Setari Cookie-uri

Preotul si puterea de a lega

De la: prazlea, la data 2013-06-16 22:28:47
De la: PAPASS, la data 2013-06-16 22:19:36PRAZLEA: Nimeni nu este mai presus de lege ,dar pentru preoti este alta lege? Si ne miram ca fara sa plateasca contributia la casa de pensii ,le calculeaza pensii nesimtite tot din banii celor multi si saraci! Asta nu este furt? Si te rog prizlea nu amesteca lucrurile farisei sunt farisei si apostoli sunt cu totul altceva erau oameni de rand nu preoti sa fie clar.Biblia pomeneste foarte putin de preotime .Ei ne duc la perzanie pri invataturile lor mincinoase ,ne fac sa ne inchinam la idoli ! dumnezeu uraste acest lucru.VAI DE VOI CARTURARI SI FARISEI AVET-I CHEILE IMPARATIEI NICI VOI NU INTRATI NICI PE ALTII NU LASAT-I SA INTRE. asta este marea durere stiu adevarul despre dumnezeu dar ne invata ce le convine lor."PAPASS"
mai semneazate odata sa am orgasm,,fariseii sunt preoti doar in mintea ta care ti faci ideii proprii si ganduri pentru a nu te duce la biserica din cauza lenii ca si multii altii,,preotii sunt urmasii apostolilor carora hristos le a dar puteri si nicidecum urmasii ,,fatarnicilor farisei,,,cu care vrei tu sa i asimilezi din lenea de a te duce la biserica si pozele care ti le ai pus cu femei la profil,,,inca o data ca unii sunt lacomii e problema lor,,tu vezi ti de problemele tale
BAI ISTETULE: NU VEZI CE FRAER ESTI? MAI VORBESTI SI URIT! TU ESTI GICA CONTRA NU VEZI CA ESTI PE LUNGA SUBECT, SA-U TI-A SUFLAT POPA IN GURA.TE CRED CRED CA AI PATRU CLASE CA SI TRENUL MA-I CITESTE SI NU MA-I APARA TU HOTII. SA-U POATE CANTI IN CORUL BISERICI ? NU TE MA-I DA ROTUND CAND TU ESTI PATRAT MA-I INVATA NU MA-I AMETIILUMEA CU EXPLICATIILE TALE TAMPITE "PAPASS"
PAPASS
Postat pe 16 Iunie 2013 23:13
De la: PAPASS, la data 2013-06-16 23:13:41
De la: prazlea, la data 2013-06-16 22:28:47
De la: PAPASS, la data 2013-06-16 22:19:36PRAZLEA: Nimeni nu este mai presus de lege ,dar pentru preoti este alta lege? Si ne miram ca fara sa plateasca contributia la casa de pensii ,le calculeaza pensii nesimtite tot din banii celor multi si saraci! Asta nu este furt? Si te rog prizlea nu amesteca lucrurile farisei sunt farisei si apostoli sunt cu totul altceva erau oameni de rand nu preoti sa fie clar.Biblia pomeneste foarte putin de preotime .Ei ne duc la perzanie pri invataturile lor mincinoase ,ne fac sa ne inchinam la idoli ! dumnezeu uraste acest lucru.VAI DE VOI CARTURARI SI FARISEI AVET-I CHEILE IMPARATIEI NICI VOI NU INTRATI NICI PE ALTII NU LASAT-I SA INTRE. asta este marea durere stiu adevarul despre dumnezeu dar ne invata ce le convine lor."PAPASS"
mai semneazate odata sa am orgasm,,fariseii sunt preoti doar in mintea ta care ti faci ideii proprii si ganduri pentru a nu te duce la biserica din cauza lenii ca si multii altii,,preotii sunt urmasii apostolilor carora hristos le a dar puteri si nicidecum urmasii ,,fatarnicilor farisei,,,cu care vrei tu sa i asimilezi din lenea de a te duce la biserica si pozele care ti le ai pus cu femei la profil,,,inca o data ca unii sunt lacomii e problema lor,,tu vezi ti de problemele tale
BAI ISTETULE: NU VEZI CE FRAER ESTI? MAI VORBESTI SI URIT! TU ESTI GICA CONTRA NU VEZI CA ESTI PE LUNGA SUBECT, SA-U TI-A SUFLAT POPA IN GURA.TE CRED CRED CA AI PATRU CLASE CA SI TRENUL MA-I CITESTE SI NU MA-I APARA TU HOTII. SA-U POATE CANTI IN CORUL BISERICI ? NU TE MA-I DA ROTUND CAND TU ESTI PATRAT MA-I INVATA NU MA-I AMETIILUMEA CU EXPLICATIILE TALE TAMPITE "PAPASS"
,,daca mi zici ca mi a suflat popa n gura si tot mie mi zici ca vb urat,,,,,,,,,oi avea eu 4 clase dar tu daca ai vreo 100 le ai degeaba ,,,pe langa subiect esti pu parpandelas care ti ai pus poze cu femei la profil din cauza claselor multe ca prin tot ce ai zis nu ai dat nici o explicati logica ca nu ai de unde si nici cum,,,eu nu am aparat nici un hot ,,daca tu te crezi in masusa sa judeci toti preotii din prisma faptelor unora e problema ta,,,un sfat nu ti mai fa atatea conturi nu i nevoie sa ti etalezi prostiile din mai multe conturii
prazlea
Postat pe 16 Iunie 2013 23:22
Pff...Costache bag seama ca tu te-ai pocait
criszoe
Postat pe 16 Iunie 2013 23:41
De la: criszoe, la data 2013-06-16 23:41:05Pff...Costache bag seama ca tu te-ai pocait
sa sti unele lucruri nu inseamna sa te pocaiesti iar sa te pocaiesti nu inseamna ca crezi tu,,,,,dracii stiu toata scriptura pe de rost ,,,,dar nu fac nimik,,de vorbit e usor de facut e mai mai greu,,asta nu inseamna ca daca ne e noua mai greu sa facem sa inlaturam asta din mintea noastra pentru a ne simtii chipurile mai libertini,,,ca ne este greu sa facem nu inseamna sa nu recunoastem adevarul
prazlea
Postat pe 16 Iunie 2013 23:48


