Setari Cookie-uri

dupa casatorie sotul meu s-a schimbat total

Salut fetelor,niciodata nu m-am gindit sa scriu vreodata pe vreun forum si problema mea!Cu sotul meu ne-am intilnit 3 ani si 3 luni,neam casatorit de 3 saptamini,tin sa mentionez ca este scorpion,de cidn neam casatorit este foarte agresiv,vb urit cu mine,si se comporta foarte urit,o data la saptamina ne certam,dar cearta noastra connsta ca el tipa imi aduce reprosuri si imi trinteste usa in nas plecit pina dupa miezul noptii! Parintii mei sunt decedati,prieteni nu am,efectiv nu am nici o sustinere de nicaieri! mii foarte rau sufleteste ..mii trist nushtiu ce sa fac...sunt sokata ca asta se intimpa cu mine...va rog poate aveti voi vreo parere...
kudika446255
Postat pe 28 Octombrie 2012 21:49
De la: kudika446255, la data 2012-10-28 21:49:24Salut fetelor,niciodata nu m-am gindit sa scriu vreodata pe vreun forum si problema mea!Cu sotul meu ne-am intilnit 3 ani si 3 luni,neam casatorit de 3 saptamini,tin sa mentionez ca este scorpion,de cidn neam casatorit este foarte agresiv,vb urit cu mine,si se comporta foarte urit,o data la saptamina ne certam,dar cearta noastra connsta ca el tipa imi aduce reprosuri si imi trinteste usa in nas plecit pina dupa miezul noptii! Parintii mei sunt decedati,prieteni nu am,efectiv nu am nici o sustinere de nicaieri! mii foarte rau sufleteste ..mii trist nushtiu ce sa fac...sunt sokata ca asta se intimpa cu mine...va rog poate aveti voi vreo parere...



Care sunt motivele,care stau la baza modificarii atitudinei lui,presupun ca nu din senin se enerveaza sotul tau ,devenind violent?????Ce parere putem avea vis-a-vis de casnicia ta?Ceea ce relatezi nu este iesit din comun,dar nici normal ,viata de familie nu este perfecta,dar nici dominanta in certuri si reprosuri de tot felul nu ar trebui sa fie!!!Ce se intampla in cuplul vostru???
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 09:09
pe mine personal nu ma intereseaza ce se intampla in cupul vostru.
Eu iti zic doar atat......sigur s-a schimbat?oare nu asa a fost el tot timpul dar nu ai bagat tu de seama?sau nu ai acordat atentie acelor gesturi mai impulsive?io cred ca dragostea mare te-a cam orbit nitel...ca nu se schimba oamenii asa peste noapte...iar in 3 ani nu cred ca era posibil sa se abtina de la anumite replici sau gesturi ...concluzia mea e ca nu ai cascat tu ochisorii bine in astia 3 ani ...si te-ai trezit peste noapte ca nu e tocmai ce visai.
Piscolinoo
Postat pe 29 Octombrie 2012 09:45
De la: kudika446255, la data 2012-10-28 21:49:24Salut fetelor,niciodata nu m-am gindit sa scriu vreodata pe vreun forum si problema mea!Cu sotul meu ne-am intilnit 3 ani si 3 luni,neam casatorit de 3 saptamini,tin sa mentionez ca este scorpion,de cidn neam casatorit este foarte agresiv,vb urit cu mine,si se comporta foarte urit,o data la saptamina ne certam,dar cearta noastra connsta ca el tipa imi aduce reprosuri si imi trinteste usa in nas plecit pina dupa miezul noptii! Parintii mei sunt decedati,prieteni nu am,efectiv nu am nici o sustinere de nicaieri! mii foarte rau sufleteste ..mii trist nushtiu ce sa fac...sunt sokata ca asta se intimpa cu mine...va rog poate aveti voi vreo parere...


In locul tau l-as ignora si l-as lasa sa-si faca numarul pana s-ar plictisi.
kudika_10817
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:00
il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:05
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!

