Setari Cookie-uri

Vreau sa slabesc.

De la: roxaalexie, la data 2012-06-18 15:43:21ce dieta ai urmat?

foamea pe rupte.
kudika_10054
Postat pe 18 Iunie 2012 15:56
Recomand dieta DUKAN - http://dietadukan.ro/.

Am vazut la cateva colege de-ale mele rezultate spectaculoase.

Mult scces
kudika115849
Postat pe 18 Iunie 2012 18:42
Incearca dieta Dukan, slabesti garantat.
Ynanina
Postat pe 18 Iunie 2012 20:01
Buna, ce regim este asta? L-a tinut cineva, da rezultate?
delidia
Postat pe 18 Iunie 2012 21:27
da ceva pastile de slabit eficiente nu a incercat nimeni?
pisoimikpitik
Postat pe 18 Iunie 2012 22:00
"Tine Regimul Oshawa 10 zile si slabesti 7 kg. Si ai energie pentru 3 barbati."

Ce dieta e asta, in ce consta? A mai tinut-o cineva, da rezultate?
Voi posta si eu o dieta ...

Cura de slabire radicala


Cand va treziti

Beti cu inghitituri mici 1/2 l de apa, preferabil in pozitie culcata, aceasta favorizand eliminarea toxinelor.

Peste 30 de minute, beti un suc de grapefruit (bogat in vitamina C si potasiu), iar peste alte 15 minute, 1/4 l lapte degresat, in care amestecati o lingurita de cacao si una de miere (diluate in prealabil in putin lapte rece).

In cursul diminetii

Beti 1 l de apa, in doua reprize, din jumatate in jumatate de ora.

La pranz

200 g peste slab, fiert in aburi sau preparat la cuptor. Il asezonati cu putina zeama de lamaie si cateva picaturi de ulei de masline.
200 g carne alba (pui) sau 150 g carne de vaca, servite cu o garnitura de legume fierte (300 g).

Peste 2 ore

Un iaurt cu o lingurita de miere (la sfarsitul digestiei, iaurtul stimuleaza tranzitul intestinal).

Gustarea de dupa-amiaza

Un hidromel, adica o lamaie stoarsa intr-un sfert de litru de apa, la care se adauga o lingurita de miere (energia mierii si a lamaii dinamizeaza, dar nu excita, deci nu va impiedica sa dormiti seara).

Cina

Lasati sa fiarba timp de 20 de minute intr-un litru si jumatate de apa fara sare (sarea retine apa din organism) 1 kg de praz (diuretic), 500 g morcovi (contin vitamina A), 500 g rosii (bogate in potasiu si alte minerale), cateva tulpini de telina (pentru gust) si un varf de cutit de cimbru (dezintoxicant).

Beti trei boluri de zeama – cate unul din 10 in 10 minute, apoi mancati trei boluri de legume fierte – cate unul din 20 in 20 de minute. Inainte de a consuma legumele, asezonati-le cu sos vinegreta (1 lingurita de mustar, 2 linguri de ulei de masline, zeama de lamaie sau otet, piper si ierburi dupa gust) sau pur si simplu cu 2 linguri de ulei de masline (indispensabil pentru lipide). Incepeti sa beti zeama pe la ora 19, pentru ca nevoia de urina sa nu va perturbe somnul.

La culcare

Un iaurt cu o lingurita de miere (calciul se absoarbe cel mai bine noaptea).

Duminica

Cand va treziti, si in continuare, in urmatoarele 5 ore

Beti din jumatate in jumatate de ora cate 1/4 l din urmatoarele lichide:
1,5 l apa, sucul de la 2 grapefruit-uri stoarse, 1 cana de cacao cu miere, 1/2 l de supa (gatita cu o zi inainte).
Odihniti-va cat mai mult sau, si mai bine, sculati-va doar ca sa mancati si sa beti.

Dupa-amiaza

Un iaurt cu miere si peste 1-2 ore un hidromel, deci o lamaie stoarsa intr-un sfert de litru de apa, la care adaugati o lingurita de miere.

Cina

200 g peste fiert in aburi sau pregatit la cuptor si un bol cu legumele din supa, stropite cu putin ulei sau cu sos vinegreta.

La culcare

Un iaurt cu o lingurita de miere.