Deci este adevarat ce se zice ... pfff...te-au prins si pe tine.
criszoe
Postat pe 16 Iunie 2013 23:52
De la: criszoe, la data 2013-06-16 23:41:05Pff...Costache bag seama ca tu te-ai pocait




fato`...nu arunca piatra...inca...daca n-ai o tzinta ...
eu_ovidiu
Postat pe 16 Iunie 2013 23:56
De la: criszoe, la data 2013-06-16 23:52:11

Deci este adevarat ce se zice ... pfff...te-au prins si pe tine.
pai loa cate tampenii fac i ti dai seama,,insa ei nu invata lumea la caile lui dumnezeu,,dar stiu intreaga scriptura pe de rost,,,ei au cazut din mandrie,,si din mandrie nu mai pot ceda
prazlea
Postat pe 16 Iunie 2013 23:56
apropo`s...alege-ti tinta...acum...
eu_ovidiu
Postat pe 16 Iunie 2013 23:57
Si crezi ca asa vei fi iertat de pacate?

Cel mai mare pacat este sa iti schimbi religia si asta D-zeu nu iarta.
criszoe
Postat pe 17 Iunie 2013 00:03
De la: eu_ovidiu, la data 2013-06-16 23:57:06apropo`s...alege-ti tinta...acum...


Salutare,in seara asta bag seama ca ai pana de inspiratie ca nu le mai zici asa bine ca in alte dati sau esti doar obosit?
criszoe
Postat pe 17 Iunie 2013 00:05
De la: criszoe, la data 2013-06-17 00:05:29
De la: eu_ovidiu, la data 2013-06-16 23:57:06apropo`s...alege-ti tinta...acum...


Salutare,in seara asta bag seama ca ai pana de inspiratie ca nu le mai zici asa bine ca in alte dati sau esti doar obosit?





Crisu`....nu ma implic...mereu...asa ca...las la latitudinea userilor...in seara asta!!!
da...cum ai simtit talica ca...nu ma implic?
eu_ovidiu
Postat pe 17 Iunie 2013 00:09
De la: criszoe, la data 2013-06-17 00:03:47Si crezi ca asa vei fi iertat de pacate?

