Setari Cookie-uri

O relatie cu prful de la facultate care e casatorit??!

Am inceput sa fac pregatire cu acest profesor pentru admiterea la facultate inca din clasa a XII-a. De atunci am observat ca ma simpatiza enorm. Ne-am imprietenit...Deja in anul I vorbeam despre hobby-urile noastre. Eu scriam,el compunea, lucru care ne apropria foarte tare. El m-a ajutat foarte tare recomandandu-ma in facultate si oferindu-mi oportunitatea sa intru in diferite proiecte unde se ajungea foarte foarte greu. La sfarsitul anului I mi-a marturisit mai in gluma mai in serios ca e foarte indragostit de mine. Eu nu l-am luat in serios, stiindu-l din fire mai glumet, mai ales ca era casatorit si avea un baiat cu doi ani mai mic ca mine. La inceputul anului acesta universitare (anul II la mine) intr-o zi m-a chemat si mi-a izbucnit efectiv in lacrimi ca nu isi mai poate lua gandul de la mine, ca ma iubeste desi stie ca probabil rationamentul meu o sa ma indemne sa-l resping avand in vedere ca e profesorul meu cu apoximativ 22 de ani mai mare, casatorit si cu un copil de varsta cu mine. Ipostaza in care l-am vazut m-a facut sa ma induiosez pentru ca parea foarte foarte sincer si chinuit de tot ce imi spunea. L-am rugat sa ne intalnim inafara facultatii, asa ca am stabilit ca o sa ne vedem in seara urmatoare intr-un local. Felul in care imi vorbise ma facuse sa innebunesc si sa imi fac tot felul de scenarii. Problema a fost ca la intalnire nu a venit.L-am sunat si nu mi-a raspuns... La facultate a incercat sa imi spuna ca i-a fost rau dar ca nu m0a mintit cu nimic. L-am rugat sa nu imi mai faca declaratii pentru ca din nefericire ma facuse sa ma indragostesc, insa chiar nu imi doream si nu imi doresc sa distrug o casnicie. Problema e ca intr-un final am cedat avansurilor...si nu stiu ce sa ma fac, pentru ca sunt indragostita lulea si nu gasesc o solutie pentru situatia in care sunt! Nu am ajuns la intimitati, dar de multe ori ma saruta pe ascuns sau ma tine in brate iar eu simt ca cedez.Pare atat de sincer...nu ma preseaza cu nimic...Ar fi totul perfect daca nu ar fi situatia data!
kudika_36045
Postat pe 5 Iunie 2013 01:04
Multi dintre barbai, cei cu stima de sine redusa, trec dupa o anumita varsta, prin criza varstei mijlocii. Cand trec prin aceasta criza, respectivii incep sa se teama ca nu mai sunt deloc atragatori, ca nu se mai simt liberi, ca pierd timpul etc etc, prostii din astea. Unii dau divort si se cupleaza cu fete extrem de tinere, altii isi cumpara masini scumpe, altii fac copii cu amantele, altii incep sa frecventeze cluburile etc

E foarte posibil ca si al tau profesor sa treaca printr-o astfel de toana, probabil ca simte ca imbatraneste si vrea sa se simta din nou foarte tanar si in vigoare, prin intermediul unei persoane foarte tinere. Dupa ce o sa-i treaca criza asta, probabil ca ii va fi jena de tot ceea ce a facut si a zis.

Parerea mea ar fi sa nu te implici intr-o relatie cu o persoana angajata deja intr-o alta relatie. Nu accepta sa fi vioara a doua absolut niciodata. Nu accepta firimituri de tandrete. Ar fi pacat de tine si de viata ta sa-ti pui sperante intr-o relatie fara viitor.

Sunt convinsa ca si tu iti doresti sa fi iubita pe deplin, si nu cu jumatati de masura.

