Setari Cookie-uri

Amante & Amanti

Cum e sa fii amanta/amant?
...in zilele noastre este posibil orice...
myRakoL
Postat pe 17 Octombrie 2012 20:46
e bine !
kudika_16982
Postat pe 17 Octombrie 2012 21:07
e josnic!
kudika_11592
Postat pe 17 Octombrie 2012 21:26
daca te prinde
kudika_16982
Postat pe 17 Octombrie 2012 21:45
De la: kudika_16982, la data 2012-10-17 21:07:27e bine !




de ce e bine?
myRakoL
Postat pe 18 Octombrie 2012 20:30
De la: myRakoL, la data 2012-10-17 20:46:11Cum e sa fii amanta/amant?
...in zilele noastre este posibil orice...


Incearca si vezi cum este :)) - eu nu m-as implica in asa ceva!
kudika_nikole
Postat pe 19 Octombrie 2012 02:19
De la: kudika_nikole, la data 2012-10-19 02:19:44
De la: myRakoL, la data 2012-10-17 20:46:11Cum e sa fii amanta/amant?
...in zilele noastre este posibil orice...


Incearca si vezi cum este :)) - eu nu m-as implica in asa ceva!


nu te-ai implica cu buna stiinta dar sunt oameni care ajung amanti fara sa programeze asta depinde de multi factori
picard-jean-luc
Postat pe 19 Octombrie 2012 07:26
De la: myRakoL, la data 2012-10-17 20:46:11Cum e sa fii amanta/amant?
...in zilele noastre este posibil orice...
kudika463352
Postat pe 21 Octombrie 2012 08:10
Cand am cunscut-o nu programasem sa imi insel sotia. O iubeam si inca o iubesc dar... da a intervenit acest dar...
Mi-a placut, dar mi-au placut multe femei in viata si inca vor mai fi ...
Rasetul acela, da a ras fara sa realizeze ca gestul ei mi-a transmis o chemare, un semnal pe care animalul din mine l-a interpretat cu vino...
A raspuns pozitiv la reactia mea si m-a bagat in provocarea eterna. Apoi mi-a cedat foarte usor, parca firesc si am descoperit o femeie senzuala, neexperimentata si daca nu virgina cel putin curata, atenta si fara fite de pat. E clar ca i-a placut mult in pat cu mine, descoperi cu surpriza ca parametrii sexuali sunt la superlativ cu o anume femeie si te dedici cu pasiune ei. O simti cum vibreaza la apropierea ta si cand te implinesti in trupul ei simti ca ti se daruie cu pasiune sifara menajamente. Am purtat dialogul cu femeia aceea si am inteles ca nu cunoscuse inca implinirea sexuala. Dar tu ... esti casatorit, ai obligatii si incepe dezastrul. Nu stii cum sa gestionezi situatia si intri intr-un mecanism de dualism care te poate duce la pieire si ...chiar ca ea accepta pozitia sociala si te doreste doar pentru pasaje efemere sunt responsabilitati ce se nasc si trebuie tratate.
Da, ai o amanta ! Acum incepe lupta cu tine. Iti doresti momentele de dragoste ce te satisfac ca barbat, iti doresti fiecare particica din trupul ei si realizezi ca nu este cinstit. Deloc nu este bine. Ai obligatii statuate legal, ei copii care iti reclama paternitatea si mai ai ceva ... in fata societatii. Lupta acesta se termina diferit de la caz la caz. Eu m-am rupt greu, foarte greu si ... am cautat sa o protejez si pe ea, intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil. Cum ati procedat voi in situatia mea? Cum ati rezolvat cu inima sau cu trupul care tanjeste dupa patul vecin?
ukesitori
Postat pe 21 Octombrie 2012 10:14
....poate astepti si aplauze acum, sau sa fii compatimit...Cum draq' ai protejat-o pe "intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil " ?! Seducand-o si abandonand-o mai apoi?! Trebuia sa te gandesti la asta inainte de a da frau liber "instinctelor animalului din tine", nu sa zdrobesti sufletul unei femei indragostite la propriu, in mod sigur dupa aceasta experienta si-a pierdut increderea nu numai in barbati dar si in sine siesi!
Cei ca tine au un singur nume: specie banala (regnul alege-l singur)
rondina
Postat pe 21 Octombrie 2012 11:50
De la: ukesitori, la data 2012-10-21 10:14:18Cand am cunscut-o nu programasem sa imi insel sotia. O iubeam si inca o iubesc dar... da a intervenit acest dar...
Mi-a placut, dar mi-au placut multe femei in viata si inca vor mai fi ...
Rasetul acela, da a ras fara sa realizeze ca gestul ei mi-a transmis o chemare, un semnal pe care animalul din mine l-a interpretat cu vino...
A raspuns pozitiv la reactia mea si m-a bagat in provocarea eterna. Apoi mi-a cedat foarte usor, parca firesc si am descoperit o femeie senzuala, neexperimentata si daca nu virgina cel putin curata, atenta si fara fite de pat. E clar ca i-a placut mult in pat cu mine, descoperi cu surpriza ca parametrii sexuali sunt la superlativ cu o anume femeie si te dedici cu pasiune ei. O simti cum vibreaza la apropierea ta si cand te implinesti in trupul ei simti ca ti se daruie cu pasiune sifara menajamente. Am purtat dialogul cu femeia aceea si am inteles ca nu cunoscuse inca implinirea sexuala. Dar tu ... esti casatorit, ai obligatii si incepe dezastrul. Nu stii cum sa gestionezi situatia si intri intr-un mecanism de dualism care te poate duce la pieire si ...chiar ca ea accepta pozitia sociala si te doreste doar pentru pasaje efemere sunt responsabilitati ce se nasc si trebuie tratate.
Da, ai o amanta ! Acum incepe lupta cu tine. Iti doresti momentele de dragoste ce te satisfac ca barbat, iti doresti fiecare particica din trupul ei si realizezi ca nu este cinstit. Deloc nu este bine. Ai obligatii statuate legal, ei copii care iti reclama paternitatea si mai ai ceva ... in fata societatii. Lupta acesta se termina diferit de la caz la caz. Eu m-am rupt greu, foarte greu si ... am cautat sa o protejez si pe ea, intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil. Cum ati procedat voi in situatia mea? Cum ati rezolvat cu inima sau cu trupul care tanjeste dupa patul vecin?


