Setari Cookie-uri

Iertare

Il iert.Il iert pentru toate lacrimile mele,pentru toata suferinta adusa,il iert.Ma iert pe mine pentru tot raul ce mi l-am provocat ,pentru inconstienta afisata.Azi mi-am luat un moment de reflectare..am constientizat ca imi incarc sufletul de rautate si razbunare iar eu nu sunt asa..nu vreau sa imi mai uratesc sufletul.De azi imi ridic privirea..pot vedea razele de soare ce mi se joaca printre gene..azi simt adierea vantului de vara.
I-am trimis mesaj prin care i-am zis ca il iert in ciuda tuturor evenimentelor si ca nu ii port pica tocmai pt ca l-am iubit si a avut un rol important in viata mea si ca nu i-as putea dori raul.I-am dorit tot binele..sa isi indeplinseasca dorintele in cariera si sa isi gaseasca linistea pe care o cauta.I-am zis ca nu trebuie sa imi raspunda la mesaj si nici sa ne mai vorbim.Eu nu il voi mai contacta ,sa fie linistit .



Il iert si imi iert sufletul pentru ca nu a vrut sa imi asculte constiinta!
fantasie
Postat pe 28 Iunie 2012 01:22
De la: fantasie, la data 2012-06-28 01:22:17Il iert.Il iert pentru toate lacrimile mele,pentru toata suferinta adusa,il iert.Ma iert pe mine pentru tot raul ce mi l-am provocat ,pentru inconstienta afisata.Azi mi-am luat un moment de reflectare..am constientizat ca imi incarc sufletul de rautate si razbunare iar eu nu sunt asa..nu vreau sa imi mai uratesc sufletul.De azi imi ridic privirea..pot vedea razele de soare ce mi se joaca printre gene..azi simt adierea vantului de vara.
I-am trimis mesaj prin care i-am zis ca il iert in ciuda tuturor evenimentelor si ca nu ii port pica tocmai pt ca l-am iubit si a avut un rol important in viata mea si ca nu i-as putea dori raul.I-am dorit tot binele..sa isi indeplinseasca dorintele in cariera si sa isi gaseasca linistea pe care o cauta.I-am zis ca nu trebuie sa imi raspunda la mesaj si nici sa ne mai vorbim.Eu nu il voi mai contacta ,sa fie linistit .



Il iert si imi iert sufletul pentru ca nu a vrut sa imi asculte constiinta!



Cuvinte pline de sensibilitate,,dar apropiate de o melodrama clasica!!!Draga mea,,daca poti ierta durerea si furia,fa-o ,caci esti femeie,,restul cuvintelor,nu fac decat sa acutizeze starea de spirit!!Sufletul tau,nu trebuie sa fie iertat,caci nu poate fi iertata iubirea,ea exista si se manifesta ca atare!!!Iubirea este pura,nevinovata,,numai ca atunci cand nu este impartasita,devine un supliciu personal!!!Iarta ca sa poti iubi si,,,ierta din nou,,caci aceasta este femeia,,taramul iubirii si al iertarii!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 07:40
Poti sa-l ierti dupa ce ti-a calcat dragostea si incredera dar totusi a ales sa ramana la cealalta !Poti ierta ca sa faci loc alteia dar numai atunci cand esti sigura daca lai uitat!
Titanika
Postat pe 28 Iunie 2012 07:57
Poti sa-l ierti dar nu vei putea sa-l uiti!
Titanika
Postat pe 28 Iunie 2012 08:45
De la: Titanika, la data 2012-06-28 08:45:35Poti sa-l ierti dar nu vei putea sa-l uiti!



Hm,da,dar daca isi va impune vointa,va reusi sa-l uite,creierul uman,poate inmagazina multe informatii,pe care le poate aplatiza in timp!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 08:54
De la: fantasie, la data 2012-06-28 01:22:17Il iert.Il iert pentru toate lacrimile mele,pentru toata suferinta adusa,il iert.Ma iert pe mine pentru tot raul ce mi l-am provocat ,pentru inconstienta afisata.Azi mi-am luat un moment de reflectare..am constientizat ca imi incarc sufletul de rautate si razbunare iar eu nu sunt asa..nu vreau sa imi mai uratesc sufletul.De azi imi ridic privirea..pot vedea razele de soare ce mi se joaca printre gene..azi simt adierea vantului de vara.
I-am trimis mesaj prin care i-am zis ca il iert in ciuda tuturor evenimentelor si ca nu ii port pica tocmai pt ca l-am iubit si a avut un rol important in viata mea si ca nu i-as putea dori raul.I-am dorit tot binele..sa isi indeplinseasca dorintele in cariera si sa isi gaseasca linistea pe care o cauta.I-am zis ca nu trebuie sa imi raspunda la mesaj si nici sa ne mai vorbim.Eu nu il voi mai contacta ,sa fie linistit .