Te mananca-n barba de te scarpini?
Piscolinoo
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:17
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:17:15
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!

Te mananca-n barba de te scarpini?


nope!!..doar vreau sa fac pe interesanta!!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:30
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:30:12
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:17:15
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!

Te mananca-n barba de te scarpini?


nope!!..doar vreau sa fac pe interesanta!!

lasa pe altii
Piscolinoo
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:36
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:36:43
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:30:12
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:17:15
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!

Te mananca-n barba de te scarpini?


nope!!..doar vreau sa fac pe interesanta!!

lasa pe altii


azi sunt egoista!! vreau doar eu!! fata, ti-m spus ca te iubesc?!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:38
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:38:06
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:36:43
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:30:12
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:17:15
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!

Te mananca-n barba de te scarpini?


nope!!..doar vreau sa fac pe interesanta!!

lasa pe altii


azi sunt egoista!! vreau doar eu!! fata, ti-m spus ca te iubesc?!

mi-ai zis cand ti-am zis
lasa egoismu
Piscolinoo
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:40
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:40:24
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:38:06
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:36:43
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:30:12
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:17:15
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!

Te mananca-n barba de te scarpini?


nope!!..doar vreau sa fac pe interesanta!!

lasa pe altii


azi sunt egoista!! vreau doar eu!! fata, ti-m spus ca te iubesc?!

mi-ai zis cand ti-am zis
lasa egoismu


ok!!! pe un'te prind iti spun!!

azi nu!!sunt toata numa egoism!!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:41
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:41:33
azi nu!!sunt toata numa egoism!!

io azi sunt prea odihnita ieri am uitat de ceas...si aseara am vazut ca e 9 seara ..pac in pat la somnic ..defapt era8 si am plusat o ora la somnic
Piscolinoo
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!


tot e bine!
aveam o vecina la tara care l-a vazut pe barbata-su ca e prost cand a iesit la pensie si a stat acasa
ii povestea maica-mii :" fa! eu pe asta l-am vazut cat e de prost cand a iesit la pensie! nu mai moare odata sa-mi revin"
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:03
De la: kudika446255, la data 2012-10-28 21:49:24Salut fetelor,niciodata nu m-am gindit sa scriu vreodata pe vreun forum si problema mea!Cu sotul meu ne-am intilnit 3 ani si 3 luni,neam casatorit de 3 saptamini,tin sa mentionez ca este scorpion,de cidn neam casatorit este foarte agresiv,vb urit cu mine,si se comporta foarte urit,o data la saptamina ne certam,dar cearta noastra connsta ca el tipa imi aduce reprosuri si imi trinteste usa in nas plecit pina dupa miezul noptii! Parintii mei sunt decedati,prieteni nu am,efectiv nu am nici o sustinere de nicaieri! mii foarte rau sufleteste ..mii trist nushtiu ce sa fac...sunt sokata ca asta se intimpa cu mine...va rog poate aveti voi vreo parere...


oricum a stat mult neschimbat! ori te obisnuiesti, ori il lasi balta toata lumea se schimba dupa un timp
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:06
De la: kudika_10951, la data 2012-10-29 11:03:41
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!


tot e bine!
aveam o vecina la tara care l-a vazut pe barbata-su ca e prost cand a iesit la pensie si a stat acasa
ii povestea maica-mii :" fa! eu pe asta l-am vazut cat e de prost cand a iesit la pensie! nu mai moare odata sa-mi revin"


sa-i spui macar coliva sa i-o faca buna!!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:08
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 11:08:32
De la: kudika_10951, la data 2012-10-29 11:03:41
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!


tot e bine!
aveam o vecina la tara care l-a vazut pe barbata-su ca e prost cand a iesit la pensie si a stat acasa
ii povestea maica-mii :" fa! eu pe asta l-am vazut cat e de prost cand a iesit la pensie! nu mai moare odata sa-mi revin"


sa-i spui macar coliva sa i-o faca buna!!


au murit amandoi intre timp. ea a apucat o perioada singura si ii facea coliva il si regreta pentru pensia lui de la turnatorie si pentru cea de veteran de razboi
Asa sunt femeile, n-ai ce face!
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:14
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:36:43
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:30:12
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-29 10:17:15
De la: kiss_my_ass, la data 2012-10-29 10:05:02il stii de 3 ani dar abea dupa ce te-ai casatorit cu el ai inceput sa-l cunosti!!si totusi de ce ati facut pasul asta?!

