Setari Cookie-uri

Relatie

Va salut! Am avut o relatie de 2ani jumate pana acuma o saptamana. Eu am 26 de ani, si am mai avut relatii mai lungi inainte, dar chiar am crezut in dragostea asta adevarata. Nu am inselato,nu am dat in ea, ne-am mai certat , ca asa e in fiecare relatie,da nu am fost despartiti nici macar o zi. Ideea e ca ea are 19 ani, si merge la facultate. Am hotarat amandoi ca o sa stam impreuna in orasul in care va urma facultatea. Eu am terminat facultatea si masteratul in economie, si am zis ca ma apuc de facultatea de educatie fizica, ca acuma am urmat niste cursuri si sunt intrusctor de tenis de camp. Am zis sa mai fac o facultate sa fim impreuna si sa imi fac meseria in acelasi timp. De aceea am venit in America din luna ianuarie pt a munci 4-5 luni si sa am bani de tot ce tine de facultate din toamna. Parintii fetei sunt mai instariti,dar nu foarte,cat de cat. Cum am plecat de acasa, parintii i-au interzis sa se mai vada cu mine, ca cica eu nu pot sa ii asigur casa, masina si excursii. I-au interzis sa iasa din casa,orice lucru negativ numai sa se desparta de mine. Ea a cedat pana la urma,si ne-am despartit. Pai daca ai un copil si il vezi fericit, de ce naiba te bagi? am mers de 1000 de ori la ea acasa, pe fata ma iubeau parintii ei, ma laudau. Acuma nici nu mai vb cu ea, ma doare, normal ca sufar ca am crezut cu adevarat in dragostea asta. Ce naiba e cu fetele astea ? nu mai este cale de impacare, ca mi-a zis ca nu mai simte nimic pt mine ca am plecat de acasa...cum naiba poti sa fii asa de javra sa nu simti nimic cand acuma 2 luni ma iubeai? poate imi explica si mie cineva,sa inteleg situatia..sufar acuma,dar trece...multumesc!
kudika_32968
Postat pe 4 Aprilie 2013 05:08
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 05:08:28Va salut! Am avut o relatie de 2ani jumate pana acuma o saptamana. Eu am 26 de ani, si am mai avut relatii mai lungi inainte, dar chiar am crezut in dragostea asta adevarata. Nu am inselato,nu am dat in ea, ne-am mai certat , ca asa e in fiecare relatie,da nu am fost despartiti nici macar o zi. Ideea e ca ea are 19 ani, si merge la facultate. Am hotarat amandoi ca o sa stam impreuna in orasul in care va urma facultatea. Eu am terminat facultatea si masteratul in economie, si am zis ca ma apuc de facultatea de educatie fizica, ca acuma am urmat niste cursuri si sunt intrusctor de tenis de camp. Am zis sa mai fac o facultate sa fim impreuna si sa imi fac meseria in acelasi timp. De aceea am venit in America din luna ianuarie pt a munci 4-5 luni si sa am bani de tot ce tine de facultate din toamna. Parintii fetei sunt mai instariti,dar nu foarte,cat de cat. Cum am plecat de acasa, parintii i-au interzis sa se mai vada cu mine, ca cica eu nu pot sa ii asigur casa, masina si excursii. I-au interzis sa iasa din casa,orice lucru negativ numai sa se desparta de mine. Ea a cedat pana la urma,si ne-am despartit. Pai daca ai un copil si il vezi fericit, de ce naiba te bagi? am mers de 1000 de ori la ea acasa, pe fata ma iubeau parintii ei, ma laudau. Acuma nici nu mai vb cu ea, ma doare, normal ca sufar ca am crezut cu adevarat in dragostea asta. Ce naiba e cu fetele astea ? nu mai este cale de impacare, ca mi-a zis ca nu mai simte nimic pt mine ca am plecat de acasa...cum naiba poti sa fii asa de javra sa nu simti nimic cand acuma 2 luni ma iubeai? poate imi explica si mie cineva,sa inteleg situatia..sufar acuma,dar trece...multumesc!



