Setari Cookie-uri

Barbat fara servici...

Mi-ar face placere sa dati raspunsuri sincere mai ales femeile: ati accepta sa incepeti o relatie cu un barbat de 30-40 ani care nu are servici si nu are nicio sursa de venit in afara de banii de la parintii lui?
kudika_34456
Postat pe 1 Mai 2013 18:18
Nu, niciodata!
Pana si cei cu handicap locomotor reusesc sa aiba o slujba...pe tine ce te-a retinut pana la varsta asta, de stai pe sinarea parintilor?!
No offence!
rondina
Postat pe 1 Mai 2013 18:29
NU ! Pentru nimic in lume !
Roua_Deraway
Postat pe 1 Mai 2013 18:37
nici prin vis sa nu-ti treaca asa ceva!!!
Titanika
Postat pe 1 Mai 2013 18:43
Daca tata-so i contele de Kakasburg , ar avea o scuza. Ceea ce nu prea cred , asa ca sezi-ti pe camasutza fato.
Rotty_
Postat pe 1 Mai 2013 19:42
De la: kudika_34456, la data 2013-05-01 18:18:18Mi-ar face placere sa dati raspunsuri sincere mai ales femeile: ati accepta sa incepeti o relatie cu un barbat de 30-40 ani care nu are servici si nu are nicio sursa de venit in afara de banii de la parintii lui?


Nu NU SI NU categoric NU.Eu nu as intretine un "parazit".
Barbatul se crede capul familiei si ca atare sa munceasca
criszoe
Postat pe 1 Mai 2013 19:59
Acum pot fi situatii si situatii, depinde...daca e un accident pe o perioada scurta in sensul ca e omul intre 2 joburi ( si-a dat demisia de la ultimul sau a fost dat afara, na, in ziua de azi se mai intampla) nu cred ca trebuie sa fiti asa categorice...sau a dat faliment cu un business neinspirat sau nefericit...dar daca a facut din statul acasa pe banii parintilor un obicei si se complace in situatia asta pe o perioada mai marisoara plangandu-si de mila, e clar ca nu e cazul sa te incurci ...ce-ti poate oferi, cu ce contribuie la fericirea ta, numai cu prezenta ?...asta numai daca nu esti reincarnarea Maicii Tereza si iti place sa te sacrifici pentru altii cand nu e cazul :)
Marry_terapeut_masaj
Postat pe 1 Mai 2013 20:00
Indiferent de situatie numai daca nu vrei nu iti gasesti de munca
criszoe
Postat pe 1 Mai 2013 20:07
De la: kudika_34456, la data 2013-05-01 18:18:18Mi-ar face placere sa dati raspunsuri sincere mai ales femeile: ati accepta sa incepeti o relatie cu un barbat de 30-40 ani care nu are servici si nu are nicio sursa de venit in afara de banii de la parintii lui?




NICIODATA,nu agreez trantorii,sa-i consilieze mamicile lor,daca nu au stiut sa le insufle placerea de a munci!!!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Mai 2013 22:07
De la: kudika_34456, la data 2013-05-01 18:18:18Mi-ar face placere sa dati raspunsuri sincere mai ales femeile: ati accepta sa incepeti o relatie cu un barbat de 30-40 ani care nu are servici si nu are nicio sursa de venit in afara de banii de la parintii lui?

hahahaha mi-a placut asta "banii de la parintii lui".. "barbat" la 40 de ani...best joke of the day
muza_ta
Postat pe 2 Mai 2013 01:40
De la: kudika_34456, la data 2013-05-01 18:18:18Mi-ar face placere sa dati raspunsuri sincere mai ales femeile: ati accepta sa incepeti o relatie cu un barbat de 30-40 ani care nu are servici si nu are nicio sursa de venit in afara de banii de la parintii lui?


In niciun caz.
kudika_32792
Postat pe 2 Mai 2013 06:54
De la: Marry_terapeut_masaj, la data 2013-05-01 20:00:10Acum pot fi situatii si situatii, depinde...daca e un accident pe o perioada scurta in sensul ca e omul intre 2 joburi ( si-a dat demisia de la ultimul sau a fost dat afara, na, in ziua de azi se mai intampla) nu cred ca trebuie sa fiti asa categorice...sau a dat faliment cu un business neinspirat sau nefericit...dar daca a facut din statul acasa pe banii parintilor un obicei si se complace in situatia asta pe o perioada mai marisoara plangandu-si de mila, e clar ca nu e cazul sa te incurci ...ce-ti poate oferi, cu ce contribuie la fericirea ta, numai cu prezenta ?...asta numai daca nu esti reincarnarea Maicii Tereza si iti place sa te sacrifici pentru altii cand nu e cazul :)