Te mananca-n barba de te scarpini?


nope!!..doar vreau sa fac pe interesanta!!

lasa pe altii


Spre exemplu pe mine, nu?
kudika_10817
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:15
Asa a fost mereu, dar ai fost tu prea indragostita!
Ghicicummacheama
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:19
De la: kudika_14322, la data 2012-10-29 11:19:16Asa a fost mereu, dar ai fost tu prea indragostita!




Ami,starea aceasta dispare o data cu incheierea casatoriei sau intervine starea de obisnuinta?? Sau faptul ca locuiesc impreuna a determinat-o sa-l vada la adevarata valoare?
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:28
De la: kudika_15804, la data 2012-10-29 11:28:01
De la: kudika_14322, la data 2012-10-29 11:19:16Asa a fost mereu, dar ai fost tu prea indragostita!




Ami,starea aceasta dispare o data cu incheierea casatoriei sau intervine starea de obisnuinta?? Sau faptul ca locuiesc impreuna a determinat-o sa-l vada la adevarata valoare?


Cred in faptul ca el, dupa casatorie a pus stapanire asupra ei. Se crede autoritar.
Din pacate, sunt oameni care percep gresit o casatorie. Au impresia ca daca au semnat un colt de hartie, pot sa faca din celalalt clovn, mascarici, sa umileasca samd.
Doar ca, acel barbat a fost la fel si inaintea casatoriei. Ce-i drept, probabil s-a mai abtinut, iar ea a trecut cu vederea ori a fost prea naiva si si-o fi zis, ca daca se marita cu el, se va schimba.
Dar nu se intampla niciodata asa. Daca inainte sa te mariti speri ca se va schimba ceva dupa casatorie, lucrurile se vor intampla exact invers. Eu sunt convinsa, ca autoarea topicului nu a scris chiar tot aici. Nu exista ca cineva sa se schimbe asa peste noapte.
Ghicicummacheama
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:38
De la: kudika_14322, la data 2012-10-29 11:38:18
De la: kudika_15804, la data 2012-10-29 11:28:01
De la: kudika_14322, la data 2012-10-29 11:19:16Asa a fost mereu, dar ai fost tu prea indragostita!




Ami,starea aceasta dispare o data cu incheierea casatoriei sau intervine starea de obisnuinta?? Sau faptul ca locuiesc impreuna a determinat-o sa-l vada la adevarata valoare?


Cred in faptul ca el, dupa casatorie a pus stapanire asupra ei. Se crede autoritar.
Din pacate, sunt oameni care percep gresit o casatorie. Au impresia ca daca au semnat un colt de hartie, pot sa faca din celalalt clovn, mascarici, sa umileasca samd.
Doar ca, acel barbat a fost la fel si inaintea casatoriei. Ce-i drept, probabil s-a mai abtinut, iar ea a trecut cu vederea ori a fost prea naiva si si-o fi zis, ca daca se marita cu el, se va schimba.
Dar nu se intampla niciodata asa. Daca inainte sa te mariti speri ca se va schimba ceva dupa casatorie, lucrurile se vor intampla exact invers. Eu sunt convinsa, ca autoarea topicului nu a scris chiar tot aici. Nu exista ca cineva sa se schimbe asa peste noapte.


