Setari Cookie-uri

Cum sa uit?

Am fost impreuna 3 ani jumatate,inca din liceu,a fost prima mea iubire,si pana acum singura...nu stiu ce sa mai fac sa uit,am stat despartiti timp de un an si putin,un an si o luna,in timpul asta nu am vorbit absolut deloc,nici mesaje nici facebook nici mess,nimic.Eu am plecat la facultate,se pp ca asta a fost motivul despartirii,numai ca el deja incepuse o alta relatie pana ca practic eu sa plec la facultate,desi ne vedeam,el avea alta prietena. In tot timpul asta de un an am incercat si alte relatii,insa tutoror le gaseam defecte,ba ca se poarta prea frumos,ba prea urat,pur si simplu nu aveam liniste..am incercat iesiri cu prietenele,prieteni,cubluri,distractii,alte relatii,nu am reusit sa l uit nici macar un moment desi s-a purtat foarte urat,dupa 3 ani jumatate sa ma dea la o parte pt altcineva cu simpla scuza ca plec. Si ca sa imi fie suferinta si mai mare intr una din zile m-a cautat,si din prostie,cea mai mare prostie i-am raspuns. El a continuat relatia cu aceeasi fata pt care practic m a parasit,problema e ca tot pt ea m-a parasit din nou. Ca cea mai mare proasta am crezut tot ce mi-a spus,m am gandit ca are inima,si ca intradevar a suferit si ca ii este dor de mine,nu a facut decat sa ma duca de nas timp de doua luni si ceva,ca vrea sa se desparta dar nu are cum,ca nu are ce sa ii reproseze acelei fete,ca ea l-a ajutat sa treaca peste mine si nu are cum sa o faca sa sufere,dar eu,eu de ce trebuie sa sufar,din nou...nu stiu chiar nu stiu ce sa mai fac.va rog daca aveti un sfat,nu ezitati sa mi-l dati. Imi doresc din toata inima sa uit tot si pana acum n am gasit niciun remediu....
kudika_21776
Postat pe 22 Noiembrie 2012 00:57
Doar timpul te va ajuta sa-l uiti.
kudika_10817
Postat pe 22 Noiembrie 2012 10:13
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 00:57:40Am fost impreuna 3 ani jumatate,inca din liceu,a fost prima mea iubire,si pana acum singura...nu stiu ce sa mai fac sa uit,am stat despartiti timp de un an si putin,un an si o luna,in timpul asta nu am vorbit absolut deloc,nici mesaje nici facebook nici mess,nimic.Eu am plecat la facultate,se pp ca asta a fost motivul despartirii,numai ca el deja incepuse o alta relatie pana ca practic eu sa plec la facultate,desi ne vedeam,el avea alta prietena. In tot timpul asta de un an am incercat si alte relatii,insa tutoror le gaseam defecte,ba ca se poarta prea frumos,ba prea urat,pur si simplu nu aveam liniste..am incercat iesiri cu prietenele,prieteni,cubluri,distractii,alte relatii,nu am reusit sa l uit nici macar un moment desi s-a purtat foarte urat,dupa 3 ani jumatate sa ma dea la o parte pt altcineva cu simpla scuza ca plec. Si ca sa imi fie suferinta si mai mare intr una din zile m-a cautat,si din prostie,cea mai mare prostie i-am raspuns. El a continuat relatia cu aceeasi fata pt care practic m a parasit,problema e ca tot pt ea m-a parasit din nou. Ca cea mai mare proasta am crezut tot ce mi-a spus,m am gandit ca are inima,si ca intradevar a suferit si ca ii este dor de mine,nu a facut decat sa ma duca de nas timp de doua luni si ceva,ca vrea sa se desparta dar nu are cum,ca nu are ce sa ii reproseze acelei fete,ca ea l-a ajutat sa treaca peste mine si nu are cum sa o faca sa sufere,dar eu,eu de ce trebuie sa sufar,din nou...nu stiu chiar nu stiu ce sa mai fac.va rog daca aveti un sfat,nu ezitati sa mi-l dati. Imi doresc din toata inima sa uit tot si pana acum n am gasit niciun remediu....




