Setari Cookie-uri

Vreau sa mor



Suicidul este si va ramane fuga din fata propriei persoane,pe cand viata,indiferent de cum iti este harazita,te inalta dincolo de tine!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Aprilie 2013 13:14
Cred ca neinplinirea ta sexuala naste monstrii,se poate recupera si nu trebuie sa disperi,lasa timpul sa rezolve,nimic nu este intimplator,cit despre moarte nu cred ca este normal sa-ti concepi sfirsitul cind esti deabia la inceput de drumului...credema,daca vrei te pot indruma gratuit si nu am sa solicit nici un fel de plata s-au alte servicii,totul este pt sufletul tau ratacit...cautama pe FACEBOOK si am sa-ti dau accept,bafta
Baciu_Leonard_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:05
Si eu am simtit ceea ce simti tu de nenumarate ori in viata dar eu am 45 de ani. Cand m-am despartit de ultimul meu prieten in urma cu 2 ani, m-am gandit chiar la sinucidere, dar pentru el ci pentru ca aveam momente in care durerea sufleteasca se transforma chiar in durere fizica si nu mai o suportam. Dar, dupa ce am suferit ca un caine,si mai sufar si acum, m-am adunat si am mers mai departe. Asa ca lasa prostiile astea la o parte,revino-ti si continua viata ca esti tanara. Poate ar trebui sa te analizezi un pic si sa vezi care sunt motivele pentru care barbatii nu stau cu tine si apoi saschimbi ceva. Nu a spus nimeni ca viata e usoara dar trebuie sa o traim ca de fapt e un dar. Incearca sa te concentrezi mai mult pe lucrurile bune si frumoase din viata ta si bucura-te de ele. Cand vei fi impacata cu tine insati si ai sa te iubesti mai presus de orice, ai sa intalnesti si persoana care sa te merite si sa te iubeasca.Si nu uita, in viata primim ceea ce oferim. Bafta.
kudika_29184
Postat pe 7 Aprilie 2013 19:29
De la: kudika_25894, la data 2013-04-03 19:04:51
De la: kudika_30810, la data 2013-03-27 20:25:50Multumesc pentru sfaturi, stiu ca asa trebuie sa fac cum spuneti voi, sa fiu tare, dar este foarte greu. M-am tot gandit azi la lucrurile rele care mi se intampla, dar m-am gandit ca daca as face asa ceva, mama mea ar suferi enorm si s-a chinuit atat sa ma creasca.

Nu inteleg cum un om poate sa spuna ca te iubeste si apoi sa isi schimbe comportamentul radical, nici macar nu a apucat sa se plictiseasca de mine. Daca mi-ar implini cineva o dorinta, as vrea sa am pe cineva care sa nu ma minta, sa ma stranga in fiecare seara in brate si sa-mi spuna ca ma iubeste. M-am saturat de singuratate!


Logic ca i-ai face un mare rau. Mai mare de atat nici nu i-ai putea face..a avut saraca femeie destule necazuri. Nu ii provoca si tu unul. Crezi ca e mai usor sa te sinucizi? si cui crezi ca ii va pasa ? viata merge mai departe. Nici tie nu iti faci un favor nici nimanui. Incearca sa faci ceva cu viata ta, incearca sa schimbi poate viata altcuiva daca consideri ca a ta nu merita o sansa..si o sa te simti implinita. TOti ne gandim la sinucideri din pacate mai devreme sau mai tz. Iti spun ca si eu..si nu pot sa spun motivele aici pentru ca nu imi place...mi-a fost greu dar uite ca lucrurile se aseaza. Nu trebuie sa disperi si auzi mai ales din cauza unuia. Tu te gandesti la unul care nu te mai vrea. Dar te gandesti la altii cati si cati care te-ar dori poate? sau sa fie cu tine? inceteaza cu prostiile . VIata e grea de cand te nasti..gandeste mai matur si dati un sens vietii pe care o ai. regaseste-te in ceva. Ajuta pe cineva. Daruieste iubire cuiva. Chiar daca nu primesti..pana la urma vei si primi daca nu acum cel putin in viata cealalta. E cel mai mare pacat cu putinta suicidul. Nu iti e frica ca s-ar putea sa fie si o alta viata pe partea cealalta o viata eterna? o sa spui ca sunt povesti dar nu poti sa stii sigur. ai doua sanse. Sa traiesti frumos in viata asta, si sa traiesti frumos si in viata de apoi cu lucurile bune care le-ai facut in viata asta. Asa o sa ai doua vieti urate. Una scurta si una eterna si uracioasa


