Setari Cookie-uri

sarcina sau nu?

buna ziua, am primit un tratament cu duphastone pt reglarea menstruatiei l am inceput in luna februarie ciclul mi a venit imediat ce am terminat pastilele adica pe 9 martie ,in luna martie am luat din nou pastilele din a 16 zi pana in a 25 zi si ciclul ar fi trebuit sa mi vina pe 5 aprilie si nu mi a mai venit azi suntem in 20 aprilie.contact sexual am avut in perioada 28 martie 5 aprilie neprotejat cu ejaculare afara e posibil sa fi ramas insarcinata mentionez ca simptomele pe care le am sunt dureri usoare de sani mai ales in zona sfarcurilor mai tare,ma simt balonata usor dureri de spate si burta.teste de sarcina am facut 2 unul in data de 11 aprilie si unul pe 14 aprilie si au iesit negative cred cau fost mult prea devreme facute, am facut un eco vaginal pe data de 16 aprilie dar mi a zis ca i prea devreme sa se vada daca e sarcina sa mai astept. e posibil sa fiu insarcinata va rog sa mi raspundeti in fiecare zi tot sper sa mi vina ciclul.
kudika_33987
Postat pe 20 Aprilie 2013 08:41
De la: kudika_33987, la data 2013-04-20 08:41:28buna ziua, am primit un tratament cu duphastone pt reglarea menstruatiei l am inceput in luna februarie ciclul mi a venit imediat ce am terminat pastilele adica pe 9 martie ,in luna martie am luat din nou pastilele din a 16 zi pana in a 25 zi si ciclul ar fi trebuit sa mi vina pe 5 aprilie si nu mi a mai venit azi suntem in 20 aprilie.contact sexual am avut in perioada 28 martie 5 aprilie neprotejat cu ejaculare afara e posibil sa fi ramas insarcinata mentionez ca simptomele pe care le am sunt dureri usoare de sani mai ales in zona sfarcurilor mai tare,ma simt balonata usor dureri de spate si burta.teste de sarcina am facut 2 unul in data de 11 aprilie si unul pe 14 aprilie si au iesit negative cred cau fost mult prea devreme facute, am facut un eco vaginal pe data de 16 aprilie dar mi a zis ca i prea devreme sa se vada daca e sarcina sa mai astept. e posibil sa fiu insarcinata va rog sa mi raspundeti in fiecare zi tot sper sa mi vina ciclul.



Da,este posibil!!!!Asteapta sa se implineasca sase saptamani de la ultima menstra,dupa care efectueaza un control ginecologic!Pe de alta parte,se poate mentine starea de dereglare a menstrei,intrucat nu a trecut mult timp de administrare a produsului respectiv!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Aprilie 2013 10:56
testele de sarcina uneori dau rezultate eronate ,si intradevar le-ai facut cam devreme...in schimb poti face o analiza de sange pentru depistarea sarcinii beta-HCG...cu aceasta analiza poti depista o sarcina la circa 10 zile dupa ovulatie.
Dar ziceai ca ...contactul sexual a fost finalizat in afara vaginului deci e posibil sa fie o dereglare hormonala....dar daca totusi ai dubii poti apela la analiza de sange ca sa te linistesti.
againpiscotica
Postat pe 20 Aprilie 2013 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sint infectata?cu ce?care o fi cauza? 43 De la: didyi 17 Decembrie 2011 14:05
Cancerul ovarian 1 De la: RoxanaMaria 24 Octombrie 2008 23:28
Anticonceptionale Yaz 5 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39
gardnerella vaginalis 17 De la: camiflorea 3 Martie 2010 07:27
ajutor 5 De la: oficup 16 Aprilie 2010 22:18