Setari Cookie-uri

relatie sau nu ?

Eu si iubitul meu ne cunoastem de 4 ani..avem 19 ani amanadoi.. suntem impreuna de 8 luni ... ne-am dorit amandoi sa fim impreuna.. (nu a fost chestia ca unul din noi isi dorea o relatia si celalalt avea doar o simpatie), a fost dorinta pt amandoi.
In luna septembrie..a plecat la tara... si a venit spre sfarsit. cat timp a stat acolo am simtit o schimbare la el..nu mai imi vorbea frumos..era nervos..agitat.. am simtit ca se intampla ceva.. il intrebam mereu daca ii place de altcineva..si se enerva cand pomeneam despre asa ceva ..imi cerea sa luam o pauza ca nu ne intelegem ... nu ii intelegeam comportamentul deloc .. vorbeam o singura data pe zi..in unele zile maxim 3... mereu imi spunea ca are treaba .
am aflat luna asta ca defapt ma insela..nu a vrut sa imi recunoasca..a facut asta cu greu ...am hotarat ca merita sa ii dau o sansa..pt ca m-am gandit la inceputul relatiei noastre...
intre noi nu au existat clipe romantice( sex, dragoste.. ) cu toate ca mi-as dorii sa fac dragoste cu el .. de cate ori ii spun sa vina la mine..spune vin .. si a2-a zi intervine ceva..si nu mai poate venii..

de ce se iveste mereu cate ceva ??

ma port frumos cu el..chiar si dupa ce s-a intamplat ..i-am oferit mereu ce a avut nevoie.. gresesc undeva ?
kudika_19796
Postat pe 31 Octombrie 2012 18:56
De la: kudika_19796, la data 2012-10-31 18:56:23Eu si iubitul meu ne cunoastem de 4 ani..avem 19 ani amanadoi.. suntem impreuna de 8 luni ... ne-am dorit amandoi sa fim impreuna.. (nu a fost chestia ca unul din noi isi dorea o relatia si celalalt avea doar o simpatie), a fost dorinta pt amandoi.
In luna septembrie..a plecat la tara... si a venit spre sfarsit. cat timp a stat acolo am simtit o schimbare la el..nu mai imi vorbea frumos..era nervos..agitat.. am simtit ca se intampla ceva.. il intrebam mereu daca ii place de altcineva..si se enerva cand pomeneam despre asa ceva ..imi cerea sa luam o pauza ca nu ne intelegem ... nu ii intelegeam comportamentul deloc .. vorbeam o singura data pe zi..in unele zile maxim 3... mereu imi spunea ca are treaba .
am aflat luna asta ca defapt ma insela..cu o fata de 15-16 ani..nu a vrut sa imi recunoasca..a facut asta cu greu ...am hotarat ca merita sa ii dau o sansa..pt ca m-am gandit la inceputul relatiei noastre...
intre noi nu au existat clipe romantice( sex, dragoste.. ) cu toate ca mi-as dorii sa fac dragoste cu el .. de cate ori ii spun sa vina la mine..spune vin .. si a2-a zi intervine ceva..si nu mai poate venii..

de ce se iveste mereu cate ceva ??

ma port frumos cu el..chiar si dupa ce s-a intamplat ..i-am oferit mereu ce a avut nevoie.. gresesc undeva ?
kudika_19796
Postat pe 31 Octombrie 2012 18:59
De la: kudika_19796, la data 2012-10-31 18:56:23Eu si iubitul meu ne cunoastem de 4 ani..avem 19 ani amanadoi...........................................



Intervine mereu cate ceva pentru ca i-ai dat a doua sansa!!!Lui ii trebuie o partenera de sex,nu o fata insistenta si mult prea ingaduitoare !!!Ce intelegi prin " a fi impreuna"??Sunt doua puncte de vedere diferite,feminin si masculin!!!
I-ai oferit mereu ,ce a avut nevoie?????Esti sigura de asta???Eu iti spun ca nu,,,caci,ceea ce are nevoie iubitul tau,i-a oferit cealalta!!!

Sunteti doi copii cruzi,nu am sa inteleg graba voastra,viata este atat de frumoasa atunci cand stii sa o traiesti frumos,dar nu cum o faceti voi!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Octombrie 2012 19:25
" Lui ii trebuie o partenera de sex " ????

nu .. nu ii trebuie.. pt ca el nu isi doreste asta de la o relatie ..
si da..
orice a avut nevoie..i-am oferit .. in afara de sex..pt ca el nu are dorinta asta..

pt mine a fi impreuna...insemna parter de viata..



"nu am sa inteleg graba voastra"

unde m-am grabit ??

vreau sa repar greselile pe care le fac.. poate ca nu vad unde gresesc..


imi doresc un viitor cu el ..de aceea i-am oferit si a2-a sansa.

"ce are nevoie iubitul tau,i-a oferit cealalta!!"

a ales sa ramana alaturi de mine..si-a dat seama ca a gresit si ca ma pierde..a avut de ales intre mine si ea.. m-a ales pe mine..ce insemna? ca nu ma iubeste ?


dar daca ma iubeste.. ? de ce m-a inselat ?

repet.. avea si are tot ce vrea..
kudika_19796
Postat pe 31 Octombrie 2012 19:47
De la: kudika_19796, la data 2012-10-31 19:47:32" Lui ii trebuie o partenera de sex " ????

nu .. nu ii trebuie.. pt ca el nu isi doreste asta de la o relatie ..
si da..
orice a avut nevoie..i-am oferit .. in afara de sex..pt ca el nu are dorinta asta..

