Setari Cookie-uri

Situatie bizara !

Buna.As dori sa va impartasesc povestea mea.Pana de curand am fost cu un baiat,la care bineinteles ca orice femeie am tinut la el.De ziua mea,acesta mi-a daruit un inel si m-a cerut de nevasta.Am ales in momentul acela cu sufletul spunand DA.La 2-3 saptamani dupa fericitul eveniment am avut anumite discutii si am decis (eu) ca am nevoie de o pauza.
Ce credeti ca s-a intamplat in acea pauza ? Iubitul meu drag si scump a cautat o colega de munca,au iesit,s-au distrat si continuarea vine de la sine....
In momentul cand m-am decis ca acea pauza trebuie sa se termine,l-am cautat si i-am spus ca vreau sa o iau de la capat.Cum ma iubea (nebuneste) asa cum spunea,a acceptat si mi-a marturisit si cele petrecute.....in fragmente nu totul deodata.
Pe parcursul relatiei am constatat ca el inca purta discutii cu acea domnisoara (amicale) dar le purta...l-am rugat sa inceteze dar fara nici un rezultat asa ca m-am decis dupa multe discutii sa pun capat relatiei...
Ce a urmat a fost rupt dintr-un film horror...plansete,declaratii,flori....toate din partea lui,insa pe mine nu ma mai misca absolut nimic ,deoarece increderea devenise 0.
Am decis sa o iau pe alt drum ,cu regretul ca-mi pierdusem timpul....insa sufletul din pacate tot suflet e...
Ce credeti ca a facut dupa sutele de mesaje,rugaminti si declaratii ? A cautat-o pe domnisoara in cauza si si-au format o relatie :)
Cine ii mai intelege pe barbati...sa joci pe doua fronturi este groaznic insa ei sunt barbati....dar EA,cum a putut s accepte totul dupa ce stia care este povestea...cum a putut ca femeie sa devina o aventura si sa se preteze la asa ceva ? Credeam ca macar in mica parte suntem solidare.....
kudika432798
Postat pe 28 Aprilie 2013 11:42
Pentru ca toti barbatii "e porci" ?!!
Lasand gluma la o parte, parerea mea este ca n-ai pierdut nimic, bucura-te ca s-a intamplat asa acum si nu mai tarziu! Probabil ca, cineva acolo sus te iubeste!
rondina
Postat pe 28 Aprilie 2013 11:56
De la: kudika432798, la data 2013-04-28 11:42:13Buna.As dori sa va impartasesc povestea mea.Pana de curand am fost cu un baiat,la care bineinteles ca orice femeie am tinut la el.De ziua mea,acesta mi-a daruit un inel si m-a cerut de nevasta.Am ales in momentul acela cu sufletul spunand DA.La 2-3 saptamani dupa fericitul eveniment am avut anumite discutii si am decis (eu) ca am nevoie de o pauza.
Ce credeti ca s-a intamplat in acea pauza ? Iubitul meu drag si scump a cautat o colega de munca,au iesit,s-au distrat si continuarea vine de la sine....
In momentul cand m-am decis ca acea pauza trebuie sa se termine,l-am cautat si i-am spus ca vreau sa o iau de la capat.Cum ma iubea (nebuneste) asa cum spunea,a acceptat si mi-a marturisit si cele petrecute.....in fragmente nu totul deodata.
Pe parcursul relatiei am constatat ca el inca purta discutii cu acea domnisoara (amicale) dar le purta...l-am rugat sa inceteze dar fara nici un rezultat asa ca m-am decis dupa multe discutii sa pun capat relatiei...
