Setari Cookie-uri

Dragostea din trecut imi apare ca o fantoma

suntem casatoriti ambii..ambii avem kite o fetita..in trecut neam iubit nebuneshete..cel mult ma facut el sa sufar de urma lui ka sa casatorit cu o fata ramasa insarcinata de la el..iam spus sa se casatoriasca cu ia doar de dragul kopilului..ca nui vinovat shi nu vreau sa sufere fara tat..a acceptat..am plins mult am suferit enorm din urma lui..mam linishtit miam gasit persoana iubita care ma ajutat sal uit shi sa o iau de la inkeput..mam casatorit avemo fetita..am o famile minunata..peste 3 ani de zile ma kauta intreba de persoane cunoscute despre mine..unde traesc..cu cine traesk..shi sai dea telefon de contact..de aiki sa inkeput totul..iar emotii shi durere..nu vroiam sa ma intilnesc cu el..dar iata ca intimp-lator ne pomenim fatan fat vroiam sal omor ..sal distrug..dar in momentul kela nu simteam nimik..decit vroiam sal privesc...e ceva ciudat dupa aia cauta sa vb poate iar inka o relatie noua insa eu nu vreau..fiindca am familie..imi iubesc familia sunt sincera cu ea..dar orikum akel scintei de iubire din sufletul meu mocneshte atunci cind il vad..vreau sa dispara din viata mea..shi sa nu apara..chiar de il iubesc shi sufer din cauza lui nu vreau sai distrug familia..insa pe el nul afecteaza familia din contra ii bombaneshte sotiei lui capul despre mine..shi zi shi noapte..ia nu vrea sa auda de mine..eu inkerc in fel shi chip sa nu dau cu ochii de el..shi ma feresc..dar orikum nu ma uita.. ce sa fac cum sa fac nushtiu?
elena1989
Postat pe 9 Martie 2013 14:54
Si ce sfaturi speri sa primesti????Cine a gresit in reluarea acestei povesti????TU!
Si cu aceasta am spus totul!!!!!Daca iti iubesti familia,respectati-o!!!!!!Daca pentru imbunatatirea calitatii memoriei exista medicatie adecvata,pentru uitare ,,,nu exista decat doua elemente :vointa personala si timpul!!!!Primul element se autoimpune ,iar cel de-al doilea,,,,acestuia trebuie sa-i acorzi libertate de miscare!!!!!!!Incearca,stiu ca arde carnea,dar spala-te numai cu apa rece!!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2013 15:01
daca vorbesti la fel cum scrii, clar!! Jeez!
muza_ta
Postat pe 9 Martie 2013 15:15
De la: muza_ta, la data 2013-03-09 15:15:29daca vorbesti la fel cum scrii, clar!! Jeez!



Nu te enerva,fata mea,aceasta este scrierea virtuala practicata de multi useri,important este sa intelegi mesajul,acolo unde exista!!!! Buna ziua si "La multi ani" pentru iubitul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2013 15:18
De la: kudika_15804, la data 2013-03-09 15:18:49
De la: muza_ta, la data 2013-03-09 15:15:29daca vorbesti la fel cum scrii, clar!! Jeez!



Nu te enerva,fata mea,aceasta este scrierea virtuala practicata de multi useri,important este sa intelegi mesajul,acolo unde exista!!!! Buna ziua si "La multi ani" pentru iubitul tau!!!

da' cine poate sa citeasca carnatul asta? buna ziua si multumesc
muza_ta
Postat pe 9 Martie 2013 15:23
De la: muza_ta, la data 2013-03-09 15:23:08
De la: kudika_15804, la data 2013-03-09 15:18:49
De la: muza_ta, la data 2013-03-09 15:15:29daca vorbesti la fel cum scrii, clar!! Jeez!



Nu te enerva,fata mea,aceasta este scrierea virtuala practicata de multi useri,important este sa intelegi mesajul,acolo unde exista!!!! Buna ziua si "La multi ani" pentru iubitul tau!!!

da' cine poate sa citeasca carnatul asta? buna ziua si multumesc



Nu ai avut rabdare,nu???? Eu l-am citit,am capatat dexteritate!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Martie 2013 15:28
De la: elena1989, la data 2013-03-09 14:54:23suntem casatoriti ambii..ambii avem kite o fetita..in trecut neam iubit nebuneshete..cel mult ma facut el sa sufar de urma lui ka sa casatorit cu o fata ramasa insarcinata de la el..iam spus sa se casatoriasca cu ia doar de dragul kopilului..ca nui vinovat shi nu vreau sa sufere fara tat..a acceptat..am plins mult am suferit enorm din urma lui..mam linishtit miam gasit persoana iubita care ma ajutat sal uit shi sa o iau de la inkeput..mam casatorit avemo fetita..am o famile minunata..peste 3 ani de zile ma kauta intreba de persoane cunoscute despre mine..unde traesc..cu cine traesk..shi sai dea telefon de contact..de aiki sa inkeput totul..iar emotii shi durere..nu vroiam sa ma intilnesc cu el..dar iata ca intimp-lator ne pomenim fatan fat vroiam sal omor ..sal distrug..dar in momentul kela nu simteam nimik..decit vroiam sal privesc...e ceva ciudat dupa aia cauta sa vb poate iar inka o relatie noua insa eu nu vreau..fiindca am familie..imi iubesc familia sunt sincera cu ea..dar orikum akel scintei de iubire din sufletul meu mocneshte atunci cind il vad..vreau sa dispara din viata mea..shi sa nu apara..chiar de il iubesc shi sufer din cauza lui nu vreau sai distrug familia..insa pe el nul afecteaza familia din contra ii bombaneshte sotiei lui capul despre mine..shi zi shi noapte..ia nu vrea sa auda de mine..eu inkerc in fel shi chip sa nu dau cu ochii de el..shi ma feresc..dar orikum nu ma uita.. ce sa fac cum sa fac nushtiu?


Daca te-ar deranja intreaga situatia, i-ai spune sa inceteze. Il accepti pe langa tine, inseamna ca atentia lui nu te deranjeaza chiar asa de mult pe cat sustii...
kudika_32792
Postat pe 1 Aprilie 2013 23:49
Daca n-am mai trai atat in trecut am sti sa ne bucuram de prezent...Daca intelegi profund inutilitatea acestor ganduri care te duc mereu in trecut o sa reusesti sa te aduni...altfel o sa pierzi tot...trecutul s-a dus numai k tu nu faci altceva decat sa alimentezi mintea cu prostii...incearca sa transformi gandurile acestea negative de "iubire" pentru acela din trecut in iubire pentru sotul si copilul tau...Sa fi constienta de gandurile si emotiile tale...adik sa te autoanalizezi si sa vezi cat de stupid ar fi sa distrugi 2 familii doar dintr-o pasiune trecuta...it's over gata ...ai ales drumul nu face prostii
kagome_kudika
Postat pe 2 Aprilie 2013 03:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua... 2 De la: scorpyoW 22 Ianuarie 2011 17:39
Relatie cu o mama singura, agasata de fostul 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 116 De la: Andreea_green 12 Septembrie 2009 21:43
Oare ce pot face? 5 De la: Barbie30 21 August 2010 09:47
AM 18 ANI, DAR IUBESC UN BARBAT DE 34. 10 De la: Lucia38 26 Iulie 2009 12:54