Setari Cookie-uri

Castiga inovatia de la NIVEA: PRIMUL Lapte de Corp care se poate folosi in timpul dusului!

o zi anosta , inorata , fara perspective
kudika_7670
Postat pe 26 Iulie 2013 07:59
Femeile sunt frumoase si feminine de la natura, de la Dumnezeu, dar e clar ca aceste produse le-ar imbunatati ziua si le-ar fi mai usor traiul.
kudika_25999
Postat pe 26 Iulie 2013 08:09
o zi fara aceste inovatii ar fi cel putin la fel de frumoasa ca una cu aceste inovatii. noi suntem responsabili de modul in care ne petrecem/gestionam timpul si atata timp cat ne dorim sa ne facem zilele frumoase nimic nu ne poate opri
adrianas18
Postat pe 26 Iulie 2013 08:25
Nu cred ca am rezista nici o saptamana fara ele,clar.
dariadaria
Postat pe 26 Iulie 2013 08:41
O zi fara toate inovatiile ar fi ca o zi traita intr-o jungle in care as fi de foarte multa vreme si unde civilizatia ar fi la capatul lumii.

abetina
Postat pe 26 Iulie 2013 08:55
O zi fara inovatiile expuse de dvs ar fi una lungaaaa si trista,fara culoare si fara timp liber!
lumi_ni_ta
Postat pe 26 Iulie 2013 08:56
Fara inovatiile pe care le folosim in fiecare zi, viata mea ar fi mai grea, mai trista si nu as mai ave ala fel de mult timp pentru mine si familia mea. Tehnologia ne usureaza munca, ne confera confort si rapiditate.
krisp
Postat pe 26 Iulie 2013 09:13
Ar fi o zi dramatica.M-am obisnuit cu atatea produse accesibile si sa revin in timp...la lighean ar fi groaznic
ladunca_ionelia
Postat pe 26 Iulie 2013 09:21
Ar fi un regres si noi evoluam ca individ intr-o societate unde cuceririle stiintei ,tehnicii , tehnologiei si aplicatiile acestora sunt apanajul confortului si a imbunatatirii calitatii vietii.Consider ca este dificil sa renunti la confort si sa retraiesti tumultul grijilor zilnice fara aportul inovatiilor datorita carora am castigat independenta , timp si energie numai bune pentru a fi exploatate in alte directii constructive.Este greu sa faci acest exercitiu si sa-ti imaginezi spre exemplu mardare de rufe ce trebuie spalate cu mana dupa 10 ore de munca la serviciu ,pe langa alte sarcini zilnice in familie.Nici nu vreau sa ma gandesc cum am gestiona o viata fara sa ne simtim rasfatate de cosmetice.Asadar concluzionez :fara inovatii o zi ar fi marcata de stres , oboseala si deprimare.Noi femeile suntem puternice ,acceptam provocarile vietii si nu cedam fara lupta.Pana una alta sa apreciem ca in prezent suntem binecuvantate si confortul ne ajuta sa ne pastram feminitatea , naturaletea si demnitatea .
ANELY
Postat pe 26 Iulie 2013 09:24
o zi fara stres....de relaxare si liniste.
kudika059384
Postat pe 26 Iulie 2013 09:39
Probabil ca dupa ce-as trai aceasta zi fara inovatie,mi-as da seama cata nevoie am de aceasta ingrijire,rasfat si incredere in mine.Ar fi o zi in care probabil nici nu as mai iesi din casa
O femeie ingrijita este o femeie respectata
alidanbebe
Postat pe 26 Iulie 2013 09:44
Am citit unele dintre postarile de pe forum.In linii mari femeile au spus cam tot ce simt si traiesc in relatia cu lumea inconjuratoare.A+si adauga frumusetea dar primit de la Dumnezeu ,depinde de noi cum il ingrijim si-l facem sa dainuiasca cat mai mult,in scurta noastra existaenta pamanteasca.Produsele mentionate au si ele aportul lor ,in acest demers.
kudika414332
Postat pe 26 Iulie 2013 10:19
o zi monotona
zgavetei
Postat pe 26 Iulie 2013 11:03
Important este sa te simti bine in pielea ta si sa improvizezi si sa fii inventiva, sunt atatea fructe si uleiuri etc. :)
Cristina_Dumitru_Tabacaru_1
Postat pe 26 Iulie 2013 11:06
o zi supravietuim ,dar nu mai mult !:)
ionnela_22
Postat pe 26 Iulie 2013 11:17
O zi groaznica si greu de trecut
Cata_1968
Postat pe 26 Iulie 2013 11:22
PRIMUL Lapte de Corp Hranitor sub Dus
INTELIGENTUL___
Postat pe 26 Iulie 2013 11:25
Daca as trai o asemenea zi fara inovatie, mi-as da seama cat de multa nevoie am de unele produse, cat ma relaxeaza altele, de care nu am nevoie. Este bine sa te ingrijesti, sa iti faci din cand in cand un moft. Cel mai important este sa te simti bine in pielea ta.
Anca_Tatar_1
Postat pe 26 Iulie 2013 11:27
Cu siguranta fara laptele de corp Nivea ,fara gel de dus,as fi transpirata mereu ,mirosind naspa...pielea mea nu ar fi asa catifelata si neteda...Fara masina de spalat automata,cearsafurile mele ar fi spalate manual,si cat chin!
Dreamyheart
Postat pe 26 Iulie 2013 11:40
Ar fii o adevarata provocare, poate ca am aprecia mai mult lucrurile pe care le avem si am vedea lumea cu alti ochi. Personal, mi-ar placea o astfel de experienta, desi nu mai mult de doua zile
Bianca_Rogoveanu_1
Postat pe 26 Iulie 2013 11:55
Ar fi o zi trista,fara culoare.
dora116
Postat pe 26 Iulie 2013 13:09
Ar fi o zi obositoare. Ne-am întoarce în timp. Ar fi ca pe vremea strabunilor. Ar fi greu, dar nu imposibil, daca ar fi doar o zi. Cu ajutorul cosmeticelor ne simtim proaspete ºi frumoase (sãpun, gel de duº, ºampon, creme, rimel, farduri, ruj, etc.). Cu aparatura electro-casnice castigam timp pentru noi, pentru familie, societate, serviciu. Timpul este duºmanul nostru în vremurile acestea.
kudika068216
Postat pe 26 Iulie 2013 13:23
ar fi un cosmar, nu cred ca m-as putea obisnui
antohecristinaelena
Postat pe 26 Iulie 2013 13:41
Fara inovatiile pe care le folosim in fiecare zi, viata mea ar fi mai grea, mai trista si nu as mai ave ala fel de mult timp pentru mine si familia mea. Tehnologia ne usureaza munca, ne confera confort si rapiditate.
O zi din viata unui om fara inovatiile in materie de cosmetice dar si din alte domenii casnice,gospodaresti, ar fi de neconceput.Prea mult ne-am obisnuit cu ele si am pierde mult timp.

