Setari Cookie-uri

Prieten posesiv

Pe prietenul meu il stiu de cativa ani, dar nu am schimbat prea multe vorbe. Acum 11 luni am inceput o relatie. Dupa o luna ne-am mutat impreuna. Dupa ce ne-am mutat impreuna a inceut sa imi reproseze din ce in ce mai des ca petrecem prea putin timp impreuna, ca ne-am mutat degeaba etc. Cand am vazut ca e asa, am decis sa plec. Am stat 2 zile despartiti, timp in care mi-am dat seama ca il iubesc. M-am intors la el si, pt a-l convinge sa mai dea o sansa relatiei, i-am promis ca nu ma mai despart de el.
Asta vara a inceput sa aiba atacuri de panica si nu mai iesea din casa, motiv pt care dupa serviciu, eu faceam toate cumparaturile si mai si gateam. Totusi, considera ca nu e mare lucru ce fac. Nu puteam sa merg in oras fara el, si considera ca sunt egoista ca el sufera, ca e bolnav si eu merg sa ma distrez. A facut o multime de analize, care au iesit impecabil, iar un doctor l-a sfatuit sa mearga la psihiatru, dar el a preferat sa sa indoape de pastile.
Duminica, nepotelul meu si-a serbat ziua de nastere intr-un complex comercial cu cativa colegi, parinti de-ai colegilor si familia mea. Am fost si noi invitati, dar el a refuzat sa mearga din cauza afectiunii lui si ca sa nu merg nici eu, m-a incuiat in casa. I-am spus ca daca nu ma lasa sa merg, il parasesc, iar dupa ce s-a terminat petrecerea si oricum nu mai aveam unde sa merg, mi-am facut bagajele. Ne-am certat si cand a vazut ca vorbesc serios ca plec a inceput sa planga in hohote si sa bata apropo-uri catre sinucidere. Mi s-a facut mila de el si nu am mai plecat. E o decizie pe care o regret, pt ca desi il iubesc nu mai suport sa mai stau langa el.
Mai e un lucru contradictoriu in comportamentul lui. Desi zice ca vrea un viitor cu mine, de cateva luni, i-am tot spus ca vreau sa ii cunosc pe ai lui(desi trebuia sa vina din partea lui) , dar el refuza pe motiv ca el nu a dus nicio prietena la ai lui.
Nu se presupune ca eu nu sunt orice prietena/ Voi ce ati face in locul meu?
kudika_23278
Postat pe 12 Decembrie 2012 14:35
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 14:35:17Pe prietenul meu il stiu de cativa ani, dar nu am schimbat prea multe vorbe. Acum 11 luni am inceput o relatie. Dupa o luna ne-am mutat impreuna. Dupa ce ne-am mutat impreuna a inceut sa imi reproseze din ce in ce mai des ca petrecem prea putin timp impreuna, ca ne-am mutat degeaba etc. Cand am vazut ca e asa, am decis sa plec. Am stat 2 zile despartiti, timp in care mi-am dat seama ca il iubesc. M-am intors la el si, pt a-l convinge sa mai dea o sansa relatiei, i-am promis ca nu ma mai despart de el.
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2012 15:00
De la: kudika_15804, la data 2012-12-12 15:00:52
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 14:35:17Pe prietenul meu il stiu de cativa ani, dar nu am schimbat prea multe vorbe. Acum 11 luni am inceput o relatie. Dupa o luna ne-am mutat impreuna. Dupa ce ne-am mutat impreuna a inceut sa imi reproseze din ce in ce mai des ca petrecem prea putin timp impreuna, ca ne-am mutat degeaba etc. Cand am vazut ca e asa, am decis sa plec. Am stat 2 zile despartiti, timp in care mi-am dat seama ca il iubesc. M-am intors la el si, pt a-l convinge sa mai dea o sansa relatiei, i-am promis ca nu ma mai despart de el.



Observ ca nu mi s-a postat commentul,ideea finala era urmatoarea:

Prietenul tau este un om bolnav,sa se prezinte la medic!!!Daca il iubesti,sprijina-l in acest demers,in caz contrar,am sesizat faptul ca nu mai suporti sa fii cu el,,,acorda-i libertate si vezi-ti de drumul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2012 15:03
Ce iubesti la el ?
luchianramona
Postat pe 12 Decembrie 2012 15:18
Nu mai suport pentru ca imi rastalmaceste vorbele, incearca sa ma manipuleze. Si eu cred ca e bolnav, dar nu stiu cum sa il ajut. Ma simt depasita de situatie.
kudika_23278
Postat pe 12 Decembrie 2012 15:32
Sa-l ajute medicii. Tu vezi-ti de viata ta.
luchianramona
Postat pe 12 Decembrie 2012 15:35
De la: luchianramona, la data 2012-12-12 15:35:31Sa-l ajute medicii. Tu vezi-ti de viata ta.