fiecare rezolva in felul lui
picard-jean-luc
Postat pe 21 Octombrie 2012 12:25
De la: kudika_10951, la data 2012-10-21 12:23:32
De la: rondina, la data 2012-10-21 11:50:22 ....poate astepti si aplauze acum, sau sa fii compatimit...Cum draq' ai protejat-o pe "intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil " ?! Seducand-o si abandonand-o mai apoi?! Trebuia sa te gandesti la asta inainte de a da frau liber "instinctelor animalului din tine", nu sa zdrobesti sufletul unei femei indragostite la propriu, in mod sigur dupa aceasta experienta si-a pierdut increderea nu numai in barbati dar si in sine siesi!
Cei ca tine au un singur nume: specie banala (regnul alege-l singur)


ai avut de-a face cu d-astia de esti asa inraita

Invinuieste pe altcineva pentru "regnul" din care faci parte si vezi-ti de viata ta. Sa ai grija de cei dragi tie este treaba ta si nu sa ma sufoci cu prostia ori de cate ori las un comment pe Forum!
rondina
Postat pe 21 Octombrie 2012 13:54
De la: kudika_10951, la data 2012-10-21 12:25:19
De la: ukesitori, la data 2012-10-21 10:14:18Cand am cunscut-o nu programasem sa imi insel sotia. O iubeam si inca o iubesc dar... da a intervenit acest dar...
Mi-a placut, dar mi-au placut multe femei in viata si inca vor mai fi ...
Rasetul acela, da a ras fara sa realizeze ca gestul ei mi-a transmis o chemare, un semnal pe care animalul din mine l-a interpretat cu vino...
A raspuns pozitiv la reactia mea si m-a bagat in provocarea eterna. Apoi mi-a cedat foarte usor, parca firesc si am descoperit o femeie senzuala, neexperimentata si daca nu virgina cel putin curata, atenta si fara fite de pat. E clar ca i-a placut mult in pat cu mine, descoperi cu surpriza ca parametrii sexuali sunt la superlativ cu o anume femeie si te dedici cu pasiune ei. O simti cum vibreaza la apropierea ta si cand te implinesti in trupul ei simti ca ti se daruie cu pasiune sifara menajamente. Am purtat dialogul cu femeia aceea si am inteles ca nu cunoscuse inca implinirea sexuala. Dar tu ... esti casatorit, ai obligatii si incepe dezastrul. Nu stii cum sa gestionezi situatia si intri intr-un mecanism de dualism care te poate duce la pieire si ...chiar ca ea accepta pozitia sociala si te doreste doar pentru pasaje efemere sunt responsabilitati ce se nasc si trebuie tratate.
Da, ai o amanta ! Acum incepe lupta cu tine. Iti doresti momentele de dragoste ce te satisfac ca barbat, iti doresti fiecare particica din trupul ei si realizezi ca nu este cinstit. Deloc nu este bine. Ai obligatii statuate legal, ei copii care iti reclama paternitatea si mai ai ceva ... in fata societatii. Lupta acesta se termina diferit de la caz la caz. Eu m-am rupt greu, foarte greu si ... am cautat sa o protejez si pe ea, intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil. Cum ati procedat voi in situatia mea? Cum ati rezolvat cu inima sau cu trupul care tanjeste dupa patul vecin?


