Setari Cookie-uri

Vreau sa slabesc.

Da, am consumat si consum in continuare batoane proteice de la Herbalife, sunt foarte bune. Reprezinta o masa sanatoasa, nu sunt suplimenti si alte porcarii care se gasesc pe piata. Eu personal sunt ff multumita, intreaga mea familie consuma.

omorfi
Postat pe 17 Iunie 2012 14:34
sfatul meu este sa bei cel putin 2L de lichide pe zi, sa mananci multe legume, fructe si carne alba fiarta. fara dulciuri, paine...in general glucide si carbohidrati. si pentru a slabi mai mult din abdomen, iti recomand jogging si exercitiile pilates. poti incerca si impachetarile cu argila, n-ai sa crezi ce rezultate poate da in numai o luna de zile. bafta multa!
_stargazer
Postat pe 17 Iunie 2012 14:59
Nici vorba! cauta si citeste!
http://dietadukan.ro/
kudika164506
Postat pe 17 Iunie 2012 15:11
De departe recomand dieta Dukan, este super usor de tinur, include si miscare si mai ales are perioada de stabilizare, esentiala la orice dieta. Daca vrei sport mai serios, dar si fun recomand cu caldura inot sau tae-bo, cu tae-bo de 2 ori pe sapt si mancand absolut de toate am slabit 15 kg in 5 luni pe care nu le-am repus. Cu Dukan cam 10 kg in 5 sapt, dar primele 5 s-au dus in primele 10 zile, apoi cam un kg pe sapt. Bafta!!!
ann_lovinu
Postat pe 17 Iunie 2012 15:27
dieta dukan.ro
kudika049809
Postat pe 17 Iunie 2012 15:44
Se poate sa reusesti sa slabesti 10-12 kg. Cauta pe google dieta "daneza" , e destul de nasoala ...dar rezultatele sunt uimitoare ....si da .....sport mult: aerobic , tae-bo minim 4 zile pe saptamana , a cate 1 ora jumate sedinta! Renunta la dulciuri , bauturi carbogazificate , nu manca nimic dupa ora 6 seara si dupa 4 saptamani o sa vezi primele rezultate! Succes!
kudika009567
Postat pe 17 Iunie 2012 15:48
Dificil, sport cred ca nu e deloc nevoie ,de fapt e nevoie sa mananci mai mult si sa bei mai multa apa carbogazoasa . Ce e nevoie sa mannaci in plus e doar acestea : vreo 5 mere galbene pezi , si o pasta din : 1..2 linguri cu varf de piper , 1 ..3 linguri de boabe de mustar ,1 lingura boabe de coriandru , cateva linguri de iaurt si smantana ; multe visine si corcoduse ,hrean radacini , marar ,patrunjel si pomelo, kivi. Daca nu mananci si ceva carne in plus vei slabi peste 0,5 kg pe zi , sa nu te sperii ,in 3 saptamani vei fi aschie .
Succes la ingrasat , ca de dat jos e repede .
Aurel_inventatorul
Postat pe 17 Iunie 2012 17:17
Nu stau sa citesc tot ce au scris celalte persoane, si cu riscul de a repeta iti sugerez sa faci fitness, cat mai mult sport. Acum e vara, poti iesi la alergat. Daca nu, poti face oricand exercitii fizice in casa. CAuta si tu pe youtube diverse tipuri de exercitii. Si mananca cat mai sanatos. In felul asta ai sa slabesti, nu vei avea vergeturi plus ca vei fi mai sanatoasa. Succes !
kudika129916
Postat pe 17 Iunie 2012 17:57
Aveti grija cum alegeti metoda de slabit ,.nu exista o dieta minune!stevensegal83@yahoo.com.Va provoc la discutii pe aceasta tema!
naturistul1
Postat pe 17 Iunie 2012 18:07
eu te invat sa cauti tot pe net ACAI VERDE,sa mananci portii micii,sa faci zilnic 10000 de pasi....si sa bei multa apa plata si ceaiuri neindulcite in special verde si negru
kudika432460
Postat pe 17 Iunie 2012 18:08
Te rog, nu ne provoca............Caci nu toate suntem gurmande, sunt si alte categorii de fiinte umane care iau in greutate fara vointa lor, nu mananca fara masura si e.t.c.Eu de exemplu am 10kg in plus. In urma cu 21 de ani am fost operata de gusa polinodulara, iar in 2004 am facut-o iarasi dupa moartea fiului meu. Atunci in 3luni am luat 10 kg care de 8ani nu reusesc sa le dau jos.Mi sa recomandat reductil dar in 6 luni am stagnat si de ce sa mai cheltui niste bani aiurea?!Am facut 6 ani atletism si poate din acest motiv ma simt bine si la varsta pe care o am, mananc 2 mese pe zi fara grasimi, beau lichide, mai ales ceaiuri, macese, catina, urzica , nici eu nu mai stiu, nu prea le am cu legumele fierte s-au crude decat in ciorbe, am un loc de munca in care din 8ore am pauza doar 30 min.Lucrez ca receptioner marfa intr-un supermarket si tot timpul sunt in miscare.Fac mai mult de 10000de pasi pe zi, ajung acasa tampa si de cap si de picioare.Ce regim crezi ca mi-ar trebui ptr. un asemenea program?!
.
kudika467548
Postat pe 17 Iunie 2012 18:24
Si inca ceva;nu am vergeturi, sunt mai mult musculoasa,asa ca poate ne recomanzi tu o dieta care sa nu necesite legume fierte sau la cuptor, in rest, cum ti-o fi voia!
kudika467548
Postat pe 17 Iunie 2012 18:29
De la: kudika072547, la data 2012-06-17 13:02:19ASA ESTE RETETA DUKAN E MINUNATA.AM SLABIT 8 KG IN 5 SAPTAMANI


