Setari Cookie-uri

Castiga inovatia de la NIVEA: PRIMUL Lapte de Corp care se poate folosi in timpul dusului!

atata efort pentru un lapte de corp!! l-am luat eu si nu-i chiar asa de bun!!
kiss_my_ass
Postat pe 26 Iulie 2013 15:44
Ar fi dezastos ! Te-ai fi spalat cu sapun de casa care ar usca pielea!
kudika400993
Postat pe 26 Iulie 2013 16:01
Ar fi cu adevãrat oribil. Ar fi o zi în care femeile nu s-ar mai simþi frumoase, atrãgãtoare. Odatã ce te-ai obiºnuit cu ceva este destul de greu sã renunþi la aceste lucruri care pânã la urmã sunt indispensabile unei femei care doreºte sã se simtã bine în pielea ei.
Denisa_Iv_1
Postat pe 26 Iulie 2013 16:12
ziua ar fi extrem de trista si rea
kudika053840
Postat pe 26 Iulie 2013 16:24
Fara aceste inovatii,viata ar fi foarte intunecata si trista.
Flory_Andreias_1
Postat pe 26 Iulie 2013 16:29
Ar fi ca si cum m-as intoarce pt o zi in copilarie, cand toate aceste lucruri nu-mi trebuiau si nici nu imi erau cunoscute.
albastreaua
Postat pe 26 Iulie 2013 17:24
O zi fara aceste inventii geniale ar fi un cosmar, nu spun ca s-ar muri din lipsa lor insa ziua aceea, chiar prima dupa disparitia lor, aceea chiar ar fi un cosmar. Fara dusul de dimineata? Nu ies din casa. La mine asta e regula, ca sa nu mai spun de crema de corp, deodorant si parfum. Nu trebuie neaparat sa ma machiez ca sa arat bine cum si blugii sufoca pielea, dupa parerea mea. Insa mirosul este unul dintre simturile cele mai dezvoltate la om si, cum nu mi-ar conveni nici mie , sa fiu poluata(cu mirosuri oribile aka "Channel5"
Josephine30
Postat pe 26 Iulie 2013 17:24
Josephine30
Postat pe 26 Iulie 2013 17:28
gluma, cred ca nici celor din jur nu le-ar conveni desi o suportam eroic de cele mai multe ori cand ni se intampla. O zi din viata fara un dus( cel putin) revigorant si boostul de incredere pe care mi-l ofera faptul ca miros placut( parul, doamnelor, joaca un rol fff. important in acesta), ar fi Deprimanta pe putin
Josephine30
Postat pe 26 Iulie 2013 17:29
Daca exista Ziua internationala a pamantului pe 22 aprilie , de ce nu ar exista si a zi internationala a natulaletii sa-i spunem ,in care sa ne amintim ca nu ne-am nascut cu creme ,unghii facute , rimel , par vopsit si tot ceea ce ne inconjoara.Nu trebuie sa ne amintim atat de departe cum bunica nu folosea crema de zi ,noapte ,rimel si gloss, omul a fost intotdeauna inventiv si cu siguranta erau cosmetice si atunci.Trebuie sa ne amintim cand eram copii mici si nu interesa decat ca afara este soare si este o zi nemaipomenita de joaca, nu asteptam sa ne dam cu parfum , sa ne tuguim buzele cu ruj ca poate ne intelnim cu cineva la coltul strazi cand cumparam paine, ci ieseam afara bucurosi ca insfarsit suntem liberi si fugim sub tutela parintilor. Asa ar trebui sa fie ,sa fim naturali,liberi fara sa fim costransi de lucruri cosmopolitane . Cade reteaua telefoniei mobile ,ok.. nu are nimic... iti dai cu mana in por putin ,te speli pe fata cu apa , te urci in autobuz si te intalnesti cu peroana care vroiai sa vorbesti fata in fata.Ne face mult mai bine aceasta socializare decat discutiile purtate la telefonul mobil in timp ce suntem la un salon sau acasa facandu-ne manichiura.
cara112
Postat pe 26 Iulie 2013 17:31
Coplesitoare, cel putin. Mai ales, daca ma gandesc la lipsa masinii de spalat. N-ar mai fi timp de stat cu laptopul in brate, cu telefonul la ureche... Fara cosmetice si fara produsele de igiena actuale, cred ca ar fi o zi mai putin vesela. Anosta chiar!
alexa_cernauteanu
Postat pe 26 Iulie 2013 18:49
si grea si usoara
kudika066643
Postat pe 26 Iulie 2013 18:57
Aceste inovatii ne-au usurat viata foarte mult dar daca nu ar fi existat am fi putut trai fericite si fara ele .
rosew
Postat pe 26 Iulie 2013 19:46
Ar fi groaznic!!! Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi!!!
FlorinaMadalina
Postat pe 26 Iulie 2013 20:31
As fi mult mai nesigura pe mine fara papucii mei cu toc, mult mai ciufulita fara placa si produsele mele de par, mai urat mirositoare fara deodorant, pierduta fara telefon si calculator si as avea picoare mai frumoase fara masina :P.
