Setari Cookie-uri

constipatia la copii prescolari

vreau niste remedii naturiste precizez ca baietelul meu are 3 ani si am incercat cu miere de albine si prune uscate
ccseduard
Postat pe 23 Februarie 2009 12:50
Incearca ca-i introduci in alimentatie, IN MOD EXPRES DIMINEATA, cereale (cele mai complexe din punct de vedere compozitional - gama variata de fructe si cereale uscate. Gasesti in BILLA. Sunt niste pungi mari, de 1-2 kg, transparente) puse in iaurt (lapte "batut") inh nici un caz in lapte dulce sau ceai. Introdu trepatat aceasta masa de dimineta, si pt a fi acceptata pune la inceput si 1-2 lingurite cu miere de albine. Multa bafta si RABDARE. Rezultatele apar, dar in timp. Fa tot posibilul sa eviti aceasta boala ca are repercursiuni groaznice asupra organismului : de la toxinele care se intorc in circuitul sanghin pana la complicatii ale anusului si intestinului gros. Va urez sanatete multa.
milies
Postat pe 26 Martie 2009 08:42

Incearca Forever Aloe Bits N'Peaches si Bee Propolis. Aceste doua produse dau rezultate foarte bune pe tranzitul intestinal si nu numai ( au un spectru larg ). MULTA SANATATE BAIETELULUI .
healthy001662
Postat pe 27 Aprilie 2009 14:33
Depinde de metabolismul fiecaruia! Fetitei mele ii dau mere rase amestecate cu miere, dimineata pe stomacul gol sau suc de portocala dupa un fel de mancare; am mai incercat si cu picaturi Dulcopic-sunt foarte bune. Si fetita mea are tot 3 anisori.
alexia4
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:15
De la: ccseduard, la data 2009-02-23 12:50:23vreau niste remedii naturiste precizez ca baietelul meu are 3 ani si am incercat cu miere de albine si prune uscate
poti folosi TRANSFER FACTOR RIOVIDA....!00% natural.Pentru copilul tau de 3 ani cu 30ml/zi rezolvi problema...si mai departe de asta ai intaresti si imunitatea,fiind in imunostimulator de exceptie.Asigura un plus de 283% pentru sistemul imunitar.
4Life
Postat pe 11 Mai 2009 19:03
cereale, musli, (de la sanovita) cu iaurt, cea mai ieftina metoda... si sigura. celelalte produse, chiar daca sunt din plante, sa nu fie laxative. cerealele contin fibre si stimuleaza peristaltismul. sunt si hranitoare. iar adausul de miere de care am citit intr-o postare anterioara e perfect.si adultii cu astfel de probleme pot incerca metoda cu succes. e testata de mine si nu am a ma plange de nimic.
camiflorea
Postat pe 18 August 2009 06:29
da, are dreptate camiflorea, adaugati si o lingurita doua de germeni de grau de la sanovita inainte de a pune laptele caldut peste cereale. sa evite mese grele la micul dejun, gen paine cu mezeluri, margarine etc. daca aveti robot centrifugati-i jumatate de mar si un kiwi si completati cu apa minerala plata si un pic de zahar brun. tot la micul dejun.
eleain
Postat pe 18 August 2009 08:43
BITS'N'PEACHES rezolva cauza constipatiei si intareste imunitatea.
Multa SANATATE!
alexxaclnsc@yahoo.com
healthy001662
Postat pe 27 August 2009 12:27
De la: healthy001662, la data 2009-08-27 12:27:12BITS'N'PEACHES rezolva cauza constipatiei si intareste imunitatea.
Multa SANATATE!
alexxaclnsc@yahoo.com
NUMAI RECOMANDA ASA AIUREA PRODUSE CARE NU FAC CEEA CE SPUN CA FAC>>>!!!!!!!!! cum ar putea sa rezolve constipatia acest produs ce contine fragmente de aloe si suc de piersici ???stau si ma intreb ce stabilizatori chimici are acest suc de nu se altereaza...ca deh,are o valabilitate destul de mare...care sunt conservantii ??????
4Life
Postat pe 27 August 2009 23:36
De la: TF_, la data 2009-08-27 23:36:09
De la: healthy001662, la data 2009-08-27 12:27:12BITS'N'PEACHES rezolva cauza constipatiei si intareste imunitatea.
Multa SANATATE!
alexxaclnsc@yahoo.com
