Setari Cookie-uri

Femei nesatisfacute

De la: rondina, la data 2013-03-17 16:49:41
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:41:51
De la: rondina, la data 2013-03-17 16:37:33
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:27:50
De la: rondina, la data 2013-03-17 16:22:29
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:19:51De fapt chestia legata de topicul asta e alta: din ce cauza sunt nesatisfacute? Din punct de vedere material sau spiritual?

Nu te-ai simti tu mai bine sa-ti bei ceaiurile undeva unde nu esti in minoritate si eventual "tolerat"?!


Ce-i cu atitudinea asta ostila?

Te deranjeaza parerile mele de pe forum sau doar de pe topicul asta?

Pfffuuuu......urasc cand mi se raspunde la intrebare cu o alta intrebare! Poate a fost prea grea pentru tine...no, cata lipsa de compasiune din partea mea...


Eh nu toti suntem extraordinar de destepti.
Nici mie nu-mi place cand cineva face aluzii in loc sa-ti spuna ceva verde-n fata.
Si ca sa-ti raspund la intrebare, aici ma simt destul de bine sa-mi beau ceaiurile asa ca poti sa ma ignori daca nu iti sunt pe plac, au facut-o si alte persoane.

Ti s-a parut ca te-am bagat in seama pana acum?
Voi interveni mereu in momentul in care cei care si d'astia ca tine isi dau cu parerea partinitor si ironic, vis-a-vis de femei! Ai fost vreodata femeie ca sa stii cum si de ce sa o judeci ? Daca da, atunci mea colpa sis', iar daca nu, ai bunul simt si nu mai comenta in necunostinta de cauza!
Hey...poate ai treaba si te retin !


Mda, inca o femeie care le stie pe toate. Spre surprinderea ta cele mai importante persoane din viata mea sunt femei si daca judec pe cineva sau nu, e strict treaba mea (la urma urmei si tu ma judeci in necunostinta de cauza).
Am incercat sa ma comport pe forum asa cum am simtit si spre deosebire de altii care s-au comportat ca la usa cortului, eu chiar am fost decent. Daca unora li se pare ca sunt prefacut i dont give rat's ass.
Lasa la o parte rautatea, nu o sa-ti foloseasca la nimic in viata asta.

Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:00
De la: kudika_15804, la data 2013-03-17 16:52:10
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:47:49
De la: kudika_15804, la data 2013-03-17 16:22:26
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:19:51De fapt chestia legata de topicul asta e alta: din ce cauza sunt nesatisfacute? Din punct de vedere material sau spiritual?




Nu vorbim de aspectul material in relatia pur sexuala!!!!!Iar satisfacerea femeii este de ordin fizic,fiziologic, psihic si spiritual!!!!

Ok, trebuia sa ma lamuresc.



Ma bucur ca ti-am putut fi de folos!!!!! Si dac adoresti as discutam si de satisfacerea de ordin material,de ce nu,chiar in conditiile unei reciprocitati,caci aceasta este preponderenta si in manifestarile barbatilor,nu numai in ale femeilor!!!


Am mai avut divergente de opinie in legatura cu asta prin unele topicuri.
Nu ma intereseaza satisfacerea de ordin material, pt. ca nu cu asta ramanem la sfarsit de drum. Sufletul trebuie sa fie mai presus de orice lucru.
Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:03
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:00:58
De la: rondina, la data 2013-03-17 16:49:41
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:41:51
De la: rondina, la data 2013-03-17 16:37:33
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:27:50
De la: rondina, la data 2013-03-17 16:22:29
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 16:19:51De fapt chestia legata de topicul asta e alta: din ce cauza sunt nesatisfacute? Din punct de vedere material sau spiritual?

Nu te-ai simti tu mai bine sa-ti bei ceaiurile undeva unde nu esti in minoritate si eventual "tolerat"?!


Ce-i cu atitudinea asta ostila?

Te deranjeaza parerile mele de pe forum sau doar de pe topicul asta?

Pfffuuuu......urasc cand mi se raspunde la intrebare cu o alta intrebare! Poate a fost prea grea pentru tine...no, cata lipsa de compasiune din partea mea...


