Setari Cookie-uri

fosta prietena in actuala relatie

eu zic ca nu ai ce sa faci in privinta asta,trebuie doar sa il lasi sa isi dea seama singur ce vrea!!!Oricum iti spun ca pt el este doar o chestie de dor care se va stinge repede si va dorii sa se intoarca la tine!!!!Cel mai bun sfat este ca tu sa renunti la el pt ca te va face sa suferi mai mult in viitor!!!!Daca ar fii sigur de sentimentele lui nu ar fi avut problema asta!!!Are 25 de ani si nu stie ce vrea de la viata!!!!!
kudika_25430
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:05
:))) ne-a terbuit sensibili....dar si sensibilitatea cu masura :))sensibili cu noi...nu cu altele / fostele :)))
kudika325866
Postat pe 28 Aprilie 2013 23:12
El TREBUIE sa aleaga, si nu peste 2 saptamani, ci cat mai repede. In locul tau l-as parasi, sa simta cum e in lipsa ta. Daca tine asa de mult la tine, te cauta, daca nu atunci nu te iubeste destul de mult, asa ca nu merita sa astepti dupa el. E greu sa faci pasul asta, dar nici in situatia actuala nu-ti poate fi usor. Curaj!
poisongirl87
Postat pe 29 Aprilie 2013 06:31
In dragoste adevarata nu exista confuzii si schimburi de parteneri, nu te iubeste,asta se intelege !
Dindirel
Postat pe 29 Aprilie 2013 09:29
dar daca relatia cu fosta a fost precum un mariaj, cu locuit impreuna si toate cele..cu o durata in timp de aproape 9 ani. relatia se rupe in momentul in care el ii marturiseste (conform propriilor ziceri) ca are ceva sentimente pt altcineva (in speta, pt mine). Totusi, relatia cu mine nu rezista..el are nevoie de timpe, nu stie ce vrea.
Apoi, eu plec, 7-8 luni nu vorbim deloc.
Dupa acest timp, revine in viata mea (stiind ca am pe cineva), ma cauta, incepem din nou sa vorbim, sa petrecem mult timp impreuna...
aflu de la el ca in perioada in care noi nu am vorbit, a petrecut un concediu impreuna cu fosta, si au mai avut relatii intime, insistand ca nu erau impreuna... acum imi spune ca nu mai vorbeste cu ea, doar mai tin legatura din cand in cand.
ar tb sa inteleg toata situatia prin prisma faptului ca a fost o relatie atat de lunga? ar trebui sa accept toate astea? sa accept ca vrea sa fie cu mine doar pt ca ea nu mai vrea o relatie cu el?
noi am incetat sa ne mai vedem prima data tocmai pentru ca nu stia ce vrea. a recunoscut ca a vrut sa mai fie cu ea, insa nu se mai poate.



kudika101586
Postat pe 29 Aprilie 2013 09:55
Sa incepem cu inceputul zic...mai miti lasa timpul sa decida. Cand vei creste vei vedea ca lucrurile vor deveni mai clare. Acum ai impresia ca este sfarsitul lumii, vei creste si vei realiza ca nu e deloc asa, iar in viata o sa te lovesti de probleme mult mai grave. Iarsi ceva foarte important: timpul este cel mai bun pansament, si da, este adevarat, le vindeca pe toate, poate acum nu crezi, dar vei vedea ca asa este. Citeste cu atentie mesajele si invata din indemnurile oamenilor mai mari.Iar in legatura cu baiatul...stai de vorba serios cu el si vezi ce e de facut in continuare. E simplu, trateaza totul cu calm si ratiune. Mult succes!
Laura333
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:30
Draga mea , in primul rand iti recomand sa te apuci de citit si sa rezolvi problemele de ortografie si exprimare. In al doilea rand iti recomand sa-ti cauti perechea in alta parte , si sa te informezi din timp de trecutul posibilului viitor iubit. Iti recomand sa il uiti pentru ca in sufletul lui este foarte confuz , la fel cum ai spus si tu , sa ii dati amandoua cateva " zile libere" pentru a se putea hotarî singur pe ce drum vrea sa mearga. Adevarul este ca diferenta de varsta cateodata poate fi o problema. Sfatul meu in caz ca se hotaraste sa ramana cu cealalta persoana este sa iti spui :" nu-mi pasa, nu a tinut la mine cu adevarat , a fost frumos cat a fost, dar a trecut". Ai tot viitorul in fata. O zi buna !
333_ro_xy
Postat pe 30 Aprilie 2013 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sunt relatiile dificile???? 8 De la: geanigi 22 Septembrie 2009 09:08
dieta cu apa!!!!!halp... 6 De la: geo_reincarcat_iara 20 Iulie 2010 23:03
de ce depinde relatia noastra 15 De la: steffy91 21 Septembrie 2011 13:11
am fost intr-o relatie cu un prof. univeritar 9 De la: 3 Februarie 2014 19:49
a rani-hobby-ul prferat al unor barbati 3 De la: cris007 3 Aprilie 2009 17:58