NUMAI RECOMANDA ASA AIUREA PRODUSE CARE NU FAC CEEA CE SPUN CA FAC>>>!!!!!!!!! cum ar putea sa rezolve constipatia acest produs ce contine fragmente de aloe si suc de piersici ???stau si ma intreb ce stabilizatori chimici are acest suc de nu se altereaza...ca deh,are o valabilitate destul de mare...care sunt conservantii ??????
s-a mai scris,iti trebuie ori kinkgo biloba sau un cap nou cu un creier nou,cred ca deja s-a alterat creierul de la colastra.Ce-ti place sa iesi in evidenta cu niste aberatii,faci parte din categoria vanzatorilor care nu accepta concurenta,mai ai multe de invatat si de rabdat.
enemgabriel
Postat pe 28 August 2009 08:18
De la: enemgabriel, la data 2009-08-28 08:18:06
De la: TF_, la data 2009-08-27 23:36:09
De la: healthy001662, la data 2009-08-27 12:27:12BITS'N'PEACHES rezolva cauza constipatiei si intareste imunitatea.
Multa SANATATE!
alexxaclnsc@yahoo.com
NUMAI RECOMANDA ASA AIUREA PRODUSE CARE NU FAC CEEA CE SPUN CA FAC>>>!!!!!!!!! cum ar putea sa rezolve constipatia acest produs ce contine fragmente de aloe si suc de piersici ???stau si ma intreb ce stabilizatori chimici are acest suc de nu se altereaza...ca deh,are o valabilitate destul de mare...care sunt conservantii ??????
s-a mai scris,iti trebuie ori kinkgo biloba sau un cap nou cu un creier nou,cred ca deja s-a alterat creierul de la colastra.Ce-ti place sa iesi in evidenta cu niste aberatii,faci parte din categoria vanzatorilor care nu accepta concurenta,mai ai multe de invatat si de rabdat.
bai pacaliciule,mai si spui in gura mare ca stii cu ce se mananca MLM...dar esti prost facut gramada...si pe deasupra mai si semnalizezi si claxonezi...pai in MLM nu este nevoie sa vinzi fraiere...vindeti voi astia de la forever,xca sunteti disperati sa faceti cele 4 puncte lunare,altfel nu va incasati banii...noi astia de la 4 Life nu trebuie sa vindem,targetul nostru este de doar 2 produse/luna,produse ce eu le consum impreuna cu familia...asadar esti tare tampit....
4Life
Postat pe 29 August 2009 01:28
De la: TF_, la data 2009-08-29 01:28:40
De la: enemgabriel, la data 2009-08-28 08:18:06
De la: TF_, la data 2009-08-27 23:36:09
De la: healthy001662, la data 2009-08-27 12:27:12BITS'N'PEACHES rezolva cauza constipatiei si intareste imunitatea.
Multa SANATATE!
alexxaclnsc@yahoo.com
NUMAI RECOMANDA ASA AIUREA PRODUSE CARE NU FAC CEEA CE SPUN CA FAC>>>!!!!!!!!! cum ar putea sa rezolve constipatia acest produs ce contine fragmente de aloe si suc de piersici ???stau si ma intreb ce stabilizatori chimici are acest suc de nu se altereaza...ca deh,are o valabilitate destul de mare...care sunt conservantii ??????
s-a mai scris,iti trebuie ori kinkgo biloba sau un cap nou cu un creier nou,cred ca deja s-a alterat creierul de la colastra.Ce-ti place sa iesi in evidenta cu niste aberatii,faci parte din categoria vanzatorilor care nu accepta concurenta,mai ai multe de invatat si de rabdat.
bai pacaliciule,mai si spui in gura mare ca stii cu ce se mananca MLM...dar esti prost facut gramada...si pe deasupra mai si semnalizezi si claxonezi...pai in MLM nu este nevoie sa vinzi fraiere...vindeti voi astia de la forever,xca sunteti disperati sa faceti cele 4 puncte lunare,altfel nu va incasati banii...noi astia de la 4 Life nu trebuie sa vindem,targetul nostru este de doar 2 produse/luna,produse ce eu le consum impreuna cu familia...asadar esti tare tampit....
Posibilitati de castig


In cadrul Planului de Marketing Forever este detaliat sistemul de bonusuri platite distribuitorilor. Conform acestui sistem, Planul de Marketing ofera doua mari posibilitati de castig: vanzarea cu amanuntul si marketingul in echipa.



