Setari Cookie-uri

despartire

Buna ziua Sunt un tanar ce traieste o adevarata drama o mare dezamagire nu stiu cum sa o numesc!In urma cu o saptamana am facut un gest prostesc pe care il regret enorm si anume sa ma sinucid datorita certurilor si a despartirii de prietena mea cu care am fost impreuna 3 ani. Am luat 10 pastile xanax si am stat internat in spital timp de 3 zile timp in care prietena mea a aflat de acest lucru, dar nu a venit sa ma viziteze sau sa imi dea un mesaj macar.E o poveste foarte lunga, ea nu imi dadea nici odata un motiv real al despartirii. ba ca familia ei are ceva cu mine.si ca sa o las sa se mai gandeasca o luna.Sunt 5 zile de cand nu am mai vorbit cu ea sau sa stiu ceva de ea.Credeti ca dupa o perioada mai lunga s-ar putea intoarce inapoi?
kudika_21543
Postat pe 19 Noiembrie 2012 12:49
Vai de mine! Niciodata sa nu-ti faci rau, doar pentru ca o relatie s-a terminat.
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Noiembrie 2012 12:53
De la: kudika_21543, la data 2012-11-19 12:49:19Buna ziua Sunt un tanar ce traieste o adevarata drama o mare dezamagire nu stiu cum sa o numesc!In urma cu o saptamana am facut un gest prostesc pe care il regret enorm si anume sa ma sinucid datorita certurilor si a despartirii de prietena mea cu care am fost impreuna 3 ani. Am luat 10 pastile xanax si am stat internat in spital timp de 3 zile timp in care prietena mea a aflat de acest lucru, dar nu a venit sa ma viziteze sau sa imi dea un mesaj macar.E o poveste foarte lunga, ea nu imi dadea nici odata un motiv real al despartirii. ba ca familia ei are ceva cu mine.si ca sa o las sa se mai gandeasca o luna.Sunt 5 zile de cand nu am mai vorbit cu ea sau sa stiu ceva de ea.Credeti ca dupa o perioada mai lunga s-ar putea intoarce inapoi?




Tinere,lasand la o parte dramatismul situatiei,vin si iti spun ca tentativa ta te-a indepartat definitiv de iubita!!!!Este evidenta lipsa ei de preocupare in ceea ce te priveste,atat inainte de incercarea de a te sinucide,cat si in aceasta perioada de recuperare post tentativa suicidala!!Multumeste-i Domnului ca esti in viata,atat iti pot spune!!!Un gest nebunesc ,in numele iubirii,care te-ar fi putut baga in pamant,crezi ca te-ar fi plans iubita????NU,ti-o spun destul de clar!!!Tinere,o sa intri intr-un proces privind recuperarea ta psihica,iesi,singur,din aceasta perioada grea si neagra,ai familie,prieteni ,care te iubesc,priveste ,in lumina, viata,nu in intuneric!!!Poti sa o faci ,gandeste-te la cei dragi si mai putin la cea ,care te-a dezamagit,,,viata este frumoasa,chiar daca,de multe ori,ne este potrivnica!!Gandeste liber,trebuie sa depasesti aceste zile pline dev amaraciune!!!Fa-o dar!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Noiembrie 2012 13:03
Si eu stiu cum este sa fi parasit. Am incercat de nenumarate ori sa ma impac cu fosta dar fara succes. Uneori vita este foarte grea.. si ma intreb cum de D-zeu poate sa fie atat de indiferent si crud cu unii dintre noi
kudika_20507
Postat pe 19 Noiembrie 2012 14:43
De la: kudika_20507, la data 2012-11-19 14:43:09Si eu stiu cum este sa fi parasit. Am incercat de nenumarate ori sa ma impac cu fosta dar fara succes. Uneori vita este foarte grea.. si ma intreb cum de D-zeu poate sa fie atat de indiferent si crud cu unii dintre noi

of si cata patima in cuvintele tale
kudika_17885
Postat pe 19 Noiembrie 2012 15:08
De la: kudika_21543, la data 2012-11-19 12:49:19Buna ziua Sunt un tanar ce traieste o adevarata drama o mare dezamagire nu stiu cum sa o numesc!In urma cu o saptamana am facut un gest prostesc pe care il regret enorm si anume sa ma sinucid datorita certurilor si a despartirii de prietena mea cu care am fost impreuna 3 ani. Am luat 10 pastile xanax si am stat internat in spital timp de 3 zile timp in care prietena mea a aflat de acest lucru, dar nu a venit sa ma viziteze sau sa imi dea un mesaj macar.E o poveste foarte lunga, ea nu imi dadea nici odata un motiv real al despartirii. ba ca familia ei are ceva cu mine.si ca sa o las sa se mai gandeasca o luna.Sunt 5 zile de cand nu am mai vorbit cu ea sau sa stiu ceva de ea.Credeti ca dupa o perioada mai lunga s-ar putea intoarce inapoi?
....vezi-ți de viațã. drmul este lung...cu atâtea suișuri și coborâșuri!!..nu mai încerca niciodatã ce ai facut acum, ridicã-te și mergi mai departe!
mia2123
Postat pe 19 Noiembrie 2012 15:10
De la: kudika_17885, la data 2012-11-19 15:08:21
De la: kudika_20507, la data 2012-11-19 14:43:09Si eu stiu cum este sa fi parasit. Am incercat de nenumarate ori sa ma impac cu fosta dar fara succes. Uneori vita este foarte grea.. si ma intreb cum de D-zeu poate sa fie atat de indiferent si crud cu unii dintre noi

