Setari Cookie-uri

De cate ori faceti sex pe luna? Pentru parteneri cu o relatie mai lunga de 10 ani

De la: kudika_14283, la data 2012-09-28 21:39:50Toate femeile au un neajuns psihic (casatorite sau necasatorite, cu amanti sau fara)cand au un lucru sunt nemultumite de el dar cand nu-l mai au atunci si-l doresc cel mai tare si dispare nemultumirea.Cand au parte de sex si de barbat nu vor si sunt nemultumite iar cand nu mai au parter de sex vor din ce in ce mai mult sex.



Eii,ai spus-o,ce sa-ti spun!!!!!!! Si la barbati,,,cum este???? Identic!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Septembrie 2012 21:56
De la: kudika_15804, la data 2012-09-28 21:56:13
De la: kudika_14283, la data 2012-09-28 21:39:50Toate femeile au un neajuns psihic (casatorite sau necasatorite, cu amanti sau fara)cand au un lucru sunt nemultumite de el dar cand nu-l mai au atunci si-l doresc cel mai tare si dispare nemultumirea.Cand au parte de sex si de barbat nu vor si sunt nemultumite iar cand nu mai au parter de sex vor din ce in ce mai mult sex.



Eii,ai spus-o,ce sa-ti spun!!!!!!! Si la barbati,,,cum este???? Identic!!!!

Nu... la barbati nu este identic pentru ca traiesc intr-o lume diferita de cea a femeii.Relatia sexuala dintr-o femeie si un barbat este ca un joc de lego unde se cauta punti de legatura(lucruri comune celor doi pentru a putea avea un contact sexual)datorita faptului ca cei doi sunt doua piese diferite de lego care se unesc inpreuna si formeaza un tot unitar.
kudika_14283
Postat pe 28 Septembrie 2012 22:15
De la: kudika_14283, la data 2012-09-28 22:15:38[quote name='
Nu... la barbati nu este identic pentru ca traiesc intr-o lume diferita de cea a femeii.Relatia sexuala dintr-o femeie si un barbat este ca un joc de lego unde se cauta punti de legatura(lucruri comune celor doi pentru a putea avea un contact sexual)datorita faptului ca cei doi sunt doua piese diferite de lego care se unesc inpreuna si formeaza un tot unitar.


Intrebarea mea era legata de reactiile barbatilor vis-a-vis de prezenta sau lipsa femeii,nu de consistenta actului sexual!!!

In rest,,sunt de acord cu tine,,si este normal sa fie astfel,caci barbatul si femeia,vin,unul,in completarea celuilalt!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Septembrie 2012 22:20
De la: roxana_moon, la data 2012-09-28 11:37:27
De la: Titanika, la data 2012-09-27 23:18:18
De la: papyflys, la data 2012-09-27 23:02:04intertesanta interbarea ,specific ca am 26 ani de casatorie .sex lipsa totala de 2 ori pe an


vorbesti serios???
Eu am 28 de ani de casatorie si nu ma plang,merge normal 4-5-6 ori pe saptamana,depinde si cu cel hranesti sper ca nu este vegetarian


Super, avem un 0,2, un 10, un 13, doi de 14 si un 20.

Facem media dupa 20 de raspunsuri. Sper sa nu exagereze nimeni si sa se ghideze eventual dupa ce au facutin ultima luna ca-i memoria fresh, nu dupa luna de miere




Ia nu mai fa statistici si treci la treaba! Daca vrea sotul tau sa faca sex cu tine fao!!!Pofta vine mancand si nu facand statistici!!!Chiar ca esti frigida mai fata, ,dar mai stau si ma intreb ca ai sa fai cand vei intra in menopauza???S-au cand el va face prostata s-au il vei gasi la altele....o sa-ti placa???
Titanika
Postat pe 28 Septembrie 2012 23:21
Din pacate sunt intr-o situatie similara cu a sotului tau. Nu stiu de cati ani sunteti in situatia asta dar te asigur ca la un moment dat vei ramane singura. Nu iti poti inchipui cat de greu este pentru un barbat sa traiasca langa o femeie, sa o simta, sa o atinga si... doar atat. In functie de cateva variabile, mai devreme sau mai tarziu te va insela, probabil cu prima ocazie pe care o va avea chiar daca nu va cauta initial lucrul acesta. Dupa prima escapada, emotional ii va fi mult mai usor sa o faca si a doua oara, s.a.m.d. Toate aceste pana cand va avea impresia ca altcineva ii ofera mai mult decat poti tu. Daca e baiat "destept" tu nici nu vei stii de toate lucrurile astea. Vei obesrva doar ca iti va acorda din ce in ce mai putina atentie, ca va avea mai putina rabdare cu tine, va deveni irascibil si brusc te vei trezi singura. Variabilele de care vorbeam sunt copii, credite, bunuri comune, etc. si cat de putin vor insemna pentru el la un moment (majoritatea barbatilor pleaca doar cu hainele de acasa). In final il vei invinui ca te-a parasit cand vinovatul principal esti tu (dar nu 100%, lucrurile sunt intotdeauna mai complicate de atat).
Din cate stiu eu, 2-3 partide de sex pe saptamana n-au omorat pe nimeni pana acum, cine stie poate ar putea sa iti si placa.
kudika_19465
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:21
pe aici se vorbeste de sex???Se pare ca sexul e mai greu decat criza prin care trecem
Titanika
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:03
iarna nu-i ca vara
N0_name
Postat pe 28 Ianuarie 2013 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vor barbatii mai mult sex decat femeile? 169 De la: kinezoaik19 11 Mai 2011 01:44
fantezii sexuale..cat de departe ati merge? 89 De la: KinkyShadow 8 Mai 2009 23:54
Doamnelor ce preferati doctorii ginecologi de sex feminin sau masculin 30 De la: EndlessBleu 21 Aprilie 2012 16:58
marimea conteaza 600 De la: kudika023770 8 Iunie 2009 16:51
silicoane!!! 12 De la: Dor_a 8 Aprilie 2009 16:20