Setari Cookie-uri

de ce majoritatea barbatilor se schimba dupa casatorie?

buna, sunt casatorita de un an jumate si am un baietel de 8 luni, inainte sa ma casatoresc sotul meu se comporta foarte frumos cu mine, venea zilnic la mine chiar daca intre noi era o distanta de zeci de km.
mentionez faptul ca dupa castorie a inceput sa strige la mine, sa imi spuna ca sunt `proasta`, sa nu mai merg la masterat, desi mai aveam cateva luni pana la finalizare, etc. Am avut cea mai urata sarcina din punct de vedere psihic, am plans foarte mult,nu era zi sa nu imi vorbeasca urat, desi nu ii intelegeam comportamentul...dupa ce am nascut s-a comportat si mai urat...ba chiar a inceput si sa ma bata..motivul nu il inteleg, mi-a fost foarte greu, nu ma ajuta deloc, bebelusul nu dormea decat 2-3 ore /noapte, eu ma trezeam mereu, ziua faceam mancare, curatenie, spalam, calcam, baie la bebe, mancarica..de toate...mi-a fost foarte greu neavand nici un sprijin, o vorba buna macar.
Cand vreau sa vorbesc cu el, efectiv ma ignora, cu bebelusul nu petrece deloc timp...vine de la servici, mananca si se aseaza in fata calculatorului pana noaptea tarziu.
Singurele persoane cu care comunica foarte mult sunt parintii lui si colegele de la servici(foste prietene) cu care impartaseste absolut orice lucru, chiar si ce se intampla in familia noastra.
Nu mai suport relatia aceasta, as vrea sa plec...dar nu stiu ce sa fac, nu stiu de ce s-a schimbat imediat dupa casatorie? de ce ma considera o marioneta? de ce inca il iubesc? de ce nu ii pasa de suferinta mea?
kudika_27074
Postat pe 13 Februarie 2013 09:40
Sunt mai multe aspecte.......*daca parintii lui nu te-au dorit ca nora, acum le vine si mai usor sa-l influenteze pe sotul tau, facandu-i capul mare cu "Vezi..ti-am spus noi..." si intorcandu-l impotriva ta (doar presupun, tu stii mai bine cum au stat lucrurile intre voi);
*Poate ca, dupa ce ai nascut nu ai mai luptat cu tine insati sa redevii femeia frumoasa si ingrijita de care s-a indragostit sotul tau ...este un aspect foarte important in viata de cuplu;
*Nu te sfatuiesc sa pleci, incearca mai intai sa redevii femeia di'nainte, demonstreaza-i in fiecare zi cat de important este si el pentru tine si nu numai copilul, nu face nici o diferenta in a-i demonstra asta...barbatii cateodata devin gelosi chiar si atunci cand nu au motive s-o faca. Fii intelegatoare si vei vedea ca se va "imblanzi" intr-o buna zi va fi rapus de pareri de rau iar comportamentul lui va fi cel asteptat de tine, caci pana la urma tu esti singura lui sotie care i-a daruit un copil, un copil minunat pe care sigur il iubeste! !
Iti doresc tot binele din lume si...NU TE DSCURAJA, casatoria nu este intotdeauna lapte si miere!
rondina
Postat pe 13 Februarie 2013 12:52
Raspunsul e simplu... Dupa cum ai spus, el statea la zeci de kilometri distanta. Probabil ca nu l-ai cunoscut suficient de bine inainte de a face marele pas. La scurt timp a mai venit si bebele... Situatia s-a complicat. Nu poti sa afli daca esti compatibil cu un om asa, de la departare. Cu siguranta si-a dat seama ca a facut o greseala cand s-a casatorit si acum regreta. Tu si copilul ati devenit un fel de invitati nepoftiti, pe care trebuie sa-i suporte zi de zi. Amanta pe care o vizita din cand in cand si ii satisfacea fanteziile, s-a prefacut intr-o mama surmenata, ce trebuie sa aiba grija de un bebe.Se simte sufocat, ingradit...si din pacate nu prea ai ce sa faci. Cel mai bine ar fi sa discuti cu el despre relatia voastra. Nu are rost sa te agati de o casnicie nefericita. Copilul va avea de suferit, daca va creste intr-o astfel de atmosfera negativa.
Micaell
Postat pe 13 Februarie 2013 12:56
De ce mai stai cu el ?
Te maltratezi singura, pentru ca treci cu vederea comportamentul lui.
Ia atitudine si fa ceva pentru tine si bebe
Ghicicummacheama
Postat pe 13 Februarie 2013 13:03
[quote name='kudika_27074' date='2013-02-13 09:40:54']buna, sunt casatorita de un an jumate si am un baietel de 8 luni, inainte sa ma casatoresc sotul meu se comporta foarte frumos cu mine, venea zilnic la mine chiar daca intre noi era o distanta de zeci de km.
mentionez faptul ca dupa castorie a inceput sa strige la mine, sa imi spuna ca sunt `proasta`, sa nu mai merg la masterat, desi mai aveam cateva luni pana la finalizare, etc. Am avut cea mai urata sarcina din punct de vedere psihic, am plans foarte mult,nu era zi sa nu imi vorbeasca urat, desi nu ii intelegeam comportamentul...dupa ce am nascut s-a comportat si mai urat...ba chiar a inceput si sa ma bata..motivul nu il inteleg, mi-a fost foarte greu, nu ma ajuta deloc, bebelusul nu dormea decat 2-3 ore /noapte, eu ma trezeam mereu, ziua faceam mancare, curatenie, spalam, calcam, baie la bebe, mancarica..de toate...mi-a fost foarte greu neavand nici un sprijin, o vorba buna macar.
Cand vreau sa vorbesc cu el, efectiv ma ignora, cu bebelusul nu petrece deloc timp...vine de la servici, mananca si se aseaza in fata calculatorului pana noaptea tarziu.
Singurele persoane cu care comunica foarte mult sunt parintii lui si colegele de la servici(foste prietene) cu care impartaseste absolut orice lucru, chiar si ce se intampla in familia noastra.
Nu mai suport relatia aceasta, as vrea sa plec...dar nu stiu ce sa fac, nu stiu de ce s-a schimbat imediat dupa casatorie? de ce ma considera o marioneta? de ce inca il iubesc? de ce nu ii pasa de suferinta mea?[/quote]