Ai grija de tine!
kudika_32792
Postat pe 5 Iunie 2013 07:43
Cum a zis si persoana de mai sus, probabil ca proful trece prin criza barbatilor aflati la andropauza. Tu insati ai spus ca e o relatie imposibila fiindca tipul e casatorit. Ce ai vrea? Sa-l faci sa divorteze de nevasta-sa dupa n ani de casnicie? Poate ca omul are necazuri in familie si a gasit refugiu intr-o fantezie. Faptul ca a inceput sa planga de fata cu tine, demonstreaza doar un lucru: ca are probleme cu nervii. Lasa-l pe el in pace si cauta-ti un iubit de varsta ta O sa vezi ca n-o sa te mai gandesti la domnul respectiv.
Micaell
Postat pe 5 Iunie 2013 08:37
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 01:04:24Am inceput sa fac pregatire cu acest profesor pentru admiterea la facultate inca din clasa a XII-a. De atunci am observat ca ma simpatiza enorm. Ne-am imprietenit...Deja in anul I vorbeam despre hobby-urile noastre. Eu scriam,el compunea, lucru care ne apropria foarte tare...................................................................................................


Domnului respectiv ii gasesc doar culpa ca exista pe acest pamant,ca fiinta umana cu astfel de inclinatii!!!!
Tu esti responsabila pentru tot ceea ce simti si traiesti,nu te judec,caci nu am statutul de judecatior sau calau al destinelor frante,dar vin si iti spun sa iesi din mizeria in care te-ai bagat singura!!!
Draga mea,barbatii sunt exemplare,care, considera domniile lor,ca au toate drepturile din aceasta lume putreda!!Tu,daca esti o tanara educata si cu bun simt,cauta sa te indepartezi de domnul respectiv,cat mai repede cu putinta!!!Este greu de facut,caci ne povestesti ca te-ai indragostit,dar nu era mai indicat sa o faci vis-a-vis de carte,de volumul de informatii,pe care trebuia sa-l acumulezi, intrucat vrei sa urmezi cursurile unei facultati???Sunt convinsa ca da!!!Pare sincer?????Mai sa fie!!!!! Unde ai vazut barbat casatorit sincer si aflat intr-o relatie extraconjugala??Nu gasesti solutii????Iti ofer o solutie si anume,discuta cu mama ta si afla cu ce te poate ajuta domnia sa,sunt convinsa ca o va face mult mai bine decat noi,userii acestui forum!!Daca as fi mama ta,te-as asculta si ti-as spune exact ca in acest comment personal!!!Renunta la o iubire nedemna de o tanaaara ca tine,exista tineri,mult mai apti ca domnul profesor,care,din pacate,a cautat in exterior,ceea ce trebuia sa caute si sa aiba acasa,in interiorul familiei sale!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Iunie 2013 08:54
O diferenta de 22 de ani ...si-ti mai este si prof'?! Foarte bine ti-ar putea fi si tata!
Bleeeeeah!
rondina
Postat pe 5 Iunie 2013 11:16
astai Aventura de doi lei,dnu prof experimentat si lichnit dupa carne praspata novive in ale sexului,mai,mai dai inainte mai fata dar vezi ca daca faci focul prea tare sa nu iasa fum prea mult!!!
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2013 11:27
Problema e ca intr-un final am cedat avansurilor...si nu stiu ce sa ma fac, pentru ca sunt indragostita lulea si nu gasesc o solutie pentru situatia in care sunt! Nu am ajuns la intimitati, dar de multe ori ma saruta pe ascuns sau ma tine in brate iar eu simt ca cedez.Pare atat de sincer...nu ma preseaza cu nimic...Ar fi totul perfect daca nu ar fi situatia data![/quote]
si vrei sa te cred ca nu ai cedat Esti libera sa te indragostesti,dar in situatia ta nu veti ajunge niciunde,asa cum am mai spus-O AVENTURA!!!-La inceput va fi ceva frumos,iar finalul se va lasa cu gust amar!
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2013 11:51
aveti perfecta dreptate! va multumesc mult pentru sfaturi! o sa incerc de acum sa pastrez distanta...chiar ma bucur ca nu s-a intamplat nimic! :D totusi, daca el continua ce e de facut? e profesorul meu la 3 materii...
kudika_36045
Postat pe 5 Iunie 2013 13:34
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 13:34:34aveti perfecta dreptate! va multumesc mult pentru sfaturi! o sa incerc de acum sa pastrez distanta...chiar ma bucur ca nu s-a intamplat nimic! :D totusi, daca el continua ce e de facut? e profesorul meu la 3 materii...