Chiar imi pare rau de el si de noi, dar nu am gasit nicio cale sa il conving sa mearga la psiholog si ma oripilez cand citesc despre cei cu un comportament la al lui si din cu cat citesc mai mult ma conving ca e o situatie fara rezolvare. Motive de gelozie nu i-am dat. Greseala mea e ca am acceptat de la inceput comportamentul lui. Am crezut ca asa va incepe sa aiba incredere in mine, dar se pare ca mai mult i-am dat apa la moara. :(
kudika_23278
Postat pe 12 Decembrie 2012 15:41
Draga mea, prietenul tau e un om bolnav psihic. Atacurile de panica sunt intr-adevar foarte deranjante. Aparent, dupa analize nu are nicio boala. "Boala" asta este una la nivel de constient. Ar avea nevoie de cateva sedinte cognitiv comportamentale, dar probabil si de medicatie. Eu, personal am trecut printr-un episod urat de atacuri de panica si tulburare de anxietate si pot sa iti spun cu mana pe inima, ca este groaznic. In principiu, lumea te catalogheaza drept ipohondru. Insa, tind sa cred ca la el, este vorba si de isterie, obsesie si posesivitate.
Desi, in mod normal ar trebui sa il sustii sa te vindece, fiindu-ti iubit, eu nu te-as sfatui sa faci asta, pentru ca la randul tau te vei imbolnavi.
Eu zic sa iti vezi e viata ta frumos, pentru ca inca nu ti-e sot. Altfel, veo accepta de bunavoie sa fii manipulata ca o marioneta.
Bafta!
Ghicicummacheama
Postat pe 12 Decembrie 2012 16:05
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 15:41:04
De la: luchianramona, la data 2012-12-12 15:35:31Sa-l ajute medicii. Tu vezi-ti de viata ta.


Chiar imi pare rau de el si de noi, dar nu am gasit nicio cale sa il conving sa mearga la psiholog si ma oripilez cand citesc despre cei cu un comportament la al lui si din cu cat citesc mai mult ma conving ca e o situatie fara rezolvare. Motive de gelozie nu i-am dat. Greseala mea e ca am acceptat de la inceput comportamentul lui. Am crezut ca asa va incepe sa aiba incredere in mine, dar se pare ca mai mult i-am dat apa la moara. :(