of si cata patima in cuvintele tale

Cata patima da, dar chiar si acum dupa aproape un an de la despartire eu tot incerc sa o readuc inapoi, chiar daca nu stiu daca ea mai merita asta.
kudika_20507
Postat pe 19 Noiembrie 2012 15:24
De la: kudika_20507, la data 2012-11-19 15:24:56
De la: kudika_17885, la data 2012-11-19 15:08:21
De la: kudika_20507, la data 2012-11-19 14:43:09Si eu stiu cum este sa fi parasit. Am incercat de nenumarate ori sa ma impac cu fosta dar fara succes. Uneori vita este foarte grea.. si ma intreb cum de D-zeu poate sa fie atat de indiferent si crud cu unii dintre noi

of si cata patima in cuvintele tale

Cata patima da, dar chiar si acum dupa aproape un an de la despartire eu tot incerc sa o readuc inapoi, chiar daca nu stiu daca ea mai merita asta.




Hm,in acest caz, poza de la avatar iti este impropie,nu te caracterizeaza!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Noiembrie 2012 15:34
Cam asa e, ar trebuii sa schimb avatarul.. sau mai exact sa incerc sa ma caracterizeze..
kudika_20507
Postat pe 19 Noiembrie 2012 15:49
De la: kudika_20507, la data 2012-11-19 15:49:55Cam asa e, ar trebuii sa schimb avatarul.. sau mai exact sa incerc sa ma caracterizeze..



Exact ,nu corespunzi ,ca putere psihica ,felinelor!!!Solutia,,,fa tot posibilul sa te reprezinte cu cinste sau tu sa te regasesti in poza respectiva!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Noiembrie 2012 15:52
De la: kudika_20507, la data 2012-11-19 14:43:09Si eu stiu cum este sa fi parasit. Am incercat de nenumarate ori sa ma impac cu fosta dar fara succes. Uneori vita este foarte grea.. si ma intreb cum de D-zeu poate sa fie atat de indiferent si crud cu unii dintre noi

Dumnezeu adesea elimina oameni din viata ta pentru un motiv...
Gandeste-te bine inainte sa fugi dupa ei!!!
_MySelf_
Postat pe 19 Noiembrie 2012 15:55
Problema e ca dupa toata povestea asta am incercat sa revin la activitatile din trecut,cat timp sunt alaturi de familie,prieteni uit de ea dar asta pentru foarte scurt timp, noaptea este un chin pentru mine..pur si simplu nu o pot scoate din capul si din sufletul meu. Nu imi pot imagina cum dintr-o persoana asa cum era ea si dupa 3 ani de relatie, in care eu am lasat de la mine, sa nu ma mai doreasca sau macar sa ne intalnim sa vorbim ca doi oameni maturi. A plecat din viata mea fara o motivatie concreta ,,nu te merit", ,,vreau sa ma dedic carierei", ,,nu vreau sa te fac sa suferi". Au trecut aproximativ 3 saptamani in care am incercat sa vorbesc cu ea dandu-i mesaje, la care evident nu a raspuns. De ce oare reactioneaza asa? de ce nu raspunde? ce as putea sa fac in cazul acesta? Oare nu conteaza faptul ca am fost primul ei iubit? prima ei relatie sexuala?prima relatie a ei de lunga durata?Ce ma sfatuiti sa fac? nu pot depasi acest moment. Ea nu e genul de persoana sa ii placa distractiile prin discoteci, baruri, iar la facultate nu comunica cu ceilalti colegi, s-a inchis in ea. Cum as putea sa o lamuresc sa se intoarca inapoi? In acest timp i-am dat cateva mesaje si am incercat sa ii explic ca ar trebuii sa uitam de trecut si sa ne impacam. Am asteptat-o la facultate incercand sa vorbesc cu ea..nu s-a putut, se uita la mine fara sa spuna nimic si a plecat cu un taxi fara sa se uite in urma.aia a fost ultima data cand am vazut-o, acum 2 saptamani si 3 zile. Nu m-am idragostit de ea pt cum arata ci pentru cum era ea si pentru sufletul ei bun. In tot acest timp am incercat sa imi ocup timpul, iesind in oras cu tot felul de fete, dar am ralizat ca am facut asta in zadar si ca tot pe ea o iubesc si tot la ea ma gandesc. Nu inteleg cum dupa 3 ani de relatie frumoasa sa nu ma mai doreasca sa nu imi raspunda la un msg ,,dute draqu si lasa-ma in pace" macar atat? De ce credeti ca ea a ales sa nu mai fim impreuna? am si zis odata ,,tu esti masochista, vrei sa te faci sa suferi singura"
kudika_21543
Postat pe 20 Noiembrie 2012 10:24
De la: kudika_21543, la data 2012-11-19 12:49:19Buna ziua Sunt un tanar ce traieste o adevarata drama o mare dezamagire nu stiu cum sa o numesc!In urma cu o saptamana am facut un gest prostesc pe care il regret enorm si anume sa ma sinucid datorita certurilor si a despartirii de prietena mea cu care am fost impreuna 3 ani. Am luat 10 pastile xanax si am stat internat in spital timp de 3 zile timp in care prietena mea a aflat de acest lucru, dar nu a venit sa ma viziteze sau sa imi dea un mesaj macar.E o poveste foarte lunga, ea nu imi dadea nici odata un motiv real al despartirii. ba ca familia ei are ceva cu mine.si ca sa o las sa se mai gandeasca o luna.Sunt 5 zile de cand nu am mai vorbit cu ea sau sa stiu ceva de ea.Credeti ca dupa o perioada mai lunga s-ar putea intoarce inapoi?