Si mi-ar lipsi confortul dusului fara Laptele de Corp pentru dus de la Nivea.
cameliaac
Postat pe 26 Iulie 2013 22:40
cred ca ar fi foarte trist fara tehnologia cu care ne-am obisnuit pana acum
dartagnian
Postat pe 26 Iulie 2013 22:41
Nu-mi pot imagina o zi fara produsele inovatoare carte ne usureaza si ne infrumuseteaza viata!
kudika_3483
Postat pe 27 Iulie 2013 05:13
O zi asemanatoare cu a bunicii mele.
kudika417138
Postat pe 27 Iulie 2013 07:37
O zi foarte trista si mohorata si nu m-as simti bine in piele mea parca ma vad cu palmele pline de bataturi si pielea aspra si arsa de soare cu o casa plina de copii si multe griji si munci istovitoare.
kudika_23327
Postat pe 27 Iulie 2013 07:47
Nu cred ca ne-am putea adapta la o viata fara confortul inovatiilor pe care le folosim zi de zi.
cameliaac
Postat pe 27 Iulie 2013 08:18
o zi anosta
iuliaiulia
Postat pe 27 Iulie 2013 08:55
O zi fara aceste inovatii ar fi la fel de frumoasa si de relaxanta dar aceste inovatii ne sunt de folos si suntem norocoase ca le folosim.
dienushg
Postat pe 27 Iulie 2013 10:54
ar fi o zi mohorata , fara bucurii
vios777ro
Postat pe 27 Iulie 2013 11:45
Nu cred ca ar fi un capat de lume daca nu ar mai exista aceste lucruri care ne faciliteaza activitatea noua,femeilor.
Sa nu uitam ca in trecut nici nu existau astfel de produse cosmetice si electronice insa cu toate astea bunicile noastre s-au descurcat doar cu ce aveau la dispozitie.
Cred ca ar fi si putin amuzant ,zi de zi, sa gasesti noi metode de a te pastra curata si de a-i mentine si pe cei din jurul tau sanatosi si curati.
Eu,personal,as vrea sa dau timpul inapoi si sa traiesc macar o zi in acele timpuri in care nu exista nici macar energie elctrica,cred ca totul ar fi mai simplu si de ce nu mai romantic atunci cand esti cu partenerul de viata.
Daniela_Mara_1
Postat pe 27 Iulie 2013 12:52
M-as intoarce in timp,si nu as vrea.Imi place ca ma pot bucura de tot ce ne ofera zilele pe care le traim.
bella75
Postat pe 27 Iulie 2013 13:12
O zi frumoasa si perfecta pt mine ar fi ca una de pe timpurile conitelor. Mi-ar placea ca dimineata sa ies in gradina de flori, si sa stau sa imi sorb ceaiul stand pe balansoar, sau facand o plimbare prin gradinuta. Apoi mai inspre dupa amiaza sa merg la o partida de calarie iar la intoarcere sa fac o baie calda, in care sa fie lapte si petale de trandafiri apoi pt a-mi rasfata pielea sa ma dau cu un ulei de trandafifi, facut in casa.
Seara, as sta la biroul meu, facut din lemn masiv, si i-as scrie o scrisoare persoanei mele iubite.
Cred ca acele timpuri au fost cele mai frumoase. In care oamenii se bucurau intr-adevar de toate darurile pe care ni le-a lasat natura, era si romantism, si iubire si demnitate, si onoare si rescpect.
Mi-e mi-ar placea sa traiesc in astfel de timpuri, si mi-as folosi talentele cu care m-a inzestrat Dumnezeu, pt ca si pe atunci oamenii stiau sa comunice, fara ajutorul calculatorului sau al telefonului,si pe langa aceasta stiau sa foloseasca resursele pe care le aveau la indemana cum ar fi lotiuni pt corp si creme, facute suta la sta natural. Si erau mai sanatosi decat in zilele noastre.
sweetkiss2u
Postat pe 27 Iulie 2013 14:09
Ar fi o zi mohorata,inovatia,noul iti face viata mai usoara,ai timp pentru tine ca om,poti alege sa faci lucruri minunate .
kudika486140
Postat pe 27 Iulie 2013 14:19
mi-as da seama cum a trait bunica pe vremea mea
violettvlasceanu
Postat pe 27 Iulie 2013 14:29
Ar fi o zi stearsa,plictisitoare si nu te-ai simti bine fara aceste produse.
AndreeaTD
Postat pe 27 Iulie 2013 14:46
cred ca ar fi o zi in care as avea timp sa ma axez pe lucrurile importante si anume familia mea
Cristina_Vl_1
Postat pe 27 Iulie 2013 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 3 ceasuri oferite de Oxette! 805 De la: concursKudika 5 Martie 2012 11:31
Lenjerie sexy pentru Ziua Indragostitilor! 1153 De la: alexandra_princess 17 Februarie 2010 17:29
Concurs Kudika si FashionUp 1495 De la: concursKudika 12 Martie 2013 22:31
Concurs Meli Melo – Paris 518 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:22
concurs Lotus 193 De la: concursKudika 8 Iunie 2009 11:57