Setari Cookie-uri

fosta prietena in actuala relatie

De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-04-19 15:31:06
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 15:19:17 stiu ca-ti place!

ps stapane



auzi , auzi ??

p-asta n-o stii



aud, aud!!

stiu ca stiu!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:32
cica la el lesinate plicisitule
againpiscotica
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:39
as arde ceva
Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:41
gazu!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:41
De la: againpiscotica, la data 2013-04-19 15:39:55cica la el lesinate plicisitule



plici ..ce bre ?
Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:41
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-19 15:41:39gazu!!


nu , nu
Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:42
hartia!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:43
pfoai..nu vrei deloc sa lingi aluzia mea fina si subtila

Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:45
ii prea subtila bre, mi-o alunecat pe langa "limba"!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:47
ti-as zice weekend placut , dar nu-mi merge privatu (in cazul tau)
Cotoiu_ucigas
Postat pe 19 Aprilie 2013 15:54
am inteles!!iti pasa!!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2013 16:00
Ai incercat "menage a trois"?
Daca nici asa nu merge, lasa-l!
Danut52
Postat pe 21 Aprilie 2013 06:21
De la: kudika_8365, la data 2013-04-21 06:21:47Ai incercat "menage a trois"?
Daca nici asa nu merge, lasa-l!


kudika_32792
Postat pe 21 Aprilie 2013 07:14
De la: kudika_8365, la data 2013-04-21 06:21:47Ai incercat "menage a trois"?
Daca nici asa nu merge, lasa-l!


hop si tu tataie
Ame_li
Postat pe 21 Aprilie 2013 17:46
De la: kudika_8365, la data 2013-04-21 06:21:47Ai incercat "menage a trois"?
Daca nici asa nu merge, lasa-l!