Uitarea tine de taria de caracter,pune-o in aplicare,nu ramane agatata de trecut,lasa-l prada timpului!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Noiembrie 2012 10:15
intr un an si ceva nu am reusit sa l uit si sunt momente in care simt ca nu o sa uit niciodata,nu am vazut asa ceva nici in filme,ma simt cea mai mare proasta...
kudika_21776
Postat pe 22 Noiembrie 2012 11:08
si cateodata simt ca nu mai pot,pur si simplu,prea multe lacrimi,prea multa suferinta pt un om care nu a fost in stare sa isi lase asa spusa prietena "disperata" cand i-am spus ca il iubesc din toata inima.toata reintalnirea asta mi-a facut si mai mult rau.
kudika_21776
Postat pe 22 Noiembrie 2012 11:09
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 11:08:05intr un an si ceva nu am reusit sa l uit si sunt momente in care simt ca nu o sa uit niciodata,nu am vazut asa ceva nici in filme,ma simt cea mai mare proasta...


Probabil ca nici nu-ti impui sa-l uiti, ci te gandesti intens la el tot timpul...

De cate ori simti ca-ti zoboara gandul la el, incearca sa-ti spui stop si sa faci ceva sau sa te gandesti la ceva care nu are legatura cu el. Totul e o chestiune de autocontrol, de tine depinde totul.
kudika_10817
Postat pe 22 Noiembrie 2012 11:25
problema este ca ma simt foarte ranita,de aia imi zboara mereu gandul in directia aia,ma simt ca si cum nu as merita sa fiu iubita...nu i-am facut absolut nimic sa se comporte asa,nu l-am inselat,nimic...nu spun ca am fost perfecta,dar in niciun caz nu meritam asta din partea lui,in acelasi timp simt ca il iubesc si ca vreau sa fie cum am fost,dar simt ca il si urasc pt ce mi-a facut,si sunt in contradictoriu,mereu am un gol imens in stomac,nu am pofta de mancare,iar prietenele mele nici nu vor sa mai auda de acest om,prin cate m-a facut sa trec,nu am avut cui sa ii spun prin ce am trecut si inca trec,nu am avut cui sa imi vars durerea ,si s-au strans...
kudika_21776
Postat pe 22 Noiembrie 2012 12:52
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 12:52:30problema este ca ma simt foarte ranita,de aia imi zboara mereu gandul in directia aia,ma simt ca si cum nu as merita sa fiu iubita...nu i-am facut absolut nimic sa se comporte asa,nu l-am inselat,nimic...nu spun ca am fost perfecta,dar in niciun caz nu meritam asta din partea lui,in acelasi timp simt ca il iubesc si ca vreau sa fie cum am fost,dar simt ca il si urasc pt ce mi-a facut,si sunt in contradictoriu,mereu am un gol imens in stomac,nu am pofta de mancare,iar prietenele mele nici nu vor sa mai auda de acest om,prin cate m-a facut sa trec,nu am avut cui sa ii spun prin ce am trecut si inca trec,nu am avut cui sa imi vars durerea ,si s-au strans...



In acest moment esti contradictorie ,si este fireasca aceasta baleiere de la iubire la ura!!!Daca te poate ajuta cu ceva,,,"varsa-ti" durerea aici,pe acest forum,si elibereaza-te in viata de zi cu zi!!!!!iti inteleg simptomele,sunt proprii femeii ranite,dar acestea au si vindecare,numai ca trebuie sa-ti aloci mult timp pentru linistire si refacere!!!Nimic nu trece peste noapte,dimpotriva,fiecare clipa rememorata trebuie,mai intai,sa rupa din fiinta ,dupa care se va estompa in timp!!!Stiu ca nu meritai asa ceva,nicio femeie nu merita astfel de rasplata!!!!TRECI PESTE TOATE ASTEA!!!ASCULTA-TI PRIETENELE,TE VOR INVATA LA BINE,CA SI NOI DEALTFEL!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Noiembrie 2012 13:00
multumesc mult...trebuie sa trec si peste,sper doar sa inceteze cu mesajele pt ca din cauza asta ma simt rau contin,nu vrea sa ma lase nici in pace,ii face placere sa ma faca sa sufar,din pacate telefonu nu mi permite sa blochez mesaje,trebuie doar sa sper ca nu mi va mai da...inca odata multumesc..
kudika_21776
Postat pe 22 Noiembrie 2012 13:28
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 13:28:31multumesc mult...trebuie sa trec si peste,sper doar sa inceteze cu mesajele pt ca din cauza asta ma simt rau contin,nu vrea sa ma lase nici in pace,ii face placere sa ma faca sa sufar,din pacate telefonu nu mi permite sa blochez mesaje,trebuie doar sa sper ca nu mi va mai da...inca odata multumesc..