Cred ca ai vrut sa spui ca ai incercat sa te sinucizi si nicidecum ca te-ai sinucis.

In alta ordine de idei, ca sa poti fi iubit si sa poti iubi, trebuie sa inveti sa te iubesti si sa te accepti pe tine insuti, cu bune si cu rele. Doar in momentul in care vei invata sa te iubesti si sa te respecti pe tine, vei fi capabil sa poti iubi un alt om, dar ii vei castiga acelui om si iubirea.

In ceea ce o priveste pe fosta ta iubita, nu cred ca se mai intoarce la tine si chiar daca s-ar intoarce, ai mai putea s-o accepti langa tine, stiind ca a fost nepasatoare, atunci cand iti mergea rau?

Doi oameni care se iubesc isi sunt alaturi si la bine, si la greu, insa cand unul dintre parteneri fuge la greu si-si abandoneaza jumatatea, arata clar ca nu tine la acel om.



kudika_10817
Postat pe 20 Noiembrie 2012 10:38
De la: kudika_21543, la data 2012-11-20 10:24:15Problema e ca dupa toata povestea asta am incercat sa revin la activitatile din trecut,cat timp sunt alaturi de familie,prieteni uit de ea dar asta pentru foarte scurt timp, noaptea este un chin pentru mine..pur si simplu nu o pot scoate din capul si din sufletul meu. Nu imi pot imagina cum dintr-o persoana asa cum era ea si dupa 3 ani de relatie, in care eu am lasat de la mine, sa nu ma mai doreasca sau macar sa ne intalnim sa vorbim ca doi oameni maturi. A plecat din viata mea fara o motivatie concreta ,,nu te merit", ,,vreau sa ma dedic carierei", ,,nu vreau sa te fac sa suferi". Au trecut aproximativ 3 saptamani in care am incercat sa vorbesc cu ea dandu-i mesaje, la care evident nu a raspuns. De ce oare reactioneaza asa? de ce nu raspunde? ce as putea sa fac in cazul acesta? Oare nu conteaza faptul ca am fost primul ei iubit? prima ei relatie sexuala?prima relatie a ei de lunga durata?Ce ma sfatuiti sa fac? nu pot depasi acest moment. Ea nu e genul de persoana sa ii placa distractiile prin discoteci, baruri, iar la facultate nu comunica cu ceilalti colegi, s-a inchis in ea. Cum as putea sa o lamuresc sa se intoarca inapoi? In acest timp i-am dat cateva mesaje si am incercat sa ii explic ca ar trebuii sa uitam de trecut si sa ne impacam. Am asteptat-o la facultate incercand sa vorbesc cu ea..nu s-a putut, se uita la mine fara sa spuna nimic si a plecat cu un taxi fara sa se uite in urma.aia a fost ultima data cand am vazut-o, acum 2 saptamani si 3 zile. Nu m-am idragostit de ea pt cum arata ci pentru cum era ea si pentru sufletul ei bun. In tot acest timp am incercat sa imi ocup timpul, iesind in oras cu tot felul de fete, dar am ralizat ca am facut asta in zadar si ca tot pe ea o iubesc si tot la ea ma gandesc. Nu inteleg cum dupa 3 ani de relatie frumoasa sa nu ma mai doreasca sa nu imi raspunda la un msg ,,dute draqu si lasa-ma in pace" macar atat? De ce credeti ca ea a ales sa nu mai fim impreuna? am si zis odata ,,tu esti masochista, vrei sa te faci sa suferi singura"


Ar trebui sa-i respecti decizia si s-o lasi in pace. O sa aveti acea discutie lamuritoare, atunci cand si ea se va simti pregatita sa vorbeasca despre sentimentele ei si tot ceea ce simte in legatura cu despartirea voastra.

