Setari Cookie-uri

Nu stiu ce vreau

Pe scurt.
Sunt cu un tip de 3 ani.Acum juma' de an ne-am despartit pentru ca nu vroia sa faca nimic, nu munca, nu afectiune nu nimnic.
Eu m-am cuplat cu S.
S a fost minunat din toate punctele de vedere probabil comparativ cu A.
2 luni de dragoste cum nu credeam ca exista si dintr-o data a primit o oferta ca'n filme.Sa plece din oras.El atunci a ales sa ramana pentru mine, eu l-am indepartat numai ca sa-si poata face viitorul. Acum , dupa 6 luni .....dupa ce m-am impacat cu A,gandul meu este la ......S
kudika_9575
Postat pe 11 Iunie 2012 15:10
pinochyoo
Postat pe 11 Iunie 2012 15:12
Cred ca este cam tirziu pentru regrete ,
kudika_3939
Postat pe 11 Iunie 2012 15:25
De la: kudika_9575, la data 2012-06-11 15:10:07Pe scurt.
Sunt cu un tip de 3 ani.Acum juma' de an ne-am despartit pentru ca nu vroia sa faca nimic, nu munca, nu afectiune nu nimnic.
Eu m-am cuplat cu S.
S a fost minunat din toate punctele de vedere probabil comparativ cu A.
2 luni de dragoste cum nu credeam ca exista si dintr-o data a primit o oferta ca'n filme.Sa plece din oras.El atunci a ales sa ramana pentru mine, eu l-am indepartat numai ca sa-si poata face viitorul. Acum , dupa 6 luni .....dupa ce m-am impacat cu A,gandul meu este la ......S



Du-te dupa el,ce mai stai,,dar vezi sa nu cunosti pe "X",caci ai incurcat-o !!!!!

Fata draga,in cazul unora ca tine,cu toata rabdarea si bunavointa,pe care le am,,chiar nu am ce sa comentez,,ma lasati cazuta pe ganduri!!!! Sunteti inconfundabile in nestatornicia voastra si va caracterizati singure,,!!!Orice comment de-al meu,in acest moment,chiar este inutil!!!Procedeaza in functie de ceea ce iti dicteaza inima destabilizata complet!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 15:28
"" Sunteti inconfundabile in nestatornicia voastra si va caracterizati singure,,!!!Orice comment de-al meu,in acest moment,chiar este inutil!""


Fa-ma sa inteleg te rog.
Nu-mi doresc decat sa-mi dea cineva care nu mi-e apropiat un sfat , cineva care judeca ce se intampla fara a avea resentimente fata de mine..
kudika_9575
Postat pe 11 Iunie 2012 15:38
De la: kudika_9575, la data 2012-06-11 15:38:04"" Sunteti inconfundabile in nestatornicia voastra si va caracterizati singure,,!!!Orice comment de-al meu,in acest moment,chiar este inutil!""


Fa-ma sa inteleg te rog.
Nu-mi doresc decat sa-mi dea cineva care nu mi-e apropiat un sfat , cineva care judeca ce se intampla fara a avea resentimente fata de mine..



In primul rand,nimeni nu are resentimente fata de tine,,singura te-ai pus si continui sa o faci ,aruncandu-te intr-o lumina nefavorabila,si sa-ti spun motivul pentru care afirm acest lucru!!!Baleierea aceasta,rapida,la care se adauga reintoarcerea la barbatul,care nu era in stare de nimic responsabil,urmata de revenirea amorului pentru cel de-al doilea,pe care l-ai indepartat de tine,,toata aceasta nebuloasa din mintea ta ,te arunca in derizoriu si de aici ,,reactia respectiva.Cum te poti indragosti,certa,reindragosti,alta despartire,revenire la primul si dorul subit fata de al doilea,,,nu crezi ca ceva nu este in regula cu tine?Ce se intampla??????Nimic,,nu esti stabila emotional,iti place sa te arunci in valtoarea vietii,fara a fi constanta in sentimente!!!Sfat---daca primul barbat nu te satisface absolut deloc si ai sentimente fata de al doilea,,cauta-l si impacati-va,,daca tot esti cuprinsa de flacarile dragostei!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 15:58
Intr-un final pot accepta instabilitatea emotionala,desi suna dur felul in care ai pus problema nu esti departe de adevar.
Problema e ca sunt ca un copil la prima dragoste:)

Din pacate nu stiu ce sa fac.Parasesc tot ce am si ma mut din oras sau raman la ce am si ma zbat...?!
kudika_9575
Postat pe 11 Iunie 2012 16:13
De la: kudika_9575, la data 2012-06-11 16:13:15Intr-un final pot accepta instabilitatea emotionala,desi suna dur felul in care ai pus problema nu esti departe de adevar.
Problema e ca sunt ca un copil la prima dragoste:)

Din pacate nu stiu ce sa fac.Parasesc tot ce am si ma mut din oras sau raman la ce am si ma zbat...?!



Ce varsta ai,domnisoara???Nu esti la prima dragoste,nu este adevarat,mai ai de invatat pana vei ajunge sa cunosti gustul dragostei!!Esti in tatonari succesive,cu o viteza ametitoare,fapt ce iti acorda o oarecare instabilitate,,poate este corect din punctul tau de vedere,dar din exterior,te vedem in alta lumina!!!Daca domnul "A" nu este o persoana cu picioarele adanc infipte in pamant,imi poti spune ,care este motivul pentru care te-ai intors la el,,altul in afara de cel legat de practicarea sexului?Daca il iubesti pe domnul "S",pentru ce l-ai gonit de langa tine,nu cred ca dragostea a fost atat de puternica incat te-ai gandit la evolutia lui profesionala?De ce nu ai plecat cu el,daca va iubeati atat de mult?Imediat ce te-ai despartit de el,te-ai rearuncat in bratele primului,cu o repeziciune greu de imaginat,draga mea,,te joci cu focul!!!Nu este bine cum procedezi!!!

