Setari Cookie-uri

sufar mult de la despartire

am vb 2 ani si jumatate cu ea. la distanta dar mergeam la ea cam in fiecare sapt stateam 1-2 zile la ea dar nu dormeam in pat ca nu o lasa mama ei. am fost pt ea primul barbat si mi-am pus speranta sa ma casatoresc cu ea . nu am avut bani sa fac nunta dar anul asta chiaar o puteam face. la ea acolo e o alta conceptie , te vb lume si trebuie sa te mariti mai repede. noi nu vorbeam despre asta trebuia sa-mi spuna si stiam ce sa fac. nu a fost sa fie. ultima oara cand am fost la ea a fost la craciun a doua zi, mama ei s-a luat de mn faa sa stiu despre ce era vb, ca ce am de gand cu fata ei si ca ce-i ofer.eu sunt mai sarac si ea de acasa tot numai ca ea avea un serviciu bun si eu momentan nu aveam. am rabufnit in mine , sunt depresiv din cauza unui traumatism cerebral, si doctorii mi-au zis cand ma supar sa ies afara si sa injur orice imi vine, sa fac orice numai sa nu pun la suflet. asa am facut numai ca am gresit usa si am mers in camera la sora ei si vorbeam incet ca imi bag aia-n mata. nustiu cum mi-a venit ca eu nu vb asa urat. mama ei nu a lasato pe iubita mea cu mine la nunta la sora mea si de atunci nu o mai aveam la inima. am inteles ca o punea sa vb cu altcineva, un baiat de la ea de acolo mai in varsta, mai avut si cu serviciu acolo. de atunci nu am mai avut curaj sa mai merg la ea, sora ei ia zis asta la maicasa ca sa ne desparta sa-i ramana ei casa si iubita mea sa stea la el. incet , incet pe mine m-a indepartat si a inceput sa vb cu el serios. dar eu am ramas intr-o mare suferinta si nu mai am curaj sa iubesc pe nimeni, trebuie sa reincep tratamentul dn nou, fara nu imi revin niciodata. si nu am so uit pana mor ca o iubesc mult. si ea imi scria un mesaj ca nu o sa ma uite niciodata, ca am fost un om special pt ea. daca ma iubea eu cred ca era cu mine cu toate ca se bagau ai ei intre noi. dar ea isi iubea mai mult mama si de asta. eu am 34 , ea 35. si e o varsta acum cand toate fetele vor bani multi , ea nu era asa la inceput, ma iubea mult. si nici acum nu cred ca ne-am despartit. nu mai pot face alta relatie pana nu am ceva sitatie si eu, dar in tara aici nu se poate face asa ca am sa hoinaresc prin tari straine, sa vad si eu lumea poate nu sunt pt tara asta cine stie. decat sa am deceptii intruna mai bine sa fiu singur numai ca e greu si asa fara cineva care sa te iubeasca. scuzati exprmarea dar sunt epuizat psihic , am o stare pe care nu o doresc la nimeni si acum vad ce face femeiea din om. in cine aveam mare incredere m-a tradat tare. prostia e ca am inceput s beau mult si sa fumez dar imi fac mai rau vad. mai snt fete dar eu pe ea inca o iubesc si pana nu imi trece nu mai am curaj sa mai iubesc pe nimeni. am zis ca daca as avea o avntura cu o fata de cateva ori poate imi mai trece , inca nu am incercat .
cata76
Postat pe 21 August 2011 12:05
La 35 ani sa faci cum spune mama, sa renunti la cineva pentru ca asa vrea mama... este peste puterea mea de intelegere. Daca ajungeai la casatorie te insurai si cu ea si cu ...mama.
Poate ca acesta este nivelul tau maxim la care poti privi o femeie. Mai mult de atat... este prea mult pentru tine.
Sfatul meu este sa iti cauti o partenera, nu o femeie cu care sa ai o aventura "de cateva ori" (asta a fost tare!!!).
_vio_
Postat pe 21 August 2011 12:22
da. tot ce zicea mama ei aia facea. macasa nu ma vedea bine pe mn , sunt de la oras iar ea de la tara si daca era sa ne casatorim trebuia sa stau acolo ca ea nu venea la oras din cauza serviciului. cand era sa mergem si noi undeva 2-3 zile la munte o mintea ca merge la cursuri altfel nu o lasa cu mine nicaieri. asta cu femeia de aventura am auzit sfaturi de la prietene pe mess trecute prin asa ceva , precum cui pe cui se scoate, dar era vorba de partenera. e am vrut pana gasesc partenera , ca o sa treaca ceva timp sa-mi revin intai, sa am aventura cu cineva poate imi mai taie din suferinta cine stie. am rugat-o de multe ori sa ne vedem si sa ma despart de ea altfel,mai frumos nu asa cum a fost, ca la gara. dar ea nu vrea zice ca o sa suferim mai mult , nustiu daca ea a suferit din asta. oricum daca am sa mai cunosc alta fata si o sa ne iubim o sa fac tot posibilul sa ne casatorim mai repede sa nu mai am probleme cu soacrele astea ca devine o psihoza deja pt mine. oricum e mai bine la suferinta sa mergi dupa aventura decat sa-ti iei zilele cum fac altii.
cata76
Postat pe 21 August 2011 12:36
sa-ti iei zilele??? Cine face asta este slab, las sau bolnav la cap. Asta nu rezolva cu nimic nicio problema...
ptiu! nici macar nu ai pentru cine sau pentru ce... parerea mea
Fa asa cum crezi tu, cauta-ti amanta, iubita, nevasta .... Numai nu te uita inapoi, ca nu ai dupa ce. La ce naiba sa te intalnesti ca sa te desparti "altfel" ?
Despartirea este ....despartire!
Bafta!



