Setari Cookie-uri

sunt isarcinata ????

Am avut ultima data relatii sexuale aproape o luna in urma ... mentruatia trebuia sa mi se inceapa pe 30 dar deja e 7 .... nustiu ce sa cred.... am facut un test rezultatul o fost negativ , dar nus sa cred in testu cela ori nu ....... ma mai cindesc pentru ca am racit poate din cauza asta nu mi se incepe ciclul ... va rog un sfat ... ce sa fac....
kudika_8839
Postat pe 7 Iunie 2012 09:55
ce-i aia "isacinata"?!!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Iunie 2012 10:03
insarcinata ... adik astepti un copil ....
kudika_8839
Postat pe 7 Iunie 2012 10:11
De la: kudika_8839, la data 2012-06-07 10:11:29insarcinata ... adik astepti un copil ....


da?! astept un copil si eu nu stiu nimic?! cum spuneam fu tutul a devenit un sport in curand o sa-l predea astia in scoala in locul limbii romane!!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Iunie 2012 10:14
De la: kudika_8839, la data 2012-06-07 09:55:07Am avut ultima data relatii sexuale aproape o luna in urma ... mentruatia trebuia sa mi se inceapa pe 30 dar deja e 7 .... nustiu ce sa cred.... am facut un test rezultatul o fost negativ , dar nus sa cred in testu cela ori nu ....... ma mai cindesc pentru ca am racit poate din cauza asta nu mi se incepe ciclul ... va rog un sfat ... ce sa fac....



Las la o parte exprimarea-ti defectuoasa si si nici nu te intreb daca ai folosit vreun mijloc de protectie,in vederea evitarii aparitiei unei sarcini neplanificate,situatia de fata nu mai ridica asemenea semne de intrebare !!!
In primul rand,testele de sarcina nu sunt concludente 100%,cu atat mai mult daca sunt efectuate foarte apropiat de data la care trebuia sa ai ultima menstra!!!Acestea se fac dupa un interval de timp,lasat cu intentia obtinerii unui rezultat veridic!!
In al doilea rand,,,orice posibila sarcina aduce si alte simptome specifice ei,,prezinti stari de rau?????Pentru linistea ta,,poti merge la medicul ginecolog ,in vederea efectuarii unui control de specialitate,dar nu mai devreme de sase saptamani!!

Daca nu ai fost atenta cu tine si ai avut contact sexual fara minima protectie,da,poti fi insarcinata!!

Sfat---asteptare ,dupa care prezentare la medicul curant.Valabil ,daca nu intervine menstra intre timp!!!
MissRainbow
Postat pe 7 Iunie 2012 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti de sexul dupa casatorie? 53 De la: kiss_my_ass 27 Martie 2012 09:14
criza dinaintea casatoriei 28 De la: iulika_flore 22 Aprilie 2010 01:24
nasi in constanta 1 De la: Dementa 10 Iunie 2010 21:33
cel mai bun tort de nunta 26 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 19:03
VAND ROCHIE DE MIREASA DEMETRIOS 1 De la: Derya 25 Septembrie 2009 23:40