Setari Cookie-uri

Cum sa il uit????

Am o mare problema, fetelor!!!
Am aproape 18 ani, el are 19 si ceva. Fiecare dintre noi ne-am inceput viata sexuala impreuna.
Aveam o relatie de aproape 2 ani si jumatate, care in ultima perioada mergea si nu mergea. Aflam ca imi ascunde lucruri, ca ma minte, si apoi nu recunostea.
In noaptea de revelion, mi-a zis ca se duce la restaurant cu parintii lui. Asa a si fost. Doar ca a avut si o escapada de 2 ore (asa zice el) il alta parte, la niste colegi cu mai multe fete necunoscute amandourora, cu care s-a pozat si ulterior am aflat de pe facebook pe 4 ianuarie. Nu ne-am vazut 2 zile. Ne vorbeam la telefon, dar mereu ne certam.In a 3a zi...am hotarat sa ne vedem. Am iesit afara, ne-am plimbat, m-a luat de mana, in semn de impacare, ne-am sarutat si..evident am facut si dragoste...

Seara, i-am zis sa isi puna pe facebook din SINGUR, cum avea in ultimele zile, INTR-O RELATIE. A pus E COMPLICAT, lucru care m-a enervat enorm. Ne-am certat, mi-a zis ca el nu a mai facut nimic, ca sunt obsedata de facebook si ca sunt geloasa. RECUNOSC: sunt geloasa, dar pentru ca el ma face asa si pt ca nu face nimic sa imi demonstreze contrariul. A inchis telefonul, pana a doua zi dimineata. In timpul ala m-am hotarat sa ii dau un mesaj: sa ne despartim, pentru ca nu ne mai respecta, nu ne mai iubim(desi eu il iubesc f mult si sper si cred ca si el tine/tinea la mine) si ca ma minte foarte tare. De atunci nu am vb cu el. ieri nu am vb cu el deloc. Azi....am iesit in oras cu prietenele...si am mers pe langa blocul lui..la alimentara..el o lasase pe mama lui sa coboare din masina si apoi a plecat imediat..i-am zis mamei lui ca am avut treaba si ca am fost plecata, asa spunandu-i si el.
M-a sunat: m-a intrebat: ,,'tu erai acolo la alimentara?"DA! ,,bine, spunei lu mama ca ai avut treaba si ca ai fost plecata" BINE PA!

apoi l-am sunat si i-am zis ce ii spusesem mamei lui, iar singurul raspuns a fost: BINE HAI PA!


imi e foarte dor de el, dar vreau sa vina si el la mine, sa ma caute, pentru ca il ultima perioada m-a luat de fraiera pt ca a vazut cat tin la el si cat plang dupa el. Acum nu ne mai avem la prieteni pe facebook. El m-a sters.Are activitate, se imprieteneste cu fete, probabil da likeuri. iar el stie ca asta ma scoate din minti..

Ce sa fac?..
madda1915
Postat pe 8 Ianuarie 2013 22:50
calmeaza-te! si gandeste la rece.
scoate capul pe geam pentru inspiratie
muza_ta
Postat pe 9 Ianuarie 2013 00:36
De la: madda1915, la data 2013-01-08 22:50:07Am o mare problema, fetelor!!!
Am aproape 18 ani, el are 19 si ceva. Fiecare dintre noi ne-am inceput viata sexuala impreuna.
Aveam o relatie de aproape 2 ani si jumatate, care in ultima perioada mergea si nu mergea. Aflam ca imi ascunde lucruri, ca ma minte, si apoi nu recunostea.
In noaptea de revelion, mi-a zis ca se duce la restaurant cu parintii lui. Asa a si fost. Doar ca a avut si o escapada de 2 ore (asa zice el) il alta parte, la niste colegi cu mai multe fete necunoscute amandourora, cu care s-a pozat si ulterior am aflat de pe facebook pe 4 ianuarie. Nu ne-am vazut 2 zile. Ne vorbeam la telefon, dar mereu ne certam.In a 3a zi...am hotarat sa ne vedem. Am iesit afara, ne-am plimbat, m-a luat de mana, in semn de impacare, ne-am sarutat si..evident am facut si dragoste...

