Setari Cookie-uri

vreau si eu sa ma ajutati:-

Buna! sunt andreea.sunt un pic km disperata:((:((.de 5 luni si 2 saptamani sunt in grecia si imi este tare greu .nu am pe nimeni,aici sunt cu sora si cumnatu(el fiind grec).ink nu miam facut prieteni si imi este greu.am stat 7 luni in spania la mama... dar nu ma puteam obisnui cu ea pt k am stat despartite 3 ani de zile.si ea nu stia cum sa ma ia...si nu imi dadea destula libertate cum fusesem eu invatata,si am hotarat sa plec de la ea:((.aku nu stiu unde este mai bine, aici in grecia sau akolo in spania! ma gandesc oare am si eu un loc unde sa pot fi fericita???????:((imi este tare greu aici, pt k sora si cumnatu au un club,si lucreaza toata noaptea,si toata ziua dorm! eu sunt singura cu 2 catei.cu ei ma mai iau si mai uit de probleme si de singuratate.:(( nu stiu ce sa fac nu stiu unde sa ma duc, in romania nu pot sa ma duc pentru k toti ai mei sunt plecati si trebuie sa stau singura si akolo,chiar dak am prieteni si toata viata mea e akolo nu ma lasa sa ma duc in romania.am o sora si un frate in italia mama in spania eu cu sormea cealalta suntem in grecia.suntem foarte despartiti.. asa nea fost soarta.dar eu sufar cel mai mult fiind cea mai mik. NU STIU CE SA FAC, DATI-MI UN SFAT! M-AM SATURAT DE SINGURATATE! VREAU SI EU PRIETENI VREAU SI EU UN BAIAT CARE SA FIE ALATURI DE MN! UNDE SA MA DUC/??? dak as sta si as spune toata povestea mea ar fi trebuit sa scriu cel putin 1 ora.asa dupa auzite nu e foarte trista, dar pt mine e! sunt intr-o situatie, in care nu mai stiu ce sa mai fac.
deutza_fetitza_trista
Postat pe 12 Aprilie 2009 01:07
du`te in spania....mama este singura care iti va fi mereu si neconditionat alaturi...cea care te va sprijini si te va ajuta sa treci prin cele mai grele momente si sa te acomodezi.si cu rabdare dupa ce o sa va obisnuiti iar sa stati una in preajma celeilalte o sa iti acorde si libertatea dupa care tanjesti atata
iulices
Postat pe 12 Aprilie 2009 01:16
singuratatea e intradevar cel mai nasol lucru pentru un om.im pare rau sa aud de situatia ta.dar nu dispera sunt sigur ca,in timp,dak vei avea rabdare vei ajunge si tu sa nu mai suferi in singuratate.nici eu nu stiu cum sa te sfatuiesc ca ar fi mai bine pentru tine,dar dupa cum spunea si fata dinaintea mea,cel mai indicat ar fi sa ramai langa mama ta,pentru ca orice mama vrea binele copilului,si pana la urma cred ca o sa va intelegeti voi amandoua.asta e sfatul meu pana la urma.dak ai nevoie de alte sfaturi,intreaba-ma si iti voi raspunde.take care.
razz
Postat pe 12 Aprilie 2009 01:44
De la: iulices, la data 2009-04-12 01:16:31du`te in spania....mama este singura care iti va fi mereu si neconditionat alaturi...cea care te va sprijini si te va ajuta sa treci prin cele mai grele momente si sa te acomodezi.si cu rabdare dupa ce o sa va obisnuiti iar sa stati una in preajma celeilalte o sa iti acorde si libertatea dupa care tanjesti atata


poate unele mame. eu cred ca ar trebui sa isi faca ea rostul ei undeva. sa fie puternica si sa nu plece urechea doar pentru ca neamurile nu.i dau voie in tara. daca in romania simte ea ca ar trebui sa fie, inseamna ca trebuie sa se intoarca aici.
l_diana_c
Postat pe 12 Aprilie 2009 01:49
Incearca sa accepti k esti un om mare deja si k aoi viatza in propiile tale main.Vb cu sora ta si explicai situatia k te simti singura si un job te-ar ajuta sa mai scapi de singuratate si o noua oportunitate de ati face prieteni
bestiutza_relouded
Postat pe 12 Aprilie 2009 01:50
de curiozitate cati ani ai tu?
iulices
Postat pe 12 Aprilie 2009 02:22
De la: iulices, la data 2009-04-12 02:22:09de curiozitate cati ani ai tu?


are 20 de ani
__LL__
Postat pe 12 Aprilie 2009 03:17
De la: __LL__, la data 2009-04-12 03:17:22
De la: iulices, la data 2009-04-12 02:22:09de curiozitate cati ani ai tu?


are 20 de ani


adica nu stiu sigur ...dau si eu cu presupusul


peste tot e la fel ..nu ti mai pune intrebarea unde sa te duci ..problema nu este locativa ...
Ce trebuie sa faci tu este sa constientizezi ca peste tot este acelasi bullshit..romania, italia, spania, grecia, stiu ca nu se scrie cu litera mica ....dar mi-e lene sa pun capslock ...asadar ...zicea cineva mai sus ceva de un job, ia-ti un job, cateva ore pe zi, part-time o colaborare ceva, baietzii or sa vina si ei cand nu-i mai cauti si nu-i mai doresti cu disperare , asa se intampla mereu ...ocupa-te de tine si daca esti singura ce ?
E minunat sa poti fi tu cu tine si sa faci ce te taie capul ...sa fii pe picioarele tale ... crede-ma se poate si mai rau ..se poate si mai bine ...tu esti singura care poate face diferentza
__LL__
Postat pe 12 Aprilie 2009 03:26
ms mult pt sfaturi.makr aku stiu k nu sunt singura si ma poate ajuta cineva.imi e frik sa ma duc in spania..si dupa aia sa zic k vreau inapoi.inainte era altfel sora mea dar de knd a inceput sa lucreze sa schimbat total:((:((( nu stiu dc.de la oboseala cred.:-< off.
deutza_fetitza_trista
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:45
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-l am inapoi? 56 De la: kudika073838 4 Ianuarie 2010 23:17
Mai stai daca exista numai iubire? 24 De la: darksukkubus69 22 Octombrie 2010 20:28
am nevoie de o trezire sau incurajare?..ce ziceti 20 De la: R0MW4LD 5 Februarie 2011 02:06
cand partenerul e de nerecunoscut... 13 De la: hystria1 13 Octombrie 2010 02:33
ce sa fac?..... 10 De la: emmely 21 August 2010 12:16