Setari Cookie-uri

ce e de facut???

am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???
dana123
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:30
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???



tortureaza-l!!
padure_nebuna
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:31
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???


Da' de ce vrei sa te maritzi?
Lillix
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:33
cere-l tu ,,,doar e la moda
sarutama
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:33
Mda...pai cred ca ar trebui sa te abtii de la aceasta obsesie, de a te lua mai repede in casatorie. Din cate stiu, barbatilor nu le place sa fie batuti la cap. Astfel, daca el ti-a spus ca nu ste momentul, ar trebui sa il asculti, pt ca risti ca el sa se sature de aceasta grija a ta. Daca sunteti sortiti sa fiti impreuna, asa va fi ! Nu grabi lucrurile ! Nu ai de ce ! Daca el nu accepta sa va casatoriti in momentul de fata, inseamna ca nu este pregatit, sau ca nu este sigur...si decat sa ai un esec in casnicie, mai bine astepti momentul potrivit si omul potrivit !

Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:34
scumpa mea am un sfat foarte bun pentru tine.mergi fuguta la librarie si cumpara cartea"de ce barbatii se insoara cu scorpii"de Sherry Argov.wste o carte cu verde si cu o femeie desenata pe ea.Iti garantez ca vei afla multe lucruri despre barbati cat si multe idiei bune de pus in practica ca sa reusesti sa l faci sa se casatoreasca cu tine.este o carte minunanta si o recomand tuturor care vor sa stie totul despre barbati si de cum "sa i joace pe degete".te pup si ti doresc mult noroc.cartea asta te va ajuta dar vezi sa nu o vada si el.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:35
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:46
dana, ai 21 de ani si vrei sa te casatoresti??!!! DE CE?? sper sa te casatoresti candva cu actualul iubit (asa cum iti doresti) si ai sa realizezi atunci ca cei mai frumosi ani sunt cei de acum, dinaintea casatoriei :)...nu te grabi! traieste cu el fiecare clipa de ca si cum ar fi prima...ba chiar, o "manevra" simpatica ar fi sa-i sugerezi ca n-ai de gand sa te mariti pana la 30 de ani, asa...sa-l "activezi" un pic :)
wella
Postat pe 29 Decembrie 2008 23:44
wow... si eu care ma gandeam sa ma marit pe la 30 de ani... acum daca ma gandesc la sondajele facute s-ar parea ca anii dinainte de casatorie sunt mai dulci. plus... esti sigura sigura ca la 21 de ani (ca atat am itneles ca ai) vrei sa faci pasul asta? e serios... ce urmeaza? copiii? apropo, cati ani are el?
rodicapisica
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:05
La 21 de ani tu ti faci asemenea probleme?????De ce vrei sa fortezi nota??
butterfly_sound_of_love
Postat pe 12 Martie 2009 09:57
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???


Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 09:59
De la: Aladiah, la data 2009-03-12 09:59:57
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???




adica sa rada in continuuu si cu sigurantza o va cere?
donttouch
Postat pe 12 Martie 2009 10:01
Cred ca solutia este sa te prefaci ca nu te mai intereseaza subiectul....cu cat vb mai mult cu atat el da mai mult inapoi!!
lola_ray
Postat pe 12 Martie 2009 10:02
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???


paraseste`l
Diavolyta_
Postat pe 12 Martie 2009 10:05
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???


Da, paraseste-l ! salveaza un om de la nenorocire!
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 10:06
DA RAI MAI SUNTETZI, DAK VREA EA???
cristi_nne
Postat pe 12 Martie 2009 15:26
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???


cere-l tu,si daca nici asa nu vrea ,spala-l cu apa sfintita ......aici nu e lucru curat ,sunt sigura ca e deochiat
just_heaven
Postat pe 12 Martie 2009 15:30
draga mea , dar tu nu vrei sa fii surprinsa de barbatul iubit ? atmosfera , inel , cerere in casatorie ca la carte? Lasa omul in pace ca nu se fac lucrurile asa , o sa fuga mancand pamantul
Petek
Postat pe 12 Martie 2009 20:30
atunci cand iti doresti un lucru cu ardoare.... nu il poti avea. ori daca se implineste, nu merg lucrurile bine...se intampla cumva de iese tot prost in final.
sfatul meu, este sa te relaxezi, sa deschizi ochii si sa iti dai seama ca ai 21 de ani si inca mai ai f multe lucruri de facut. maritisul poate astepta cu siguranta. simtiti-va bine impreuna cat va aveti unul pe altul iar daca e sa fie peste 2 ani tot cu el vei fi.l
Sasha_maya
Postat pe 20 August 2009 23:46
De la: just_heaven, la data 2009-03-12 15:30:30
De la: dana123, la data 2008-11-29 18:30:17am un prieten.....de ceva timp(2 ani)toate bune si frumose,dar eu vreau sa ma casatoresc cu el,problema e ca nu stiu ce sa fac pt ca el nu ma cere in casatorie....am discutat cu el si imi apune sa mai astept!!!dar cat????!!!pt ca eu nu b voi ramane asa toata viata,vreau sa fiu sotia lui,nu a altuia pt ca doar pe el il iubesc!!ce sa fac sa ma ceara mai repede in casatorie???


mai asteapta pe urma sa nu iti para rau,,,,niciodata nu e buna graba se pot face multe greseli din cauza ei si te trezesti foarte repededin greseala sau foarte tarziu,,,,,,,,,,,,,,,,pup
ghiuzelim
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:26
Am citi si eu cartea 'De ce se insoara barbatii cu scorpii' acum 1 an,e f tare,iti chimba mentalitatea,modul de a percepe lucrurile,e minunata.Nu-ti totrtura iubitul,se va indeparta mai mult de tine.
annna_larysssa
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suntem rude? 10 De la: franziska_eu 24 Decembrie 2011 06:33
nu stiu cum sa reactionez 235 De la: kiss_my_ass 6 Septembrie 2013 21:44
Salut!!! vreau si eu un sfat...rog urgent!!! 47 De la: puiut_77 17 Februarie 2011 13:00
iubirea este efemera..??? 7 De la: ramona_sk8er 9 Iulie 2010 21:59
Dilemele iubirii ...dupa casatorie 26 De la: kudika128805 22 Aprilie 2010 20:01