Setari Cookie-uri

O relatie cu prful de la facultate care e casatorit??!

De la: kudika_25047, la data 2013-07-14 17:21:55
De la: gabithefirstangel, la data 2013-07-14 16:51:47Buna! Am citit ce ai scris, am discernut, am mai citit o data...situatia ta nu este de departe usoara cum poate iti zic altii. E tare complicat! Pentru mine problema mare nu este relatia in sine cu profu', nici cu faptul ca esti indragostita de el, nici ca este cu 22 de ani mai mare, nici ca este casatorit, in optica mea problema uriasa este la TINE! Poate te intrebi DE CE?
Poti sa te indragostesti de cineva mai mare ca tine, care este casatorit si are copii, care iti mai este si profesor (este normal, doar ti-a fost alaturi in momente cheie, pot spune ca a fost cam inevitabil), lucrurile acestea se intampla cu sutele in jurul lumii, asa ca de ce sa dam cu pietre. DAR TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA DIN VIATA TA, iar la cum a expus el problema te-a cam facut sa impartiti culpabilitatea la paravanul acestei iubiri "imposibile". Opreste relatia! E cel mai bine pentru amandoi. O prajitura este asa de buna la inceput, apoi mancand din ce in ce mai mult ti se apleaca, vomiti.. Ca barbat iti spun ca atunci cand imi place o fata si ma indragostesc de ea, primul si primul lucru la care ma gandesc este cum ar fi sa fac dragoste cu ea. Si ca sa fiu sigur ca voi ajunge acolo, o voi face sa creada ca lucrul asta este ultimul la care ma gandesc, sa curga totul frumos ca o poveste in care o seduc, o cuceresc si apoi o am. Iar dupa ce o am imi dau seama daca o voi vrea mereu sau m-am inselat. Trezirea!!! Relatiile nascute din mila au viitor...dar nu minunat.
Recomandarea mea este sa il tii in sah cat mai mult timp, desi iti va fi foarte greu pt ca te-ai indragostit, (oricum voi femeile sunteti naucitoare la tinut in sah si va pricepeti si foarte bine) si testeaza-l sa vezi daca are sentimente reale sau doar o toana de moment. Oh de ai stii cate am de spus..si ce neasculator am fost si eu cu cei care imi ziceau de bine...

Copile drag, la poarta vietii nu bati niciodata! Se deschide ea singura in fata ta si vei gasi atat aleei pavate cat si nisipuri miscatoare. La experienta anilor trecuti si incapatanarea de catar pe care o am, am pasit pe nisipuri miscatoare, la fel ca tine acum, constient de fiecare secunda traita si am continuat sa merg adancindu-ma din ce in ce mai tare cautand iesire. de ce sa risti?

Iar daca esti femeie puternica, urmaresteti scopul, culege maximum din tot acest eveniment din viata ta, apoi spunei lui la revedere fara sa privesti inapoi. poti?




De ce am impresia, ca dvs Domnule profesor si ipocrit, sunteti una si aceasi persoana cu "soacra cu ginerele prof care.....a imbolnavit-o si pe sotie...." bla bla


