Setari Cookie-uri

Cum sa-l uit?

Buna, imi scriu si eu povestea pe acest site,si chiar daca nu o sa primesc nici un sfat, ma ajuta sa ma mai descarc. Tocmai ce am iesit dintr-o relatie de 2 ani si jumatate, si nu stiu cum sa-l uit si sa merg mai departe. Primii doi ani toate au fost bune si frumoase, eram cea mai fericita...dar din vara lui 2012, el a inceput sa se schimbe, sa se indeparteze de mine. In septembrie m-am mutat la el( inca sta cu parintii), si pentru o perioada parea ca ne merge bine. Dar in urma mai multor discutii, la sfarsitul lui noiembrie a vrut sa ne despartim, zicea nu mai stie ce simte pentru mine, ca are nevoie de timp sa se gandeasca ce vrea. Eu am ramas in continuare la el, nu aveam unde sa ma mut. Uneori, chiar daca eram despartiti, imi zicea ca ma iubeste, ca sa-l iert pentru tot ce a gresit, ca vrea sa ne impacam...De craciun, am plecat acasa si a doua zi de Craciun am aflat ca el are pe altcineva, o tipa pe care a cunoscut-o in octombrie si erau impreuna inca de atunci. El a refuzat sa se intalneasca sau sa vb cu mine, mi-a zis numai prin sms sa-l uit, sa-mi vad de viata mea.. Tot timpul l-am rugat sa fie sincer cu mine, daca se indragosteste de altcineva sa-mi spuna, ca vorba aia, dragoste cu forta nu se poate. Nu inteleg cum s-a ajuns aici, de ce refuza sa vorbeasca cu mine, unde a disparut toata dragostea lui pentru mine si cum a putut uita asa usor totul. din intamplare, am vazut poze cum ei doi, si ii spune ca ii cea mai frumoasa din lume, exact cum imi spunea si mie candva...lucruri care ma dor enorm.
Eu l-am iubit si inca il iubesc, si stiu ca trebuie sa-mi vad de viata mea, si sa-l las sa fie fericit, dar...totul ii prea recent pentru mine....
kudika_25161
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:18
De la: kudika_25161, la data 2013-01-06 14:18:41Buna, imi scriu si eu povestea pe acest site,si chiar daca nu o sa primesc nici un sfat, ma ajuta sa ma mai descarc. Tocmai ce am iesit dintr-o relatie de 2 ani si jumatate, si nu stiu cum sa-l uit si sa merg mai departe. Primii doi ani toate au fost bune si frumoase, eram cea mai fericita...dar din vara lui 2012, el a inceput sa se schimbe, sa se indeparteze de mine. In septembrie m-am mutat la el( inca sta cu parintii), si pentru o perioada parea ca ne merge bine. Dar in urma mai multor discutii, la sfarsitul lui noiembrie a vrut sa ne despartim, zicea nu mai stie ce simte pentru mine, ca are nevoie de timp sa se gandeasca ce vrea. Eu am ramas in continuare la el, nu aveam unde sa ma mut. Uneori, chiar daca eram despartiti, imi zicea ca ma iubeste, ca sa-l iert pentru tot ce a gresit, ca vrea sa ne impacam...De craciun, am plecat acasa si a doua zi de Craciun am aflat ca el are pe altcineva, o tipa pe care a cunoscut-o in octombrie si erau impreuna inca de atunci. El a refuzat sa se intalneasca sau sa vb cu mine, mi-a zis numai prin sms sa-l uit, sa-mi vad de viata mea.. Tot timpul l-am rugat sa fie sincer cu mine, daca se indragosteste de altcineva sa-mi spuna, ca vorba aia, dragoste cu forta nu se poate. Nu inteleg cum s-a ajuns aici, de ce refuza sa vorbeasca cu mine, unde a disparut toata dragostea lui pentru mine si cum a putut uita asa usor totul. din intamplare, am vazut poze cum ei doi, si ii spune ca ii cea mai frumoasa din lume, exact cum imi spunea si mie candva...lucruri care ma dor enorm.
Eu l-am iubit si inca il iubesc, si stiu ca trebuie sa-mi vad de viata mea, si sa-l las sa fie fericit, dar...totul ii prea recent pentru mine....




