Setari Cookie-uri

La naiba,cred ca m-am indragostit!

Daca o iubesti cu adevarat caut-o si nu o sa regreti, a ta v-a fi !!!
kudika081088
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:18
Sper ca de data asta sa iti fie impartasita iubirea ca nimik nu e mai frumos pe lumea asta decat sa iubesti sa sa fii iubit
Anda_Andreea_Mihaita_1
Postat pe 3 Decembrie 2012 11:33
De la: kudika081088, la data 2012-12-02 13:18:38Daca o iubesti cu adevarat caut-o si nu o sa regreti, a ta v-a fi !!!


muza_ta
Postat pe 3 Decembrie 2012 11:48
kudika099866
Postat pe 10 Februarie 2013 04:49
de ce nu ai incredere in tine? un om indragostit e un om deosebit...cum sa o sperii cu iubirea ta? fii tu insuti, daca iubirea ta va gasi ecou in sufletul ei nu conteaza cine esti si cum te porti.
kudika_6513
Postat pe 10 Februarie 2013 07:36
Nu exagera în comportament fatã de ea, fii stãpîn pe sine, încearcã sã afli intentiile ei cît mai discret.aplicã atitudinea de bãrbat adicã tandru etc. succes!!
kudika466666
Postat pe 10 Februarie 2013 08:14
Ai rabdare. Cu tine, dar si cu ea. Timpul vindeca. Ori e ok, ori nu. Stiu ca e greu sa astepti, dar nu ai incotro. daca sentimentele ei sunt la fel atunci totul se va desfasura mult mai repede, iar relatia ta va fi foarte frumoasa. Crede-ma am trecut prin asta si stiu cum este. Mult succes!
valy_enake
Postat pe 10 Februarie 2013 08:47
e foarte usor sa spunem sa avem rabdare
de cele mai multe ori atunci cand iubim ne dicteaza inima, ratiunea intervine mai putin
Eu zic sa triesti si sa te bucuri de ceea ce simti sa i arati lucrul acesta si daca trebuie sa fiti impreuna veti fi
multa bafta
ina_irinus906
Postat pe 10 Februarie 2013 09:12
Daca e marea ta iubire...vei simtii...daca si ea te place la fel de mult...vei simti si asta...nu trebuie sa faci tu cumva sa aflii...Mi s-a intamplat cand nu ma asteptam..a fost dragoste la prima vedere pt amandoi ..si el s-a aratat f indragostit...va ajunge sa iti recunoasca singura....cat de mult tine la tine sau te place...tu poartate cum iti spune inima...si aca e iubirea ta...iti va raspunde...daca nu...sigur e pusa deoparte si iubirea ta...
alexandragusin
Postat pe 10 Februarie 2013 09:30
foarte frumos sentiment....sper sa iti raspunda cu aceeasi pasiune...in rest...no comment!!!
geani_67
Postat pe 10 Februarie 2013 09:36
Ce frumos.... Ma bucur sa vad ca inca exista oameni care se iubesc cu adevarat!!! Eu sunt o romantica si cred ca as muri fara iubire!!! Cel mai bine ar fii sa te porti normal si sa fii TU! Chiar daca ea se tine mareata... Pt ca asa sunt femeile...nici macar ele nu se inteleg
Eu traiesc o frumoasa poveste de iubire si este la fel ca la inceput.Chiar azi aniversam 12 ani impreuna!!!
Iti doresc mult noroc si iubiti-va mult!!!
kudika427015
Postat pe 10 Februarie 2013 09:55


De la: kudika427015, la data 2013-02-10 09:55:37Ce frumos.... Ma bucur sa vad ca inca exista oameni care se iubesc cu adevarat!!! Eu sunt o romantica si cred ca as muri fara iubire!!! Cel mai bine ar fii sa te porti normal si sa fii TU! Chiar daca ea se tine mareata... Pt ca asa sunt femeile...nici macar ele nu se inteleg
Eu traiesc o frumoasa poveste de iubire si este la fel ca la inceput.Chiar azi aniversam 12 ani impreuna!!!
Iti doresc mult noroc si iubiti-va mult!!!