Incearca in urmatoarea ta relatie, sa ai mai mult respect fata de tine insuti, sa te iubesti si pe tine, dar si sa nu mai fii atat de sufocant.
kudika_10817
Postat pe 20 Noiembrie 2012 10:43
De la: kudika_21543, la data 2012-11-20 10:24:15Problema e ca dupa toata povestea asta am incercat sa revin la activitatile din trecut,cat timp sunt alaturi de familie,prieteni uit de ea dar asta pentru foarte scurt timp, noaptea este un chin pentru mine..pur si simplu nu o pot scoate din capul si din sufletul meu. Nu imi pot imagina cum dintr-o persoana asa cum era ea si dupa 3 ani de relatie, in care eu am lasat de la mine, sa nu ma mai doreasca sau macar sa ne intalnim sa vorbim ca doi oameni maturi. A plecat din viata mea fara o motivatie concreta ,,nu te merit", ,,vreau sa ma dedic carierei", ,,nu vreau sa te fac sa suferi". Au trecut aproximativ 3 saptamani in care am incercat sa vorbesc cu ea dandu-i mesaje, la care evident nu a raspuns. De ce oare reactioneaza asa? de ce nu raspunde? ce as putea sa fac in cazul acesta? Oare nu conteaza faptul ca am fost primul ei iubit? prima ei relatie sexuala?prima relatie a ei de lunga durata?Ce ma sfatuiti sa fac? nu pot depasi acest moment. Ea nu e genul de persoana sa ii placa distractiile prin discoteci, baruri, iar la facultate nu comunica cu ceilalti colegi, s-a inchis in ea. Cum as putea sa o lamuresc sa se intoarca inapoi? In acest timp i-am dat cateva mesaje si am incercat sa ii explic ca ar trebuii sa uitam de trecut si sa ne impacam. Am asteptat-o la facultate incercand sa vorbesc cu ea..nu s-a putut, se uita la mine fara sa spuna nimic si a plecat cu un taxi fara sa se uite in urma.aia a fost ultima data cand am vazut-o, acum 2 saptamani si 3 zile. Nu m-am idragostit de ea pt cum arata ci pentru cum era ea si pentru sufletul ei bun. In tot acest timp am incercat sa imi ocup timpul, iesind in oras cu tot felul de fete, dar am ralizat ca am facut asta in zadar si ca tot pe ea o iubesc si tot la ea ma gandesc. Nu inteleg cum dupa 3 ani de relatie frumoasa sa nu ma mai doreasca sa nu imi raspunda la un msg ,,dute draqu si lasa-ma in pace" macar atat? De ce credeti ca ea a ales sa nu mai fim impreuna? am si zis odata ,,tu esti masochista, vrei sa te faci sa suferi singura"




Tinere ,nu abuza sentimental de propria-ti persoana!!!Ai nevoie de ajutorul unui psiholog,specializat in ameliorarea efectelor aduse de o asemenea drama personala,se pare ca ambientul deja existent,nu te poate ajuta prea mult!!!
Te-ai gandit si la varianta in care tanara respectiva a considerat ca esti prea bun pentru ea,preferand retragerea din propria initiativa????Poate ti-ai creat o imagine falsa,asupra ei si a tot ce era legat de ea!!!Se pare ca este o persoana radicala,optand pentru masurile imediate si hotaratoare in ceea ce priveste intreruperea unei relatii,nu te amagi cu o revigorare a iubirii voastre,caci nu este posibila!!!Respecta-i decizia,faptul ca intervii ,prin prezenta fortata,in viata ei,nu te va ajuta deloc,dimpotriva,va accentua golul existent intre voi doi1!!Reface-te psihic,caci ai mare nevoie de o astfel de recuperare,lasa timpul sa-si deruleze secundele,dar in favoarea ta!!!A ales sa nu mai fiti impreuna pentru ca nu te mai iubeste,aceasta este parerea mea!Atunci cand iubesti,,,totul se metamorfozeaza in iubita/iubitul tau,pana si aerul capata parfumul celui/celei drag/dragi!!!Fii tare,,incearca sa treci peste toate acestea,,,,viata te asteapta sa o iubesti si sa i te dedici ,,ei si iubirii,,,din nou!!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2012 10:45
De la: kudika_20507, la data 2012-11-19 15:49:55Cam asa e, ar trebuii sa schimb avatarul.. sau mai exact sa incerc sa ma caracterizeze..


Faptul ca-ti recunosti slabiciunile, defectele si durerile din suflet, te face de un milion de ori mai puternic, decat cei ce incearca sa si le ascunda pozand in oameni puternici si impasibili.

E dovada de foarte mare curaj sa-ti recunosti slabiciunile si defectele si sa te prezinti celorlalti asa cum esti, cu bune si rele.