Eh nu toti suntem extraordinar de destepti.
Nici mie nu-mi place cand cineva face aluzii in loc sa-ti spuna ceva verde-n fata.
Si ca sa-ti raspund la intrebare, aici ma simt destul de bine sa-mi beau ceaiurile asa ca poti sa ma ignori daca nu iti sunt pe plac, au facut-o si alte persoane.

Ti s-a parut ca te-am bagat in seama pana acum?
Voi interveni mereu in momentul in care cei care si d'astia ca tine isi dau cu parerea partinitor si ironic, vis-a-vis de femei! Ai fost vreodata femeie ca sa stii cum si de ce sa o judeci ? Daca da, atunci mea colpa sis', iar daca nu, ai bunul simt si nu mai comenta in necunostinta de cauza!
Hey...poate ai treaba si te retin !


Mda, inca o femeie care le stie pe toate. Spre surprinderea ta cele mai importante persoane din viata mea sunt femei si daca judec pe cineva sau nu, e strict treaba mea (la urma urmei si tu ma judeci in necunostinta de cauza).
Am incercat sa ma comport pe forum asa cum am simtit si spre deosebire de altii care s-au comportat ca la usa cortului, eu chiar am fost decent. Daca unora li se pare ca sunt prefacut i dont give rat's ass.
Lasa la o parte rautatea, nu o sa-ti foloseasca la nimic in viata asta.


Mda...inca un lup moralist pe Kudika! Bleeeeah! Daca cineva si-ar permite nesimtirea sa vorbeasca la adresa femeilor din viata ta, la fel cum iti permiti tu sa cataloghezi femeile pe acest topic, cum si ca din vina lor toate "cele" cum draq' te-ai simti?! Fa-mi o placere si ...get lost with your shit ideas, eventual propovatuiestele femeilor din viata ta! Ok?
rondina
Postat pe 17 Martie 2013 17:09
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:03:32[quote name=
Am mai avut divergente de opinie in legatura cu asta prin unele topicuri.
Nu ma intereseaza satisfacerea de ordin material, pt. ca nu cu asta ramanem la sfarsit de drum. Sufletul trebuie sa fie mai presus de orice lucru.



Divergente de opinie??/Daca nu a fost bataie in toata regula,tot degeaba!!!! Da,stiu,esti cavaler si cedezi trofeul castigat!!!!

Kiddo,referitor la subiectul "suflet",si aici se pot tasta multe puncte de vedere,ideea expusa de tine fiind general valabila,cu adnotarile de rigoare!!Iti ridic mingea li fileu,,,astept libertatea de opinie,care te caracterizeaza,multumesc!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Martie 2013 17:18

Nu cataloghez femeile in nici un fel.
E o diferenta intre a spune "toate femeile" si "unele femei".
Like it or not, sunt uscaturi de ambele parti asa ca deal with it.
Si-apoi in titlul tpicului scrie foarte fain femei si nu barbati.
Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:20
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:20:51
Nu cataloghez femeile in nici un fel.
E o diferenta intre a spune "toate femeile" si "unele femei".
Like it or not, sunt uscaturi de ambele parti asa ca deal with it.
Si-apoi in titlul tpicului scrie foarte fain femei si nu barbati.

Iegzat! Iar tu bantui pe acest topic pentru ca....?!
rondina
Postat pe 17 Martie 2013 17:24
De la: kudika_15804, la data 2013-03-17 17:18:25
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:03:32[quote name=
Am mai avut divergente de opinie in legatura cu asta prin unele topicuri.
Nu ma intereseaza satisfacerea de ordin material, pt. ca nu cu asta ramanem la sfarsit de drum. Sufletul trebuie sa fie mai presus de orice lucru.



Divergente de opinie??/Daca nu a fost bataie in toata regula,tot degeaba!!!! Da,stiu,esti cavaler si cedezi trofeul castigat!!!!

Kiddo,referitor la subiectul "suflet",si aici se pot tasta multe puncte de vedere,ideea expusa de tine fiind general valabila,cu adnotarile de rigoare!!Iti ridic mingea li fileu,,,astept libertatea de opinie,care te caracterizeaza,multumesc!!!!


