Setari Cookie-uri

il iubesc....dar nu stiu ce simte...nu ma mai vrea....dc aja dintr-o data dak ma iubea?????

si eu am avut o relatie de doua luni jumate si acum ne-am despartit de 3 saptamani.Poate pare ciudat sa spun ca il iubesc dupa numai doua luni dar credeti-ma k aja este.Eu sunt o persoana care se ataseaza foarte repede si el mi-a intrat de la inceput in suflet....ma atasasem de el si de dscutiile nostre chiar si cand vorbeam pe mess si nu ne cunosteam..il simteam aproape de mine si de sufletul meu....pentru el am facut multe lucruri si am renuntzat la multe pe care in mod obisnuit nu le-as fii facut niciodata....mi-a castigat increderea de la bun inceput si la inceput a lasat si el de la el...mi-a trecut cu vederea multe...crizele mele de gelozie pt k la inceput faceam cam urat...si alte faze am apreciat...dupa am inceput s avad si eu k nu fac bine si am inceput sa ma schimb.....La inceput imi reprosa k nu-mi dau intereseul pentru reletia asta k eu nu zic niciodata sa ne intalnim ,k astept sa imi zica doar el...in schimb dupa in ultima luna cand ii ziceam s ane vedem am inceput s ane vedem din ce in ce mai rar bine aveam si bacul si poate a zis sa nu ma distraga cu toate k eu imi faceam timp si pentru el....ne-am certat dintr-un motiv stupid k am dat eu nr cuiva si i-am spus asta pt k n-am vrut sa intervina neintelegeri...s-a suparat si mi-a inchis telefonul...mi-a zis sa il las in pace....in zadar incercam eu s ail sun sa ii explic k nu ma intereseaza persoana aia dar k nu puteam zice k nu i-l dau .....am gresit trebuia s ail fii lasat in pace...pt k abia acum mi-am dat seama cand e suparat trebuie sa il lasi in pace...in schimb eu am facut ce mi-ar fii placut mie sa faca dak eram suparat sa ma sune sa incerce sa ma impace sa imi explice pentru k dak m-ar fii lasat aja mi-as fii facut alte pareri si m-as fii gandit k nu ii pasa....l-am lasat 2 zile si dupa am vazut k nu zice nik k de obicei a 2 zii ii trecea...inre timp o persoana care il stia si care se dadea drept prietena mea mi-a zis k l-a vazut cu una si i-am trimis discutia cu toate k n-o credeam si el stia asta k ma mai certasem cu ea pe tema asta k incerca sa imi zik sa nu mai am atat incredere in el k ce a facut sa am atat incredere in el si stia toate astea stia foarte bine k aveam incredere oarba in el....s-a certat cu tipa respectiva pe idiul meu...nu avea pe nimeni dak ar fii avut el nu e genul care sa se contrazik pe ceva dak stie k n-are dpreptate e fecioara la fel si taikmeo ....si mi-a zis k voia s ama sune k l-am lasat s aii treaca da k n-o mai face si k pana acum nu ne-am desp da k acum ne desp si e 60% vina tipei.A zis k pacat k ma iubeste si tine ff mult la mn.Am ramas :|.Credeam k nu ma iubeste k nu tine la mn...cand mi-a zis asta am incercat s afac tot posibilul s ail fac sa inteleaga k dak ne iubim putem trece peste orice k pana acum nu ne cunosteam si nu stiam cum sa reactionam unul cu altul dar k acum mi-am dat si eu seama k atunci cand e suparat trebe sa-l las in pace...etc etcin zadar...seara am mai vb o data ...incerca sa ma faca sa cred k m-a mintit k ma iubeste..k are pe alta de fapt...stiu sigur k nu era aja...dupa n-am mai vorbit 4 zile timp in care mi-a fost extraordinar de greu...pana intra el cu mine...si m-a intrebat dak il mai iubesc...a zis k si el ma iubeste...am hotarat sa ne vedem duminik...dar a 2 zii i-am zis eu s anu s emai poarte aja cu mn sa nu-mi mai vb pe tonul ala si s-a suparat...a zis