Setari Cookie-uri

"Santajul" sentimental

Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?
cckitty
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:17
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?

Da eu am patit.Mie una mii se pare o atitudine copilareasca.Acum depinde in ce situatie v-ati despartit.
bebe_Cristina
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:24
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-04-07 20:24:33
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?

Da eu am patit.Mie una mii se pare o atitudine copilareasca.Acum depinde in ce situatie v-ati despartit.

Pai...amindoi eram de acord ca relatia nu mai mergea, am ajuns la o cearta..dupa nenumarate alte certuri anterioare.Ceva de genul asta.
cckitty
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:41
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:41:27
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-04-07 20:24:33
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?

Da eu am patit.Mie una mii se pare o atitudine copilareasca.Acum depinde in ce situatie v-ati despartit.

Pai...amindoi eram de acord ca relatia nu mai mergea, am ajuns la o cearta..dupa nenumarate alte certuri anterioare.Ceva de genul asta.

''perca povestesti povestea mea'!!In situatia asta am fost cu 2 fosti iubiti.Din experieta iti spun ca ce nu merge prima oara nu va merge nici a doua oara nici a treia oara samd,poate decat daca trec cativa ani,va schimbati amandoi si......gasiti mai multe puncte comune.Cei drept dupa ce m-am impacat a fost bine o perioada cum spuneam nu a mers,eh cand m-am despartit am suferit si mai tare decat prima oara.

bebe_Cristina
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:47
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-04-07 20:47:03
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:41:27
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-04-07 20:24:33
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?

Da eu am patit.Mie una mii se pare o atitudine copilareasca.Acum depinde in ce situatie v-ati despartit.

Pai...amindoi eram de acord ca relatia nu mai mergea, am ajuns la o cearta..dupa nenumarate alte certuri anterioare.Ceva de genul asta.

''perca povestesti povestea mea'!!In situatia asta am fost cu 2 fosti iubiti.Din experieta iti spun ca ce nu merge prima oara nu va merge nici a doua oara nici a treia oara samd,poate decat daca trec cativa ani,va schimbati amandoi si......gasiti mai multe puncte comune.Cei drept dupa ce m-am impacat a fost bine o perioada cum spuneam nu a mers,eh cand m-am despartit am suferit si mai tare decat prima oara.


Well..am lasat sa treaca citiva ani de relatie si lucrurile au fost mereu la fel de fiecare data dupa impacare,adica au mers bine o vreme, apoi s-au inrautatit iarasi, si tot asa, du-te vino odata la citeva luni. Iar in ceea ce priveste punctele comune..nu imi vine niciunul in minte acum
cckitty
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:50
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:50:47
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-04-07 20:47:03
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:41:27
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-04-07 20:24:33
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?

Da eu am patit.Mie una mii se pare o atitudine copilareasca.Acum depinde in ce situatie v-ati despartit.

Pai...amindoi eram de acord ca relatia nu mai mergea, am ajuns la o cearta..dupa nenumarate alte certuri anterioare.Ceva de genul asta.

''perca povestesti povestea mea'!!In situatia asta am fost cu 2 fosti iubiti.Din experieta iti spun ca ce nu merge prima oara nu va merge nici a doua oara nici a treia oara samd,poate decat daca trec cativa ani,va schimbati amandoi si......gasiti mai multe puncte comune.Cei drept dupa ce m-am impacat a fost bine o perioada cum spuneam nu a mers,eh cand m-am despartit am suferit si mai tare decat prima oara.


Well..am lasat sa treaca citiva ani de relatie si lucrurile au fost mereu la fel de fiecare data dupa impacare,adica au mers bine o vreme, apoi s-au inrautatit iarasi, si tot asa, du-te vino odata la citeva luni. Iar in ceea ce priveste punctele comune..nu imi vine niciunul in minte acum
pai nu e ok,atunci las-o asa si gaseste-ti pe altul poate poate o sa aveti ceva puncte in comn!!
bebe_Cristina
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:59
Deci pina la urma e adevarata vorba aia cum ca "ciorba reincalzita nu mai e la fel de buna?"
cckitty
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:06
De la: ccKitty, la data 2009-04-07 21:06:19Deci pina la urma e adevarata vorba aia cum ca "ciorba reincalzita nu mai e la fel de buna?"

absolut
DeeaCatalina
Postat pe 8 Aprilie 2009 07:34
De la: cckitty, la data 2009-04-07 21:06:19Deci pina la urma e adevarata vorba aia cum ca "ciorba reincalzita nu mai e la fel de buna?"

Cu certitudine!.....................nu e lafel de buna si pana la urma tot n-o mananci!
bebe_Cristina
Postat pe 8 Aprilie 2009 16:57
De la: cckitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?


Da....eu am patit-o ma ameninta ca se arunca in fata trenului......asa ca i-am cumparat "mersul trenurilor".....
andreea1976
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:00
da mi s-a intamplat si mie,chiar dupa 2 ani de zile de la relatie si ce sa aflu intr-un sfarsit:k eu nu sunt pe lista celor kre au trecut prin patul lui
Gyana4u
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:56
De la: cckitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?

Nu mi s-a intamplat...pentru ca nu am dat nici o ocazie sa vina sa mi se explice...o data ce te desparti de o persoana e totul clar ...pentru ce alte explicatii...
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:02
De la: kudika007768, la data 2009-04-09 16:56:55 da mi s-a intamplat si mie,chiar dupa 2 ani de zile de la relatie si ce sa aflu intr-un sfarsit:k eu nu sunt pe lista celor kre au trecut prin patul lui
DRAMATIC!!!!
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:05
...Am trait multe astfel de experientze ...lasitatea e principalul motiv ...le e frica sa o ia de la capat...si revin ''acasa''...unde cred ei ca vor fi primitzi mereu
Daca il iubesti il accepti ...de multe ori ...pana se umple paharul si pui capac....