Ai rabdare cu tine si vei reusi sa depasesti aceasta etapa din viata ta,nimic nu este trainic fara iubire!!!!! Next!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:27
Nu vrea sa se vada cu tine ptr ca la un barbat o minciuna descoperita e un motiv foarte mare de fuga ! In general barbatul crede ca poate jongla , ascunde , pacali , cand este descoprit ....dispare doar ptr a nu recunoaste!
Toti avem metode singulare prin care trecem peste dezamagiri , incearca sa o gasesti pe a ta si nu mai cauta raspunsuri , crede-ma chiar daca le primesti nu vor schimba nimic si nu iti vor satisface cu nimic curiozitatea ! Aceste raspunsuri cautate cu atata disperare sunt de cele mai multe ori doar scuze de a continua sa incerci sa iei legaura cu persoana respectiva si odata aflate nu fac decat sa rupa si acest pod fragil si sa te faca sa te simti si mai rau !
yuiy_09
Postat pe 29 Ianuarie 2013 11:11
viata merge inainte cu sau fara tine timpul trece...

stiu cum este , doare , sutura , si trece

ideea ca sa mergi mai departe asa cum a facut si el , este sa iti gasesti si tu pe altcineva , spui ca dragoste cu sila nu se poate , atunci rupe-te si mergi inainte...poate NEXT e mai bun ...sau mai rau...niciodata nu vei sti , in dragoste este ca la loterie , poate fi castigator..sau nu, dar atata vreme cat nu risti , nu sti ce castigi sau ce pierzi...
yneedlove
Postat pe 29 Ianuarie 2013 15:41
De la: yneedlove, la data 2013-01-29 15:41:05viata merge inainte cu sau fara tine timpul trece...

stiu cum este , doare , sutura , si trece

ideea ca sa mergi mai departe asa cum a facut si el , este sa iti gasesti si tu pe altcineva , spui ca dragoste cu sila nu se poate , atunci rupe-te si mergi inainte...poate NEXT e mai bun ...sau mai rau...niciodata nu vei sti , in dragoste este ca la loterie , poate fi castigator..sau nu, dar atata vreme cat nu risti , nu sti ce castigi sau ce pierzi...


Parca suna mai bine ce spui aici!
Thais13
Postat pe 29 Ianuarie 2013 16:31
De la: kudika_25161, la data 2013-01-06 14:18:41Buna, imi scriu si eu povestea pe acest site,si chiar daca nu o sa primesc nici un sfat, ma ajuta sa ma mai descarc. Tocmai ce am iesit dintr-o relatie de 2 ani si jumatate, si nu stiu cum sa-l uit si sa merg mai departe. Primii doi ani toate au fost bune si frumoase, eram cea mai fericita...dar din vara lui 2012, el a inceput sa se schimbe, sa se indeparteze de mine. In septembrie m-am mutat la el( inca sta cu parintii), si pentru o perioada parea ca ne merge bine. Dar in urma mai multor discutii, la sfarsitul lui noiembrie a vrut sa ne despartim, zicea nu mai stie ce simte pentru mine, ca are nevoie de timp sa se gandeasca ce vrea. Eu am ramas in continuare la el, nu aveam unde sa ma mut. Uneori, chiar daca eram despartiti, imi zicea ca ma iubeste, ca sa-l iert pentru tot ce a gresit, ca vrea sa ne impacam...De craciun, am plecat acasa si a doua zi de Craciun am aflat ca el are pe altcineva, o tipa pe care a cunoscut-o in octombrie si erau impreuna inca de atunci. El a refuzat sa se intalneasca sau sa vb cu mine, mi-a zis numai prin sms sa-l uit, sa-mi vad de viata mea.. Tot timpul l-am rugat sa fie sincer cu mine, daca se indragosteste de altcineva sa-mi spuna, ca vorba aia, dragoste cu forta nu se poate. Nu inteleg cum s-a ajuns aici, de ce refuza sa vorbeasca cu mine, unde a disparut toata dragostea lui pentru mine si cum a putut uita asa usor totul. din intamplare, am vazut poze cum ei doi, si ii spune ca ii cea mai frumoasa din lume, exact cum imi spunea si mie candva...lucruri care ma dor enorm.
Eu l-am iubit si inca il iubesc, si stiu ca trebuie sa-mi vad de viata mea, si sa-l las sa fie fericit, dar...totul ii prea recent pentru mine....