Forma lui de manifestare se numeste santaj sentimental,emotional,si aceasta este masca sub care se ascunde afectiunea de care sufera!!!Nu ai cum sa-i faci fata,este o problema medicala,atat atcaurile de panica,cat si cea legata de psihicul lui labil!!!Nu mai ceda insistentelor lui,este necesar sa se trateze,altfel neajunsurile se vor accentua.Ai acceptat ceva peste puterile tale de sustinere!!Nu trebuie sa insisti in aceasta directie!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2012 16:10
De la: kudika_14322, la data 2012-12-12 16:05:40Draga mea, prietenul tau e un om bolnav psihic. Atacurile de panica sunt intr-adevar foarte deranjante. Aparent, dupa analize nu are nicio boala. "Boala" asta este una la nivel de constient. Ar avea nevoie de cateva sedinte cognitiv comportamentale, dar probabil si de medicatie. Eu, personal am trecut printr-un episod urat de atacuri de panica si tulburare de anxietate si pot sa iti spun cu mana pe inima, ca este groaznic. In principiu, lumea te catalogheaza drept ipohondru. Insa, tind sa cred ca la el, este vorba si de isterie, obsesie si posesivitate.
Desi, in mod normal ar trebui sa il sustii sa te vindece, fiindu-ti iubit, eu nu te-as sfatui sa faci asta, pentru ca la randul tau te vei imbolnavi.
Eu zic sa iti vezi e viata ta frumos, pentru ca inca nu ti-e sot. Altfel, veo accepta de bunavoie sa fii manipulata ca o marioneta.
Bafta!
deci daca pe tn te ajuta cnva si era langa tn cand ai trecut prin asta nu era bn,,bravo,de curcubeaica nu mai zic com de k k t ca de obicei,viata nu dureaza 70 80 de ani dureaza o vesnicie,cei care fug de responsabilitatii cum ii indeamna curcubeaico probabil ca vor ramane cu viata asta scurta,,,sa va fie rusine ca invata ti lumea la prostii,amaricani cand au intrat peste irakieni sau afgani nu au stat prea mult la discutii ca nu de solutii aveau nevoie ci de sange sau petrol,,solutii se gasesc insa voi sunteti,,criminale,, ca de obicei,eu nu zik ca comportamentul sau e normal,,insa voi nu vreti sa gasiti o solutionare,vreti sange,,penibile ca de obicei
kudika_22056
Postat pe 12 Decembrie 2012 16:35
Si eu am avut atacuri de panica, dar asta pentru ca am lesinat de cateva ori. Am descoperit ca intr-adevar aveam probleme cu glanda. Fac tratament pt asta si imi fac anual analize la sange, iar anul asta, ca in niciun alt an de cand fac tratamentul au iesit valorile foarte ridicate, semn ca sunt stresata. Deci, am fost intelegatoare pt ca stiu cum e dar, cum ai spus si tu se pare ca ma imbolnavesc eu.
Am uitat sa va spun ca nu e de acord sa port nici fusta, si nu ma refer la fusta scurta, nici macar pana la genunchi.
kudika_23278
Postat pe 12 Decembrie 2012 16:56
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 16:56:31Si eu am avut atacuri de panica, dar asta pentru ca am lesinat de cateva ori. Am descoperit ca intr-adevar aveam probleme cu glanda. Fac tratament pt asta si imi fac anual analize la sange, iar anul asta, ca in niciun alt an de cand fac tratamentul au iesit valorile foarte ridicate, semn ca sunt stresata. Deci, am fost intelegatoare pt ca stiu cum e dar, cum ai spus si tu se pare ca ma imbolnavesc eu.
Am uitat sa va spun ca nu e de acord sa port nici fusta, si nu ma refer la fusta scurta, nici macar pana la genunchi.
si dc ne spui noua ,sau dc ai stat pana acum cu el,pe aici sunt doar niste pi z de cretine care o sa te invete sa fi indiferenta si sa faci totul pentru a ti fi tie bn indiferent de altii,,asta pentru ca ele si au luat plasa in viata,,niste cretine,,ce drk ai stai cu el daca iti zice cum sa te imbraci
kudika_22056
Postat pe 12 Decembrie 2012 17:08
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 16:56:31Si eu am avut atacuri de panica, dar asta pentru ca am lesinat de cateva ori. Am descoperit ca intr-adevar aveam probleme cu glanda. Fac tratament pt asta si imi fac anual analize la sange, iar anul asta, ca in niciun alt an de cand fac tratamentul au iesit valorile foarte ridicate, semn ca sunt stresata. Deci, am fost intelegatoare pt ca stiu cum e dar, cum ai spus si tu se pare ca ma imbolnavesc eu.
Am uitat sa va spun ca nu e de acord sa port nici fusta, si nu ma refer la fusta scurta, nici macar pana la genunchi.



Adica cum sa nu porti fusta,care este motivatia acestei interziceri???? Nu are niciun drept sa-ti comande vestimentatia!!!
Draga mea,tu decizi,noi,,mai putin,tu esti cea ,care trebuie sa hotarasca daca mai poate continua langa domnul respectiv sau nu!!!Indicat este as iti supraveghezi,intai,propria stare de sanattae si apoi,sa vezi daca iti poti ajuta iubitul intr-un fel sau altul!!!Gandeste situatia inversa,,,el te-ar fi suportat??Eu iti spun ca nu!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2012 17:09
De la: kudika_15804, la data 2012-12-12 17:09:54
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 16:56:31Si eu am avut atacuri de panica, dar asta pentru ca am lesinat de cateva ori. Am descoperit ca intr-adevar aveam probleme cu glanda. Fac tratament pt asta si imi fac anual analize la sange, iar anul asta, ca in niciun alt an de cand fac tratamentul au iesit valorile foarte ridicate, semn ca sunt stresata. Deci, am fost intelegatoare pt ca stiu cum e dar, cum ai spus si tu se pare ca ma imbolnavesc eu.
Am uitat sa va spun ca nu e de acord sa port nici fusta, si nu ma refer la fusta scurta, nici macar pana la genunchi.



