Setari Cookie-uri

Dragii mei..

Tu traiesti tipologia perfecta a "relatiei toxice". De ce? Pentru ca revii, repetativ, in aceasta relatie in care nu-ti este bine. Si ai sa o faci si de acesta data. Pentru ca daca n-ai face-o, te-ai intreba vesnic daca nu cumva ai gresit. Asa ca... fa-o. Revino. Si iti va fi din ce in ce mai rau. De ce? Pentru ca oamenii nu se schimba niciodata, pentru ca el va continua sa greseasca (parerea mea este ca singurul motiv pentru care te vrea langa el este ca isi cunoaste neputintele si stie ca TU esti CEA care i le poate tolera), pentru ca vei suferi din ce in ce mai mult, atat din acumularile anterioare cat si din ce va urma. Eu cred ca ai gresit atunci cand te-ai intors prima oara si din acel moment nu faci altceva decat sa te distrugi/otravesti. Pacat! Mai ales pentru faptul ca vei iesi atat de rau din toata povestea asta incat iti va fi foarte greu sa iti revii, sa mai traiesti normal. Aici este toxicitatea despre care iti scriam la inceput.
Stiu ca nu ti-am spus nimic din ce iti doresti sa citesti, dar totusi ti-am scris, in incercarea, naiva poate, ca vei reusi sa intelegi, ca noi, cei din afara relatiei tale, putem vedea lucrurile cu obiectivitate.
In privinta parintilor tai... ai putea sa le explici ca asa simti la acest moment: ca trebuie sa mai incerci tocmai sa sa nu regreti apoi ca n-ai facut-o.
Lizicat
Postat pe 30 Decembrie 2012 12:38
cum ai putea da uitarii? Doar daca devii super iluminata, doar daca vei intelege ca iubirea inseamna mult mai mult decat a avea pe cineva langa tine. Vezi tu, parerea mea este ca l-ai vrut inapoi doar ca sa castigi in fata altei femei. Stii este o vorna care spune ca "daca a murit vaca mea, de ce sa nu moara si a vecinului si sa dea mai mult lapte. De asta este nefericita, pentru ca tu voiai razbunare. Si cand actionezi mintind, solutiile sunt minciuni. Asta este realitatea. De asta esti nefericita. Asta este capcana in care pica cei care se intorc in trecut. Acum tu ii vei da viteza sau il vei insela. Ignoranta produce suferinta. Costurile? sunt prea mari si nu merita. Uneori in viata castigam, alteori pierdem, uneori suntem sus, alteori suntem jos. Viatta este compusa din contrarii. Asta este esenta ei.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 30 Decembrie 2012 17:20
DA e cumplit cum te hotarasti tu singura sa iti distrugi viata,el profita de situatie stie ce fel de om esti tu ,iar acum vrea si el ceva de care sa fie sigur urmand aruncatul la gunoi cu prima ocazie,a facut odata si o va face de cate ori va putea !!!Cauta ca inca nu s-au terminat barbatii !
kudika015644
Postat pe 30 Decembrie 2012 18:56
Eu va multumesc sincer pentru toate sfaturile voastre..stiu ca nu sunt rau intentionate..acum ramane la latirudinea mea ce si cum voi face.Momentan ne este bine.El,in ciuda aparentelor,sa stiti ca este schimbat.Rmane de vazut cat va tine aceasta schimbare.Tind sa cred ca o data cu respunsabilitatile serviciului care il are acum au venit si cele de cuplu.Vreau sa cred ca ceea ce spune e adevarat si ca sunt adevaratele lui sentimente fata de mine la mijloc.Ii voi da o a doua sansa asa cum as merita-o si eu daca as fi fost in locul lui si oricare dintre noi..pentru ca asa cum ati anticipat nu vreau sa traiesc cu gandul "ce ar fi fost daca".NU nu il voi insela,ii voi fi fidela asa cum i-am fost si ne vom da amandoi silinta sa ne fie bine asa cum ne-am propus.DA am avut sentimentul de razbunare-satisfactie fata de acea "femeie" ,iar acum incerc sa dizolv din memorie orice existenta a acesteia.Sper ca acest an sa ne fie unul favorabil intrucat a avut un inceput promitator.E adevarat ca nu mai am ceeasi fluturasi cand il vad dar sunt fericita in bratele lui..si tind sa cred ca am o relatie matura,nu?

La multi ani va doresc si un 2013 plin de impliniri toate planurile!!
fantasie
Postat pe 2 Ianuarie 2013 20:34
Cum sa gestionezi o relatie? Este cumva un magazin? Sentimentele sunt incontrolabile, este inuman sa incerci sa controlezi asa ceva. Nu ai cum sa comanzi iubirii sa vina, nu ai cum sa cumperi iubire, Cand s-a dus, e bun dusa. Ceva se rupe orice ai incerca sa faci.
kudika109274
Postat pe 3 Ianuarie 2013 18:58
De la: fantasie, la data 2013-01-02 20:34:17Eu va multumesc sincer pentru toate sfaturile voastre..stiu ca nu sunt rau intentionate..acum ramane la latirudinea mea ce si cum voi face.Momentan ne este bine.El,in ciuda aparentelor,sa stiti ca este schimbat.Rmane de vazut cat va tine aceasta schimbare.Tind sa cred ca o data cu respunsabilitatile serviciului care il are acum au venit si cele de cuplu.Vreau sa cred ca ceea ce spune e adevarat si ca sunt adevaratele lui sentimente fata de mine la mijloc.Ii voi da o a doua sansa asa cum as merita-o si eu daca as fi fost in locul lui si oricare dintre noi..pentru ca asa cum ati anticipat nu vreau sa traiesc cu gandul "ce ar fi fost daca".NU nu il voi insela,ii voi fi fidela asa cum i-am fost si ne vom da amandoi silinta sa ne fie bine asa cum ne-am propus.DA am avut sentimentul de razbunare-satisfactie fata de acea "femeie" ,iar acum incerc sa dizolv din memorie orice existenta a acesteia.Sper ca acest an sa ne fie unul favorabil intrucat a avut un inceput promitator.E adevarat ca nu mai am ceeasi fluturasi cand il vad dar sunt fericita in bratele lui..si tind sa cred ca am o relatie matura,nu?

La multi ani va doresc si un 2013 plin de impliniri toate planurile!!



Multumesc,asemenea!!!!Doza de maturitate in relatie tine de voi amandoi,a-ti asuma-o fara aportul partenerului,este ca si cum te-ai iubi singura!!!!Daca esti fericita in imbratisarea lui,eu nu am ce sa mai comentez,nu am niciun drept sa judec grdaul de fericire al iubirilor dintre oameni!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Ianuarie 2013 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
s`a plictisit deodata.. 38 De la: pisicuta_trista 11 Septembrie 2009 22:44
Relatie sau sex? 70 De la: deea90 7 Februarie 2010 11:36
Ia-ma asa cum sunt. 24 De la: Arutzu28 11 August 2011 16:52
NU AM ORGASM ~!~ 71 De la: aqnana 27 Februarie 2009 22:54
Il iubesc inca, el e rece si introveriti 51 De la: eugeniaclep 24 Octombrie 2012 12:21