Eu nu pot decat sa imi exprim anumite idei ce au legatura cu ceea ce simt, la fel ca unii sau altii de pe forum.
AM intrebat de partea materiala pt. ca am vazut multe subiecte aici, mai vechi, care tratau anumite relatii prin prisma diferentei intre functiile partenerilor. Ba ca ea e avocata si el conductor de tren, ba ca el e bogat si ea e saraca etc. Ori eu unul nu pot sa inteleg de ce se face diferentierea asta.
Daca se iubesc 2 oameni, sunt unul langa altul la bine si la greu, ce mai conteaza functia?
E adevarat ca fiecare dintre noi cautam anumite lucruri in viata, ca sa ne simtim impliniti, insa ce te poate implini mai mult decat sa ai un suflet langa tine care sa te iubeasca neconditionat (nu stiu daca mai exista asa ceva) si nu un robotel utilitar ?
Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:31
De la: rondina, la data 2013-03-17 17:24:13
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:20:51
Nu cataloghez femeile in nici un fel.
E o diferenta intre a spune "toate femeile" si "unele femei".
Like it or not, sunt uscaturi de ambele parti asa ca deal with it.
Si-apoi in titlul tpicului scrie foarte fain femei si nu barbati.

Iegzat! Iar tu bantui pe acest topic pentru ca....?!


Scrie undeva "women only" ?
Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:32
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:32:57
De la: rondina, la data 2013-03-17 17:24:13
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:20:51
Nu cataloghez femeile in nici un fel.
E o diferenta intre a spune "toate femeile" si "unele femei".
Like it or not, sunt uscaturi de ambele parti asa ca deal with it.
Si-apoi in titlul tpicului scrie foarte fain femei si nu barbati.

Iegzat! Iar tu bantui pe acest topic pentru ca....?!


Scrie undeva "women only" ?

Ca sa nu bantui tu singura
Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:34
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:31:39
De la: kudika_15804, la data 2013-03-17 17:18:25
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:03:32[quote name=
Am mai avut divergente de opinie in legatura cu asta prin unele topicuri.
Nu ma intereseaza satisfacerea de ordin material, pt. ca nu cu asta ramanem la sfarsit de drum. Sufletul trebuie sa fie mai presus de orice lucru.



Divergente de opinie??/Daca nu a fost bataie in toata regula,tot degeaba!!!! Da,stiu,esti cavaler si cedezi trofeul castigat!!!!

Kiddo,referitor la subiectul "suflet",si aici se pot tasta multe puncte de vedere,ideea expusa de tine fiind general valabila,cu adnotarile de rigoare!!Iti ridic mingea li fileu,,,astept libertatea de opinie,care te caracterizeaza,multumesc!!!!


Eu nu pot decat sa imi exprim anumite idei ce au legatura cu ceea ce simt, la fel ca unii sau altii de pe forum.
AM intrebat de partea materiala pt. ca am vazut multe subiecte aici, mai vechi, care tratau anumite relatii prin prisma diferentei intre functiile partenerilor. Ba ca ea e avocata si el conductor de tren, ba ca el e bogat si ea e saraca etc. Ori eu unul nu pot sa inteleg de ce se face diferentierea asta.
Daca se iubesc 2 oameni, sunt unul langa altul la bine si la greu, ce mai conteaza functia?
E adevarat ca fiecare dintre noi cautam anumite lucruri in viata, ca sa ne simtim impliniti, insa ce te poate implini mai mult decat sa ai un suflet langa tine care sa te iubeasca neconditionat (nu stiu daca mai exista asa ceva) si nu un robotel utilitar ?

heeey...ooooou, unde draq' ai citit tu toate astea pe acest topic? Vezi daca te bagi in seama pe toate topicele, ai deja un ghiveci-amalgam de subiecte in creierul ala de "robotel utilitar"! Ce are sula cu prefectura pe acest topic...chiar atat de retard esti? Daca habar n-ai de subiectul in sine, sau daca n-ai nimic inteligent de spus, mai bine abtine-te, nu ne mai plictisi cu unica ta cultura generala acumulata numai pe Kudika!
rondina
Postat pe 17 Martie 2013 17:41
Iti place sa jignesti? Foarte bine, fa-o in continuare. Daca atata poti foarte rau.
"AM intrebat de partea materiala pt. ca am vazut multe subiecte aici, mai vechi". Ok ca sa-ti dau mura in gura, cand am scris aici m-am referit la forum nu la topic.
Si apropo de ce teabgi ? Era discutie intre mine si MissR.
Vrei sa arati cat de desteapta esti? Fa-o printr-un comportament matur nu de fetita de cartier. Ar fi mult mai intelept.
Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:52
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:31:39[quote name='
Eu nu pot decat sa imi exprim anumite idei ce au legatura cu ceea ce simt, la fel ca unii sau altii de pe forum.
AM intrebat de partea materiala pt. ca am vazut multe subiecte aici, mai vechi, care tratau anumite relatii prin prisma diferentei intre functiile partenerilor. Ba ca ea e avocata si el conductor de tren, ba ca el e bogat si ea e saraca etc. Ori eu unul nu pot sa inteleg de ce se face diferentierea asta.
Daca se iubesc 2 oameni, sunt unul langa altul la bine si la greu, ce mai conteaza functia?
E adevarat ca fiecare dintre noi cautam anumite lucruri in viata, ca sa ne simtim impliniti, insa ce te poate implini mai mult decat sa ai un suflet langa tine care sa te iubeasca neconditionat (nu stiu daca mai exista asa ceva) si nu un robotel utilitar ?