Vanzarea cu amanuntul
Semneaza Formularul de Inscriere si cumpara produsele la pret, de depozit, comercializeaza-le apoi la pretul recomandat de vanzare si vei obtine un profit de 43%. Mai exact, pentru fiecare 100 de euro investiti in produse, vei avea un profit de 43 de euro. In plus, FLP iti va plati Bonus Personal intre 5% si 18% din pretul de vanzare al produselor.

Aceasta varianta este potrivita pentru Distribuitorii care doresc sa realizeze un venit de 400-600 euro/lunatimpul investit in activitatea Forever ar trebui sa fie de 2-4 ore pe saptamana).



Marketingul in echipa
Aceasta este partea cu adevarat interesanta a Planului de Marketing, pentru ca iti permite sa-ti construiesti o afacere care iti va asigura independenta financiara.

Dezvolta-ti echipa si vei primi intre 3% si 13% Bonus de Volum pentru vanzarile grupului tau de distribuitori, in functie de nivelul la care te afli in Planul de Marketing.


Lucreaza impreuna cu echipa pentru a forma lideri si vei primi, in plus fata de bonusul aferent vanzarilor, Bonus de Conducere intre 2% si 6%.

Exemple:
Ajuta 2 distribuitori sponsorizati personal sa atinga nivelul de Manager si sa-si formeze la randul lor propria echipa si poti castiga intre 2.000 si 4.000 de euro pe luna.


Ajuta 5 distribuitori sponsorizati personal sa atinga nivelul de Manager si sa-si formeze la randul lor propria echipa poti castiga intre 6.000 si 9.000 de euro pe luna.

Dedica-te exclusiv activitatii Forever si vei putea deveni unul dintre liderii de succes cu venituri anuale de peste 250.000 de euro
enemgabriel
Postat pe 29 August 2009 08:20
De la: enemgabriel, la data 2009-08-29 08:20:00
De la: TF_, la data 2009-08-29 01:28:40
De la: enemgabriel, la data 2009-08-28 08:18:06
De la: TF_, la data 2009-08-27 23:36:09
De la: healthy001662, la data 2009-08-27 12:27:12BITS'N'PEACHES rezolva cauza constipatiei si intareste imunitatea.
Multa SANATATE!
alexxaclnsc@yahoo.com
NUMAI RECOMANDA ASA AIUREA PRODUSE CARE NU FAC CEEA CE SPUN CA FAC>>>!!!!!!!!! cum ar putea sa rezolve constipatia acest produs ce contine fragmente de aloe si suc de piersici ???stau si ma intreb ce stabilizatori chimici are acest suc de nu se altereaza...ca deh,are o valabilitate destul de mare...care sunt conservantii ??????
s-a mai scris,iti trebuie ori kinkgo biloba sau un cap nou cu un creier nou,cred ca deja s-a alterat creierul de la colastra.Ce-ti place sa iesi in evidenta cu niste aberatii,faci parte din categoria vanzatorilor care nu accepta concurenta,mai ai multe de invatat si de rabdat.
bai pacaliciule,mai si spui in gura mare ca stii cu ce se mananca MLM...dar esti prost facut gramada...si pe deasupra mai si semnalizezi si claxonezi...pai in MLM nu este nevoie sa vinzi fraiere...vindeti voi astia de la forever,xca sunteti disperati sa faceti cele 4 puncte lunare,altfel nu va incasati banii...noi astia de la 4 Life nu trebuie sa vindem,targetul nostru este de doar 2 produse/luna,produse ce eu le consum impreuna cu familia...asadar esti tare tampit....
Posibilitati de castig


In cadrul Planului de Marketing Forever este detaliat sistemul de bonusuri platite distribuitorilor. Conform acestui sistem, Planul de Marketing ofera doua mari posibilitati de castig: vanzarea cu amanuntul si marketingul in echipa.