Il iert si imi iert sufletul pentru ca nu a vrut sa imi asculte constiinta!


Mergem la bere !
DefineDefiance
Postat pe 28 Iunie 2012 08:54
[quote name='IrisDenisse' date='2012-06-28 08:54:47'


Mergem la bere ![/quote]



Una ,neagra,si pentru mine,te rog!!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 09:22
De la: MissRainbow, la data 2012-06-28 08:54:42
De la: Titanika, la data 2012-06-28 08:45:35Poti sa-l ierti dar nu vei putea sa-l uiti!



Hm,da,dar daca isi va impune vointa,va reusi sa-l uite,creierul uman,poate inmagazina multe informatii,pe care le poate aplatiza in timp!!!



Il va uita cu siguranta la o noua achizitie,doar cei morti si dragi inimii si sufletului,nu se pot uita.
Trebuie sa fie mai tare de caracter si nu calcata de oricine in picioare,sa se respecte pe ea prima data.
As avea o intrebare pt d-sra,-oare l-ar primi inapoi daca iar cere acest lucru?
Titanika
Postat pe 28 Iunie 2012 09:28
De la: MissRainbow, la data 2012-06-28 09:22:10[quote name='IrisDenisse' date='2012-06-28 08:54:47'


Mergem la bere !




Una ,neagra,si pentru mine,te rog!!!! [/quote]


asa de dimineata? -hai norok si numai bine!!! -astai pofta de viata!!!
Titanika
Postat pe 28 Iunie 2012 09:30
De la: fantasie, la data 2012-06-28 01:22:17Il iert.Il iert pentru toate lacrimile mele,pentru toata suferinta adusa,il iert.Ma iert pe mine pentru tot raul ce mi l-am provocat ,pentru inconstienta afisata.Azi mi-am luat un moment de reflectare..am constientizat ca imi incarc sufletul de rautate si razbunare iar eu nu sunt asa..nu vreau sa imi mai uratesc sufletul.De azi imi ridic privirea..pot vedea razele de soare ce mi se joaca printre gene..azi simt adierea vantului de vara.
I-am trimis mesaj prin care i-am zis ca il iert in ciuda tuturor evenimentelor si ca nu ii port pica tocmai pt ca l-am iubit si a avut un rol important in viata mea si ca nu i-as putea dori raul.I-am dorit tot binele..sa isi indeplinseasca dorintele in cariera si sa isi gaseasca linistea pe care o cauta.I-am zis ca nu trebuie sa imi raspunda la mesaj si nici sa ne mai vorbim.Eu nu il voi mai contacta ,sa fie linistit .



Il iert si imi iert sufletul pentru ca nu a vrut sa imi asculte constiinta!


Iertand, te ierti pe tine de fapt! Neputand sa ierti un alt om, te chinuiesti pe tine in continuare!

E foarte bine ca te-ai hotarat sa-l ierti, iertandu-te pe tine.
kokeshi
Postat pe 28 Iunie 2012 10:45
De la: MissRainbow, la data 2012-06-28 08:54:42
De la: Titanika, la data 2012-06-28 08:45:35Poti sa-l ierti dar nu vei putea sa-l uiti!



Hm,da,dar daca isi va impune vointa,va reusi sa-l uite,creierul uman,poate inmagazina multe informatii,pe care le poate aplatiza in timp!!!