kudika 25047 mesajul era pt mine? pt ca vad ca e citat. Sau a intrat comentariul dvs la mine? ca eu nu ma identific cu subiectul de care pomeniti :D
gabithefirstangel
Postat pe 14 Iulie 2013 17:26
De la: gabithefirstangel, la data 2013-07-14 17:26:40
De la: kudika_25047, la data 2013-07-14 17:21:55
De la: gabithefirstangel, la data 2013-07-14 16:51:47Buna! Am citit ce ai scris, am discernut, am mai citit o data...situatia ta nu este de departe usoara cum poate iti zic altii. E tare complicat! Pentru mine problema mare nu este relatia in sine cu profu', nici cu faptul ca esti indragostita de el, nici ca este cu 22 de ani mai mare, nici ca este casatorit, in optica mea problema uriasa este la TINE! Poate te intrebi DE CE?
Poti sa te indragostesti de cineva mai mare ca tine, care este casatorit si are copii, care iti mai este si profesor (este normal, doar ti-a fost alaturi in momente cheie, pot spune ca a fost cam inevitabil), lucrurile acestea se intampla cu sutele in jurul lumii, asa ca de ce sa dam cu pietre. DAR TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA DIN VIATA TA, iar la cum a expus el problema te-a cam facut sa impartiti culpabilitatea la paravanul acestei iubiri "imposibile". Opreste relatia! E cel mai bine pentru amandoi. O prajitura este asa de buna la inceput, apoi mancand din ce in ce mai mult ti se apleaca, vomiti.. Ca barbat iti spun ca atunci cand imi place o fata si ma indragostesc de ea, primul si primul lucru la care ma gandesc este cum ar fi sa fac dragoste cu ea. Si ca sa fiu sigur ca voi ajunge acolo, o voi face sa creada ca lucrul asta este ultimul la care ma gandesc, sa curga totul frumos ca o poveste in care o seduc, o cuceresc si apoi o am. Iar dupa ce o am imi dau seama daca o voi vrea mereu sau m-am inselat. Trezirea!!! Relatiile nascute din mila au viitor...dar nu minunat.
Recomandarea mea este sa il tii in sah cat mai mult timp, desi iti va fi foarte greu pt ca te-ai indragostit, (oricum voi femeile sunteti naucitoare la tinut in sah si va pricepeti si foarte bine) si testeaza-l sa vezi daca are sentimente reale sau doar o toana de moment. Oh de ai stii cate am de spus..si ce neasculator am fost si eu cu cei care imi ziceau de bine...

Copile drag, la poarta vietii nu bati niciodata! Se deschide ea singura in fata ta si vei gasi atat aleei pavate cat si nisipuri miscatoare. La experienta anilor trecuti si incapatanarea de catar pe care o am, am pasit pe nisipuri miscatoare, la fel ca tine acum, constient de fiecare secunda traita si am continuat sa merg adancindu-ma din ce in ce mai tare cautand iesire. de ce sa risti?

Iar daca esti femeie puternica, urmaresteti scopul, culege maximum din tot acest eveniment din viata ta, apoi spunei lui la revedere fara sa privesti inapoi. poti?




De ce am impresia, ca dvs Domnule profesor si ipocrit, sunteti una si aceasi persoana cu "soacra cu ginerele prof care.....a imbolnavit-o si pe sotie...." bla bla


kudika 25047 mesajul era pt mine? pt ca vad ca e citat. Sau a intrat comentariul dvs la mine? ca eu nu ma identific cu subiectul de care pomeniti :D


Orice este posibil
kudika_25047
Postat pe 14 Iulie 2013 17:29

Acest barbat nu este stapan pe el .

Sa presupunem ca va fi cu tine . Ce vei face daca se va indragosti apoi de alta fata ?

Te va lasa si pe tine , pentru aceea .