_vio_
Postat pe 21 August 2011 12:43
cata stii vorba asta: Daca iubesti pe cineva, da-i drumul. Daca se va intoarce, va fi al tau pentru totdeauna, daca nu, inseamna ca nu a fost niciodata al tau..." Gabriel Garcia Marquez parca, nu? :)
deci cand cineva alege alt drum,lasa-l sa plece...si nu-l astepta...daca i-ar fi pasat...ar fi ramas!, ar fii trecut peste ce zicea mama ei, mai ales avand in vederea varsta si ar fii ramas langa tine, eu zic ca nu merita deloccccccccccc, chiar deloc, obsolut deloc, ti-o zic cu parere de rau, te consumi degeaba
yumy
Postat pe 21 August 2011 12:46
Apoi, relatiile la distanta...sant destinate esecului, nu rezista in timp, indiferent de motivele expuse de tine!
rondina
Postat pe 21 August 2011 12:47
La 35 de ani sa-ti minti mama cand vrei sa te vezi cu iubitul?
Ori mama ei e foarte autoritara ori tipa nu e capabila sa ia singura decizii....Vezi-ti de viata ta,lasa trecutul acolo unde ii este locul si o sa-ti fie mult mai bine.Ai incercat...nu ai reusit ....asa ca mergi mai departe cu capul sus,in mod sigur o sa te amuzi peste ceva timp
Barbie30_
Postat pe 21 August 2011 12:54
multumesc pt sfaturi . nu sunt persoana care sa-mi iau zilele. -am chinuit cativa ani pt a-mi reface structura cerebrala lovita , era o durere insuportabila atunci, am ramas cu mici sechele care nu se observa doar ca nu am voie efort mare si altele si nu am recurs la sinucidere, D-zeu mi-a dat zile numai ca era bucuria mea sa o am pe ea de sotie ca mainteles sincer si chiar ma iubit mult. ultima oara prin mai mi-a dat web sa o vad putin si i-am dat si eu si a prinso mama ei am vazut-o si a inceput sa o certe si parca a trso de cap atunci ea a inchis de tot. mi-am dat seama imediat. eu inainte ii mai duceam flori de gradina in ghiveci si le puneam in fata casei , cand reveneam peste o saptamana doua erau smulse. de ce asa ceva. imi dadeam seama ca nu ma avea la nima mama ei. e bolnava , a avut un accident vascular cerebral si a ramas cu un verij, si maicasa nu se are bne cu nimeni din familia ei si a sotului ei. tata era un om bun, tine la mine foarte mult. oricum o sa treaca ceva timp pana o sa gasesc si eu o fata si de data asta o sa ma casatoresc mai repede. ea mi-a spus ca am fost un om special si deosebit pt ea ca eu am fost primul, si sunt mai frumos cat de cat decat ce-l care il are acum, si sunt mai tanar, dar asa e viata nu am ce sa fac, o sa ma chinui pana o sa ma implinesc. deoarece am un psihic mai slab am pierdut multe de la viata dar sper sa trec peste asta si poate cel de sus imi va deschide si mie calea sa-mi gasesc perechea cu care sa-mi traiesc viata. va multumesc inca odata si va doresc sa va bucurati de viata ca merita traita cu bune si rele , este a noastra.de uitat eu nu o uit , o sa o pastrez in memorie pana mor, tin mult la ea cu toate ca ea poate nu ma iubeste, de tinut tine la mn, dar ce folos ca am pierdut timp si altele pt ea. asa sunt unii parinti. toate cele bune si o sa va mai cer sfaturi cand o sa mai am intrebari.
cata76
Postat pe 21 August 2011 21:54
De la: cata76, la data 2011-08-21 21:54:33multumesc pt sfaturi . nu sunt persoana care sa-mi iau zilele. -am chinuit cativa ani pt a-mi reface structura cerebrala lovita , era o durere insuportabila atunci, am ramas cu mici sechele care nu se observa doar ca nu am voie efort mare si altele si nu am recurs la sinucidere, D-zeu mi-a dat zile numai ca era bucuria mea sa o am pe ea de sotie ca mainteles sincer si chiar ma iubit mult. ultima oara prin mai mi-a dat web sa o vad putin si i-am dat si eu si a prinso mama ei am vazut-o si a inceput sa o certe si parca a trso de cap atunci ea a inchis de tot. mi-am dat seama imediat. eu inainte ii mai duceam flori de gradina in ghiveci si le puneam in fata casei , cand reveneam peste o saptamana doua erau smulse. de ce asa ceva. imi dadeam seama ca nu ma avea la nima mama ei. e bolnava , a avut un accident vascular cerebral si a ramas cu un verij, si maicasa nu se are bne cu nimeni din familia ei si a sotului ei. tata era un om bun, tine la mine foarte mult. oricum o sa treaca ceva timp pana o sa gasesc si eu o fata si de data asta o sa ma casatoresc mai repede. ea mi-a spus ca am fost un om special si deosebit pt ea ca eu am fost primul, si sunt mai frumos cat de cat decat ce-l care il are acum, si sunt mai tanar, dar asa e viata nu am ce sa fac, o sa ma chinui pana o sa ma implinesc. deoarece am un psihic mai slab am pierdut multe de la viata dar sper sa trec peste asta si poate cel de sus imi va deschide si mie calea sa-mi gasesc perechea cu care sa-mi traiesc viata. va multumesc inca odata si va doresc sa va bucurati de viata ca merita traita cu bune si rele , este a noastra.de uitat eu nu o uit , o sa o pastrez in memorie pana mor, tin mult la ea cu toate ca ea poate nu ma iubeste, de tinut tine la mn, dar ce folos ca am pierdut timp si altele pt ea. asa sunt unii parinti. toate cele bune si o sa va mai cer sfaturi cand o sa mai am intrebari.