Cel mai mare pacat este sa iti schimbi religia si asta D-zeu nu iarta.
nu stiu eu asta dumnezee stie,,te poate ierta sau nu,,,,,invata voi pe cei fara de lege caile tale izr cei necredinciosi la tn se vor intoarce,,,,eu o fac pentru ca ,cred ca asta i adevarul iar altul plauzibil nu vad,,,,,eu nu mi am schimbat religia si nu stiu unde ai citit tu asta si cn a ziso,,,dar cred un lucru ca dumnezeu ne naste cu un scop intr o anumita reșigie neam sau tara
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 00:09
OK,numai bine si decizii intelepte.

criszoe
Postat pe 17 Iunie 2013 00:13
De la: eu_ovidiu, la data 2013-06-17 00:09:07
De la: criszoe, la data 2013-06-17 00:05:29
De la: eu_ovidiu, la data 2013-06-16 23:57:06apropo`s...alege-ti tinta...acum...


Salutare,in seara asta bag seama ca ai pana de inspiratie ca nu le mai zici asa bine ca in alte dati sau esti doar obosit?





Crisu`....nu ma implic...mereu...asa ca...las la latitudinea userilor...in seara asta!!!
da...cum ai simtit talica ca...nu ma implic?


Te simt obosit si plictisit.Apropo...cand ai avut ultima oara liber?
criszoe
Postat pe 17 Iunie 2013 00:15
De la: criszoe, la data 2013-06-17 00:15:14
De la: eu_ovidiu, la data 2013-06-17 00:09:07
De la: criszoe, la data 2013-06-17 00:05:29
De la: eu_ovidiu, la data 2013-06-16 23:57:06apropo`s...alege-ti tinta...acum...


Salutare,in seara asta bag seama ca ai pana de inspiratie ca nu le mai zici asa bine ca in alte dati sau esti doar obosit?





Crisu`....nu ma implic...mereu...asa ca...las la latitudinea userilor...in seara asta!!!
da...cum ai simtit talica ca...nu ma implic?


Te simt obosit si plictisit.Apropo...cand ai avut ultima oara liber?





Liber?...ce inseamna asta? ...sincer...cand lucri-n extern...nu stiu daca stii cum este!!!...dar...recunosc ca...de cca 20 ani...nu mai stiu cum e....sa ai liber...si...zau...ce-i ala ...liber?
eu_ovidiu
Postat pe 17 Iunie 2013 00:19
PRAZLEA:Pentru credinta ta ,imi scot palaria te apreciez mult pentru asta .Dar te condamn pentru ca te-ai transformat in aparatorul popilor corupti si avizi de imbogatire !Referitor la pozele mele,ma justific ce-ai vrea sa am poze cu barbati? Te asigur cu mana pe suflet ca am un singur cont!CU STIMA SI RESPECT "PAPASS"
PAPASS
Postat pe 17 Iunie 2013 00:23
De la: PAPASS, la data 2013-06-17 00:23:38PRAZLEA:Pentru credinta ta ,imi scot palaria te apreciez mult pentru asta .Dar te condamn pentru ca te-ai transformat in aparatorul popilor corupti si avizi de imbogatire !Referitor la pozele mele,ma justific ce-ai vrea sa am poze cu barbati? Te asigur cu mana pe suflet ca am un singur cont!CU STIMA SI RESPECT "PAPASS"
nu ma asigura pe mn asigurate pe tn,,,eu n us credincios deloc a fi credincios nu inseamna numai a sti ci a face ce sti,,,pozele tale arata cat de matur si cat de cult esti dp cele 100 de clase,,,,eu nu m am transformat in nimik te ai transformat tu in amestecarea tuturor preitilor in aceiasi oala cu cei lacomi in lok sa ti vz de ale tale,,,parpandelas,,
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 00:29
De la: kidd_o, la data 2013-06-16 21:51:39
De la: prazlea, la data 2013-06-16 21:45:48
De la: MissDarine, la data 2013-06-16 16:40:04
De la: prazlea, la data 2013-06-16 10:38:13da ma da pentru ca oamenii considera ca esti om integru ca doctorii avocatii dascalii,,,,,dar uni cu timpul vor devenii niste preotii bunii sau nu,,,,,nu e treaba voastra ma frate ce fac,,,atentie ,,unii ,,preoti treaba voastra e ce va invata ei sa faceti ce fac ei o sa i judece dumnezeu iar ei o sa aiba cea mai grea judecata,,se zice ca la cea mai de jos treapta a iadului sunt preotii care au facut rau