In ochii mei, esti un om curajos, deci acel tigru de la avatar te reprezinta.
kudika_10817
Postat pe 20 Noiembrie 2012 10:46
Ai reactionat asa pentru ca nu ai foarte multa experienta de viata si nici nu esti foarte matur (parerea mea). O sa vezi tu peste cativa ani de ce spun asta. Iubirile vin si pleaca, trebuie sa inveti sa nu mai fii atat de dependent emotional de o persoana. Probabil ca ai sufocat-o cu insistentele tale si de-aia a plecat. Oamenii trebuie lasati liberi, toti avem nevoie de momente de intimitate, in care sa fim singuri cu propria persoana. Altfel, dragostea partenerului risca sa devina sufocanta si sa ne irite. Las-o in pace pe fata aia, daca nu te mai vrea si cauta-ti pe altcineva. Incearca sa iesi cu mai multe fete; in felul asta o sa capeti experienta si-o sa vezi ca fosta nu e zana zanelor, ci doar o persoana obisnuita.
Micaell
Postat pe 20 Noiembrie 2012 12:09
Cum ai reusit sa-ti ucizi speranta?!
Suferi atat de tare incat nu gasesti alta optiune care ti-ar putea indeparta durerea decat sinuciderea?! Asta este o incercare disperata de a scapa de suferinta care pentru tine a devenit de nesuportat si nu este o solutie! Esti orbit de sentimente de ura, lipsa de speranta si de izolare, iar moartea nu este singura alternativa pentru durerea ta!
Viata este darul cel mai de pret pe care nu toti il primesc, atunci cand ne nastem... apreciaz-o si ai grija de ea, este unica si merita traita! Ce sa-si mai doreasca atunci persoanele fara maini, fara picioare sau mobilizate intr-un scaun cu rotile, sau cei care traiesc cu un cancer in faza terminala....si tot nu isi doresc sa moara, desi sunt sfasiati de dureri atroce?!

Sper c-ai inteles!
rondina
Postat pe 20 Noiembrie 2012 13:19
Las-o in pace pe fata aia, daca nu te mai vrea si cauta-ti pe altcineva. Incearca sa iesi cu mai multe fete; in felul asta o sa capeti experienta si-o sa vezi ca fosta nu e zana zanelor, ci doar o persoana obisnuita.


Asa e nu e ,,zana zanelor", nici furmusetea frumusetilor, doar ca are ceva al ei special pe care pe mine m-a atras..fiecare persoana are ceva al ei..una are o minte sclipitoare, una are frumusete data de dumz, una are corpul frumos, alta sanii mari.probabil ca in acest moment in mintea ei se da o lupta crancena si poate s-a gandit ca a luat decizia ,,corecta" de a nu mai fii impreuna, probabil ca si facultatea ii ocupa mult timp, ea fiind la Umf.Cine stie poate a fost speriata de fapta pe care facut-o eu..Poate intr-o zi si dupa ce va cun si alti baieti (si va realiza cum sunt ei in realitate) se va intoare, pentru ca eu nuam gresit cu nimic in aceasta relatie doar ca am pus prea mult suflet.
kudika_21543
Postat pe 20 Noiembrie 2012 14:28
Eu zic sa nu-ti faci prea mari sperante ca se va intoarce. Asta se intampla numai in telenovele. In realitate, daca te-ai hotarat sa intorci pagina, nu prea te mai uiti inapoi. Femeilor nu plea le place sa umble de colo-colo. Daca au luat hotararea sa se desparta, inseamna ca au avut motive intemeiate sa o faca. Prin urmare, sunt sanse mici sa se mai razgandeasca. Fiecare pom are umbra lui... O sa gasesti tu persoana potrivita pana la urma.
Micaell
Postat pe 20 Noiembrie 2012 15:22
E gresit sa faci un gest atat de grav pt. o fata. Inteleg ca o iubesti si ca iti e greu dar sa te sinucizi nu e o solutie.Fete gasesti peste tot. Ea nu e fata destinata tie sufletul tau pereche,credema si gestul tau sigur nu o va face sa se intoarca la tine .Gasesteti o activitate in aer liber,astfel vei face miscare,vei vedea locuri si oameni noi, vei avea o stare mai optimista si nu vei mai vedea numai intuneric,umbre si nefericire in jurul tau. Sunt sigura ca familia te iubeste si te va sustine daca le vei permite.Sau poti sa-ti faci o lista cu lucrurile si activitatile care iti plac, lucruri care nu o includ pe fosta (pt. ca e fosta cu siguranta) si iale pe rand si dule la indeplinire astfel vei simti satisfactia unui lucru realizat si treptat te vei simti implinit. Cu rabdare si tenacitate te vei simti din ce in ce mai bine. Nu mai privi in urma ci doar la viitor si astfel in timp il vei intrezari mai luminos si trecutu nu te va mai afecta ca in prezent.Este o vorba "Ceea ce nu te omoara te face mai puternic", deci ar trebui sa te simti un pic mai puternic. Gandestete ca multi oameni au stari depresive, dezamagiri si suferinte, dar trebuie sa te lupti sa le depasesti, sa treci peste ele si sa traiesti fiecare zi cu mai mult optimism. Succes! Sper sa te ajute sfatul meu.
kudika_20973
Postat pe 20 Noiembrie 2012 16:31
De la: kudika_21543, la data 2012-11-20 14:28:42
Asa e nu e ,,zana zanelor", nici furmusetea frumusetilor, doar ca are ceva al ei special pe care pe mine m-a atras..fiecare persoana are ceva al ei..una are o minte sclipitoare, una are frumusete data de dumz, una are corpul frumos, alta sanii mari.probabil ca in acest moment in mintea ei se da o lupta crancena si poate s-a gandit ca a luat decizia ,,corecta" de a nu mai fii impreuna, probabil ca si facultatea ii ocupa mult timp, ea fiind la Umf.Cine stie poate a fost speriata de fapta pe care facut-o eu..Poate intr-o zi si dupa ce va cun si alti baieti (si va realiza cum sunt ei in realitate) se va intoare, pentru ca eu nuam gresit cu nimic in aceasta relatie doar ca am pus prea mult suflet.