Acum depinde cat de scurta e perioada la care te referi, unii au perioade "scurte" de 2-3 ani. Pentru unele femei e de ajuns doar prezenta barbatului,partea sexuala,comunicarea si atat.Eu una ma gandesc daca incepi o relatie cu un astfel de barbat din aceeasi localitate sau din alta, ce viitor vei avea? Ii cauti tu un loc de munca pe placul lui? Unii sunt si pretentiosi si n-ar lucra orice, chiar cunosc cazuri
kudika_16520
Postat pe 11 Mai 2013 19:50
De la: Marry_terapeut_masaj, la data 2013-05-01 20:00:10Acum pot fi situatii si situatii, depinde...daca e un accident pe o perioada scurta in sensul ca e omul intre 2 joburi ( si-a dat demisia de la ultimul sau a fost dat afara, na, in ziua de azi se mai intampla) nu cred ca trebuie sa fiti asa categorice...sau a dat faliment cu un business neinspirat sau nefericit...dar daca a facut din statul acasa pe banii parintilor un obicei si se complace in situatia asta pe o perioada mai marisoara plangandu-si de mila, e clar ca nu e cazul sa te incurci ...ce-ti poate oferi, cu ce contribuie la fericirea ta, numai cu prezenta ?...asta numai daca nu esti reincarnarea Maicii Tereza si iti place sa te sacrifici pentru altii cand nu e cazul :)

subscriu!!!!!!!! ca si eu am stat fara job 3 luni pe banii parintilor...
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 11 Mai 2013 23:21
Iaca pozna: NU AM JOB DE 10 ANI.
kind_er
Postat pe 11 Mai 2013 23:43


Si din ce traiesti?
criszoe
Postat pe 11 Mai 2013 23:51
NU-NU-NU
NU FITI FRAIERE! Un barbat care nu munceste, indiferent ce, nu trebuie tinut de vorba nici macar cinci minute...NU-NU-NU!
gigi_oprea
Postat pe 12 Mai 2013 11:28
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-05-11 23:21:57
De la: Marry_terapeut_masaj, la data 2013-05-01 20:00:10Acum pot fi situatii si situatii, depinde...daca e un accident pe o perioada scurta in sensul ca e omul intre 2 joburi ( si-a dat demisia de la ultimul sau a fost dat afara, na, in ziua de azi se mai intampla) nu cred ca trebuie sa fiti asa categorice...sau a dat faliment cu un business neinspirat sau nefericit...dar daca a facut din statul acasa pe banii parintilor un obicei si se complace in situatia asta pe o perioada mai marisoara plangandu-si de mila, e clar ca nu e cazul sa te incurci ...ce-ti poate oferi, cu ce contribuie la fericirea ta, numai cu prezenta ?...asta numai daca nu esti reincarnarea Maicii Tereza si iti place sa te sacrifici pentru altii cand nu e cazul :)

subscriu!!!!!!!! ca si eu am stat fara job 3 luni pe banii parintilor...




Este cu totul alta situatie,nu face paralela intre cele doua cazuri!
kudika_15804
Postat pe 12 Mai 2013 13:01
De la: gigi_oprea, la data 2013-05-12 11:28:19NU-NU-NU
NU FITI FRAIERE! Un barbat care nu munceste, indiferent ce, nu trebuie tinut de vorba nici macar cinci minute...NU-NU-NU!



Si reciproca este valabila!!!!Intotdeauna am militat pentru existenta tipului de femeie activa,independenta,sigura pe ea,au trecut timpurile,cand femeia era declarata bunul de larg consum al barbatului,care nu avea voie sa-si expuna opinia in fata lui s tremura de frica in fata partenerului!!!!!Deci,fiecare persoana are obligatia de a munci,indiferent de domeniu,numai si numai spre evolutia personala si a familiei apartinatoare!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Mai 2013 13:05
De la: gigi_oprea, la data 2013-05-12 11:28:19NU-NU-NU
NU FITI FRAIERE! Un barbat care nu munceste, indiferent ce, nu trebuie tinut de vorba nici macar cinci minute...NU-NU-NU!