cum lai cunoscut lafel il si uiti scumpa
bleyd_nyght
Postat pe 30 Ianuarie 2013 14:34
De la: kudika_25161, la data 2013-01-06 14:18:41Buna, imi scriu si eu povestea pe acest site,si chiar daca nu o sa primesc nici un sfat, ma ajuta sa ma mai descarc. Tocmai ce am iesit dintr-o relatie de 2 ani si jumatate, si nu stiu cum sa-l uit si sa merg mai departe. Primii doi ani toate au fost bune si frumoase, eram cea mai fericita...dar din vara lui 2012, el a inceput sa se schimbe, sa se indeparteze de mine. In septembrie m-am mutat la el( inca sta cu parintii), si pentru o perioada parea ca ne merge bine. Dar in urma mai multor discutii, la sfarsitul lui noiembrie a vrut sa ne despartim, zicea nu mai stie ce simte pentru mine, ca are nevoie de timp sa se gandeasca ce vrea. Eu am ramas in continuare la el, nu aveam unde sa ma mut. Uneori, chiar daca eram despartiti, imi zicea ca ma iubeste, ca sa-l iert pentru tot ce a gresit, ca vrea sa ne impacam...De craciun, am plecat acasa si a doua zi de Craciun am aflat ca el are pe altcineva, o tipa pe care a cunoscut-o in octombrie si erau impreuna inca de atunci. El a refuzat sa se intalneasca sau sa vb cu mine, mi-a zis numai prin sms sa-l uit, sa-mi vad de viata mea.. Tot timpul l-am rugat sa fie sincer cu mine, daca se indragosteste de altcineva sa-mi spuna, ca vorba aia, dragoste cu forta nu se poate. Nu inteleg cum s-a ajuns aici, de ce refuza sa vorbeasca cu mine, unde a disparut toata dragostea lui pentru mine si cum a putut uita asa usor totul. din intamplare, am vazut poze cum ei doi, si ii spune ca ii cea mai frumoasa din lume, exact cum imi spunea si mie candva...lucruri care ma dor enorm.
Eu l-am iubit si inca il iubesc, si stiu ca trebuie sa-mi vad de viata mea, si sa-l las sa fie fericit, dar...totul ii prea recent pentru mine....


De ce sa suferi dupa un tip care nu a dat, in cele din urma, nici macar doua parale pe sufletul tau? Ti se pare ok fata de tine insati sa plangi dupa el? Eu zic ca nu, mai ramane ca si tu sa realizezi lucrul asta.
Viorica_Franziska
Postat pe 30 Ianuarie 2013 14:38
De la: Thais13, la data 2013-01-29 16:31:22
De la: yneedlove, la data 2013-01-29 15:41:05viata merge inainte cu sau fara tine timpul trece...

stiu cum este , doare , sutura , si trece

ideea ca sa mergi mai departe asa cum a facut si el , este sa iti gasesti si tu pe altcineva , spui ca dragoste cu sila nu se poate , atunci rupe-te si mergi inainte...poate NEXT e mai bun ...sau mai rau...niciodata nu vei sti , in dragoste este ca la loterie , poate fi castigator..sau nu, dar atata vreme cat nu risti , nu sti ce castigi sau ce pierzi...