Argentina_Malcea_1
Postat pe 14 Iulie 2013 20:57
Si Elena Udrea a avut langa ea un barbat batran.iar Monica Gabor s-a lamurit cu mosulica al ei....acum si-a cautat unul tanar,cat mai aproape de varsta ei...Cam toate cuplurile de acest soi sfarsesc asa...
kudika467658
Postat pe 14 Iulie 2013 21:39
Rodino mai schimba si tu replicile:)..
kudika100024
Postat pe 14 Iulie 2013 21:44
Acest profesor va mai face pregatire si cu alta fata...sau chiar cu alte fete.nu???!!!!...
kudika467658
Postat pe 14 Iulie 2013 21:52
Draga mea, nu pot sa-ti spun ca este usor dar poti sa treci peste problema. De unde stiu, pentru ca am trecut prin asta. In anul III de facultate, am avut un domn profesor care a facut o ”pasiune” pentru mine. Cert este ca din studenta cu bursa de merit am ajuns pana in toamna cu restanta la materia lui pentru ca nu i-am cedat avansurilor. In toamna am dat restanta impreuna cu o alta grupa unde erau mai multe fete (l-a mine in grupa eram singura persoana de sex feminin). Ca de obicei am facut lucrarea de 10. M-am dus la catedra si i-am dus lucrarea si el ranjand la mine,m-a intrebat daca merit nota 4. Raspunsul meu a fost clar si raspicat ca sa ma auda toata sala, inclusiv asistentii”Cred ca da. Si mai ales ca am fost inspirata de atatea domnisoare frumoase care dau examenul.Eu sunt cam batrana de acum, sunt expirata comparativ cu ele” Dom. profesor s-a facut verde-albastru, nu a mai spus nimic, mi-a pus 10. De cate ori ne mai intalneam pe holurile facultatii intorcea capul. Trebuie sa ai curaj in viata sa-ti sustii punctul de vedere. Daca-l iubesti continua dar nu te astepta la prea multe, pentru ca oricand vor aparea alte caprioare. Daca nu-l iubesti, combatel si va renunta la a te hartui. Succes!
kudika_31250
Postat pe 14 Iulie 2013 22:21
De la: kudika_31250, la data 2013-07-14 22:21:47Draga mea, nu pot sa-ti spun ca este usor dar poti sa treci peste problema. De unde stiu, pentru ca am trecut prin asta. In anul III de facultate, am avut un domn profesor care a facut o ”pasiune” pentru mine. Cert este ca din studenta cu bursa de merit am ajuns pana in toamna cu restanta la materia lui pentru ca nu i-am cedat avansurilor. In toamna am dat restanta impreuna cu o alta grupa unde erau mai multe fete (l-a mine in grupa eram singura persoana de sex feminin). Ca de obicei am facut lucrarea de 10. M-am dus la catedra si i-am dus lucrarea si el ranjand la mine,m-a intrebat daca merit nota 4. Raspunsul meu a fost clar si raspicat ca sa ma auda toata sala, inclusiv asistentii”Cred ca da. Si mai ales ca am fost inspirata de atatea domnisoare frumoase care dau examenul.Eu sunt cam batrana de acum, sunt expirata comparativ cu ele” Dom. profesor s-a facut verde-albastru, nu a mai spus nimic, mi-a pus 10. De cate ori ne mai intalneam pe holurile facultatii intorcea capul. Trebuie sa ai curaj in viata sa-ti sustii punctul de vedere. Daca-l iubesti continua dar nu te astepta la prea multe, pentru ca oricand vor aparea alte caprioare. Daca nu-l iubesti, combatel si va renunta la a te hartui. Succes!