Seara, i-am zis sa isi puna pe facebook din SINGUR, cum avea in ultimele zile, INTR-O RELATIE. A pus E COMPLICAT, lucru care m-a enervat enorm. Ne-am certat, mi-a zis ca el nu a mai facut nimic, ca sunt obsedata de facebook si ca sunt geloasa. RECUNOSC: sunt geloasa, dar pentru ca el ma face asa si pt ca nu face nimic sa imi demonstreze contrariul. A inchis telefonul, pana a doua zi dimineata. In timpul ala m-am hotarat sa ii dau un mesaj: sa ne despartim, pentru ca nu ne mai respecta, nu ne mai iubim(desi eu il iubesc f mult si sper si cred ca si el tine/tinea la mine) si ca ma minte foarte tare. De atunci nu am vb cu el. ieri nu am vb cu el deloc. Azi....am iesit in oras cu prietenele...si am mers pe langa blocul lui..la alimentara..el o lasase pe mama lui sa coboare din masina si apoi a plecat imediat..i-am zis mamei lui ca am avut treaba si ca am fost plecata, asa spunandu-i si el.
M-a sunat: m-a intrebat: ,,'tu erai acolo la alimentara?"DA! ,,bine, spunei lu mama ca ai avut treaba si ca ai fost plecata" BINE PA!

apoi l-am sunat si i-am zis ce ii spusesem mamei lui, iar singurul raspuns a fost: BINE HAI PA!


imi e foarte dor de el, dar vreau sa vina si el la mine, sa ma caute, pentru ca il ultima perioada m-a luat de fraiera pt ca a vazut cat tin la el si cat plang dupa el. Acum nu ne mai avem la prieteni pe facebook. El m-a sters.Are activitate, se imprieteneste cu fete, probabil da likeuri. iar el stie ca asta ma scoate din minti..

Ce sa fac?..




NEXT!La fel i-as spune fiicei mele,care are varsta apropiata de a ta!!!

Draga mea,alegerea ,intre a fi bunul de larg consum al tanarului respectiv si a fi stapana pe tine,iti apartine in totalitate!!!Esti o adolescenta ,la inceput de viata,inca nu ai discernamant asupra relatiei de iubire,mai ai multe de invatat si asumat,deci priveste totul ca pe acumulare de experienta si nimic mai mult!!Ti-ai inceput viata sexuala,a fost optiunea ta,dar nu trebuie sa ramai cramponata in ceva,care nu te satisface in totalitate!!Baieti au fost si vor fi inca!!!!Il iubesti,nimic mai frumos,la aceasta varsta ,,totul este pardalnic si nemaipomenit,dar iti garantez ca si peste cativa ani va fi la fel,dar de o alta intensitate!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Ianuarie 2013 07:19
De la: madda1915, la data 2013-01-08 22:50:07Am o mare problema, fetelor!!!
Am aproape 18 ani, el are 19 si ceva. Fiecare dintre noi ne-am inceput viata sexuala impreuna.
Aveam o relatie de aproape 2 ani si jumatate, care in ultima perioada mergea si nu mergea. Aflam ca imi ascunde lucruri, ca ma minte, si apoi nu recunostea.
In noaptea de revelion, mi-a zis ca se duce la restaurant cu parintii lui. Asa a si fost. Doar ca a avut si o escapada de 2 ore (asa zice el) il alta parte, la niste colegi cu mai multe fete necunoscute amandourora, cu care s-a pozat si ulterior am aflat de pe facebook pe 4 ianuarie. Nu ne-am vazut 2 zile. Ne vorbeam la telefon, dar mereu ne certam.In a 3a zi...am hotarat sa ne vedem. Am iesit afara, ne-am plimbat, m-a luat de mana, in semn de impacare, ne-am sarutat si..evident am facut si dragoste...

Seara, i-am zis sa isi puna pe facebook din SINGUR, cum avea in ultimele zile, INTR-O RELATIE. A pus E COMPLICAT, lucru care m-a enervat enorm. Ne-am certat, mi-a zis ca el nu a mai facut nimic, ca sunt obsedata de facebook si ca sunt geloasa. RECUNOSC: sunt geloasa, dar pentru ca el ma face asa si pt ca nu face nimic sa imi demonstreze contrariul. A inchis telefonul, pana a doua zi dimineata. In timpul ala m-am hotarat sa ii dau un mesaj: sa ne despartim, pentru ca nu ne mai respecta, nu ne mai iubim(desi eu il iubesc f mult si sper si cred ca si el tine/tinea la mine) si ca ma minte foarte tare. De atunci nu am vb cu el. ieri nu am vb cu el deloc. Azi....am iesit in oras cu prietenele...si am mers pe langa blocul lui..la alimentara..el o lasase pe mama lui sa coboare din masina si apoi a plecat imediat..i-am zis mamei lui ca am avut treaba si ca am fost plecata, asa spunandu-i si el.
M-a sunat: m-a intrebat: ,,'tu erai acolo la alimentara?"DA! ,,bine, spunei lu mama ca ai avut treaba si ca ai fost plecata" BINE PA!

