Setari Cookie-uri

problema de ordin ginecologic, probabil. ajutor!

Buna. Sunt intr-o relatie de 9 luni, stam impreuna. Am observat ceva straniu pe parcurusul relatiilor precedente cu durata de peste 6 luni. Dupa a 6-a sau a 7-a luna de relatii sexuale permanente cu partener stabil, mi se incep niste dureri abdominale grozave, uneori insotite de febra, aparitia chisturilor si alte chestii neplacute. sunt la evidenta la ginecolog, dar imi este rusine sa intreb medicul daca este posibil asa ceva... durerile sunt permanente, chiar si in timpul actului sexual. conform examenului ultrasonografic - dereglari nu sunt. in ultimile 3-4 luni am primit tratamente profilactice. sunt ok. nu inteleg ce mi-ar provoca durerile. Chiar este posibil din cauza sexului cu acelasi partener?!
Sandutzasv
Postat pe 5 Septembrie 2012 17:28
De la: Sandutzasv, la data 2012-09-05 17:28:35Buna. Sunt intr-o relatie de 9 luni, stam impreuna. Am observat ceva straniu pe parcurusul relatiilor precedente cu durata de peste 6 luni. Dupa a 6-a sau a 7-a luna de relatii sexuale permanente cu partener stabil, mi se incep niste dureri abdominale grozave, uneori insotite de febra, aparitia chisturilor si alte chestii neplacute. sunt la evidenta la ginecolog, dar imi este rusine sa intreb medicul daca este posibil asa ceva... durerile sunt permanente, chiar si in timpul actului sexual. conform examenului ultrasonografic - dereglari nu sunt. in ultimile 3-4 luni am primit tratamente profilactice. sunt ok. nu inteleg ce mi-ar provoca durerile. Chiar este posibil din cauza sexului cu acelasi partener?!



Nu - trebuie sa schimbi partenerul ca sa nu te mai doara !!!

ACuma sa fim serioasa - trebuie sa discuti cu ginecologul tau problema aceasta si vorbesc foarte serios !!!!
kudika_nikole
Postat pe 5 Septembrie 2012 19:00
adevarul e nikole, ai dat si tu un sfat.. fix din plictiseala! de fapt, sfat - e prea mult zis. ti se pare ca esti interesanta?
muza_ta
Postat pe 5 Septembrie 2012 19:33
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-05 19:00:34
De la: Sandutzasv, la data 2012-09-05 17:28:35Buna. Sunt intr-o relatie de 9 luni, stam impreuna. Am observat ceva straniu pe parcurusul relatiilor precedente cu durata de peste 6 luni. Dupa a 6-a sau a 7-a luna de relatii sexuale permanente cu partener stabil, mi se incep niste dureri abdominale grozave, uneori insotite de febra, aparitia chisturilor si alte chestii neplacute. sunt la evidenta la ginecolog, dar imi este rusine sa intreb medicul daca este posibil asa ceva... durerile sunt permanente, chiar si in timpul actului sexual. conform examenului ultrasonografic - dereglari nu sunt. in ultimile 3-4 luni am primit tratamente profilactice. sunt ok. nu inteleg ce mi-ar provoca durerile. Chiar este posibil din cauza sexului cu acelasi partener?!



Nu - trebuie sa schimbi partenerul ca sa nu te mai doara !!!

ACuma sa fim serioasa - trebuie sa discuti cu ginecologul tau problema aceasta si vorbesc foarte serios !!!!


acum sa fim seriosi , daca a plecat missR , nu trebuie sa-i iei tu locul

si mai esti si nef00tuta

Postat pe 5 Septembrie 2012 19:41
muza_ta
Postat pe 5 Septembrie 2012 19:42
de fapt asteptam niste reply-uri constructive..
Sandutzasv
Postat pe 5 Septembrie 2012 20:00
De la: Sandutzasv, la data 2012-09-05 20:00:39de fapt asteptam niste reply-uri constructive..

eu sunt de parere ca trebuie sa-ti invingi timiditatea si sa-ti intrebi doctorul, din moment ce il tot vizitezi.
muza_ta
Postat pe 5 Septembrie 2012 20:07
De la: muza_ta, la data 2012-09-05 20:07:30
De la: Sandutzasv, la data 2012-09-05 20:00:39de fapt asteptam niste reply-uri constructive..

eu sunt de parere ca trebuie sa-ti invingi timiditatea si sa-ti intrebi doctorul, din moment ce il tot vizitezi.


- SI EU CE SFAT AM DAT ? Oare e mai bun al tau decat al meu ??? E cred ca este acelasi sfat !!!
kudika_nikole
Postat pe 5 Septembrie 2012 20:12
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-05 20:12:25
De la: muza_ta, la data 2012-09-05 20:07:30
De la: Sandutzasv, la data 2012-09-05 20:00:39de fapt asteptam niste reply-uri constructive..

eu sunt de parere ca trebuie sa-ti invingi timiditatea si sa-ti intrebi doctorul, din moment ce il tot vizitezi.