De acord!
kokeshi
Postat pe 28 Iunie 2012 10:46
Nu pot sa zic ca nu ma asteptam la o intrebare de genul daca l-as primi inapoi..pentru ca si eu imi pun aceeasi intrebare.Oricum timpul le va rezolva pe toate nu?Iar de intors sunt sigura ca nu se intoarce cel putin nu acum..iar cand va fi eu il voi fi uitat.
Cu berea nu prea le am dar un martini as bea:))
fantasie
Postat pe 28 Iunie 2012 10:48
Daca n-ar exista iertarea si impacarea cu sine siesi, acceptarea destinului si apoi uitarea...probabil ca, lumea ar fi un haos iar noi am innebuni de atata durere!!
Iti admir autocontrolul si taria de caracter!
rondina
Postat pe 28 Iunie 2012 11:15
"Ma bucur ca ai inteles si ca nu imi mai porti pica,chiar nu am vrut sa te fac sa suferi,jur..Sa stii ca te-am iubit si acum am un sentiment de regret,sincer..dar poate asa o sa fie mai bine.Mi-ar placea sa mai vorbim si daca pot sa te ajut cu ceva vreodata sa nu eziti sa imi zici.Ai fost cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o in ciuda celor intamplate,sincer iti spun.Bafta la examenepune mana si invata,fa-ma mandru de tine si treci la buget.Te pup"

in timp ce il citeam m-a busit plansul..am zis sa va arat si voua.
fantasie
Postat pe 28 Iunie 2012 12:12
De la: fantasie, la data 2012-06-28 12:12:40"Ma bucur ca ai inteles si ca nu imi mai porti pica,chiar nu am vrut sa te fac sa suferi,jur..Sa stii ca te-am iubit si acum am un sentiment de regret,sincer..dar poate asa o sa fie mai bine.Mi-ar placea sa mai vorbim si daca pot sa te ajut cu ceva vreodata sa nu eziti sa imi zici.Ai fost cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o in ciuda celor intamplate,sincer iti spun.Bafta la examenepune mana si invata,fa-ma mandru de tine si treci la buget.Te pup"

in timp ce il citeam m-a busit plansul..am zis sa va arat si voua.


Imi pare sincer rau ca suferi! :(

Timpul, iertarea si uitarea, iti vor vindeca orice rana din suflet! Rabdare sa ai!
kokeshi
Postat pe 28 Iunie 2012 12:15
De la: Titanika, la data 2012-06-28 09:30:45
De la: MissRainbow, la data 2012-06-28 09:22:10[quote name='IrisDenisse' date='2012-06-28 08:54:47'


Mergem la bere !




Una ,neagra,si pentru mine,te rog!!!!



asa de dimineata? -hai norok si numai bine!!! -astai pofta de viata!!! [/quote]



Hai noroc, cu toata lumea!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 12:16
Pentru tine, Fantasie:

"Deasupra umbrei oricarui nor se afla lumina unei stele." Pitagora

Sterge-ti lacrimile si capul sus!
kokeshi
Postat pe 28 Iunie 2012 12:20
De la: fantasie, la data 2012-06-28 12:12:40"Ma bucur ca ai inteles si ca nu imi mai porti pica,chiar nu am vrut sa te fac sa suferi,jur..Sa stii ca te-am iubit si acum am un sentiment de regret,sincer..dar poate asa o sa fie mai bine.Mi-ar placea sa mai vorbim si daca pot sa te ajut cu ceva vreodata sa nu eziti sa imi zici.Ai fost cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o in ciuda celor intamplate,sincer iti spun.Bafta la examenepune mana si invata,fa-ma mandru de tine si treci la buget.Te pup"

in timp ce il citeam m-a busit plansul..am zis sa va arat si voua.



Nu mi se pare nimic extraordinar in textul respectiv!!!Din punctul meu de vedere,,este un prefacut de cea mai ordinara speta!!!Punct.
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 12:22
Iertarea este ceva nobil...Daca ai o memorie buna si nu poti uita , trebuie sa te prefaci ca ai uitat durerea pe care ti-a provocat-o El prin gesturi, prin fapte......Uneori iti spui ca ai iertat dar simti un ghimpe in inima...
sultanica455
Postat pe 28 Iunie 2012 12:25
De la: kokeshi, la data 2012-06-28 12:20:51Pentru tine, Fantasie:

"Deasupra umbrei oricarui nor se afla lumina unei stele." Pitagora

Sterge-ti lacrimile si capul sus!


