Setari Cookie-uri

Dragii mei..

Buna dragii meu..cu ceva timp in urma v-am relatat despre relatia cu fostul meu prieten ,despre problemele noastre,despartirea si cat de greu mi-a fost.Datorita prietenilor,parintilor si nu in ultimul rand datorita sfaturilor voastre am reusit sa imi revin.Acum va spun ca am decis amandoi sa ne mai dam o sansa.E lucrul care mi-l doream cel mai mult si voi o stiti..insa simt ca iubirea ce i-o purtam odata nu mai e aceeasi.Imi spune ca regreta,ca i-am lipsit si ca isi doreste un viitor,o familie alaturi de mine.Imi e atat de greu sa mai cred in spusele lui,implicit in el.Sunt multumita ca s-a intors la mine,insa nu ma simt fericita.De ce? Nu pot sa nu imi aduc aminte de tot raul ce mi l-a provocat oricat de mult imi doresc sa o luam de la zero.Nu pot sa dau uitarii faptul ca m-a inlocuit si ca in acest pat a dormit alta,alteia i-a spus "iubita" si poate de ce nu cu alta si-a facut aceeleasi planuri ,cu toate ca el imi spune ca nu a avut intentii serioase cu ea inca de la inceput.Nu pot ierta usor faptul ca in timp ce eu stateam si plangeam,luand antidepresive pentru ca adormeam cu greu,el se distra cu alta.
Cum as putea da totul uitarii?Imi doresc un nou si mai bun inceput,intrucat el e barbatul alaturi de care mi-am imaginat batranetea.

Vin iarasi cu rugamintea la voi sa ma sfatuiti,cei care ati luat-o de la zero intr-o veche relatie,cum a fost?sunteti fericiti?Cum ati dat uitarii trecutul?







fantasie
Postat pe 21 Decembrie 2012 12:50
Ciorba reincalzitanu mai are acelasi gust si mai ales daca la reincalzire mai pui si morcovi...nu mai e buna. Relatii resuscitate( cazul in care una dintre persoane nu s esimte fericita de impacare) esueaza 100%. Daca tu nu te simti ok ca-l aia alaturi de tine inseamna ca el nu trebuie sa fie acolo. Poate ar trebui sa discuti amandoi despre situatie, daca chiar va doriti amandoi sa fiti impreuna, trebuie sa luptati tot impreuna pentru ca relatia sa fie una buna si sa fa simtiti atat tu cat si el bine
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2012 12:56
De la: fantasie, la data 2012-12-21 12:50:13Buna dragii meu..cu ceva timp in urma v-am relatat despre relatia cu fostul meu prieten ,despre problemele noastre,despartirea si cat de greu mi-a fost.Datorita prietenilor,parintilor si nu in ultimul rand datorita sfaturilor voastre am reusit sa imi revin.Acum va spun ca am decis amandoi sa ne mai dam o sansa.E lucrul care mi-l doream cel mai mult si voi o stiti..insa simt ca iubirea ce i-o purtam odata nu mai e aceeasi.Imi spune ca regreta,ca i-am lipsit si ca isi doreste un viitor,o familie alaturi de mine.Imi e atat de greu sa mai cred in spusele lui,implicit in el.Sunt multumita ca s-a intors la mine,insa nu ma simt fericita.De ce? Nu pot sa nu imi aduc aminte de tot raul ce mi l-a provocat oricat de mult imi doresc sa o luam de la zero.Nu pot sa dau uitarii faptul ca m-a inlocuit si ca in acest pat a dormit alta,alteia i-a spus "iubita" si poate de ce nu cu alta si-a facut aceeleasi planuri ,cu toate ca el imi spune ca nu a avut intentii serioase cu ea inca de la inceput.Nu pot ierta usor faptul ca in timp ce eu stateam si plangeam,luand antidepresive pentru ca adormeam cu greu,el se distra cu alta.
Cum as putea da totul uitarii?Imi doresc un nou si mai bun inceput,intrucat el e barbatul alaturi de care mi-am imaginat batranetea.

