Setari Cookie-uri

Dezamagiri

Buna! Scriu aici pentru ca imi doresc sa aflu si alte pareri fata de cele ale prietenilor mei, care mi se aseamana. Prin urmare, va rog sa imi scrieti.
Lucrurile stau in felul urmator: anul trecut, in septembrie 2011, am cunoscut un baiat, care trebuie sa recunosc ca mi-a atras atentia. Ma uimeste faptul ca ne invarteam prin aceleasi cercuri de ani buni si totusi era de parca nu il vazusem niciodata pana atunci. Defapt, mi-a atras atentia doar in momentul in care a inceput sa se uite la mine. Treceam pe langa el sau trecea pe langa mine si se uita in ochii mei pana ieseam din aria lui vizuala, uneori zambind aproape imperceptibil, dar fara alte gesturi. Cert este ca daca apaream eu prin preajma lui, era ca si cum nimic nu mai exista. Ii ignora pe toti. Iar pentru mine era la fel: ca si cum lumea si-ar fi urmat cursul ei firesc iar noi am fi ramas pe loc in momentele acelea. Dupa vreo luna de astfel de gesturi, am cedat. Trebuia sa vorbesc cu el. Nu aveam cum sa ma duc la el pentru ca era mereu in grupuri de oameni, majoritatea baieti si m-as fi simtit prost. Asa ca am facut rost de idul lui de mess si intr-o seara mi-am facut curaj si l-am bagat in seama. A recunoscut imediat persoana cu care vorbea. Nu mi-a zis decat ca par o persoana interesanta pe care poate ca ar vrea sa o cunoasca.De atunci, am inceput sa vorbim si cand ne intalneam ieseau scantei. Stiam ca are ceva pt mine, dar nu imi dadeam seama ce. Cu timpul, mi-am dat seama ca suntem in totalitate diferiti. Noi eram dovada clara ca opusurile se atrag. Intr-o zi, a venit la mine si mi-a spus ca vrea sa fie sincer si ca are prietena. M-am prefacut nepasatoare, ca si cum nici nu ar fi contat. Nu l-am intrebat niciodata nimic legat de subiect, desi am continuat sa vorbim la fel ca inainte. Ne contraziceam mereu pe diferite subiecte si ajungeam sa ne aprindem amandoi, ceea ce facea lucrurile mai incitante. Cand era vorba de sex, eram pe aceeasi lungime de unda. Prin ianuarie 2012 am constatat ca deja nu mai era in nicio relatie. Vorbeam deja ca si cum eram impreuna. Ne incitam mereu reciproc. Totul era spontan. Stateam uneori de vorba la telefon si ii veneau tot felul de idei nebunesti, pe care insa niciodata nu le punea in practica, fapt ce ma dezamagea oarecum. Cand stateam de vorba fata in fata mereu se apropia la 1 cm de mine si imi observa reactiile, chiar daca niciodata nu facea mai mult. Intr-o zi am dat de el cand coboram scarile si m-a prins de mana si m-a sarutat pe obraz. Un gest neinsemnat pentru oricine, dar care m-a tulburat. Prin mai ajunsesem deja la capatul rabdarii. Nu intelegeam ce este in mintea lui. Nici acum nu inteleg. Stiu ca l-am atras, sunt sigura de asta. Dar deja vroiam mai mult iar el nu facea nimic altceva. De atatea luni, ajunsese un chin pentru mine sa incerc sa ii dau de cap. Stiam ca pe 1 iunie aveam sa mergem impreuna la o petrecere, asa ca mi-am propus sa astept pana atunci.

Cand am ajuns la petrecerea cu pricina, el inca nu aparuse. Cand a aparut, a aparut la brat cu o fata care aveam impresia demult ca il place. S-a asezat langa el. Dupa s-a uitat prin camera si a dat cu ochii de mine. M-am prefacut ca nu il zaresc, desi am observat cu coada ochiului ca se uita la mine. Nu dupa mult timp a venit la mine si am discutat putin dupa care m-a invitat la dans. La un mom dat mi-a soptit ca s-a plictisit si sa mergem pana afara. Afara, pentru prina oara m-a sarutat. In sfarsit, dupa atata timp. Cand am intrat inapoi mi-a zs ca ne vedem in cateva minte, ca vrea sa manance ceva. Defapt s-a dus pe ring si dansa cu fata cu care venise. Dupa cam vreo ora a inceput sa danseze cu o alta fata, cu care era prieten. Erau chiar langa mine, la jumatate de metru cand au inceput sa se sarute. Nici nu stiu ce am simtit in momentul ala. Eram dezamagita de mine,pentru ca practic eu eram aia fraiera care statuse dupa el. Cand s-a terminat melodia am vrut sa ies putin afara. Se pusese in fata mea serios, fara sa spuna ceva. Am trecut insa de el, fiindu-mi greu sa imi ascund indignarea. Probabil ca in momentul ala si-a dat si el seama ca vazusem ce s-a intamplat. Cand m-am intors, eram deja mai linistita si hotarasem sa imi continui seara ignorand tot ce avea legatura cu el. Prin urmare am inceput sa dansez iar. Era tot acolo cu fata aia, asa ca m-am intors cu spatele la ei. La un momentat, tipul cu care dansam, m-a impins spre el. Am facut un gest in semn ca nu si m-am retras. El m-a prins de mana iar eu m-am smucit sa imi dea drumul si am plecat. Nu m-am uitat la el ca sa ii vad reactia, dar mi s-a zis ca a ramas pe loc debusolat, nestiind ce sa faca, dupa care s-a intors si a dansat cu fata aceea iar. Stiu ca s-a uitat la mine dupa aceea dar nu mi-a mai zis nimic. Spre sfarsit, cand m-am mai calmat, am iesit afara sa fumez. Am dat nas in nas cu el si m-am oprit. I-am zs unde ma duceam si a venit cu mine. Mi-a spus ca ii pare rau si am stat de vorba. Stiam ca nu aveam sa ne mai vedem asa ca l-am rugat sa imi spuna ce are de spus. Mi-a zis ca nu stie ce vrea si alte abureli. Cand sa plece m-a sarutat pe obraz. Nu am schitat niciun semn. Am ramas in aceesi pozitie pana a plecat.

