Setari Cookie-uri

Cat de gresit ar fi sa.....

Aa avut o relatie de 7 ani de zile. Relatia a fost cu buna si rele, amandoi am facut greseli, poate mai mult el - dupa cum si recunoaste (e o intreaga poveste cu parintii lui care nu m-au vrut, cu suferinta cauzata de discutiile legate de acest aspect. Sunt multe de povestit si nu vreau sa dezvolt acum.) Am aflat de curand ca m-a inselat. Locuiam impreuna. Zilele astea s-a mutat (mai are de luat doar o parte din lucruri). Problema e ce fac acum ca nu mai pot de dorul lui. Cat de gresit e sa ramanem "prieteni cu beneficii" ? E drept ca de vreme ce relatia nu mai mergea, el si-a cautat fericirea in alta parte, iar eu am ramas prinsa de el.
Acum regreta si toate alea, dar nu mai pot avea incredere in el. Cat e de gresit sa pastram o relatie la distanta in care sa ne intalnim ocazional pana cand reusesc si eu sa trec peste? Nu pot sta singura, nu vreau sa ma arunc in bratele altuia la intamplare. M-am intalnit o data cu el de cand ne-am despartit si mi-a fost bine. M-am mai linistit. Ar fi o relatie fara viitor, bazata pe sex, fara intrebari si fara regrete... A facut cineva asa?
dayenne
Postat pe 1 Februarie 2013 14:26
De la: dayenne, la data 2013-02-01 14:26:14Aa avut o relatie de 7 ani de zile. Relatia a fost cu buna si rele, amandoi am facut greseli, poate mai mult el - dupa cum si recunoaste (e o intreaga poveste cu parintii lui care nu m-au vrut, cu suferinta cauzata de discutiile legate de acest aspect. Sunt multe de povestit si nu vreau sa dezvolt acum.) Am aflat de curand ca m-a inselat. Locuiam impreuna. Zilele astea s-a mutat (mai are de luat doar o parte din lucruri). Problema e ce fac acum ca nu mai pot de dorul lui. Cat de gresit e sa ramanem "prieteni cu beneficii" ? E drept ca de vreme ce relatia nu mai mergea, el si-a cautat fericirea in alta parte, iar eu am ramas prinsa de el.
Acum regreta si toate alea, dar nu mai pot avea incredere in el. Cat e de gresit sa pastram o relatie la distanta in care sa ne intalnim ocazional pana cand reusesc si eu sa trec peste? Nu pot sta singura, nu vreau sa ma arunc in bratele altuia la intamplare. M-am intalnit o data cu el de cand ne-am despartit si mi-a fost bine. M-am mai linistit. Ar fi o relatie fara viitor, bazata pe sex, fara intrebari si fara regrete... A facut cineva asa?



Dece mai pui intrebari daca ai inceput sa parcurgi acest drum???Vrei confirmare din partea noastra???Continuand astfel,nu vei putea sa-l uiti,daca aceasta urmaresti!!!Este problema ta,iti plac surogatele,nu te putem influenta,in sensul reconsiderarii gusturilor!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Februarie 2013 14:37
nu!!
muza_ta
Postat pe 1 Februarie 2013 22:34
Poti sa continui un timp o relatie bazata pe secs pana ai alta varianta. Secsul executat la timp te ajuta sa nu gandesti cu punctul G. La voi fetele este un pic mai dificil sa va culcati cu primul venit. Este imperios necesar sa fie cineva care sa scoata dracusorii din corp.
kind_er
Postat pe 2 Februarie 2013 06:49
De la: muza_ta, la data 2013-02-01 22:34:50 nu!!





....ia sa faci...ca iote...n-ai raspunsuri acu`....
eu_ovidiu
Postat pe 2 Februarie 2013 07:34
De la: eu_ovidiu, la data 2013-02-02 07:34:39
De la: muza_ta, la data 2013-02-01 22:34:50 nu!!





....ia sa faci...ca iote...n-ai raspunsuri acu`....

ba i-am raspuns la intrebare!:P scurt si la obiect
muza_ta
Postat pe 11 Februarie 2013 23:45
Ce vrei tu sa faci se numeste "boala lunga = moarte sigura" adica iti prelungesti agonia! Daca el a pus punct relatiei, procedeaza si tu la fel, fii demna si nu mai incerca sa animezi o relatie deja "moarta"....nu mai exista speranta de "viata"...
rondina
Postat pe 12 Februarie 2013 12:15
Intre timp mi-a venit mintea la cap. Ideea imi venise din cauza socului emotional prin care trecusem. Sunt din ce in ce mai bine. Fiecare zi imi demonstreaza ca viata fara el e mult mai buna si mai linistita. Ma bucur de fiecare moment si nu imi mai e dor de el. Multumesc mult pentru raspunsuri
kudika094914
Postat pe 22 Februarie 2013 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire :( 56 De la: kudika_11398 10 Iulie 2012 01:07
despartiti, dar .... 8 De la: Un_chip_de_inger 3 Noiembrie 2009 12:02
1 saptamana si gata... 34 De la: DayC 15 Ianuarie 2011 16:25
Sunt casatorita si totusi singura!! 53 De la: kudika445445 25 Decembrie 2011 11:34
Tu ce ai alege? 2 De la: kudika347830 15 Noiembrie 2016 06:58