fiecare rezolva in felul lui


Diplomatic raspuns si oarecum lipsit de analiza... Dar, vorba Rodinei, nu e chiar simplu...
Pentru ca femeia care a acceptat rolul de amanta, cu siguranta a fost induiosata de o poveste de mariaj nereusit, in care bietul isi duce crucea doar pentru ca este parinte si trebuie sa fie alaturi de copiii lui pana cand acestia sunt la varsta independentei adulte.
Cu siguranta femeia aceea a inceput sa viseze la un drum doar al lor nu urzind intrigi, nu inventand situatii ori manipuland sentimente.
Cu siguranta femeia aceea, iubindu-si cu devotament amantul ar fi putut sa-l astepte in rol de amanta... Acum incepe sa devina ea incomoda, caci face proiecte de viata comuna, cand el avea nevoie doar de desert, din cand incand... Bine ca nu a aflat si nevasta, sa sufere si ea umilinta tradarii, a manipularii afective intr-un mod josnic, pana la pervers. A respecta macar una dintre cele doua tradate, iar aceea sa fie mama copiilor tai iti mai da ceva circumstante atenuante, dar nu inlatura vinovatia, in esenta ei.
O persoana casatorita care nu are probleme in casnicie si vrea sa ramana in continuare asa, cred ca isi poate permite, ca, de, oameni suntem si asa justificam multe dintre tampeniile ce le facem, sa aiba cate o aventura, dar si aceea foarte rar si foarte bine selectata persoana, sa nu existe riscuri de nici o factura. Cred ca este valabil si la femei si la barbati, nu am ipocrizia sa afirm ca doar barbatii insala, ar fi un neadevar.
Desi pare o intrebare adresata barbatilor, cred ca astepti si opinia femeilor, din moment ce ele te gazduiesc intr-un spatiu al lor
Cunosc situatii in care barbati casatoriti si cu copii de crescut, ca si tine, se poarta mult mai promiscuu decat tine, ipocrit si manipulativ nu doar cu familia, amanta, de fapt, amantele, ci si cu prietenii si opinia publica, ei cautand sa dea forma gandurilor celorlalti in limite trasate de ei. Cu alte cuvinte, sa nu gandesti sau sa afirmi ca si-au abandonat familia, obligatiile, daca ei au o justificare pentru asta - nu e treaba ta!
Sa nu gandesti sau sa afirmi ca sunt excroci si egoisti, ca nu respecta nimic si pe nimeni, daca iar, ei au justificare si - nu e treaba ta!
Sa nu gandesti sau sa afirmi nimic din ce vezi sau constati ori afli despre ei, daca nu este ce vor ei sa gandesti, sa afirmi ori sa constati - nu e treaba ta! Si tu devii josnic, primitiv, cu dispret spus "balcanic" pentru simplu motiv ca ti-ai permis sa gandesti, sa afirmi si sa spui prieteneste ca este treaba ta felul cum acel om greseste, caci poate fi corectat.
Sa fii dual nu e o performanta, sa fii onest si corect, da. Sa stii cat sa-ti permiti in a fi ipocrit este un exercitiu de viata, pana la urma. Caci numai cine nu are suficienta experienta, fie din tineretea anilor, fie din superficialitate, poate gandi ca fidelitatea este un dat obligatoriu.
Cu alte cuvinte, nu esti tu cel mai rau, dar nici de admirat. Potential ai insa, in ambele directii
maybe
Postat pe 21 Octombrie 2012 14:39
scuzele mele, Rondina, am scris incorect numele, cand am facut trimitere la tine
maybe
Postat pe 21 Octombrie 2012 14:41
De la: maybe, la data 2012-10-21 14:41:08scuzele mele, Rondina, am scris incorect numele, cand am facut trimitere la tine