Nu ma mira postarea ta!!!!!Oare de ce?????
kudika_15804
Postat pe 21 Aprilie 2013 17:52
Sã ºtii cã am trecut ºi eu printr-o situaþie similarã. "el" a fost implicat într-o relaþie mai lungã, s-a desparþit de tipa aia, ne-am combinat amândoi, iar când lucrurile mergeau bine, înainte de majoratul meu l-am vazut cu fosta sa prietenã, sau ce ºtiu eu, poate eram actualele pe vremea aia. Relaþia celor doi nu a mai funcþionat mult, maxim 3 luni, dupã care ne-am impacat. Aceste împãcari nu au durat aºa mult, întrucât relatia noastra cam scarþâia, dar am rezistat aproape 2 ani. Ba mai mult, în speranta de a ne fi bine, m-am mutat ºi la el, ca sã fim mai aproape unul de celãlalt! Mare prostie! Crede-mã cã mai bine pui punct acum. Nu se meritã ca tu sã fii luatã drept fraierã, pentru ca amândoi discutã despre cum sa incerce sã se împace, iar el, nu e suficient de bãrbat încât sa-þi spuna þie ce decizie are de gand sa ia. Multã baftã! Mai bine taie raul din radacinã!
diana_Sanziana
Postat pe 22 Aprilie 2013 11:05
cine incepe o relatie neavand inca stinsa flacara trecutului condamna din start noua relatie la un esec inevitabil.tu incearca sa judeci un pic la rece si sa pui problema cat mai transant si cat mai rapid."ori eu,ori ea" si cam atat. :) in viata trebuie sa ne mai gandim si la inimile noastre si sa nu ne chinuim sufletul.de ce am face asta cand undeva,acolo,e cineva care merita toata iubirea noastra si noi ne pierdem timpul cu alte persoane care nu stiu ce vor.
kudika_21209
Postat pe 25 Aprilie 2013 15:50
Arata-i ca te deranjeaza aceasta situatie,ca te simti chiar jignita sa-ti ceara asa ceva si ca totul se va termina aici daca alege sa fie cu fosta...arata-i ca din acest moment nu mai esti disponibila pentru el atata timp cat nu are ideile clare in minte...ESTI O FIINTA UMANA SI NU O CARPA DE STERS PE JOS SAU UN OBIECT DECORATIV DIN ,,BIBELOURILE'' LUI DE CARE S-A PLICTISIT SI-L PUNE DEOPARTE CA SA-L POATA FOLOSI CAND II VINE DIN NOU CHEFUL...INTRE TIMP ISI DECOREAZA MOBILA CU ALT OBIECT...AI SI TU PERSONALITATEA TA,SENTIMENTELE TALE....NU-I POSIBIL SA TI LE CALCE IN PICIOARE PENTRU ,,FOSTA''....ORI CU TINE ,ORI CU EA IN ACEST MOMENT ...MAI TARZIU NU SE MAI POATE .... ALEGEREA TREBUIE FACUTA AZI...DE FAPT NICI NU TREBUIA SA TE PUNA IN SITUATIA ASTA DACA TE IUBESTE CU ADEVARAT ...TE VRAJESTE CREZAND CA ESTI MAI MICUTA ... BAFTA!!!
Adry37
Postat pe 28 Aprilie 2013 04:50
Baiatul e sincer,dar confuz cu propriile lui..sentimente...!! Lasa-l..in pauza..sa vezi..ce face.!! Da-i timp sa se..auto cunoasca..si nu uita ca.."in orice bine este..si-un rau..si in orice rau..este si-un bine.!!!"Tu vezi-ti de scoala in primul rand si fa-ti un viitor..pe speta ta,caci..esti foarte tanara si ce-i al tau...va fi sa fie,iar daca nu va reveni...consoleaza-te ca a fost o relatie frumoasa..si..s-a gatat..!!!
kudika133347
Postat pe 28 Aprilie 2013 05:23
Barbatii sunt atrasi misterios de fetele mai reci si indiferente decat de alea dragute amabile si saritoare.
Poti sa experimentezi si tu ca sa te convingi. Cum o sa l tratezi cu indiferenta , o sa te caute si o sa fie convins ca pe tine te iubeste de fapt.
kudika052198
Postat pe 28 Aprilie 2013 05:57
Deci, mai bine! El a fost inselat si acum vrea sa te insele, pe tine... Nasoala chestia! Chiar ca e pea devreme de la varsta ta, sa te arunci asa cu capul inainte, intr-o relatie care nu garanteaza nimic. Fac si eu ca in celelalte comentarii, mai bine mai reflectezi un pic si daca stai sa te gandesti mai bine, vei urma o facultate, nu? Vor mai fi prilejuri de a intalni marea iubire si poate el va incepe sa te gelozeasca??? Mai gandeste un pic...
1973stargirl
Postat pe 28 Aprilie 2013 08:07
Si pe mine ma cauta la telefon fosta prietena din cand in cand. Am fost parasit in 2010 pt o optiune mai buna . De ceva vreme nu mai raspund la telefon, deoarece numai incepe sa planga, si atunci ma inmoi de tot. De cate ori intalnesc o persoana interesanta, si cred ca sunt pe cale sa am un nou inceput, incep sms-urile sfasietoare. Cred ca are un al 6-lea simt. Vorba aceea: ochii care nu se vad, se uita, dar totusi mai ramane ceva. Stiu ca sunt tinut pe post de rezerva .