apoi l-am sunat si i-am zis ce ii spusesem mamei lui, iar singurul raspuns a fost: BINE HAI PA!


imi e foarte dor de el, dar vreau sa vina si el la mine, sa ma caute, pentru ca il ultima perioada m-a luat de fraiera pt ca a vazut cat tin la el si cat plang dupa el. Acum nu ne mai avem la prieteni pe facebook. El m-a sters.Are activitate, se imprieteneste cu fete, probabil da likeuri. iar el stie ca asta ma scoate din minti..

Ce sa fac?..


Te minte, flirteaza cu alte fete, lucrurile ar trebui sa-ti fie destul de clare...

Incearca sa rupi orice legatura cu el, incearca sa-ti vezi de viata ta, chiar daca ti-e greu. La inceput vei mai plange si vei mai suferi dupa el, insa, in timp, vei invata sa-l dai uitarii.

Nu are rost sa te cramponezi de un om care nu te mai vrea in viata lui.
Viorica_Franziska
Postat pe 9 Ianuarie 2013 13:10
cauta-ti altul si asa vei uita de el
alandalaportocala
Postat pe 9 Ianuarie 2013 13:20
Multumesc din suflet pentru sfaturi si ca imi cititi mesajele. Azi s-au intamplat cateva evenimente cu privire la relatia mea.

Aseara, am dormit cu mama. Suparata, nervoasa din cauza prietenului meu, am inceput sa plang. Mi-a zis sa termin, ca daca ar fi vrut sa vorbeasca cu mine pana acum, m-ar fi sunat. De asemenea mi-a zis sa ma consolez cu gandul ca nu ma va suna. Dupa cateva minute de jelire...am adormit. Am visat ca ma sunase, iar cand m-am trezit, eram foarte dezamagita stiind ca in general se intampla totul invers. M-am uitat la telefon, l-am lasat jos, iar in secunda 2 m-a sunat. Nu va pot descrie ce satisfactie mare am simtit ca de data asta nu m-am dus tot eu sa il caut. I-am raspuns. Mi-a zis ca mama lui ma cheama sa o ajut la prajitura si ca aceasta i-ar fi spus ca daca nu ma duc, inseamna ca ne-am certat. L-am intrebat: ,,DE CE NU I-AI ZIS CA NE-AM CERTAT?'' EL: ,,NU I-AM SPUS, NU VREAU SA II SPUN'' EU: ,,NU STIU DACA VIN, TE SUN EU MAI INCOLO''. M-am dus la bucatarie unde am vorbit cu mami. Am intat plangand si i-am zis M-A SUANT! ..ii dadusera si ei lacrimile in ciuda faptului ca il injurase in ultimele zile intruna. Mi-a zis sa ma duc si daca pot printre randuri sa ii spun mamei lui ca am fost suparati.
Trecand direct la subiect, AM AJUNS LA EL ACASA. :) I-am zis ,,BUNA ALEX! (razand si crezand ca e cu mama lui acasa)'' cand...de fapt..ERA SINGUR!!! NU MA ASTEPTAM SUB NICIO FORMA..am inceput sa rad si sa ii zic ca nu ma asteptam sa ma pacaleasca...

Ne-am uitat la un film, m-a pupat pe frunte...am stat putin..si apoi l-am sarutat eu. Asta a fost modalitatea lui de a-mi spune ca ii pare rau. Chiar daca nu a spus-o cu gura. Stiu ca este foarte orgolios (este scorpion, ca si tatal meu. Chiar de dimineata mama imi zicea ca scorpionii sunt foarte orgoliosi si ca odata ea nu a vorbit cu tati o luna de zile, pana cand tot ea s-a dus la el sa il intrebe de vorba).