Bun,multumesc!

Nu pot fi de acord cu tot ceea ce ai spus si sa-ti spun motivele pentru care nu ne aflam pe acelasi palier!!!

In ceea ce priveste diferentierea facuta intre parteneri,preocuparile,statutul profesional,social al acestora,ei,afla de la mine ca este viabila si destul de importanta in relatie,oricat de indragostiti ar fi cei doi implicati!!!Nu cred in compatibilitatea de acest gen,oricata dragoste ar exista la mijloc,mai devreme sau mai tarziu vor aparea divergentele intre cei doi!!!Discutam de afinitati,gusturi,moduri de gandire apropiate!!!Exista iubire neconditionata,dar nu hazardata!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Martie 2013 17:54
De la: kudika_15804, la data 2013-03-17 17:54:32
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:31:39[quote name='
Eu nu pot decat sa imi exprim anumite idei ce au legatura cu ceea ce simt, la fel ca unii sau altii de pe forum.
AM intrebat de partea materiala pt. ca am vazut multe subiecte aici, mai vechi, care tratau anumite relatii prin prisma diferentei intre functiile partenerilor. Ba ca ea e avocata si el conductor de tren, ba ca el e bogat si ea e saraca etc. Ori eu unul nu pot sa inteleg de ce se face diferentierea asta.
Daca se iubesc 2 oameni, sunt unul langa altul la bine si la greu, ce mai conteaza functia?
E adevarat ca fiecare dintre noi cautam anumite lucruri in viata, ca sa ne simtim impliniti, insa ce te poate implini mai mult decat sa ai un suflet langa tine care sa te iubeasca neconditionat (nu stiu daca mai exista asa ceva) si nu un robotel utilitar ?


Bun,multumesc!

Nu pot fi de acord cu tot ceea ce ai spus si sa-ti spun motivele pentru care nu ne aflam pe acelasi palier!!!

In ceea ce priveste diferentierea facuta intre parteneri,preocuparile,statutul profesional,social al acestora,ei,afla de la mine ca este viabila si destul de importanta in relatie,oricat de indragostiti ar fi cei doi implicati!!!Nu cred in compatibilitatea de acest gen,oricata dragoste ar exista la mijloc,mai devreme sau mai tarziu vor aparea divergentele intre cei doi!!!Discutam de afinitati,gusturi,moduri de gandire apropiate!!!Exista iubire neconditionata,dar nu hazardata!!!!