"Eu sunt cam batrana de acum, sunt expirata...." de atunci esti "expirata"??
kudika_25047
Postat pe 14 Iulie 2013 22:40
Unele lucruri nu sunt ceea ce par,pentru multi din exterior ar fi foarte usor saa spuna diverse lucruri cu privire la varsta,ocupatia,sau cine stie?Orientarea lui.Dar eu totusi ma intreb:Daca am trecut de 40 de ani,inseamna ca a inceput declinul?Ca nu mai avem suflet?!Poate ca e o parere naiva,nimic de zis,insa eu chiar stiu foarte bine ce spun.E posibil sa ii lipseasca prietenia ta,e posibil ca prezenta ta sa aiba un efect real si benefic in viata lui,sa aveti multe puncte comune.Poate chiar tu esti usor mai matura pt varsta ta ,fapt care apropie.Nu privi acest lucru ca pe ceva total gresit,eu nu cred ca sunt avansuri,ci doar marturisiri sincere.Voi decideti ce se intampla mai departe.Din punctul meu de vedere,intalnirea voastra are clar un scop:sa va ajutati reciproc.El te-a pregatit,ti-a fost mentor si,sunt convinsa ca nu vei uita usor acest fapt,ba mai mult,va fi un motiv de respect,iar tu esti momentan un sprijin pentru el.Nu am de unde sa stiu mai multe detalii.In acelasi timp,cred in intalnirea stranie si minunata dintre sufletele pereche,intalnire care pare sa apropie doi oameni incompatibili la prima vedere,cred ca in prietenie sincera,in colaborari frumoase,in adevaratul sens al cuvantului,intre apropiere si experiente inter-umane care nu se uita usor.Probabil ca nu stii ce sa faci.Cauta raspunsul in interiorul tau,nu te gandi nici la ce e bine,nici la ce e rau.Acest forum nu te va putea ajuta,te asigur.Tu trebuie sa fii sincera.Cauta adevarul in tine,s-ar putea sa descoperi lucruri fascinante de-a dreptul.Mult succes!Fii fericita si performeaza la facultate!Poti!
emanuela_v
Postat pe 15 Iulie 2013 00:25
Ce spuneti de frumoasa poveste dintre Celine Dion si sotul ei?E o diferenta enorma de varsta-26 de ani.Sa nu generalizam.Dragostea nu impune nici un soi de restrictii sau criterii...Nu putem noi sti ce a fost cu adevarat in casele oamenilor,ca sa vorbim atat de detasat despre aceste subiecte,nu-i asa?
emanuela_v
Postat pe 15 Iulie 2013 00:27
De la: kudika_36045, la data 2013-06-05 13:34:34aveti perfecta dreptate! va multumesc mult pentru sfaturi! o sa incerc de acum sa pastrez distanta...chiar ma bucur ca nu s-a intamplat nimic! :D totusi, daca el continua ce e de facut? e profesorul meu la 3 materii...


Ce-i de facut? SA INVETI SI SA NU TE MAI VISEZI LA UN OM INSURAT, FETITO. FEMEIA AIA ARE UN COPIL CU EL...NU TIE RUSINE? CURVA IN DEVENIRE CE ESTI
Ioana_Vodi_____1
Postat pe 15 Iulie 2013 00:34
hai mas,ma lasi!ce ar fi sa divortam de cate ori ne indragostimsau sa ne insuram tot de atatea ori!aste sunt aberatii!
kudika127260
Postat pe 15 Iulie 2013 10:21
daca esti indragostita ce mai astepti sa-ti treaca!
kudika127260
Postat pe 15 Iulie 2013 10:23
urmareste-ti interesele tale strict personale!si barbatii fac mai rau decat femeile numai ca ei nu au opotunitatile femeilor dar cand au ocazia nu se mai uita nici in stanga nici in dreapta si profita de situatii si isi ating scopurile!asa ca ,pe cai!aici contezi doar tu !
kudika127260
Postat pe 15 Iulie 2013 10:27
Draga kudika 31250 ce facultte spui ca ai terminat si cu 10 inca? Fetito, pune repede mana pe gramatica, pe ortografie, ca esti semianalfabta " l-a mine" , "combatel" asa scrie un om cu studii superioare? Doamne fereste, nu credeam ca e posibil asa ceva in zilelel noastre nici pentru un absolvent de gimnaziu !
Liuta
Postat pe 15 Iulie 2013 15:51
Draga mea, nu baga in seama comentariile egoiste si gurile rele...Si eu am avut o relatie cu un profesor cand eram la liceu a fost foarte interesanta relatia, sa sti ca vei invata foarte multe dintr-o astfel de relatie...in primul rand te va ajuta sa vezi cum sunt cu adevarat barbati si cam ce te va astepta in viitor...incearca sa nu te implici prea mult sentimental, ci doar sa traiesti momentele care vor fi unice si peste ani iti vei aminti cu drag de ele.Si profita de faptul ca e proful tau la 3 materii, vei putea invata foarte multe de la el...Eu am avut multe de castigat din relatia respectiva.Ai grija sa nu ramai gravida asta e cel mai important in rest profita de absolut tot ce iti poate fi de folos in viitor iti doresc mult noroc
anrya
Postat pe 16 Iulie 2013 19:01
Din cauza celor ca tine sunt catalogate blondele..."blonde"!
rondina
Postat pe 16 Iulie 2013 20:13
De la: kudika467658, la data 2013-07-14 21:39:19Si Elena Udrea a avut langa ea un barbat batran.iar Monica Gabor s-a lamurit cu mosulica al ei....acum si-a cautat unul tanar,cat mai aproape de varsta ei...Cam toate cuplurile de acest soi sfarsesc asa...
Da? De cand Irinel e mai tanar?
kudika100024
Postat pe 17 Iulie 2013 15:43
De la: rondina, la data 2013-07-16 20:13:12Din cauza celor ca tine sunt catalogate blondele..."blonde"!