Schimba cartela telefonica,treci pe alt numar de telefon,exista solutii!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Noiembrie 2012 15:04
De la: kudika_15804, la data 2012-11-22 15:04:58
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 13:28:31multumesc mult...trebuie sa trec si peste,sper doar sa inceteze cu mesajele pt ca din cauza asta ma simt rau contin,nu vrea sa ma lase nici in pace,ii face placere sa ma faca sa sufar,din pacate telefonu nu mi permite sa blochez mesaje,trebuie doar sa sper ca nu mi va mai da...inca odata multumesc..



Schimba cartela telefonica,treci pe alt numar de telefon,exista solutii!!!!


Hello!!!!!trecutul e trecut..nu mai are cum sa fie prezent si viitor!..Lasa-l--Barbati gasesti...important e sa te iubesti tu...sa te respecti..tu..sa-ti oferi ceea ce ai vrea sa primestiu..!


Iubeste..tot ce este de iubit....si "magarul"care va merita dragostea ta..te vei impiedica de el!..Schimba nr.de telefon..schimba lookul.schimba garderoba..esti ca noua..zambeste..si inainte !
doridor
Postat pe 22 Noiembrie 2012 15:33
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 12:52:30problema este ca ma simt foarte ranita,de aia imi zboara mereu gandul in directia aia,ma simt ca si cum nu as merita sa fiu iubita...nu i-am facut absolut nimic sa se comporte asa,nu l-am inselat,nimic...nu spun ca am fost perfecta,dar in niciun caz nu meritam asta din partea lui,in acelasi timp simt ca il iubesc si ca vreau sa fie cum am fost,dar simt ca il si urasc pt ce mi-a facut,si sunt in contradictoriu,mereu am un gol imens in stomac,nu am pofta de mancare,iar prietenele mele nici nu vor sa mai auda de acest om,prin cate m-a facut sa trec,nu am avut cui sa ii spun prin ce am trecut si inca trec,nu am avut cui sa imi vars durerea ,si s-au strans...


Asterne-ti gandurile pe o foaie de hartie, scrie tot ceea ce simti in legatura cu el, iar apoi distruge foaia. Gestul asta de distrugere a foii e unul simbolic, acest gest arata ca vrei sa lasi deoparte, in urma ta, sentimentele negative provocate de el si esti pregatita pentru un nou inceput alaturi de altcineva.
kudika_10817
Postat pe 23 Noiembrie 2012 10:25
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 13:28:31multumesc mult...trebuie sa trec si peste,sper doar sa inceteze cu mesajele pt ca din cauza asta ma simt rau contin,nu vrea sa ma lase nici in pace,ii face placere sa ma faca sa sufar,din pacate telefonu nu mi permite sa blochez mesaje,trebuie doar sa sper ca nu mi va mai da...inca odata multumesc..