Vin iarasi cu rugamintea la voi sa ma sfatuiti,cei care ati luat-o de la zero intr-o veche relatie,cum a fost?sunteti fericiti?Cum ati dat uitarii trecutul?



Draga mea,chiar daca sufletul mi-a fost faramitat,mi-am impus vointa si nu m-am lasat doborata in vreun fel,nu m-am lasat incovoiata si nici nu am sa o fac vreodata,inima plange ,dar ratiunea invinge!!!Niciun barbat din aceasta lume nu merita suferinta unei femei,scurt si cuprinzator.
kudika_15804
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:01
De la: yumy, la data 2012-12-21 12:56:57Ciorba reincalzitanu mai are acelasi gust si mai ales daca la reincalzire mai pui si morcovi...nu mai e buna. Relatii resuscitate( cazul in care una dintre persoane nu s esimte fericita de impacare) esueaza 100%. Daca tu nu te simti ok ca-l aia alaturi de tine inseamna ca el nu trebuie sa fie acolo. Poate ar trebui sa discuti amandoi despre situatie, daca chiar va doriti amandoi sa fiti impreuna, trebuie sa luptati tot impreuna pentru ca relatia sa fie una buna si sa fa simtiti atat tu cat si el bine



Am avut aceasta discutie aseara ..el imi spune ca e fericit ca e in acest moment alaturi de mine si ca daca simt ca nu merge si vreau..ne despartim.E schimbat si foarte dragastos..si cu toate acestea nu sunt fericita.I-am spus ca poate avem nevoie de un weekend impreuna undeva la munte si a fost deacord...vom vedea atunci..
fantasie
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:01
De la: fantasie, la data 2012-12-21 13:01:23
De la: yumy, la data 2012-12-21 12:56:57Ciorba reincalzitanu mai are acelasi gust si mai ales daca la reincalzire mai pui si morcovi...nu mai e buna. Relatii resuscitate( cazul in care una dintre persoane nu s esimte fericita de impacare) esueaza 100%. Daca tu nu te simti ok ca-l aia alaturi de tine inseamna ca el nu trebuie sa fie acolo. Poate ar trebui sa discuti amandoi despre situatie, daca chiar va doriti amandoi sa fiti impreuna, trebuie sa luptati tot impreuna pentru ca relatia sa fie una buna si sa fa simtiti atat tu cat si el bine



Am avut aceasta discutie aseara ..el imi spune ca e fericit ca e in acest moment alaturi de mine si ca daca simt ca nu merge si vreau..ne despartim.E schimbat si foarte dragastos..si cu toate acestea nu sunt fericita.I-am spus ca poate avem nevoie de un weekend impreuna undeva la munte si a fost deacord...vom vedea atunci..

Ai putea sa incerci, dar daca nu te simti bine chiar nu se merita sa ramai intr-o astfeld e relatie
Sincer relatiile in care un partener greseste indiferent cine e (el/ea) apoi nu mai functioneaza daca cei doi nu stiu cum sa gestioneze relatia, plus ca depinde foarte mult de capacitatea partenerilor de a ierta si de modul cum percep greselile partenerului (grave, mai putin grave, ce pot fi trecute cu vederea)
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:05
De la: yumy, la data 2012-12-21 13:05:41
De la: fantasie, la data 2012-12-21 13:01:23
De la: yumy, la data 2012-12-21 12:56:57Ciorba reincalzitanu mai are acelasi gust si mai ales daca la reincalzire mai pui si morcovi...nu mai e buna. Relatii resuscitate( cazul in care una dintre persoane nu s esimte fericita de impacare) esueaza 100%. Daca tu nu te simti ok ca-l aia alaturi de tine inseamna ca el nu trebuie sa fie acolo. Poate ar trebui sa discuti amandoi despre situatie, daca chiar va doriti amandoi sa fiti impreuna, trebuie sa luptati tot impreuna pentru ca relatia sa fie una buna si sa fa simtiti atat tu cat si el bine



Am avut aceasta discutie aseara ..el imi spune ca e fericit ca e in acest moment alaturi de mine si ca daca simt ca nu merge si vreau..ne despartim.E schimbat si foarte dragastos..si cu toate acestea nu sunt fericita.I-am spus ca poate avem nevoie de un weekend impreuna undeva la munte si a fost deacord...vom vedea atunci..