O zi pentru calcifiere

Luni

Cand va treziti

Beti 1/2 l de apa. Peste 30 de minute, un suc de grapefruit, iar peste alte 15 minute, o cacao cu miere.

La pranz

Lactate, adica 250 g branza de vaci amestecata cu un iaurt intreg si cu 2 lingurite de miere.
Puteti s-o combinati – dupa gust – cu 125 g de zmeura sau capsuni crude, cu ierburi, cu o lingurita de ciocolata sau cafea.

Dupa-amiaza

Doua mere mijlocii facute compot sau un fruct uscat (caisa, pruna…). Repetati consumul din doua in doua ore, pana cand urmeaza hidromelul (intre orele 17-19).

Cina

200 g carne alba si 300 g legume fierte, asezonate cu ulei de masline sau cu sos vinegreta.

La culcare

Un iaurt cu miere.

In continuare…

Daca tineti acest regim cu exactitate, in mod normal ar trebui sa pierdeti cel putin intre 2-3 kg pe saptamana.
Un nou week-end de eliminare, urmat de o masa cu lactate luni la pranz, va duce la pierderea altor 2 kg. Pe urma, consumand in continuare alimente zilnice indispensabile (apa, suc de portocale sau de grapefruit, cacao cu miere, hidromel, mesele cu lactate si doua iaurturi), puteti reintroduce progresiv alimentele eliminate.
delidia
Postat pe 18 Iunie 2012 22:18
De la: delidia, la data 2012-06-18 22:18:15"Tine Regimul Oshawa 10 zile si slabesti 7 kg. Si ai energie pentru 3 barbati."

Ce dieta e asta, in ce consta? A mai tinut-o cineva, da rezultate?
Voi posta si eu o dieta ...

Cura de slabire radicala


Cand va treziti

Beti cu inghitituri mici 1/2 l de apa, preferabil in pozitie culcata, aceasta favorizand eliminarea toxinelor.

Peste 30 de minute, beti un suc de grapefruit (bogat in vitamina C si potasiu), iar peste alte 15 minute, 1/4 l lapte degresat, in care amestecati o lingurita de cacao si una de miere (diluate in prealabil in putin lapte rece).

In cursul diminetii

Beti 1 l de apa, in doua reprize, din jumatate in jumatate de ora.

La pranz

200 g peste slab, fiert in aburi sau preparat la cuptor. Il asezonati cu putina zeama de lamaie si cateva picaturi de ulei de masline.
200 g carne alba (pui) sau 150 g carne de vaca, servite cu o garnitura de legume fierte (300 g).

Peste 2 ore

Un iaurt cu o lingurita de miere (la sfarsitul digestiei, iaurtul stimuleaza tranzitul intestinal).

Gustarea de dupa-amiaza

Un hidromel, adica o lamaie stoarsa intr-un sfert de litru de apa, la care se adauga o lingurita de miere (energia mierii si a lamaii dinamizeaza, dar nu excita, deci nu va impiedica sa dormiti seara).

Cina

Lasati sa fiarba timp de 20 de minute intr-un litru si jumatate de apa fara sare (sarea retine apa din organism) 1 kg de praz (diuretic), 500 g morcovi (contin vitamina A), 500 g rosii (bogate in potasiu si alte minerale), cateva tulpini de telina (pentru gust) si un varf de cutit de cimbru (dezintoxicant).

Beti trei boluri de zeama – cate unul din 10 in 10 minute, apoi mancati trei boluri de legume fierte – cate unul din 20 in 20 de minute. Inainte de a consuma legumele, asezonati-le cu sos vinegreta (1 lingurita de mustar, 2 linguri de ulei de masline, zeama de lamaie sau otet, piper si ierburi dupa gust) sau pur si simplu cu 2 linguri de ulei de masline (indispensabil pentru lipide). Incepeti sa beti zeama pe la ora 19, pentru ca nevoia de urina sa nu va perturbe somnul.

La culcare

Un iaurt cu o lingurita de miere (calciul se absoarbe cel mai bine noaptea).