acu' te-am inteles sincer io ocolesc biserica asta,chiar daca e la 10 pasi de mine...stiu ce face tata popa, nu-i pe sufletul meu, la revedere!
nu e treaba ta ce face ,,,tata popa,,nu mai ocoli biserica ,treaba ta e sa ti faci pe cat poti treaba de crestina


Pai cam e. Ca altfel e ca si cum ai pune un hot(si nu ma refer la popi) ca sa tina discursuri altors despre cum sa fie oameni cinstiti. Asa ca poapa trebuie sa fie in primul rand un exemplu pt. oamenii carora le predica.
La urma urmei asta e harul, sa si practici ceea ce-i inveti pe altii.


De acord!
kudika_32792
Postat pe 17 Iunie 2013 07:52
De la: Titanika, la data 2013-06-16 11:11:57
De la: prazlea, la data 2013-06-16 10:31:43
De la: Titanika, la data 2013-06-16 09:10:20chiar nu-I inteleg pe unii,de ce ii tine in poala pe popi!Am avut un preot in oras,iar nevasta lui s-a dus in piata si vindea prosoapele primite de pomana ,iar mai tarziu s-a imbolnavit de cancer si s-a dus pe veci,de ce nu lea dat la oameni necajiti
nu i tine nimeni in poala mintea voastra e abrambura rau exemple negative sunt peste tot si mai multe sunt printre astia ca tn de are grija de batranii pentru bani si le mai si ciordesc din casa,,,va ti gasit voi sa i criticati pe totii preotii pentru uni care sunt mai lacomi,,vedetiva de voi

vorbeste gura fara tine insensibiluled,ma faci acum hoata ma cunosti tu pe mine!!!!fi atent ca schimb foaia!!!


Titanika, stii si tu cum se spune: "hotul striga hotul" ...

Nu pune la suflet cuvintele unuia ca prazlea.
kudika_32792
Postat pe 17 Iunie 2013 07:55
a aparut falsa sa si faca turul de control,,nu mai pupa lumea degeaba ca nu primesti nimik,,inceteaza sa te prostesti francezo
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 08:00
nu cumva ar trebui sa puna la suflet cuvintele uneia ca tn care si pune citate la profil ca nu mai poate de bn,,nu cumva ar trebui sa puna la suflet blestemwlw care zice ca mi le adreseaza,,vezi ti de viata ta francezo ca e clar dc iti pui citate ca nu mai poti de bn,,vezi ti de prostiile tale din cap
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 08:03
De la: kudika_32792, la data 2013-06-17 07:52:58
De la: kidd_o, la data 2013-06-16 21:51:39
De la: prazlea, la data 2013-06-16 21:45:48
De la: MissDarine, la data 2013-06-16 16:40:04
De la: prazlea, la data 2013-06-16 10:38:13da ma da pentru ca oamenii considera ca esti om integru ca doctorii avocatii dascalii,,,,,dar uni cu timpul vor devenii niste preotii bunii sau nu,,,,,nu e treaba voastra ma frate ce fac,,,atentie ,,unii ,,preoti treaba voastra e ce va invata ei sa faceti ce fac ei o sa i judece dumnezeu iar ei o sa aiba cea mai grea judecata,,se zice ca la cea mai de jos treapta a iadului sunt preotii care au facut rau

acu' te-am inteles sincer io ocolesc biserica asta,chiar daca e la 10 pasi de mine...stiu ce face tata popa, nu-i pe sufletul meu, la revedere!
nu e treaba ta ce face ,,,tata popa,,nu mai ocoli biserica ,treaba ta e sa ti faci pe cat poti treaba de crestina


Pai cam e. Ca altfel e ca si cum ai pune un hot(si nu ma refer la popi) ca sa tina discursuri altors despre cum sa fie oameni cinstiti. Asa ca poapa trebuie sa fie in primul rand un exemplu pt. oamenii carora le predica.
La urma urmei asta e harul, sa si practici ceea ce-i inveti pe altii.


