Setari Cookie-uri

Dunarea la Cazane

Buna tuturor, as vrea sa fac o excursie la Orsova in aprilie si am inteles ca pot merge cu barca/vaporul pe Dunare pentru a vizita acel minunat defileu. Desi am cautat pe internet, nu am gasit prea multe info si ma intereseaza de unde pot lua barca sau vaporul si cat costa. pupici
gamyco
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:30
E simplu fata. Iti iei amantu si te duci acolo. Te cazezi la o pensiune si intrebi inainte daca are salupa si daca te poate duce pana acolo in defileu. Acolo la cazane toti au salupe. Daca nu vrea sa te duca nu te cazezi si gata, sunt 1000 de pensiuni acolo foarte ieftine si cazare in conditii perfecte. Poti sa cauti pe net si intrebi la telefon daca au salupa si daca te pot duce daca vrei sa nu stai pe acolo sa bajbai. Acolo gasesti cazare mult mai ieftina decat pe net.

VEZI SA ITI IEI CORDACI. Daca te duci singura nu e bine.
putin_dus
Postat pe 8 Aprilie 2013 13:35
Multumesc frumos pentru sfat! Nu vad rostul lui insa! Nu pricep de ce tre sa existe rautate in voi toti...am pus o intrebare decenta si astept un rasp decent. Ti se pare ca sunt proasta si nu stiu sa ma descurc acolo? Daca nu stiu, sigur stie SOTUL meu. Ca amant nu am. Pur si simplu ma gandesc ca e mai bine sa stiu din timp ce pot gasi acolo si poate sunt persoane pe acest forum care chiar m-ar ajuta cu informatia!!! O zi placuta sa ai!
gamyco
Postat pe 9 Aprilie 2013 08:42
daca ajungi la Orsova, neaparat sa iti rezervi o zi sa mergi si la Baile Herculane, este foarte aprope 20 km
diana_29
Postat pe 3 Iunie 2013 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
athos 2 De la: valentinastoenescu 25 Iunie 2010 09:55
elvetia , pe cont propriu cu masina personala 11 De la: lazy002085 11 Aprilie 2010 18:22
Buna seara! 6 De la: Criss25 4 Iunie 2010 00:31
Casa in Bucovina 2 De la: thadoogback 8 Decembrie 2011 18:07
cine vrea sa vina cu noi in Insula Corsica? 3 De la: bimby 7 Iulie 2010 02:33