Adica cum sa nu porti fusta,care este motivatia acestei interziceri???? Nu are niciun drept sa-ti comande vestimentatia!!!
Draga mea,tu decizi,noi,,mai putin,tu esti cea ,care trebuie sa hotarasca daca mai poate continua langa domnul respectiv sau nu!!!Indicat este as iti supraveghezi,intai,propria stare de sanattae si apoi,sa vezi daca iti poti ajuta iubitul intr-un fel sau altul!!!Gandeste situatia inversa,,,el te-ar fi suportat??Eu iti spun ca nu!!!!
daca ea decide taci in pu la mea din gura si nu mai influenra oamenii cretino
kudika_22056
Postat pe 12 Decembrie 2012 17:19
L-ai cautat mult pana l-ai gasit? Serios vorbind, e trist ce i se-ntampla dar n-ai de ce sa-l suporti. El are nevoie de un medic, nu de o iubita.
Micaell
Postat pe 12 Decembrie 2012 17:31
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 16:56:31Si eu am avut atacuri de panica, dar asta pentru ca am lesinat de cateva ori. Am descoperit ca intr-adevar aveam probleme cu glanda. Fac tratament pt asta si imi fac anual analize la sange, iar anul asta, ca in niciun alt an de cand fac tratamentul au iesit valorile foarte ridicate, semn ca sunt stresata. Deci, am fost intelegatoare pt ca stiu cum e dar, cum ai spus si tu se pare ca ma imbolnavesc eu.
Am uitat sa va spun ca nu e de acord sa port nici fusta, si nu ma refer la fusta scurta, nici macar pana la genunchi.


Atacurile de panica ti le pot cauza si glanda tiroida. Aceasta iti da tot felul de stari aiurea. Ai tu grija de tine, ca de tine nu are nimeni!
Stai linistita si problemele mele de sanatate cu tiroidita autoimuna, tot de la probleme asemanatoare cu ale tale, se trage. Noi, femeile suntem predispuse la probleme cu glanda.

Sa hotarasti astfel incat sa-ti fie tie bine. Nimeni altcineva nu mai conteaza!
Ghicicummacheama
Postat pe 12 Decembrie 2012 17:49
De la: kudika_14322, la data 2012-12-12 17:49:58
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 16:56:31Si eu am avut atacuri de panica, dar asta pentru ca am lesinat de cateva ori. Am descoperit ca intr-adevar aveam probleme cu glanda. Fac tratament pt asta si imi fac anual analize la sange, iar anul asta, ca in niciun alt an de cand fac tratamentul au iesit valorile foarte ridicate, semn ca sunt stresata. Deci, am fost intelegatoare pt ca stiu cum e dar, cum ai spus si tu se pare ca ma imbolnavesc eu.
Am uitat sa va spun ca nu e de acord sa port nici fusta, si nu ma refer la fusta scurta, nici macar pana la genunchi.


Atacurile de panica ti le pot cauza si glanda tiroida. Aceasta iti da tot felul de stari aiurea. Ai tu grija de tine, ca de tine nu are nimeni!
Stai linistita si problemele mele de sanatate cu tiroidita autoimuna, tot de la probleme asemanatoare cu ale tale, se trage. Noi, femeile suntem predispuse la probleme cu glanda.