trei materii spui?! pfoai ce "potent"este!!
kiss_my_ass
Postat pe 5 Iunie 2013 13:40
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 13:34:34aveti perfecta dreptate! va multumesc mult pentru sfaturi! o sa incerc de acum sa pastrez distanta...chiar ma bucur ca nu s-a intamplat nimic! :D totusi, daca el continua ce e de facut? e profesorul meu la 3 materii...

fate ocupata si fi in preajma colegilor,pana o sa-ti faci unul prieten!
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2013 13:53
De la: Titanika, la data 2013-06-05 11:27:51astai Aventura de doi lei,dnu prof experimentat si lichnit dupa carne praspata novive in ale sexului,mai,mai dai inainte mai fata dar vezi ca daca faci focul prea tare sa nu iasa fum prea mult!!!


Las-o sa se friga, unele doar asa invata
Dupa o sa sufle si in inghetata.
kidd_o
Postat pe 5 Iunie 2013 13:54
De la: kidd_o, la data 2013-06-05 13:54:21
De la: Titanika, la data 2013-06-05 11:27:51astai Aventura de doi lei,dnu prof experimentat si lichnit dupa carne praspata novive in ale sexului,mai,mai dai inainte mai fata dar vezi ca daca faci focul prea tare sa nu iasa fum prea mult!!!


Las-o sa se friga, unele doar asa invata
Dupa o sa sufle si in inghetata.

eu stiam de iaurt,pe goagal am citit un studio ca gheata intr-adevar arde!!!
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2013 14:04
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 13:34:34aveti perfecta dreptate! va multumesc mult pentru sfaturi! o sa incerc de acum sa pastrez distanta...chiar ma bucur ca nu s-a intamplat nimic! :D totusi, daca el continua ce e de facut? e profesorul meu la 3 materii...



Si ce-i cu aceasta????Poate fi profesorul tau la zece materii,nu trei,unde este problema,doar nu te va lasa corigenta la acele materii,doar ca sa se razbune pe tine!!!!Exista masuri de contracarare la astfel de intentii,draga mea!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Iunie 2013 15:19
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 13:34:34aveti perfecta dreptate! va multumesc mult pentru sfaturi! o sa incerc de acum sa pastrez distanta...chiar ma bucur ca nu s-a intamplat nimic! :D totusi, daca el continua ce e de facut? e profesorul meu la 3 materii...


Poate sa fie profesorul tau la "n" materii, tu ii poti respinge linistita avansurile, iar daca nu inceteaza, il ameninti ca vei spune totul superiorilor lui.
kudika_32792
Postat pe 6 Iunie 2013 08:51

Eu cred ca este bine sa inveti foarte bine la materiile pe care le faci cu acest profesor. Acesta te poate lamuri daca ai neclaritati.Poti invata multe in domeniile respective .
In legatura cu partea sentimentala , poti sa-i explici ca acorzi mult timp invatatului si ca nu ai timp de altceva .
Nu uita : " Barbatii adevarati innebunesc dupa femeile care stiu sa spuna "NU ". Fraierii se multumesc cu cele usoare ."

Intelectual , poti profita de ajutor .
Amana intalnirile in particular.

Gandeste-te la diferenta de varsta , la faptul ca este casatorit .
Detaseaza-te de partea sentimentala .