Ok, pai si ce intelegeti prin "iubire neconditionata" ? Cand iubesti nu cred ca r trebui sa existe bariere de ordin material.
Sa stiti ca sunt oameni care si-au intemeiat familie, au copii si chiar daca sunt saraci si nu isi permit multe lucruri sunt fericiti.
Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:57
LA CE ORE SCRII DESPRE SEX? CRED CA II DUCI DORUL GRAV DE TOT :p
lovekills033
Postat pe 17 Martie 2013 21:23
Eu nu cred in iubirea dintre un tractorist si o doctorita, de ex. N-are cum. Daca niste oameni atat de diferiti din pct de ved.social se iubesc, pentru mine iubirea asta nu e decat atractie erotica ce va trece la un moment dat. Sa iubesti pe cineva inseamna sa faceti chestii impreuna ( mers la concerte de jazz, expozitii, orice) ori, daca el/ea are 8 clase si tu ai facultate, ce poti vorbi cu el/ea?? Sau mergeti la o nunta sau un eveniment oarecare si ti-e rusine cu partenerul pt ca se face de ras, nu poate sa poarte o discutie,se plictiseste etc. Sau el e manelist, ea e cantareata la Filarmonica. Chestiile astea nu se pupa. N-au cum. Fiind de conditii sociale diferite au preocupari diferite, cercuri diferite de prieteni.
La un moment dat, partenerul mai 'avantajat' se va simti tras in jos de celalalt. E inevitabil.
Numai pe vremea lui Ceausescu se incurajau 'relatiile' astea sanatoase cu el avocat, ea macaragita etc.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 18 Martie 2013 21:59
De la: kudika_31725, la data 2013-03-18 21:59:41Eu nu cred in iubirea dintre un tractorist si o doctorita, de ex. N-are cum. Daca niste oameni atat de diferiti din pct de ved.social se iubesc, pentru mine iubirea asta nu e decat atractie erotica ce va trece la un moment dat. Sa iubesti pe cineva inseamna sa faceti chestii impreuna ( mers la concerte de jazz, expozitii, orice) ori, daca el/ea are 8 clase si tu ai facultate, ce poti vorbi cu el/ea?? Sau mergeti la o nunta sau un eveniment oarecare si ti-e rusine cu partenerul pt ca se face de ras, nu poate sa poarte o discutie,se plictiseste etc. Sau el e manelist, ea e cantareata la Filarmonica. Chestiile astea nu se pupa. N-au cum. Fiind de conditii sociale diferite au preocupari diferite, cercuri diferite de prieteni.
La un moment dat, partenerul mai 'avantajat' se va simti tras in jos de celalalt. E inevitabil.
Numai pe vremea lui Ceausescu se incurajau 'relatiile' astea sanatoase cu el avocat, ea macaragita etc.


mi-a placut ideea cu macaragita
Coco_2
Postat pe 18 Martie 2013 22:58
Nu exista femei frigide sau nesatisfacute, exista doar barbati nepriceputi. Si da, din punctul meu de vedere, este o lipsa de comunicare a nevoilor, pudoare, timiditate si alte motive ca de exemplu credinte si convingeri, religie si educatie care concura la lipsa de satisfactie in relatia sexuala in cuplu.

http://www.relatiidecuplu.com/index.php/relatii-de-cuplu/129-cum-sa-ne-vindecam-dependenta-afectiva-in-cuplu
kudika109274
Postat pe 19 Martie 2013 22:20
fabian4u
Postat pe 22 Martie 2013 13:13
De la: kudika_31725, la data 2013-03-18 21:59:41Eu nu cred in iubirea dintre un tractorist si o doctorita, de ex. N-are cum. Daca niste oameni atat de diferiti din pct de ved.social se iubesc, pentru mine iubirea asta nu e decat atractie erotica ce va trece la un moment dat. Sa iubesti pe cineva inseamna sa faceti chestii impreuna ( mers la concerte de jazz, expozitii, orice) ori, daca el/ea are 8 clase si tu ai facultate, ce poti vorbi cu el/ea?? Sau mergeti la o nunta sau un eveniment oarecare si ti-e rusine cu partenerul pt ca se face de ras, nu poate sa poarte o discutie,se plictiseste etc. Sau el e manelist, ea e cantareata la Filarmonica. Chestiile astea nu se pupa. N-au cum. Fiind de conditii sociale diferite au preocupari diferite, cercuri diferite de prieteni.
La un moment dat, partenerul mai 'avantajat' se va simti tras in jos de celalalt. E inevitabil.
Numai pe vremea lui Ceausescu se incurajau 'relatiile' astea sanatoase cu el avocat, ea macaragita etc.