Ai putea sa incerci, dar daca nu te simti bine chiar nu se merita sa ramai intr-o astfeld e relatie
Sincer relatiile in care un partener greseste indiferent cine e (el/ea) apoi nu mai functioneaza daca cei doi nu stiu cum sa gestioneze relatia, plus ca depinde foarte mult de capacitatea partenerilor de a ierta si de modul cum percep greselile partenerului (grave, mai putin grave, ce pot fi trecute cu vederea)





Pai asta as dori un sfat cum as putea gestiona relatia asta..
fantasie
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:09
De la: fantasie, la data 2012-12-21 13:09:25
Pai asta as dori un sfat cum as putea gestiona relatia asta..

Este foarte greu sa iti zic cum sa o gestionezi, pt ca depinde mult de experienta ta, de calitatea relatiei pe care o aveti de personalitatea amandorura, de ce greseli esti tu capabila sa ierti, pentru ca daca unele greseli ale lui inca te mai urmaresc si nu-ti dau pace, sincer nu are rost sa iti bati capul. In primul rand trebuie sa fii impacata tu cu tine ca ai facut ceea ce trebuia impacandu-te cu el. Daca nu reusesti sa-ti alungi senzatia ca nu ti-e bine, te sfatuiesc sa te desparti de el
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:20
De la: fantasie, la data 2012-12-21 12:50:13Buna dragii meu..cu ceva timp in urma v-am relatat despre relatia cu fostul meu prieten ,despre problemele noastre,despartirea si cat de greu mi-a fost.Datorita prietenilor,parintilor si nu in ultimul rand datorita sfaturilor voastre am reusit sa imi revin.Acum va spun ca am decis amandoi sa ne mai dam o sansa.E lucrul care mi-l doream cel mai mult si voi o stiti..insa simt ca iubirea ce i-o purtam odata nu mai e aceeasi.Imi spune ca regreta,ca i-am lipsit si ca isi doreste un viitor,o familie alaturi de mine.Imi e atat de greu sa mai cred in spusele lui,implicit in el.Sunt multumita ca s-a intors la mine,insa nu ma simt fericita.De ce? Nu pot sa nu imi aduc aminte de tot raul ce mi l-a provocat oricat de mult imi doresc sa o luam de la zero.Nu pot sa dau uitarii faptul ca m-a inlocuit si ca in acest pat a dormit alta,alteia i-a spus "iubita" si poate de ce nu cu alta si-a facut aceeleasi planuri ,cu toate ca el imi spune ca nu a avut intentii serioase cu ea inca de la inceput.Nu pot ierta usor faptul ca in timp ce eu stateam si plangeam,luand antidepresive pentru ca adormeam cu greu,el se distra cu alta.
Cum as putea da totul uitarii?Imi doresc un nou si mai bun inceput,intrucat el e barbatul alaturi de care mi-am imaginat batranetea.

Vin iarasi cu rugamintea la voi sa ma sfatuiti,cei care ati luat-o de la zero intr-o veche relatie,cum a fost?sunteti fericiti?Cum ati dat uitarii trecutul?







...daca poti uita, e bine!!! daca poti ierta, te va ajuta sa uiti!....fara sa uiti totul este zadarnic!!
mia2123
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:33
De la: fantasie, la data 2012-12-21 13:01:23
De la: yumy, la data 2012-12-21 12:56:57Ciorba reincalzitanu mai are acelasi gust si mai ales daca la reincalzire mai pui si morcovi...nu mai e buna. Relatii resuscitate( cazul in care una dintre persoane nu s esimte fericita de impacare) esueaza 100%. Daca tu nu te simti ok ca-l aia alaturi de tine inseamna ca el nu trebuie sa fie acolo. Poate ar trebui sa discuti amandoi despre situatie, daca chiar va doriti amandoi sa fiti impreuna, trebuie sa luptati tot impreuna pentru ca relatia sa fie una buna si sa fa simtiti atat tu cat si el bine



Am avut aceasta discutie aseara ..el imi spune ca e fericit ca e in acest moment alaturi de mine si ca daca simt ca nu merge si vreau..ne despartim.E schimbat si foarte dragastos..si cu toate acestea nu sunt fericita.I-am spus ca poate avem nevoie de un weekend impreuna undeva la munte si a fost deacord...vom vedea atunci..