Ceea ce ma framanta este: OARE IAR AM LUAT O DECIZIE PENTRU PREZENT? SA IMI FIE DOAR ACUM BINE? OARE O SA AFLU SI PESTE CEVA TIMP CA IAR MA MINTE? SI TOTUSI...E ATAT DE GRAV CA VORBESTE CU O ALTA FATA..SI NU NEAPARAT LA MODUL DE O EVENTUALA IUBITA? SAU...E ATAT DE GRAV CA II APRECIAZA O FOTOGRAFIE PE FACEBOOK (VA SPUN SINCER CA PT MINE FB A AJUNS O OBSESIE, IAR EL IMI REPROSEAZA INTRUNA ASTA)...SAU CA NU AVEM IN MOMENTUL DE FATA SITUATIA AMOROASA DE ACOLO ,,INTR-O RELATIE CU...'' AM STERS ORICE DETALIU DESPRE RELATIE, SI O SA IMI SCHIMB SI EU DOAR DACA EL SIMTE ASTA, FARA A-L PRESA. VREAU SA IL LAS MAI LIBER, MAI ALES CA ANUL ACEASTA ARE BACUL...INAS LA ANU` O PLECE LA FACULTATE LA BUCURESTI, IAR EU...O SA RAMAN AICI...:)....SI IAR MA TEM CA AM LUAT DECIZIA ASTA PENTRU MOMENT.

MULTUMESC FRUMOS!
madda1915
Postat pe 9 Ianuarie 2013 21:51
Multumesc pentru sfat! asta fac de multe ori! :*
madda1915
Postat pe 9 Ianuarie 2013 21:52
Eºti tânãrã, ai toatã viaþa înainte. Poate nu a fost ceva întâmplãtor. Poate era momentul sa iei o pauzã, sã înveþi cât poþi de mult, sã-þi faci un viitor.Sigur cã fãrã dragoste nu se poate, o vei întâlni, fii fãrã grijã.
Titita4
Postat pe 9 Ianuarie 2013 22:56
Eºti tânãrã, ai toatã viaþa înainte. Poate nu a fost ceva întâmplãtor. Poate era momentul sa iei o pauzã, sã înveþi cât poþi de mult, sã-þi faci un viitor.Sigur cã fãrã dragoste nu se poate, o vei întâlni, fii fãrã grijã.
Titita4
Postat pe 9 Ianuarie 2013 22:56
Poate asa este..oricum in ultima perioada mi-am dat seama ca si eu am gresit foarte mult in relatia asta...si chiar daca as vrea acum sa mai repar ceva..nu se mai poate..Intr-un fel simt ca se intoarce roata....inainte eu eram cea orgolioasa, cea rea, cea autoritara, cea care a incercat sa il faca pe celalalt gelos, cea care a jignit prima (lucru de care imi pare f rau).....si acum..vreau sa imi stapanesc gelozia asta...ce as putea sa fac?
madda1915
Postat pe 9 Ianuarie 2013 23:06
De la: madda1915, la data 2013-01-08 22:50:07Am o mare problema, fetelor!!!
Am aproape 18 ani, el are 19 si ceva. Fiecare dintre noi ne-am inceput viata sexuala impreuna.
Aveam o relatie de aproape 2 ani si jumatate, care in ultima perioada mergea si nu mergea. Aflam ca imi ascunde lucruri, ca ma minte, si apoi nu recunostea.
In noaptea de revelion, mi-a zis ca se duce la restaurant cu parintii lui. Asa a si fost. Doar ca a avut si o escapada de 2 ore (asa zice el) il alta parte, la niste colegi cu mai multe fete necunoscute amandourora, cu care s-a pozat si ulterior am aflat de pe facebook pe 4 ianuarie. Nu ne-am vazut 2 zile. Ne vorbeam la telefon, dar mereu ne certam.In a 3a zi...am hotarat sa ne vedem. Am iesit afara, ne-am plimbat, m-a luat de mana, in semn de impacare, ne-am sarutat si..evident am facut si dragoste...

