Setari Cookie-uri

cum pot sa recapat increderea iubitului meu?

am 44 ani.

acum 2 ani mi am mintit iubitul cu ceva grav.

atunci a vrut sa ne despartim, eu l am implorat si sa aiba incredere in mine insa, si ca o conditie sa continuam am accptat sa jur in bisrica nu l voi mai mintii.

in biserica eu insa l am pacalit, caci am trucat juratul.

acum l am mintit iar, si vrea iar sa ne despartim afland si ca atunci am trucat juratul si ca mi am batut joc de el astfel .

ce sa fac sa nu ne despartim, sa i recapat increderea? ce mai pot sa fac acum?
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 15:45
de ce l-ai mintit ?
Ghicicummacheama
Postat pe 17 August 2012 15:51
De la: kudika_14388, la data 2012-08-17 15:45:11am 44 ani.

acum 2 ani mi am mintit iubitul cu ceva grav.

atunci a vrut sa ne despartim, eu l am implorat si sa aiba incredere in mine insa, si ca o conditie sa continuam am accptat sa jur in bisrica nu l voi mai mintii.

in biserica eu insa l am pacalit, caci am trucat juratul.

acum l am mintit iar, si vrea iar sa ne despartim afland si ca atunci am trucat juratul si ca mi am batut joc de el astfel .

ce sa fac sa nu ne despartim, sa i recapat increderea? ce mai pot sa fac acum?




Sa minti in continuare,de-abia te-ai obisnuit cu minciuna!!!

Sincer,daca as fi fost in locul partenerului tau,,nu ti-as fi acordat credit nicio secunda din viata in comun,urasc minciuna si ii desconsider pe cei/cele,care o folosesc ca mijloc de trai si subzistenta,nimic nu este mai descalificant pentru sufletul omului,ca minciuna!!!Ai mintit pana si in biserica,,,oare ce ai cautat acolo,nu s-au spart vitraliile????? Nu ti-ai batut joc de iubitul tau,ci de tine,si in cel mai josnic mod!!!!

Ce poti sa faci?????Cauta un barbat ,la fel de mincinos,astfel incat sa coabitati in aceleasi minciuni ,parte integranta a stilului vostru de viata!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 15:55
urat din partea ta oricum
Ghicicummacheama
Postat pe 17 August 2012 15:58
EU am considerat ca este un pacat sa jur in biserica , dar i-am facut jocul , am intrat in biserica dar m-am prefacut ca jur.
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:07
De la: kudika_14388, la data 2012-08-17 16:07:32EU am considerat ca este un pacat sa jur in biserica , dar i-am facut jocul , am intrat in biserica dar m-am prefacut ca jur.



I-ai facut jocul???? Doamna draga,,pe langa prima minciuna,ai mai adaugat si juramantul fals,,,si in biserica,,,te intreb,,,ce fel de om esti??????Este adevarat,,in toate actiunile omului,bune sau mai putin bune,,este greu,doar inceputul!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 16:11
care-i motivul pentru care-l minti intr-una ?
Ghicicummacheama
Postat pe 17 August 2012 16:12
Prima data am ascuns ca iam dat un mail unui fots iubit, ca am fost cu acel fost iubit pe un site asta dupa ce eram deja in realtie cu el. I am ascuns ca mi am facut contuRI noi pe diverse siteuri cu toate ca chiar eu i-am zis ca imi inchid toate conturile de pe site uri de socializare. I am ascuns si ca mai am o alta adresa de mail. L AM mintit si ca pe un site am povestit unui barbat anonim e relatia mea cu el.AM mintit ca tatal meu stie de relatia ce o am cu iubitul meu,cind defapt tatal meu nu stia, eu ascunzand ca am o relatia cu un barbat.


ACUM a doua oara am mintit cu ceva ce mi am cumparat, dar i am mai ascuns si diverse maruntisuri legate de activitaTile mele cu fiul meu deoarece el mereu obiecteaza la cum ma trateaza fiul meu ,etc.

El se baza pe acel juramant si era sigur ca eu nu voi mai mintii cu nimic sau ascunde.
ACUM considera ca mi am batut joc de el, si ca nu are cum sa mai aiba absolut deloc incredere in mine.