Fapta ta ti-a pus stabilitatea psihica la indoiala ,si,in fata unei femei,acest lucru spune multe !!!!Observ incrancenarea -ti acerba, in a reinchega relatia trecuta,,,creezi imaginea unui om disperat,nesigur pe sine,mult prea insistent pentru o femeie,care a decis deja!!!Aceasta imagine iti va adanci neputinta si vei pierde si mai mult teren in fata tinerei respective!!!Ai iubit-o si o mai iubesti,nimic mai frumos,dar obsesia de care dai dovada nu va face nimic in folosul tau,dimpotriva!!!Acorda-i libertatea dorita!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2012 16:38
De la: kudika_21543, la data 2012-11-20 14:28:42 Las-o in pace pe fata aia, daca nu te mai vrea si cauta-ti pe altcineva. Incearca sa iesi cu mai multe fete; in felul asta o sa capeti experienta si-o sa vezi ca fosta nu e zana zanelor, ci doar o persoana obisnuita.


Asa e nu e ,,zana zanelor", nici furmusetea frumusetilor, doar ca are ceva al ei special pe care pe mine m-a atras..fiecare persoana are ceva al ei..una are o minte sclipitoare, una are frumusete data de dumz, una are corpul frumos, alta sanii mari.probabil ca in acest moment in mintea ei se da o lupta crancena si poate s-a gandit ca a luat decizia ,,corecta" de a nu mai fii impreuna, probabil ca si facultatea ii ocupa mult timp, ea fiind la Umf.Cine stie poate a fost speriata de fapta pe care facut-o eu..Poate intr-o zi si dupa ce va cun si alti baieti (si va realiza cum sunt ei in realitate) se va intoare, pentru ca eu nuam gresit cu nimic in aceasta relatie doar ca am pus prea mult suflet.


Nu inteleg de ce te agati si cu dintii de fata asta! Ar trebui sa intelegi si sa accepti ca dragoste cu sila nu se poate.

Daca ai fi fost un om special pentru ea, fata aceea ar fi ramas alaturi de tine! Ea nu a facut lucrul acesta, deci nu mai reprezinti un om deosebit pentru ea, INSA, cu siguranta, candva, vei intalni o alta fata care sa stie sa te aprecieze la justa ta valoare, rabdare sa ai!

