Setari Cookie-uri

oare el nu isi doreste nunta asta?!

De la: kudika467548, la data 2013-03-10 14:39:55 Bv. esti bun, Dar ai retinut cat i-mi dadeai?
10ron, dar ce sunt cersetoare?! Mi s-au ondulat rafturile in camera de atatea carti, socrumiu a carat in vara doi saci la gunoi ,dar nu se merita sa le arunc si pe astea, sunt vechi din 19si.Iar cuvantul acesta e alint, nu te iau la misto, asta e parerea ta.Daca m-ai facut obraznica tu esti mai rau.
normal ca s mai rau,,,sunt chiar inteligent pai daca m ai pus pe mn sa zic un pret ti am zis,,cn n ar vrea sa le ia la 1 ron ,,,scade pretu daca mai faci mult pe desteapta,,,iti dau 150 pe toate 3,,te sfatuiesc sa zici repede da
miezuu
Postat pe 10 Martie 2013 14:44
De la: Ame_li, la data 2013-03-10 14:25:50
De la: just_me00, la data 2013-03-10 14:11:40
De la: kudika467548, la data 2013-03-10 14:05:38Hai sa-ti spun totusi ceva.Sa nu te las cu ochii in soare.Nu-i de tine,n-ai nevoie de reprosuri, astea oricum dupa nunta se vor rasfrange iarasi asupra ta.Nu-i mai canta in struna, nu se poate ,nu se poate, gata.Mai sunt barbati pe lumea asta care te vor aprecia asa cum esti cu bune si rele.


desi cred ca imi va fi extrem de greu...cred ca asta e cea mai buna solutie...nu mai pot schimba lucrurile care mi le-a spus si m-au durut, nu il pot schimba pe el si nu il pot face sa accepte anumite lucruri, nu pot face sa dispara asa usor ranchiuna si resentimentele care le poarta in suflet si le-a tinut ascunse atata timp!



ranchiuna?resentimente?
fata de ce?
lamuriti problema inainte de a face pasul
te pomenesti apoi ca iti reproseaza ca l-ai luat cu forta,"saracutul"


fata de lucruri care s-au intamplat in trecut...greseli...
just_me00
Postat pe 10 Martie 2013 14:51
De la: just_me00, la data 2013-03-10 14:51:48[quote name=
fata de lucruri care s-au intamplat in trecut...greseli...



Daca ti-au fost acceptate,intelese si iertate,nu se justifica reprosurile ulterioare,decat daca sunt folosite drept pretext pentru evitarea discutiilor ,legate de casatoria voastra!
kudika_15804
Postat pe 10 Martie 2013 14:56
De la: just_me00, la data 2013-03-10 14:51:48
De la: Ame_li, la data 2013-03-10 14:25:50
De la: just_me00, la data 2013-03-10 14:11:40
De la: kudika467548, la data 2013-03-10 14:05:38Hai sa-ti spun totusi ceva.Sa nu te las cu ochii in soare.Nu-i de tine,n-ai nevoie de reprosuri, astea oricum dupa nunta se vor rasfrange iarasi asupra ta.Nu-i mai canta in struna, nu se poate ,nu se poate, gata.Mai sunt barbati pe lumea asta care te vor aprecia asa cum esti cu bune si rele.


desi cred ca imi va fi extrem de greu...cred ca asta e cea mai buna solutie...nu mai pot schimba lucrurile care mi le-a spus si m-au durut, nu il pot schimba pe el si nu il pot face sa accepte anumite lucruri, nu pot face sa dispara asa usor ranchiuna si resentimentele care le poarta in suflet si le-a tinut ascunse atata timp!



ranchiuna?resentimente?
fata de ce?
lamuriti problema inainte de a face pasul
te pomenesti apoi ca iti reproseaza ca l-ai luat cu forta,"saracutul"


fata de lucruri care s-au intamplat in trecut...greseli...