Ce a urmat a fost rupt dintr-un film horror...plansete,declaratii,flori....toate din partea lui,insa pe mine nu ma mai misca absolut nimic ,deoarece increderea devenise 0.
Am decis sa o iau pe alt drum ,cu regretul ca-mi pierdusem timpul....insa sufletul din pacate tot suflet e...
Ce credeti ca a facut dupa sutele de mesaje,rugaminti si declaratii ? A cautat-o pe domnisoara in cauza si si-au format o relatie :)
Cine ii mai intelege pe barbati...sa joci pe doua fronturi este groaznic insa ei sunt barbati....dar EA,cum a putut s accepte totul dupa ce stia care este povestea...cum a putut ca femeie sa devina o aventura si sa se preteze la asa ceva ? Credeam ca macar in mica parte suntem solidare.....
pai ziceai ca ai cerut o pauza ,,dc ai ceruto ca erai cam indecisa deci tu ai inceput,,el daca i ai cerut pauza ce incredere sa mai aiba in tn,,a facut ce a facu si ti a marturisit,,tu dc l aI acceptat innapoi ,nu inseamna ca esti si tu la fel ca fata cealalta probabil nu l acceptai daca n avea o aventura dar asta ti a deschis din nou papilele amorezate ranita n orgoliu,,asa ,,l ai lasat a incercat de nenumarate ori sa se impace cu tn zici tu fiind indiferenta,,dp aceste mi de incercari a reluat relatia cu,,aventuroasa,,iar tu esti indignata
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:06
De la: kudika432798, la data 2013-04-28 11:42:13Buna.As dori sa va impartasesc povestea mea.Pana de curand am fost cu un baiat,la care bineinteles ca orice femeie am tinut la el.De ziua mea,acesta mi-a daruit un inel si m-a cerut de nevasta.Am ales in momentul acela cu sufletul spunand DA.La 2-3 saptamani dupa fericitul eveniment am avut anumite discutii si am decis (eu) ca am nevoie de o pauza.
Ce credeti ca s-a intamplat in acea pauza ? Iubitul meu drag si scump a cautat o colega de munca,au iesit,s-au distrat si continuarea vine de la sine....
In momentul cand m-am decis ca acea pauza trebuie sa se termine,l-am cautat si i-am spus ca vreau sa o iau de la capat.Cum ma iubea (nebuneste) asa cum spunea,a acceptat si mi-a marturisit si cele petrecute.....in fragmente nu totul deodata.
Pe parcursul relatiei am constatat ca el inca purta discutii cu acea domnisoara (amicale) dar le purta...l-am rugat sa inceteze dar fara nici un rezultat asa ca m-am decis dupa multe discutii sa pun capat relatiei...
Ce a urmat a fost rupt dintr-un film horror...plansete,declaratii,flori....toate din partea lui,insa pe mine nu ma mai misca absolut nimic ,deoarece increderea devenise 0.
Am decis sa o iau pe alt drum ,cu regretul ca-mi pierdusem timpul....insa sufletul din pacate tot suflet e...
Ce credeti ca a facut dupa sutele de mesaje,rugaminti si declaratii ? A cautat-o pe domnisoara in cauza si si-au format o relatie :)
Cine ii mai intelege pe barbati...sa joci pe doua fronturi este groaznic insa ei sunt barbati....dar EA,cum a putut s accepte totul dupa ce stia care este povestea...cum a putut ca femeie sa devina o aventura si sa se preteze la asa ceva ? Credeam ca macar in mica parte suntem solidare.....