kudika226898
Postat pe 17 Iunie 2012 18:45
buna! eu am cautat dieta dunkan
si nu am gasit-o decat in lb italiana. ai putea sa-mi dai o adresa ca sa pot urma si eu dieta? adresa mea de mess este r_cerasy@yahoo.com
kudika099082
Postat pe 17 Iunie 2012 18:58
buna, Vero 19! ai zis ca-ti pot lasa adresa mea de mess, sa vorbim despre nutritie. Adresa mea de mess este: r_cerasy@yahoo.com
Astept sa ma contactezi curand. Te pup. O zi buna!
kudika099082
Postat pe 17 Iunie 2012 20:20
Fa miscare..poti face asta chiar si acasa. Eu mi-am descarcat programe de aerobic, fitness prin dans. E mai placut asa ;)
alexaz_n
Postat pe 17 Iunie 2012 21:09
buna.ma numesk andreea.am 1.57 sh 58 d kg.as dori sa slabesk 10 kg intr-o luna.ma putezi ajuta.mentionez ca sunt foarte pretentioasa la mancare,adica mananc doar piept de pui , salamuri doar parizer d piept de pui si crembusti , nu pot sa beau doi litri d apa pe zi.maxim 1.5 l pe zi si sunt foarte pofticioasa ,adica dulciuri multe.as dori un meniu d dieta .id meu este andreea_dinamovista96 unde ma puteti contacta
kudika_8869
Postat pe 17 Iunie 2012 21:14
si dupa ce ati urmat dieta aceasta, nu v'ati ingrasat la loc apoi? mie mi cam frica de dietele astea drastice si foarte rapide, pt ca sunt mari sanse sa te ingrasi la loc. desi suna foarte frumos....10 kg in 7 saptamani:D
kudika399716
Postat pe 17 Iunie 2012 21:31
ati tinut dieta asta? si ce rezultate ati avut? :D
kudika399716
Postat pe 17 Iunie 2012 21:53
buna
te pot ajuta sa slabesti sanatos cu ajutorul unui program personalizat. Iti ofer cadou o evaluare de sanatate si alimentatie in urma careia am sa-ti alcatuiesc programul personalizat.
Suna-ma la tel 0723650607
ioana-niculescu
Postat pe 17 Iunie 2012 23:51
Buna, am vazut mesajul tau si n-am putut sa nu rapund, mai ales ca stiu clar ce ar trebui sa faci, avand in vedere ca sunt consultant de ingrijire corporala si nutritionala. daca esti intr-adevar interesata scrie-mi pe e-mail (claustanculet@yahoo.com) si pot sa-ti dau mai multe detlaii, eventual si nr. meu de tel.


o zi buna,

Claudia
claudiastanculet
Postat pe 18 Iunie 2012 09:28
De la: Artemis25, la data 2012-06-17 13:59:57Batoane proteice (pe baza de fibre) a folosit cineva? Am inteles ca taie pofta de mancare dar sunt cam rele la gust.Daca a folosit cineva as dori sa-mi recomande ce sa cumpar ca sa le pot consuma.