Roua_Deraway
Postat pe 10 Februarie 2013 10:05
sper sa ne spui cat mai curand ca sentimentul e reciproc
maria-ioana
Postat pe 10 Februarie 2013 11:12
Acuºi vine Primãvara... Iar bujorii vin ºi ei.
Luminadestele
Postat pe 10 Februarie 2013 11:16
Iubirea insasi este durere si disperare,dar mai bine iubesti si nu regreti decat sa nu iubesti si sa regreti.Toti cautam iubirea dar..... e cam greu de gasit in zilele astea.Multa bafta si sa fii fericit.
kudika_21563
Postat pe 10 Februarie 2013 12:39
Ma bucur pentru tine si sper sa ai parte de ceea ce iti doresti si soarele sa rasara si pe strada ta
kudika364310
Postat pe 10 Februarie 2013 14:24
Ce sentiment minunat e sa fii indragostit ca un adolescent!Eu sunt intr-o relatie de 8 ani si crede-ma e ca si cum as fi singura.Imi este dor de o imbratisare,de un sarut cald,de o mangaiere,si sincer imi este dor sa aud :"Te iubesc draga mea!".Nimic nu mai poate fi ca la inceput, de aceea profita din plin de aceste momente,sa nu iti fie teama sa ii arati ceea ce simti pt ea,crede-ma sunt fata si as da orice sa fiu din nou iubita. Sincer o invidiez pe acea fata.. ;)
Ai mare grija de tine si mult succes!
kudika_17226
Postat pe 10 Februarie 2013 15:04
De la: kudika_17226, la data 2013-02-10 15:04:15Ce sentiment minunat e sa fii indragostit ca un adolescent!Eu sunt intr-o relatie de 8 ani si crede-ma e ca si cum as fi singura.Imi este dor de o imbratisare,de un sarut cald,de o mangaiere,si sincer imi este dor sa aud :"Te iubesc draga mea!".Nimic nu mai poate fi ca la inceput, de aceea profita din plin de aceste momente,sa nu iti fie teama sa ii arati ceea ce simti pt ea,crede-ma sunt fata si as da orice sa fiu din nou iubita. Sincer o invidiez pe acea fata.. ;)
Ai mare grija de tine si mult succes!



Imi pare rau pentru tine!!!De ce ti-ai facut locuinta pentru suflet in acest desert?????
kudika_15804
Postat pe 10 Februarie 2013 15:13
Succes si rabdare!
evelina12
Postat pe 10 Februarie 2013 15:16
viata e scurta!
fericirea ta depide doar de tine ... ceea ce se intampla este rezultatul deciziilor tale...traieste si nu mai amana ! :) poate si ea simte la fel ...;)
kudika185312
Postat pe 10 Februarie 2013 15:33
Buna, ti-am citit mesajul cu interes, am simtit o caldura si o iubire sincera din partea ta. Practic si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta, insa eu sunt fata care place baiatul (el este foarte retras, inchis in el, cand petrecem timp impreuna ca si colegi imi zambeste, e galant) si nu stiu cum as putea afla daca ma place. Imi e frica sa nu il indepartez. Ca si sfat cand petreci timp cu ea si daca va vedeti in anumite contexte urmareste reactiile ei (limbajul trupului), invit-o in oras, la film cu diferite pretexte, incepe tot din amictie , in timp cu rabdare vei avea si raspunsul daca ea vine spre tine si accepta atunci sigur te place. Succes.
kudika050320
Postat pe 10 Februarie 2013 15:58
Foarte frumos! Cunosc senzatia, nu am mai simtit-o demult......Mult succes.....Sa o iubesti atat de mult incat sa ajunga sa te iubeasca si ea.....iti tin pumnii.....nu credeam ca mai sunt barbati capabili de asa ceva...
kudika125300
Postat pe 10 Februarie 2013 18:12
De la: kudika050320, la data 2013-02-10 15:58:27Buna, ti-am citit mesajul cu interes, am simtit o caldura si o iubire sincera din partea ta. Practic si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta, insa eu sunt fata care place baiatul (el este foarte retras, inchis in el, cand petrecem timp impreuna ca si colegi imi zambeste, e galant) si nu stiu cum as putea afla daca ma place. Imi e frica sa nu il indepartez. Ca si sfat cand petreci timp cu ea si daca va vedeti in anumite contexte urmareste reactiile ei (limbajul trupului), invit-o in oras, la film cu diferite pretexte, incepe tot din amictie , in timp cu rabdare vei avea si raspunsul daca ea vine spre tine si accepta atunci sigur te place. Succes.
....in aceeasi situatie sunt si eu, dar sunt o fire rabdatoare si optimista...
kudika531679
Postat pe 10 Februarie 2013 18:19
Buna seara,