asa,si
sa zicem ca ai gresit,din moment ce e inca cu tine inseamna ca a trecut peste

daca-ti scoate acum ochii pt ele,cauta motive,e clar
Ame_li
Postat pe 10 Martie 2013 15:02
Cel mai bine ar fi sa-ti pastrezi cumpatul, sa vorbiti, sa vedeti daca mai puteti face ceva pentru voi, daca nu, atunci macar sa va impartiti bunurile cu frumosul si sa va luati la revedere.
Ghicicummacheama
Postat pe 10 Martie 2013 15:07
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:07:16Cel mai bine ar fi sa-ti pastrezi cumpatul, sa vorbiti, sa vedeti daca mai puteti face ceva pentru voi, daca nu, atunci macar sa va impartiti bunurile cu frumosul si sa va luati la revedere.
asa iubita bravo
miezuu
Postat pe 10 Martie 2013 15:41
De la: miezuu, la data 2013-03-10 15:41:21
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:07:16Cel mai bine ar fi sa-ti pastrezi cumpatul, sa vorbiti, sa vedeti daca mai puteti face ceva pentru voi, daca nu, atunci macar sa va impartiti bunurile cu frumosul si sa va luati la revedere.
asa iubita bravo


Ce faci Miezule ?
Ghicicummacheama
Postat pe 10 Martie 2013 15:49
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:49:25
De la: miezuu, la data 2013-03-10 15:41:21
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:07:16Cel mai bine ar fi sa-ti pastrezi cumpatul, sa vorbiti, sa vedeti daca mai puteti face ceva pentru voi, daca nu, atunci macar sa va impartiti bunurile cu frumosul si sa va luati la revedere.
asa iubita bravo


Ce faci Miezule ?
ma hodihnesc,,tu cf
miezuu
Postat pe 10 Martie 2013 16:01
De la: miezuu, la data 2013-03-10 16:01:01
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:49:25
De la: miezuu, la data 2013-03-10 15:41:21
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:07:16Cel mai bine ar fi sa-ti pastrezi cumpatul, sa vorbiti, sa vedeti daca mai puteti face ceva pentru voi, daca nu, atunci macar sa va impartiti bunurile cu frumosul si sa va luati la revedere.
asa iubita bravo


Ce faci Miezule ?
ma hodihnesc,,tu cf


Si eu la fel. Si mai beau si o cafea cu lapte.
Mai devreme am mancat o gramada de bunatati trimise de soacra mea
Ghicicummacheama
Postat pe 10 Martie 2013 16:07
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 16:07:15
De la: miezuu, la data 2013-03-10 16:01:01
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:49:25
De la: miezuu, la data 2013-03-10 15:41:21
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-10 15:07:16Cel mai bine ar fi sa-ti pastrezi cumpatul, sa vorbiti, sa vedeti daca mai puteti face ceva pentru voi, daca nu, atunci macar sa va impartiti bunurile cu frumosul si sa va luati la revedere.
asa iubita bravo


Ce faci Miezule ?
ma hodihnesc,,tu cf


Si eu la fel. Si mai beau si o cafea cu lapte.
Mai devreme am mancat o gramada de bunatati trimise de soacra mea
bravo iubita bravo
miezuu
Postat pe 10 Martie 2013 16:09
De la: just_me00, la data 2013-03-10 12:55:40Buna,