- SI EU CE SFAT AM DAT ? Oare e mai bun al tau decat al meu ??? E cred ca este acelasi sfat !!!

tu invata intai sa vorbesti si apoi adreseaza-mi-te!
muza_ta
Postat pe 5 Septembrie 2012 20:17
da.. probabil e unica solutie. multumesc.
Sandutzasv
Postat pe 5 Septembrie 2012 23:31
Nu te consulta doar la un singur doctor..incearca sa vezi mai multe pareri....Pt ca eu am patit o mergand doar la un singur medic ...
Ioanna__
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:41
De la: Sandutzasv, la data 2012-09-05 17:28:35Buna. Sunt intr-o relatie de 9 luni, stam impreuna. Am observat ceva straniu pe parcurusul relatiilor precedente cu durata de peste 6 luni. Dupa a 6-a sau a 7-a luna de relatii sexuale permanente cu partener stabil, mi se incep niste dureri abdominale grozave, uneori insotite de febra, aparitia chisturilor si alte chestii neplacute. sunt la evidenta la ginecolog, dar imi este rusine sa intreb medicul daca este posibil asa ceva... durerile sunt permanente, chiar si in timpul actului sexual. conform examenului ultrasonografic - dereglari nu sunt. in ultimile 3-4 luni am primit tratamente profilactice. sunt ok. nu inteleg ce mi-ar provoca durerile. Chiar este posibil din cauza sexului cu acelasi partener?!



Daca nu ti-a fost jena sa ai contacte sexuale,nu vad de ce ti-ar fi rusine sa te dezbraci in fata unui medic ginecolog,si,cu atat mai mult,sa ii soliciti asistenta in problema de interes.Durerile prezente,,nu au legatura cu numarul partenerilor de sex,,pot avea alta motivatie,pur medicala,dar pentru a ti se confirma acest lucru,,este imperios necesar sa te supui unui consult de specialitate!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 10:11
De la: kudika_15804, la data 2012-09-09 10:11:01
De la: Sandutzasv, la data 2012-09-05 17:28:35Buna. Sunt intr-o relatie de 9 luni, stam impreuna. Am observat ceva straniu pe parcurusul relatiilor precedente cu durata de peste 6 luni. Dupa a 6-a sau a 7-a luna de relatii sexuale permanente cu partener stabil, mi se incep niste dureri abdominale grozave, uneori insotite de febra, aparitia chisturilor si alte chestii neplacute. sunt la evidenta la ginecolog, dar imi este rusine sa intreb medicul daca este posibil asa ceva... durerile sunt permanente, chiar si in timpul actului sexual. conform examenului ultrasonografic - dereglari nu sunt. in ultimile 3-4 luni am primit tratamente profilactice. sunt ok. nu inteleg ce mi-ar provoca durerile. Chiar este posibil din cauza sexului cu acelasi partener?!



Daca nu ti-a fost jena sa ai contacte sexuale,nu vad de ce ti-ar fi rusine sa te dezbraci in fata unui medic ginecolog,si,cu atat mai mult,sa ii soliciti asistenta in problema de interes.Durerile prezente,,nu au legatura cu numarul partenerilor de sex,,pot avea alta motivatie,pur medicala,dar pentru a ti se confirma acest lucru,,este imperios necesar sa te supui unui consult de specialitate!!!


Eu sa fie femeie mi-ar fi rusine sa ma cracacesc in fata unui medic ginecolog...




Sarut manutza la domnisoara Curcubeuu.
Baiat_virgin
Postat pe 11 Septembrie 2012 11:53
De la: Baiat_virgin, la data 2012-09-11 11:53:04[quote name=
Eu sa fie femeie mi-ar fi rusine sa ma cracacesc in fata unui medic ginecolog...




Sarut manutza la domnisoara Curcubeuu.



Buna ziua,Virginelule!!!



Ma uimeste afirmatia ta,dar o inteleg,caci esti,totusi,barbat,si nu femeie!!Nu trebuie sa-ti fie jena de un medic,tinand cont de faptul ca procedurile sunt pur medicale,si in folosul starii de sanatate personala!!!POate exista,la inceput,o jena,dar aceasta trebuie eliminata,caci exista delimitarea dintre profesie si viata civila a medicului,la care se adauga discretia si confidentialitatea corespunzatoare,si pacientul respectiv!!!Personal,nu imi este rusine sa ma prezint la controlul ginecologic periodic,mai ales ca am avut trei sarcini in evolutie si monitorizare permanenta!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Septembrie 2012 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Putin de ajutor va rog!!! 11 De la: TANASE_CONSTRUCT 4 Februarie 2012 19:56
alopecie difuza 15 De la: carmen_natural 21 Ianuarie 2011 19:50
Atacuri de Panica 1 De la: Sic_Cogito 28 Martie 2011 15:06
Cum se trateaza bronsita acuta? 2 De la: kudika_1023015 20 Iunie 2018 13:02
Please,Help!!!! 5 De la: kudika184145 2 Mai 2011 19:27