Daca inima iti spune sa te intorci la "S",fa-o,nu are rost sa stai langa cineva ,doar pentru ca te satisface din punct de vedere sexual!!Iubirea inseamna cu mult mai mult,,,asta nu inseamna sa te arunci din bratele unui barbat,in cele ale altui barbat,,fii selectiva in alegeri!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 16:37
Nici macar nu este vorba de sex in legatura cu A. E vorba de comoditate ... cred ca tocmai mi-am raspuns singura...
kudika_9575
Postat pe 11 Iunie 2012 16:40
De la: kudika_9575, la data 2012-06-11 16:40:30Nici macar nu este vorba de sex in legatura cu A. E vorba de comoditate ... cred ca tocmai mi-am raspuns singura...



Fa-ma sa inteleg!Ai avut o relatie cu domnul "A",TIMP DE TREI ANI,doar din comoditate si ,tot din acest motiv,te-ai intors la el?in ciuda tuturor nemultumirilor legate de acesta?Nu vorbim si de implicare sexuala,atata timp cat l-ai comparat pe domnul "S" cu el ??Despre ce vorbim aici?De o relatie de iubire sau despre una parcursa,doar din comoditate???Daca acesta este motivul pentru care te vei hotari sa ramai cu domnul "A",vreau sa-ti atrag atentia ca gresesti foarte mult,,in curand il vei insela cu alt barbat!!!Si sacrifici sentimentele pentru domnul "S",doar din aceasta asa zisa comoditate???????Hm,asta inseamna cu totul altceva decat instabilitate.Tu hotasasti!!!Eu spun,dar numai tu vei dispune!!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Iunie 2012 17:22
De la A pana la S este intradevar cale lunga......... draga MissRainbow ai mare dreptate pana la urma niciuna nu ne va asculta sfaturile.O sa se plimbe de la A la S pana-l va lua pe Z si care-i va rupe oasele!
Doamne copiii astia care nu se pot hotara in viata ce vor de la viata!
Mai fata,pune in balanta pe A si apoi pe S si cantareste care ar fi mai bun,totul depinde de tine!
Titanika
Postat pe 11 Iunie 2012 18:19
De la: MissRainbow, la data 2012-06-11 17:22:53
De la: kudika_9575, la data 2012-06-11 16:40:30Nici macar nu este vorba de sex in legatura cu A. E vorba de comoditate ... cred ca tocmai mi-am raspuns singura...



Fa-ma sa inteleg!Ai avut o relatie cu domnul "A",TIMP DE TREI ANI,doar din comoditate si ,tot din acest motiv,te-ai intors la el?in ciuda tuturor nemultumirilor legate de acesta?Nu vorbim si de implicare sexuala,atata timp cat l-ai comparat pe domnul "S" cu el ??Despre ce vorbim aici?De o relatie de iubire sau despre una parcursa,doar din comoditate???Daca acesta este motivul pentru care te vei hotari sa ramai cu domnul "A",vreau sa-ti atrag atentia ca gresesti foarte mult,,in curand il vei insela cu alt barbat!!!Si sacrifici sentimentele pentru domnul "S",doar din aceasta asa zisa comoditate???????Hm,asta inseamna cu totul altceva decat instabilitate.Tu hotasasti!!!Eu spun,dar numai tu vei dispune!!!!


Normal, MissRainbow,fata s-a dus cu S din curiozitate,daca era cuminte si nu se ducea cu S ramanea cu A.Of ma doare capu Mai bine s-o doare pe ea ca nu stie ce vrea!!!!!!!!!
O fi materialista
Titanika
Postat pe 11 Iunie 2012 18:24
De la: kudika_9575, la data 2012-06-11 15:10:07Pe scurt.
Sunt cu un tip de 3 ani.Acum juma' de an ne-am despartit pentru ca nu vroia sa faca nimic, nu munca, nu afectiune nu nimnic.
Eu m-am cuplat cu S.
S a fost minunat din toate punctele de vedere probabil comparativ cu A.
2 luni de dragoste cum nu credeam ca exista si dintr-o data a primit o oferta ca'n filme.Sa plece din oras.El atunci a ales sa ramana pentru mine, eu l-am indepartat numai ca sa-si poata face viitorul. Acum , dupa 6 luni .....dupa ce m-am impacat cu A,gandul meu este la ......S[/quote}

hai sa-ti dau un pont o femeie pe lumea asta daca da de mai bine,nu o sa-i mai placa niciodata mai rau....capisci? scapa de A,lasa'l pe S si cauta orice alta litera din alfabet,cu conditia sa fie mai buna decat A sau S. ultimul e cel mai bun.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2012 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce decizie sa iau? 12 De la: v3ronik 19 Mai 2010 08:27
Il iubesc,dar e prea exagerat deja!!! 37 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 21:11
complicat 10 De la: geanina1309 3 Octombrie 2009 16:35
e normal sa iti tot repete k se plictiseste?? 14 De la: geo_x 29 Iulie 2009 16:16
O iubire de neuitat 13 De la: Idrissou 30 Martie 2012 16:45