Trec printr-o perioada extrem de dificila si nu stiu cum sa procedez. Suntem impreuna de 2 ani,eu am 23 ani si el 30, in urma cu 6 luni ne-am hotarat sa facem nunta anul acesta, 2013, chiar daca el oficial nu m-a cerut in casatorie cu inel si tot ce trebuie, vorbit cu parintii etc. Eu m-am gandit ca vor urma cat mai curand si toate astea asa ca nu mi-am pus nici o problema si am inceput sa cautam tot ce trebuie, am fost la un targ de nunti apoi ne-am luat restaurantul, formatia, fotograful, precizez ca in mare parte eu m-am ocupat de cautat, de ales etc. el a venit cu mine dar m-a lasat pe mine in mare parte sa decid, nu am dat importanta neimplicarii lui gandindu-ma ca asa sunt barbatii in general, acum 2 sapt am luat si Biserica, desi eu nu eram f convinsa el ca sa scape mai repede a decis sa o luam, in fine... Acum simt ca nu e in regula ceva, parintii lui sunt mai in varsta si au existat niste discutii in contradictoriu legat de locul unde vom face nunta...iar acum, dupa spusele lui ei nu il mai intreaba nimic legat de nunta, lucra care se pare pe el il deranjeaza foarte mult, dar nu mi-a spus nimic pana ieri cand am avut o discutie ff aprinsa plina de reprosuri, ranchiuna si am ajuns la concluzia ca el nu isi dorea cu adevart nunta asta iar el crede ca eu am grabit lucrurile desi el a fost partas in tot ceea ce s-a intamplat pana acum nu a spus NIMIC... mi-a reprosat lucruri care l-au deranjat din trecut, peste care se pare ca nu a trecut, am simti ranchiuna, ura si multa suparare in cuvintele lui...le-a tinut timp de 6 luni in el...eu simteam ca nu e inregula, viata sexuala nu mai exista, facea glume f proaste legate de nunta de fata cu pretenii...
Imi e greu...nu stiu ce sa fac..cum sa reactionez...am facut un apartament impreuna, am investit tot ce am avut in relatia asta...
Ar trebui sa ne oprim?sau se mai poate face ceva?

Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea dar am nevoie de un sfat, de o parere...de orice!!!!
Multumesc



Parerea mea e ca ar trebui sa inveti din experienta asta sa comunici mai bine cu jumatatea ta. Si mai incearca sa nu-ti mai impui vointa in orice, incearca sa ajungi la un compromis cu el cand va doriti ceva.

PS: Iubitul tau ti-a comunicat prin anumite gesturi, cuvinte, ca nu e de acord cu nunta. Pacat ca ai ignorat toate acele lucruri la vremea respectiva. Acum nu mai aveai problema asta pe cap.
kudika_32792
Postat pe 3 Aprilie 2013 11:36
iete dracia dracu. A luat biserica. cu popu cu tot ?
putin_dus
Postat pe 3 Aprilie 2013 11:44
Ati hotarat de comun acord iar acum vad ca ai cam ramas singura iar relatia in loc sa mearga mai bine se deterioreaza. Nu mai cauta motive si incercati sa discutati toate astea insa calm. Nu va reprosati si lasati orgoliile la usa. Toti facem asa cand ne enervam. Mai bine unul sa cedeze, sa se duca si sa ia o gura de aer afara. Iar el e la mijloc sa nu te supere nici pe tine si nici pe ai lui. Nu te mai gandi in fel si chip. Ia-le asa cum vin pentru ca ce va trebui sa se intample se va intampla.
ada_eva
Postat pe 23 Aprilie 2013 18:47
Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...
life_coaching
Postat pe 23 Aprilie 2013 19:11
Daca parintii lui sunt mai batrani,clar au idei invechite si sunt pe principiul' prima parere formata nu mai poate fi schimbata,orice-ar fi'.Adica sunt niste batrani acriti de viata si de toate.Tu nu te mariti cu ei,ci cu EL. E evident ca el a fost entuziast cu nunta la inceput. Dar apoi fiind prins la mijloc intre tine si parintii lui,i s-a cam dus entuziasmul de nunta. Probabil ca el crede ca trebuie sa aleaga intre tine si parinti,ceea ce e absurd. Ar fi bine sa discutati amandoi cat se poate de sincer despre cum stati si daca mai vreti nunta asta. In mod clar,daca e sa faceti o familie,tu sa te astepti la tensiuni permanente cu ai lui,intepaturi,mici mizerii etc. Ca nu are sens sa va casatoriti si sa divortati peste un an-doi pt ca nu te vrea soacra...
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 23 Aprilie 2013 19:52
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...