sincer poate ca o sa ti se para ca is un pic mai dura dar si ea e de vina...ziceai ca are 34 de ani...eu am 17 si nu o ascult pe mama desi este o autoritara totala....adica si mama ei trebuia sa se gandeasca ca daca are o fiica la un momendat aceasta va creste va avea prieteni gasca iubiti mai incolo sot si copii....ea la varsta asta trebuia sa fie mamica deja...nu sa stea acasa in fata mesului si sa o asculte pe mamica.....poate chiar nu esti tu de vina si nu ai de ce sa te simti prost,mama ei probabil in urma problemelor de sanatate a ramas cu niste probleme psihice...oricum mamele batrane is foarte ciudate [si eu is oraseanca si bunica e de la tara si inca ma mustra de cateva ori cand ma vede cu prietenul meu] si sincer pe vremea batranilor fetele se casatorea pe la 16-17 ani.....nu pot sa inteleg de ce o tine pe ea acasa?

orice ar fi capul sus pentru ca nici o femeie nu merita sa suferi dupa....si eu am invatat sa nu mai sufar dupa baieti....in viata trebuie sa luam decizii grele dar trebuie sa fim mandrii de deciziile noastre ca sa putem trece peste probleme.....capul sus iesi in oras cu prietenii cu colegii de la servici incearca lucruri noi pe care nu le`ai incercat [dute la un curs de dans cunosti persoane noi care pot sati faca viata mai frumoasa] si fi optimist sa nuti pese de trecut ....... si apropo efort....un curs de dans de societate nu necesita mare efort..........credema e ca si cum te`ai plimba 2 ore in parc........

iti doresc toate cele bune
perfect_green23
Postat pe 23 August 2011 00:50
nustiu ce sa mai fac ca nu e ora sa nu ma gandesc la ea. psihologul nu cred ca ma ajuta cu nimic si parca de alta relatie nu mai am curaj. o las sa se bucure de viata ei, eu cine stie cand o sa-mi revin si altadata nu o sa ma pun suflet asa doar dupa ce am un copilas cu ea atat. daca maine ar fugi de acasa sa vina la mine numai eu stiu cat m-as bucura, m-as naste a doua oara parca, dar nu vine. o sa treaca o perioada sa-mi revin....
cata76
Postat pe 23 August 2011 15:52
De la: cata76, la data 2011-08-23 15:52:26nustiu ce sa mai fac ca nu e ora sa nu ma gandesc la ea. psihologul nu cred ca ma ajuta cu nimic si parca de alta relatie nu mai am curaj. o las sa se bucure de viata ei, eu cine stie cand o sa-mi revin si altadata nu o sa ma pun suflet asa doar dupa ce am un copilas cu ea atat. daca maine ar fugi de acasa sa vina la mine numai eu stiu cat m-as bucura, m-as naste a doua oara parca, dar nu vine. o sa treaca o perioada sa-mi revin....