k se resemneaza in privintza mea si k nu mai vrea nimik.... iacum mi-a dat ignore...s-a suparat k mi-a cerut id tipei sa se certe cu ea si i-am zis sa se spele cu ea pe cap si k acum poate iese ceva k nu mai suntem impreuna k ea cred k asta urmarea....mi-a dat ignore cu toate k zicea k ma iubeste si imi arata asta...ziele,astea s-a uitatpe hi5 meu s avada ce commuri las cui si a lasat si el unul la ce am lasat eu...Ce simt acum???n-as putea sa descriu in cuvinte...pentru el am renuntat la orgoliu , la mandrie,am facut lucruri pe care in mod normal nu le-as fii facut si nu le-as fii acceptat niciodata...m-am rugat de el s ane impacam lucru pe care nu l-as fii facut niciodata...acum nu este seara sa nu plang si s anu ma gandesc la el...imi este dor de el de discutiile nostre la telefon cate 2 ore noaptea as da orice sa ma sune si s aii aud vocea sa ma intrebe ce fac si s aimi spuna k ii pare rau k a fost un prost si k vrea sa ne impacam...mi s epare k fara el nimik nu are sens...si eu incerc sa vorbesc cu alte persoane si s anu ma mai gandecs la el..dar in zadar mi s epare k niciunul nu-i seamana k niciunul nu e k el...il iubesc si as da orice sa ne impacam chiar dak a facut si a zis multe vorbe grele...eu stiu k ar putea merge dak am incerca din nou...dak ar vrea si el...pt k stiu k sunt doar vorbe can dizce k nu-l mai atrag si de asta nu mai vrea n-ar avea cum mai ales k nu ne-am mai vazut de un car de vreme....a recunoscut chiar el k spune vorbe pe care le gandste si stie k dor k s aimi dau si eu seama cum e....stiu k nu simte asta...acum in fiecare zii si noapte innebunesc la gandul k ar putea fii cu altcineva k ar putea saruta pe altcineva....il vreau inapoi...chiar dak toti zic k nu ma merita...stiu k nu e aja....dar s-a schimbat dintr-o data brusc...probabil k nu ar fii trebuit s aii arat cat tin la el...pt k acum e constient de sentimentele mele si profita de asta:).Ink astept si mereu ma uit la telefon in sperantza k o sa ma sune...aseara am visat k ma suna....mi s epare k e zadarnica asteptarea si k n-o s ama sune in veci...k nu ii pasa...tare as vrea sa stiu ce gandeste dak si el se mai gandeste la mine...daka tinut sau tine la mine...as da orice sa stiu...poate pare de necrezut da chiar il iubesc ...dak inainte eram nehotarata si nu stiam ce vreau si ce imi doresc acum stiu exact...il vreau pe el...si simt k nu era momentul s ane despartim abia acum incepeam sa ne cunoastem cu adevarat...unul pe altul....Consider k nu s-au intamplat lucruri atat de grave intre noi peste care sa nu putem trece...este adevarat au fost certuri k in orice cuplu...dar eu zic k puteam sa trecem peste...si eu am simtit la un momentdat k vreau s amor fara el...si ink mai simt asta....din cum eram inainte cand nu puteam s aplang nici dak voiam am devenit o plangacioasa...simt k nimik n-are sens nimik nu ma alina doar el ar putea s-o faca...As da orice pe lume sa-mi mai dea o sansa...si sa-si dea seama k si el ma iubeste...Dak n-ar fii fost prietenii s ale spun ce simt pe umarul carora sa plang si care s ama sculte nush ce as fii facut...acum va spun si voua...in sperantza k o sa-mi dati un sfat...Il vreau inapoi dar eu deja nu mai pot face nimik am facut tot ce era cu putintza....
irinuk_90
Postat pe 15 Iulie 2009 10:26
exista relatie serioasa dupa doar 2 luni?
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 10:29
De la: heaven_2906, la data 2009-07-15 10:29:35exista relatie serioasa dupa doar 2 luni?