El zice ca intr-o relatie serioasa, trebuie sa existe adevar , dar eu stiu ca toata lumea minte.
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:29
Prima data am ascuns ca iam dat un mail unui fots iubit, ca am fost cu acel fost iubit pe un site asta dupa ce eram deja in realtie cu el. I am ascuns ca mi am facut contuRI noi pe diverse siteuri cu toate ca chiar eu i-am zis ca imi inchid toate conturile de pe site uri de socializare. I am ascuns si ca mai am o alta adresa de mail. L AM mintit si ca pe un site am povestit unui barbat anonim e relatia mea cu el.AM mintit ca tatal meu stie de relatia ce o am cu iubitul meu,cind defapt tatal meu nu stia, eu ascunzand ca am o relatia cu un barbat.


ACUM a doua oara am mintit cu ceva ce mi am cumparat, dar i am mai ascuns si diverse maruntisuri legate de activitaTile mele cu fiul meu deoarece el mereu obiecteaza la cum ma trateaza fiul meu ,etc.

El se baza pe acel juramant si era sigur ca eu nu voi mai mintii cu nimic sau ascunde.
ACUM considera ca mi am batut joc de el, si ca nu are cum sa mai aiba absolut deloc incredere in mine.

El zice ca intr-o relatie serioasa, trebuie sa existe adevar , dar eu stiu ca toata lumea minte.
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:32
el acum afland de toate astea nu numai ca vrea sa ne despartim, dar mi a dus injurii si m a jignit in toate felurile pt faptele mele.
dar eu il iubesc si consider ca imi respect relatia cu el, nu m am culcat cu niciun barbat.
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:36
Sincer sa iti spun, eu nu vad nimic rau in a avea conturi pe site-uri de socializare. Bineinteles, daca nu le folosesti in scopuri indecente, pentru ca si acestea trebuie folosite in limita bunului simt.
Insa nu inteleg de ce ii ascunzi ca ti-ai luat ceva....toate femeile ne luam una alta. Nu ai voie sa iti cumperi nimic! ?
Faptul ca i-ai trimis fostului un mail...chiar nu a fost frumos...si nici nu ii mai vad rostul.
Insa nu stiu ce fel de barbat e partenerul tau, daca chiar in halul asta te ascunzi de el....sincer cred ca aveti o problema grava voi doi!
Ghicicummacheama
Postat pe 17 August 2012 16:36
Doamne fereste, fugi de el cat te tin picioarele......
Nu e de mirare ca te ascunzi de el...Eu nu as sta nici o clipa cu un exemplar ca al tau.
Ghicicummacheama
Postat pe 17 August 2012 16:38
Auzi da la o cafea ai voie sa iesi cu o prietena?
Ghicicummacheama
Postat pe 17 August 2012 16:39
De la: kudika_14388, la data 2012-08-17 16:32:45Prima data am ascuns ca iam dat un mail unui fots iubit, ca am fost cu acel fost iubit pe un site asta dupa ce eram deja in realtie cu el. I am ascuns ca mi am facut contuRI noi pe diverse siteuri cu toate ca chiar eu i-am zis ca imi inchid toate conturile de pe site uri de socializare. I am ascuns si ca mai am o alta adresa de mail. L AM mintit si ca pe un site am povestit unui barbat anonim e relatia mea cu el.AM mintit ca tatal meu stie de relatia ce o am cu iubitul meu,cind defapt tatal meu nu stia, eu ascunzand ca am o relatia cu un barbat.


ACUM a doua oara am mintit cu ceva ce mi am cumparat, dar i am mai ascuns si diverse maruntisuri legate de activitaTile mele cu fiul meu deoarece el mereu obiecteaza la cum ma trateaza fiul meu ,etc.

El se baza pe acel juramant si era sigur ca eu nu voi mai mintii cu nimic sau ascunde.
ACUM considera ca mi am batut joc de el, si ca nu are cum sa mai aiba absolut deloc incredere in mine.

El zice ca intr-o relatie serioasa, trebuie sa existe adevar , dar eu stiu ca toata lumea minte.