Seara, i-am zis sa isi puna pe facebook din SINGUR, cum avea in ultimele zile, INTR-O RELATIE. A pus E COMPLICAT, lucru care m-a enervat enorm. Ne-am certat, mi-a zis ca el nu a mai facut nimic, ca sunt obsedata de facebook si ca sunt geloasa. RECUNOSC: sunt geloasa, dar pentru ca el ma face asa si pt ca nu face nimic sa imi demonstreze contrariul. A inchis telefonul, pana a doua zi dimineata. In timpul ala m-am hotarat sa ii dau un mesaj: sa ne despartim, pentru ca nu ne mai respecta, nu ne mai iubim(desi eu il iubesc f mult si sper si cred ca si el tine/tinea la mine) si ca ma minte foarte tare. De atunci nu am vb cu el. ieri nu am vb cu el deloc. Azi....am iesit in oras cu prietenele...si am mers pe langa blocul lui..la alimentara..el o lasase pe mama lui sa coboare din masina si apoi a plecat imediat..i-am zis mamei lui ca am avut treaba si ca am fost plecata, asa spunandu-i si el.
M-a sunat: m-a intrebat: ,,'tu erai acolo la alimentara?"DA! ,,bine, spunei lu mama ca ai avut treaba si ca ai fost plecata" BINE PA!

apoi l-am sunat si i-am zis ce ii spusesem mamei lui, iar singurul raspuns a fost: BINE HAI PA!


imi e foarte dor de el, dar vreau sa vina si el la mine, sa ma caute, pentru ca il ultima perioada m-a luat de fraiera pt ca a vazut cat tin la el si cat plang dupa el. Acum nu ne mai avem la prieteni pe facebook. El m-a sters.Are activitate, se imprieteneste cu fete, probabil da likeuri. iar el stie ca asta ma scoate din minti..

Ce sa fac?..
suna-l...sau trimite-i un SMS...si spune-i sa vina sa te fu*te...ca te mananca
EXCELENTUL
Postat pe 10 Ianuarie 2013 05:44
De la: madda1915, la data 2013-01-09 23:06:30Poate asa este..oricum in ultima perioada mi-am dat seama ca si eu am gresit foarte mult in relatia asta...si chiar daca as vrea acum sa mai repar ceva..nu se mai poate..Intr-un fel simt ca se intoarce roata....inainte eu eram cea orgolioasa, cea rea, cea autoritara, cea care a incercat sa il faca pe celalalt gelos, cea care a jignit prima (lucru de care imi pare f rau).....si acum..vreau sa imi stapanesc gelozia asta...ce as putea sa fac?



Sa incerci sa nu mai fii copil!!!!Poti???Roag-o pe mama ta sa te ajute in acest sens!!Incearca sa nu te mai lasi pacalita de flacaiandrul tau!!!Gelozia este normala numai intre anumite limite,stapaneste-te!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Ianuarie 2013 07:37
De la: madda1915, la data 2013-01-09 23:06:30Poate asa este..oricum in ultima perioada mi-am dat seama ca si eu am gresit foarte mult in relatia asta...si chiar daca as vrea acum sa mai repar ceva..nu se mai poate..Intr-un fel simt ca se intoarce roata....inainte eu eram cea orgolioasa, cea rea, cea autoritara, cea care a incercat sa il faca pe celalalt gelos, cea care a jignit prima (lucru de care imi pare f rau).....si acum..vreau sa imi stapanesc gelozia asta...ce as putea sa fac?


Cand o relatie se destrama, ambii parteneri poarta o vina. Parerea mea este sa nu mai repeti greselile pe care le-ai facut in relatie aceasta in relatia ta viitoare.

Iar despre baiatul dupa care suferi atat, mi-e greu sa cred ca se va reintoarce la tine. Si sa presupunem ca el s-ar reintoarce, relatia voastra nu va mai fi ceea ce a fost.

In ceea ce priveste gelozia, trebuie sa-ti imbunatatesti parerea ta despre tine, trebuie sa inveti sa nu mai incerci sa controlezi totul. Practic e imposibil sa poti controla orice persoana, orice situatie. Incearca sa fii mai putin inchistata si dominanta, iar atunci vei invata sa scapi de gelozia asta bolnavicioasa, determinata de firea ta dominanta si dornica de control.
Viorica_Franziska
Postat pe 10 Ianuarie 2013 12:11
De la: kudika_15804, la data 2013-01-10 07:37:27
De la: madda1915, la data 2013-01-09 23:06:30Poate asa este..oricum in ultima perioada mi-am dat seama ca si eu am gresit foarte mult in relatia asta...si chiar daca as vrea acum sa mai repar ceva..nu se mai poate..Intr-un fel simt ca se intoarce roata....inainte eu eram cea orgolioasa, cea rea, cea autoritara, cea care a incercat sa il faca pe celalalt gelos, cea care a jignit prima (lucru de care imi pare f rau).....si acum..vreau sa imi stapanesc gelozia asta...ce as putea sa fac?