Va ganditi ca sunt persoane care au probleme de sanatate si poate carora le e greu sa-si gaseasca un loc de munca cat ai zice peste? Sau altii care trec prin depresii sau alte situatii ?
Dar hai sa-i crucificam, la urma urmei viata e o jungla, numai persoanele puternice primeaza.
Sunt situatii care trebuie intelese si altele care nu.
kidd_o
Postat pe 12 Mai 2013 13:44
pai despre asta vorbeam si noi..pot sa inteleg cum e sa fi fara job,ca si eu am trecut prin asa ceva, dar nu ii inteleg pe cei care sunt intretinuti si cand merg sa caute job isi zic "merg sa caut un servici,da Doamne sa nu gasesc..". evident,am toata intelegerea din lume pt cei care din cauza vreunei boli nu au cum sa munceasca sau sunt respinsi de societate. dar eu cred ca vorbim aici despre barbati sanatosi si in putere care asteapta bani de la parinti sa-si ia o paine sau sa ne scoata la un suc..
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 12 Mai 2013 16:32
Fetelor , cum ramane cu afirmatia: eu nu sunt una din aia pe bani! Eu iubesc neconditionat ..hahahahhaha
Ma amuza foarte tare ca tocmai femeile atunci cand vine vreuna si spune ca il iubeste pe unul tocmai pentru banii lui , ele muierile ii sar aleia in cap si o numesc curva. Dar cand vine vorba de a fi impreuna cu unul care se intampla sa n-aibe job atunci isi arata adevarata latura a materialismului. Un om poate fi fara job din mai multe motive : criza acuta de joburi, faptul ca nu vrea sa mearga sa stearga wc-uri atunci cand are o pregatire buna si gasirea unui alt job e doar notiune de timp. Actualul meu sot a avut o perioada de trei ani in care pur si simplu n-a avut un job stabil. Era in perioada cand incerca sa-si faca doctoratul si avea deja un stres pe cap. Inafara de asta aici in Olanda exista legea ca nu poti cere ajutor social atata timp cat partenerul tau are venit de peste x euro. Spun partener pentru ca exista termenul de parteneriat intre doua persoane .Atata timp cat esti inregistrat la aceeasi adresa ca locuiesti cu cineva , chiar si nefiind casatorit fiscul te trateaza ca atare si nu-ti da posibilitatea sa ceri bani statului cum vrei tu. Deci iubita/sotia este obligata sa-l intretina . Si invers.
Eu de exemplu nu pot cere acest ajutor social chiar daca am cetatenie olandeza pentru ca el trece de acel barem si se considera ca am avea venituri suficiente.
Chestia asta imi aduce aminte de o discutie foarte veche cu un tip drag mie. Omul avea o situatie materiala foarte buna si se plangea mereu ca tipele il vor doar pentru banii lui. I-am propus sa se dea amarat si eventual la una din intalniri sa le lase pe ele sa-i plateasca sucul. In felul acesta va vedea cu cine are de-a face. Acum tu , cel/cea care ai postat topical n-ai spus daca esti fata sau baiat deci nu stim din care parte a baricadei vorbesti. Si a nu avea un job o perioada de timp nu e un capat de tara. Capat de tara e sa n-ai caracter.
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 09:58
De la: kudika_34456, la data 2013-05-01 18:18:18Mi-ar face placere sa dati raspunsuri sincere mai ales femeile: ati accepta sa incepeti o relatie cu un barbat de 30-40 ani care nu are servici si nu are nicio sursa de venit in afara de banii de la parintii lui?


Ori are 30 , ori are 40. Alege. E o mare diferenta atunci cand mergi sa cauti un job. Intre cineva cu varsta de 30 si alta de 40 angajatorul il prefera pe cel mai tanar. Deci cei care au avut nesansa sa fie dati afara din n motive la o varsta inaintata au de dus greul. Pentru ca esti nevoit sa te lupti cu morile de vant. Pentru cuccoanele care vorbeste gura fara ele : pot sti si eu unde gasesti joburi pe toate drumurile ?!! Cand in ziarele cu anunturi 99% din ofertele de munca sunt pentru videochat si prostitutie?
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 10:04
Subscriu ...eu am un sot,care are 44 de ani si care e fara job de 4 ani...si pentru asta asta eu, femeie cu facultate am ajuns femeie de serviciu in Italia ca sa-l intretin pe el, fiica si casa. Un barbat fara serviciu e un PARAZIT !!!!
kudika_4003
Postat pe 13 Mai 2013 11:41
De la: kudika_4003, la data 2013-05-13 11:41:20Subscriu ...eu am un sot,care are 44 de ani si care e fara job de 4 ani...si pentru asta asta eu, femeie cu facultate am ajuns femeie de serviciu in Italia ca sa-l intretin pe el, fiica si casa. Un barbat fara serviciu e un PARAZIT !!!!