Sa hotarasti astfel incat sa-ti fie tie bine. Nimeni altcineva nu mai conteaza!
bravo,daca lu barbatitu i ar fi bn cu alta,tu nu ai mai conta,,cei ce gandesc asa nu pot fi clasati decat jeguri de oameni
kudika_22056
Postat pe 12 Decembrie 2012 18:04
Imi place faptul ca ai incercat sa-l faci sa inteleaga si in primul rand sa intelegi tu ce se intampla cu el si nu ai luat-o la goana cand ai observat ca are probleme. Asta inseamna ca ti la el si iti pasa.
Dar daca incerci si iar incerci si nu se poate face nimic, iti irosesti timpul degeaba.
Nu sta cu cineva doar din mila. La urma urmei ai si tu o viata si poate planuri de viitor.
Bafta.
Kiddo_
Postat pe 13 Decembrie 2012 15:41
Va multumesc din suflet pentru sfaturi si o sa iau in considerare parerile voastre. O sa va tin la curent daca o sa iau o decizie.
kudika_23278
Postat pe 14 Decembrie 2012 20:58
De la: kudika_23278, la data 2012-12-14 20:58:26Va multumesc din suflet pentru sfaturi si o sa iau in considerare parerile voastre. O sa va tin la curent daca o sa iau o decizie.
nu lua tu nici o decizie ,vorbeste cu el,,aratai ce ai scris aici,la urma ia o decizie
kudika_23442
Postat pe 14 Decembrie 2012 21:06
http://www.youtube.com/watch?v=4jN6nvuWIWc
kudika_23442
Postat pe 14 Decembrie 2012 21:20
Atacurile de panica sunt tratate la psihiatrie. Deasemenea ajuta foarte mult, cateva ore macar , la psiholog. Tratamentul este de durata si are eficienta maxima, cu conditia ca pacientul sa-si admita boala si sa urmeze tratamentul. Pe de alta parte, este o perioada foarte dificila pentru pacient, cel mai greu fiind faptul ca nu poate sta singur. Stiu aceste lucruri pentru ca o prietena de-a mea a dormit un an de zile cu o alta prietena sau prin vecini. Foarte mult a ajutat-o si faptul ca a avut multa activitate. Astfel, trebuie sa determini cu exactitate daca este vorba de gelozie la prietenul tau, sau este teama de a ramane singur.
Lizicat
Postat pe 15 Decembrie 2012 21:24
FUGI SI NU TE UITA INAPOI!
mariana_mhlc
Postat pe 17 Decembrie 2012 08:14
mai...deci nu stiu ce sa zic...intradevar e bine ca nu ai ugit mancand pamantul cand ai aflat ca are probleme...in fine...in pimul rand...trebuie sa ai grija de sanatatea ta...ca sa poti sa il ajuti pe el...si eu am probleme cu glanda...iau tratament de cand eram mai mica...cat despre atacurile de panica, nu stiu ce sa zic...convingel sa mearga ;a medic sa se trateze...pt ca se poate...cand vorbesti cu el...nu il lasa sa vada nici o urma de indoiala in vorbele tale, trebuie sa fii tare...si sa il sustii si pe el...dar...intradevar, daca incerci de cateva ori, si nu merge...atunci nu merge...vorba aia..."viata e scurta" daca il iubesti ajutal...dar daca el nu se lasa ajutat, atunci tu nu poti face mai mult...nu stiu, sper ca te-am ajutat cu ceva...ai viata inainte...si si daca ramai cu el...sau nu...nu regreta deciziile facute
injelash
Postat pe 17 Decembrie 2012 13:59
Si eu am fost prinsa intr-o relatie de acest fel. Trebuia sa ii dau tot felul de rapoarte:unde sunt? cu cine?(sa las telefonul deschis sa vada ca spun adevarul) scene de gelozie din te miri ce. Toate acestea au dus la fisurarea relatiei noastre. Nici o dovada nu a fost menita sa-i satisfaca posesivitatea. Am tinut mult la aceasta persoana chiar daca intre noi era o diferenta de 26 de ani. Acum, cred ca nici zodiile noastre nu ne-au ajutat f mult. El Rac eu Gemeni. Oricum, nu mi se potrivea corsetul asa ca am taiat orice legatura pentru a nu mai respira la comanda. Conteaza f mult intr-o relatie increderea, respectul,iubirea si nu in ultimul rand comunicarea.
Simona73
Postat pe 23 Decembrie 2012 09:03
De la: kudika_15804, la data 2012-12-12 15:03:53
De la: kudika_15804, la data 2012-12-12 15:00:52
De la: kudika_23278, la data 2012-12-12 14:35:17Pe prietenul meu il stiu de cativa ani, dar nu am schimbat prea multe vorbe. Acum 11 luni am inceput o relatie. Dupa o luna ne-am mutat impreuna. Dupa ce ne-am mutat impreuna a inceut sa imi reproseze din ce in ce mai des ca petrecem prea putin timp impreuna, ca ne-am mutat degeaba etc. Cand am vazut ca e asa, am decis sa plec. Am stat 2 zile despartiti, timp in care mi-am dat seama ca il iubesc. M-am intors la el si, pt a-l convinge sa mai dea o sansa relatiei, i-am promis ca nu ma mai despart de el.



