatii esuate, nu se leaga nimic si nici cu baiatul cu care sunt, nu sunt multumita dar nu vreau sa mai stau singura. Vreau sa simt ce am simt odata si sa fiu la fel ca inainte, unde gresesc???
De cand ma stiu dau sfaturi, chiar si mama imi cere parerea la orice, are incredere in gandirea mea dar se pare ca eu nu sunt in stare sa gandesc cum trebuie pentru mine.. stiu ce vreau dar nu reusesc sa am..


Gresesti ca esti intr-o relatie cu un barbat care nu e pe placul tau doar de teama de a nu fi singura. Si mai gresesti ca nu lasi ranile trecutului sa se inchida, tu tot gandindu-te la fostul si fosta voastra relatie.

Ce e de facut? Ori te complaci in relatia actuala, ceea ce nu-ti recomand, ori iesi din relatia aceasta si incerci sa dai uitarii tot trecutul. Pana nu o sa incetezi de a te mai gandi la fostul iubit, nu vei putea iubi pe altcineva, iar relatiile de conjuctura, nu te vor ajuta niciodata sa lasi trecutul in urma si sa poti iubi din tot sufletul pe altcineva.

Lasa trecutul in pace si nu mai accepta relatii de conjunctura!
kokeshi
Postat pe 30 Mai 2012 11:22
iubim cu adevarat o singura data...ne indragostim apoi de fiecare data
crissty_doi
Postat pe 30 Mai 2012 11:36
De la: GHEISA_, la data 2012-05-20 15:49:22
De la: mia2123, la data 2012-05-20 15:25:08
De la: criszoe, la data 2012-05-20 14:59:57Hmmm...poti iubi de cate ori vrei tu in viata asta si la fel poti sa te si amagesti ca exista o singura iubire...total gresit...de multe ori poti iubi de fiecare data altfel si poate chiar mai intens este doar o chestiune de timp pana iti dai seama.Eu cred totusi ca tu esti prea legata de el si te complaci pt ca asa te simti bine in loc sa vezi pe omul de langa tine ca un potential iubit.Te compatimesc.
......de acord cu tine....a iubi ..o data in viata...e perimat.....de pe vremea bunicii!!!...nici bunica nu mai crede azi in asa ceva!!!!



Adevarat, iubirea e de fiecare data altfel.Chiar si pe aceeasi persoana o iubesti diferit de-a lungul vietii

Ai spus un mare adevar ,asa vad si eu lucrurile.
kudika_3939
Postat pe 30 Mai 2012 14:10
De la: rondina, la data 2012-05-29 18:22:10Te poti indragosti de mai multe ori in viata si de fiecare data ti se pare ca iubesti cu si mai multa intensitate...deci, nu mai dezgropa trecutul ci priveste spre viitor cu optimism si mai multa incredere in tine!

Ai dreptate ...eu mereu sunt indragostit...
serpico_
Postat pe 30 Mai 2012 14:18
De la: serpico_, la data 2012-05-30 14:18:27
De la: rondina, la data 2012-05-29 18:22:10Te poti indragosti de mai multe ori in viata si de fiecare data ti se pare ca iubesti cu si mai multa intensitate...deci, nu mai dezgropa trecutul ci priveste spre viitor cu optimism si mai multa incredere in tine!

Ai dreptate ...eu mereu sunt indragostit...

Stiu....
rondina
Postat pe 30 Mai 2012 14:21
De la: rondina, la data 2012-05-30 14:21:23
De la: serpico_, la data 2012-05-30 14:18:27
De la: rondina, la data 2012-05-29 18:22:10Te poti indragosti de mai multe ori in viata si de fiecare data ti se pare ca iubesti cu si mai multa intensitate...deci, nu mai dezgropa trecutul ci priveste spre viitor cu optimism si mai multa incredere in tine!

Ai dreptate ...eu mereu sunt indragostit...

Stiu....

CINE M-A TURNAT ?
Hai zii repede ca nu te spui.
serpico_
Postat pe 30 Mai 2012 14:24
De la: serpico_, la data 2012-05-30 14:24:57
De la: rondina, la data 2012-05-30 14:21:23
De la: serpico_, la data 2012-05-30 14:18:27
De la: rondina, la data 2012-05-29 18:22:10Te poti indragosti de mai multe ori in viata si de fiecare data ti se pare ca iubesti cu si mai multa intensitate...deci, nu mai dezgropa trecutul ci priveste spre viitor cu optimism si mai multa incredere in tine!

Ai dreptate ...eu mereu sunt indragostit...

Stiu....

CINE M-A TURNAT ?
Hai zii repede ca nu te spui.

rondina
Postat pe 30 Mai 2012 14:27
De la: rondina, la data 2012-05-30 14:27:49
De la: serpico_, la data 2012-05-30 14:24:57
De la: rondina, la data 2012-05-30 14:21:23
De la: serpico_, la data 2012-05-30 14:18:27
De la: rondina, la data 2012-05-29 18:22:10Te poti indragosti de mai multe ori in viata si de fiecare data ti se pare ca iubesti cu si mai multa intensitate...deci, nu mai dezgropa trecutul ci priveste spre viitor cu optimism si mai multa incredere in tine!

Ai dreptate ...eu mereu sunt indragostit...

Stiu....

CINE M-A TURNAT ?
Hai zii repede ca nu te spui.

Deci nu zici nu ? Ei lkasa de nu o sa pleci tu fara budigai cand dam nas in nas ...vezi tu .
serpico_
Postat pe 30 Mai 2012 14:31
...ca eschimosii ....
rondina
Postat pe 30 Mai 2012 14:50
De la: rondina, la data 2012-05-30 14:50:11 ...ca eschimosii ....

Bini ...razi da o sa vezi tu .Si nu o sa ai ajutoare. Ce ca eschimosii...ca tarzan...
serpico_
Postat pe 30 Mai 2012 14:53
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=F4VdYy9Fd5o...luati exemplu
serpico_
Postat pe 30 Mai 2012 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie in impas 40 De la: cornelia_leia 4 Mai 2009 22:31
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar??? 1 De la: omenie 22 Iunie 2010 21:12
Cum ai putut? 6 De la: GreenBubbles 5 Noiembrie 2009 21:44
ce simt pt el? 28 De la: razz 12 Aprilie 2010 16:42
INDECISA 11 De la: Romina_Mihaela_Alionte_1 8 Februarie 2013 22:12