Nu ti-ai cunoscut sotul absolut deloc!!!!Te-ai inhamat la corvoada adusa de o casatorie dorita,dar nici pe departe cum ti-ai inchipuit ca va fi!!!!Cat timp de relatie ati avut pana sa va uniti destinele???Traiesti esecul unei casnicii neimplinite,cu atat mai mult ,cu cat aveti si un copilas!!!!La baza comportamentului sotului tau stau motive bine intemeiate,dar necunoscute de tine!!!Ar fi trebuit sa comunicati mai mult in ceea ce priveste viata de familie,grija privind cresterea copilului si evolutia voastra ,ca un cuplu ,ce formati de ceva timp!!La intrebarile puse de tine,,nu poti primi decat urmatorul raspuns!!!Sotul tau nu te mai iubeste,nu cred ca a facut-o vreodata,ii esti indiferenta si copilul il deranjeaza,caci,se pare ca nu si l-a dorit!!!!De ce te considera marioneta???Pentru ca aceasta reprezinti pentru el,o femeie transformata in ceva robotizat,usor manevrabil si lesnicios de manipulat!!!Ai si tu o mare parte din vina,nu ai reusit sa te impui,ca sotie si mama,in familie,ai preluat toate sarcinile,nestiind ca ai langa tine,nu un sot,ci doar un simplu barbat,care se considera puternic in nimicnicia sa!!!Copilul este al vostru,nu numai al tau!!!!Ce poti face??Ce crezi ca poti sa faci?????
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 13:22
Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 13:30
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:30:09Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???

ce-i aia sa-l oblige?
amandoi trebuie sa faca, nu doar ea..clar.
dar nu sa-l oblige...decat la colt [ala al magarului ]
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 13:44
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 13:44:24
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:30:09Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???

ce-i aia sa-l oblige?
amandoi trebuie sa faca, nu doar ea..clar.
dar nu sa-l oblige...decat la colt [ala al magarului ]



Fata mea,gandesc ca daca de bun simt si simt de raspundere nu se poate face nimic,uneori ,si obligarea este utila in relatie!!!Cu asumarea oricarui risc ulterior!!!!Din pacate,cazul doamnei noastre nu este singular,zeci de femei se zbat in aceeasi nemultumire ,legata de lipsa aportului fizic si moral al sotilor in viata cuplului!!!Se incheie casatorii fara cel mai mic discernamamnt asupra esentei relatiilor respective,si cine sufera de pe urma contradictiilor din familii???Numai copiii,singurii nevinovati in aceasta mizerie,in care se balacesc cei doi!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 13:52
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 13:44:24
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:30:09Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???