Da,minciuni prostesti,copilaresti,care denota imaturitate in gandire,,pe cand ,era mult mai simplu sa fii onesta cu iubitul tau si sa nu recurgi la asemenea manevre fara judecata!!Esti o femeie in toata puterea cuvantului,,ce rost au avut toate acestea??? Ti-ai batut joc de tine,nu de el!!!Esti convinsa de faptul ca toata lumea minte???? Te inseli amarnic si faci afirmatii nelalocul lor,,mai exista persoane,pentru care spunerea adevarului este litera de lege,dar nu ai cum sa-i cunosti,,caci,acestia stau la distanta mare ,de cei care mint cu nonsalanta infantila!!Nu stiu daca mai poti reface ceva,,,totul depinde de cat de mult va mai accepta,iubitul tau,sa fie mintit in continuare!!!Doamna draga,ai gresit in intentiile tale!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 16:43
eu am povestit pe net acelui anonim de toate relatiile mele pe parcursul lor , inclusiv trimiteam si poze cu respectivii.

cu toate ca eu am zis iubitului din prezent ca il iubesc si pt mine este singura relatie serioasa din viata mea,, eu am facut la fel am povestit si de relatia cu el aceluia.

el zice ca este lipsa de respct pt el si relatia naostra o consider la fel ca si celelalte, daca povestec pe net de noi .

peste un timp am ajuns sa si vb la tel cu acel barbat , dar nu m am intalnit cu e, dar i am spus ca am vb la tel cu acel barbat.

a mai fost o faza: pe toate siteuri le mi am postat poza, si chair am postat un citat de dragoste pe unul, ceea ce pt el a insemnat ca caut barbati.

adevarul ca nicun cont nu lam avut pe un site strict de femei.

e adevadat ca si cu un alt fost iubit cu care m am culcat, am colaborat fiind cu iubitul in relatie sa castig niste bani, si pe el l a deranjat si asta .
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:45
dar el nu stie , cum nu stii nici tu poate de partenera ta daca foloseste sau nu conturile in scopuri indecente.
chestia este ca dupa ce eu l am cunsocut , am zis din prorie initiativa ca o sa mi inchid toate contuirle vechi pt ca gata, il gasisem pe el.
dar eu mi am facut altele, si asta nu am spus.

asta el conisdera minciuna, si perfidie.
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:51
Eu nu te inteleg.

Esti infantila, asa cum zice si Miss Rainbow.
Nu vad niciun rost de a-l minti pe iubitul tau. Daca-l iubesti cu adevarat si daca el merita sa faci asta pentru el, atunci nu mai vorbi cu fostii iubiti. Incheie orice discutie cu acestia. Este de la sine de inteles ca odata ce esti intr-o relatie, nu are rost sa mai tii legatura cu fostii. Insa si el e absurd....ca nu e de acord sa ai conturi pe retele de socializare....dar asta probabil izvoraste din faptul ca tu te ascunzi, iar el isi imagineaza tot felul de tampenii....

Prin urmare, amandoi sunteti de vina! Insa, tu ai inceput! Si de aici e cercul asta vicios in care va aflati. Cam greu sa iesiti din ea!
Ghicicummacheama
Postat pe 17 August 2012 16:53
da am 44 ani sisunt de 4 ani in relatia asta .
adica cum "tiparul"?
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:56
eu am considerat relatia serioasa, de imbatranire alaturi de acest om si consider ca l am respectat.
kudika_14388
Postat pe 17 August 2012 16:57
De la: kudika_14388, la data 2012-08-17 16:57:10eu am considerat relatia serioasa, de imbatranire alaturi de acest om si consider ca l am respectat.