___LL___
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:05
De la: unicorn, la data 2009-04-10 13:05:41...Am trait multe astfel de experientze ...lasitatea e principalul motiv ...le e frica sa o ia de la capat...si revin ''acasa''...unde cred ei ca vor fi primitzi mereu
Daca il iubesti il accepti ...de multe ori ...pana se umple paharul si pui capac....

da, depinde si de ce se intoarce,poate nu vrea sa ramana cu tine,poate vrea doar sa-l consolezi pentru deceptiile lui sau sa-i tii de urat pentru un timp...intr-adevar k daca se intoarce nu se intoarce de bine si in plus asta e specific barbatilor. asta nu inseamna k si-a dat seama ce-a pierdut lasii!!!
Gyana4u
Postat pe 10 Aprilie 2009 17:47
hmmmm ash vrea sa pot raspunde... dar in ambele cazuri io am vrut sa ma impac cu respectivu... dar tot io pana la urma - dupa ce au cedat - le-am zis:"PA!".....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 10 Aprilie 2009 18:02
De la: kudika007768, la data 2009-04-10 17:47:40
De la: unicorn, la data 2009-04-10 13:05:41...Am trait multe astfel de experientze ...lasitatea e principalul motiv ...le e frica sa o ia de la capat...si revin ''acasa''...unde cred ei ca vor fi primitzi mereu
Daca il iubesti il accepti ...de multe ori ...pana se umple paharul si pui capac....

da, depinde si de ce se intoarce,poate nu vrea sa ramana cu tine,poate vrea doar sa-l consolezi pentru deceptiile lui sau sa-i tii de urat pentru un timp...intr-adevar k daca se intoarce nu se intoarce de bine si in plus asta e specific barbatilor. asta nu inseamna k si-a dat seama ce-a pierdut lasii!!!



dupa ce se termina totul se trezesc si ei ca au pierdut ...prea tarziu ... ,regretele noastre :
___LL___
Postat pe 10 Aprilie 2009 18:15
De la: cckitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?



sansa aia .. ultima .. e ceea ce isi imagineaza ei ca e ultima .. ca de fapt in mintea noastra le-am iertat multe inainte de ultima magarie care a pus capac..e pacat ca remuscarile vin intotdeauna cand suntem satule de tot si vrem doar sa scapam de individ si sa ne vedem in liniste de viata noastra. ( cel puitn cazul meu) .

depinde de tine : daca vroiai doar sa -i dai o lectie si sa-l sperii puitn e ok, il primesti inapoi dupa indelungi rugaminti fierbinti si juraminte solemne....etc.. plus cadouri materiale ( daca esti esti genul )

Daca ai hotarat ca nu l mai vrei , atunci eu te sfatuiesc : Nu te mai intalni cu el deloc , pentru ca nu te poti concentra pe viata ta, tot timpul o sa te gandesti la ce a mai zis si ce a mai comentat..si sa gasesti argumente ca nu era asa... si o sa te enervezi cuc e a mai zis, cu ideile lui , etc.. si in timpul asta el castiga ca te tine agatata de el .ceva in genul : nici nu te ia dar nici nu te lasa ....
Multa bafta !:)



kudika052198
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:19
De la: cckitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?


mi s-a intamplat..dar eu decid daca da reluam saui nu...
iulia069834
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:22
Da,mi s-a tot intamplat.La mine"NU ESTE NU"Nu ling unde am scuipat.De CE?E simplu.Daca prima dat nu a mers,a doua oara clar nu va merge,vor exista certuri,reprosuri,etc.Nu suport oamenii fara demnitate,coloana vertebrala,care atarna dupa o relatie.Poate sa faca orice,sa zica orice,eu nu ma impac.M-am despartit de fostul iubit in mai si ma suna si acum,au vorbit toti amcii mei cu el,l-a sunat fratele meu si actualul prieten,i-au spus in toate felurile sa ma lase,i-am vb frumos,apoi am schimbat placa dar omul are probleme,nu intelege.Am stat cu el 2 luni,nu am simti nimic pt el dar vad ca luat-o razna.Ma suna de 3 luni dar nu ii mai raspund,pur si simplu nu-mi pasa.Nu l-am iubit,nu am facut nimic cu el,nu amavut sentimente,am terminat- o cu el dar creierul lui nu mai merge.
annna_larysssa
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:34
Santaj sentimental cu buna stiinta, daca inca mi sunt sentimente e clar ca acceptam o astfel de situatie la infinit, totul depinde de fiecare cand se va sti sa punem punct pt totdeauna si s-o luam de la capat.
lavinia77
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:39
De la: cckitty, la data 2009-04-07 20:17:43Salutare,

Vi s-a intimplat vreodata ca dupa terminarea unei relatii, fostul iubit sa vina cu tot felul de argumente, sa incerce sa va convinga sa reluati relatia, sa-i mai dati o ultima sansa pt. a va demonstra ca va iubeste?Ce parere aveti despre o astfel de atitudine?


daca il mai iubesti..ii dai inca o sansa..daca nu...nu..si gata!
Calandrinon
Postat pe 6 Decembrie 2009 01:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ar trebui sa fac? 10 De la: mishellle 21 Iulie 2010 23:58
o viata aparent linistita 2 De la: 23 Martie 2015 10:03
un sfat pls .... 19 De la: vitamina_c 14 Martie 2011 12:15
Despartire cu motive inventate 15 De la: NeverSayNever 10 Iunie 2013 10:02
sunt casatorita si m-am indragostit 323 De la: anonim12345 18 August 2012 22:25