cea mai buna solutie si cea mai ieftina este o relatie cu o psiholoaga
PUIA_40
Postat pe 23 August 2011 16:12
ar fi ceva. relatie. ma face sa uit de tot
cata76
Postat pe 23 August 2011 16:56
problema e alta .sunt depresiv. si de cand m-am despartit am facut iar, acum s-a agravat si o sa ma duc iar sa-mi dea tratament , depresie recurenta, doctorul tot a zis sa am grija la fete, dar de unde sa stiu ce o sa patesc ca noi chiar ne iubeam, si eu in lunile de iarna daca sunt depresiv parca a stiut maicasa cand sa se ia de mine, dar in fine o sa iau toata viata daca va trebui numai sa ma fac bine, abia merg , nu mai am chef de viata, ma simt parca fac umbra pe pamantul asta, si imi vine sa ma duc in lume asa de capul meu cine stie poate tara asta nu e pt mn, aici am incercat sa merg la lucru dar am o fata de om suparat, vocea e blajina, cine ma ia asa. m-am distrus. am iceput char sa scriu o carte cu povestea noastra , cum a fost intre noi, ea acum nu mai regreta nimic ca ma parasit la naiba , a devenit alta persoana nu ceea care o stiam eu, si-a bagat ala aia in ea si ia spalat memoria, nu ca as fi gelos dar cam asa e, si inca a avut curaj sa-mi spuna intr-o zi ca nu o sa ma uite niciodata , ca am fost pt ea un om deosebit, special, dar m-ai rau mi-au facut vorbele astea ca daca eram asa nu ma lasa. poate ca am fost primul barbat in viata ei. mai degraba nu o uit eu pentru suferinta care mi-a facut-o,
o sa fiu altfel cu fetele daca o sa mai ma implic numai sa ma fac bine intai si sa pot munci. o las sa fie implinita cum se simte ea acum langa el, sa se bucure maicasa, e bucuroasa ca a scapat de mine , si altadata o sa fiu mai precaut. poate dumnezeu a vrut asa sa ma ajute cine stie , dar as vrea si eu o familie , un copil macar,
cata76
Postat pe 23 August 2011 22:10
De la: cata76, la data 2011-08-23 22:10:22problema e alta .sunt depresiv. si de cand m-am despartit am facut iar, acum s-a agravat si o sa ma duc iar sa-mi dea tratament , depresie recurenta, doctorul tot a zis sa am grija la fete, dar de unde sa stiu ce o sa patesc ca noi chiar ne iubeam, si eu in lunile de iarna daca sunt depresiv parca a stiut maicasa cand sa se ia de mine, dar in fine o sa iau toata viata daca va trebui numai sa ma fac bine, abia merg , nu mai am chef de viata, ma simt parca fac umbra pe pamantul asta, si imi vine sa ma duc in lume asa de capul meu cine stie poate tara asta nu e pt mn, aici am incercat sa merg la lucru dar am o fata de om suparat, vocea e blajina, cine ma ia asa. m-am distrus. am iceput char sa scriu o carte cu povestea noastra , cum a fost intre noi, ea acum nu mai regreta nimic ca ma parasit la naiba , a devenit alta persoana nu ceea care o stiam eu, si-a bagat ala aia in ea si ia spalat memoria, nu ca as fi gelos dar cam asa e, si inca a avut curaj sa-mi spuna intr-o zi ca nu o sa ma uite niciodata , ca am fost pt ea un om deosebit, special, dar m-ai rau mi-au facut vorbele astea ca daca eram asa nu ma lasa. poate ca am fost primul barbat in viata ei. mai degraba nu o uit eu pentru suferinta care mi-a facut-o,
o sa fiu altfel cu fetele daca o sa mai ma implic numai sa ma fac bine intai si sa pot munci. o las sa fie implinita cum se simte ea acum langa el, sa se bucure maicasa, e bucuroasa ca a scapat de mine , si altadata o sa fiu mai precaut. poate dumnezeu a vrut asa sa ma ajute cine stie , dar as vrea si eu o familie , un copil macar,


PUIA_40
Postat pe 23 August 2011 22:13
De la: cata76, la data 2011-08-23 22:10:22
"o sa fiu altfel cu fetele daca o sa mai ma implic numai sa ma fac bine intai si sa pot munci. o las sa fie implinita cum se simte ea acum langa el, sa se bucure maicasa, e bucuroasa ca a scapat de mine , si altadata o sa fiu mai precaut. poate dumnezeu a vrut asa sa ma ajute cine stie , dar as vrea si eu o familie , un copil macar"


