Setari Cookie-uri

Un sfat va rog

Buna seara nu este un subiect prea potrivit dar sincer nu m-ai stiu ce sa fac si ce sa cred.Totul a inceput acum 8 ani cand m-am casatorit ,soacra mea nu a fost de acord cu relatia asata nimic nou insa a facut tot ce-i sta in putere sa faca doar rau cu alte cuvinte e o persoana care umbla cu tot felul de prostii are in anturaj persoane dubioase,la mine in casa am prins-o sincer va spun poate pt unii e de ras pt mine nu m-ai e ca a dat cu urina pe pereti spunand ca se apara vorbeste f urat blasfemii la adresa mea si a fiului ei.De 2 sapatamani sotul meu e plecat in Belgia la munca si a inceput sa ma terorizeze imi da mesaje de amenintare si calomnii.Spuneti-mi va rog ce credeti poate e de ras pt unele persoane ,asa ma crezut si eu la inceput dar povestea nu se opreste Multumesc
kudika403137
Postat pe 23 Februarie 2013 20:13
Si fosta mea soacra umbla cu farmece. Nimic nou sub soare, multe idioate ca soacra ta sunt pe lumea asta. Dar tu stai cu ea in casa?
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Februarie 2013 20:23
De la: kudika403137, la data 2013-02-23 20:13:31Buna seara nu este un subiect prea potrivit dar sincer nu m-ai stiu ce sa fac si ce sa cred.Totul a inceput acum 8 ani cand m-am casatorit ,soacra mea nu a fost de acord cu relatia asata nimic nou insa a facut tot ce-i sta in putere sa faca doar rau cu alte cuvinte e o persoana care umbla cu tot felul de prostii are in anturaj persoane dubioase,la mine in casa am prins-o sincer va spun poate pt unii e de ras pt mine nu m-ai e ca a dat cu urina pe pereti spunand ca se apara vorbeste f urat blasfemii la adresa mea si a fiului ei.De 2 sapatamani sotul meu e plecat in Belgia la munca si a inceput sa ma terorizeze imi da mesaje de amenintare si calomnii.Spuneti-mi va rog ce credeti poate e de ras pt unele persoane ,asa ma crezut si eu la inceput dar povestea nu se opreste Multumesc




Stai departe de ea!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Februarie 2013 20:29
De la: kudika403137, la data 2013-02-23 20:13:31Buna seara nu este un subiect prea potrivit dar sincer nu m-ai stiu ce sa fac si ce sa cred.Totul a inceput acum 8 ani cand m-am casatorit ,soacra mea nu a fost de acord cu relatia asata nimic nou insa a facut tot ce-i sta in putere sa faca doar rau cu alte cuvinte e o persoana care umbla cu tot felul de prostii are in anturaj persoane dubioase,la mine in casa am prins-o sincer va spun poate pt unii e de ras pt mine nu m-ai e ca a dat cu urina pe pereti spunand ca se apara vorbeste f urat blasfemii la adresa mea si a fiului ei.De 2 sapatamani sotul meu e plecat in Belgia la munca si a inceput sa ma terorizeze imi da mesaje de amenintare si calomnii.Spuneti-mi va rog ce credeti poate e de ras pt unele persoane ,asa ma crezut si eu la inceput dar povestea nu se opreste Multumesc

ai discutat cu sotul...ce parere are de mama lui?... cat tine de soacra ta mergi la preot, iar ce tine de tine...fi puternica si curata sufleteste si asa vei invinge...toate magariile ei..s-au in sens contrar pleaca din casa aia...mult succes draga mea!
Fulg-de-nea
Postat pe 23 Februarie 2013 20:33
Cand o mai vezi pe soacra ta ca mai face asa, dai cu apa sfimtita si spui piu drace din casa mea . SI te duci in fata soacrei tale si spui:sa nu iti puna limitele la incercare, ca ce vrea ea nu se va intampla niciodata si sa razi ca o vrajitoare , nu stii cu cine te-ai pus femeie, nu mai sta in calea mea...Nu te lasa intimidata de ea, incearca sa o intimidezi tu..Vb cu Dumnezeu in fiecare seara (cum ai vb cu parintii tai) si cerei..Eu asa procedez si de fiecare data e cu rezultat..Dar trebuie ca si cuv tale sa iasa din suflet...
kudika_29311
Postat pe 24 Februarie 2013 01:08
poti face fumigatii cu sulf timp de 9 zile pentru curatirea casei, tinand ceva la nas sa nu inspiri acel fum, dai rapid deoarece te poti intoxica. dupa procedeu aerisesti. Poti folosi un polonic si pui putin praf de sulf dupa care dai foc cu bricheta si se extinge flacara...polonicul se va strica deoarece topeste acel sulf intr-un fel dar nu trece prin el sa nu te sperii pur si simplu cand ai terminat dai drumul la apa peste...e fff eficient...desigur fara credinta in Dumnezeu si fara rugi insistente nu o sa scapi de ea...cu cat esti mai curat cu atat nu te pot atinge farmecele...te pot indruma daca te intereseaza sa afli mai multe despre fiinta noastra si cum putem dizolva defectele psihologice din toti centrii corpului uman...
kagome_kudika
Postat pe 3 Aprilie 2013 03:36
De la: kudika403137, la data 2013-02-23 20:13:31Buna seara nu este un subiect prea potrivit dar sincer nu m-ai stiu ce sa fac si ce sa cred.Totul a inceput acum 8 ani cand m-am casatorit ,soacra mea nu a fost de acord cu relatia asata nimic nou insa a facut tot ce-i sta in putere sa faca doar rau cu alte cuvinte e o persoana care umbla cu tot felul de prostii are in anturaj persoane dubioase,la mine in casa am prins-o sincer va spun poate pt unii e de ras pt mine nu m-ai e ca a dat cu urina pe pereti spunand ca se apara vorbeste f urat blasfemii la adresa mea si a fiului ei.De 2 sapatamani sotul meu e plecat in Belgia la munca si a inceput sa ma terorizeze imi da mesaje de amenintare si calomnii.Spuneti-mi va rog ce credeti poate e de ras pt unele persoane ,asa ma crezut si eu la inceput dar povestea nu se opreste Multumesc