Observ ca nu mi s-a postat commentul,ideea finala era urmatoarea:

Prietenul tau este un om bolnav,sa se prezinte la medic!!!Daca il iubesti,sprijina-l in acest demers,in caz contrar,am sesizat faptul ca nu mai suporti sa fii cu el,,,acorda-i libertate si vezi-ti de drumul tau!!!

miss eu nu cred ca e bolnav, cred ca e firea lui mailitioasa si ii place sa o chinuie, eu nu cred ca daca ea pleaca el s-ar sinucide specimene ca tipul asta sunt cu miile si sigur are motivele lui pt care are comportamentul asta si nu vrea sa o duca la ai lui
yumy
Postat pe 23 Decembrie 2012 10:02
Tu nu esti constienta de pericolele la care te expui singura, fi realista vorbeste cu un medic psihatru despre toata problema ta si actioneaza in urma sfaturilor pe care ti le va da medicul, asta daca il iubesti si doresti sa ramai cu el iar daca nu ai incotro lasa-l nu crezi ca este timpul sa te gandesti serios la prioritatiile tale si sa-ti faci ordine in viata ??? Este alegerea ta ! Succes !!!
kudika_nikole
Postat pe 23 Decembrie 2012 14:03
Am si eu o nelamurire: Vrei ca relatia sa avanseze, sa te cunoasca parintii lui, probabil sa te ceara de nevasta si sa faceti copii. Vrei copii cu un barbat cu probleme? Astea se transmit genetic, sau macar e riscul foarte mare... vrei sa faci un copil si sa traiesti cu tot felul de drame inutile?

O viata ai! nu stiu daca iti permiti sa il salvezi pe el, cand mai simplu si mai normal ar fi sa cauti sa-ti asiguri tu o viata linistita si sa-ti construiesti o relatie bazata pe normalitate, cadru propice cresterii unor copii. Dar daca vrei ca si copiii tai sa traiasca in iadul in care este capabil sa il creeze el.... atunci e alegerea ta si asuma-ti-o.

Eu sunt sigura ca sti ce ai de facut si doresti de la ceilalti sa-ti dea totusi solutii sa salvezi relatia. Pentru ca speri ca lucrurile sa iasa bine intr-un final.

Viata nu e intotdeauna ideala. Cateodata tre sa sti cand sa renunti. Te poti scuti la timp de o mare complicatie. Ce e nasol e ca el ameninta cu suicidul. Nu poti sa sti niciodata ce au in cap oamenii de genul. Singuratatea si frica de singuratate pot fi foarte insuportabile. Omul respectiv sufera enorm. Undeva in copilaria lui s-a facut ceva gresit. El trebuia sa invete sa traiasca el cu el, sa aiba incredere in el, in fortele lui.
noideea
Postat pe 23 Decembrie 2012 16:35
De la: yumy, la data 2012-12-23 10:02:44[quote name='
miss eu nu cred ca e bolnav, cred ca e firea lui mailitioasa si ii place sa o chinuie, eu nu cred ca daca ea pleaca el s-ar sinucide specimene ca tipul asta sunt cu miile si sigur are motivele lui pt care are comportamentul asta si nu vrea sa o duca la ai lui




Si tu ai dreptate,exista si astfel de barbati,de fapt,,nu ma mai mira nimic!!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Decembrie 2012 16:44
De la: kudika_15804, la data 2012-12-23 16:44:21
De la: yumy, la data 2012-12-23 10:02:44[quote name='
miss eu nu cred ca e bolnav, cred ca e firea lui mailitioasa si ii place sa o chinuie, eu nu cred ca daca ea pleaca el s-ar sinucide specimene ca tipul asta sunt cu miile si sigur are motivele lui pt care are comportamentul asta si nu vrea sa o duca la ai lui




Si tu ai dreptate,exista si astfel de barbati,de fapt,,nu ma mai mira nimic!!!!!

În ziua de azi existã diverse specimene. Contezã insã sã ºtim sã facem diferenþa între bine ºi rãu, iar deciziile ne aparþin
yumy
Postat pe 23 Decembrie 2012 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sunt insarcinata? 9 De la: broscoiu 27 Octombrie 2011 11:28
As vrea sa fie bine. 22 De la: aleera 23 Decembrie 2008 22:59
petrecere cu streaptease masculin 21 De la: scump 23 August 2015 22:06
Ce`i de facut ? 2 De la: EmperorNerva 27 Aprilie 2009 16:13
Care este masca cea mai potrivita:Gelozie,orgoliu sau lipsa educatiei?? 108 De la: maimai_no1 21 Septembrie 2011 00:28