Asa sa faci pentru ca,in caz contrar,nu o sa se lipeasca nimeni de tine!Tinere,revino-ti in fire,nu mai dramatiza o poveste de dragoste tinereasca,du-te la medic , trateaz-te si priveste lucrurile in mod pozitiv!Nu au intrat zilele in sac,nu au disparut fetele de pe fata pamantului,cauta si incearca sa-ti schimbi modul de a gandi si de a trai!Depresia,daca intr-adevar, suferi de asa ceva,se poate trata,dar iti trebuie mult discernamant si multa vointa!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 August 2011 22:20
stiu eu despre tratament cum este si trebuie sa il iau nu am ce face. sincer pt mine a fost prima mare dragoste, in seensul ca am tinut mult la ea si aveam de gand sa ma casatoresc. am vrut sa o cer de sotie de la parintii ei, aveam o retinere fata de mama ei ca ma ia la intrebari s eu nu suport cand imi zice cineva ceva urat. dupa cum ma privea stateam si ma gandeam sa-i spun acum oare? tatal ei era om bun,, mam inteles bine cu el, dar mama i era sefa in casa acolo.acum nustiu unde am so gasesc pe urmatoarea.... asa imi trebuie sincer
cata76
Postat pe 23 August 2011 22:52
De la: cata76, la data 2011-08-21 12:05:32am vb 2 ani si jumatate cu ea. la distanta dar mergeam la ea cam in fiecare sapt stateam 1-2 zile la ea dar nu dormeam in pat ca nu o lasa mama ei. am fost pt ea primul barbat si mi-am pus speranta sa ma casatoresc cu ea . nu am avut bani sa fac nunta dar anul asta chiaar o puteam face. la ea acolo e o alta conceptie , te vb lume si trebuie sa te mariti mai repede. noi nu vorbeam despre asta trebuia sa-mi spuna si stiam ce sa fac. nu a fost sa fie. ultima oara cand am fost la ea a fost la craciun a doua zi, mama ei s-a luat de mn faa sa stiu despre ce era vb, ca ce am de gand cu fata ei si ca ce-i ofer.eu sunt mai sarac si ea de acasa tot numai ca ea avea un serviciu bun si eu momentan nu aveam. am rabufnit in mine , sunt depresiv din cauza unui traumatism cerebral, si doctorii mi-au zis cand ma supar sa ies afara si sa injur orice imi vine, sa fac orice numai sa nu pun la suflet. asa am facut numai ca am gresit usa si am mers in camera la sora ei si vorbeam incet ca imi bag aia-n mata. nustiu cum mi-a venit ca eu nu vb asa urat. mama ei nu a lasato pe iubita mea cu mine la nunta la sora mea si de atunci nu o mai aveam la inima. am inteles ca o punea sa vb cu altcineva, un baiat de la ea de acolo mai in varsta, mai avut si cu serviciu acolo. de atunci nu am mai avut curaj sa mai merg la ea, sora ei ia zis asta la maicasa ca sa ne desparta sa-i ramana ei casa si iubita mea sa stea la el. incet , incet pe mine m-a indepartat si a inceput sa vb cu el serios. dar eu am ramas intr-o mare suferinta si nu mai am curaj sa iubesc pe nimeni, trebuie sa reincep tratamentul dn nou, fara nu imi revin niciodata. si nu am so uit pana mor ca o iubesc mult. si ea imi scria un mesaj ca nu o sa ma uite niciodata, ca am fost un om special pt ea. daca ma iubea eu cred ca era cu mine cu toate ca se bagau ai ei intre noi. dar ea isi iubea mai mult mama si de asta. eu am 34 , ea 35. si e o varsta acum cand toate fetele vor bani multi , ea nu era asa la inceput, ma iubea mult. si nici acum nu cred ca ne-am despartit. nu mai pot face alta relatie pana nu am ceva sitatie si eu, dar in tara aici nu se poate face asa ca am sa hoinaresc prin tari straine, sa vad si eu lumea poate nu sunt pt tara asta cine stie. decat sa am deceptii intruna mai bine sa fiu singur numai ca e greu si asa fara cineva care sa te iubeasca. scuzati exprmarea dar sunt epuizat psihic , am o stare pe care nu o doresc la nimeni si acum vad ce face femeiea din om. in cine aveam mare incredere m-a tradat tare. prostia e ca am inceput s beau mult si sa fumez dar imi fac mai rau vad. mai snt fete dar eu pe ea inca o iubesc si pana nu imi trece nu mai am curaj sa mai iubesc pe nimeni. am zis ca daca as avea o avntura cu o fata de cateva ori poate imi mai trece , inca nu am incercat .