Corect,subscriu!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Martie 2013 13:15
De la: kudika_31725, la data 2013-03-18 21:59:41Eu nu cred in iubirea dintre un tractorist si o doctorita, de ex. N-are cum. Daca niste oameni atat de diferiti din pct de ved.social se iubesc, pentru mine iubirea asta nu e decat atractie erotica ce va trece la un moment dat. Sa iubesti pe cineva inseamna sa faceti chestii impreuna ( mers la concerte de jazz, expozitii, orice) ori, daca el/ea are 8 clase si tu ai facultate, ce poti vorbi cu el/ea?? Sau mergeti la o nunta sau un eveniment oarecare si ti-e rusine cu partenerul pt ca se face de ras, nu poate sa poarte o discutie,se plictiseste etc. Sau el e manelist, ea e cantareata la Filarmonica. Chestiile astea nu se pupa. N-au cum. Fiind de conditii sociale diferite au preocupari diferite, cercuri diferite de prieteni.
La un moment dat, partenerul mai 'avantajat' se va simti tras in jos de celalalt. E inevitabil.
Numai pe vremea lui Ceausescu se incurajau 'relatiile' astea sanatoase cu el avocat, ea macaragita etc.


Exista si oameni care nu au job-uri de prestigiu, cu toate astea sunt oameni educati, cu bun simt si, uneori, autodidacti.

Eu, una, nu caracterizez omul dupa job-ul pe care il practica sau gradul de studii.
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Martie 2013 13:15
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:57:44
De la: kudika_15804, la data 2013-03-17 17:54:32
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:31:39[quote name='
Eu nu pot decat sa imi exprim anumite idei ce au legatura cu ceea ce simt, la fel ca unii sau altii de pe forum.
AM intrebat de partea materiala pt. ca am vazut multe subiecte aici, mai vechi, care tratau anumite relatii prin prisma diferentei intre functiile partenerilor. Ba ca ea e avocata si el conductor de tren, ba ca el e bogat si ea e saraca etc. Ori eu unul nu pot sa inteleg de ce se face diferentierea asta.
Daca se iubesc 2 oameni, sunt unul langa altul la bine si la greu, ce mai conteaza functia?
E adevarat ca fiecare dintre noi cautam anumite lucruri in viata, ca sa ne simtim impliniti, insa ce te poate implini mai mult decat sa ai un suflet langa tine care sa te iubeasca neconditionat (nu stiu daca mai exista asa ceva) si nu un robotel utilitar ?


Bun,multumesc!

Nu pot fi de acord cu tot ceea ce ai spus si sa-ti spun motivele pentru care nu ne aflam pe acelasi palier!!!

In ceea ce priveste diferentierea facuta intre parteneri,preocuparile,statutul profesional,social al acestora,ei,afla de la mine ca este viabila si destul de importanta in relatie,oricat de indragostiti ar fi cei doi implicati!!!Nu cred in compatibilitatea de acest gen,oricata dragoste ar exista la mijloc,mai devreme sau mai tarziu vor aparea divergentele intre cei doi!!!Discutam de afinitati,gusturi,moduri de gandire apropiate!!!Exista iubire neconditionata,dar nu hazardata!!!!


Ok, pai si ce intelegeti prin "iubire neconditionata" ? Cand iubesti nu cred ca r trebui sa existe bariere de ordin material.
Sa stiti ca sunt oameni care si-au intemeiat familie, au copii si chiar daca sunt saraci si nu isi permit multe lucruri sunt fericiti.


Ca bine zici Kiddo!
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Martie 2013 13:16
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:57:44[quote name='
Ok, pai si ce intelegeti prin "iubire neconditionata" ? Cand iubesti nu cred ca r trebui sa existe bariere de ordin material.
Sa stiti ca sunt oameni care si-au intemeiat familie, au copii si chiar daca sunt saraci si nu isi permit multe lucruri sunt fericiti.





Este corect spus,,"ar trebui",dar realitatea este cu totul alta,si nu tocmai placuta!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Martie 2013 13:17
De la: kudika_15804, la data 2013-03-22 13:17:33
De la: kudika_11826, la data 2013-03-17 17:57:44[quote name='
Ok, pai si ce intelegeti prin "iubire neconditionata" ? Cand iubesti nu cred ca r trebui sa existe bariere de ordin material.
Sa stiti ca sunt oameni care si-au intemeiat familie, au copii si chiar daca sunt saraci si nu isi permit multe lucruri sunt fericiti.





Este corect spus,,"ar trebui",dar realitatea este cu totul alta,si nu tocmai placuta!!!!


