Setari Cookie-uri

Buna tuturor..

Nu stiu cum sa incep,dar totul are un inceput..si as dorii niste sfaturi,dk se poate.Sa incep..In urma cu 2 ani,am avut o relatie de 7 ani,totu bine pana m-a inselat,atunci am decis sa ma despart de el..dupa o relatie lunga,in care am fost unu ptr altu,aveam planuri ca orice cuplu.. de casatorie..copii..s-a sfarsit ..A urmat o perioada foarte grea ptr mine,multa suferinta,chiar am ajuns sa consum bauturi alcoolice,sa umblu cu fel si fel de barbati..pur si simplu nu imi mai pasa de mine,de lume de nimic..il vroiam decat p el si atat.Dupa o lunga batalie cu mine insusi,am avut un moment de luciditate si mi-am zis ca nu se mai poate asa,trebuie sa renunt la obiceiuriile proaste si sa fiu cea de dinainte..si am reusit,cu putere,credinta am reusit..Si de acum incepe povestea mea..am cunoscut un barbat bun,sensibil ,romantic,sufletist barbatul la care orice femeie viseaza.Am inceput o relatie cu el,am avut o discutie inainte,i-am explicat ca eu sunt mai inchisa,mai reticenta in privinta dragostei..si a acceptat explicandu-mi ca el ar face orice ptr mine,ma iubeste foarte mult..Aici incepe tot ofu meu:((nu pot sa il iubesc..au trecut 5 luni,si am tot zis,,poate poate o sa incerc sa il iubesc..dar nu pot.Il vad doar ca pe un prieten foarte bun si atat.Si cu partea sexuala nu mai zic,,:((nici acolo placere..de multe ori am vrut sa il insel,dar nu am putut..nu pot sa ii fac asta..el m-a ajutat sa trec prin multe,mi-a dovedit ca ma iubeste de atatea ori..NU POT.Si nu mai zic,ca am si un prost obicei sa fac mereu comparatie intre el si fostu..Cred ca in adancul sufletului meu,inca il iubesc pe fostu,nu l-am putut uita..Cateodata ma simt ca o ciudata,obsedata ca nu l-am uitat..Stiu ca par egoista,probabil din povestea mea asa reiese sunt constienta de asta,asa ma consider si eu..de un singur lucru imi e frica de singuratate.asta e..de singuratate imi e cel mai teama..Atat imi doresc niste sfaturi,ce ma sfatuiti sa fac?Nu stiu ce sa fac..nu vreau sa il fac sa sufere ce sa fac?/?:((((
kudika_14112
Postat pe 12 August 2012 23:00
Daca nu-l iubesti, de ce-l tii langa tine? Nu-i strica inima, asa cum ti-a stricat-o tie fostu. Lasa-l liber, sa-si gaseasca o femeie care sa tina la el, si tu cauta un barbat de care sa te indragostesti!
Micaell
Postat pe 13 August 2012 07:59
De la: kudika_14112, la data 2012-08-12 23:00:33Nu stiu cum sa incep,dar totul are un inceput..si as dorii niste sfaturi,dk se poate.Sa incep..In urma cu 2 ani,am avut o relatie de 7 ani,totu bine pana m-a inselat,atunci am decis sa ma despart de el..dupa o relatie lunga,in care am fost unu ptr altu,aveam planuri ca orice cuplu.. de casatorie..copii..s-a sfarsit .....................................


Draga mea,singuratatea este cea mai malefica arma,cu care poate fi distrus omul,dar vin si iti spun ca,in aceeasi masura,este si taraganarea intr-o relatie,care nu iti aduce placere si multumire sufleteasca!!!

Ai trait experienta unei legaturi de lunga durata,fapt destul de rar intalnit in zilele noastre,totul devenise obisnuinta,v-ati afcut planuri de viitor,dar,viata v-a despartit,tu luand aceasta hotarare definitiva!!Este firesc sa -ti revii, greu, dupa o astfel de viata de cuplu,chiar nelegitima,,practic,ai pierdut sapte ani din viata,in ceva ,care s-a sfarsit prost!!

Draga mea,faptul ca ai inceput o alta coabitare,,nu este ceva nepotrivit,,dar nu iti aduce implinirea sperata,ca sa continui acest drum,,nu te sfatuiesc,anii trec ,si tot nu vei fi in regula din punct de vedere sentimental!!!Iubitul actual,da,este posibil ca inima sa ti-l accepte,doar ca prieten si nimic mai mult,,deci fii sincera cu el si spune-i adevarul,nu-l tara intr-o dezamagire,,nu merita acest lucru!!Singurattaea poate fi si relativa,,vei mai cunoaste barbati,,nu s-a oprit lumea la cel dintai sau la al doilea,,tu stii cel mai bine,ceea ce simti si traiesti in intimitate,,noi ,doar putem banui,dar nu iti foloseste la nimic!!!Gresesti facand comparatie intre cei doi barbati,ar trebui sa stii ca fiecare dintre domniile lor,,are particularitati,ceea ce ii diferentiaza net!!!Ori renunti la obiceiurile nefericite si continui relatia actuala,rezervandu-ti inima,doar domnului actual,ori ii spui ceea ce te nelinisteste si iti vezi de viata ta,,v-ati rani amandoi,daca ai continua legatura asa cum o faci in acest moment,trista si nemultumita,,nu meritati niciunul dintre voi asta,crede-ma!!!
MissRainbow
Postat pe 13 August 2012 08:37
Buna inca o data...Vreau sa multumesc celor care mi-au dat sfaturiile..am stat si am reflectat mult,la relatia noastra,si am decis eu..sa mergem pe drumuri separate.Mi-a fost foarte greu,de fapt nici nu am putut sa ii spun ca nu il iubesc..l-am facut sa creada ca nu ne potrivim la caracter,personalitate si atat..ma gandeam daca o sa ii spun ca nu l-am iubit niciodata,sa nu sufere mai mult,asa am gandit in momentul respectiv.Am considerat ca e mai bine asa,nu pot sa stau cu cineva,doar de dragu de a sta si atat.Am totusi 24 de ani,sunt tanara,draguta.o sa incerc sa gasesc un barbat de care sa ma indragostesc..Nu pot sa zic ca ma simt fericita de ce am facut,chiar ma doare ca nu am facut mai demult pasu asta..asta e..sper sa ii fie bine ,si sa gasesca o femeie care sa il iubeasca cu adevarat..MS PTR SFATURI VA PUPACESC
kudika294758
Postat pe 21 August 2012 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutoor ! Am nevoie de un sfat urgent ! 7 De la: kudika_16442 19 Septembrie 2012 13:48
Mamici singure 81 De la: dia1373 23 Iunie 2011 13:03
Ma iubeste dar nu mai are rabdare... 10 De la: Kudika228 25 Iulie 2009 19:28
Vreau sa divortez! 95 De la: sabi_36 20 Octombrie 2010 09:09
trec printr-o despartire foarte grea 26 De la: kudika_958264 12 August 2014 15:14