este!
nu vezi cat a putut sa scrie despre ea!
geo_x
Postat pe 15 Iulie 2009 12:37
a scris dar cine a citit................?

dl geo..........
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 12:38
De la: heaven_2906, la data 2009-07-15 12:38:50a scris dar cine a citit................?

dl geo..........


salutare haeven!
nici io n-am citit. asteptam sa apara cineva sa citeasa si sa ne lamureasca. bem o bere intre timp?
geo_x
Postat pe 15 Iulie 2009 12:41
tocmai buna berea......... sa ne traiasca gatul
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 12:43


draguta povestesti pe 100........de randuri ce ti s-a intamplat in 2luniiiiii doamne ma gandesc cat scriai pe 2 anii..3 ...........
BBFluturas
Postat pe 15 Iulie 2009 12:48
Doua luni si-a scris atata?

Poa' sa-mi faca si mie cineva un rezumat? Eu fac urticarie de la scrisu' asta de jmekeri...
Dor_a
Postat pe 15 Iulie 2009 12:53
Sa te omori pentru el : ?Nu vezi ca el a cautat un motiv de cearta ca sa se desparta de tn???Si u inca mai speri sa se intoarca la tn???Decat timp v-ati despartin???Gandest-te daca el sufera dupa tine,daca el te merita.Timpul le rezolva pe toate.Nu tr sa iti iei viata pt un baiat care nu te merita.Parerea mea este ca acest tip nu tine absolut deloc la tn......incepe sa ma doara capul
fetita_cu_fitze
Postat pe 15 Iulie 2009 14:12
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-07-15 14:12:24Sa te omori pentru el : ?Nu vezi ca el a cautat un motiv de cearta ca sa se desparta de tn???Si u inca mai speri sa se intoarca la tn???Decat timp v-ati despartin???Gandest-te daca el sufera dupa tine,daca el te merita.Timpul le rezolva pe toate.Nu tr sa iti iei viata pt un baiat care nu te merita.Parerea mea este ca acest tip nu tine absolut deloc la tn......incepe sa ma doara capul


Ai citit tot,tot,tot ca sa raspunzi? Felicitari.
Da' daca ai citit de ce intrebi de cat timp s-au despartit, ca doar scrie chiar la inceput?!Am citit si eu primul rand si pot sa-ti spun
s-au despartit de 3 saptamini!
ma bucur ca in ciuda superficialitatii mele pot fi totusi de folos
Sau pana ai ajuns la sfarsit cu cititul ai uitat cum incepe...Te-nteleg, nu te complexa, aceasta postare e luuuuuuuuuuuuuuunga...
eka
Postat pe 17 Iulie 2009 17:57
parerea mea este .....poate o sa va impakti.,..dar nu cred k o sa mai fie k inainte...o sa fie mult mai greu....si chiar dak yubesty sa nu mai faci lucrurile acelea...sa nu mai renunti la mandrie.orgoliu si multe altle....lui ii place sa fie rugat...sa ii dAi multa atentie....sa fi moarta dupa el...si etc,....stiu qm e....si eu snt fecioara....este fff greu....u ai pus prea repede l suflet....si d aceea aqm suferi ffffffff mult...si eu am yubyt ...dar am lasat asa qm a kzut,....am vazut k nu are rost sa ma mai complic pt el...si o sa vezi k ai suferit degeaba....probabil el aqm este q una....si p u te-a lasat balta....nici makr nu se mai gandeste l u...te-ai gandit l asta?????....mai bn vezi qm faci sa iti gasesti p cineva kre sa te merite si nu mai fi asa....nici un baiat nu merita sa t sacrifici u pt el....multi doar isi bat joc....stiu qm iti e aqm....ceilalti kre au lasat commu-rile....nush ce inseamna dragostea....mai au d invatat....ei aqm rad d u....dar o sa vada ei qm este...si ia sa vezi u ce o sa mai planga si ei.....sfatu meu este sa ai grija d u si nu ii mai arata k il yubesty....knd t mai vezi qm el mai arata si u indiferentza.....t pwp si ai grija d u....
alyalykalexalexyk
Postat pe 19 Iulie 2009 13:37
si ink un lucru...d unde sti u k te yubea?????doar k iti spunea te yubesk...snt mort dupa u si toate chestiile astea????.......tre sa ii spui/...sa iti arate toate lucrurile alea....dak t yubeste....nu doar qvinte....
alyalykalexalexyk
Postat pe 19 Iulie 2009 13:39
Kta rautate poate exista intr-un om!
fata asta a intrat aici sa s deskrce,sa primesca un sfat...n-a intrat aici k sa radeti voi d ea!
credeti k d asta are nev acum?
poate o sa patiti si voi cv asemanator si lumea o sa rada d voi..o sa va simtiti bn? gantitzi`va inainte sa radeti d cnv!
Sper sa aveti puterea d a asculta p cnv si d a da sfaturi!