TE vor macina amintirile si nu vei reusi sa treci peste!!!Sa nu spui ca nu am mentionat acest deznodamant!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Decembrie 2012 14:09
De la: fantasie, la data 2012-12-21 13:09:25
De la: yumy, la data 2012-12-21 13:05:41
De la: fantasie, la data 2012-12-21 13:01:23
De la: yumy, la data 2012-12-21 12:56:57Ciorba reincalzitanu mai are acelasi gust si mai ales daca la reincalzire mai pui si morcovi...nu mai e buna. Relatii resuscitate( cazul in care una dintre persoane nu s esimte fericita de impacare) esueaza 100%. Daca tu nu te simti ok ca-l aia alaturi de tine inseamna ca el nu trebuie sa fie acolo. Poate ar trebui sa discuti amandoi despre situatie, daca chiar va doriti amandoi sa fiti impreuna, trebuie sa luptati tot impreuna pentru ca relatia sa fie una buna si sa fa simtiti atat tu cat si el bine



Am avut aceasta discutie aseara ..el imi spune ca e fericit ca e in acest moment alaturi de mine si ca daca simt ca nu merge si vreau..ne despartim.E schimbat si foarte dragastos..si cu toate acestea nu sunt fericita.I-am spus ca poate avem nevoie de un weekend impreuna undeva la munte si a fost deacord...vom vedea atunci..

Ai putea sa incerci, dar daca nu te simti bine chiar nu se merita sa ramai intr-o astfeld e relatie
Sincer relatiile in care un partener greseste indiferent cine e (el/ea) apoi nu mai functioneaza daca cei doi nu stiu cum sa gestioneze relatia, plus ca depinde foarte mult de capacitatea partenerilor de a ierta si de modul cum percep greselile partenerului (grave, mai putin grave, ce pot fi trecute cu vederea)





Pai asta as dori un sfat cum as putea gestiona relatia asta..



Atata timp cat esti pe "-" cu linistea sufleteasca,nimic din ceea ce urmeaza sa faci nu iti va aduce alinare!Punct.Gestionare????Ca sa faci o gestionare corecta trebuie ca intrarile si iesirile sa corespunda ca valoare sentimentala,ori,tu esti deficitara in acest sens.
kudika_15804
Postat pe 21 Decembrie 2012 14:12
Atunci când iubeºti, cãci despre asta vorbim, nu-l rãneºti pe cel de lângã tine...sub nicio formã ....intri într-o iarnã a vieþii,,,supravieþuieºti, dar rãmân degerãturile!!!
mia2123
Postat pe 21 Decembrie 2012 15:12
E viata ta si implicit alegerea ta daca ramai cu el sau nu.
Aici fiecare iti spune cum ar proceda daca ar fi in locul tau.
Eu unul, ca si barbat nu as mai acorda nici o sansa in astfel de caz, indiferent cat de mult as fi iubit-o.
E ca o oglinda care daca s-a spart o poti lipi insa o sa vezi crapaturile de fiecare data cand o sa te uiti in acea oglinda.(vorba citita pe undeva :))
Si daca acum nu te simti bine atunci iti garantez ca nici mai incolo, chiar daca probabil o sa treaca si o sa uiti tot nu o sa mai fie la fel, pt. ca nu o sa mai ai incredere in el orice ai face.