" Nu lasa hormonii sa-ti domine neuronii . "
Iti doresc mult succes !
Argentina_Malcea_1
Postat pe 14 Iulie 2013 06:27
Scumpa mea, inocenta si de bun simt!
Te inteleg perfect, dar incearca sa te imaginezi pe tine la 40 de ani cu un mosulica de 62 dupa tine. Nu-ti strica viata, nu dau frau liber sentimentelor si iubirea, la fel ca orice alt setiment poate fi controlata. Acelasi om dupa 22 de ani gandeste diferit, dar doi oameni provenind din medii diferite, cu o educatie diferita, a unei alte generatii, cum ar putea sa se sincronizeze? Tu vei avea chef sa iesi la un club, el, caracteristic varstei, va avea nevoie de un somn bun. Si unde mai pui ca pe deasupra e si casatorit. Fii sigura, cu toata dragostea ce si-o aclama, daca l-ai vedeaa pe strada cu sotia, s-ar face ca nu te vede, gandeste-te cat ai suferi ! Nu e o relatie care sa dureze si tu, nu cred ca ai nevoie de aventuri, iar dupa, greu iti vei gasi un baiat serios de varsta ta care sa se angajeze intr-o relatie serioasa cu tine, iti va pune eticheta si-ti va strica viitorul, apoi, palma-n cur si Radu ma cheama.
Gandeste-te bine daca merita sa-ti strici viata, esti o fata cerebrala din cate mi-am dat seama, nu te lasa magulita de cuvintele frumoase ale unui "Don Juan".
Iti doresc intelepciune si multa fericire in viata in care abia pasesti !
Liuta
Postat pe 14 Iulie 2013 07:48
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 01:04:24Am inceput sa fac pregatire cu acest profesor pentru admiterea la facultate inca din clasa a XII-a. De atunci am observat ca ma simpatiza enorm. Ne-am imprietenit...Deja in anul I vorbeam despre hobby-urile noastre. Eu scriam,el compunea, lucru care ne apropria foarte tare. El m-a ajutat foarte tare recomandandu-ma in facultate si oferindu-mi oportunitatea sa intru in diferite proiecte unde se ajungea foarte foarte greu. La sfarsitul anului I mi-a marturisit mai in gluma mai in serios ca e foarte indragostit de mine. Eu nu l-am luat in serios, stiindu-l din fire mai glumet, mai ales ca era casatorit si avea un baiat cu doi ani mai mic ca mine. La inceputul anului acesta universitare (anul II la mine) intr-o zi m-a chemat si mi-a izbucnit efectiv in lacrimi ca nu isi mai poate lua gandul de la mine, ca ma iubeste desi stie ca probabil rationamentul meu o sa ma indemne sa-l resping avand in vedere ca e profesorul meu cu apoximativ 22 de ani mai mare, casatorit si cu un copil de varsta cu mine. Ipostaza in care l-am vazut m-a facut sa ma induiosez pentru ca parea foarte foarte sincer si chinuit de tot ce imi spunea. L-am rugat sa ne intalnim inafara facultatii, asa ca am stabilit ca o sa ne vedem in seara urmatoare intr-un local. Felul in care imi vorbise ma facuse sa innebunesc si sa imi fac tot felul de scenarii. Problema a fost ca la intalnire nu a venit.L-am sunat si nu mi-a raspuns... La facultate a incercat sa imi spuna ca i-a fost rau dar ca nu m0a mintit cu nimic. L-am rugat sa nu imi mai faca declaratii pentru ca din nefericire ma facuse sa ma indragostesc, insa chiar nu imi doream si nu imi doresc sa distrug o casnicie. Problema e ca intr-un final am cedat avansurilor...si nu stiu ce sa ma fac, pentru ca sunt indragostita lulea si nu gasesc o solutie pentru situatia in care sunt! Nu am ajuns la intimitati, dar de multe ori ma saruta pe ascuns sau ma tine in brate iar eu simt ca cedez.Pare atat de sincer...nu ma preseaza cu nimic...Ar fi totul perfect daca nu ar fi situatia data!


Alta gasca , alta traista!

In rest aceeasi prostie!
Plictisitor de multa prostie!
Thais13
Postat pe 14 Iulie 2013 09:07
Buna scumpo,ai grija,poate proful este un baiat destept si te-a lucrat emotional,nu ar fi un capat de drum daca ai face sex cu el,dar tu esti la inceput de drum in viatza,fii atenta,poate chiar este indragostit de tine,poate incearca sa evite o intalnire cu tine tocmai pt. faptul ca nu vrea sa va apropiati prea mult,poate este sincer scuza-ma( ca ma repet),important este sa tragi un picutz de timp,si apoi nu conteaza varsta,noi femeile avem nevoie de putina dragoste si respect,o zi minunata iti doresc.