Si incearca sa nu mai fii atat de sufocant, noua, fetelor, nu ne plac tipii sufocanti.
kudika_10817
Postat pe 21 Noiembrie 2012 10:24
Multumesc foare foarte mult pentru sfaturi.Au trecut 3 saptamani decand nu am mai primit nici un semn de viata de la ea..si 1 saptamana in care eu am incetat sa incerc sa o sun sau sa dau mesaje..Incerc usor sa imi revin, nu credeam niciodata ca pot iubi asa de mult o femeie,poate a intervenit si obisnuinta, oricum sunt 3 ani la mijloc nu pot sterge din creierul meu toate momentele frumoase petrecute alaturi de ea. Ma gandesc la tot felul de metode de a o cuceri din nou, fara sa o sufoc si fara sa ma vada desi cred ca si ei ii este foarte greu. Am cunoscut cateva persoane, dar eu tot la ea ma gandesc si as vrea sa se intoarca, ma gandeam sa ma duc la usa ei si sa las o scrisoare in care sa scriu ce ma doare, apoi sa o astept intr-o statie cand ea are ore, sa o privesc, sa ma vada, dar fara sa spun nimic. Cum credeti ca va reactiona? Sunt constient ca am sanse extrem de mici sa reusesc sa o aduc inapoi..totusi am sa incerc acest lucru, dupa care o sa mai las o perioada mai lunga sa treaca dupa care o sa incerc din nou cu un mesaj de genul ,,buna ce faci, esti bine?''Am ramas tot la stadiul noptilor nedormite, fara pofta de viata si incapabil sa ma concentrez pe facultate. Singurul lucru pe care il pot face e sa ma afisez cu o fata oarecare si sa vad cum va reactiona ea oare? si sa par putin indiferent chiar daca ma doare sufletul si imi doresc din toata inima mea sa se intoarca. Ce ma sfatuiti sa fac sa o recuceresc? tinan-d cont ca sunt 3 ani la mijloc, prima ei relatie serioasa in care am implicat si familia, prima ei relatie sexuala, locuind impreuna mai mult timp si multe alte chestii..credeti ca ea trece usor peste aceste lucruri? mentionez faptul ca re 21 de ani. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!
kudika_21543
Postat pe 25 Noiembrie 2012 13:39
De la: kudika_21543, la data 2012-11-25 13:39:43Multumesc foare foarte mult pentru sfaturi.Au trecut 3 saptamani decand nu am mai primit nici un semn de viata de la ea..si 1 saptamana in care eu am incetat sa incerc sa o sun sau sa dau mesaje..Incerc usor sa imi revin, nu credeam niciodata ca pot iubi asa de mult o femeie,poate a intervenit si obisnuinta, oricum sunt 3 ani la mijloc nu pot sterge din creierul meu toate momentele frumoase petrecute alaturi de ea. Ma gandesc la tot felul de metode de a o cuceri din nou, fara sa o sufoc si fara sa ma vada desi cred ca si ei ii este foarte greu. Am cunoscut cateva persoane, dar eu tot la ea ma gandesc si as vrea sa se intoarca, ma gandeam sa ma duc la usa ei si sa las o scrisoare in care sa scriu ce ma doare, apoi sa o astept intr-o statie cand ea are ore, sa o privesc, sa ma vada, dar fara sa spun nimic. Cum credeti ca va reactiona? Sunt constient ca am sanse extrem de mici sa reusesc sa o aduc inapoi..totusi am sa incerc acest lucru, dupa care o sa mai las o perioada mai lunga sa treaca dupa care o sa incerc din nou cu un mesaj de genul ,,buna ce faci, esti bine?''Am ramas tot la stadiul noptilor nedormite, fara pofta de viata si incapabil sa ma concentrez pe facultate. Singurul lucru pe care il pot face e sa ma afisez cu o fata oarecare si sa vad cum va reactiona ea oare? si sa par putin indiferent chiar daca ma doare sufletul si imi doresc din toata inima mea sa se intoarca. Ce ma sfatuiti sa fac sa o recuceresc? tinan-d cont ca sunt 3 ani la mijloc, prima ei relatie serioasa in care am implicat si familia, prima ei relatie sexuala, locuind impreuna mai mult timp si multe alte chestii..credeti ca ea trece usor peste aceste lucruri? mentionez faptul ca re 21 de ani. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!



Incepi sa iti revii????Falsa impresie,continui aceeasi lupta interioara,obsesiva!!!!Daca esti hotarat sa faci toate cele propuse,ce rost are cererea ta de a primi sfaturi????Vrei sa fii incurajat???Eu,una,nu te pot incuraja ACUM,caci nu este momentul potrivit pentru a face ceva,diferit de toate procedurile aplicate in viata personala pentru refacerea ta!!!Intelege!!!Ai nevoie de foarte multa liniste si reculegere cu tine insuti,pentru a a reveni la cel ce ai fost inainte de a comite acea tentativa de suicid!!!!Ai iubit-o si inca o iubesti pe acea tanara,dar nu vrei sa intelegi ca gestul tau a indepartat-o,si mai mult,de tine!!!!!!Esti obsedant si acest lucru te va distruge definitiv,mai mult decat a facut-o actul nebunesc,la care ti-ai supus viata!!!Nu,las-o in pace,refa-te fizic ,si mai ales psihic,ai nevoie de aceasta linistire, mai mult decat iti inchipui in acest moment!!!!Orice grabire a mersului firesc al timpului,va lucra numai in defavoarea ta!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Noiembrie 2012 13:51
Chiar nu inteleg de ce unii oameni reactioneaza atat de dramatic la o despartire de genu, care nu implica divort,copii, etc? Fete mai sunt...cu siguranta si mai bune..Trebuie sa inveti sa te iubesti pe tine mai mult, dc sa te distrugi cand ei nu ii pasa? Cica se sacrifica "nu te merit, nu vreau sa te fac sa suferi" thoamnee cum poti sa crezi asta? Nu mai tzine la tn, probabil ca ii place de altul...si gata..Cum poti fi atat de slab? Incearca sa cunosti si alte fete..
kudika347830
Postat pe 25 Noiembrie 2012 14:58
Ma gandesc la tot felul de metode de a o cuceri din nou, fara sa o sufoc si fara sa ma vada desi cred ca si ei ii este foarte greu. Am cunoscut cateva persoane, dar eu tot la ea ma gandesc si as vrea sa se intoarca, ma gandeam sa ma duc la usa ei si sa las o scrisoare in care sa scriu ce ma doare, apoi sa o astept intr-o statie cand ea are ore, sa o privesc, sa ma vada, dar fara sa spun nimic. Cum credeti ca va reactiona? Sunt constient ca am sanse extrem de mici sa reusesc sa o aduc inapoi..totusi am sa incerc acest lucru, dupa care o sa mai las o perioada mai lunga sa treaca dupa care o sa incerc din nou cu un mesaj de genul ,,buna ce faci, esti bine?''Am ramas tot la stadiul noptilor nedormite, fara pofta de viata si incapabil sa ma concentrez pe facultate.