Kiddo_
Postat pe 21 Decembrie 2012 15:41
De cate ori vei rascoli cenusa trecutului,de atatea ori vei gasi taciuni ce te vor arde necrutator!!!
Indiferent ce sfaturi iti vom da,vei face mereu si mereu numai cum vrei tu!!!
Titanika
Postat pe 21 Decembrie 2012 17:29
De la: kudika_11826, la data 2012-12-21 15:41:04E viata ta si implicit alegerea ta daca ramai cu el sau nu.
Aici fiecare iti spune cum ar proceda daca ar fi in locul tau.
Eu unul, ca si barbat nu as mai acorda nici o sansa in astfel de caz, indiferent cat de mult as fi iubit-o.
E ca o oglinda care daca s-a spart o poti lipi insa o sa vezi crapaturile de fiecare data cand o sa te uiti in acea oglinda.(vorba citita pe undeva :))
Si daca acum nu te simti bine atunci iti garantez ca nici mai incolo, chiar daca probabil o sa treaca si o sa uiti tot nu o sa mai fie la fel, pt. ca nu o sa mai ai incredere in el orice ai face.



eh,vin sarbatorile si sant ferm convinsa ca se va duce!!!!!!!!!!!!!!!
Titanika
Postat pe 21 Decembrie 2012 17:31
Am trecut prin asa ceva in urma cu cinci ani.L-am iertat insa si acum am sufletul ranit.Mi-am pierdut increderea in el si orice ar face , tot mi-aduc aminte de persoana respectiva.Mergem inainte, asta a fost,au trecut anii, poate i-a venit mintea cea de pe urma.
kudika467548
Postat pe 23 Decembrie 2012 04:26
Va multumesc tuturor.M-am gandit bine si am decis sa ne dam o sansa.Am discutat si am decis ca merita efort din partea amandurora ca sa ne meaga bine impreuna.Am ajuns la concluzia ca ne iubim si sper din suflet sa ne fie bine si el sa fie sincer cu adevarat.Imi e greu sa trec cu usurinta peste raul facut..insa in speranta binelui ce va urma sunt dispusa sa incerc.E o situatie urata..ai mei nestiind ca l-am iertat..am decis sa mai las lucrurile sa se aseze pana voi decide cum sa le zic.Ai lui stiu si prietenii nostri.Imi e teama de cum vor reactiona ai mei..si nu stiu cat voi mai putea sa le ascund,plus ca sunt si sarbatorile si oricat ne dorim sa le petrecem impreuna ..nu putem din aceasta cauza.Cum ar trebui sa fac sa maia tenuez confictul asta si repulsia care il simt parintii mei vis-a-vis de el si pe buna dreptate?
fantasie
Postat pe 23 Decembrie 2012 13:23
Tu esti singura care isi cunoaste cel mai bine partenerul de langa tine. Daca inima ta iti spune ca vei fi inselata din nou, atuncii lasa-l si nu-ti fie frica de viitor, va fi unul mai bun fie ca vei gasi un alt barbat sau vei ramane singura, iar daca inima ta iti spune ca tu intradevar vrei sa imbatranesti langa acest om atunci ramai cu el, incearca insa sa te gandesti la ambele variante la consecintele fiecareia si decide-te, insa aminteste-ti din momentul in care te-ai decis totul va fi ireversibil asa ca tu sti cel mai bine ce iti doresti. Sa fi fericita !
kudika_nikole
Postat pe 23 Decembrie 2012 13:30
Sunt de partea parintiilor tai.Eu in locul lor, l-as castra....chimic. Inchipuieti ca esti mama si vine un coate goale si isi bate joc de fiica ta. Cum ai reactiona ???
Intreb a zecea oara : chiar s-au terminat barbatii de pe Terra ??? Te agati cu dintii de un nimic. Ce sa zic, cine se aseamana, se aduna.
No ofense !
GHEISA_
Postat pe 23 Decembrie 2012 13:36
De la: fantasie, la data 2012-12-23 13:23:39Va multumesc tuturor.M-am gandit bine si am decis sa ne dam o sansa.Am discutat si am decis ca merita efort din partea amandurora ca sa ne meaga bine impreuna.Am ajuns la concluzia ca ne iubim si sper din suflet sa ne fie bine si el sa fie sincer cu adevarat.Imi e greu sa trec cu usurinta peste raul facut..insa in speranta binelui ce va urma sunt dispusa sa incerc.E o situatie urata..ai mei nestiind ca l-am iertat..am decis sa mai las lucrurile sa se aseze pana voi decide cum sa le zic.Ai lui stiu si prietenii nostri.Imi e teama de cum vor reactiona ai mei..si nu stiu cat voi mai putea sa le ascund,plus ca sunt si sarbatorile si oricat ne dorim sa le petrecem impreuna ..nu putem din aceasta cauza.Cum ar trebui sa fac sa maia tenuez confictul asta si repulsia care il simt parintii mei vis-a-vis de el si pe buna dreptate?