ce-i aia sa-l oblige?
amandoi trebuie sa faca, nu doar ea..clar.
dar nu sa-l oblige...decat la colt [ala al magarului ]


Io i-as da lui un sut in fund sa se duca invartindu-se
Ghicicummacheama
Postat pe 13 Februarie 2013 13:52
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:30:09Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???
tunu l ai cunoscut si nu l cunosti pe barbatitu care ti a facut 3 copii nu unu,,sti tu ca nu a vrut copilu,,poate sa o,,oblige,,si el sa ya parte la treburile barbatesti,,,de cate ori scri,, bucurate,,imi produci greata esti falsa in tot ce faci
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 13:53
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:52:42
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 13:44:24
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:30:09Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???

ce-i aia sa-l oblige?
amandoi trebuie sa faca, nu doar ea..clar.
dar nu sa-l oblige...decat la colt [ala al magarului ]



Fata mea,gandesc ca daca de bun simt si simt de raspundere nu se poate face nimic,uneori ,si obligarea este utila in relatie!!!Cu asumarea oricarui risc ulterior!!!!Din pacate,cazul doamnei noastre nu este singular,zeci de femei se zbat in aceeasi nemultumire ,legata de lipsa aportului fizic si moral al sotilor in viata cuplului!!!Se incheie casatorii fara cel mai mic discernamamnt asupra esentei relatiilor respective,si cine sufera de pe urma contradictiilor din familii???Numai copiii,singurii nevinovati in aceasta mizerie,in care se balacesc cei doi!!!
fata ta nu i nimeni decat fetele tale ,al caror tata nu l cunosti si nu l ai cunoscut,,indeajuns,,
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 13:55
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:52:42
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 13:44:24
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:30:09Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???

ce-i aia sa-l oblige?
amandoi trebuie sa faca, nu doar ea..clar.
dar nu sa-l oblige...decat la colt [ala al magarului ]



Fata mea,gandesc ca daca de bun simt si simt de raspundere nu se poate face nimic,uneori ,si obligarea este utila in relatie!!!Cu asumarea oricarui risc ulterior!!!!Din pacate,cazul doamnei noastre nu este singular,zeci de femei se zbat in aceeasi nemultumire ,legata de lipsa aportului fizic si moral al sotilor in viata cuplului!!!Se incheie casatorii fara cel mai mic discernamamnt asupra esentei relatiilor respective,si cine sufera de pe urma contradictiilor din familii???Numai copiii,singurii nevinovati in aceasta mizerie,in care se balacesc cei doi!!!

tot nu sunt de acord
adica eu sa-l oblig pe el sa-si indeplineasca sarcinile in casa?
nici o sansa. ii spun frumos: aia, aia si aia. asta daca vreau sa ii spun. in mod normal, ar trebui sa stie si singur ce are de facut nu? ca doar nu-i copil de 4 ani.
eu una nu cresc pe nimeni :P
nu-s nici mama nici sora, nic:PP
nu-si indeplineste sarcinile...e pe cont propriu nu tre' sa-l dadaceasca nimeni...ca d'aia se intampla ce se intampla.
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:01
E complicat sa dai sfaturi in ceea ce priveste o casnicie, dar, chiar si asa, cand intervine bataia.....Dupa parerea mea este de prea mult!
luchianramona
Postat pe 13 Februarie 2013 14:01
De la: kudika_14322, la data 2013-02-13 13:52:59
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 13:44:24
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 13:30:09Nu ti-ai cunoscut sotul si nici nu il cunosti!!!!Ai adus pe lume un copilas,sunt convinsa ca tatal pruncului nu a dorit acest copil!!!!Lipseste comunicarea dintre voi doi,ai preluat sarcinile familiei,fara a-l obliga pe sot sa-si asume,macar o parte dintre acestea,mare greseala,caci copilul ,,,nu este numai al tau,si rolul tatalui,in cresterea copilului,este foarte important!!!Te considera marioneta pentru ca asa ceva ai fost pentru el,o persoana,care sa stea la dispozitia domniei salew,nu te-a privit ca pe sotia sa si mam acopilului sau!!!La baza instabilitatii casniciei tale stau motive temeinice,dar necunoscute de tine,cauta-le in obiceiurile sotului tau,in anturajul lui si in viciile sale!!!Ce poti face???Ce crezi ca poti sa faci sau ce anume te indeamna inima???

