Setari Cookie-uri

Castiga inovatia de la NIVEA: PRIMUL Lapte de Corp care se poate folosi in timpul dusului!

o zi dintr-o viata anterioara poate, dar imposibila cred azi
kudika342900
Postat pe 28 Iulie 2013 18:41
O zi fara toate aceste inovatii ar fi grea, obositoare si chiar ciudata. Nu mi-as putea imagina o zi fara masina de spalat, fara sa port blugii mei preferati si fara sa am o piele ingrijita si catifelata.
kudika057527
Postat pe 28 Iulie 2013 18:44
Pai cred ca er fi groaznic!
Am spala manual, se pierde o groaza de timp.
Cat despre ingrijit, ar fi mai gtreu, deoarece am cauta remedii naturale, se pierde iar o groaza de timp.
Nu stiu, e bine sa am confortul necesar, cu creme, gel de dus, rimel etc. Si bineanteles un lapte hidratant de corp.
adone
Postat pe 28 Iulie 2013 22:19
Ar fi o viata facuta in serie, o viata trista, cu acelasi miros, in aceleasi culori, toti fiind creati dupa acelasi tipar.
amalutzza
Postat pe 28 Iulie 2013 22:47
O astfel de zi ar fi o zi urata din toate punctele de vedere.M-as simti ca in evul mediu
RaDu_AdyNa_87
Postat pe 28 Iulie 2013 23:03
fara aceste inovatii ar fi o zi tare incarcata cu multa munca si multe griji
Mary-Lena_Lena
Postat pe 28 Iulie 2013 23:06
Ar fi o zi fara culoare,lipsita de lucruri ce ma fac fericit.
Georgyan_Eusuntgioc
Postat pe 28 Iulie 2013 23:07
o zi trista,monotona,neobisnuita
IoN_RaDu
Postat pe 28 Iulie 2013 23:08
ar fi o zi urata si trista,nu vreau sa ma gandesc la asta!
cyucy
Postat pe 29 Iulie 2013 03:59
va fi o zi cu mult stres pe capul meu pt ca m-ar dadaci toata ziua nevasta!
scenic
Postat pe 29 Iulie 2013 04:03
Dezastru nuclear,asta ar fi!
mamaef
Postat pe 29 Iulie 2013 04:07
ar fi zi neagra in calendar
cettat
Postat pe 29 Iulie 2013 04:09
o zi rece si fara culoare!
mamae
Postat pe 29 Iulie 2013 04:10
Ar fi zi ca-n jungla,nu s-ar mai intelege nimeni cu femeile!
buniv
Postat pe 29 Iulie 2013 04:13
Ar fi o zi ca-n tineretea mamei mele,fara tehnologie,fara obiecte personale,ca-n antichitate!
moasas
Postat pe 29 Iulie 2013 04:15
o zi fara precedent,urata!
danielp
Postat pe 29 Iulie 2013 04:17
ar fi o zi fara soare din toate punctele de vedere~
adrianapl
Postat pe 29 Iulie 2013 04:18
Nu pot concepe o zi fara inovatiile care imi simplifica si infrumuseteaza viata; ar fi o pierduta pentru mine si timpul este foarte pretios!
kudika_3483
Postat pe 29 Iulie 2013 05:42
O zi fara Lotiunea de Corp sub Dus Nivea, nu as putea, fara restul cred ca m-as descurca
Flory_Andreias_1
Postat pe 29 Iulie 2013 08:28
ar fi o zi la fel de frumoasa ca toate cele de pana aum, intrucat nu aceste inovatii ne fac zilele frumoase, ci noi si cei pe care ni-i adunam in jur
adrianas18
Postat pe 29 Iulie 2013 08:43
Sunt fericita ca in evolutia umana exista oameni care se preocupa cu descoperirea de noi lucruri care sa ne faca viata mai interesanta. Intotdeauna am fost adepta lor si le-am savurat din plin. Multumesc pentru ca existati , nici nu-mi pot imagina cum ar fi fost fara voi!
vidrika
Postat pe 29 Iulie 2013 09:47
Ar fi o zi dramatica!M-am obisnuit cu atatea produse accesibile si sa revin in timp...la lighean si apun ,ar fi groaznic !
kudika400993
Postat pe 29 Iulie 2013 10:03
Ar fi o zi foarte grea.
anairam23
Postat pe 29 Iulie 2013 10:53
Ar fi plictisitoare dar interesanta in acelasi timp.