Mai mult ca sigur !
luchianramona
Postat pe 17 Iulie 2013 15:49
De la: rondina, la data 2013-07-16 20:13:12Din cauza celor ca tine sunt catalogate blondele..."blonde"!
Rodino lasa-te de net..
kudika100024
Postat pe 17 Iulie 2013 15:50
Urmaresteti interesele si gata!!!In America majoritatea studentelor se implica cu profesorii lor sa ajunga unde vor ele, si nimeni nu le critica..In viata ce ti se intampla, nu se intampla intamplator..:)Tu decizi daca vrei sa profiti de ocazia care ti-a fost data sau nu..
kudika100024
Postat pe 17 Iulie 2013 16:14
De la: kudika100024, la data 2013-07-17 16:14:51Urmaresteti interesele si gata!!!In America majoritatea studentelor se implica cu profesorii lor sa ajunga unde vor ele, si nimeni nu le critica..In viata ce ti se intampla, nu se intampla intamplator..:)Tu decizi daca vrei sa profiti de ocazia care ti-a fost data sau nu..
kudika_25047
Postat pe 17 Iulie 2013 16:53
De ce sa se lase Rodina de net ? Lasati-va voi de barbatii insurati, chiar s-au terninat cei liberi sau va place postura de amanta, de buda publica, de umbra toata viata.
Nu e cazul fetei care cere parerea pe acest blog, e tanara si fara experienta si intreaba, e cazul celor care-i dau idei gresite.
Liuta
Postat pe 17 Iulie 2013 20:33
Voi vorbi si eu din proprie experienta. Si eu am avut o relatie cu un profesor universitar, dar care spre binele meu nu s-a finalizat cu sex. Am remarcat ca in timp ce vorbea cu mine, facea niste gesturi sub birou si mi-am dat seama ca se autoexcita in timp ce vorbea cu mine. Imi transmitea stari de excitatie , aveam vise erotice care nu intelegeam de unde imi vin etc. Practic a reusit sa trezeasca si el hormonii in mine. Cand imi aduc aminte imi vine sa plang pentru ca eu il consideram un model pentru mine. Acesti barbati pot avea o sensibilitate foarte nuantata iar pentru ei TU ESTI FOARTE USOR DE CITIT.Abisurile tale la varsta aceasta nu sunt abisuri si pentru ei, sunt foarte inteligenti, au experienta de viata si te pot citi foarte usor. Tu nu poti avea secrete fata de el. El in schimb poate avea tot felul de intentii, secrete, ganduri fata de tine pe care tu nu le vei intelege deplin niciodata. Te-ai intrebat vreodata de ce un om atat de profund ar vrea sa aiba o relatie cu tine, cand de fapt pentru a-si da seama ce este in mintea ta pentru ei este o joaca ? Pentru ca in realitate ori ei sunt la un anumit nivel superficiali (ii place corpul tau, tineretea ta, imaturitatea ta, o experienta facila cu cineva usor de descifrat) ori vrea pur si simplu sa isi astampere poftele hormonale si dupa aceea sa te abandoneze pentru un alt caz de "supradotare". Mie imi spunea ca sunt supradotata. Identitar vei suferi daca el te va abandona dupa ce ti-a transmis lucrurile pe care ti le-a transmis. Cred ca este mai important ca tu sa iti dezvolti personalitatea, sa iti castigi independenta, sa ajungi la maturitate fara fisuri in personalitate si suferinte care sa te marcheze pentru mai tarziu. Tu alegi daca merita. Gandeste-te totusi ca el isi inseala sotia pentru ca "tu esti mai deosebita". Crezi