Te obliga cineva sa citesti mesajele pe care ti le trimite? Nu! Atunci da-le delete din prima fara sa le citesti.
kudika_10817
Postat pe 23 Noiembrie 2012 10:27
Eu cred ca ai facut o mica obsesie pentru tipul asta si de-aia nu-ti mai place de nimeni. Trebuie sa incerci sa lupti cu tine insati, sa te desprinzi de ce-a fost. O sa apara si persoana potrivita si-atunci o sa-ti dai seama ca ai plans de pomana. Daca n-a mers, inseamna ca nu era sa fie. Mi-a placut ce mi-a spus cineva... Ca daca o relatie e sa fie, merge totul de la sine, fara sa faci nimic deosebit. Sa stii ca e adevarat. Tu ai tot tras de o relatie care evident nu mergea si-acum te-ntrebi de ce v-ati despartit.
Micaell
Postat pe 23 Noiembrie 2012 18:01
Multumesc mult de mesaje,vreau sa spun ca pana acum chiar nu am simtit ce simt acum,pur si simplu nu imi mai pasa,sa faca ce vrea....nu am cum sa renunt la numar din pacate pt ca sunt pe abonament iar abonamentul nu e pe numele meu...dar cu mesajele necitite am facut-o,n am facut decat sa enervez si sa primesc si mai multe mesaje,probabil ca la un moment dat se va opri. nu ma mai intereseaza ce vrea,de ce ? pur si simplu a incetat sa imi mai pese,am tras mult prea mult si probabil ca aici trebuia sa se si ajunga
kudika_21776
Postat pe 25 Noiembrie 2012 10:40
De la: kudika_21776, la data 2012-11-25 10:40:09Multumesc mult de mesaje,vreau sa spun ca pana acum chiar nu am simtit ce simt acum,pur si simplu nu imi mai pasa,sa faca ce vrea....nu am cum sa renunt la numar din pacate pt ca sunt pe abonament iar abonamentul nu e pe numele meu...dar cu mesajele necitite am facut-o,n am facut decat sa enervez si sa primesc si mai multe mesaje,probabil ca la un moment dat se va opri. nu ma mai intereseaza ce vrea,de ce ? pur si simplu a incetat sa imi mai pese,am tras mult prea mult si probabil ca aici trebuia sa se si ajunga