Multumesc!:*
fantasie
Postat pe 28 Iunie 2012 12:49
De la: MissRainbow, la data 2012-06-28 12:22:34
De la: fantasie, la data 2012-06-28 12:12:40"Ma bucur ca ai inteles si ca nu imi mai porti pica,chiar nu am vrut sa te fac sa suferi,jur..Sa stii ca te-am iubit si acum am un sentiment de regret,sincer..dar poate asa o sa fie mai bine.Mi-ar placea sa mai vorbim si daca pot sa te ajut cu ceva vreodata sa nu eziti sa imi zici.Ai fost cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o in ciuda celor intamplate,sincer iti spun.Bafta la examenepune mana si invata,fa-ma mandru de tine si treci la buget.Te pup"

in timp ce il citeam m-a busit plansul..am zis sa va arat si voua.



Nu mi se pare nimic extraordinar in textul respectiv!!!Din punctul meu de vedere,,este un prefacut de cea mai ordinara speta!!!Punct.


Probabil asa este..totusi imi place sa cred ca nu am iubit un astfel de om .Nu stiu de ce dar vreau sa ii pastrez o amintire frumoasa chiar daca e doar o plasmuire a imaginatiei mele.
fantasie
Postat pe 28 Iunie 2012 12:54
De la: fantasie, la data 2012-06-28 12:54:20
De la: MissRainbow, la data 2012-06-28 12:22:34
De la: fantasie, la data 2012-06-28 12:12:40"Ma bucur ca ai inteles si ca nu imi mai porti pica,chiar nu am vrut sa te fac sa suferi,jur..Sa stii ca te-am iubit si acum am un sentiment de regret,sincer..dar poate asa o sa fie mai bine.Mi-ar placea sa mai vorbim si daca pot sa te ajut cu ceva vreodata sa nu eziti sa imi zici.Ai fost cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o in ciuda celor intamplate,sincer iti spun.Bafta la examenepune mana si invata,fa-ma mandru de tine si treci la buget.Te pup"

in timp ce il citeam m-a busit plansul..am zis sa va arat si voua.



Nu mi se pare nimic extraordinar in textul respectiv!!!Din punctul meu de vedere,,este un prefacut de cea mai ordinara speta!!!Punct.


Probabil asa este..totusi imi place sa cred ca nu am iubit un astfel de om .Nu stiu de ce dar vreau sa ii pastrez o amintire frumoasa chiar daca e doar o plasmuire a imaginatiei mele.


Cand iubim, tindem sa idealizam imaginea persoanei la care tinem. Iti inteleg dezamagirea legata de el, insa incearca sa mergi mai departe. La inceput o sa-ti fie mai greu, insa pe masura ce va trece timpul, amintirea lui se va estompa.
kokeshi
Postat pe 28 Iunie 2012 13:03
[quote name='fantasie' date='2012-06-28 12:54:20'
Probabil asa este..totusi imi place sa cred ca nu am iubit un astfel de om .Nu stiu de ce dar vreau sa ii pastrez o amintire frumoasa chiar daca e doar o plasmuire a imaginatiei mele.[/quote]


Cum???Iti place sa crezi ca nu ai iubit un astfel de om???Esti confuza,caci,tu,il iubesti pana si in tradarea lui,tot ceea ce ai exprimat aici,vine in sprijinul afirmatiei mele!!!Ai atatea amintiri frumoase ,legate de el,incat ,una ,in plus,nu se justifica sub nicio forma,caci este cea mai intensa,din punct de vedere al efortului mental si emotional!!!

Fantasie,de multe ori,sunt radicala in hotarari,,eu,una,nu te pot forta sa iei o decizie impotriva vointei tale,,deci traieste asa cum doresti sa o faci!!!Noi,femeile,,avem neinspiratul obicei de a ramane ancorate in amintiri,,nu spun ca aduc,de cele mai multe ori,,,tristete fara masura,,doboratoare a sufletelor noastre,nu ar fi ceva nou sau nemaiintalnit!!!Nu face asta,,,ar fi ca si cum ai refuza viata,in conditiile unui nou inceput!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 13:07
De la: fantasie, la data 2012-06-28 12:12:40"Ma bucur ca ai inteles si ca nu imi mai porti pica,chiar nu am vrut sa te fac sa suferi,jur..Sa stii ca te-am iubit si acum am un sentiment de regret,sincer..dar poate asa o sa fie mai bine.Mi-ar placea sa mai vorbim si daca pot sa te ajut cu ceva vreodata sa nu eziti sa imi zici.Ai fost cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o in ciuda celor intamplate,sincer iti spun.Bafta la examenepune mana si invata,fa-ma mandru de tine si treci la buget.Te pup"

in timp ce il citeam m-a busit plansul..am zis sa va arat si voua.


ma faci si pe mine sa plang
DefineDefiance
Postat pe 28 Iunie 2012 17:39


Ce parere am ?? Ca nu esti mai buna decat .... c*rva lui.....
Te suna dupa meci ??? iti dai seama ce importanta esti......