Mi se pare aiurea sa afirmi ca barbatii au voie sa insele, ca deh sunt barbati, pe cand femeile nu. E o contradictie intre cele doua afirmatii, intelegi?

Nu e bine si nici sanatos nu e, sa inseli, indiferent de sexul caruia ii apartii.

Motivele pentru care inseala unii oameni sunt diverse: dezinteres fata de relatia oficiala, probleme in cuplul oficial, imaturitate, nesiguranta de sine, egoism etc

Si, dupa cum ti-a zis si Rondina, mai bine ca ai terminat-o la timp cu el, si nu ati apucat sa faceti copii si sa va casatoriti.
kudika_32792
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:10
De la: kudika432798, la data 2013-04-28 11:42:13Buna.As dori sa va impartasesc povestea mea.Pana de curand am fost cu un baiat,la care bineinteles ca orice femeie am tinut la el.De ziua mea,acesta mi-a daruit un inel si m-a cerut de nevasta.Am ales in momentul acela cu sufletul spunand DA.La 2-3 saptamani dupa fericitul eveniment am avut anumite discutii si am decis (eu) ca am nevoie de o pauza.
Ce credeti ca s-a intamplat in acea pauza ? Iubitul meu drag si scump a cautat o colega de munca,au iesit,s-au distrat si continuarea vine de la sine....
In momentul cand m-am decis ca acea pauza trebuie sa se termine,l-am cautat si i-am spus ca vreau sa o iau de la capat.Cum ma iubea (nebuneste) asa cum spunea,a acceptat si mi-a marturisit si cele petrecute.....in fragmente nu totul deodata.
Pe parcursul relatiei am constatat ca el inca purta discutii cu acea domnisoara (amicale) dar le purta...l-am rugat sa inceteze dar fara nici un rezultat asa ca m-am decis dupa multe discutii sa pun capat relatiei...
Ce a urmat a fost rupt dintr-un film horror...plansete,declaratii,flori....toate din partea lui,insa pe mine nu ma mai misca absolut nimic ,deoarece increderea devenise 0.
Am decis sa o iau pe alt drum ,cu regretul ca-mi pierdusem timpul....insa sufletul din pacate tot suflet e...
Ce credeti ca a facut dupa sutele de mesaje,rugaminti si declaratii ? A cautat-o pe domnisoara in cauza si si-au format o relatie :)
Cine ii mai intelege pe barbati...sa joci pe doua fronturi este groaznic insa ei sunt barbati....dar EA,cum a putut s accepte totul dupa ce stia care este povestea...cum a putut ca femeie sa devina o aventura si sa se preteze la asa ceva ? Credeam ca macar in mica parte suntem solidare.....



Draga mea,pauzele ,fie lungi sau scurte,nu aduc nimic bun intr-o relatie!!Daca sperai ca iubitul tau sa fie Ingerul ingerilor,te-ai inselat amarnic,caci ,si el,este un barbat ca toti barbatii,nimic spectaculos!!!
Asuma-ti esecul acestei relatii,invata ceea ce trebuie din ea si vezi-ti de drumul tau!!Ca iubitul tau,sunt sute de barbati,tu cauta-l pe cel ,care va avea decenta sa nu te tradeze la primul colt de strada,daca o exista un asemenea specimen!!!!!
Nu regreta nimic,ci bucura-te,caci ai scapat de raul din viata ta!!!!Mai exista tineri,poate mai stabili ,ca fostul tau iubit!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:23
Mai sa fie... "solidare".... Cine-i dadu dumnealui "pauza" ? Dumneata! Si de ce ?! Si ce-i aia pauza ma rog, ca eu nu prea inteleg.... adica disparem in spatiu o perioada si dupa aia dk ne convine sau mai bine zis cand ne convine ii ordonam fraierului sa vina inapoi dand din codita ?!

Eu una nu consider ca te-a inselat.... o "pauza" implica un risk imens pe care tu ti l-ai asumat...

"Barbatii e porci", sunt cu totul de acord, da . Dar eu chiar nu cred ca omul tau, dupa ce l-ai pus pe liber s-a dus croit sa caute una sa te insele cu ea din razbunare. Dk era asa nu-ti mai spunea... Iar acum dupa ce orgoliul ti-e ranit te plangi ca el si-a cladit o relatie cu "aventura".... poate a inteles omul ca tu ai fost o aventura.... eu nu m-as apuca sa-i dau partenerului meu pauza, ci as incerca sa descopar, sa discut, så comunic si impreuna sa intelegem care e problama de cuplu... si daca nu as fi in stare as apela la terapia de cuplu. De-abia in cazul in care partenerul nu ar fi de acord i-as da o pauza... definitiva .