gargaritzaa
Postat pe 19 Iulie 2009 14:06
iar u irinuk_90 fii TARE! inceark sa treci peste..inceark sa vb cu el..sa lamuriti situatia! Poate nu este el cel potrivit,iar dak etse o sa va impakti!
iti urez mult noroc..si astept un raspuns! sper sa fie un pozitiv! te-am pupat:*
p.s: nu asculta gurile rele ale lumii..
gargaritzaa
Postat pe 19 Iulie 2009 14:11
Draga mea ai 18ani la anii astia toate ti se par o tragedie! O sa apara altul si dupa ala o sa vrei sa mori si tot asa! Lasa ca trece iti promit! Esti tinara viata merge mai departe!
lalina1980
Postat pe 20 Iulie 2009 18:14
N-am pomenit iubire dupa 2 luni la 18 ani, poate mai tarziu,la alta varsta cand oamenii sunt maturi si se grabesc,dar au si mai multa experienta de viata.
Ce sacrificii ai facut tu numai in 2 luni? Daca da,nu ai nici o judecata.Sacrificiile se fac mai tarziu,cand relatia e avansata,de dorit sunt cat mai putine.Vrei sa te chinui de la 18 ani?
Si din moment ce sunteti ambii tineri si liberi,ce va opreste daca nu mai puteti rezista unul fara altul?Culmea!

Postat pe 24 Iulie 2009 15:07
va multzumesc tuturor pentru sfaturi si promit k o sa incerc sa tin cont de ele...:*:*:*
irinuk_90
Postat pe 24 Iulie 2009 16:18
multzumesc mult pentru gandurile tale bune...chiar am nevoie sa stiu k cineva ma intelege in aceste momente...si sincer o persoana straina e mult mai bun sfatuitor decat un aja zis preieten care nu face decat s ate judece sau sa te compatimeasca...multzumesc mult...in ceea ce priveste sansele de impacare nush dak mai exista...:*:*:*
irinuk_90
Postat pe 24 Iulie 2009 16:20
offf mama nu am inteles nimic ..ai avut ceva de povestit dupa doar doua luni ...


oare eu dupa 6 ani cat as avea de povestit?
gugulina74
Postat pe 4 August 2009 15:34
ai putea incerca sa iesi mai mult in lume.. nu evita locurile unde merge el. aranjeaza-te frumos, flirteaza cu alti baietii.. las'sa vada ca nu suspini dupa el.. ca esti admirata de altii si iti face placere. poate nu-i va pica bine, va fi macar putin gelos si va incerca din nou sa se apropie de tine. nu mai fii asa disperata, nu lasa sa se vada asta...
DirtyDianna
Postat pe 4 August 2009 15:36
bai fratilor
a-ti uitat limba romana!!nici dracu nu va mai intelege scrisul ..

sa fiti iubiti(e)
gugulina74
Postat pe 4 August 2009 15:38
De la: gugulina74, la data 2009-08-04 15:38:50bai fratilor
a-ti uitat limba romana!!nici dracu nu va mai intelege scrisul ..