Ai incercat sa stai de vorba cu el? De obicei cand se ajunge la asa ceva , femeile care pleaca afara sa lucreze ajung sa divorteze. Intervine frustarea ca trebuie sa-l intretina pe ''parazit'' . Ce te faci atunci cand barbatul pleaca de acasa intr-o pozitie similara si dintr-o data nu mai trimite bani acasa si considera ca vrea sa incheie acest capitol din viata lui?! Cerem egalitate in drepturi dar unde e egalitatea ,doamnelor?
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 11:50
mda ,se pare ca peste tot primeaza banul...barbatul daca nu-si gaseste servici e parazit ...pe cand femeia e casnica .
Daca nu e comunicare apoi atuncia mai bine fiecare pe drumu lui,poate ca omu respectiv este in cautare de job ...cine stie.
againpiscotica
Postat pe 13 Mai 2013 12:14
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 09:58:16Fetelor , cum ramane cu afirmatia: eu nu sunt una din aia pe bani! Eu iubesc neconditionat ..hahahahhaha
Ma amuza foarte tare ca tocmai femeile atunci cand vine vreuna si spune ca il iubeste pe unul tocmai pentru banii lui , ele muierile ii sar aleia in cap si o numesc curva. Dar cand vine vorba de a fi impreuna cu unul care se intampla sa n-aibe job atunci isi arata adevarata latura a materialismului.

corect
MissDarine
Postat pe 13 Mai 2013 12:29
Cum as putea eu sa-l numesc pe sotul/iubitul meu parazit atata timp cat el m-a intretinut cand eu poate n-am avut sansa sa-mi gasesc un job. Roata se intoarce doamnelor si in viata nu esti mereu in varful piramidei. Mai cazi de acolo , te mai julesti la genunchi ....zii bodaproste sa nu-ti rupi gatul.Si mai lasati povestea cu '' cine nu vrea nu-si gaseste de munca''. Voi toate astea care dati aiurea din gura aveti joburi fixe din care sunteti sigure ca iesiti la pensie sau sunteti intretinute pe banii aluia care cu putin nenoroc va deveni '' parazit'' intr-o buna zi?!!
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 12:38
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 12:38:00 Roata se intoarce doamnelor si in viata nu esti mereu in varful piramidei. Mai cazi de acolo , te mai julesti la genunchi ....zii bodaproste sa nu-ti rupi gatul.

pui casca integrala pe tartacuta, da' sa fie musai din carbon si kevlar!
MissDarine
Postat pe 13 Mai 2013 12:44
stai calma maya ca in viata nu-i ca-n telenovele si la fel si aici pe forum ...respectivele zeloase se dau doar cu pumnii in piepurile bengoase aci pe forum ca-n viata de zi cu zi probabil is pline de probleme si dificultati.
Intr-o relatie se poate intampla ca unul din parteneri sa ramana fara job ...din diverse motive ...normal e sa-l sustinem moral in primul rand ,ca pana la urma tot se va ivi un alt job ,poate chiar mai bun.
Nu faceti altuia ce voua nu v-ar placea sa vi se faca.
againpiscotica
Postat pe 13 Mai 2013 12:47
De la: MissDarine, la data 2013-05-13 12:44:59
De la: MayanMistica, la data 2013-05-13 12:38:00 Roata se intoarce doamnelor si in viata nu esti mereu in varful piramidei. Mai cazi de acolo , te mai julesti la genunchi ....zii bodaproste sa nu-ti rupi gatul.

pui casca integrala pe tartacuta, da' sa fie musai din carbon si kevlar!

darine ce codat vorbesti azi
againpiscotica
Postat pe 13 Mai 2013 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu e al meu... 44 De la: scorpyoW 16 Ianuarie 2011 18:33
Concurs NOKIA 5 De la: viv_baby23 15 Septembrie 2009 18:05
Este important ca viata sexuala sa fie ''piperata''? 51 De la: kudika_17905 31 Octombrie 2013 12:51
Ce ati alege intre ratiune si sentimente? 10 De la: yumalai 20 Mai 2009 21:06
cum sa-i atrag atentia? 6 De la: razz 29 Decembrie 2008 00:45