Mai sunt barbati, bafta in continuare dar ai grija cum te porti... barbatii au si ei sentimente.... oricat de porci ar fii,
Roua_Deraway
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:28
De la: kudika_15804, la data 2013-04-28 12:23:34
De la: kudika432798, la data 2013-04-28 11:42:13Buna.As dori sa va impartasesc povestea mea.Pana de curand am fost cu un baiat,la care bineinteles ca orice femeie am tinut la el.De ziua mea,acesta mi-a daruit un inel si m-a cerut de nevasta.Am ales in momentul acela cu sufletul spunand DA.La 2-3 saptamani dupa fericitul eveniment am avut anumite discutii si am decis (eu) ca am nevoie de o pauza.
Ce credeti ca s-a intamplat in acea pauza ? Iubitul meu drag si scump a cautat o colega de munca,au iesit,s-au distrat si continuarea vine de la sine....
In momentul cand m-am decis ca acea pauza trebuie sa se termine,l-am cautat si i-am spus ca vreau sa o iau de la capat.Cum ma iubea (nebuneste) asa cum spunea,a acceptat si mi-a marturisit si cele petrecute.....in fragmente nu totul deodata.
Pe parcursul relatiei am constatat ca el inca purta discutii cu acea domnisoara (amicale) dar le purta...l-am rugat sa inceteze dar fara nici un rezultat asa ca m-am decis dupa multe discutii sa pun capat relatiei...
Ce a urmat a fost rupt dintr-un film horror...plansete,declaratii,flori....toate din partea lui,insa pe mine nu ma mai misca absolut nimic ,deoarece increderea devenise 0.
Am decis sa o iau pe alt drum ,cu regretul ca-mi pierdusem timpul....insa sufletul din pacate tot suflet e...
Ce credeti ca a facut dupa sutele de mesaje,rugaminti si declaratii ? A cautat-o pe domnisoara in cauza si si-au format o relatie :)
Cine ii mai intelege pe barbati...sa joci pe doua fronturi este groaznic insa ei sunt barbati....dar EA,cum a putut s accepte totul dupa ce stia care este povestea...cum a putut ca femeie sa devina o aventura si sa se preteze la asa ceva ? Credeam ca macar in mica parte suntem solidare.....



Draga mea,pauzele ,fie lungi sau scurte,nu aduc nimic bun intr-o relatie!!Daca sperai ca iubitul tau sa fie Ingerul ingerilor,te-ai inselat amarnic,caci ,si el,este un barbat ca toti barbatii,nimic spectaculos!!!
Asuma-ti esecul acestei relatii,invata ceea ce trebuie din ea si vezi-ti de drumul tau!!Ca iubitul tau,sunt sute de barbati,tu cauta-l pe cel ,care va avea decenta sa nu te tradeze la primul colt de strada,daca o exista un asemenea specimen!!!!!
Nu regreta nimic,ci bucura-te,caci ai scapat de raul din viata ta!!!!Mai exista tineri,poate mai stabili ,ca fostul tau iubit!!!!
coltul ala de strada i la oferit ea
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:30
Dogule, sa luam un exemplu: in pauza cu pricina ea ar fi putut foarte bine sa fie internata in spital, se mai intampla si d'astea in viata, nu?! Tot asa ar fi procedat si atunci, cautand consolare in bratele colegei?!
rondina
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:32
De la: rondina, la data 2013-04-28 12:32:34Dogule, sa luam un exemplu: in pauza cu pricina ea ar fi putut foarte bine sa fie internata in spital, se mai intampla si d'astea in viata, nu?! Tot asa ar fi procedat si atunci, cautand consolare in bratele colegei?!
ea ia oferit o pauza sentimentala inteleg,,daca era internata in spital probabil cu atat ar fi avut nevoie mai mult de el nu sa i de a pauze,,meu nu zic ca el a procedat bn,,dar cu siguranta nici ea nu a procedat bn,,auzi pauze abureala lipsa de sentimente dar lasa asta,,indignarea ei dp ce la lasat de tot e suparat ca a reluat legatura cu cealalta,,ce vroia sa i trimita mesaje sa o recucereasca pe ea pana la 80 de ani
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:37
ca bine zici, rondina!
si in legatura cu pauza intr-o relatie : pauza e foarte buna cu conditia sa stabilesti niste reguli de la inceput . adica zici ca vrei o pauza de x saptamani,zile etc in care vrei sa-ti pui gandurile in ordine. in timpul pauzei nimeni nu cauta aventuri. ideea unei pauze e sa ai parte de un pic de liniste pt sufletul tau,sa-ti clarifici sentimentele fata de partener. cd situatia devine extrem de complicata o pauza face minuni. am trecut prin asa ceva si stiu ce vorbesc. pauza aia ne-a facut sa ne dam seama ca nu putem unul fara altul si ca de fapt ne iubim foarte mult si ca restul nu are importanta. evident ca daca relatia scartaie rau si e pericol de despartire, o pauza nu face decat sa duca la tristul deznodamant.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:40
De la: kudika432798, la data 2013-04-28 11:42:13Pana de curand am fost cu un baiat,la care bineinteles ca orice femeie am tinut la el.