Fosta prietena, poate fi o pacoste cateodata .... aha, sa nu uit: este un pic maritata
Misterio
Postat pe 28 Aprilie 2013 08:16
Nu pot citi aceasta ineptie impanata cu probleme crase de ortografie. Daca as primi un mesaj genul,,MA LUAT DUREREA DE BURTA,,9 SIC0 as renunta la aceea persoana.
kudika_garbo
Postat pe 28 Aprilie 2013 08:28
da
raisamea9
Postat pe 28 Aprilie 2013 09:27
De la: kudika_21209, la data 2013-04-25 15:50:30cine incepe o relatie neavand inca stinsa flacara trecutului condamna din start noua relatie la un esec inevitabil.tu incearca sa judeci un pic la rece si sa pui problema cat mai transant si cat mai rapid."ori eu,ori ea" si cam atat. :) in viata trebuie sa ne mai gandim si la inimile noastre si sa nu ne chinuim sufletul.de ce am face asta cand undeva,acolo,e cineva care merita toata iubirea noastra si noi ne pierdem timpul cu alte persoane care nu stiu ce vor.
raisamea9
Postat pe 28 Aprilie 2013 09:30
Au fostele un mijloc de santaj emotional la care apeleaza intotdeauna : cum incepe bietul om sa se simta mai sigur pe picioare cum hop! incep cu : ce mult te-am iubit si inca te iubesc" , iar prostanii pun botul si uite asa pierd frumosul de langa ei.Ai zice ca au putina mandrie si orgoliu si nu s-ar intoarce la ea. Greseala! Se intorc pt ca au fost refuzati,pt ca li s-au dat papucii si vor exact asta : recucerire si impunerea propriilor conditii. In mare parte. Unii chiar mai iubesc si se intorc din iubire. Altii vor doar pt ca ei sa fie cei care pun punct de data asta.Ar mai fi niste motive,dar ar trebui sa scriu prea mult si cafeaua mea nu e bauta,inca.
Iar ele de ce o fac? Orgoliul. Se simt inlocuite si realizeaza ca nu au fost EA,UNICA.
Scumpa mea tu esti atat de tanara incat....... treci la urmatorul. Sau daca-l iubesti si vrei neaparat cu el atunci da-i o pauza si lasa-l sa se lamureasca. Dar nu-i da prea mult timp pt ca atunci va incepe s-o lalaie si va juca la doua capete pe fata.Ceea ce nu-ti va face bine.
Ca experienta personala : ciorba reincalzita este... Insa iubirea adevarata rezista la incercari. Acum ai testul suprem la indemana : cat de mult te iubeste. Oricum o intorci vei suferi. Se pune o intrebare : daca te alege pe tine esti in stare sa-l ierti? Vei putea sa treci peste? Pentru ca daca nu vei putea... nici impreuna nu veti fi.
ghiompirica
Postat pe 28 Aprilie 2013 09:40
Am uitat ceva : n-o pemeni pe fosta in discutiile voastre. Ea nu exista. In aceasta situatie este doar el si tu. Factorii perturbatori externi pot avea multe forme si fete. In cazul tau e fosta,in alte cazuri este un parinte,o anume conjunctura,etc.
Fosta incearca ,dar el decide si el este responsabil de decizia lui,nu ea.Ea este doar piatra de incercare.
ghiompirica
Postat pe 28 Aprilie 2013 09:51
incerc sa nu vad problemele pe care le ai cu ortografia. esti abia lainceput de viata amoroasa (ca sa zic asa). toti am avut asemenea problem. Eu zic sa te concentrezi pe studiu (ar fi mai util) si daca va fi sa fie cu tine se va intampla, daca nu..............lumea e mare
maria_doina
Postat pe 28 Aprilie 2013 11:13
draguta eu zic sa-l lasi dracu...sunt o gramada de barbati care asteapta sa intalneasca o fata ca tine...cat mai plangeam si eu dupa baieti cand aveam 18 ani, dar capul sus, intr-o zi il vei intalni pe cel care te va face fericita, care e sa fie al tau nu-l va lua nici apa
anrya
Postat pe 28 Aprilie 2013 11:17
asta cu ortografia mi-a atras si mie atentia din prima si sincer nu am inteles mare lucru din ce scrise fata...
alecsa_alecsandra
Postat pe 28 Aprilie 2013 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sorry 11 De la: kudika023770 4 Noiembrie 2009 12:54
Relatie interzisa.AJUTOR! 3 De la: kudika_22127 26 Noiembrie 2012 16:11
Realitate cruda!31 mai,cea mai nefericita zi din viata mea! 44 De la: ela_ella 23 Februarie 2012 11:43
amintirea ex-ului ma urmareste,help!!! 33 De la: kudika069834 5 Octombrie 2009 19:13
compatibilitate? 24 De la: kudika199563 3 Februarie 2011 12:49