nu m-ai cunoscut pe mine;))) glumesc...e normal sa fie asa orice mama isi vea binele copilului... eu niciodata nu am inteles chestia asta de ce femeile vor barbatii cu banii... poti sa imi lasi id-ul de mess sau facebook-ul.... si vorbim. ai grija de tine si putem vorbii cand vrei tu...
mysgdream
Postat pe 24 August 2011 09:25
ms. id kata_tel
cata76
Postat pe 24 August 2011 11:54
vreau sa mai intreb ceva. oare ea ma iubit? eu nu cred cca daca ma iubea eram cu ea acum. dar daca maicasa ia zis ca nu mai am ce cauta acolo ....nu a avut incotro. eu am mai avut fete pana la ea dar pe nici una nu am iubito asa si de asta sufar acum. totusi eu am fost primul ei barbat in viata si mi-a spus ca a suferit si a dar cat 2-3 luni. pe mine asta ma doboara , pe zi ce trece e d ce n ce mai rau. nu am o ora din zi sa nu imi amintesc de ea si sa ma ia cu stare de rau, si seara cand dorm plang in somn, ii zic numele , oftez. pt ca m-ama atasat prea tare de ea prea mult o iubesc . eu sunt si omul cel corect care nu inseala si poate din auza asta am pierdut multe de la viata. o sa apara alta in viata mea dar nustiu cand va veni, ma gandesc cum o sa fie , e greu sa stiti , daca murea familia mea parca nu era asa rau, cu toate ca s-a dus cu cine a vrut maicasa eu am so iubesc pana mor, si pe alta care o sa o am am so iubesc altfel. daca ei ii spuneam iubi la cealalta o sai spun altfel sa nu-mi rascolesc amintirile. numai amintiri frumoase am avut cu ea, dar ce sa fac eu daca am avut un ghinion in viata si nu am reusit sa ma implinesc si eu. si vreau sa fac ceva dar am o retinere si nustiu de la ce. am vb cu un preot ma asteapta sa ma vada, unii cred altii nu in vraji si tot felul de prostii. am sa incerc si asta. mama ei mi-a dat o batista odata si eu am luat-o . am citit pe net ca e despartire . cine stie ... dar daca as da timpul inapoi .... aveam familie copii, si nu mai disperam acum dupa ea , e destinul nostru al tuturor , vad o gramada de fete la 40 ani cauta perechea, si nu au fost casatorite niciodata. de ce? pt ca aceste persoane vor sa fi parvenite. nu sa munceasca cot la cot cu sotul sa faca viata cum vor ci sa aiba totul pe tava. sincer nustiu ce sa mai caut. am avut bogate, ultima era saracuta , era de la tara si acolo e altfl fata de oras, pamantul te face sa fii mai bogat. acum cand vad cat sufar de tare parcaregret ce am facut , ca am mrs acolo la ea, am lasato pe alta aveam doua si am aleso pe ea, deoarece cealalta a avut o relatie si era la suferinta si ala o mai suna, mie nu imi comvna si am mers mai departe cu asta pt care sufar. am ramas cu mii de poze si de amintiri pe care nu o sa le uit niciodata . daca as intalnio pe strada si o vad si ea ma vede u as avea curaj nici sa o privesc in ochi. si daca as cauta allta fata as vrea una de la tara cum era si ea, si saraca , frumusica , dar sa ma iubeasca , sa nu ma mplic cu soacra prea mult . sper ca d-zeu ma va ajuta sa uit si sa ma implinesc si eu. multumesc la toti
cata76
Postat pe 24 August 2011 22:38
Ce tratament? PRozac? Cred ca ai nevoie de asa ceva.
Eva32
Postat pe 27 August 2011 00:58
tritico. dar o femeie langa mine era mai buna, eva32 cu prozacul ei
cata76
Postat pe 27 August 2011 08:53
offff.cat o mai iubesc.... au trecut 8 luni de cand nu am vazut-o si ma gandesc in fiecare ora din zi la ea fara sa vreau. nu mai am curaj pentru alta si parca nu mai atrag pe nimeni sa vb cu mine. e foarte greu. daca ma uit in oglinda ma vad mai imbatranait de la suferinta cred. dupa ce am patit cu mama ei nu as mai avea curaj sa mai vb cu nici o fata si sa ma duc des la parintii ei. ma tem parca. nustiu daca am sa oo uit vreodata sincer. a fost alinarea mea cat am fost impreuna . ea s-a simtit parasita de mine o perioada dar eu nu o paraseam niciodata putea sa fie si in scaunul cu rotile ca tot o iubeam. sincer a fost prima mea iubire cu care am vorbit ca o sotie, ma gandeam sa ma casatoresc cu ea, puteam sa imprumut bani daca nu aveam pt nunta dar asta mi-au spus prietenii dupa ca ma ajutau si faceam nunta mai repede. mama ei vroia sa o vada mai repede mireasa ca acolo la ea o vorbea lumea cred ca eu vin pe la ea si nunta nu fac. sunt vinovat si regret asta pana la moarte ca mult o mai iubesc cu toate ca e cu altul acum, o iubesc. alta greu imi mai gasesc acum, nu e zi sa nu-mi curga lacrimi in voie , dintr-o despartire nu cred ca sufera amandoi asa. ea daca e implinita cu ala se distreaza acum, isi vede de viata ei, daca ala o face cu ea tot timpul ia spalat creierul si pe mine nu mai ma stie deloc. mi-am distrus viata sa stiti, daca i faceam un copilas era mai bine , era al meu, aveam interes mai mare sa ma casatoresc repede, sa lucrez sa crestem copilasul impreuna, si parca asa as face cu viitoarea daca ar mai exista in viata mea. daca imi place de ea cum mi-a placut de maria mea asa o sa fac.