kudika_36953
Postat pe 14 Iulie 2013 09:13
Eu vad lucrurile putin din alta perspectiva pentru ca sotul meu la 45 de ani mi-a marturisit ca e indragostit de 3 ani de o colega de servici cu 22 de ani mai mica decit el si cu 3 ani mai mare ca fiul nostru..... Nu continui cu povestea mea,nu pot acuza pe cineva pentru ca s-a indragostit, indiferent de diferenta de virsta(dragostea invinge tot,nu?),dar nu pot intelege de ce el e casatorit si nu a divortat imediat ce a inteles ca e indragostit de tine...Un om care te iubeste cu adevarat intii isi termina relatia precedenta ,care e de fapt probabil terminata din punctul lui de vedere daca s-a indragostit de tine('' daca iubesti 2 persoane in acelasi timp ramii cu a doua, caci daca o iubeai cu adevarat pe prima a doua nu ar fi existat niciodata'').Nu te invinovati ca tu i-i strici casnicia ,el e cel care nu e onest sa recunoasca in fata lui si a sotiei adevarul si mai rau e egoist vrind sa te aibe si pe tine si sa-si pastreze confortul caminnului conjugal si pe tine sa te arunce cind se plcitiseste.....
Daca v-a dovedi ca te iubeste,nu doar v-a declara ,te poti gindi sa incepi o relatie cu el ,daca nu la revedere
healthy001613
Postat pe 14 Iulie 2013 09:13
Eu vad lucrurile putin din alta perspectiva pentru ca sotul meu la 45 de ani mi-a marturisit ca e indragostit de 3 ani de o colega de servici cu 22 de ani mai mica decit el si cu 3 ani mai mare ca fiul nostru..... Nu continui cu povestea mea,nu pot acuza pe cineva pentru ca s-a indragostit, indiferent de diferenta de virsta(dragostea invinge tot,nu?),dar nu pot intelege de ce el e casatorit si nu a divortat imediat ce a inteles ca e indragostit de tine...Un om care te iubeste cu adevarat intii isi termina relatia precedenta ,care e de fapt probabil terminata din punctul lui de vedere daca s-a indragostit de tine('' daca iubesti 2 persoane in acelasi timp ramii cu a doua, caci daca o iubeai cu adevarat pe prima a doua nu ar fi existat niciodata'').Nu te invinovati ca tu i-i strici casnicia ,el e cel care nu e onest sa recunoasca in fata lui si a sotiei adevarul si mai rau e egoist vrind sa te aibe si pe tine si sa-si pastreze confortul caminnului conjugal si pe tine sa te arunce cind se plcitiseste.....
Daca v-a dovedi ca te iubeste,nu doar v-a declara ,te poti gindi sa incepi o relatie cu el ,daca nu la revedere
healthy001613
Postat pe 14 Iulie 2013 09:13
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 01:04:24Am inceput sa fac pregatire cu acest profesor pentru admiterea la facultate inca din clasa a XII-a. De atunci am observat ca ma simpatiza enorm. Ne-am imprietenit...Deja in anul I vorbeam despre hobby-urile noastre. Eu scriam,el compunea, lucru care ne apropria foarte tare. El m-a ajutat foarte tare recomandandu-ma in facultate si oferindu-mi oportunitatea sa intru in diferite proiecte unde se ajungea foarte foarte greu. La sfarsitul anului I mi-a marturisit mai in gluma mai in serios ca e foarte indragostit de mine. Eu nu l-am luat in serios, stiindu-l din fire mai glumet, mai ales ca era casatorit si avea un baiat cu doi ani mai mic ca mine. La inceputul anului acesta universitare (anul II la mine) intr-o zi m-a chemat si mi-a izbucnit efectiv in lacrimi ca nu isi mai poate lua gandul de la mine, ca ma iubeste desi stie ca probabil rationamentul meu o sa ma indemne sa-l resping avand in vedere ca e profesorul meu cu apoximativ 22 de ani mai mare, casatorit si cu un copil de varsta cu mine. Ipostaza in care l-am vazut m-a facut sa ma induiosez pentru ca parea foarte foarte sincer si chinuit de tot ce imi spunea. L-am rugat sa ne intalnim inafara facultatii, asa ca am stabilit ca o sa ne vedem in seara urmatoare intr-un local. Felul in care imi vorbise ma facuse sa innebunesc si sa imi fac tot felul de scenarii. Problema a fost ca la intalnire nu a venit.L-am sunat si nu mi-a raspuns... La facultate a incercat sa imi spuna ca i-a fost rau dar ca nu m0a mintit cu nimic. L-am rugat sa nu imi mai faca declaratii pentru ca din nefericire ma facuse sa ma indragostesc, insa chiar nu imi doream si nu imi doresc sa distrug o casnicie. Problema e ca intr-un final am cedat avansurilor...si nu stiu ce sa ma fac, pentru ca sunt indragostita lulea si nu gasesc o solutie pentru situatia in care sunt! Nu am ajuns la intimitati, dar de multe ori ma saruta pe ascuns sau ma tine in brate iar eu simt ca cedez.Pare atat de sincer...nu ma preseaza cu nimic...Ar fi totul perfect daca nu ar fi situatia data!