Ami, sunt de acord in totalitate cu ceea ce ai scris!
kudika_10817
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:40
De la: kudika_14322, la data 2012-10-29 11:38:18[quote name='
Cred in faptul ca el, dupa casatorie a pus stapanire asupra ei. Se crede autoritar.
Din pacate, sunt oameni care percep gresit o casatorie. Au impresia ca daca au semnat un colt de hartie, pot sa faca din celalalt clovn, mascarici, sa umileasca samd.
Doar ca, acel barbat a fost la fel si inaintea casatoriei. Ce-i drept, probabil s-a mai abtinut, iar ea a trecut cu vederea ori a fost prea naiva si si-o fi zis, ca daca se marita cu el, se va schimba.
Dar nu se intampla niciodata asa. Daca inainte sa te mariti speri ca se va schimba ceva dupa casatorie, lucrurile se vor intampla exact invers. Eu sunt convinsa, ca autoarea topicului nu a scris chiar tot aici. Nu exista ca cineva sa se schimbe asa peste noapte.


Normal ca nu a descris intreaga situatie!Sunt multe dedesubturi de prezentat,o casnicie nu se rezuma la doua randuri tastate pe un topic!!Ai dreptate in ceea ce ai postat,din pacate,de ce sa nu recunoastem acest lucru,femeile inca cred in mirajul schimbarii barbatului dupa incheierea casatoriei,fapt ce,de multe ori,este un esec pe toate planurile,ceea ce conduce la frustrari si intrebari fara raspuns!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 11:46
Da certuri au mai fost ca in fiecare cuplu,dar parca era altfel cind ma suparam, vroia mai repede sa ne impakam,acuma daca ne certam poate sa iasa din casa si sa numi zika unde pleaca, poate sa stea 3 zile si sa nui pese cei cu mine, cearta de obicei incepe de la asta ca pot sai fac vreo observatie cu ton NU ridikat si sa se in foaie ca de ce miam permis tokmai eu sai fac acea observatie...si multe altele...maruntisurile le exagereaza pina la extereme ca de l aobservatie se supara si iese din casa...
kudika446255
Postat pe 29 Octombrie 2012 16:43
De la: kudika446255, la data 2012-10-29 16:43:08Da certuri au mai fost ca in fiecare cuplu,dar parca era altfel cind ma suparam, vroia mai repede sa ne impakam,acuma daca ne certam poate sa iasa din casa si sa numi zika unde pleaca, poate sa stea 3 zile si sa nui pese cei cu mine, cearta de obicei incepe de la asta ca pot sai fac vreo observatie cu ton NU ridikat si sa se in foaie ca de ce miam permis tokmai eu sai fac acea observatie...si multe altele...maruntisurile le exagereaza pina la extereme ca de l aobservatie se supara si iese din casa...



Nu cred ca aceste manifestari s-au nascut instant,ele au germinat in firea sotului tau,si in momentul de saturatie a explodat!!!Stiu,in situatiile de discutii in contradictoriu,este greu sa te abtii de la ton ridicat si violenta verbala,dar ai incercat sa discuti cu sotul tau la o maniera civilizata ,fara vorbe nelalocul lor?Multi barbati nu suporta contrazicerile si tonul acutizat,asta nu inseamna ca au dreptate prin afisarea unei revolte de moment!!Dreptatea se afla la mijloc,intre voi doi,Incearca sa fii moderata in orice apostrofare,aplica vorba calda si calma,,poate vei reusi sa-i schimbi comportamentul!!!Sotul tau nu a devenit o persoana irascibila peste noapte,ci a fost de la bun inceput astfel!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:03
De la: kudika446255, la data 2012-10-29 16:43:08Da certuri au mai fost ca in fiecare cuplu,dar parca era altfel cind ma suparam, vroia mai repede sa ne impakam,acuma daca ne certam poate sa iasa din casa si sa numi zika unde pleaca, poate sa stea 3 zile si sa nui pese cei cu mine, cearta de obicei incepe de la asta ca pot sai fac vreo observatie cu ton NU ridikat si sa se in foaie ca de ce miam permis tokmai eu sai fac acea observatie...si multe altele...maruntisurile le exagereaza pina la extereme ca de l aobservatie se supara si iese din casa...