De multe ori,este nevoie de un ajutor din afara,pentru a-ti reveni in matca!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Noiembrie 2012 10:46
multu mult >:D<
kudika_21776
Postat pe 25 Noiembrie 2012 18:55
De la: kudika_21776, la data 2012-11-25 18:55:49multu mult >:D
kudika_15804
Postat pe 25 Noiembrie 2012 19:52
Revin cu un update,nu stiu daca va intereseaza prea mult dar poate va puteti da cu parerea ca eu sincer nu pot sa inteleg nimic. Au trecut cateva zile,in aceste cateva zile omu asta m-a cautat non stop,mesaje,apeluri,e-mailuri,de toate. Pur si simplu nu a vrut sa ma lase in pace,am incercat intradevar sa nu citesc mesajele,le stergeam inainte sa le deschid,am incercat la fel si cu emailurile,pana cand am clacat si am inceput sa citesc sa vad ce are asa important sa imi spuna. M am gandit ca daca nu ar avea ceva important de spus nu ar fi insistat atat. Iar mesajele lui contineau "poeme" de dragoste. Cum nu ma poate lasa in pace,ca sunt prea importanta pentru el,ca mereu am fost prea importanta,iar acum (datorita unor circumstante mai nefercite-mama mea este bolnava si trebuie sa am grija de ea,m am intors in orasul natal si a trebuit sa imi pun facultatea pe hold) cand sunt aproape de el pur si simplu nu poate ignora.El nu imi cere sa fiu doar cu el,sa nu imi vad de viata,el imi cere sa mai stea cu mine din cand in cand pt ca langa mine se simte cel mai bine. Statul acesta impreuna nu implica sex,ci doar imbratisat,pupat,vorbit....Inca ma iubeste si ar face orice numai sa ma mai vada unoeri.I-am spus ca singurul mod in care m-ar putea vedea este sa se desparta de prietena lui,pt ca mie nu imi plac aceste situatii,si ma fac sa ma simt foarte aiurea,si el imi tranteste iar moartea caprioarei ca nu poate,ca nu are cum acum,incearca sa gaseasca motive de despartire dar nu ii ofera,si nu are cum sa o lase asa,cand l-a ajutat sa "treaca" intr-un fel peste mine. Eu nu pot sa inteleg nimic,ori pt ca sunt implicata direct,ori pt ca pur si simplu nu am ce sa inteteleg. Merg pe premiza ca atunci cand iubesti pe cineva faci orice sa stai cu acel cineva,dar el in afara de mesaje si emailuri si apeluri nu face nimic,sunt eu nebuna sau el este??
kudika_21776
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:19
De la: kudika_21776, la data 2012-11-29 13:19:54Revin cu un update,nu stiu daca va intereseaza prea mult dar poate va puteti da cu parerea ca eu sincer nu pot sa inteleg nimic. Au trecut cateva zile,in aceste cateva zile omu asta m-a cautat non stop,mesaje,apeluri,e-mailuri,de toate. Pur si simplu nu a vrut sa ma lase in pace,am incercat intradevar sa nu citesc mesajele,le stergeam inainte sa le deschid,am incercat la fel si cu emailurile,pana cand am clacat si am inceput sa citesc sa vad ce are asa important sa imi spuna. M am gandit ca daca nu ar avea ceva important de spus nu ar fi insistat atat. Iar mesajele lui contineau "poeme" de dragoste. Cum nu ma poate lasa in pace,ca sunt prea importanta pentru el,ca mereu am fost prea importanta,iar acum (datorita unor circumstante mai nefercite-mama mea este bolnava si trebuie sa am grija de ea,m am intors in orasul natal si a trebuit sa imi pun facultatea pe hold) cand sunt aproape de el pur si simplu nu poate ignora.El nu imi cere sa fiu doar cu el,sa nu imi vad de viata,el imi cere sa mai stea cu mine din cand in cand pt ca langa mine se simte cel mai bine. Statul acesta impreuna nu implica sex,ci doar imbratisat,pupat,vorbit....Inca ma iubeste si ar face orice numai sa ma mai vada unoeri.I-am spus ca singurul mod in care m-ar putea vedea este sa se desparta de prietena lui,pt ca mie nu imi plac aceste situatii,si ma fac sa ma simt foarte aiurea,si el imi tranteste iar moartea caprioarei ca nu poate,ca nu are cum acum,incearca sa gaseasca motive de despartire dar nu ii ofera,si nu are cum sa o lase asa,cand l-a ajutat sa "treaca" intr-un fel peste mine. Eu nu pot sa inteleg nimic,ori pt ca sunt implicata direct,ori pt ca pur si simplu nu am ce sa inteteleg. Merg pe premiza ca atunci cand iubesti pe cineva faci orice sa stai cu acel cineva,dar el in afara de mesaje si emailuri si apeluri nu face nimic,sunt eu nebuna sau el este??

Exact: nu ai ce sa intelegi ! Pe prietena de acum, vai draga, nu o poate lasa... Dar pe tine? Cu tine cum a fost? Este bine ca ai inceput sa te detasezi de aceasta persoana care-ti induce numai o stare de rau si sa nu accepti sub nicio forma "statul impreuna". Doar ingnorand-ul si vazandu-te indiferenta l-ar face si pe el sa sufere (daca intr-adevar a tinut la tine) si poate te-ai simti si tu putin razbunata, ca sa zic asa.
luchianramona
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:35
De la: kudika_21776, la data 2012-11-29 13:19:54Revin cu un update,nu stiu daca va intereseaza prea mult dar poate va puteti da cu parerea ca eu sincer nu pot sa inteleg nimic. Au trecut cateva zile,in aceste cateva zile omu asta m-a cautat non stop,mesaje,apeluri,e-mailuri,de toate. Pur si simplu nu a vrut sa ma lase in pace,am incercat intradevar sa nu citesc mesajele,le stergeam inainte sa le deschid,am incercat la fel si cu emailurile,pana cand am clacat si am inceput sa citesc sa vad ce are asa important sa imi spuna. M am gandit ca daca nu ar avea ceva important de spus nu ar fi insistat atat. Iar mesajele lui contineau "poeme" de dragoste. Cum nu ma poate lasa in pace,ca sunt prea importanta pentru el,ca mereu am fost prea importanta,iar acum (datorita unor circumstante mai nefercite-mama mea este bolnava si trebuie sa am grija de ea,m am intors in orasul natal si a trebuit sa imi pun facultatea pe hold) cand sunt aproape de el pur si simplu nu poate ignora.El nu imi cere sa fiu doar cu el,sa nu imi vad de viata,el imi cere sa mai stea cu mine din cand in cand pt ca langa mine se simte cel mai bine. Statul acesta impreuna nu implica sex,ci doar imbratisat,pupat,vorbit....Inca ma iubeste si ar face orice numai sa ma mai vada unoeri.I-am spus ca singurul mod in care m-ar putea vedea este sa se desparta de prietena lui,pt ca mie nu imi plac aceste situatii,si ma fac sa ma simt foarte aiurea,si el imi tranteste iar moartea caprioarei ca nu poate,ca nu are cum acum,incearca sa gaseasca motive de despartire dar nu ii ofera,si nu are cum sa o lase asa,cand l-a ajutat sa "treaca" intr-un fel peste mine. Eu nu pot sa inteleg nimic,ori pt ca sunt implicata direct,ori pt ca pur si simplu nu am ce sa inteteleg. Merg pe premiza ca atunci cand iubesti pe cineva faci orice sa stai cu acel cineva,dar el in afara de mesaje si emailuri si apeluri nu face nimic,sunt eu nebuna sau el este??