ti-am citit commenturile si ma inclin in fata ta - esti un om puternic,mai puternic decat crezi. tinand cont de topicul deschis de tine acum cateva zile,ai o gandire sanatoasa. cine a scris topicul asta ar trebui sa ia exemplu de la tine.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 7 Aprilie 2013 22:11
Intr-un film, pe numele lui "Franklyn", o tipa tot incerca sa se sinucida. La un moment dat ajunge la un spital, unde ii este salvata din nou viata, si il intalneste pe preotul spitalului, care ii spune fetei urmatoarea replica: " Daca te sinucizi si mori, le iei sansa de a te intalni celor care te-ar fi putut cunoaste si iubi." Si fata, intalneste intr-adevar la putin timp dupa intalnirea cu acel preot care i-a deschis ochii, un baiat care o va iubi, asa cum isi dorise ea intreaga ei viata.
kudika_32792
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:09
De la: kudika_30810, la data 2013-03-27 17:00:56Cred ca am innebunit, simt ca nu mai am niciun rost pe lumea asta si ma gandesc din ce in ce mai des sa mor. Am 24 de ani si nu am avut niciodata un prieten care sa ma iubeasca, ultimul doar si-a batut joc de mine, simt ca nu mai pot lupta. Nu ma pot concentra, cred ca o sa ma dea afara si de la serviciu. Am incercat sa fiu optimista, dar nu mai pot!


Lasa-l naibii de amor si apuca-te de alte lucruri mai sanatoase!
Plimba-te, canta , danseaza, cunoaste oameni si locuri, sunt atatea de facut!
Daca Dumnezeu te-a lasat pe pamantul asta sa traiesti , are o socoteala cu tine, nu existi degeaba .Amorul ala bun o sa vina la timpul lui!
Thais13
Postat pe 8 Aprilie 2013 12:55
De la: kudika_32792, la data 2013-04-08 11:09:30Intr-un film, pe numele lui "Franklyn", o tipa tot incerca sa se sinucida. La un moment dat ajunge la un spital, unde ii este salvata din nou viata, si il intalneste pe preotul spitalului, care ii spune fetei urmatoarea replica: " Daca te sinucizi si mori, le iei sansa de a te intalni celor care te-ar fi putut cunoaste si iubi." Si fata, intalneste intr-adevar la putin timp dupa intalnirea cu acel preot care i-a deschis ochii, un baiat care o va iubi, asa cum isi dorise ea intreaga ei viata.


ce frumos...
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 8 Aprilie 2013 20:04


ti-am citit commenturile si ma inclin in fata ta - esti un om puternic,mai puternic decat crezi. tinand cont de topicul deschis de tine acum cateva zile,ai o gandire sanatoasa. cine a scris topicul asta ar trebui sa ia exemplu de la tine.[/quote]

N-ai de ce sa te inclini. Sper insa sa invete ceva. Si mie imi e greu cu multe ...si eu sunt singur.. si asta e viata merge inainte. dar na stii cum e la morala ne pricepem toti
cristi86
Postat pe 9 Aprilie 2013 16:08
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-08 20:04:26
De la: kudika_32792, la data 2013-04-08 11:09:30Intr-un film, pe numele lui "Franklyn", o tipa tot incerca sa se sinucida. La un moment dat ajunge la un spital, unde ii este salvata din nou viata, si il intalneste pe preotul spitalului, care ii spune fetei urmatoarea replica: " Daca te sinucizi si mori, le iei sansa de a te intalni celor care te-ar fi putut cunoaste si iubi." Si fata, intalneste intr-adevar la putin timp dupa intalnirea cu acel preot care i-a deschis ochii, un baiat care o va iubi, asa cum isi dorise ea intreaga ei viata.


ce frumos...