ce-i aia sa-l oblige?
amandoi trebuie sa faca, nu doar ea..clar.
dar nu sa-l oblige...decat la colt [ala al magarului ]


Io i-as da lui un sut in fund sa se duca invartindu-se

cui, astuia de trebe pus la coltul magarului ca nu-si indeplineste sarcinile?
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:02
femeile tre' sa fie rele ca sa asculte barbatii de ele
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:04
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:04:36femeile tre' sa fie rele ca sa asculte barbatii de ele
taci fa tuto ,pune mana si invata nu mai umbla dp cuc rin tari straine
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 14:06
dati voi sfaturi,,habar naveti de capul vostru
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 14:07
taci bai, nu mai vorbi cu cucu'.
a, apropo...cine-i agramatu', tu sau cucu'?
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:08
De la: kudika_28071, la data 2013-02-13 14:07:59dati voi sfaturi,,habar naveti de capul vostru

hai da tu un sfat :D sa vedem ce-i de capul tau :D
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:08
Corect,Muza!!!!


Nu imi sunt afisate postarile!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 14:09
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 14:09:37Corect,Muza!!!!


Nu imi sunt afisate postarile!!!!
nu postarile,,prostiile,,dejectiile,,pune mana si fa curat in casa treburile tale femeiesti sunt inexistente,ai fi in stare sa i zici lu barbatitu sa ti alapteze si copii la cat de lenesa esti
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 14:12
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:01:18[quote name='
tot nu sunt de acord
adica eu sa-l oblig pe el sa-si indeplineasca sarcinile in casa?
nici o sansa. ii spun frumos: aia, aia si aia. asta daca vreau sa ii spun. in mod normal, ar trebui sa stie si singur ce are de facut nu? ca doar nu-i copil de 4 ani.
eu una nu cresc pe nimeni :P
nu-s nici mama nici sora, nic:PP
nu-si indeplineste sarcinile...e pe cont propriu nu tre' sa-l dadaceasca nimeni...ca d'aia se intampla ce se intampla.


Ai dreptate,dar,Muza,fat adraga,toate aceste aspecte trebuie sa fie clarificate inainte de incheierea casatoriei,nu dupa sau in timpul anilor de convietuire!!!!!Este trist pentru ca exista copii la mijloc!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 14:12
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 14:12:44
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:01:18[quote name='
tot nu sunt de acord
adica eu sa-l oblig pe el sa-si indeplineasca sarcinile in casa?
nici o sansa. ii spun frumos: aia, aia si aia. asta daca vreau sa ii spun. in mod normal, ar trebui sa stie si singur ce are de facut nu? ca doar nu-i copil de 4 ani.
eu una nu cresc pe nimeni :P
nu-s nici mama nici sora, nic:PP
nu-si indeplineste sarcinile...e pe cont propriu nu tre' sa-l dadaceasca nimeni...ca d'aia se intampla ce se intampla.


Ai dreptate,dar,Muza,fat adraga,toate aceste aspecte trebuie sa fie clarificate inainte de incheierea casatoriei,nu dupa sau in timpul anilor de convietuire!!!!!Este trist pentru ca exista copii la mijloc!!!!

asta e pentru ca au facut pasul asta inainte sa se cunoasca cat de cat unul pe celalalt.
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:16
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:16:17[quote name='
asta e pentru ca au facut pasul asta inainte sa se cunoasca cat de cat unul pe celalalt.