riga frypto
Ame_li
Postat pe 23 Aprilie 2013 19:56
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 19:56:59
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...



riga frypto



Da,mai mult ca sigur!!!! Buna seara,Amely-co!!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Aprilie 2013 20:03
De la: kudika_15804, la data 2013-04-23 20:03:06
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 19:56:59
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...



riga frypto



Da,mai mult ca sigur!!!! Buna seara,Amely-co!!!!!


intrebam si eu retoric
buna seara
Ame_li
Postat pe 23 Aprilie 2013 20:04
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 19:56:59
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...



riga frypto

poți oferi și o traducere , te rog ? cã ... spre rușinea mea , eu știam doar de riga crypto :)
life_coaching
Postat pe 23 Aprilie 2013 20:06
De la: indelebil, la data 2013-04-23 20:06:07
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 19:56:59
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...



riga frypto

poți oferi și o traducere , te rog ? cã ... spre rușinea mea , eu știam doar de riga crypto :)



e de bine daca ai auzit de riga crypto
Ame_li
Postat pe 23 Aprilie 2013 20:11
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 20:11:05
De la: indelebil, la data 2013-04-23 20:06:07
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 19:56:59
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...



riga frypto

poți oferi și o traducere , te rog ? cã ... spre rușinea mea , eu știam doar de riga crypto :)



e de bine daca ai auzit de riga crypto

o fi oare de bine sa imi oferi si acea traducere ? sau ... mai bine sa nu imi bat capul ...
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:08
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:08:59
e de bine daca ai auzit de riga crypto

o fi oare de bine sa imi oferi si acea traducere ? sau ... mai bine sa nu imi bat capul ... [/quote]



http://www.trilulilu.ro/video-cultura/tudor-gheorghe-riga-crypto-si-lapona-enigel-1967
kudika_15804
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:24
De la: kudika_15804, la data 2013-04-24 10:24:18
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:08:59
e de bine daca ai auzit de riga crypto

o fi oare de bine sa imi oferi si acea traducere ? sau ... mai bine sa nu imi bat capul ...




http://www.trilulilu.ro/video-cultura/tudor-gheorghe-riga-crypto-si-lapona-enigel-1967 [/quote]

Ion Barbu
Riga Crypto si Lapona Enigel

Menestrel trist, mai aburit
Ca vinul vechi ciocnit la nuntã,
De cuscrul mare dãruit
Cu pungi, panglici, beteli cu funtã,

Mult îndãrãtnic menestrel,
Un cântec larg tot mai încearcã,
Zi-mi de lapona Enigel
ªi Crypto, regele-ciupearcã!

- Nuntaº fruntaº!
Ospãþul tãu limba mi-a fript-o,
Dar, cântecul, tot zice-l-aº,
Cu Enigel ºi riga Crypto.

- Zi-l menestrel!
Cu foc l-ai zis acum o varã;
Azi zi-mi-l strâns, încetinel,
La spartul nunþii, în cãmarã.

*

Des cercetat de pãdureþi
În pat de râu ºi-n humã unsã,
Împãrãþea peste bureþi
Crai Crypto, inimã ascunsã,

La vecinic tron, de rouã parcã!
Dar printre ei bârfeau bureþii
De-o vrãjitoare mânãtarcã,
De la fântâna tinereþii.

ªi rãi ghioci ºi toporaºi
Din gropi ieºeau sã-l ocãrascã,
Sterp îl fãceau ºi nãrãvaº,
Cã nu voia sã înfloreascã.

În þãri de gheaþã urgisitã,
Pe-acelaºi timp trãia cu el,
Laponã micã, liniºtitã,
Cu piei, pre nume Enigel.