Draga mea, "sfaturile", parerile, opiniile de oriunde ar veni, ele sunt subiective, fiecare priveste situatia din punctul sau de vedere. De ex. "am obsevat ca ma simpatizeaza enorm", pai, una care nu a fost simpatizata nici in tinerete, acum sigur este o acritura, invidioasa, frustrata si iti va spune ca nu faci bine ce faci.
Experienta prin care treci nu este noua! este decand lumea! si daca esti desteapta si nu te implici emotional, poti profita de oportunitati in avantajul tau, in cariera!
Poti fi mandra ca un prof "a izbucnit in lacrimi" in fata ta

kudika_25047
Postat pe 14 Iulie 2013 12:16
cam "nasol", draga mea.
Ai nevoie de un prieten, coleg, amic, iubit de varsta ta. Dar cum acest lucru nu se comanda ca o pizza sau o un pui cu susan...
Orice ar fisa nu iti faci iluzii si planuri de viitor cu el gen "o sa isi lase nevasta care nu il mai intelege, are nevoie de iubire, de cineva ca mine", bla, bla...
kudika083996
Postat pe 14 Iulie 2013 12:55
am citit si eu sfaturile date dilemei tale. Da sunt subiective , cum spune cineva, dar nu pot fi altfel pentru ca fiecare incearca sa se puna in situatia ta. Si nu sunt sfaturi rele, fiecare , si in special femeile cu experienta de viata ,incearca sa te ajute pentru ca esti tanara si toate am fost odata la varsta ta si aveam nevoie de un sfat pe care nu l-am primit sau l-am primit gresit.
Ce poti face tu este sa le citesti cu atenite si sa fii fericita ca inca sunt oameni care vor sa ajute. Cantareste bine, gandeste bine, dar in final decizi doar tu cea din tine. Si daca vei gresi, va vi greseala ta din care poti sa inveti multe pentru viata. Si oricare ar fi rezultatul sa nu iti regreti deciziile, ele te ajuta sa inveti rostul , sensul si importanta iubirii in viata . Iubirea , ea este cea care conteaza. Si daca este reala, sincera si frumoasa are prioritate in fata tuturor sentimentelor . Daca e minciuna , si un impuls de moment pentru tine si pentru acel barbat, ai timp sa fugi. Orice vei decide e decizia ta, asta e cel mai important. Ai un suflet tanar si frumos deci ai grija de el caci meriti tot ce e mai frumos. Toate cele bune si succes in viata.
kudika_17808
Postat pe 14 Iulie 2013 13:11
tu poate esti indragostita. Mi s-a intamplat si mie a fiu fascinate de un barbat care avea 20 de ani mai mult ca mine. El, cu siguranta trece prin acea perioada numita ,,a doua tinerete". sfatu meu este sa nu cedezi, incearca sa pui punct deoarece o astfl de relatie te va face sa suferi. este casatorit si vei fi mereu vioara a doua. Nu accepta asta. Chiar daca ar fi fost liber, in timp, diferenta de varsta isi spune cuvantul. Intreaba-te daca, peste 10 ani il vei mai vedea la fel, il vei mai iubi la fel. Numai bine.
maria_doina
Postat pe 14 Iulie 2013 14:51
buna.sotul fiicei mele este prof la facultate si din pacate s-a incurcat cu o astfel de paras...care l-a si inbolnavit si la rindul lui ia dat sotiei .Acum au ramas 2 copii fara tata unul de 4 ani si celalalt de 2 ani,fiindca s-au despartit.mi-e sila de astfel de specimene pt ca vor o nota mai buna sau bani iar atunci cind EI-PROFII nu mai vor o relatie cu ele sint VICTIME ,ABUZATE,VIOLATE .FELICITARI pt ca vei reusi sa distrugi o casatorie .tine-o tot asa si cu siguranta vei reusi in viatahttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/57345.html#
kudika118005
Postat pe 14 Iulie 2013 16:31
De la: kudika118005, la data 2013-07-14 16:31:15buna.sotul fiicei mele este prof la facultate si din pacate s-a incurcat cu o astfel de paras...care l-a si inbolnavit si la rindul lui ia dat sotiei .Acum au ramas 2 copii fara tata unul de 4 ani si celalalt de 2 ani,fiindca s-au despartit.mi-e sila de astfel de specimene pt ca vor o nota mai buna sau bani iar atunci cind EI-PROFII nu mai vor o relatie cu ele sint VICTIME ,ABUZATE,VIOLATE .FELICITARI pt ca vei reusi sa distrugi o casatorie .tine-o tot asa si cu siguranta vei reusi in viatahttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/57345.html#