nu vad nimic scris despre iubire...una e sa tii la un om si cu totul alta sa-l iubesti...asa ca de ce te plangi?
MissDarine
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:41
cat despre tipa care a ramas cu respectivul,ce sa zic...o sa se intoarca roata pt ea,fi pe pace. cum isi asterne,asa doarme. daca ea face chestii din-astea urate e posibil sa se spele pe cap cu fostul tau logodnic care nu pare prea serios. si eu mi-as dori ca sa fim mai solidare,dar din pacate nu e asa. sunt unele care pt un barbat calca pe cadavre si putin le pasa daca strica familii,dezbina etc.eu pe astea le bag in categoria ' magarite'
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:44
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:44:24cat despre tipa care a ramas cu respectivul,ce sa zic...o sa se intoarca roata pt ea,fi pe pace. cum isi asterne,asa doarme. daca ea face chestii din-astea urate e posibil sa se spele pe cap cu fostul tau logodnic care nu pare prea serios. si eu mi-as dori ca sa fim mai solidare,dar din pacate nu e asa. sunt unele care pt un barbat calca pe cadavre si putin le pasa daca strica familii,dezbina etc.eu pe astea le bag in categoria ' magarite'

girly...ai jignit magaritele, ce vina au bietele animale!
rondina
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:46
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:40:19ca bine zici, rondina!
si in legatura cu pauza intr-o relatie : pauza e foarte buna cu conditia sa stabilesti niste reguli de la inceput . adica zici ca vrei o pauza de x saptamani,zile etc in care vrei sa-ti pui gandurile in ordine. in timpul pauzei nimeni nu cauta aventuri. ideea unei pauze e sa ai parte de un pic de liniste pt sufletul tau,sa-ti clarifici sentimentele fata de partener. cd situatia devine extrem de complicata o pauza face minuni. am trecut prin asa ceva si stiu ce vorbesc. pauza aia ne-a facut sa ne dam seama ca nu putem unul fara altul si ca de fapt ne iubim foarte mult si ca restul nu are importanta. evident ca daca relatia scartaie rau si e pericol de despartire, o pauza nu face decat sa duca la tristul deznodamant.
minti,,pauza vine din incertitudine,iar incertitudinea era la ea ca ea a cerut pauza
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:47
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:44:24cat despre tipa care a ramas cu respectivul,ce sa zic...o sa se intoarca roata pt ea,fi pe pace. cum isi asterne,asa doarme. daca ea face chestii din-astea urate e posibil sa se spele pe cap cu fostul tau logodnic care nu pare prea serios. si eu mi-as dori ca sa fim mai solidare,dar din pacate nu e asa. sunt unele care pt un barbat calca pe cadavre si putin le pasa daca strica familii,dezbina etc.eu pe astea le bag in categoria ' magarite'
da de unde sti tu ca aia a stiut ca el are pe cnva cand la cunoscut
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:49
nu mint cu nimic. cum spuneam,pauza are rolul de a te ajuta sa te lamuresti cu ce simti si ce vrei. si normal ca daca ceri o pauza ca sa vezi ce simti inseamna ca e multa incertitudine in sufletul tau,dah! vezi ca te contrazici stimabile
si vreau sa mai zic ca daca ceri pauza,inseamna ca vrei sa faci relatia sa mearga,nu ca vrei sa te desparti
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:50
@prazlea/daca ea se intreaba de ce femeile nu sunt solidare si de ce accepta sa fie aventuri si apoi sa continue o relatie cu un tip ,inseamna ca aia a stiut clar de la inceput si a continuat cu buna stiinta si din ;amanta'a devenit'oficiala'
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:53
De la: prazlea, la data 2013-04-28 12:30:01[quote name='
coltul ala de strada i la oferit ea[/quote]