Duminica

Cand va treziti, si in continuare, in urmatoarele 5 ore

Beti din jumatate in jumatate de ora cate 1/4 l din urmatoarele lichide:
1,5 l apa, sucul de la 2 grapefruit-uri stoarse, 1 cana de cacao cu miere, 1/2 l de supa (gatita cu o zi inainte).
Odihniti-va cat mai mult sau, si mai bine, sculati-va doar ca sa mancati si sa beti.

Dupa-amiaza

Un iaurt cu miere si peste 1-2 ore un hidromel, deci o lamaie stoarsa intr-un sfert de litru de apa, la care adaugati o lingurita de miere.

Cina

200 g peste fiert in aburi sau pregatit la cuptor si un bol cu legumele din supa, stropite cu putin ulei sau cu sos vinegreta.

La culcare

Un iaurt cu o lingurita de miere.

O zi pentru calcifiere

Luni

Cand va treziti

Beti 1/2 l de apa. Peste 30 de minute, un suc de grapefruit, iar peste alte 15 minute, o cacao cu miere.

La pranz

Lactate, adica 250 g branza de vaci amestecata cu un iaurt intreg si cu 2 lingurite de miere.
Puteti s-o combinati – dupa gust – cu 125 g de zmeura sau capsuni crude, cu ierburi, cu o lingurita de ciocolata sau cafea.

Dupa-amiaza

Doua mere mijlocii facute compot sau un fruct uscat (caisa, pruna…). Repetati consumul din doua in doua ore, pana cand urmeaza hidromelul (intre orele 17-19).

Cina

200 g carne alba si 300 g legume fierte, asezonate cu ulei de masline sau cu sos vinegreta.

La culcare

Un iaurt cu miere.

In continuare…

Daca tineti acest regim cu exactitate, in mod normal ar trebui sa pierdeti cel putin intre 2-3 kg pe saptamana.
Un nou week-end de eliminare, urmat de o masa cu lactate luni la pranz, va duce la pierderea altor 2 kg. Pe urma, consumand in continuare alimente zilnice indispensabile (apa, suc de portocale sau de grapefruit, cacao cu miere, hidromel, mesele cu lactate si doua iaurturi), puteti reintroduce progresiv alimentele eliminate.
...daca stai stai sa urmezi reteta asta, nu mai faci nimic...nu servici, nu alte obligatii!!!...o dieta normala, echilibrata, câte putin din toate, multe fructe, legume si lichide ptr hidratare si detoxifiere...e mai mult decât suficient...nu costititor, fãrã bãtaie de cap!!!
mia2123
Postat pe 18 Iunie 2012 22:30
Batoanele protecice de la Herbalife sunt superbe si cu calorii putine.
Laura_Popescu_4
Postat pe 19 Iunie 2012 13:27
De la: Laura_Popescu_4, la data 2012-06-19 13:27:47Batoanele protecice de la Herbalife sunt superbe si cu calorii putine.



Basme de reprezentanta...
kudika226898
Postat pe 19 Iunie 2012 18:56
dieta cu supa de varza 100% eficient
kudika50ani
Postat pe 20 Iunie 2012 01:13
Incearca cu Natur House (Calea Mosilor nr260).
Sunt doua fete minunate care iti recomanda regimul alimentar in functie de indicele de masa corporala.
Consultatia este gratuita.
Multa bafta.
kudika500992
Postat pe 20 Iunie 2012 07:52
De la: kudika500992, la data 2012-06-20 07:52:31Incearca cu Natur House (Calea Mosilor nr260).
Sunt doua fete minunate care iti recomanda regimul alimentar in functie de indicele de masa corporala.
Consultatia este gratuita.
Multa bafta.