Linisteste-te, fata, tine capul sus si mergi inainte !! mai sunt barbati in lumea asta.
GHEISA_
Postat pe 28 Iunie 2012 20:16
De la: fantasie, la data 2012-06-28 20:09:11deci eu nu ma invat minte deloc.M-a sunat cu pretextul banilor..adik damn putea sa imi dea mesaj si apoi mi-a zis ca sa stau linistita ....


V-am spus ca o sa ma ia migrena?????????

Draga mea,la care capitol am ajuns cu melodrama ta????Vrei raspuns??Ce cred????Raspunsul este urmatorul,si,sigur, nu este cel asteptat de tine!!!!Prin atitudinea afisata,nu ai facut decat sa ajungi la nivelul lui si,in acelasi timp,sa cobori la nivelul celeilalte femei!!!!Ai inteles ceva de aici????????
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 20:33
I-am aruncat hainele de la balcon si l-am dat afara dezbracat! i-am dat un mesaj prietenului lui si i-am zis sa vina sa il ia si sa ii aduca si niste haine si i-am anuntat si "mandra" ca nu e la meci si ca a fost la mine si ca isi aduna hainele de pe jos.a fost o noapte ireala:)) nush daca ma voi simti sau ma simt mai bine..dar atunci a fost super..am fost cu totii pe jos de ras si aici ma refer la colega mea de camera si toti care l-au vazut!!
fantasie
Postat pe 29 Iunie 2012 02:15
De la: GHEISA_, la data 2012-06-28 20:16:39

Ce parere am ?? Ca nu esti mai buna decat .... c*rva lui.....
Te suna dupa meci ??? iti dai seama ce importanta esti......


Linisteste-te, fata, tine capul sus si mergi inainte !! mai sunt barbati in lumea asta.

Gheisa
Dupa ce am citit comentariul de mai sus, si eu mi-am facut aceeasi parere. Domnisoara in cauza, are un caracter care, cam..lasa de dorit!!!
anida_8129
Postat pe 29 Iunie 2012 03:15
Asta cred ca ai patit tu .Eu stiu pe cineva care le punea hainele in cada cu apa ,afara fiind iarna.Era o placere sadica pentru el.
PARTENERDEVIS
Postat pe 29 Iunie 2012 12:46
Un tip isi banuia sotia ca il inseala.
A asteptat sa plece in acea seara la munca si a sarit intr-un taxi
sa o urmareasca.
Pina la urma a aflat ca lucra intr-un bordel.
Atunci ii spune taximetristului:
- Vrei sa faci repede 100 de euro?
Taximetristul:
- Sigur!
Ce trebuie sa fac?
- E simplu.
Intri inauntru, o scoti afara pe nevasta-mea, si o bagi in masina,
ca sa o duc acasa.
Intra taximetristul si, cateva minute mai tirziu, o scoate pe
femeie de par si o arunca in masina:
- Ia, tine-o bine.
Tipul se uita la ea din cap pina in picioare si-i spune taximetristului:
- Ce faci domne’?
Asta nu-i sotia mea!
- Stiu, zice taximetristul.
E sotia mea.
Acu' ma duc inapoi si dupa a ta!
PARTENERDEVIS
Postat pe 29 Iunie 2012 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O tara plina de frustrate:-j 2 De la: Deeliaaaa 24 Septembrie 2011 01:53
Am pe cineva,imi place altcineva! 14 De la: Valy90 1 Iunie 2011 11:07
CE SA FAC ?CUM SO FAC? 11 De la: razz 11 Iulie 2009 00:41
Ce sa fac? 70 De la: kudika414141 29 Iulie 2011 18:26
doamne.... 29 De la: cristiana_cris 17 Iulie 2009 09:37