Daca te-ai respecta catusi de putin si daca ai avea cea mai mica urma de stima pentru parintii tai si familia ta ai incheia acest capitol de viata !!Sunt mama si stiu ceea ce simt parintii tai!!Nu ai ce sa atenuezi,de-abia cand vei sti ce inseamna maternitatea,ai sa iti poti crede parintii,pana atunci,,,,umileste-te in continuare!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Decembrie 2012 13:55
Am decis sa scriu in speranta de a primi sfaturi utile in a resuscita relatia noastra nu in a fi criticata atat de aspru.Daca ati iubit pana acum vreodatat si sunt sigura ca asa a fost ..ati acordat si o a doua sansa barbatului iubit.Asa cum fac eu.Nu pot spune ca e usor dar e ceea ce inima mea isi doreste.Tind sa cred ca ne iubim daca Dumnezeu ne-a readus impreuna.Ce e al tau e pus deoparte nu??
fantasie
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:38
Io nu înþeleg, vrei sfaturi, dar dacã nu-s pe placul tãu, te vaiþi cã nu vrei critici.

Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me
Rebekka_
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:46
De la: fantasie, la data 2012-12-29 11:38:14Am decis sa scriu in speranta de a primi sfaturi utile in a resuscita relatia noastra nu in a fi criticata atat de aspru.Daca ati iubit pana acum vreodatat si sunt sigura ca asa a fost ..ati acordat si o a doua sansa barbatului iubit.Asa cum fac eu.Nu pot spune ca e usor dar e ceea ce inima mea isi doreste.Tind sa cred ca ne iubim daca Dumnezeu ne-a readus impreuna.Ce e al tau e pus deoparte nu??

eu iubesc ,destul de mult desi nu cred ca as fi in stare sa trec peste infidelitate.in momentul in care m-ar insela ar insemna clar ca nu ma iubeste ,ca nu ma pretuieste deci in mod cert in relatia noastra nu exista respect pentru cel de langa tine.Sincera sa fiu cred ca as avea o repulsie fata de el,mi-ar veni in minte de fiecare data cand as fi langa el acea femeie cu care el a fost ...cu ce a fost ea mai buna decat mine?ce au facut ei in privat?cum au facut?etc....astfel de intrebar m-ar macina continuu,m-as gandi ca si ei i-a spus te iubesc ..a mangaiat-o,a sarutat-o cu acele buze cu care acum ma atinge din nou pe mine ,sincer nu as mai ramane langa el.
Uite asta a fost parerea mea,am spus ce am simtit eu...eu asta as face ....tu faci cum simti
alandalaportocala
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:47
Stiti voi ce a patit biata fata?
1-a facut avort inainte de craciun apoi s-a impacat
2-a prinso cu alta si a iesit un tam-tam cat toae zilele
3-acum vrea iar sa se impace
e jalnik din partea ei sa suporte un asfel de nemernic in vita ei!!!
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:55
De la: Titanika, la data 2012-12-29 11:55:21Stiti voi ce a patit biata fata?
1-a facut avort inainte de craciun apoi s-a impacat
2-a prinso cu alta si a iesit un tam-tam cat toae zilele
3-acum vrea iar sa se impace
e jalnik din partea ei sa suporte un asfel de nemernic in vita ei!!!

de unde sti?
alandalaportocala
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:58
De la: fantasie, la data 2012-12-29 11:38:14Am decis sa scriu in speranta de a primi sfaturi utile in a resuscita relatia noastra nu in a fi criticata atat de aspru.Daca ati iubit pana acum vreodatat si sunt sigura ca asa a fost ..ati acordat si o a doua sansa barbatului iubit.Asa cum fac eu.Nu pot spune ca e usor dar e ceea ce inima mea isi doreste.Tind sa cred ca ne iubim daca Dumnezeu ne-a readus impreuna.Ce e al tau e pus deoparte nu??