sa fiti iubiti(e)


nu te enerva!
inarmeaza-te cu un dictionar explicativ mess-romana si multa cafea!!
geo_x
Postat pe 4 August 2009 16:05
De la: gargaritzaa, la data 2009-07-19 14:06:47Kta rautate poate exista intr-un om!
fata asta a intrat aici sa s deskrce,sa primesca un sfat...n-a intrat aici k sa radeti voi d ea!
credeti k d asta are nev acum?
poate o sa patiti si voi cv asemanator si lumea o sa rada d voi..o sa va simtiti bn? gantitzi`va inainte sa radeti d cnv!
Sper sa aveti puterea d a asculta p cnv si d a da sfaturi!



sper ca rtd cu bbs si abs plus niste ppv si fgr.
daca nu mrg incra niste aspr!
geo_x
Postat pe 4 August 2009 16:06
mere un rpjr in ans adn bgt si infpt......
de nu....se ia algcmn....infpt in vagn
heaven_2906
Postat pe 4 August 2009 16:08
chiar nu inteleg dc trebuie sa fii asa de rau? altfel nu'ti poti exprima parerea???
ciucy
Postat pe 4 August 2009 16:50
De la: ciucy, la data 2009-08-04 16:50:59chiar nu inteleg dc trebuie sa fii asa de rau? altfel nu'ti poti exprima parerea???


ba da draga mea, da' mi-e teama ca nu intelege romaneste!!
geo_x
Postat pe 4 August 2009 17:37
De la: gargaritzaa, la data 2009-07-19 14:06:47Kta rautate poate exista intr-un om!
fata asta a intrat aici sa s deskrce,sa primesca un sfat...n-a intrat aici k sa radeti voi d ea!
credeti k d asta are nev acum?
poate o sa patiti si voi cv asemanator si lumea o sa rada d voi..o sa va simtiti bn? gantitzi`va inainte sa radeti d cnv!
Sper sa aveti puterea d a asculta p cnv si d a da sfaturi!



bine spus!
franziska_eu
Postat pe 5 August 2009 11:14
irinuk, tu esti cea mai importanta si n-ar trebui sa renunti pentru nimeni la ceea ce esti. el a incercat sa te schimbe, sa te modeleze dupa cum dorea el, dar asta nu e iubire, nu asa se comporta un om ce te-ar iubi si respecta cu adevarat.

imi pare rau ca suferi, dar viata merge inainte. incearca sa-l uiti.
franziska_eu
Postat pe 5 August 2009 11:18
De la: Franzi, la data 2009-08-05 11:14:45
De la: gargaritzaa, la data 2009-07-19 14:06:47Kta rautate poate exista intr-un om!
fata asta a intrat aici sa s deskrce,sa primesca un sfat...n-a intrat aici k sa radeti voi d ea!
credeti k d asta are nev acum?
poate o sa patiti si voi cv asemanator si lumea o sa rada d voi..o sa va simtiti bn? gantitzi`va inainte sa radeti d cnv!
Sper sa aveti puterea d a asculta p cnv si d a da sfaturi!



bine spus!

si voi cu ce puii mei va credeti mai buni decat cei ce au comentat?ca atrageti atentia sau cum?
datii voi un sfat si nu mai comentati ce comenteaza altii!
redline
Postat pe 5 August 2009 11:18
uleuuuuuuuuuuuuu da mult ai scris..si greu de inteles...dal naibi a trecut prea putin timp sa pui atita suflet
mikela_my
Postat pe 5 August 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac...? 5 De la: CiobO 18 Noiembrie 2015 12:15
as vrea sa stiu parerea voastra 5 De la: scorpio67 16 Iulie 2009 10:15
divort - mame versus tati cand un copil este bagat la mijloc.... 32 De la: touch_me 14 Mai 2010 13:15
Poate un copil sa mentina o casnicie? 36 De la: catalina69 11 Noiembrie 2009 13:40
Mai merita fostul prieten atentia mea sau nu ??? 50 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:37