Sa incerci sa nu mai fii copil!!!!Poti???Roag-o pe mama ta sa te ajute in acest sens!!Incearca sa nu te mai lasi pacalita de flacaiandrul tau!!!Gelozia este normala numai intre anumite limite,stapaneste-te!!!!


Incearca si tu sa-i tratezi pe ceilalti ca pe egalii tai, iar atunci nu o sa mai vezi pe cei din jur doar niste copii!

Si acum vino sa ma faci cu ou si cu otet, pentru ca am curajul sa te contrazic. Acuza-ma de comportament abuziv, pentru ca-mi exprim parerile.
Viorica_Franziska
Postat pe 10 Ianuarie 2013 12:13
*nu o sa mai vezi in cei din jur
Viorica_Franziska
Postat pe 10 Ianuarie 2013 12:14
De fapt nu am sa te contrazic cu nimic...
Parerea mea e ca gelozia se naste odata cu lipsa de incredere si frica de a nu fi parasit de celalalt. Inainte nu eram geloasa pe el, pentru ca aveam incredere ,,oarba'' in acesta, lucru pe care i l-am recunoscut si lui la vremea respectiva, tocmai pentru a nu mai fi el gelos pe mine.
Incerc pe cat posibilul sa nu mai creez o noua cearta din cauza geloziei mele, sa il las pe el sa i se faca dor de mine...asta daca are sentimente pentru mine cum am si eu pt el. Timpul le va decide pe toate.
madda1915
Postat pe 10 Ianuarie 2013 14:40
Aseara imi trimitea o poza de pe facebook. Spunea asa:

,,Mi-ar fi dor de ea daca nu m-ar suna intruna si daca nu m-ar intreba nimic cand as veni tarziu de la munca. As iubi-o pentru ca nu-si barfeste prietenele, pentru ca nu-mi uraste prietenii, pentru ca nu tipa la nimeni si, mai ales pentru ca ii stralucresc ochii de fiecare data cand ma vede si pentru ca inchide ochii cand o sarut. Mi-ar fi nespus de draga cand m-ar adormi mangaindu-ma pe spate, cu degetele si sarutarile cuminti. Mi-ar fi greu sa ma uit dua alte femei cand iubita mea sta picior peste picior cu atata gratie si cand orice rochie simpla pe care o imbraca trezeste dorinta oricarui barbat de a i-o da jos. As adora-o pentru libertatea de care ne-am bucura impreuna si pt ca nu mi-ar spune niciodata ca-i obostita atunci cand as vrea sa fac dragoste sau sex cu ea. M-as topi dupa ea daca le-ar zambi fostelor mele amoruri si daca nu m-ar intreba nimic dupa aceea. Femeia care mi-ar pune in pericol burlacia ar trb sa imi accepte toanele, ciudateniile, simplitatea in anumite privinte si sa stie pe de rost ca barbatii si femeile nu iubesc la fel. Daca nu mi-ar cere nimic, i-as da tot ce nici eu nici eu n-am crezut ca sunt in stare...Daca in sufletul ei ar fi cel mai frumos, n-as pleca niciodata de acolo''..



toate bune si frumoase, dar aici se pomeneste doar de femeia perfecta pentru ei. Oare ei nu au deloc indatoriri? Noi trebuie sa fim mereu pe placul lor, la dispozitia lor.
madda1915
Postat pe 10 Ianuarie 2013 14:57
taci si inghite taratura pardon , da , noi nu avem indatoriri
Cotoiu_ucigas
Postat pe 10 Ianuarie 2013 15:03
De la: madda1915, la data 2013-01-10 14:57:08Aseara imi trimitea o poza de pe facebook. Spunea asa:

,,Mi-ar fi dor de ea daca nu m-ar suna intruna si daca nu m-ar intreba nimic cand as veni tarziu de la munca. As iubi-o pentru ca nu-si barfeste prietenele, pentru ca nu-mi uraste prietenii, pentru ca nu tipa la nimeni si, mai ales pentru ca ii stralucresc ochii de fiecare data cand ma vede si pentru ca inchide ochii cand o sarut. Mi-ar fi nespus de draga cand m-ar adormi mangaindu-ma pe spate, cu degetele si sarutarile cuminti. Mi-ar fi greu sa ma uit dua alte femei cand iubita mea sta picior peste picior cu atata gratie si cand orice rochie simpla pe care o imbraca trezeste dorinta oricarui barbat de a i-o da jos. As adora-o pentru libertatea de care ne-am bucura impreuna si pt ca nu mi-ar spune niciodata ca-i obostita atunci cand as vrea sa fac dragoste sau sex cu ea. M-as topi dupa ea daca le-ar zambi fostelor mele amoruri si daca nu m-ar intreba nimic dupa aceea. Femeia care mi-ar pune in pericol burlacia ar trb sa imi accepte toanele, ciudateniile, simplitatea in anumite privinte si sa stie pe de rost ca barbatii si femeile nu iubesc la fel. Daca nu mi-ar cere nimic, i-as da tot ce nici eu nici eu n-am crezut ca sunt in stare...Daca in sufletul ei ar fi cel mai frumos, n-as pleca niciodata de acolo''..



toate bune si frumoase, dar aici se pomeneste doar de femeia perfecta pentru ei. Oare ei nu au deloc indatoriri? Noi trebuie sa fim mereu pe placul lor, la dispozitia lor.


Cel care a scris e unul, nu? Nu sunt toti.
Ar fi bine sa corectezi.
Kiddo_
Postat pe 10 Ianuarie 2013 15:07
De la: madda1915, la data 2013-01-10 14:57:08Aseara imi trimitea o poza de pe facebook. Spunea asa:

,,
toate bune si frumoase, dar aici se pomeneste doar de femeia perfecta pentru ei. Oare ei nu au deloc indatoriri? Noi trebuie sa fim mereu pe placul lor, la dispozitia lor.



Toti avem drepturi si obligatii,dar nu toti le respecta,valabil pentru ambele sexe,sa nu fim ipocriti!!!Barbatii,majoritatea,,exceleaza in nerespectarea indatoririlor!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Ianuarie 2013 15:21
Poza respectiva nu a fost scrisa de el. :) Asa ca cel mai probabil era la modul general. E adevarat ca sunt si multe femei care nu respecta datoriile fata de relatia in care acestea se afla, insa barbatii sunt primordiali la aceasta categorie.
madda1915
Postat pe 10 Ianuarie 2013 16:09
Draga mea, fara suparare, la varsta voastra iubirea vine si pleaca, la FETE mai GREU, la BAIETI mai USOR.Bucura-te de viata, cauta si TU pe altcineva si-l vei uita mult mai usor, decat sa stai sa-l plingi, sa fii bataia lui de joc. Ptr ca in final daca tot o sa-l mai cauti asta vei deveni , si-ti va fii mult mai greu sa suporti.Si nu uita , Dragostea cu forta nu merge.LASA-L,si cu timpul... vei rade tu de tine , de cat de fraiera ai fost sa suferi din cauza lui
metisben
Postat pe 13 Ianuarie 2013 14:14
De la: madda1915, la data 2013-01-10 14:57:08Aseara imi trimitea o poza de pe facebook. Spunea asa:

,,Mi-ar fi dor de ea daca nu m-ar suna intruna si daca nu m-ar intreba nimic cand as veni tarziu de la munca. As iubi-o pentru ca nu-si barfeste prietenele, pentru ca nu-mi uraste prietenii, pentru ca nu tipa la nimeni si, mai ales pentru ca ii stralucresc ochii de fiecare data cand ma vede si pentru ca inchide ochii cand o sarut. Mi-ar fi nespus de draga cand m-ar adormi mangaindu-ma pe spate, cu degetele si sarutarile cuminti. Mi-ar fi greu sa ma uit dua alte femei cand iubita mea sta picior peste picior cu atata gratie si cand orice rochie simpla pe care o imbraca trezeste dorinta oricarui barbat de a i-o da jos. As adora-o pentru libertatea de care ne-am bucura impreuna si pt ca nu mi-ar spune niciodata ca-i obostita atunci cand as vrea sa fac dragoste sau sex cu ea. M-as topi dupa ea daca le-ar zambi fostelor mele amoruri si daca nu m-ar intreba nimic dupa aceea. Femeia care mi-ar pune in pericol burlacia ar trb sa imi accepte toanele, ciudateniile, simplitatea in anumite privinte si sa stie pe de rost ca barbatii si femeile nu iubesc la fel. Daca nu mi-ar cere nimic, i-as da tot ce nici eu nici eu n-am crezut ca sunt in stare...Daca in sufletul ei ar fi cel mai frumos, n-as pleca niciodata de acolo''..



toate bune si frumoase, dar aici se pomeneste doar de femeia perfecta pentru ei. Oare ei nu au deloc indatoriri? Noi trebuie sa fim mereu pe placul lor, la dispozitia lor.