Spune-i sa inceteze si cauta sa nu-i mai raspunzi la telefon si la usa. Daca continua sa te terorizeze ar trebui s-o ameninti cu politia.

Discuta si cu sotul tau ca s-o potoliti. Daca tu nu ai influenta asupra ei, poate are sotul tau influenta asupra mamei sale.
kudika_32792
Postat pe 3 Aprilie 2013 08:34
137, apuca-te si terorizeaz-o tu pe ea. in cel mai rau caz,trage-i o mama de bataie sa-i iasa din cap.(Glumeam cu bataia,chiar daca ar merita )Daca nu locuiti impreuna,nu-i mai permite sa iti calce pragul. Si asta pe bune.
Rotty_
Postat pe 3 Aprilie 2013 09:12
cred ca soacri-ta cauta futac. Da-o mie.
putin_dus
Postat pe 3 Aprilie 2013 11:30
De la: putin_dus, la data 2013-04-03 11:30:57cred ca soacri-ta cauta futac. Da-o mie.


tu esti futacu de serviciu?!
kiss_my_ass
Postat pe 3 Aprilie 2013 14:32
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-03 14:32:39
De la: putin_dus, la data 2013-04-03 11:30:57cred ca soacri-ta cauta futac. Da-o mie.


tu esti futacu de serviciu?!

againpiscotica
Postat pe 3 Aprilie 2013 14:45
O fi boccie tare ? Sa nu o dea dracu cu urina pe mine. E batrana mult ? Da-mi numaru lu soACRA ta.
putin_dus
Postat pe 3 Aprilie 2013 17:14
De la: putin_dus, la data 2013-04-03 17:14:28O fi boccie tare ? Sa nu o dea dracu cu urina pe mine. E batrana mult ? Da-mi numaru lu soACRA ta.


la disperarea ce-i pe tine nu cred ca mai conteaza daca-i hatra sau putin mai frumoasa decat dre aqu!!
kiss_my_ass
Postat pe 4 Aprilie 2013 11:08
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-02-23 20:23:41Si fosta mea soacra umbla cu farmece. Nimic nou sub soare, multe idioate ca soacra ta sunt pe lumea asta. Dar tu stai cu ea in casa?
krizantema
Postat pe 28 Iulie 2013 07:01
Si ai reusit saq scapi de soacra or ba?
yumy
Postat pe 28 Iulie 2013 10:42
De la: yumy, la data 2013-07-28 10:42:02Si ai reusit saq scapi de soacra or ba?

s-o fi scapat soacra de ea,de numai aparu!/
Titanika
Postat pe 28 Iulie 2013 10:53
De la: kudika403137, la data 2013-02-23 20:13:31Buna seara nu este un subiect prea potrivit dar sincer nu m-ai stiu ce sa fac si ce sa cred.Totul a inceput acum 8 ani cand m-am casatorit ,soacra mea nu a fost de acord cu relatia asata nimic nou insa a facut tot ce-i sta in putere sa faca doar rau cu alte cuvinte e o persoana care umbla cu tot felul de prostii are in anturaj persoane dubioase,la mine in casa am prins-o sincer va spun poate pt unii e de ras pt mine nu m-ai e ca a dat cu urina pe pereti spunand ca se apara vorbeste f urat blasfemii la adresa mea si a fiului ei.De 2 sapatamani sotul meu e plecat in Belgia la munca si a inceput sa ma terorizeze imi da mesaje de amenintare si calomnii.Spuneti-mi va rog ce credeti poate e de ras pt unele persoane ,asa ma crezut si eu la inceput dar povestea nu se opreste Multumesc


Daca nu ai posibilitatea sa aduci un preot ,tamaiaza tu toata casa spunind rugaciunea "Tatal Nostru",e cea mai cunoscuta,dupa care pune cite un bob de tamaie in prag la intrare si sare sub pragul de la intrare...garantez ca daca e on rau asa cum spui nu va reusi sa stea mai mult de citeva minute:)))....ai incredere in Dumnezeu si mai spune cite o rugaciune seara inainte de culcare
selin32
Postat pe 28 Iulie 2013 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Simt ca ma forteaza sa imi schimb religia...si cred ca e prea devreme sa fac pasul acesta 61 De la: Donna22 13 Septembrie 2016 17:42
cand soacra nu te vrea 8 De la: franziska_eu 24 Decembrie 2011 06:21
Ce isi doresc barbatii>>?? 48 De la: kudika20225 6 Martie 2016 00:40
DRAGOSTE DE La distanta...distanta bat-o vina?sau totul se invarte in jurul banilor 11 De la: Dor_a 13 Iulie 2009 09:44
Am nevoie de sfaturi.... 11 De la: rashela 29 Ianuarie 2011 20:25