n-are nimic, oricum e un nume de scena
picard-jean-luc
Postat pe 21 Octombrie 2012 14:56
De la: rondina, la data 2012-10-21 13:54:18
De la: kudika_10951, la data 2012-10-21 12:23:32
De la: rondina, la data 2012-10-21 11:50:22 ....poate astepti si aplauze acum, sau sa fii compatimit...Cum draq' ai protejat-o pe "intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil " ?! Seducand-o si abandonand-o mai apoi?! Trebuia sa te gandesti la asta inainte de a da frau liber "instinctelor animalului din tine", nu sa zdrobesti sufletul unei femei indragostite la propriu, in mod sigur dupa aceasta experienta si-a pierdut increderea nu numai in barbati dar si in sine siesi!
Cei ca tine au un singur nume: specie banala (regnul alege-l singur)


ai avut de-a face cu d-astia de esti asa inraita

Invinuieste pe altcineva pentru "regnul" din care faci parte si vezi-ti de viata ta. Sa ai grija de cei dragi tie este treaba ta si nu sa ma sufoci cu prostia ori de cate ori las un comment pe Forum!


cand lasi un *COMENT* sa te gandesti ca e public si cineva te poate *contracomenta* intr-un mod mai mult sau mai putin placut
Interpretarile comenturilor tale depind de fiecare user care e pe aici
picard-jean-luc
Postat pe 21 Octombrie 2012 14:59
De la: kudika_10951, la data 2012-10-21 12:23:32
De la: rondina, la data 2012-10-21 11:50:22 ....poate astepti si aplauze acum, sau sa fii compatimit...Cum draq' ai protejat-o pe "intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil " ?! Seducand-o si abandonand-o mai apoi?! Trebuia sa te gandesti la asta inainte de a da frau liber "instinctelor animalului din tine", nu sa zdrobesti sufletul unei femei indragostite la propriu, in mod sigur dupa aceasta experienta si-a pierdut increderea nu numai in barbati dar si in sine siesi!
Cei ca tine au un singur nume: specie banala (regnul alege-l singur)


ai avut de-a face cu d-astia de esti asa inraita

Tare!
Armain
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:55
Picard,

Desi cu intarziere, te felicit si eu pentru familia ta implinita si pentru copilas
Sa ai grija de mama si fiica in egala masura, chiar daca uneori, cand una, cand cealalta va tine sa-ti demonstreze ca sunt independente... Si tu vei fi facand la fel, dar numai in joaca
maybe
Postat pe 21 Octombrie 2012 17:09
kudika_18493
Postat pe 21 Octombrie 2012 17:27
De la: kudika_18493, la data 2012-10-21 17:27:42

kudika_6837
Postat pe 21 Octombrie 2012 18:17
buna
kudika393835
Postat pe 21 Octombrie 2012 18:22
De la: kudika393835, la data 2012-10-21 18:22:05buna

buna!
kudika_6837
Postat pe 21 Octombrie 2012 18:24
cateodata bine, cateodata rau
eu am un amant de 1 an de zile si pe care il iubesc dar imi iubesc si sotul si nu as putea renunta la nici unul.
este foarte periculos asa ca ai grija
kudika478736
Postat pe 23 Octombrie 2012 21:42
De la: maybe, la data 2012-10-21 17:09:55Picard,

Desi cu intarziere, te felicit si eu pentru familia ta implinita si pentru copilas
Sa ai grija de mama si fiica in egala masura, chiar daca uneori, cand una, cand cealalta va tine sa-ti demonstreze ca sunt independente... Si tu vei fi facand la fel, dar numai in joaca


cred ca dupa 22 de ani de caznicie o sa am grija chiar si numai din instinct
picard-jean-luc
Postat pe 23 Octombrie 2012 22:12
De la: kudika478736, la data 2012-10-23 21:42:29cateodata bine, cateodata rau
eu am un amant de 1 an de zile si pe care il iubesc dar imi iubesc si sotul si nu as putea renunta la nici unul.
este foarte periculos asa ca ai grija


e cam periculoso sporgersi
picard-jean-luc
Postat pe 23 Octombrie 2012 22:32
aceasi poveste veche de multi ani...amanti au existat si vor exista tot timpul...din pacate totdeauna cineva va suferi,indiferent care sunt motivele pt care s-a intrat intro astfel de relatie,,,de obicei sufera femeia sau femeile
o parere:suferinta e mai mare decat satisfactia intro astfel de relatie...nu merita implicarea,zic eu.
kudika_18808
Postat pe 23 Octombrie 2012 22:57
De la: kudika_18808, la data 2012-10-23 22:57:37aceasi poveste veche de multi ani...amanti au existat si vor exista tot timpul...din pacate totdeauna cineva va suferi,indiferent care sunt motivele pt care s-a intrat intro astfel de relatie,,,de obicei sufera femeia sau femeile
o parere:suferinta e mai mare decat satisfactia intro astfel de relatie...nu merita implicarea,zic eu.