Mi se pare foarte nerealist mesajul lui. El isi doreste o femeie doar de decor, fata de care sa nu aiba niciun fel de obligatii de nicio natura, din contra, ea ar trebui sa-i fie tot timpul la dispozitie, fara ca ea sa comenteze absolut nimic din ceea ce face sau spune el. Ei bine, asa ceva nu se poate.

Poate ca e mai bine ca v-ati despartit avand in vedere ce-si doreste el...

Nu cred ca vreo femeie normala la cap isi doreste sa fie tratata ca un obiect de decor de catre iubitul ei...
Viorica_Franziska
Postat pe 16 Ianuarie 2013 11:26
Subscriu.
Titita4
Postat pe 16 Ianuarie 2013 19:42
Subscriu.
Titita4
Postat pe 16 Ianuarie 2013 19:42
dute fata si veiziti de treaba ta k asta tea folosit 2 ani de zile si a plecat,nu veizi k nu te mai baga in seama
kudika495456
Postat pe 20 Ianuarie 2013 08:45
Din ceea ce face eu inteleg ca nu isi mai doreste aceasta relatie. Tie nu iti este clar? Ce ai vrea mai mult sa iti spuna? Un barbat care isi petrece revelionul cu alte persoane decat iubita lui este clar ca are alre intentii decat sa stea cu tine. Draga mea, pune-ti ochelari sa vezi mai bine ce se intampla, altfel te va face mai mult sa suferi. Crede-ma pe cuvant.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:13
subscriu
ramonabacila26220
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:37
Au trecut cateva saptamani de atunci...timp in care noi am ramas impreuna....pot sa spun ca ne intelegem mai bine...ma suna, imi da mesaje...a inceput si scoala...el fiind in clasa a 12a are mai mult de invatat si nu ne permitem sa iesim in timpul saptamanii afara...plus ca nici eu nu pot. ne vedem dimineata cand mergem impreuna la scoala si cateodata dupa ore..insa ne vedem in weekend...
Momentan...nu am motive de despartire sau ceva....incerc si eu cat de mult pot sa imi controlez ,,crizele'' de gelozie, reprosurile si toate celelalte lucuri care il fac sa se indeparteze de mine. Dumnezeu stie totul...poate ca distanta si raceala "aparenta" a mea fata de el o sa ne apropie. spun aparenta pentru ca eu tin foarte mult la el...
madda1915
Postat pe 26 Ianuarie 2013 19:13
De la: madda1915, la data 2013-01-26 19:13:05Au trecut cateva saptamani de atunci...timp in care noi am ramas impreuna....pot sa spun ca ne intelegem mai bine...ma suna, imi da mesaje...a inceput si scoala...el fiind in clasa a 12a are mai mult de invatat si nu ne permitem sa iesim in timpul saptamanii afara...plus ca nici eu nu pot. ne vedem dimineata cand mergem impreuna la scoala si cateodata dupa ore..insa ne vedem in weekend...
Momentan...nu am motive de despartire sau ceva....incerc si eu cat de mult pot sa imi controlez ,,crizele'' de gelozie, reprosurile si toate celelalte lucuri care il fac sa se indeparteze de mine. Dumnezeu stie totul...poate ca distanta si raceala "aparenta" a mea fata de el o sa ne apropie. spun aparenta pentru ca eu tin foarte mult la el...



De preferat,ar fi sa il lasi sa se concentreze asupra studiului,il asteapta examene importante!!!Lasa totul in limita timpului disponibil!!!Invatati sa va stabiliti prioritatile,,,,dar ce vorbesc,eu,aici,,,cand asculta tinerii de sfaturile celor maturi?????
kudika_15804
Postat pe 26 Ianuarie 2013 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci cand un fost iubit vrea sa se impace cu tine? 9 De la: kudika149571 14 Iulie 2010 12:30
Ajutoor ! Am nevoie de un sfat urgent ! 7 De la: kudika_16442 19 Septembrie 2012 13:48
a 4 De la: dienuscha 20 Iunie 2010 08:46
nu repetati gresala mea 45 De la: scorpio67 2 Noiembrie 2010 17:08
Sunt distrusa ! 119 De la: chappy 21 Decembrie 2011 05:34