Nu este vorba de a-l respecta pe partenerul tau,,ci se face referire la autorespect!!!Draga mea,,privesti totul cu degajarea persoanei,care nu prea isi constientizeaza faptele,,demne de anii copilariei si nicidecum ai maturitatii!!Cum doresti sa mai aiba incredere in tine,iubitul tau,cand te joci in viata de cuplu??Aceasta impune niste restrictii,ce tin de respectul fata de cel de langa tine,onestitate,franchete,adevar,delimitare intre trecut si prezent,,,pe care,vrei,nu vrei,trebuie sa ti le insusesti si sa ti le asumi!!!Fii deschisa fata de el,,nu strica sa incerci si aceasta cale,dar,acum,este cu mult mai greu sa procedezi astfel,prea multe ascunzisuri si minciuni fara rost!!!Te-a jignit in fel si chip,,daca situatia ar fi fost inversa,cum ai fi procedat????"Perfidie"???Este prea mult spus,,as considera,mai degraba,,caracter urat,usor vulgar,care tinde spre prefacatorie!!!Corecteaza-te,,nu conteaza daca vei ramane langa iubitul tau,,,sau nu,,important este sa nu mai repeti greselile comise fara temei!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 17:10
Eu nu-ti vad rostul sa stai langa o astfel de persoana,ai facuto in mod eliberat din plictiseala si lipsa de ocupatie,de ce te inchini in fata lui?Te vad o persoana puternica!
Totusi vina ta este ca ai continuat niste discutii cu un fost iubit,dar daca ati tinut legatura din simpla prietenie,greseala este ca trebuia sa o faceti in particular!
Data viitoare presupune ca este o invatatura de minte!
Titanika
Postat pe 17 August 2012 18:02
Pare usor hilar subiectul, mai ales daca il consideri replica feminina a unui topic in care nu de mult un barbat ne intreba ce credem despre femeia care.... si insira can ce ne spui tu ca i-ai facut iubitului tau.
Sa fii chiar tu femeia din povestea lui?!
maybe
Postat pe 24 August 2012 15:37
Da e chiar jenant la 40+ ani sa gandesti atat de pueril,ma asteptam la asa ceva din partea unei pustoaice de liceu.
Piscolinoo
Postat pe 24 August 2012 15:46
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:46:28Da e chiar jenant la 40+ ani sa gandesti atat de pueril,ma asteptam la asa ceva din partea unei pustoaice de liceu.

nu vezi ca si-a sters si contul de frica ta, stia ca o vei sanctiona
yumy
Postat pe 24 August 2012 16:16
De la: kudika_14388, la data 2012-08-17 15:45:11am 44 ani.

acum 2 ani mi am mintit iubitul cu ceva grav.

atunci a vrut sa ne despartim, eu l am implorat si sa aiba incredere in mine insa, si ca o conditie sa continuam am accptat sa jur in bisrica nu l voi mai mintii.

in biserica eu insa l am pacalit, caci am trucat juratul.

acum l am mintit iar, si vrea iar sa ne despartim afland si ca atunci am trucat juratul si ca mi am batut joc de el astfel .

ce sa fac sa nu ne despartim, sa i recapat increderea? ce mai pot sa fac acum?


In primul rand l-ai mintit pe Dumnezeu nu pe el.In al doilea rand meriti ceea ce ti se intampla. In al treilea rand ar trebui sa-ti ceri iertare. In al patrulea rand ar trebui sa incetezi sa mai minti. In al cincilea rand ar trebui sa-ti ceri iertare nu doar de la el dar si de la Dumnezeu. In al saselea rand ar trebui sa fi impacata cu tine insuti. In al saptelea rand ar trebui sa accepti situatia adika daca te iarta te iarta daca nu nu. In al optulea rand ar trebui sa fi atenta pe viitor la ceea ce vei face. In al noualea rand ar trebui sa actionezi inteligent si sa fi cinstita si in al zecelea rand ar trebui sa ti cont de tot ceea ce ti-am scris pana aici !!!
kudika_nikole
Postat pe 25 August 2012 15:44
in primul rand esti o penibila nicoleto plutesti in prostia biserici matrix
kudika_13106
Postat pe 25 August 2012 15:46
De la: kudika_13106, la data 2012-08-25 15:46:14in primul rand esti o penibila nicoleto plutesti in prostia biserici matrix


- esti o ,, bagare in seama tot timpul '' - nimeni nu-ti acorda atentie
kudika_nikole
Postat pe 25 August 2012 15:54
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:46:28Da e chiar jenant la 40+ ani sa gandesti atat de pueril,ma asteptam la asa ceva din partea unei pustoaice de liceu.



Si la liceu e puerila o astfel de poveste...poate la scoala generala mai tine...
kudika226898
Postat pe 25 August 2012 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 1 De la: ligiuta21 18 Aprilie 2009 16:53
Mamici singure 81 De la: dia1373 23 Iunie 2011 13:03
Ajutor... nu pot sa ma hotarasc... 16 De la: dana_mv 30 Ianuarie 2009 20:25
as vrea sa stiu parerea voastra 5 De la: scorpio67 16 Iulie 2009 10:15
O mica problema... 32 De la: kudika029282 27 Decembrie 2010 16:41