Consultatia e gratuita, dar sigur pe langa asta au si ceva kkt pe care vor incerca sa ti-l vanda la pret de aur....
kudika226898
Postat pe 21 Iunie 2012 20:49
ai dreptate.............. basme
micuta_woody
Postat pe 21 Iunie 2012 23:18
Buna.Nu va sfatuiesc sa tineti dieta dukan decat daca va cunoasteti foarte bine organismul.Spun asta din proprie experienta.Intradevar are efect in ceea ce priveste slabitul insa exista riscul depunerii de microcristale intre articulatii datorita consumul mare de proteine ceea ce duce la aparitia GUTEI.Ma aflu in faza intitiala a Gutei adica artropatie cu microcristale si nu va puteti imagina cat de dureroase sunt si ca sa pot sa ma mentin in aceasta faza pentru ca boala nu va disparea niciodata trebuie sa tin un anumit regim alimentar in care consumul de carne este exclus definitiv toata viata.Fiti foarte atente la diete pentru ca efectul de moment este spectaculos insa repercursiunile apar mai tarziu si sunt foarte greu vindecabile.
kudika360718
Postat pe 25 Iunie 2012 13:44
De azi si eu am inceput dieta Dukan si imi doresc sa o duc la bun sfarsit. Am auzit ca este eficienta si am incredere ca asa si este Va rog sa-mi spuneti si mie cate zile ati tinut faza de ATAC. Va doresc o zi buna!
kudika090313
Postat pe 25 Iunie 2012 14:56
De la: kudika090313, la data 2012-06-25 14:56:40De azi si eu am inceput dieta Dukan si imi doresc sa o duc la bun sfarsit. Am auzit ca este eficienta si am incredere ca asa si este Va rog sa-mi spuneti si mie cate zile ati tinut faza de ATAC. Va doresc o zi buna!



Sa nu uiti sa ne anunti si cand iti vor atarna pieile si cand vei reveni la o tona...
kudika226898
Postat pe 25 Iunie 2012 16:27
De la: amalia_imola, la data 2012-06-11 17:45:02mI-as dori sa slabesc pana la mijlocul lui septembrie cam 10 kg. vreau sa dau jos burta altceva nu vreau, ce sport si ce ar trebui sa fac sa fie cat mai eficient. si cat mai rapid.


Doar 10 kg, DAR doar burta!
cum vine asta, nu prea cred eu ca ai 10 kg doar in zona burtii...
DefineDefiance
Postat pe 27 Iunie 2012 14:23
Nu tine regim dupa ce ai terminat te ingrasi si iti dai peste cap tot organismul si nu Mai poti sa slabesti deoarece corpul infometat retine grasimi. Cauta caretaker lui Michel Montignac si ca sa te mentii in forma incepe sa faci yoga (pentru incepatori) . La inceput e Mai greu cu respiratia dar te obisnuiesti. Succes
kudika_7474
Postat pe 1 Iulie 2012 22:23
kudika_10590
Postat pe 1 Iulie 2012 22:25
Buna Amalia.Sunt Corina, locuiesc in Bucuresti si inteleg perfect ce doresti in legatura cu slabitul in scurt timp. Eu ma ocup cu asa ceva, in sensul ca slabesc si tonifiez persoane cu ajutorul sportului, binenteles lucrand si la dieta. Lucrez in aer liber vara in special seara dupa orele de munca ale clientilor, imi place mult ceea ce fac de aceea ma si implic. Lucrez impreuna cu persoana, e mai motivant. Tie iti recomand foarte mult cardio iar apoi tonifiere dar trebuie facut in mod corect pentru ca altfel risti sa te doara incheieturile si sa faci intindere. De asta este nevoie de cineva care sa stie exact ce tip de exercitii ti se potrivesc. Avantajul in a avea un antrenor personal este ca se ocupa special de tine, nu faci exercitii de grup care ti ar putea face rau, mai ales daca ai probleme cu coloana (scolioza).
Eu lucrez foarte mult zona aripioare, fesieri si abdomen, exact ceea ce ne intereseaza pe noi femeile, ca acolo se depune cel mai rapid.
De exemplu, acum am un baiat de 14 ani care are avea 140 de kg. A reusit sa dea in 3 sapt 10 kg si asta ca l muncesc 5 zile pe saptamana. Era foarte comod si greoi. Acum ii place si daca uneori nu are chef cand pleaca de acasa, facand impreuna cu mine, uita de lipsa de chef cu care venise. Eu iti las adresa mea de mail, in cazul in care te ai hotara sa lucram impreuna, ai sa vezi ca o sa ti faca placere, o sa capeti rezistenta si chiar vei indragi sa faci sport, pentru ca eu incurajez pe toti cunoscutii mei ca este bine sa fi activ, nu numai ca arati bine dar te ajuta si psihic, te simti mai increzator: corinatoma_77@yahoo.com apoi daca esti interesata ne intalnim, ne cunoastem si ne apucam de treaba sa arati bine.
Iti doresc sa ai o zi cat mai frumoasa!, Corina
Amot_Aniroc_1
Postat pe 4 Iulie 2012 11:35
De la: Laura_Popescu_4, la data 2012-06-19 13:27:47Batoanele protecice de la Herbalife sunt superbe si cu calorii putine.