De acord!
esti de acord ca esti ametita nu te mai da bn pe langa oameni ca tot fara minte esti
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 08:06
Nimic interesant, doar niste spam-uri din partea lui prazlea...
kudika_32792
Postat pe 17 Iunie 2013 08:18
dorinta ta de a fi contra fara sa fi capabila sa spui cva la subiect pentru a te alia cu cativa useri inspira mila francezo,,citatele tale ca nu mai poti de bn inspira mila
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 08:27
De la: prazlea, la data 2013-06-16 22:08:57
De la: kidd_o, la data 2013-06-16 21:51:39
De la: prazlea, la data 2013-06-16 21:45:48
De la: MissDarine, la data 2013-06-16 16:40:04
De la: prazlea, la data 2013-06-16 10:38:13da ma da pentru ca oamenii considera ca esti om integru ca doctorii avocatii dascalii,,,,,dar uni cu timpul vor devenii niste preotii bunii sau nu,,,,,nu e treaba voastra ma frate ce fac,,,atentie ,,unii ,,preoti treaba voastra e ce va invata ei sa faceti ce fac ei o sa i judece dumnezeu iar ei o sa aiba cea mai grea judecata,,se zice ca la cea mai de jos treapta a iadului sunt preotii care au facut rau

acu' te-am inteles sincer io ocolesc biserica asta,chiar daca e la 10 pasi de mine...stiu ce face tata popa, nu-i pe sufletul meu, la revedere!
nu e treaba ta ce face ,,,tata popa,,nu mai ocoli biserica ,treaba ta e sa ti faci pe cat poti treaba de crestina


Pai cam e. Ca altfel e ca si cum ai pune un hot(si nu ma refer la popi) ca sa tina discursuri altors despre cum sa fie oameni cinstiti. Asa ca poapa trebuie sa fie in primul rand un exemplu pt. oamenii carora le predica.
La urma urmei asta e harul, sa si practici ceea ce-i inveti pe altii.
e treaba si problema lor celor ce nu l au nu a ta ,,tu fiind deja acolpo si spovedindute sau ce ai facut tu ti ai facut treaba,,,nu mai luati voi exemplele unora ca ale tuturor

cu alte cuvinte daca te duci la un doctor, ala e varza si iti spune ca-ti taie piciorul, tu ramai sa ti-l taie sau incerci sa afli opinia altui doctor?
cam asta e si ce propovaduiesti tu...nu conteaza ce face sau cine e doctorul , important e sa-mi taie piciorul ca d'aia l-a uns cineva acolo!
MissDarine
Postat pe 17 Iunie 2013 12:37
De la: MissDarine, la data 2013-06-17 12:37:37
De la: prazlea, la data 2013-06-16 22:08:57
De la: kidd_o, la data 2013-06-16 21:51:39
De la: prazlea, la data 2013-06-16 21:45:48
De la: MissDarine, la data 2013-06-16 16:40:04
De la: prazlea, la data 2013-06-16 10:38:13da ma da pentru ca oamenii considera ca esti om integru ca doctorii avocatii dascalii,,,,,dar uni cu timpul vor devenii niste preotii bunii sau nu,,,,,nu e treaba voastra ma frate ce fac,,,atentie ,,unii ,,preoti treaba voastra e ce va invata ei sa faceti ce fac ei o sa i judece dumnezeu iar ei o sa aiba cea mai grea judecata,,se zice ca la cea mai de jos treapta a iadului sunt preotii care au facut rau

acu' te-am inteles sincer io ocolesc biserica asta,chiar daca e la 10 pasi de mine...stiu ce face tata popa, nu-i pe sufletul meu, la revedere!
nu e treaba ta ce face ,,,tata popa,,nu mai ocoli biserica ,treaba ta e sa ti faci pe cat poti treaba de crestina