Nu pot sa nu ma intreb ce a fost in capul lui in tot timpul asta. In atatea luni avea timp sa isi dea seama ce vrea. Ma intreb daca l-a afectat in vreun fel, daca sta si se gandeste asa cum fac eu. As vrea sa stearga si sa sterg orice mod de a lua legatura. M-as simti mai bine, cred. Dar totodata as vrea sa ii spun inainte, tot ce am sa ii spun. Dar ma gandesc ca oricum nu ii pasa si nu vreau sa ii las nu stiu ce impresie gresita. Sunt curioasa totusi daca m-ar cauta el daca nu as zice nimic. Uneori ma gandesc ca sunt eu prea sensibila si prea pudica pentru secolul nostru si ca exagerez. Dar pana la urma nu i-am cerut niciodata nimic. Si chiar daca ma sarutase nu insemna ca e obligat sa fie cu mine sau ceva de genul. Tot ce am vrut a fost respect. E posibil sa se fi sarutat cu fata aia doar ca sa ma faca pe mine sa inteleg ca nu e nimic special cu mine? Nu mai stiu ce sa cred. Nu inteleg la ce se mai uita atat la mine dupa ce l-am respins si nu inteleg de ce parea asa ganditor si suparat dupa ceea ce s-a intamplat. Voi ce ziceti? Ce credeti ca este in mintea lui si ce credeti ca ar trebui sa fac mai departe?
Eu stiu ca sunt o persoana puternica si am trecut prin lucruri mai urate si stiu ca pot sa trec peste daca asta imi propun. Numai ca intr-un fel nu imi vine sa dau cu piciorul, pentru ca mi-am pierdut ceva timp asteptand dupa el. Nu imi este greu sa ma dezleg de oameni, imi este greu sa ma dezleg de amintiri.
cloudroom22
Postat pe 3 Iunie 2012 07:58
Nu merita atentia ta,este o persoana imatura care incearca sa atraga atentia... doar atat..Tu pari a fi o fata inteligenta, si si nu cred ca merita atentia ta- mai mult decat a primit deja...Evita-l si o sa devina frustrat, pt el conteaza sa se vada dorit de cat mai multe.. Si da, avem nevoie de fete sensibile chiar si pentru secolul acesta! Mult succes!
meri0179
Postat pe 5 Iunie 2012 09:37



Daca imi spui si varsta voastra,,este perfect!!!Nu stiu de ce,,dar imi lasati impresia unor adolescenti,,tu incipienta in relatii,el,in schimb ,jucator profesionist in ale tatonarii tenebre!!!Esti mult prea timida si supusa semnelor de intrebare,legate de acel tanar!!Ma insel oare?"??? Povestea ta este cladita pe un teren nisipos,care imi lasa impresia unei mlastini miscatoare,,,se joaca si nu se joaca cu tine,ii place flirtul ,dar te si incita,,agreeza jocul multiplu,dar te saruta,,este clar din punctul meu de vedere,,,sunteti in contradictie,,,tu vrei mai mult ,pe cand ,el se limiteaza la cu mult mai putin!!! Esti ingenua,prea fragila pentru el,,lui ii place abordarea cu aplomb!!Nu stii ce este in capul lui???Ce poate fi ,decat instabilitatea existenta in cutiuta cerebrala a oricarui imberb!!!El nu stie ca, sarutand o femeie,,in necunostinta semnificatiei acestuia,poate distruge un safodaj emotional?Nu stie,,,ti-o spun cu mana pe inima,,daca ar fi facut-o,,,nu ar fi baleiat de la o tanara la alta!!!Draga mea,amintirile sunt obligatii ale vietii,,,poarta-le in inima,dar ,doar atat!!In ceea ce priveste,,,acel om,,,priveste-l ca pe o insula lipsita de viata,,deci neexplorabila!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Iunie 2012 10:02
Pentru cloudroom_22: lui ii place sa se joace cu femeile, cu mintea lor, cu inima lor. Si mai cred ca el este doar un bun actor, care promite multe, dar nu face nimic.

Sunt convinsa ca el poate nici nu se mai gandeste la tine si poate ca are in vizor alte fete.

Cu un astfel de baiat nu o sa faci niciodata casa buna, nu o sa poti avea o relatie frumoasa. Nu-ti recomand sa mai mentii legatura cu el si nici sa incepeti o relatie. Ai suferi mult prea mult avand o relatie cu o astfel de persoana.
kokeshi
Postat pe 26 Iunie 2012 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
În atenția celor tentați de oferte 4 De la: nicoletaionita 2 Martie 2012 11:41
despre noi romanii 13 De la: selin32 14 Decembrie 2012 11:59
Importan,va rog sa ma ajutati ! 11 De la: kudika_939457 8 Noiembrie 2013 20:15
bloguri 3 De la: kudika_7376 21 Mai 2012 23:54
Barbatii pesti 13 De la: kudika_25906 15 Aprilie 2014 16:19