pai ce vina are "o astfel de..."???
Nu cumva ginerele dumitate este porcu???
kudika_25047
Postat pe 14 Iulie 2013 16:42
Imi pare rau pentru copiii aia! tat-su este porcul!
kudika_25047
Postat pe 14 Iulie 2013 16:46
De la: kudika118005, la data 2013-07-14 16:31:15buna.sotul fiicei mele este prof la facultate si din pacate s-a incurcat cu o astfel de paras...care l-a si inbolnavit si la rindul lui ia dat sotiei .Acum au ramas 2 copii fara tata unul de 4 ani si celalalt de 2 ani,fiindca s-au despartit.mi-e sila de astfel de specimene pt ca vor o nota mai buna sau bani iar atunci cind EI-PROFII nu mai vor o relatie cu ele sint VICTIME ,ABUZATE,VIOLATE .FELICITARI pt ca vei reusi sa distrugi o casatorie .tine-o tot asa si cu siguranta vei reusi in viatahttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/57345.html#



Daca ginerelui domnii tale nu i-ar fi placut o astfel de incurcatura,nu s-ar fi angajat la asa ceva!!!Nu contest culpa partenerei lui,dar el,fiind casatorit,ar fi trebuit sa denote responsabilitate si respect fata de el,daca nu fata de familie!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Iulie 2013 16:46
Buna! Am citit ce ai scris, am discernut, am mai citit o data...situatia ta nu este de departe usoara cum poate iti zic altii. E tare complicat! Pentru mine problema mare nu este relatia in sine cu profu', nici cu faptul ca esti indragostita de el, nici ca este cu 22 de ani mai mare, nici ca este casatorit, in optica mea problema uriasa este la TINE! Poate te intrebi DE CE?
Poti sa te indragostesti de cineva mai mare ca tine, care este casatorit si are copii, care iti mai este si profesor (este normal, doar ti-a fost alaturi in momente cheie, pot spune ca a fost cam inevitabil), lucrurile acestea se intampla cu sutele in jurul lumii, asa ca de ce sa dam cu pietre. DAR TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA DIN VIATA TA, iar la cum a expus el problema te-a cam facut sa impartiti culpabilitatea la paravanul acestei iubiri "imposibile". Opreste relatia! E cel mai bine pentru amandoi. O prajitura este asa de buna la inceput, apoi mancand din ce in ce mai mult ti se apleaca, vomiti.. Ca barbat iti spun ca atunci cand imi place o fata si ma indragostesc de ea, primul si primul lucru la care ma gandesc este cum ar fi sa fac dragoste cu ea. Si ca sa fiu sigur ca voi ajunge acolo, o voi face sa creada ca lucrul asta este ultimul la care ma gandesc, sa curga totul frumos ca o poveste in care o seduc, o cuceresc si apoi o am. Iar dupa ce o am imi dau seama daca o voi vrea mereu sau m-am inselat. Trezirea!!! Relatiile nascute din mila au viitor...dar nu minunat.
Recomandarea mea este sa il tii in sah cat mai mult timp, desi iti va fi foarte greu pt ca te-ai indragostit, (oricum voi femeile sunteti naucitoare la tinut in sah si va pricepeti si foarte bine) si testeaza-l sa vezi daca are sentimente reale sau doar o toana de moment. Oh de ai stii cate am de spus..si ce neasculator am fost si eu cu cei care imi ziceau de bine...