Pai cam e. Ca altfel e ca si cum ai pune un hot(si nu ma refer la popi) ca sa tina discursuri altors despre cum sa fie oameni cinstiti. Asa ca poapa trebuie sa fie in primul rand un exemplu pt. oamenii carora le predica.
La urma urmei asta e harul, sa si practici ceea ce-i inveti pe altii.
e treaba si problema lor celor ce nu l au nu a ta ,,tu fiind deja acolpo si spovedindute sau ce ai facut tu ti ai facut treaba,,,nu mai luati voi exemplele unora ca ale tuturor

cu alte cuvinte daca te duci la un doctor, ala e varza si iti spune ca-ti taie piciorul, tu ramai sa ti-l taie sau incerci sa afli opinia altui doctor?
cam asta e si ce propovaduiesti tu...nu conteaza ce face sau cine e doctorul , important e sa-mi taie piciorul ca d'aia l-a uns cineva acolo!
nu la uns nimeni la uns hristos,,daca tu te duci la un preot betiv de exemplu si te spovedesti si te impartasesti pacatele i ti sunt iertate e treaba si problema lor ce fac ei,,nu te opreste nimeni sa nu cauti un preot un duhovnic bun cum ai cauta si un doctor bun
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 12:50
De la: prazlea, la data 2013-06-17 12:50:32 nu la uns nimeni la uns hristos,,daca tu te duci la un preot betiv de exemplu si te spovedesti si te impartasesti pacatele i ti sunt iertate e treaba si problema lor ce fac ei,,nu te opreste nimeni sa nu cauti un preot un duhovnic bun cum ai cauta si un doctor bun

deeeeci, ne-am invartit, ne-am sucit si am ajuns tot acolo unde-am vrut am ocolit biserica arondata mie si am ajuns la aia de la Sf Vineri unde este un popa batran pe care-l cunosc de mica si la care ma duc cu mare drag! ...si tot de la el citire, degeaba iti iert eu pacatele dupa spovedanie, daca tu nu te ierti singura...concluzia, nu intotdeauna e bine sa alegi calea usoara...il ametesc p'ala ca si-asa e ametit el de la natura si-am scapat, am tichetu' pt rai in mana!
MissDarine
Postat pe 17 Iunie 2013 12:59
De la: MissDarine, la data 2013-06-17 12:37:37
De la: prazlea, la data 2013-06-16 22:08:57
De la: kidd_o, la data 2013-06-16 21:51:39
De la: prazlea, la data 2013-06-16 21:45:48
De la: MissDarine, la data 2013-06-16 16:40:04
De la: prazlea, la data 2013-06-16 10:38:13da ma da pentru ca oamenii considera ca esti om integru ca doctorii avocatii dascalii,,,,,dar uni cu timpul vor devenii niste preotii bunii sau nu,,,,,nu e treaba voastra ma frate ce fac,,,atentie ,,unii ,,preoti treaba voastra e ce va invata ei sa faceti ce fac ei o sa i judece dumnezeu iar ei o sa aiba cea mai grea judecata,,se zice ca la cea mai de jos treapta a iadului sunt preotii care au facut rau

acu' te-am inteles sincer io ocolesc biserica asta,chiar daca e la 10 pasi de mine...stiu ce face tata popa, nu-i pe sufletul meu, la revedere!
nu e treaba ta ce face ,,,tata popa,,nu mai ocoli biserica ,treaba ta e sa ti faci pe cat poti treaba de crestina


Pai cam e. Ca altfel e ca si cum ai pune un hot(si nu ma refer la popi) ca sa tina discursuri altors despre cum sa fie oameni cinstiti. Asa ca poapa trebuie sa fie in primul rand un exemplu pt. oamenii carora le predica.
La urma urmei asta e harul, sa si practici ceea ce-i inveti pe altii.
e treaba si problema lor celor ce nu l au nu a ta ,,tu fiind deja acolpo si spovedindute sau ce ai facut tu ti ai facut treaba,,,nu mai luati voi exemplele unora ca ale tuturor

cu alte cuvinte daca te duci la un doctor, ala e varza si iti spune ca-ti taie piciorul, tu ramai sa ti-l taie sau incerci sa afli opinia altui doctor?
cam asta e si ce propovaduiesti tu...nu conteaza ce face sau cine e doctorul , important e sa-mi taie piciorul ca d'aia l-a uns cineva acolo!