Si aceasta este cat se poate de adevarat!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 14:18
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:08:44
De la: kudika_28071, la data 2013-02-13 14:07:59dati voi sfaturi,,habar naveti de capul vostru

hai da tu un sfat :D sa vedem ce-i de capul tau :D
daca cineva iti cere un ,,sfat,, nu tre sa il dai decat in materie de meserie sau altcva in nici un caz de relatii,,doar prin simplul sfat ca te crezi in stare sa dai sfaturi in materie denota ca esti doar un tut,,oamenii in general isi etaleaza experientele proprii sfatuind pe altii sa nu faca sau sa faca ce au facut ei ca uite ce se intampla daca,,,sfaturile se dau cand pui totul cap la cap,,nu ce ti sa intamplat tie,,o simpla aschie si se poate schimba total viata unui om,,in primul rand voi nu stiti parerea reala a celuilalt decat prin prisma a ce va spune cel ce posteaza si incepeti cu acuzatii,,sa sfatuesti pe cnva nu tre sa o faci din ce ti sa intamplat tie ci din o multitudine de intamplari iar din moment ce o faci tot ce e posibil sa nu se mai intample doar pentru faptul ca te ai crezut in stare sa sfatuesti avand tendinta de mandrie,,lucrurile se pot schimba oricand,,sa sfatuesti pe cnva tre sa fi langa el cu adevarat,si nici o clipa sa nu l neglijezi pe celalalt
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 14:24
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 14:12:44
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:01:18[quote name='
tot nu sunt de acord
adica eu sa-l oblig pe el sa-si indeplineasca sarcinile in casa?
nici o sansa. ii spun frumos: aia, aia si aia. asta daca vreau sa ii spun. in mod normal, ar trebui sa stie si singur ce are de facut nu? ca doar nu-i copil de 4 ani.
eu una nu cresc pe nimeni :P
nu-s nici mama nici sora, nic:PP
nu-si indeplineste sarcinile...e pe cont propriu nu tre' sa-l dadaceasca nimeni...ca d'aia se intampla ce se intampla.


Ai dreptate,dar,Muza,fat adraga,toate aceste aspecte trebuie sa fie clarificate inainte de incheierea casatoriei,nu dupa sau in timpul anilor de convietuire!!!!!Este trist pentru ca exista copii la mijloc!!!!
tu cand le ai clarificat falso,,vezi ti de viata ta uitate in ograda ta
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 14:26
1. daca cineva iti cere un sfat care nu este neaparat in materie de meserie, il poti da atat timp cat esti competent sa o faci. in ideea in care, spre exemplu intr-o relatie..iti merge mult mai bine.
2. nu ai de unde sti ce mi s-a intamplat mie si ce nu.
3. da, pot sfatui pe cineva din ce mi s-a intamplat mie, fara sa ma mandresc cu asta daca dau un sfat..nu inseamna ca ma mandresc
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:28
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 14:18:58
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:16:17[quote name='
asta e pentru ca au facut pasul asta inainte sa se cunoasca cat de cat unul pe celalalt.



Si aceasta este cat se poate de adevarat!!!

de aia nu ma grabesc eu sa ma marit
muza_ta
Postat pe 13 Februarie 2013 14:29
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:29:05
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 14:18:58
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:16:17[quote name='
asta e pentru ca au facut pasul asta inainte sa se cunoasca cat de cat unul pe celalalt.



Si aceasta este cat se poate de adevarat!!!

de aia nu ma grabesc eu sa ma marit



Foarte bine faci!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 14:30
De la: muza_ta, la data 2013-02-13 14:28:081. daca cineva iti cere un sfat care nu este neaparat in materie de meserie, il poti da atat timp cat esti competent sa o faci. in ideea in care, spre exemplu intr-o relatie..iti merge mult mai bine.
2. nu ai de unde sti ce mi s-a intamplat mie si ce nu.
3. da, pot sfatui pe cineva din ce mi s-a intamplat mie, fara sa ma mandresc cu asta daca dau un sfat..nu inseamna ca ma mandresc
competent tu nu sti nici sa mergi pe strada,,nu poti sfatui pe nimeni cu ce ti sa intamplat tie decat daca esti tu ta ,,cazul tau
kudika_28071
Postat pe 13 Februarie 2013 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu daca e bine sa divortez 27 De la: kudika_948125 21 Februarie 2014 18:54
Iubesc un barbat insurat :( 165 De la: simona1998 16 Iunie 2015 20:57
Chiar în acest moment te voi pãrãsi singuratate.Am nevoie de cineva plina de viaþã,care sã-mi împãrtãºeascã bucuria de a trãi. 16 De la: florin_bv36 28 Aprilie 2012 22:12
prietenul meu mia propus sa locuim impreuna, insa cind merge vorba de nunta zice ca nu degraba. care poate fi motivul? 10 De la: eu_olguta 28 Martie 2012 16:08
Nu vrea sa se casatoreasca? 21 De la: ksishy0805 5 Martie 2016 23:52