Da, si mie mi-a placut atat de mult replica asta, incat mi-a ramas in memorie. :)
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 07:36
dar cum poti gindi asa la 24 de ani??!!D zeu are un plan pt toti , el stie ce vrea pt tine, tia dat viata...un lucru atit de pretios..Cum daca un prost sia batut joc de tine sa vrei sa mori..???dar ce ?..s au terminat baietii din lume?Decit o companie proasta mai bine sg..si tot iti vei gasi rostul pe lume.Nu mai gandi si nu mai scrie prostii..fa ceva pt tine, un lucru care ti place..plimba te . relaxeaza te..si tine te de munca .da l incolo de prost
kudika514967
Postat pe 11 Aprilie 2013 12:31
barbati mai sunt draga mea asta nu e un motiv ..gandeste-te daca ai muri ce ai lasa in urma daca te dai batuta si te sinugizi pentru tara asta si pentru toti barbati din ea vei fi doar un mort in plus sau in minus asta vrei ?
viata asta e grea dar cine spune ca nu e nu a trait defapt toti ne lovim de depresie dar nu toti ne dam batuti ..tu decizi daca ramai sa lupti sau renunti ca toti lasi din tara asta
byby976
Postat pe 10 Octombrie 2013 22:56
Draga mea, la varsta ta nu este permis sa gandesti asa.Ai toata viata inainte si iti va face surprize placute cand te vei astepta mai putin. Te inteleg perfect, ceea ce ai patit te face sa ai impresia ca s-a prabusit cerul pe tine si durerea este mare dar, cu rabdare vei depasi momentul. Gandeste-te nu numai la lucrurile rele din viata ta ci si la cele bune. In mod sigur ai asa ceva. Gandeste-te la tot ce ai in viata ta acum si la faptul ca sunt oameni care nu au nimic,casa, job, familie, prieteni, care sufera mult mai mult ca tine, care desi sunt tineri sunt foarte bolnavi, care nu au pe nimeni, care au pierdut definitiv fiintele dragi, etc. Si atunci ai sa vezi cat de multe lucruri bune ai tu, ca ar trebui sa fi fericita si recunoscatoare pentru tot ce ai si ca merita sa-ti traiesti viata. Esti foarte tanara si crede-ma, cu credinta in Dumnezeu si rabdare, intr-o zi o sa ai tot ce doresti.Daca nu ai avut nici un prieten care sa te iubeasca, poate tu esti de vina. Analizeaza-te, vezi unde ai gresit si incearca sa schimbi acele lucruri.Sau poate nu sti sa-ti alegi iubitii.Oricum nu merita sa suferi atata dupa un barbat, probabil era un ticalos. Stii de ce iti fac oamenii rau? Pentru ca ii lasi. Restecta-te si iubeste-te in primul rand tu pe tine, si acelasi lucru or sa faca si cei din jurul tau. Ceea ce simti si gandesti tu despre tine, aia atragi in viata ta.Si nu mai lasa pe nimeni sa te raneasca. Succes.
kudika_29184
Postat pe 12 Octombrie 2013 06:34
Buna. Mi-am facut cont special ca sa-ti dau mesaj. Am 26 de ani si iti cunosc foarte bine sentimentul. Am vazut ca ai postat in martie. Ti-ai mai revenit de atunci? Daca da,..ma bucur pentru tine. Daca nu,..mi-ar placea sa vorbim sincer si deschis pentru ca nu ne cunoastem si nu avem ce pierde. Si eu sunt cam in aceeasi situatie, am o poveste in spate destul de incarcata cu durere multa si nerealizari. Am suferit si eu mult si stiu exact senzatia ta. Mi-ar placea enorm sa primesc un raspuns de la tine. Ma numesc Victor.
victor9522
Postat pe 19 Ianuarie 2014 20:40
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 20:42
Nu inteleg de ce vrei sa mori? Eu ma lupt petru viata via ca sa traiesc!
motivul sa fie un barbat?...copila dupa un barbat si un tren nu alerga niciodata,..vine altul!!!!
Femeie17
Postat pe 19 Ianuarie 2014 20:44
De la: kudika_15804, la data 2013-04-07 13:14:50

Suicidul este si va ramane fuga din fata propriei persoane,pe cand viata,indiferent de cum iti este harazita,te inalta dincolo de tine!!!

Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 20:44
De la: nicoleta4488, la data 2013-03-27 17:00:56Cred ca am innebunit, simt ca nu mai am niciun rost pe lumea asta si ma gandesc din ce in ce mai des sa mor. Am 24 de ani si nu am avut niciodata un prieten care sa ma iubeasca, ultimul doar si-a batut joc de mine, simt ca nu mai pot lupta. Nu ma pot concentra, cred ca o sa ma dea afara si de la serviciu. Am incercat sa fiu optimista, dar nu mai pot![/quote
Te lupti cu morile de vant..in sens invers..
Concentreaza-te la propria-ti viata...pentru ca este importanta si merita traita...bucura-te de fiecare minut..si nu regreta ce nu ai..ca nu sti cand v-a veni momentul fericirii tale...viata merita traita cu bune si cu rele...pwp sa treaca !
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 20:50
De la: Femeie17, la data 2014-01-19 20:44:34...copila dupa un barbat si un tren nu alerga niciodata,..vine altul!!!!

ha ha;) bravo..!!
kudika_10328
Postat pe 19 Ianuarie 2014 22:13
Bineinteles nu te va iubi nimeni daca esti urita
John_Marvel_1
Postat pe 20 Martie 2015 17:55
Eu vad moartea ca pe ultima speranța pentru fericirea mea sufleteasca asa ca o întâmpin cu o curiozitate de copil și abia aștept sa vad .
Îmi pot imagina atit de multe pe aceasta tema cu ce va fi incit realitatea mi se pare atât de ciudata de aiurea fãrã scop .
Suntem bilioane de oameni pe acesta planeta avem un comportament de parazit , ucidem totul , distrugem toatã viata pe aceasta planeta și nu îmi vine sa cred cum ne consideram ființe superioare chiar celeste .
Cred ca ar fi mai bine dacã am muri cu toții sa lãsam și alte ființe sa se bucure de viata asa cum (zicem noi ipocriții) ''a lãsat Dumnezeu'' . Omul în sine e cel mai mare rãu . Mi-e rușine ca sunt om sper ca în neființã sa îmi regãsesc lumea .
John_Marvel_1
Postat pe 20 Martie 2015 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 8 De la: Barbie30 31 Octombrie 2010 10:28
ªtiaþi cã românii au fost pãcãliþi nu numai la referendum, ci ºi la memorandum? 11 De la: Georgevici_Mihail_1 13 Decembrie 2013 16:25
Daca ai ambitie,si sti ce vrei in viata Fi si TU o Lady's. 16 De la: Sirbu_Ionela_Corina_1 9 Mai 2011 23:28
Paste fericit!!!! 2 De la: the_girl_with_smiley_face 31 Martie 2013 10:41
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:05