Bine punctat!
kudika_32792
Postat pe 17 Iunie 2013 13:56
De la: MissDarine, la data 2013-06-17 12:59:01
De la: prazlea, la data 2013-06-17 12:50:32 nu la uns nimeni la uns hristos,,daca tu te duci la un preot betiv de exemplu si te spovedesti si te impartasesti pacatele i ti sunt iertate e treaba si problema lor ce fac ei,,nu te opreste nimeni sa nu cauti un preot un duhovnic bun cum ai cauta si un doctor bun

deeeeci, ne-am invartit, ne-am sucit si am ajuns tot acolo unde-am vrut am ocolit biserica arondata mie si am ajuns la aia de la Sf Vineri unde este un popa batran pe care-l cunosc de mica si la care ma duc cu mare drag! ...si tot de la el citire, degeaba iti iert eu pacatele dupa spovedanie, daca tu nu te ierti singura...concluzia, nu intotdeauna e bine sa alegi calea usoara...il ametesc p'ala ca si-asa e ametit el de la natura si-am scapat, am tichetu' pt rai in mana!
iata ti tichetul tau pentru rai sunt oameni care se spovedesc zi de zi ,el nu te poate ierta el prin sinea lui el te iarta dumnezeu el e doar un intermediar,si daca te ai spovedit si ti faci canonul si te impartasesti pentru pacatele care te ai spovedit iti sunt iertate pacatele
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 14:14
De la: kudika_32792, la data 2013-06-17 13:56:41
De la: MissDarine, la data 2013-06-17 12:37:37
De la: prazlea, la data 2013-06-16 22:08:57
De la: kidd_o, la data 2013-06-16 21:51:39
De la: prazlea, la data 2013-06-16 21:45:48
De la: MissDarine, la data 2013-06-16 16:40:04
De la: prazlea, la data 2013-06-16 10:38:13da ma da pentru ca oamenii considera ca esti om integru ca doctorii avocatii dascalii,,,,,dar uni cu timpul vor devenii niste preotii bunii sau nu,,,,,nu e treaba voastra ma frate ce fac,,,atentie ,,unii ,,preoti treaba voastra e ce va invata ei sa faceti ce fac ei o sa i judece dumnezeu iar ei o sa aiba cea mai grea judecata,,se zice ca la cea mai de jos treapta a iadului sunt preotii care au facut rau

acu' te-am inteles sincer io ocolesc biserica asta,chiar daca e la 10 pasi de mine...stiu ce face tata popa, nu-i pe sufletul meu, la revedere!
nu e treaba ta ce face ,,,tata popa,,nu mai ocoli biserica ,treaba ta e sa ti faci pe cat poti treaba de crestina


Pai cam e. Ca altfel e ca si cum ai pune un hot(si nu ma refer la popi) ca sa tina discursuri altors despre cum sa fie oameni cinstiti. Asa ca poapa trebuie sa fie in primul rand un exemplu pt. oamenii carora le predica.
La urma urmei asta e harul, sa si practici ceea ce-i inveti pe altii.
e treaba si problema lor celor ce nu l au nu a ta ,,tu fiind deja acolpo si spovedindute sau ce ai facut tu ti ai facut treaba,,,nu mai luati voi exemplele unora ca ale tuturor

cu alte cuvinte daca te duci la un doctor, ala e varza si iti spune ca-ti taie piciorul, tu ramai sa ti-l taie sau incerci sa afli opinia altui doctor?
cam asta e si ce propovaduiesti tu...nu conteaza ce face sau cine e doctorul , important e sa-mi taie piciorul ca d'aia l-a uns cineva acolo!


Bine punctat!
punctata bn e vointa ta de a te agata de useri ,,cu,,bn punctat sau bravo corect spus,,din cauza lipsei de atentie si pentru a te da bn pe langa ei,,,zi i lu barbatitu sa te mai bage in seama francezo
prazlea
Postat pe 17 Iunie 2013 14:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutatima va rog!!!! 19 De la: yumalai 19 Ianuarie 2010 12:49
Cand fostul te urmareste...:| 3 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:33
Sunt nehotarata ce sa fac !! pe cine sa aleg ???!!! 38 De la: kudika_9026 21 Septembrie 2012 10:09
Am nevoie de sfaturi 5 De la: kudika_24263 28 Decembrie 2012 10:23
please help me...!!!!! 18 De la: angelxxx2010 7 August 2009 00:54