El se joaca cu tine, asta-i parerea mea. Si chestia aia ca vrea sa va vedeti doar ca sa vorbiti si sa stati imbratisati, e o minciuna din partea lui. El vrea sa se intalneasca cu tine doar ca sa se culce cu tine.

Iti toarna doar povesti.
Viorica_Franziska
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:44
De la: kudika_21776, la data 2012-11-29 13:19:54Revin cu un update,nu stiu daca va intereseaza prea mult dar poate va puteti da cu parerea ca eu sincer nu pot sa inteleg nimic. Au trecut cateva zile,in aceste cateva zile omu asta m-a cautat non stop,mesaje,apeluri,e-mailuri,de toate. Pur si simplu nu a vrut sa ma lase in pace,am incercat intradevar sa nu citesc mesajele,le stergeam inainte sa le deschid,am incercat la fel si cu emailurile,pana cand am clacat si am inceput sa citesc sa vad ce are asa important sa imi spuna. .................................................


Este de neacceptat o astfel de propunere,fii foarte atenta la acest aspect!!!Profita de sensibilitatea si vulnerabilitatea ta,nu te lasa impresionata usor!!!!Acel fost iubit este un las,prefacut si mincinos!!!Nu este nebun,asa cum te intrebi,ci este un domn,care are falsa impresie,ca poate pacali toate femeile!!!Depinde numai de tine sa-i demonstrezi ca esti altfel decat celelalte pacalite din viata sa!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:45
da dar ma intreb chiar poti mintii in halu asta?sa te strofoci atat sa minti,sa dai mesaje peste mesaje emailuri,apeluri,sa stai sa convingi o persoana numai ca sa speri sa te culci cu ea,adica mi se pare deplasat... nu pot sa cred ca omu asta langa care am stat atata timp poate fi asa,mi se pare ireal.
kudika_21776
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:52
Ti-am scris mesaj :) verifica :D
nathi
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:53
De la: kudika_21776, la data 2012-11-29 13:52:34da dar ma intreb chiar poti mintii in halu asta?sa te strofoci atat sa minti,sa dai mesaje peste mesaje emailuri,apeluri,sa stai sa convingi o persoana numai ca sa speri sa te culci cu ea,adica mi se pare deplasat... nu pot sa cred ca omu asta langa care am stat atata timp poate fi asa,mi se pare ireal.



Da,se poate minti si la aceasta maniera,nu mai fi naiva !!!Acel domn nu este ireal,ci este cat se poate de real ,si ,asemenea lui ,sunt foarte multi barbati,care manipuleaza femeile prin creare de impresii artistice de joasa calitate!!!.
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:58
De la: kudika_21776, la data 2012-11-29 13:52:34da dar ma intreb chiar poti mintii in halu asta?sa te strofoci atat sa minti,sa dai mesaje peste mesaje emailuri,apeluri,sa stai sa convingi o persoana numai ca sa speri sa te culci cu ea,adica mi se pare deplasat... nu pot sa cred ca omu asta langa care am stat atata timp poate fi asa,mi se pare ireal.