fugi d-acilea ca mai sufera si barbatii
picard-jean-luc
Postat pe 23 Octombrie 2012 23:09
De la: kudika_10951, la data 2012-10-23 23:09:15
De la: kudika_18808, la data 2012-10-23 22:57:37aceasi poveste veche de multi ani...amanti au existat si vor exista tot timpul...din pacate totdeauna cineva va suferi,indiferent care sunt motivele pt care s-a intrat intro astfel de relatie,,,de obicei sufera femeia sau femeile
o parere:suferinta e mai mare decat satisfactia intro astfel de relatie...nu merita implicarea,zic eu.


fugi d-acilea ca mai sufera si barbatii

Mincinosule! Barbatii sunt niste clone fara suflet!
Armain
Postat pe 24 Octombrie 2012 08:12
De la: ukesitori, la data 2012-10-21 10:14:18Cand am cunscut-o nu programasem sa imi insel sotia. O iubeam si inca o iubesc dar... da a intervenit acest dar...
Mi-a placut, dar mi-au placut multe femei in viata si inca vor mai fi ...
Rasetul acela, da a ras fara sa realizeze ca gestul ei mi-a transmis o chemare, un semnal pe care animalul din mine l-a interpretat cu vino...
A raspuns pozitiv la reactia mea si m-a bagat in provocarea eterna. Apoi mi-a cedat foarte usor, parca firesc si am descoperit o femeie senzuala, neexperimentata si daca nu virgina cel putin curata, atenta si fara fite de pat. E clar ca i-a placut mult in pat cu mine, descoperi cu surpriza ca parametrii sexuali sunt la superlativ cu o anume femeie si te dedici cu pasiune ei. O simti cum vibreaza la apropierea ta si cand te implinesti in trupul ei simti ca ti se daruie cu pasiune sifara menajamente. Am purtat dialogul cu femeia aceea si am inteles ca nu cunoscuse inca implinirea sexuala. Dar tu ... esti casatorit, ai obligatii si incepe dezastrul. Nu stii cum sa gestionezi situatia si intri intr-un mecanism de dualism care te poate duce la pieire si ...chiar ca ea accepta pozitia sociala si te doreste doar pentru pasaje efemere sunt responsabilitati ce se nasc si trebuie tratate.
Da, ai o amanta ! Acum incepe lupta cu tine. Iti doresti momentele de dragoste ce te satisfac ca barbat, iti doresti fiecare particica din trupul ei si realizezi ca nu este cinstit. Deloc nu este bine. Ai obligatii statuate legal, ei copii care iti reclama paternitatea si mai ai ceva ... in fata societatii. Lupta acesta se termina diferit de la caz la caz. Eu m-am rupt greu, foarte greu si ... am cautat sa o protejez si pe ea, intrusa care incepuse sa viseze un drum imposibil. Cum ati procedat voi in situatia mea? Cum ati rezolvat cu inima sau cu trupul care tanjeste dupa patul vecin?


Parerea mea: pui foarte mult accentul pe artea fizica a unei relatii si te rezumi doar a fi superficial in ceea ce priveste femeile. Ti-am citit si mesajul de la topicul despre femeile frumoase care fug de-o relatie, si concluzia prezentata mai sus, este cea la care am ajuns.

Incerci sa dai tuturor relatiilor tale, mai ales a celor erotice, o tenta de dramatism, dar mie imi suna a lacrimi de crocodil, fara suparare. Vezi in femeie doar un obiect al satisfacerii dorintelor tale sexuale, insa nu vezi in ele fiinta pe care s-o iubesti din tot sufletul, si pe care s-o respecti pana la adanci batraneti.

Ai vrut parerile noastre, iata parerea mea.
kudika_10817
Postat pe 24 Octombrie 2012 09:52
*partea fizica
kudika_10817
Postat pe 24 Octombrie 2012 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IN PLOTESTI STRADA REPUBLICII LA POPESCU 1 De la: healthy007823 9 Octombrie 2010 09:54
buna 7 De la: catalina69 29 Octombrie 2009 09:25
O mie de fete intr-o singura femeie 93 De la: battleofwits 13 Ianuarie 2011 18:22
probleme in relatie,sau stress 21 De la: eka 14 Iulie 2009 23:55
pozitia preferata 38 De la: darksukkubus69 15 Noiembrie 2009 18:28