Vanzarea cu amanuntul
Semneaza Formularul de Inscriere si cumpara produsele la pret, de depozit, comercializeaza-le apoi la pretul recomandat de vanzare si vei obtine un profit de 43%. Mai exact, pentru fiecare 100 de euro investiti in produse, vei avea un profit de 43 de euro. In plus, FLP iti va plati Bonus Personal intre 5% si 18% din pretul de vanzare al produselor.

Aceasta varianta este potrivita pentru Distribuitorii care doresc sa realizeze un venit de 400-600 euro/lunatimpul investit in activitatea Forever ar trebui sa fie de 2-4 ore pe saptamana).



Marketingul in echipa
Aceasta este partea cu adevarat interesanta a Planului de Marketing, pentru ca iti permite sa-ti construiesti o afacere care iti va asigura independenta financiara.

Dezvolta-ti echipa si vei primi intre 3% si 13% Bonus de Volum pentru vanzarile grupului tau de distribuitori, in functie de nivelul la care te afli in Planul de Marketing.


Lucreaza impreuna cu echipa pentru a forma lideri si vei primi, in plus fata de bonusul aferent vanzarilor, Bonus de Conducere intre 2% si 6%.

Exemple:
Ajuta 2 distribuitori sponsorizati personal sa atinga nivelul de Manager si sa-si formeze la randul lor propria echipa si poti castiga intre 2.000 si 4.000 de euro pe luna.


Ajuta 5 distribuitori sponsorizati personal sa atinga nivelul de Manager si sa-si formeze la randul lor propria echipa poti castiga intre 6.000 si 9.000 de euro pe luna.

Dedica-te exclusiv activitatii Forever si vei putea deveni unul dintre liderii de succes cu venituri anuale de peste 250.000 de euro
cata vrajeala....!!!!!!!!!! spune-le oamenilor si cati bani trebuie sa investeasca ???????? fooooarte multi.... apropo,pentru cei 43% cum platesti impozitele ??????? sau faci activitate la negru ? iei la pret de depozit si vinzi cu profit fara bon sau factura...?!?!?!?
4Life
Postat pe 29 August 2009 22:30
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:50
DE LA CE S-A PLECAT SI LA CE S-A AJUNS! CEI DE LA FOREVER SA SE CETRE CU CEI DE LA 4 LIFE!
ERA VORBA DE CONSTIPATIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE LOSERS!
CHIAR ERA INTERESAT TOPICUL ... AM SI EU UN BAIETEL DE 2 ANI SI ACEEASI PROBLEMA...PRECIZEZ CA IN FIECARE DIMINEATA MANANCA CEREALE CU LAPTE... FRUCTE INTRE MESE CIORBITA LA PRANZ, IAR SEARA DIFERITE MANCARURI USOARE..
MI-E CAM TEAMA SA II MAI DAU PASTE, OREZ, BANANE .. DEOARECE SUNT CONSISTENTE SI N-AS VREA SA II FAC SI MAI MULT RAU!
ramonik4pink
Postat pe 19 Martie 2010 16:19
cat mai multe lichide si in special sucuri de fructe-sucuri naturale, si iaurt la 2 zile.... asa ii dau fetitei de o perioada de timp si nu mai avem probleme cu constipatia. In fiecare zi alte feluri de mancare- nu mananca 2 zile acelasi fel.
alexia4
Postat pe 20 Martie 2010 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 4 De la: Barbie30_ 28 Noiembrie 2010 14:18
castiga un Opel Corsa 1 De la: kudika060690 14 Iulie 2010 12:15
Tratament cu ovule 6 luni? 3 De la: size_back 29 Noiembrie 2010 13:25
Vanzare 1 De la: ZumyDumy 6 Decembrie 2010 10:51
femicur 17 De la: MoneyKidu 6 Ianuarie 2010 23:01