Nu te minuna, este foarte real! Depinde de tine cat esti de puternica, ca sa nu mai "aluneci" in plasa lui si sa suferi.
luchianramona
Postat pe 29 Noiembrie 2012 14:05
Mda,asta e,totul se intampla cu un scop.Imi voi tine pt un timp telefonul inchis.Multumesc ..
kudika_21776
Postat pe 29 Noiembrie 2012 14:58
De la: kudika_21776, la data 2012-11-22 00:57:40Am fost impreuna 3 ani jumatate,inca din liceu,a fost prima mea iubire,si pana acum singura...nu stiu ce sa mai fac sa uit,am stat despartiti timp de un an si putin,un an si o luna,in timpul asta nu am vorbit absolut deloc,nici mesaje nici facebook nici mess,nimic.Eu am plecat la facultate,se pp ca asta a fost motivul despartirii,numai ca el deja incepuse o alta relatie pana ca practic eu sa plec la facultate,desi ne vedeam,el avea alta prietena. In tot timpul asta de un an am incercat si alte relatii,insa tutoror le gaseam defecte,ba ca se poarta prea frumos,ba prea urat,pur si simplu nu aveam liniste..am incercat iesiri cu prietenele,prieteni,cubluri,distractii,alte relatii,nu am reusit sa l uit nici macar un moment desi s-a purtat foarte urat,dupa 3 ani jumatate sa ma dea la o parte pt altcineva cu simpla scuza ca plec. Si ca sa imi fie suferinta si mai mare intr una din zile m-a cautat,si din prostie,cea mai mare prostie i-am raspuns. El a continuat relatia cu aceeasi fata pt care practic m a parasit,problema e ca tot pt ea m-a parasit din nou. Ca cea mai mare proasta am crezut tot ce mi-a spus,m am gandit ca are inima,si ca intradevar a suferit si ca ii este dor de mine,nu a facut decat sa ma duca de nas timp de doua luni si ceva,ca vrea sa se desparta dar nu are cum,ca nu are ce sa ii reproseze acelei fete,ca ea l-a ajutat sa treaca peste mine si nu are cum sa o faca sa sufere,dar eu,eu de ce trebuie sa sufar,din nou...nu stiu chiar nu stiu ce sa mai fac.va rog daca aveti un sfat,nu ezitati sa mi-l dati. Imi doresc din toata inima sa uit tot si pana acum n am gasit niciun remediu....


Eu cred ca nu tine nici la tine, dar nci la ea....placerile lui carnale ii dicteaza viata.
Lasa-l ca nu merita....ce vrei sa faci cu el , sa ai o viata buna langa el, sa va intemeiati o familie, sa faceti copii, iar apoi sa il auzi ca si-a gasit pe alta ? Sa le faci rau si copiiilor tai ? Asta iti doresti tu ?
Eu cred ca pot ierta orice din partea partenerei, pot trece peste injuraturi, scandal etc (zic eu ca astea sunt lucruri remediabile)....insa daca m-a inselat sau aflu ca a avut pe altcineva dupa ce ne-am despartit, cred ca pur si simplu mi s-ar face scarba de persoana respectiva si oricat de mult as incerca sa uit, pur si simplu nu pot sa fac asta.....nu am fost inselat pana acum (sau cel putin nu am aflat) , insa asta cred eu despre persoanele care inseala si despre cum as reactiona in situatia aceasta.
kudika_22345
Postat pe 1 Decembrie 2012 00:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O ZI SPECIALA 8 De la: kitty_na 4 Septembrie 2010 23:18
instrainare brusca in cuplu 11 De la: kudika_24560 6 Ianuarie 2013 23:28
:(( 14 De la: Dor_a 1 Aprilie 2009 11:56
dezamagire 40 De la: yssa2010 19 Decembrie 2011 08:28
Despartire cu injuraturi 88 De la: kudika_22345 1 Decembrie 2012 18:30