Foarte rau ca i-ai permis sa-ti interzica a-ti exprima opiniile, fie ca-l deranjeaza, fie ca nu. O mare parte din vina o porti tu, pentru ca i-ai tolerat prea multe, se pare.
kudika_10817
Postat pe 30 Octombrie 2012 11:45
E ceva ciudat la mijloc Nu se schimba nimeni peste noapte... S-ar putea ca acum,sa-si fi dat seama in schimb ca nu esti ceea ce-si doreste. Poate ca, cununia l-a facut sa constientizeze ca nu esti femeia pe care o vrea alaturi toata viata si a inceput sa aiba regrete. Iar aceste regrete tardive il fac sa se poarte urat cu tine. Eu am senzatia ca relatia voastra nu prea mergea bine nici inainte de casatorie (mai ales ca spui ca va certati). Si nu, nu-i adevarat ca toate cuplurile se cearta... Sunt si oameni care pot sa-si exprime nemultumirile fara sa ridice tonul sau sa-si acuze direct partenerul.
Micaell
Postat pe 30 Octombrie 2012 15:33
Comunicarea este de departe cel mai usor si sigur mod de a rezolva lucrurile. Prinde-l si fa-l sa vorbeasca fara sa mai plece. Ce o sa faca atunci?
kudika_17683
Postat pe 1 Noiembrie 2012 00:04
Da, am citit multe pareri, si cu unele as putea sa fiu de acord daca n-as fi trecut si eu prin asa ceva. Cu sotul meu, inaite de casatorie am fost 2 ani impreuna, dintre care un an am locuit. Vreau sa spun ca in aceia perioada daca ne-am certat de vre-o 2 ori, atunci e bine. Insa adevarata veselie s-a inceput dupa nunta. Nimic din ce faceam nu-i mai placea. Eram in ochii lui o ratata si el nu ascundea asta sa mi-o arate. Am rabdat cam 4 luni, apoi intr-o seara de februarie l-am anuntat foarte calma si linistita ca-l parasesc si ca .....mi-a parut bine sa-l cunosc. A ramas asa de socat de gestul meu incit nu mai stia ce sa faca. In fine, si-a cerut iertare, am facut un copil, acu il asteptam si pe-al doilea, probleme sunt dar le rezolvam incetishor. Cam asta-i povestea mea. Pe tine nu te sfatui, ca s-ar putea sa nu -ti iasa nimic bun. Dar, ai cap, miine, picioare si esti frumoasa, asta trebuie sa conteze pentru tine. Bafta si aplica-ti adevarata valoare
Minzat_Ghenaliuc_Liudmila_1
Postat pe 20 Noiembrie 2012 23:31
Din nefericire cu astfel de probleme m-am confruntat deseori la cabinetul de psihoterapie. Exista o multitudine de factori pentru care o relatie degenereaza in aceasta forma. Imi este dificil sa stabilesc exact ce a dus la aceasta situatie pentru ca ceea ce prezinti este doar versiunea ta asupra situatiei. Nu cunosc ce simte , ce doreste, ce are in minte sotul tau vis-a-vis de tine si de relatie.. Mai mult ca sigur nici tu sa nu sti exact ce-l determina sa se comporte asa, desi esti cu el de mult timp. Sa poti rezolva o problema este necesar sa-i cunosti cauzele. Pentru mine este important ca vrei sa intelegi situatia si mai ales ca doresti sa iesi din capcana in care te simti prinsa. Imi este foarte clar ca starea ta este agravata si de faptul ca esti lipsita de sprijinul parintilor sau macar ai unor prieteni apropiati. A nu avea cu cine sa comunici in astfel de situatii iti poate tulbura sever increderea in tine, si mai ales poate lasa rani adanci in sufletul tau
Mai jos iti prezint cateva cauze posibile care pot duce la situatia in care este relatia ta:
1. O forma de anxietate post maritala - o stare de teama, irationala, ce se datoreaza sentimentului de pierdere a libertatii individuale pe care, sotul tau, o asociaza cu casatoria. Parasirea casei poate sugera nevoia de a-si demonstra puretea si libertatea asupra constrangerii pe care o resimte.Aceasta situatie se intalneste la unii barbati care inca nu au inca maturitatea de a-si asuma alegerile.
2. Casatoria, desi este un act liberconsimtit, o alegere cat se poate de rationala si cu o mare incarcatura afectiva, exista persoane
(atat barbati cat si femei), in care instinctul de dominare si proprietate se trezeste odata cu constientizarea faptului ca celalalt a devenit proprietatea lui/ei cu acte. Proprietate protejata de intreaga noastra societate. In aceasta situatie
In aceasta situatie "proprietarul" tinde sa devina stapanaul absolut al proprietatii. Legaturile afective se diminueaza in timp iar comunicare inceteaza. In situatia in care "proprietatea" isi cere drepturile, "stapanul" devine agresiv si intolerant. Intr-o asemenea situatie psihoterapia de cuplu este fundamentala.
3. O alta posibilitatea este ca realatia sa fi inceput sa intre in declin de ceva timp, iar casatoria sa fi fost doar o incercare disperata de redresare. Aceasta forma de vindecare a uneirelatii este o alegere gresita care mai mult agreaveaza si complica situatia.
Reamintesc ca fara o explorarea directa, fata in fata, nu se poate stabili cauza, sau cauzele reale. Deci nici o rezolvare reala nu este posibila. In final recomandarea mea este sa mergeti la un cabinet de psihoterapie. Este foarte posibil ca el sa te iubeasca dar sa nu mai stie sa ti-o arate. Iar asta se poate invata.
O viata senina :)