Eu stiam ca aceste batoane proteice sunt pentru a avea mai multa masa musculara atunci cand faci sport in mod intens.
kokeshi
Postat pe 18 Iunie 2012 09:31
Buna dimineata! Eu personal am slabit 3 kg intr o luna cu putin regim si in jur de 100 abdomene pe zi,nu esti obligata sa le faci pe toate odata,faci 20 dupa care mai faci iar 20 si uite asa..este foarte important micul dejun si trebuie sa mananci trei mese pe zi plus cate un fruct intre,la cele trei mese principale,mananci cam cat iti incape in palma,atat,nu uiti sa te mai opresti,neaparat ceaiul de slabit cel cu cutie verde dar cel de la plafar doua cani pe zi. Mult succes!
maeli
Postat pe 18 Iunie 2012 10:04
Am uitat sa adaug in fiecare dimineata inainte de micul dejun,bei o cana de apa calduta cu o jumatate de lamaie in ea,poti sa bei si peste zi asa ceva nu strica.
maeli
Postat pe 18 Iunie 2012 10:06
DA. DUKAN. eu sunt in a 13 a zi de dukan si am slabit 5 kg pare mult dar doar in prima faza pierzi asa mult. apoi in a doua faza cam un kg pe sapt.
ank86
Postat pe 18 Iunie 2012 10:12
Incearca dieta Rina. Tine 3 luni. Prima zi proteine (pui, vita, peste, lactate), a doua zi legume cu amidon (cartofi, porumb, fasole si orice alte legume), a treia zi carbohidrati (paste, focacia, o prajitura), a patra vitamine (fructe si legume proaspete). Apoi o iei de la capat. Dimineata pana in 12, in fiecare zi, doar fructe. Salate poti manca oricand si cu orice. Ideea e sa nu combini carne cu cartofi, sau paste cu carne etc. Eu am dat jos 6 kg in prima saptamna, apoi am avut o stagnare. Dupa 4 saptamani am dat jos in total 8 kg. In cele 3 luni de dieta poti da jos pana la 20-25 kg. E bine sa faci si miscare, macar sa mergi pe jos zilnic vreo 2 km sau sa mergi pe banda la o sala. Eu fac pilates, yoga. Nu ma simt flamanda, nu ma simta frustrata. E super dieta. Am 3 colegi care au tinut dieta (chiar fara sa faca sport, dar eu recomand miscarea) si arata super.
popescu_adina
Postat pe 18 Iunie 2012 10:59
Cea mai eficienta si sanatoasa metoda este cu un program de slabire de la Herbalife. Eu am slabit 9 kg fara a face nimic, doar am mancat produsele.
kudika116229
Postat pe 18 Iunie 2012 11:25
Iti recomand Dieta Dukan.. la mine a functionat .. cam 8 kg in o luna jumatate - 2 ;)
Succes ;)
mihaelush
Postat pe 18 Iunie 2012 11:49
Ai aici o solutie naturala si verificata pentru a-ti controla greutatea:

http://elinaagroup.eu/62kg/

Daca ai neclaritati sau doresti informatii suplimentare, te rog sa ma contactezi urgent.
Sorin_Heisu_1
Postat pe 18 Iunie 2012 12:13
ce dieta ai urmat?
roxaalexie
Postat pe 18 Iunie 2012 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
discutie in cuplu 7 De la: raluca_raluca02 27 Aprilie 2009 22:56
sexul...poate fi numit sport pt slabire?... 25 De la: stefania4you 6 Aprilie 2010 10:43
hello 13 De la: Boca 7 Ianuarie 2010 15:40
Afrolatino organizeaza cursuri de dans 2 De la: Kathara 10 Octombrie 2008 13:06
O viata sexuala perfecta! Exista asa ceva? 32 De la: Elyaa 17 Iulie 2011 17:03