Parca suna mai bine ce spui aici!



ma urmaresti ???
yneedlove
Postat pe 31 Ianuarie 2013 16:57
De la: kudika_22127, la data 2013-01-30 14:38:32
De la: kudika_25161, la data 2013-01-06 14:18:41Buna, imi scriu si eu povestea pe acest site,si chiar daca nu o sa primesc nici un sfat, ma ajuta sa ma mai descarc. Tocmai ce am iesit dintr-o relatie de 2 ani si jumatate, si nu stiu cum sa-l uit si sa merg mai departe. Primii doi ani toate au fost bune si frumoase, eram cea mai fericita...dar din vara lui 2012, el a inceput sa se schimbe, sa se indeparteze de mine. In septembrie m-am mutat la el( inca sta cu parintii), si pentru o perioada parea ca ne merge bine. Dar in urma mai multor discutii, la sfarsitul lui noiembrie a vrut sa ne despartim, zicea nu mai stie ce simte pentru mine, ca are nevoie de timp sa se gandeasca ce vrea. Eu am ramas in continuare la el, nu aveam unde sa ma mut. Uneori, chiar daca eram despartiti, imi zicea ca ma iubeste, ca sa-l iert pentru tot ce a gresit, ca vrea sa ne impacam...De craciun, am plecat acasa si a doua zi de Craciun am aflat ca el are pe altcineva, o tipa pe care a cunoscut-o in octombrie si erau impreuna inca de atunci. El a refuzat sa se intalneasca sau sa vb cu mine, mi-a zis numai prin sms sa-l uit, sa-mi vad de viata mea.. Tot timpul l-am rugat sa fie sincer cu mine, daca se indragosteste de altcineva sa-mi spuna, ca vorba aia, dragoste cu forta nu se poate. Nu inteleg cum s-a ajuns aici, de ce refuza sa vorbeasca cu mine, unde a disparut toata dragostea lui pentru mine si cum a putut uita asa usor totul. din intamplare, am vazut poze cum ei doi, si ii spune ca ii cea mai frumoasa din lume, exact cum imi spunea si mie candva...lucruri care ma dor enorm.
Eu l-am iubit si inca il iubesc, si stiu ca trebuie sa-mi vad de viata mea, si sa-l las sa fie fericit, dar...totul ii prea recent pentru mine....


De ce sa suferi dupa un tip care nu a dat, in cele din urma, nici macar doua parale pe sufletul tau? Ti se pare ok fata de tine insati sa plangi dupa el? Eu zic ca nu, mai ramane ca si tu sa realizezi lucrul asta.



asa cum spune si colega de suferinta.....nu are rost sa oferi mai mult decat primesti , eu unu prefer sa imi calc singur sentimentele in picioare si sa ma fac sa sufar singur pana la epuizare , decat sa mai lasa vreo tipa vreodata sa ma calce in picioare ca pe un presh....am patit asta de multe ori...dar ultima lectie mi-a intrat la cap : If you've been hiding from love
I can understand where you're coming from , If you've suffered enough
I can understand what you're thinking of , I've been running like you
Now you understand why I'm running scared , I've been searching for truth
And I haven't been getting anywhere
No I haven't been getting anywhere , si acum ideea in sine dupa care ma ghidez este :

No hidden catch
No strïngs attached
Just free love !!!

versurile nu imi apartin dar le pot accepta ca fiind ale mele...
yneedlove
Postat pe 31 Ianuarie 2013 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
minciuni 220 De la: kudika041200 1 Iunie 2011 11:44
In sfarsit am pus capat unei casatorii de calvar 16 De la: kudika098645 7 Martie 2010 20:22
cum sa dau 5 kg jos ?cum sa slabesc,,,?, 5 De la: kudika198172 26 Iulie 2010 10:27
hello again... 10 De la: _dulcik_ 15 Aprilie 2009 22:54
e cva gresit in asta??? 35 De la: pisy_dulshe16 24 Noiembrie 2009 21:51