cata76
Postat pe 28 August 2011 21:50
m-am stricat rau de tot de candnu o mai am pe Maria, si acum sunt beat la naiba, o iubesc mult ea are pe altul si nici nu-i pasa, eu nu am fost peersoana care sa umble cu mai multe, am inteles din aceasta poveste de dragoste asa vreau sa o numesc ca ea are un orgoliu, a vrut sa-mi demonstreze ca e cineva si isi va gasi inlocuitor repede. o las sa fie fericita cu el oricum nu am sunat-o de atunci dar nstiu cum sa mai am pe alta ca nu mai am curaj sa iubesc sincer. eu cred ca am iubito mai mult ca ea pe mine , ma iubit dar nu de tot, daca ala o are mai mare si o satisface cred ca de asta ma uitat asa repede, scuze ca spun asta, se zice ca prima iubire nu se uita adica ea pe mine ca ea nu a mai avut pe nimeni in viata ei, dar vvreau sa va spun ca eu am avut fete dar primele au fost niste aventuri si chiar nu imi amintesc, ce am iubit cu adevarat si m-am atasat ea a fost si parca a fost prima iubire pt mine de asta e greu sa o uit, ca o sa treaca viata mea si nu am so uit . si nustiu cum am sa pot sa gasesc pe alta in loc ca deja ma gandesc sa fie ca ea , sa o cheme maria, ea nu era fruumoasa, era placuta mie imi placea, era harnica, nu am sa o uit pana mor. si daca am sa caut o fata nustiu am sa caut una fara parinti sa nu se mai bage in viata noastra. acum traim intr-o perioada grea si cred ca si cei bogati au probleme, am ramas cu urari din relatia asta, nu pot sa cred inca, ne iubeam reciproc, pana amandoi am devenit orgoliosi, eu am vrut ca ea sa vina prima la mn sa stiu ca ma iubeste si nu are pe mineni , ea ce a zis ca eu nu tin la ea ca eu ar trebui sa merg , dar mie imi er rusine sincer, si de aici sa stricat totul, ma gandec cum o sa fie sotia mea, daca o sa ma insor, si as cauta una mai tanara sincer. mi,ao bine si sa ma scuzati va rog
cata76
Postat pe 30 August 2011 22:19
De la: cata76, la data 2011-08-30 22:19:50m-am stricat rau de tot de candnu o mai am pe Maria, si acum sunt beat la naiba, o iubesc mult ea are pe altul si nici nu-i pasa, eu nu am fost peersoana care sa umble cu mai multe, am inteles din aceasta poveste de dragoste asa vreau sa o numesc ca ea are un orgoliu, a vrut sa-mi demonstreze ca e cineva si isi va gasi inlocuitor repede. o las sa fie fericita cu el oricum nu am sunat-o de atunci dar nstiu cum sa mai am pe alta ca nu mai am curaj sa iubesc sincer. eu cred ca am iubito mai mult ca ea pe mine , ma iubit dar nu de tot, daca ala o are mai mare si o satisface cred ca de asta ma uitat asa repede, scuze ca spun asta, se zice ca prima iubire nu se uita adica ea pe mine ca ea nu a mai avut pe nimeni in viata ei, dar vvreau sa va spun ca eu am avut fete dar primele au fost niste aventuri si chiar nu imi amintesc, ce am iubit cu adevarat si m-am atasat ea a fost si parca a fost prima iubire pt mine de asta e greu sa o uit, ca o sa treaca viata mea si nu am so uit . si nustiu cum am sa pot sa gasesc pe alta in loc ca deja ma gandesc sa fie ca ea , sa o cheme maria, ea nu era fruumoasa, era placuta mie imi placea, era harnica, nu am sa o uit pana mor. si daca am sa caut o fata nustiu am sa caut una fara parinti sa nu se mai bage in viata noastra. acum traim intr-o perioada grea si cred ca si cei bogati au probleme, am ramas cu urari din relatia asta, nu pot sa cred inca, ne iubeam reciproc, pana amandoi am devenit orgoliosi, eu am vrut ca ea sa vina prima la mn sa stiu ca ma iubeste si nu are pe mineni , ea ce a zis ca eu nu tin la ea ca eu ar trebui sa merg , dar mie imi er rusine sincer, si de aici sa stricat totul, ma gandec cum o sa fie sotia mea, daca o sa ma insor, si as cauta una mai tanara sincer. mi,ao bine si sa ma scuzati va rog