Nu,Dogu,l-a ales EL!!!!Pentru ca asa a vrut ,tot el!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:55
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:50:42nu mint cu nimic. cum spuneam,pauza are rolul de a te ajuta sa te lamuresti cu ce simti si ce vrei. si normal ca daca ceri o pauza ca sa vezi ce simti inseamna ca e multa incertitudine in sufletul tau,dah! vezi ca te contrazici stimabile
si vreau sa mai zic ca daca ceri pauza,inseamna ca vrei sa faci relatia sa mearga,nu ca vrei sa te desparti

sorry, dar mie mi se pare o mare tampenie pauza asta...pur si simplu denota neincredere, in tine, in el, in voi! ...intr-o relatie in care exista comunicare, n-ai nevoie de pauze!
MissDarine
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:56
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:50:42nu mint cu nimic. cum spuneam,pauza are rolul de a te ajuta sa te lamuresti cu ce simti si ce vrei. si normal ca daca ceri o pauza ca sa vezi ce simti inseamna ca e multa incertitudine in sufletul tau,dah! vezi ca te contrazici stimabile
si vreau sa mai zic ca daca ceri pauza,inseamna ca vrei sa faci relatia sa mearga,nu ca vrei sa te desparti
ba minti din nou si eu nu ma contrazic cu nimik,,pauza vine din incertitudine iar incertitudinea era la ea ca ea a ceruto,,,nu confunda cazul tau cu toate cazurile,,nu inseamna neaparat ca daca ceri o pauza vrei sa faci ca relatia sa mearga,,inseamna ca esti indecis si aglomerat si sentimentelke tale iti joaca feste,,poti ft bn sa vorbesti cu persoana de langa tn sa comunicati sa clarificati niste lucruri,,nu sa i ceri o pauza asta il pune si pe el in incertitudine vizavi de sentimentele tale pentru el
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 12:57
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:53:40@prazlea/daca ea se intreaba de ce femeile nu sunt solidare si de ce accepta sa fie aventuri si apoi sa continue o relatie cu un tip ,inseamna ca aia a stiut clar de la inceput si a continuat cu buna stiinta si din ;amanta'a devenit'oficiala'
eu nu vad de unde ai intuit tu ca aia a stiut ca el avea o relatie cu ea ,,,eu nu o aud aici pe,,,amanta,,sa zica ca a stiut,,si nici din spusele respectivei nu inteleg asta,,si chiar daca ar spune o respectiva n am garantia ca e adevarat pana nu o aud de la ,,,amanta,,,
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:01
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:40:19ca bine zici, rondina!
si in legatura cu pauza intr-o relatie : pauza e foarte buna cu conditia sa stabilesti niste reguli de la inceput . adica zici ca vrei o pauza de x saptamani,zile etc in care vrei sa-ti pui gandurile in ordine. in timpul pauzei nimeni nu cauta aventuri. ideea unei pauze e sa ai parte de un pic de liniste pt sufletul tau,sa-ti clarifici sentimentele fata de partener. cd situatia devine extrem de complicata o pauza face minuni. am trecut prin asa ceva si stiu ce vorbesc. pauza aia ne-a facut sa ne dam seama ca nu putem unul fara altul si ca de fapt ne iubim foarte mult si ca restul nu are importanta. evident ca daca relatia scartaie rau si e pericol de despartire, o pauza nu face decat sa duca la tristul deznodamant.


Ca bine zici!
kudika_32792
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:01
barbatii astia cum de ii scapi din mana si le da o pauza,gata iai pierdut fatuca!!!
Titanika
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:02
De la: kudika_15804, la data 2013-04-28 12:55:57
De la: prazlea, la data 2013-04-28 12:30:01[quote name='
coltul ala de strada i la oferit ea



Nu,Dogu,l-a ales EL!!!!Pentru ca asa a vrut ,tot el!!!![/quote]eu nu l scuz pe el de vina,,insa ia i la oferit pe tava
prazlea
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:03
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:44:24cat despre tipa care a ramas cu respectivul,ce sa zic...o sa se intoarca roata pt ea,fi pe pace. cum isi asterne,asa doarme. daca ea face chestii din-astea urate e posibil sa se spele pe cap cu fostul tau logodnic care nu pare prea serios. si eu mi-as dori ca sa fim mai solidare,dar din pacate nu e asa. sunt unele care pt un barbat calca pe cadavre si putin le pasa daca strica familii,dezbina etc.eu pe astea le bag in categoria ' magarite'