tygy77
Postat pe 26 Iulie 2013 13:41
Fara inovatiile pe care le folosim in fiecare zi, viata mea ar fi mai grea, mai trista si nu as mai ave ala fel de mult timp pentru mine si familia mea. Tehnologia ne usureaza munca, ne confera confort si rapiditate.
O zi din viata unui om fara inovatiile in materie de cosmetice dar si din alte domenii casnice,gospodaresti, ar fi de neconceput.Prea mult ne-am obisnuit cu ele si am pierde mult timp.

tygy77
Postat pe 26 Iulie 2013 13:41
Fara inovatiile pe care le folosim in fiecare zi, viata mea ar fi mai grea, mai trista si nu as mai ave ala fel de mult timp pentru mine si familia mea. Tehnologia ne usureaza munca, ne confera confort si rapiditate.
O zi din viata unui om fara inovatiile in materie de cosmetice dar si din alte domenii casnice,gospodaresti, ar fi de neconceput.Prea mult ne-am obisnuit cu ele si am pierde mult timp.

tygy77
Postat pe 26 Iulie 2013 13:42
Ar fi o zi in care mi-as aduce aminte de bunica mea, de copilarie si de tot ce a fost bun in acea perioada. As apasa mai putin pedala de acceleratie ca sa am timp sa-mi aduc total in minte acele vremuri.
medoc
Postat pe 26 Iulie 2013 13:49
Ar fi o zi in care as face poate mai putine lucruri, dar cu siguranta as avea timp pentru cei dragi, lucru care nu se prea intampla acum in aceasta era tehnologizata
kudika419819
Postat pe 26 Iulie 2013 13:52
Fara inovatiile care au simplificat viata de-a lungul timpului, chiar si o singura zi ar fi foarte grea. Nici nu pot sa imi imaginez viata fara lucrurile uzuale, pe care le folosim chiar fara sa ne dam seama de importanta lor, deoarece ne-am obisnuit atat de mult cu ele, incat nici nu ne gandim ca pe vremuri oamenii nu aveau la dispozitie asa ceva.
logic2000
Postat pe 26 Iulie 2013 14:18
Sint multe inovatii care ne-au schimbat viata:de la cosmetice,imbracaminte sau electronice pina la aparatura electrocasnica,toate participa la activitatile noastre de zi cu zi!Cum ar fi viata fara ele?Foarte grea:imi amintesc perioada cind nu aveam feon,sau masina de spalat,sau centrala termica(foloseam butelia)...
Viorica_Apostol_1
Postat pe 26 Iulie 2013 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga o geanta GUESS - partea a doua 626 De la: concursKudika 22 Ianuarie 2014 16:14
Concurs "Sotia perfecta" - Hallmark 500 De la: Luluk_g 9 Martie 2010 10:28
Castiga o surpriza dulce de la Heidi: o tableta de ciocolata personalizata! 26 De la: concursKudika 13 Martie 2014 21:46
Concurs: Regula numarul 1 pentru orice fata? Fii De Neoprit! 26 De la: concursKudika 21 Noiembrie 2015 10:37
Castiga mixuri cu gust bogat de la Doncafe 450 De la: concursKudika 8 Mai 2012 15:15