sincer ca esti cea mai buna, cea mai citita, cea mai deosebita din toata facultatea, din cate fete au fost si vor mai fi ? Intotdeauna el se va simti tentat de alte studente "deosebit".Poate ca e interesant sa porti discutii cu el, sa ii studiezi personalitatea, dar sa nu uiti, toate vor avea la sfarsit un cost. Costul va fi suferinta ta. Poate ca gresesc, poate sunt si cazuri fericite, exista profesori universitari care s-au casatorit pana la urma cu studente mai tinere. Eu insa am suferit. M-am simtit inaltata si injosita in acelasi timp.
kudika_31836
Postat pe 17 Iulie 2013 23:15
nu esti nici pe aproape indragostita..esti doar flatata ca esti cautata de cineva de ''rangul'' si importanta lui. Multe asta faceti incurcati mere cu pere dragoste si iubire cu pozitia sociala sau stiu eu ce. Pentru tine e un om important acolo chiar tu ai zis ca te-a bagat undeva unde se ajunge greu bla bla...si eu daca as merge la concert la Lady Gaga si m-ar baga aia in seama poate m-as indragosti de ea desi e urata cu spume...dar pozitia ei ma face sa spun bai E LADY GAGA!!
cristi86
Postat pe 17 Iulie 2013 23:52
De la: cristi86, la data 2013-07-17 23:52:40nu esti nici pe aproape indragostita..esti doar flatata ca esti cautata de cineva de ''rangul'' si importanta lui. Multe asta faceti incurcati mere cu pere dragoste si iubire cu pozitia sociala sau stiu eu ce. Pentru tine e un om important acolo chiar tu ai zis ca te-a bagat undeva unde se ajunge greu bla bla...si eu daca as merge la concert la Lady Gaga si m-ar baga aia in seama poate m-as indragosti de ea desi e urata cu spume...dar pozitia ei ma face sa spun bai E LADY GAGA!!
sagara_laksami
Postat pe 18 Iulie 2013 09:26
Buna ziua, daca o faci curva ce crezi ca rezolvi? Ea a cerut un sfat , nu niste jigniri...nimeni nu stie ce e in sufletul ei....
kudika_20839
Postat pe 18 Iulie 2013 11:51
Bine face. I-as sugera sa incerce cu cei la care nu are sanse sa-si ia examanele.
E la sigur
kidd_o
Postat pe 18 Iulie 2013 12:04
De la: kudika_20839, la data 2013-07-18 11:51:26Buna ziua, daca o faci curva ce crezi ca rezolvi? Ea a cerut un sfat , nu niste jigniri...nimeni nu stie ce e in sufletul ei....



Foarte frumos spus,sunt de acord cu ceea ce ati afirmat.Este necesar un limbaj adecvat!!!
emanuela_v
Postat pe 18 Iulie 2013 18:17
De la: kudika100024, la data 2013-07-17 15:50:31
De la: rondina, la data 2013-07-16 20:13:12Din cauza celor ca tine sunt catalogate blondele..."blonde"!
Rodino lasa-te de net..

Pffffffff...faci parte din acelasi "catalog" ?!
rondina
Postat pe 19 Iulie 2013 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anii... cat de mult conteaza diferenta de varsta? 34 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 03:16
Mai astept sfaturi de la voi,cum sa cuceresti un barbat ? 14 De la: one_size 22 Ianuarie 2010 11:26
O iubire imposibila...Rog sfaturi :( 32 De la: AnastashyBv 27 Februarie 2012 13:09
Planuri.. 5 De la: Macika00 12 Ianuarie 2014 07:43
ce sa fac?.....va rog !!!! am nevoie de un sfat urgent !!! 11 De la: _oktober_ 26 Decembrie 2009 22:39