Copile drag, la poarta vietii nu bati niciodata! Se deschide ea singura in fata ta si vei gasi atat aleei pavate cat si nisipuri miscatoare. La experienta anilor trecuti si incapatanarea de catar pe care o am, am pasit pe nisipuri miscatoare, la fel ca tine acum, constient de fiecare secunda traita si am continuat sa merg adancindu-ma din ce in ce mai tare cautand iesire. de ce sa risti?

Iar daca esti femeie puternica, urmaresteti scopul, culege maximum din tot acest eveniment din viata ta, apoi spunei lui la revedere fara sa privesti inapoi. poti?

gabithefirstangel
Postat pe 14 Iulie 2013 16:51
De la: gabithefirstangel, la data 2013-07-14 16:51:47Buna! Am citit ce ai scris, am discernut, am mai citit o data...situatia ta nu este de departe usoara cum poate iti zic altii. E tare complicat! Pentru mine problema mare nu este relatia in sine cu profu', nici cu faptul ca esti indragostita de el, nici ca este cu 22 de ani mai mare, nici ca este casatorit, in optica mea problema uriasa este la TINE! Poate te intrebi DE CE?
Poti sa te indragostesti de cineva mai mare ca tine, care este casatorit si are copii, care iti mai este si profesor (este normal, doar ti-a fost alaturi in momente cheie, pot spune ca a fost cam inevitabil), lucrurile acestea se intampla cu sutele in jurul lumii, asa ca de ce sa dam cu pietre. DAR TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA DIN VIATA TA, iar la cum a expus el problema te-a cam facut sa impartiti culpabilitatea la paravanul acestei iubiri "imposibile". Opreste relatia! E cel mai bine pentru amandoi. O prajitura este asa de buna la inceput, apoi mancand din ce in ce mai mult ti se apleaca, vomiti.. Ca barbat iti spun ca atunci cand imi place o fata si ma indragostesc de ea, primul si primul lucru la care ma gandesc este cum ar fi sa fac dragoste cu ea. Si ca sa fiu sigur ca voi ajunge acolo, o voi face sa creada ca lucrul asta este ultimul la care ma gandesc, sa curga totul frumos ca o poveste in care o seduc, o cuceresc si apoi o am. Iar dupa ce o am imi dau seama daca o voi vrea mereu sau m-am inselat. Trezirea!!! Relatiile nascute din mila au viitor...dar nu minunat.
Recomandarea mea este sa il tii in sah cat mai mult timp, desi iti va fi foarte greu pt ca te-ai indragostit, (oricum voi femeile sunteti naucitoare la tinut in sah si va pricepeti si foarte bine) si testeaza-l sa vezi daca are sentimente reale sau doar o toana de moment. Oh de ai stii cate am de spus..si ce neasculator am fost si eu cu cei care imi ziceau de bine...

Copile drag, la poarta vietii nu bati niciodata! Se deschide ea singura in fata ta si vei gasi atat aleei pavate cat si nisipuri miscatoare. La experienta anilor trecuti si incapatanarea de catar pe care o am, am pasit pe nisipuri miscatoare, la fel ca tine acum, constient de fiecare secunda traita si am continuat sa merg adancindu-ma din ce in ce mai tare cautand iesire. de ce sa risti?

Iar daca esti femeie puternica, urmaresteti scopul, culege maximum din tot acest eveniment din viata ta, apoi spunei lui la revedere fara sa privesti inapoi. poti?




De ce am impresia, ca dvs Domnule profesor si ipocrit, sunteti una si aceasi persoana cu "soacra cu ginerele prof care.....a imbolnavit-o si pe sotie...." bla bla
kudika_25047
Postat pe 14 Iulie 2013 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum poti uita o iubire imposibila? 73 De la: creatzagirl 27 Iunie 2010 01:25
relatii 84 De la: angy90 12 Noiembrie 2011 23:04
Ciudatenie 26 De la: thadoog 11 Ianuarie 2010 18:52
am nevoie de cateva pareri, pls... 14 De la: elle26 28 Iulie 2009 11:34
Cum so uit mai repede? 43 De la: alexandra_sziga 15 Mai 2009 19:19