De la iernat, la pãºunat,
În noul an, sã-ºi ducã renii,
Prin aer ud, tot mai la sud,
Ea poposi pe muºchiul crud
La Crypto, mirele poienii.

Pe trei covoare de rãcoare
Lin adormi, torcând verdeaþã:
Când lângã sân, un rigã spân,
Cu eunucul lui bãtrân,
Veni s-o-mbie, cu dulceaþã:

- Enigel, Enigel,
Þi-am adus dulceaþã, iacã.
Uite fragi, þie dragi,
Ia-i ºi toarnã-i în puiacã.

- Rigã spân, de la sân,
Mulþumesc Dumitale.
Eu mã duc sã culeg
Fragii fragezi, mai la vale.

-Enigel, Enigel,
Scade noaptea, ies lumine,
Dacã pleci sã culegi,
Începi, rogu-te, cu mine.

-Te-aº culege, rigã blând...
Zorile încep sã joace
ªi eºti umed ºi plãpând:
Teamã mi-e, te frângi curând,
Lasã. - Aºteaptã de te coace.

-Sã mã coc, Enigel,
Mult aº vrea, dar vezi, de soare,
Visuri sute, de mãcel,
Mã despart. E roºu, mare,
Pete are fel de fel;
Lasã-l, uitã-l, Enigel,
În somn fraged ºi rãcoare.

- Rigã Crypto, rigã Crypto,
Ca o lamã de blestem
Vorba-n inimã-ai înfipt-o!
Eu de umbrã mult mã tem,

Cã dacã-n iarnã sunt fãcutã,
ªi ursul alb mi-e vãrul drept,
Din umbra deasã, desfãcutã,
Mã-nchin la soarele-nþelept.

La lãmpi de gheaþã, supt zãpezi,
Tot polul meu un vis viseazã.
Greu taler scump cu margini verzi
De aur, visu-i cerceteazã.

Mã-nchin la soarele-nþelept,
Cã sufletu-i fântânã-n piept,
ªi roata albã mi-e stãpânã,
Ce zace-n sufletul-fântânã.

La soare, roata se mãreºte;
La umbrã, numai carnea creºte
ªi somn e carnea, se dezumflã,
Dar vânt ºi umbrã iar o umflã...

Frumos vorbi ºi subþirel
Lapona dreaptã, Enigel,
Dar timpul, vezi, nu adãsta,
Iar soarele acuma sta
Svârlit în sus, ca un inel.

- Plângi, preacuminte Enigel!
Lui Crypto, regele-ciupearcã.
Lumina iute cum sã-i placã?
El se desface uºurel
De Enigel,
De partea umbrei moi, sã treacã...

Dar soarele, aprins inel,
Se oglindi adânc în el;
De zece ori, fãrã sfialã,
Se oglindi în pielea-i chealã.

ªi sucul dulce înãcreºte!
Ascunsa-i inimã plesneºte,
Spre zece vii peceþi de semn,
Venin ºi roºu untdelemn
Mustesc din funduri de blestem;

Cã-i greu mult soare sã îndure
Ciupearcã crudã de pãdure,
Cã sufletul nu e fântânã
Decât la om, fiarã bãtrânã,
Iar la fãpturã mai firavã
Pahar e gândul, cu otravã,

Ca la nebunul rigã Crypto,
Ce focul inima i-a fript-o,
De a rãmas sã rãtãceascã
Cu altã faþã, mai crãiascã:

Cu Laurul-Balaurul,
Sã toarne-n lume aurul,
Sã-l toace, gol la drum sã iasã,
Cu mãsãlariþa-mireasã,
Sã-i þie de împãrãteasã.
kudika_15804
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:25
De la: kudika_15804, la data 2013-04-24 10:24:18
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:08:59
e de bine daca ai auzit de riga crypto

o fi oare de bine sa imi oferi si acea traducere ? sau ... mai bine sa nu imi bat capul ...