shazada
Postat pe 29 Iulie 2013 10:59
Sunt lucruri la care as putea renunta si sa ma adaptez la situatie,dar la apa si sapun nu,
kudika_29922
Postat pe 29 Iulie 2013 11:17
Pentru mine este o viata simpla, ma vad intinsa pe iarba, relaxata, cu multa incredere in mine, optimista, fara grijile de zi cu zi, o zi perfecta
andi24
Postat pe 29 Iulie 2013 11:21
Sincer mi-ar fi greu dar as incerca sa trec cu optimism peste toate.
kudika_30667
Postat pe 29 Iulie 2013 11:25
pentru mine ar fi groaznic sa nu pot beneficia de aceste inovatii moderne care ne usureaza viata.Cand nu ai posibilitatea de a utiliza aceste produse te obisnuiesti fara ele, dar o data ce le incerci cu greu as renunta la ele.
atiana
Postat pe 29 Iulie 2013 13:40
E greu sa te gandesti cum ar fi fãrã, o data ce noi ne-am nãscut cu foarte multe produse La îndemânã si cu noutatile care apar destul de des. Insa mã gândesc La bunica mea care, La 68 de ani are un par cret si bogat pe care l-a avut dintotdeauna spalandu-se cu apa de ploaie si sãpun de rufe facut din Soda caustica si grãsime animala. Ori de câte ori ii duc un sampon o pune La " pastrare" nu renunța La obiceiul ei natural si vechi care nu a dezamãgit-o niciodatã! O fi si foarte norocoasa ca parul ei nu i-a facut capricii si suporta. Importanta e si alimentatia! Locuind la tara a avut mereu produse proaspete, fara aditivi si chimicale.Eu una.. Dacã mi-ar dispãrea toate cosmeticele deodata as face ca ea. Mi-as pune un lighean sau un butoi pe bloc sa strâng apa de ploaie pt ca zice ea ca face parul destul de moale.. Hidratat in varianta noastra. As lua sãpun de La ea..pentru luciu as pune in apa putina zeama de lãmâie iar pe post de fixatix.. Si galbenus de ou pt regenerare.Bors si par pe bigudiuri. Pt culoare as fierbe frunze de nuci.Mai greu cu cremele, as aplica ulei de masline pt hidratare, masti cu felii de castraveti..iaurtul e foarte bun, de asemenea. Mai e si uleiul de cocos sau nush ce e varianta dura in borcanase din care poți folosi si pt par si pt piele, hidratarea buzelor. Pt gene ceva ulei de ricin, culoare n-as sti ce-ar fi pe post de rimel iar pt buze niciatat. Cert e ca, neimpopotonate cu tot felul de cosmetice naturaletea ar scoate La ivealã adevarata frumusete a femeii.
kudika_26703
Postat pe 29 Iulie 2013 14:34
Buna ziua
Ma numesc Maria. Cum incepe ziua la mine? cam asa: in fiecare zi ma scol in jur de ora 7 im i fac o cafeluta pe care o beau la geam la bucatarie unde privesc in natura si la florile pe care le am intr-un balcon.Dupa ce beau cafeaua imi fac ordine prin casa, imi ud florile , am destule-in 3 balcoane, imi fac curat la doua pasarele mici- perusi pe care micuta mea nepotica ia primit in dar de ziua ei.Scol nepotica, stam la micul dejun si apoi plecam la orele de gimnastica. Dupa aceea ziua imi este plina cu de toate, iar seara iesim la plimbare, in parc de joaca pentru copii unde nepotica se intalneste cu colegi de gradinita. , iar la toamna la scoala in grupa pregatitoare. Abea asteptam amandoua scoala sa vedem cum este. Aproape in fiecare duminica mergem in Gradina publica, ne pare rau ca Gradina Zoo nu este deschisa.Nepoticai ii place foarte multa sa mearga sa viziteze fele de fel de animale.Mai facem diferite jocuri acasa, harta cu planetele, harta cu toate drapelele, mai facem cifre si litere si uite asa trec zilele la noi. Dar ce sa mai spun mai sun t si zile cand ne este lene, este foarte cald. mai doarme nepotica cand este obosita. Cam asa este ziua la noi.Multumesc celor care imi vor citi acest mesaj. O zi buna si frumoasa tuturor.
kudika_21299
Postat pe 29 Iulie 2013 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu Baneasa Shopping City castigi 4 vouchere de 150 Euro la Miko Beauty Center! 140 De la: nan_ARIAM 10 August 2011 19:28
Concurs: Castiga noua carte a lui Paulo Coelho! 702 De la: concursKudika 8 Decembrie 2010 17:48
Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata 477 De la: dana_mv 7 Ianuarie 2009 01:07
Concurs Bioderma 891 De la: kudika118228 16 Februarie 2010 23:28
Concurs: Clara Sheller sau Erica Strange? 467 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:22