Nu se aplica solidaritatea la majoritatea femeilor,atunci cand se face referire la barbati!!!!Tu ai fi solidara??Cred ca nu,dupa cat te-am perceput pana acum,s-ar putea sa ma insel!!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:05
@prazlea/ normal ca gandesc din d.p.d.v. a experientei pe care am avut-o.nu am pretentia ca am dreptate,dar asa vad eu lucrurile. e neplacut sa primesti pauza,dar e de admirat intr-un fel, ca vezi ca persoana aia nu vrea sa te incurce,ii pasa de tine,si nu te trateaza ca pe o simpla aventura. unii oameni isi rezolva problemele in aceasta 'pauza'. si poti sa imi spui de ce ma jignesti si ma faci mincinoasa? nu am dreptul sa zic ce gandesc? sau te pomenesti ca tu deti adevarul absolut si sti exact cum gandesc femeile...
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:05
De la: Titanika, la data 2013-04-28 13:02:41barbatii astia cum de ii scapi din mana si le da o pauza,gata iai pierdut fatuca!!!


Nu-i neaparat o regula, Titanika, mai sunt si exceptii.
kudika_32792
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:06
De la: MissDarine, la data 2013-04-28 12:41:42
De la: kudika432798, la data 2013-04-28 11:42:13Pana de curand am fost cu un baiat,la care bineinteles ca orice femeie am tinut la el.

nu vad nimic scris despre iubire...una e sa tii la un om si cu totul alta sa-l iubesti...asa ca de ce te plangi?



Roua_Deraway
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:07
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 13:05:38@prazlea/ normal ca gandesc din d.p.d.v. a experientei pe care am avut-o.nu am pretentia ca am dreptate,dar asa vad eu lucrurile. e neplacut sa primesti pauza,dar e de admirat intr-un fel, ca vezi ca persoana aia nu vrea sa te incurce,ii pasa de tine,si nu te trateaza ca pe o simpla aventura. unii oameni isi rezolva problemele in aceasta 'pauza'. si poti sa imi spui de ce ma jignesti si ma faci mincinoasa? nu am dreptul sa zic ce gandesc? sau te pomenesti ca tu deti adevarul absolut si sti exact cum gandesc femeile...


Lui Dog ii place sa ne corecteze pe toti, sa ne faca cum ii vine la gura, atunci cand e suparat tare, sa ne contrazica si s-o tina pe a lui pana-n panzele albe, dar are un dram de inima, asa ca nu pune prea mult la suflet ce spune el. Oricum e mai usor de tolerat decat life_coaching sau intelijentu'. Dog e doar teribilist si capos, pe cand ceilalti doi sunt psihopati si agresivi, si nu mai e nimic de facut in cazul lor.
kudika_32792
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:12
De la: kudika_15804, la data 2013-04-28 13:05:11
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-28 12:44:24cat despre tipa care a ramas cu respectivul,ce sa zic...o sa se intoarca roata pt ea,fi pe pace. cum isi asterne,asa doarme. daca ea face chestii din-astea urate e posibil sa se spele pe cap cu fostul tau logodnic care nu pare prea serios. si eu mi-as dori ca sa fim mai solidare,dar din pacate nu e asa. sunt unele care pt un barbat calca pe cadavre si putin le pasa daca strica familii,dezbina etc.eu pe astea le bag in categoria ' magarite'



Nu se aplica solidaritatea la majoritatea femeilor,atunci cand se face referire la barbati!!!!Tu ai fi solidara??Cred ca nu,dupa cat te-am perceput pana acum,s-ar putea sa ma insel!!!!!!!!

chestia e ca nu m-as incurca cu un barbat cu probleme din-astea
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 28 Aprilie 2013 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DE CE DOARE SUFLETUL? 17 De la: PUI_DRAG 3 Decembrie 2012 16:05
IERI MA IUBEAI..... AZI IMI SPUI CA NU?!?!?!?1?! 35 De la: kudika074931 17 Mai 2010 09:10
ce parere avetzi de relatia TAUR-GEMENI????? 13 De la: Valy90 3 Mai 2011 23:10
ce spuneti? 5 De la: llavinnia 14 Ianuarie 2012 20:47
cred ca am innebunit instantaneu.... sau eram de cand m-a facut mama si nmai acum mi-am dat seama... 37 De la: IULIA_IULIA_ 3 Decembrie 2009 19:43