/..............................................

1.Ii trebuie partenera de sex,altfel nu te insela!Din punctul meu de vedere,nu te iubeste,caci daca te-ar fi iubit nu ti-ar fi tradat sentimentele!!!Dar asta vei invata cu timpul!!
2.Ai gresit si gresesti ca esti mult prea ingaduitoare cu el,o data acceptat un compromis,,,nu vei mai avea autoritate in fata lui.Dar esti inca o copila si mai ai multe de invatat!!

3.A fi impreuna,da,inseamna partener de viata,dar el gandeste la fel???Eu nu cred,caci daca ar fi gandit astfel te-ar fi respectat,chiar daca sunteti niste copii,atunci cand iubesti,intai respecti partenerul apoi intervine iubirea!!!

4.I-ai acordat a doua sansa?Foarte bine ,,dar eu,una,nu cred in astfel de actiuni!!Tu poti crede,nu te retine nimeni,este doar viata ta!!

5.Da,te grabesti,ia lucrurile treptat,cunoasteti-va fara prea multe angajamente,acestea vor veni ulterior!!!Pasii mici,sunt cei indicati,nu grabi lucrurile!!

6.Te iubeste sau nu!!!!!Raspunsul este unul singur!!Atunci cand iubesti,nu ranesti persoana de langa tine,asta sa-ti fie clar,dar,repet,mai aveti de invatat de la viata!!

7.Nu te supara,dar te intreb,,,,,carui cult religios apartineti????
kudika_15804
Postat pe 31 Octombrie 2012 20:10
ortodox.. dar de ce ?
kudika_19796
Postat pe 31 Octombrie 2012 20:50
el spune ca pentru a face dragoste trebuie timp..

timp pentru ce? eu am mai avut o relatie inainte ..el a mai avut !!
kudika_19796
Postat pe 31 Octombrie 2012 20:52
De la: kudika_19796, la data 2012-10-31 20:50:18ortodox.. dar de ce ?



Pur informational!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Octombrie 2012 20:53
De la: kudika_19796, la data 2012-10-31 20:52:22el spune ca pentru a face dragoste trebuie timp..

timp pentru ce? eu am mai avut o relatie inainte ..el a mai avut !!


Baiatul asta nu te iubeste! Lasa-l sa plece!
Ghicicummacheama
Postat pe 31 Octombrie 2012 20:57
De la: kudika_19796, la data 2012-10-31 20:52:22el spune ca pentru a face dragoste trebuie timp..

timp pentru ce? eu am mai avut o relatie inainte ..el a mai avut !!



Intr-adevar,a face dragoste este cu totul altceva,mult diferit de a face sex!!!Daca te iubeste,parca asa ai marturisit,de ce ii trebuie timp pentru a face dragoste cu tine,iubita lui,cand acest act este unic in viata a doi indragostiti??Pregatire pentru ce anume???vezi,ca nici tu nu stii despre ce este vorba??/La asa ceva ma refeream cand am facut afirmatia ca te grabesti!!!Tu vrei sa faci dragoste cu el,dar esti pregatita pentru asa ceva???Inclin sa cred,ca,mai degraba,esti disponibila,decat pregatita!!!!Draga mea,,daca nu este pregatit pentru un asemenea eveniment,acorda-i timp sa se pregateasca,daca tot i-ai mai dat o sansa1!!Ce mai conteaza acum???
kudika_15804
Postat pe 31 Octombrie 2012 20:58
el spune ca este pregatit ..

disponibila ?

pt mine a face dragoste cu persoana iubita este ceva normal ..

pregatita sunt.. pt ca nu mai sunt virgina .
kudika_19796
Postat pe 31 Octombrie 2012 21:42
De la: kudika_19796, la data 2012-10-31 20:52:22el spune ca pentru a face dragoste trebuie timp..

timp pentru ce? eu am mai avut o relatie inainte ..el a mai avut !!


adica sa faci dragoste iti ia mai mult timp decat sa faci sex, si voi nu prea aveti timp la dispozitie :))) sau cel putin el este in criza de timp si ocazional te inseala cu o alta :D

glumesc, evident.

fatuca stai cumintica in banca ta si nu mai incerca marea cu degetul sau cu picioarele inainte cum faci tu.

la varsta ta trebuie sa ai cu totul alte prioritati decat astea pe care le ai tu momentan. esti putin necoapta
pune mana pe cartishica si lasa baietii
muza_ta
Postat pe 31 Octombrie 2012 22:12
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=458019674240570&set=a.458019144240623.98813.171482126227661&type=1&theater like pls :)
anilaanila
Postat pe 31 Octombrie 2012 23:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:( 9 De la: kudika_970346 7 Iulie 2014 21:41
Ajuta`ma!..Da`ti cu parerea :X 9 De la: krisutza 26 Martie 2010 02:11
Buna fetelor! 11 De la: Barbie30 28 Octombrie 2010 21:02
eu rac el fecioara.... 13 De la: micutadaria 6 Martie 2009 19:43
Am nevoie de ajutorul tuturor persoanelor care stiu ce inseamna dragostea 33 De la: sasha_livia 12 Februarie 2010 16:59