Superbe sau gustoase?
kudika_10817
Postat pe 4 Iulie 2012 11:39
Franciska_Viorica_Kokeshi in muzeu:

– Ce mizerii de tablouri aveti pe aici…

Paznicul:

– Doamna Kokeshi, astea nu sunt tablouri, astea sunt oglinzi…

kudika_11238
Postat pe 4 Iulie 2012 12:20
De la: Amot_Aniroc_1, la data 2012-07-04 11:35:22Buna Amalia.Sunt Corina, locuiesc in Bucuresti si inteleg perfect ce doresti in legatura cu slabitul in scurt timp. Eu ma ocup cu asa ceva, in sensul ca slabesc si tonifiez persoane cu ajutorul sportului, binenteles lucrand si la dieta. Lucrez in aer liber vara in special seara dupa orele de munca ale clientilor, imi place mult ceea ce fac de aceea ma si implic. Lucrez impreuna cu persoana, e mai motivant. Tie iti recomand foarte mult cardio iar apoi tonifiere dar trebuie facut in mod corect pentru ca altfel risti sa te doara incheieturile si sa faci intindere. De asta este nevoie de cineva care sa stie exact ce tip de exercitii ti se potrivesc. Avantajul in a avea un antrenor personal este ca se ocupa special de tine, nu faci exercitii de grup care ti ar putea face rau, mai ales daca ai probleme cu coloana (scolioza).
Eu lucrez foarte mult zona aripioare, fesieri si abdomen, exact ceea ce ne intereseaza pe noi femeile, ca acolo se depune cel mai rapid.
De exemplu, acum am un baiat de 14 ani care are avea 140 de kg. A reusit sa dea in 3 sapt 10 kg si asta ca l muncesc 5 zile pe saptamana. Era foarte comod si greoi. Acum ii place si daca uneori nu are chef cand pleaca de acasa, facand impreuna cu mine, uita de lipsa de chef cu care venise. Eu iti las adresa mea de mail, in cazul in care te ai hotara sa lucram impreuna, ai sa vezi ca o sa ti faca placere, o sa capeti rezistenta si chiar vei indragi sa faci sport, pentru ca eu incurajez pe toti cunoscutii mei ca este bine sa fi activ, nu numai ca arati bine dar te ajuta si psihic, te simti mai increzator: corinatoma_77@yahoo.com apoi daca esti interesata ne intalnim, ne cunoastem si ne apucam de treaba sa arati bine.
Iti doresc sa ai o zi cat mai frumoasa!, Corina



Corina, nu stiu ce succes o sa ai...umflatele care bantuie pe aici cauta solutii minune...sa manance pana crapa, sa ia o pastila si sa devina top model...
kudika226898
Postat pe 4 Iulie 2012 15:40
buna.Este un lucru bun ca iti doresti acest lucru.Te ai si gandit ce vrei sa faci sa obtii acest lucru? Iti trebuie vointa multa. Sportul iti surade? si faptul ca e atat de cald ca nu ti mai trebuie mancare multa.
poate incerci combinatia asta si daca reusesti atunci chiar ai vointa. daca nu , incearca sa fi ajutat/ajutata. Uneori nu putem sa le facem pe toate de unii singuri.
dar trebuie sa te avertizez ca nu se rezolva pocnind din degete.
Eu iti doresc numai bine.
Corina
Amot_Aniroc_1
Postat pe 11 Iulie 2012 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul...poate fi numit sport pt slabire?... 25 De la: stefania4you 6 Aprilie 2010 10:43
Afrolatino organizeaza cursuri de dans 2 De la: Kathara 10 Octombrie 2008 13:06
Power Plate 3 De la: alina_plocon 9 Septembrie 2009 14:10
Saline de suprafata 2 De la: uauioana 26 Februarie 2015 21:23
Vreti sa slabiti si sa nu va mai ingrasati la loc? 3 De la: stardancer 10 Ianuarie 2010 21:07