de cate ori va-ti impacat........n-ori
Il vei ierta de fiecare data,sfaturle noaste nu-s bine-venite in inima ta,fa ce vrei cu viata ta daca vrei sa te distrugi!
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:59
De la: kudika_16760, la data 2012-12-29 11:58:33
De la: Titanika, la data 2012-12-29 11:55:21Stiti voi ce a patit biata fata?
1-a facut avort inainte de craciun apoi s-a impacat
2-a prinso cu alta si a iesit un tam-tam cat toae zilele
3-acum vrea iar sa se impace
e jalnik din partea ei sa suporte un asfel de nemernic in vita ei!!!

de unde sti?


cautai pe profil topicurile-eu sant mai veche aici si am ceva pesonalitati care mi-au ramas in inima,unele dragi si altele ca ea nehotarate!!!
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 12:02
eu nu vreau sa critic si nici sa jignesc dar mama imi spunea o vorba* daca iti da o palma, vor veni si urmatoarele* si a avut dreptate! am trecut prin multe relatii si am suferit enorm. am cautat pana am gasit ce mi-a trebuit. primul meu iubit era ok pana in ziua cand am plecat de el sa-mi vizitez bunicii in provincie. ce a facut? a doua zi prietena mea cea mai buna s-a mutat cu el. eu am primit doar o scrisoare cu amanunte. al doilea m-a inselat cu mine de manca cu vecina de la cealalta scara. al treilea mi-a dat o palma o zi, doua palme doua zile si tot asa pana am ajuns la urgenta doar pt ca el era gelos din cale afara si asta fara motive intemeiate. vreau sa spun ca 80% i-am iertat si am inchis ochii si si-au cerut iertare. ce s-a intamplat? s-a repetat povestea! nu spun ca toti barbatii sunt la fel si ca poate se pot schimba si poate ca merita o a doua sansa. dar acum te intreb- daca tu l-ai fi inselat, el te-ar fi iertat? incearca sa indrepti lucrurile dar la cel mai mic semn de *scartaiala* fugi!!! nu te uita inapoi sa carbati cati c....ti pe fata pamantului si poate la altul o sa vezi calitati pe care la fostul le vedeai defecte. eu personal, nu mai am incredere in nici un barbat care insala. doar in acea care inseala bar nu stiu nevasta, sau prietena. pt aceea respect ca sunt destepti. in rest, huoooooooooo
kudika477796
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:34
scuze de greseli. am baut vreo 3 cafele si cred ca imi tremura mainile deja
kudika477796
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:36
De la: fantasie, la data 2012-12-29 11:38:14Am decis sa scriu in speranta de a primi sfaturi utile in a resuscita relatia noastra nu in a fi criticata atat de aspru.Daca ati iubit pana acum vreodatat si sunt sigura ca asa a fost ..ati acordat si o a doua sansa barbatului iubit.Asa cum fac eu.Nu pot spune ca e usor dar e ceea ce inima mea isi doreste.Tind sa cred ca ne iubim daca Dumnezeu ne-a readus impreuna.Ce e al tau e pus deoparte nu??



Nu este adevarat!!!

CE ESTE AL TAU SI NUMAI AL TAU ESTE PUS DEOPARTE!!!Sesizezi diferenta de nuanta????
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:41
Se pare ca D-zeu cand a facut femeia i-a dat o tona de naivitate. Eu as numi-o prostie in cazul asta.
Pacat ca unele femei nu se trezesc decat daca dau cu capul pana curge sange.
Kiddo_
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce te faci cand n-ai probleme? PLICTISEALA IN RELATIE! 249 De la: lexy50 1 Septembrie 2009 20:05
Cum sa fac?? 4 De la: kudika124254 27 Martie 2010 17:55
compatibilitate? 24 De la: kudika199563 3 Februarie 2011 12:49
sall 10 De la: a_ale 30 Decembrie 2008 16:12
un partener inteligent si.. MITOCAN sau "redus" si usor de MANIPULAT? 17 De la: nocturnalia 14 Mai 2009 15:41