Am citit cu atentie mica povestioara . O poveste a unui tanar indragostit care compara iubirea cu ruleta ruseasca. Si ma gandeam . Si ma intrebam. Sa scriu si eu ceva sau nu? Hai sa scriu caci ma gadilau degetele si mi-se zbatea ochiul stang. Intotdeauna ma zbate ochiul stang cand ma nemultumeste ceva. Tic si ticuri . Nu zambiti, sa vedeti cum e cand te mananca nasul de nervi. Deci , ruleta rudeasca daca tot suna pompos, exagerat, si ne schartie dintii de placere la gandul unui pistol cu un singur glont indreptat in directia tamplei, e viata noastra din momentul in care ne nastem si murim . Daca inchideti ochii si va ganditi la ce am spus, mai devreme sau mai tarziu, depinde cat timp aveti , imi dati dreptate. Ideea e sa vedeti adevarul la timp pana nimeriti glontul. Insa, cineva acolo sus, sau unde vreti sa il pozitionati dumneavoastra, care inca ne iubeste ne-a dat un sentiment minunat pe care avem sansa sa il cunoastem, si retineti toti avem sansa asta,IUBIREA. Iubirea sub cele mai diverite forme, iubirea de mama, iubirea de flori, iubirea de...etc, dar cea mai frumoasa este iubirea cand te indragostesti. Va amintiti cum e? Fluturasi in stomacel, obrajori imbujorati, ochi rosii de nesomn, emotii, lacrimi, rasete , zambete, plansete in bumni... Sa mai continui? Avem sansa sa atingem curcubeul cu mainile amandoua, sa ne uitam printre norisori salutand ingerasii, dar si sa ne prabusim brusc in lumea cruda a realitatii. Dar orice ar fi si cum ar fi , iubirea e ultima si unica noastra sansa sa ramanem oameni pana la sfarsitul drumului. Si daca va trece prin gand un gand de gand: Prostii ce spune si cucoana asta", ganditi-va ca nu e vina iubirii ca devine atat de urata cateodata. E vina noastra, noi o transformam, noi ii dam noi sensuri si intelesuri ca suferunta, durere , dezamagire. Iubirea de fapt este pura, curata, sincera si necesita ca sa ramana aa o doza imensa de naivitate. Asa ca, tinere, tu la ce concluzie ai ajuns dupa ce ai citit raspunsul meu? E iubirea ta deci raspunsul sta in tine, iar ce faci tu din ea depinde doar de tine si femeia pe care o placi, te pregatesti sa o iubesti si o doresti. Deci iti doresc sa iti traiesti iubirea ... cu iubire..Si nu ca o ruleta ruseasca..
kudika_17808
Postat pe 10 Februarie 2013 19:48
SI BAIETII MAI PLANG CATEODATA, DAR FACE BINE LA TEN....
ARATA-TI IUBIREA !!!! DACA TE VREA BINE, DACA NU ....REPROFILEAZA-TE SAU CEL MAI BINE FA CE SIMTI, DAR SA STIE SI PERSOANA RESPECTIVA
kudika144435
Postat pe 10 Februarie 2013 23:09
Nu-ti fie teama sa iubesti si fa-o cu tot sufletul.Numai invatatura cere ani, dragostea are nevoie de o clipa, de o scanteie, de-o privire, de reciprocitate. Dragostea arde, dar lipsa ei ususca, aviz refractarilor !
Iti doresc ca iubirea sa-ti fie impartasita !
Din ce zodie esti?
Liuta
Postat pe 11 Februarie 2013 05:38
Iubirea este constructiva si creatoare, ea uneste si inalta. Ca o adolescenta m-am simtit si eu cand m-am indragostit de un barbat. Visam la marea iubire dar nici unul pana atunci nu m-a facut sa ma simt atat de dornica de el chiar si dupa 2 secunde de cand ne luam la revedere. Aveam mereu o teama ca el nu ma va iubi asa cum il iubeam eu ....oare cu barbatii trebuie sa avem rabdare asa cum ar trebui sa aiba ei cu femeile?
kudika483496
Postat pe 11 Februarie 2013 09:12
cu toata pasiunea dragostea iubirea si puterea naturi patrund usor in inimele ,trupurile si sufletele voastre superbe femei si iubite mamici si flori

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bM_7m4vTPng
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 11:27
Nu de multe ori in viata ai parte de aceste sentimente dar conteaza sa fi tu insuti si sa ii arati cat de mult iti pasa de ea si ca o iubesti asa cum e..
iar daca ea te vrea sa sti ca o sa vezi in ochi ei o stralucire care doar persoanele care iubesc o au.
Ochii sunt poarta sufletului
kudika_28246
Postat pe 14 Februarie 2013 14:24
Fãrã iubire viaþa nu are rost...Fii fericit, dã frâu liber sentimentelor. Ai norocul sã fii bãrbat...tu eºti cel care poate sã facã paºii importanþi într-o relaþie. Eu sunt mai de modã veche... Mereu am admirat bãrbatul sincer, în primul rînd cu el însuºi, ºi l-am blamat pe cel care-ºi bate joc de o femeie, când realizeazã cã acesteia nu-i este indiferent... când se distreazã cu ceilalþi pe seama ei, o face sã se simtã umilitã ...Numai bine! Mult noroc ºi succes!
Titita4
Postat pe 15 Februarie 2013 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta cu apa!!!!!halp... 6 De la: geo_reincarcat_iara 20 Iulie 2010 23:03
RELATIE ZODII 9 De la: brunetaa 11 Septembrie 2009 02:18
CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI? 84 De la: lloremmy 23 Iulie 2011 05:18
cum e my bine??? 42 De la: greierash_is_back 17 Octombrie 2009 12:59
probleme cu parinti 7 De la: lory_lav 1 Octombrie 2012 15:35