Ma puteti contacta pe:
http://cabinetpsihologic21.wordpress.com/

psihologul-tau
Postat pe 26 Decembrie 2012 19:53
buna.imi pare rau ca nu am intrat mai devreme sa vorbesc cu tine.poate asa reusesc sa te mai linistesc si sa nu te mai simti atat de singura.in primul rand numele meu este nico.apoi vroiam sa te intreb daca schimbarea asta a lui a devenit si violenta fizic .ca dupa cate am inteles verbal este.vreau sa iti spun ca daca inca nu a ajuns violent fizic cred ca mai este o sansa.eu cred ca ii dai prea mare importanta.si stiind ca esti singura pe lume asa cum ai precizat cred ca de aceea si face ce face.pt ca el stie ca nu ai pe nimeni ,nu ai ce face intr un cuvant nu ai unde te duce ,,.si in permanenta stie ca de cate ori pleaca atunci cand se va intoarce te va gasii acasa.eu cred ca trebuie sa ii arati ca nu este universul tau.ca poti traii si fara el.cred ca trebuie sa fii un pic mai pasiva si sa nu ii mai arati ca suferi atat.pt ca atunci eu cred ca isi va pune un semn de intrebare.eu cred ca nu ne dam seama de ceea ce avem decat atunci cand pierdem acel ceva.iar eu mai cred ca el e sigur ca nu o sa piarda niciodata acel ceva...nu te mai simtii singura si nu uita ca toti avem un prieten care nu ne lasa niciodata la greu .acela este DUMNEZEU.
nico_pop
Postat pe 27 Ianuarie 2013 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti despre verigheta pierduta de barbat la un an dupa nunta?o fi un semn? 79 De la: Brifing 23 Martie 2009 09:17
Teatru pentru parinti! 1 De la: roxy1984 12 Aprilie 2010 13:41
Ce isi doresc barbatii>>?? 48 De la: kudika20225 6 Martie 2016 00:40
Machiaj de vis? 1 De la: nico_souca 24 Ianuarie 2010 21:38
Oare pot gãsi și eu o fatã ? 15 De la: kudika_nikole 18 Decembrie 2011 13:17