Imi pare rau de ceea ce s-a intamplat . Eu ti-as spune sa nu mai traiesi in trecut , sa nu te mai gandesti la ea "sau ce ar fi fost daca ".Aceste lucruri nu fac decat sa te macine pe dinauntru si incet incet te autodistrugi . Ai incredere, ca la timpul potrivit va veni si femeia pentru tine. Pana atunci iesi in oras, distreaza-te cu prietenii., fa-ti amintiri frumoase, du-te in vacante .. profita de tineretea si libertatea ta, cunoaste oameni noi .Ea va ramane aceasi femeie mereu, tot timpul va face ce spune mama. NU merita sa iti versi lacrimile pt ea.

Bafta ... si sa ne tii la curent.
ra198708
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:05
am un examen pt angajre n domeniul meu peste 2 saptamani si invat dar mintea e la ea si nu reusesc sa ma conentrez . e greu cu toate ca ea nu mai se gandeste la mn. am ramas marcat din asta si nu mai am curj sa mai vb cu cineva. cat timp va mai trece nu stiu.
cata76
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:27
De la: cata76, la data 2011-08-24 22:38:37vreau sa mai intreb ceva. oare ea ma iubit? eu nu cred cca daca ma iubea eram cu ea acum. dar daca maicasa ia zis ca nu mai am ce cauta acolo ....nu a avut incotro. eu am mai avut fete pana la ea dar pe nici una nu am iubito asa si de asta sufar acum. totusi eu am fost primul ei barbat in viata si mi-a spus ca a suferit si a dar cat 2-3 luni. pe mine asta ma doboara , pe zi ce trece e d ce n ce mai rau. nu am o ora din zi sa nu imi amintesc de ea si sa ma ia cu stare de rau, si seara cand dorm plang in somn, ii zic numele , oftez. pt ca m-ama atasat prea tare de ea prea mult o iubesc . eu sunt si omul cel corect care nu inseala si poate din auza asta am pierdut multe de la viata. o sa apara alta in viata mea dar nustiu cand va veni, ma gandesc cum o sa fie , e greu sa stiti , daca murea familia mea parca nu era asa rau, cu toate ca s-a dus cu cine a vrut maicasa eu am so iubesc pana mor, si pe alta care o sa o am am so iubesc altfel. daca ei ii spuneam iubi la cealalta o sai spun altfel sa nu-mi rascolesc amintirile. numai amintiri frumoase am avut cu ea, dar ce sa fac eu daca am avut un ghinion in viata si nu am reusit sa ma implinesc si eu. si vreau sa fac ceva dar am o retinere si nustiu de la ce. am vb cu un preot ma asteapta sa ma vada, unii cred altii nu in vraji si tot felul de prostii. am sa incerc si asta. mama ei mi-a dat o batista odata si eu am luat-o . am citit pe net ca e despartire . cine stie ... dar daca as da timpul inapoi .... aveam familie copii, si nu mai disperam acum dupa ea , e destinul nostru al tuturor , vad o gramada de fete la 40 ani cauta perechea, si nu au fost casatorite niciodata. de ce? pt ca aceste persoane vor sa fi parvenite. nu sa munceasca cot la cot cu sotul sa faca viata cum vor ci sa aiba totul pe tava. sincer nustiu ce sa mai caut. am avut bogate, ultima era saracuta , era de la tara si acolo e altfl fata de oras, pamantul te face sa fii mai bogat. acum cand vad cat sufar de tare parcaregret ce am facut , ca am mrs acolo la ea, am lasato pe alta aveam doua si am aleso pe ea, deoarece cealalta a avut o relatie si era la suferinta si ala o mai suna, mie nu imi comvna si am mers mai departe cu asta pt care sufar. am ramas cu mii de poze si de amintiri pe care nu o sa le uit niciodata . daca as intalnio pe strada si o vad si ea ma vede u as avea curaj nici sa o privesc in ochi. si daca as cauta allta fata as vrea una de la tara cum era si ea, si saraca , frumusica , dar sa ma iubeasca , sa nu ma mplic cu soacra prea mult . sper ca d-zeu ma va ajuta sa uit si sa ma implinesc si eu. multumesc la toti


mare ti-e gradina Doamne!! zi asa tu ai fost primu ei barbat in viata?! avu si ea unu viu si asta pro st , da pr ost rau!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:30
De la: cata76, la data 2011-09-14 12:27:53am un examen pt angajre n domeniul meu peste 2 saptamani si invat dar mintea e la ea si nu reusesc sa ma conentrez . e greu cu toate ca ea nu mai se gandeste la mn. am ramas marcat din asta si nu mai am curj sa mai vb cu cineva. cat timp va mai trece nu stiu.

lasa draqu iubirea ca nu merita....ocupa-te de invatat si distreaza te
steffy91
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:55
De la: steffy91, la data 2011-09-14 13:55:59
lasa draqu iubirea ca nu merita....ocupa-te de invatat si distreaza te


Puf!
Nu mai vrea Steffy iubeala!
Bre cata76, nu mai tine cont de sfatuielile gagicilor astora!
E invidioase!
Pe matale si pe iubeala aia de care ai suferit tu.
Acuma, ma gandesc ca daca ti-ai dat mai sus nitel id-ul de mess, vrei sa suferi putin si de niste agateala ceva...
Darkmagic
Postat pe 14 Septembrie 2011 14:10
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 14:10:02
De la: steffy91, la data 2011-09-14 13:55:59
lasa draqu iubirea ca nu merita....ocupa-te de invatat si distreaza te


Puf!
Nu mai vrea Steffy iubeala!
Bre cata76, nu mai tine cont de sfatuielile gagicilor astora!
E invidioase!
Pe matale si pe iubeala aia de care ai suferit tu.
Acuma, ma gandesc ca daca ti-ai dat mai sus nitel id-ul de mess, vrei sa suferi putin si de niste agateala ceva...

nu mai vrea steffy nu
steffy91
Postat pe 14 Septembrie 2011 14:11
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 14:10:02
De la: steffy91, la data 2011-09-14 13:55:59
lasa draqu iubirea ca nu merita....ocupa-te de invatat si distreaza te


Puf!
Nu mai vrea Steffy iubeala!
Bre cata76, nu mai tine cont de sfatuielile gagicilor astora!
E invidioase!
Pe matale si pe iubeala aia de care ai suferit tu.
Acuma, ma gandesc ca daca ti-ai dat mai sus nitel id-ul de mess, vrei sa suferi putin si de niste agateala ceva...

te tzuc ca imi era dor de tine
steffy91
Postat pe 14 Septembrie 2011 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea imposibila este intotdeauna posibila 141 De la: sirghea 13 Februarie 2010 19:33
VI S-A INTAMPLAT VREODATA SA VA INDRAGOSTITI DE O PERSOANA DE ACELASI SEX? 57 De la: bursuka 10 August 2009 14:28
Ajutooorrr!!!!! 18 De la: kudika_1008256 30 Mai 2016 17:27
o mica povestioara 28 De la: kudika110674 28 Februarie 2010 11:03
Mama nu mi-l acceapta..ce fac??un sfat...va rog. 331 De la: Alyna_Catalin_2 10 Iulie 2013 12:18