http://www.trilulilu.ro/video-cultura/tudor-gheorghe-riga-crypto-si-lapona-enigel-1967 [/quote]
asta sa fie?
Titanika
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:29
De la: Titanika, la data 2013-04-24 10:29:04
De la: kudika_15804, la data 2013-04-24 10:24:18
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:08:59
e de bine daca ai auzit de riga crypto

o fi oare de bine sa imi oferi si acea traducere ? sau ... mai bine sa nu imi bat capul ...




http://www.trilulilu.ro/video-cultura/tudor-gheorghe-riga-crypto-si-lapona-enigel-1967

asta sa fie? [/quote]
pai ... cryto da ... da' frypto ? o fi de la cat s-o fi fripta-ra altii ? sau poate ... domnia sa ?
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:47
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:47:03
De la: Titanika, la data 2013-04-24 10:29:04
De la: kudika_15804, la data 2013-04-24 10:24:18
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:08:59
e de bine daca ai auzit de riga crypto

o fi oare de bine sa imi oferi si acea traducere ? sau ... mai bine sa nu imi bat capul ...




http://www.trilulilu.ro/video-cultura/tudor-gheorghe-riga-crypto-si-lapona-enigel-1967

asta sa fie?

pai ... cryto da ... da' frypto ? o fi de la cat s-o fi fripta-ra altii ? sau poate ... domnia sa ?[/quote]




da si una si alta
Ame_li
Postat pe 24 Aprilie 2013 12:03
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:08:59
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 20:11:05
De la: indelebil, la data 2013-04-23 20:06:07
De la: Ame_li, la data 2013-04-23 19:56:59
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...



riga frypto

poți oferi și o traducere , te rog ? cã ... spre rușinea mea , eu știam doar de riga crypto :)



e de bine daca ai auzit de riga crypto

o fi oare de bine sa imi oferi si acea traducere ? sau ... mai bine sa nu imi bat capul ...


Pe umeri cu siguranta n-ai cap...
kudika_32792
Postat pe 24 Aprilie 2013 14:43
De la: indelebil, la data 2013-04-23 19:11:31Bãrbații , in majoritatea lor , nu sunt ranchiunoși ... nu suntem ca voi , sã vã facem parastasul ultimilor 5 sau de ce nu , 10 ani , in funcție de starea de nervi pe care o avem . Pentru ca nu contabilizãm. Dar ... intrebarea mea pentru tine ... ar fi urmãtoarea : unde te duc dorințele de a fi ... prințesã ? Visați mereu la câte un prinț , cãlare pe câte un cal alb . Și apare un el ...regeșste : beat , dezbrãcat si cu autobuzul . Wrong gay ... wrong direction . Next ..please ...


Deci nu doar cu limba romana ai probleme, ci si cu engleza.

Esti singurul gay de pe aici! Bucura-te ca esti unic, geniu neinteles!
kudika_32792
Postat pe 24 Aprilie 2013 15:31
De la: kudika_32792, la data 2013-04-24 15:31:00

Esti singurul gay de pe aici! Bucura-te ca esti unic, geniu neinteles! [/quote]
Da da ... gay platonic si impotent sentimental cand vine vorba adusa de domnia ta .
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 18:29
Uite ce se agita gay-ul asta de indelebil, cu glossul in priviri si morcovul in dos.

M-am prins eu bine ca esti gay, prea vorbesti de gloss, saloane de cosmetica si make-up.
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista vreo speranta in a reinvia o iubire distrusa in timp? 63 De la: kudika387249 25 Aprilie 2011 20:37
frica de casatorie.... 47 De la: stem_29 27 Iunie 2011 09:08
nu stiu cum sa reactionez 235 De la: kiss_my_ass 6 Septembrie 2013 21:44
casatorita cu un gay 50 De la: ocgiogi 22 Aprilie 2010 21:42
Dilema mare...!!! 63 De la: polin 4 Decembrie 2011 18:20