Nu generaliza ceea ce simti si gandesti tu la adresa tuturor oamenilor, ok? Nu suntem cu totii niste superficiali, precum unii sau altii.
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Martie 2013 13:21
De la: fabian4u, la data 2013-03-22 13:13:28

nu rade ca ti musca pe caciula
piscolino
Postat pe 22 Martie 2013 13:22
De la: piscolino, la data 2013-03-22 13:22:53
De la: fabian4u, la data 2013-03-22 13:13:28

nu rade ca ti musca pe caciula


rade el da nu-i rasu lui!!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Martie 2013 13:28
de ce amestecati voi dragostea cu statutul social eu una nu inteleg .
In orce caz, eu personal cred cu tarie ca nu conteaza studiile unei persoane,nu-l fac studiile mai OM,si nici banii,iar daca doua persoane se iubesc ,ma refer la dragoste adevarata ..(.nu la dragostea aia de te iubesc de nu mai pot pan apare una alta mai cu bani sau mai dotata)
Daca dragoste nu e ,nimic nu e .
piscolino
Postat pe 22 Martie 2013 13:32
De la: piscolino, la data 2013-03-22 13:32:02de ce amestecati voi dragostea cu statutul social eu una nu inteleg .
In orce caz, eu personal cred cu tarie ca nu conteaza studiile unei persoane,nu-l fac studiile mai OM,si nici banii,iar daca doua persoane se iubesc ,ma refer la dragoste adevarata ..(.nu la dragostea aia de te iubesc de nu mai pot pan apare una alta mai cu bani sau mai dotata)
Daca dragoste nu e ,nimic nu e .


Doamne, cata dreptate ai, Pisco!
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Martie 2013 13:33
....si cand ma uit la topic si vad la ce discutii s-a ajuns...
nu am zis asta cu rautate...si eu am dat un comment mai sus super off topic...
oricum,subscriu la ce scria cineva mai sus si mai adaug cateva - satisfacerea femeii tine de educatie,religie,cultura,comunicare cu partenerul , dezinhibarea, preludiu..
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 22 Martie 2013 13:51
De la: kudika_31725, la data 2013-03-22 13:51:43....si cand ma uit la topic si vad la ce discutii s-a ajuns...
nu am zis asta cu rautate...si eu am dat un comment mai sus super off topic...
oricum,subscriu la ce scria cineva mai sus si mai adaug cateva - satisfacerea femeii tine de educatie,religie,cultura,comunicare cu partenerul , dezinhibarea, preludiu..

ai scris mai sus ca nu crezi in iubirea dintre un tractorist si o doctorita ,ei bien ce legatura are asta cu satisfacerea?crezi ca tractoristu nu poate satisface o doctorita?sau doctorta va fi satisfacuta doar de un licentiat ?
eu personal am spus doar ca nu sunt deacord...si asta o spun deoarece cunosc mai multe cazuri de familii in care ea e cu studii iar el e instalator...nu mai dau exemple ca nu are rost
piscolino
Postat pe 22 Martie 2013 13:57
De la: piscolino, la data 2013-03-22 13:57:25
De la: kudika_31725, la data 2013-03-22 13:51:43....si cand ma uit la topic si vad la ce discutii s-a ajuns...
nu am zis asta cu rautate...si eu am dat un comment mai sus super off topic...
oricum,subscriu la ce scria cineva mai sus si mai adaug cateva - satisfacerea femeii tine de educatie,religie,cultura,comunicare cu partenerul , dezinhibarea, preludiu..

ai scris mai sus ca nu crezi in iubirea dintre un tractorist si o doctorita ,ei bien ce legatura are asta cu satisfacerea?crezi ca tractoristu nu poate satisface o doctorita?sau doctorta va fi satisfacuta doar de un licentiat ?
eu personal am spus doar ca nu sunt deacord...si asta o spun deoarece cunosc mai multe cazuri de familii in care ea e cu studii iar el e instalator...nu mai dau exemple ca nu are rost


adica vrei sa spui ca io daca am diploma pot iubi unu fara diploma?!doamne feri cum asa? cand ma pupa ma pupa fara diploma?!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Martie 2013 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare? 7 De la: Gelico 4 Septembrie 2011 14:48
sex fara prejudecati 1 De la: dubiosu2001 21 Iulie 2010 15:13
kudika ajutor! 7 De la: mobilewave 19 Decembrie 2010 16:14
Probleme de libidou 8 De la: kudika_995759 20 Februarie 2016 13:18
Sex cu ... o virgina (ceva mai complicat) 14 De la: kudika365559 9 Februarie 2011 22:02