Nu te-a iubit,decat superficial!!!La care se adauga faptul ca este usor influentabila,dar este de inteles,caci este inca o tanara aflata in curs de maturizare!!!Incearca sa depasesti aceasta etapa de viata,esti matur vis-a-vis de fosta iubita,cauta alt tip de fete,dar care sa se alinieze conform acordului comun!!!!Va trece,cu siguranta,fii optimist!!!Nu se intampla nimic cu fetele,sunt doar "fete",cand vor deveni mai mult decat sunt la acest nivel,vom sta la discutie!!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Aprilie 2013 07:02
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 05:08:28Va salut! Am avut o relatie de 2ani jumate pana acuma o saptamana. Eu am 26 de ani, si am mai avut relatii mai lungi inainte, dar chiar am crezut in dragostea asta adevarata. Nu am inselato,nu am dat in ea, ne-am mai certat , ca asa e in fiecare relatie,da nu am fost despartiti nici macar o zi. Ideea e ca ea are 19 ani, si merge la facultate. Am hotarat amandoi ca o sa stam impreuna in orasul in care va urma facultatea. Eu am terminat facultatea si masteratul in economie, si am zis ca ma apuc de facultatea de educatie fizica, ca acuma am urmat niste cursuri si sunt intrusctor de tenis de camp. Am zis sa mai fac o facultate sa fim impreuna si sa imi fac meseria in acelasi timp. De aceea am venit in America din luna ianuarie pt a munci 4-5 luni si sa am bani de tot ce tine de facultate din toamna. Parintii fetei sunt mai instariti,dar nu foarte,cat de cat. Cum am plecat de acasa, parintii i-au interzis sa se mai vada cu mine, ca cica eu nu pot sa ii asigur casa, masina si excursii. I-au interzis sa iasa din casa,orice lucru negativ numai sa se desparta de mine. Ea a cedat pana la urma,si ne-am despartit. Pai daca ai un copil si il vezi fericit, de ce naiba te bagi? am mers de 1000 de ori la ea acasa, pe fata ma iubeau parintii ei, ma laudau. Acuma nici nu mai vb cu ea, ma doare, normal ca sufar ca am crezut cu adevarat in dragostea asta. Ce naiba e cu fetele astea ? nu mai este cale de impacare, ca mi-a zis ca nu mai simte nimic pt mine ca am plecat de acasa...cum naiba poti sa fii asa de javra sa nu simti nimic cand acuma 2 luni ma iubeai? poate imi explica si mie cineva,sa inteleg situatia..sufar acuma,dar trece...multumesc!


Daca ea a ales sa asculte de parinti, nu mai vad nicio sansa de impacare pentru voi doi. Ea este o persoana influentabila, care a pus mai presus de iubire, confortul financiar oferit de parintii ei. Nu ai de ce sa suferi pentru o persoana materialista. Nu se rezuma totul la bani pe lumea asta. Mai exista si oameni care pun dragostea mai presus de bani si cu o astfel de fata te-ai potrivi.

Sa nu-ti pierzi speranta, o vei gasi candva si iti vei da seama ca ea e cea pe care o cautai de fapt.

Bafta!
kudika_32792
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:42
*o vei gasi candva pe acea fata speciala
kudika_32792
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:43
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 07:02:41
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 05:08:28Va salut! Am avut o relatie de 2ani jumate pana acuma o saptamana. Eu am 26 de ani, si am mai avut relatii mai lungi inainte, dar chiar am crezut in dragostea asta adevarata. Nu am inselato,nu am dat in ea, ne-am mai certat , ca asa e in fiecare relatie,da nu am fost despartiti nici macar o zi. Ideea e ca ea are 19 ani, si merge la facultate. Am hotarat amandoi ca o sa stam impreuna in orasul in care va urma facultatea. Eu am terminat facultatea si masteratul in economie, si am zis ca ma apuc de facultatea de educatie fizica, ca acuma am urmat niste cursuri si sunt intrusctor de tenis de camp. Am zis sa mai fac o facultate sa fim impreuna si sa imi fac meseria in acelasi timp. De aceea am venit in America din luna ianuarie pt a munci 4-5 luni si sa am bani de tot ce tine de facultate din toamna. Parintii fetei sunt mai instariti,dar nu foarte,cat de cat. Cum am plecat de acasa, parintii i-au interzis sa se mai vada cu mine, ca cica eu nu pot sa ii asigur casa, masina si excursii. I-au interzis sa iasa din casa,orice lucru negativ numai sa se desparta de mine. Ea a cedat pana la urma,si ne-am despartit. Pai daca ai un copil si il vezi fericit, de ce naiba te bagi? am mers de 1000 de ori la ea acasa, pe fata ma iubeau parintii ei, ma laudau. Acuma nici nu mai vb cu ea, ma doare, normal ca sufar ca am crezut cu adevarat in dragostea asta. Ce naiba e cu fetele astea ? nu mai este cale de impacare, ca mi-a zis ca nu mai simte nimic pt mine ca am plecat de acasa...cum naiba poti sa fii asa de javra sa nu simti nimic cand acuma 2 luni ma iubeai? poate imi explica si mie cineva,sa inteleg situatia..sufar acuma,dar trece...multumesc!