Iti spun eu cum o sa reactioneze. O sa spuna ca esti un obsedat. In cazul cel mai bun, va ramane indiferenta; in celalalt caz, s-ar putea sa te trezesti cu o reclamatie la politie...
Micaell
Postat pe 26 Noiembrie 2012 15:02
Daca te iubeste probabil ca se intoarce la tine , dar nici o femeie nu merita un astfel de gest , femei sunt destule trebuie doar sa le cunosti si ve-i descoperii si femei mult superioare prietenei tale . Daca ea tine cont si se lasa influientata de rudele ei denota un caracter slab , fara o parere proprie si nu cred ca te iubeste suicient de mult , cine iubeste foarte mult se lupta cu toata lumea ptr dragostea lui / ei .
banalulanonim
Postat pe 26 Noiembrie 2012 16:48
Intr-o lume parasita
Mi-am ales numai o floare
Ea ma duce in ispita
De ce lipsa ei ma doare?

Dintr-un crang cu pasarele
Am ales una ce canta
Noaptea umbla printre stele
Cu o luna alba, sfanta…

Voi iubi de-acum de-a pururi
Nici nu stiu cine-i faptura
De aceea sunt pe drumuri
Cautandu-i mereu gura.

Luna vine o craiasa
Clipele cu dor fosneste
M-ar lasa dar nu ma lasa
Si de mine se lipeste

Trec iubiri indiferente
Intr-un car gonind a toamna
Dintre epoci decadente
Te-am ales pe tine doamna

Omul pierde sau castiga
Dar isi poarta vesnic crucea
Si de-amar ades mai striga
Ca amara-i este “dulcea”.
kudika023770
Postat pe 26 Noiembrie 2012 16:57
De la: kudika_21543, la data 2012-11-25 13:39:43Multumesc foare foarte mult pentru sfaturi.Au trecut 3 saptamani decand nu am mai primit nici un semn de viata de la ea..si 1 saptamana in care eu am incetat sa incerc sa o sun sau sa dau mesaje..Incerc usor sa imi revin, nu credeam niciodata ca pot iubi asa de mult o femeie,poate a intervenit si obisnuinta, oricum sunt 3 ani la mijloc nu pot sterge din creierul meu toate momentele frumoase petrecute alaturi de ea. Ma gandesc la tot felul de metode de a o cuceri din nou, fara sa o sufoc si fara sa ma vada desi cred ca si ei ii este foarte greu. Am cunoscut cateva persoane, dar eu tot la ea ma gandesc si as vrea sa se intoarca, ma gandeam sa ma duc la usa ei si sa las o scrisoare in care sa scriu ce ma doare, apoi sa o astept intr-o statie cand ea are ore, sa o privesc, sa ma vada, dar fara sa spun nimic. Cum credeti ca va reactiona? Sunt constient ca am sanse extrem de mici sa reusesc sa o aduc inapoi..totusi am sa incerc acest lucru, dupa care o sa mai las o perioada mai lunga sa treaca dupa care o sa incerc din nou cu un mesaj de genul ,,buna ce faci, esti bine?''Am ramas tot la stadiul noptilor nedormite, fara pofta de viata si incapabil sa ma concentrez pe facultate. Singurul lucru pe care il pot face e sa ma afisez cu o fata oarecare si sa vad cum va reactiona ea oare? si sa par putin indiferent chiar daca ma doare sufletul si imi doresc din toata inima mea sa se intoarca. Ce ma sfatuiti sa fac sa o recuceresc? tinan-d cont ca sunt 3 ani la mijloc, prima ei relatie serioasa in care am implicat si familia, prima ei relatie sexuala, locuind impreuna mai mult timp si multe alte chestii..credeti ca ea trece usor peste aceste lucruri? mentionez faptul ca re 21 de ani. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!


Trebuie sa accepti ca dragoste cu sila nu se poate.
Viorica_Franziska
Postat pe 26 Noiembrie 2012 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire din cauza banilor... 24 De la: lempika 2 Decembrie 2010 10:26
Mi`e greu fara ea! 7 De la: luyyzz 23 Iulie 2009 11:27
Ii pot recastiga increderea ?daca da cum? 27 De la: kudikauser112 22 Iulie 2014 07:10
:(( 14 De la: Dor_a 1 Aprilie 2009 11:56
despartire...oare se mai poate face ceva? 34 De la: pissyk87 21 Ianuarie 2009 01:04