Nu te-a iubit,decat superficial!!!La care se adauga faptul ca este usor influentabila,dar este de inteles,caci este inca o tanara aflata in curs de maturizare!!!Incearca sa depasesti aceasta etapa de viata,esti matur vis-a-vis de fosta iubita,cauta alt tip de fete,dar care sa se alinieze conform acordului comun!!!!Va trece,cu siguranta,fii optimist!!!Nu se intampla nimic cu fetele,sunt doar "fete",cand vor deveni mai mult decat sunt la acest nivel,vom sta la discutie!!!!!
de unde sti tu ca nu la iubit ai auzit tu cumva varianta ei sa dai tu verdicte,,sa ti fie rusine pentru presupunerile care le faci
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:50
De la: kudika_32792, la data 2013-04-04 10:42:55
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 05:08:28Va salut! Am avut o relatie de 2ani jumate pana acuma o saptamana. Eu am 26 de ani, si am mai avut relatii mai lungi inainte, dar chiar am crezut in dragostea asta adevarata. Nu am inselato,nu am dat in ea, ne-am mai certat , ca asa e in fiecare relatie,da nu am fost despartiti nici macar o zi. Ideea e ca ea are 19 ani, si merge la facultate. Am hotarat amandoi ca o sa stam impreuna in orasul in care va urma facultatea. Eu am terminat facultatea si masteratul in economie, si am zis ca ma apuc de facultatea de educatie fizica, ca acuma am urmat niste cursuri si sunt intrusctor de tenis de camp. Am zis sa mai fac o facultate sa fim impreuna si sa imi fac meseria in acelasi timp. De aceea am venit in America din luna ianuarie pt a munci 4-5 luni si sa am bani de tot ce tine de facultate din toamna. Parintii fetei sunt mai instariti,dar nu foarte,cat de cat. Cum am plecat de acasa, parintii i-au interzis sa se mai vada cu mine, ca cica eu nu pot sa ii asigur casa, masina si excursii. I-au interzis sa iasa din casa,orice lucru negativ numai sa se desparta de mine. Ea a cedat pana la urma,si ne-am despartit. Pai daca ai un copil si il vezi fericit, de ce naiba te bagi? am mers de 1000 de ori la ea acasa, pe fata ma iubeau parintii ei, ma laudau. Acuma nici nu mai vb cu ea, ma doare, normal ca sufar ca am crezut cu adevarat in dragostea asta. Ce naiba e cu fetele astea ? nu mai este cale de impacare, ca mi-a zis ca nu mai simte nimic pt mine ca am plecat de acasa...cum naiba poti sa fii asa de javra sa nu simti nimic cand acuma 2 luni ma iubeai? poate imi explica si mie cineva,sa inteleg situatia..sufar acuma,dar trece...multumesc!


Daca ea a ales sa asculte de parinti, nu mai vad nicio sansa de impacare pentru voi doi. Ea este o persoana influentabila, care a pus mai presus de iubire, confortul financiar oferit de parintii ei. Nu ai de ce sa suferi pentru o persoana materialista. Nu se rezuma totul la bani pe lumea asta. Mai exista si oameni care pun dragostea mai presus de bani si cu o astfel de fata te-ai potrivi.

Sa nu-ti pierzi speranta, o vei gasi candva si iti vei da seama ca ea e cea pe care o cautai de fapt.

Bafta!
de unde sti tu ca nu mai e nici o sansa de impacare ai auzit cumva varianta ei esti cumva in pielea ei,,ia ti tiza si datii drumu la somn ca iar a ti inceput sa invatati lumea la prostii de dimineata
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:53
sanse de impacare nu mai sunt, ca nici eu nu pot sta numai pe ascuns inca 4 ani cat face ea facultate. Ea a zis ca prefera partea profesionala si apoi dragostea. Si cea profesionala este asigurata de parinti,care nu o mai lasa sa fie cu mine,ca nu sunt "director". Cel mai naspa e ca e vecina mea, si eu indata merg acasa si am sa o vad zi de zi..
kudika_32968
Postat pe 4 Aprilie 2013 17:23
mah. Intai de toate schimba poza de la avatar si pune de barbat nu de femeie.
poti sa o cumperi - deschide-ti o firma si pune pe cartea de munca director si gata ai rezolvat-o

Fa sa-i para rau la familia ei ca a fost contra, dovedeste ca poti sa ajungi sus.
putin_dus
Postat pe 4 Aprilie 2013 17:27
inseamna ca sunt unul din "prostii" aia care cred ca dragostea poate depasi orice, si de fieare data sufera..
kudika_32968
Postat pe 4 Aprilie 2013 21:17
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 17:23:42sanse de impacare nu mai sunt, ca nici eu nu pot sta numai pe ascuns inca 4 ani cat face ea facultate. Ea a zis ca prefera partea profesionala si apoi dragostea. Si cea profesionala este asigurata de parinti,care nu o mai lasa sa fie cu mine,ca nu sunt "director". Cel mai naspa e ca e vecina mea, si eu indata merg acasa si am sa o vad zi de zi..


Intorci capul de cate ori o vei vedea si nici de vorba sa nu stai cu ea, caci ti se vor redeschide niste rani.
kudika_32792
Postat pe 5 Aprilie 2013 10:49
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 21:17:57inseamna ca sunt unul din "prostii" aia care cred ca dragostea poate depasi orice, si de fieare data sufera..


O sa-ti gasesti fata potrivita tie, fii pe pace! Rabdare sa ai!
kudika_32792
Postat pe 5 Aprilie 2013 10:50
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 21:17:57inseamna ca sunt unul din "prostii" aia care cred ca dragostea poate depasi orice, si de fieare data sufera..



Dragostea nu poate depasi formarea profesionala,in schimb,se poate desfasura simultan cu dragostea,daca se accepta anumite compromisuri si daca se fac multe sacrificii de comun acord!!Nu poti fi egoist in ceea ce formeaza evolutia ei pe plan profesional!Respecta-i decizia,este mult prea influentabila,ca sa o poti intoarce in favoarea ta!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Aprilie 2013 10:57
De la: kudika_15804, la data 2013-04-05 10:57:30
De la: kudika_32968, la data 2013-04-04 21:17:57inseamna ca sunt unul din "prostii" aia care cred ca dragostea poate depasi orice, si de fieare data sufera..



Dragostea nu poate depasi formarea profesionala,in schimb,se poate desfasura simultan cu dragostea,daca se accepta anumite compromisuri si daca se fac multe sacrificii de comun acord!!Nu poti fi egoist in ceea ce formeaza evolutia ei pe plan profesional!Respecta-i decizia,este mult prea influentabila,ca sa o poti intoarce in favoarea ta!!!
tu nu ai nici o treaba cu barbatii pentru tn ei sunt nimikuri fara suflet pentru tn tot ce conteaza e femeia indiferent daca are barbatu dreptate sau nu asta ti sa dezvoltat scuza ma ca ti reamintesc de cand te a parasit barbatitu,,iar dragostea trece peste orice formare profesionala nu profesia sta la baza umanitatii ci dragostea care creaza inclusiv profesii,,incearca sa ti pui perna sub cap sa dormi
prazlea
Postat pe 5 Aprilie 2013 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunaaa 22 De la: _dulcik_ 3 Septembrie 2009 09:59
Din nou singura... 48 De la: battleofwits 17 Mai 2011 16:50
ca sa nu mai existe suferinta ......e mai bine sa nu mai existi deloc??? 30 De la: doar_anonima 14 Iulie 2009 18:49
Ma doare sufletul 21 De la: silviu_m74 12 Iulie 2010 21:33
Iubirea bate-o vina - part 2 83 De la: kudika_16194 6 Octombrie 2012 15:39