Setari Cookie-uri

Iubirea nu are varsta :)

Buna fetelor,

As dori sa imi dati un sfata sincer daca se poate si sa imi impartasiti din experienta voastra daca se poate cu argumente pro si contra.

Sunt intr-o relatie cu un barbat de 42 de ani pe fond de iubire din suflet. Amandoi afirmam ca suntem suflete pereche (eu am 26 de ani). El este
barbatul la care am visat, el este cel care ma rasfata, ma respecta, ma iubeste si ma face sa ma simti bine in pielea mea...eu sunt orientat pe cariera, el are un job de predat ore, nu are un job stabil, stam in orase diferite la zeci de km si ne vedem rar cam o data pe luna e bine. Eu mereu sunt in deplasare. (prin tara, strainatate datorita jobului meu).

La o analiza rece nu avem mare lucru in comun, el e opusul meu oglinda, vine ca o completare (ex. eu sunt cu muntele, el este cu marea, apa relaxarea, eu sunt ambitioasa ma lupt pt mine, el este relaxat, traieste ca un zeu, asa spune.).

Insa intervine o problema zic eu majora, desi tin la el (NU se pune problema de situatie financiara, averi aici in discutie, pt ca provenim din familii modeste) nu pot sa trec cu vederea varsta lui si experienta de viata, chiar daca el ma trateaza de la egal la egal, si parca am obosit de aceasta ''relatie'' veederi la o luna, vb prin internet foarte mult, iar cand ne vedem stam un week-end impreuna si ne bucuram de el la maxim, plecam amandoi fiecare cu treaba lui si iar incepem sa vb pe net si la telf. Ma simt ca si cum ar fi o coarda de elastic relatia asta.

Ah..el nu are planuri de casatorie, nu vrea copii, s-a obisnuit sa fie asa ''zeu'' singur. si nu stiu tin la el, il iubesc dar nu ma vad cu el impartind viata mea cu ''tot''tacamul. de fiecare data cand vroiam sa rup relatia, ma desparteam, reveneam iar si iar...nu stiu ce sa fac.

credeti ca o asemenea relatie rezista? ce parere aveti? va rog, fiti la concret.

Multumesc din suflet.

pace si iubire.
kudika050320
Postat pe 10 August 2013 11:04
De la: kudika050320, la data 2013-08-10 11:04:06 Buna fetelor,

As dori sa imi dati un sfata sincer daca se poate si sa imi impartasiti din experienta voastra daca se poate cu argumente pro si contra.

Sunt intr-o relatie cu un barbat de 42 de ani pe fond de iubire din suflet. Amandoi afirmam ca suntem suflete pereche (eu am 26 de ani). El este
barbatul la care am visat, el este cel care ma rasfata, ma respecta, ma iubeste si ma face sa ma simti bine in pielea mea...eu sunt orientat pe cariera, el are un job de predat ore, nu are un job stabil, stam in orase diferite la zeci de km si ne vedem rar cam o data pe luna e bine. Eu mereu sunt in deplasare. (prin tara, strainatate datorita jobului meu).

La o analiza rece nu avem mare lucru in comun, el e opusul meu oglinda, vine ca o completare (ex. eu sunt cu muntele, el este cu marea, apa relaxarea, eu sunt ambitioasa ma lupt pt mine, el este relaxat, traieste ca un zeu, asa spune.).

Insa intervine o problema zic eu majora, desi tin la el (NU se pune problema de situatie financiara, averi aici in discutie, pt ca provenim din familii modeste) nu pot sa trec cu vederea varsta lui si experienta de viata, chiar daca el ma trateaza de la egal la egal, si parca am obosit de aceasta ''relatie'' veederi la o luna, vb prin internet foarte mult, iar cand ne vedem stam un week-end impreuna si ne bucuram de el la maxim, plecam amandoi fiecare cu treaba lui si iar incepem sa vb pe net si la telf. Ma simt ca si cum ar fi o coarda de elastic relatia asta.

Ah..el nu are planuri de casatorie, nu vrea copii, s-a obisnuit sa fie asa ''zeu'' singur. si nu stiu tin la el, il iubesc dar nu ma vad cu el impartind viata mea cu ''tot''tacamul. de fiecare data cand vroiam sa rup relatia, ma desparteam, reveneam iar si iar...nu stiu ce sa fac.

credeti ca o asemenea relatie rezista? ce parere aveti? va rog, fiti la concret.

Multumesc din suflet.

pace si iubire.

el e lenes (zeu) cu tabieturi iar tu esti ....nemultumita
ce sa reziste? cum sa reziste?
maria-ioana
Postat pe 10 August 2013 12:17
De la: kudika050320, la data 2013-08-10 11:04:06 Buna fetelor,

As dori sa imi dati un sfata sincer daca se poate si sa imi impartasiti din experienta voastra daca se poate cu argumente pro si contra.

Sunt intr-o relatie cu un barbat de 42 de ani pe fond de iubire din suflet. Amandoi afirmam ca suntem suflete pereche (eu am 26 de ani). El este
barbatul la care am visat, el este cel care ma rasfata, ma respecta, ma iubeste si ma face sa ma simti bine in pielea mea...eu sunt orientat pe cariera, el are un job de predat ore, nu are un job stabil, stam in orase diferite la zeci de km si ne vedem rar cam o data pe luna e bine. Eu mereu sunt in deplasare. (prin tara, strainatate datorita jobului meu).

La o analiza rece nu avem mare lucru in comun, el e opusul meu oglinda, vine ca o completare (ex. eu sunt cu muntele, el este cu marea, apa relaxarea, eu sunt ambitioasa ma lupt pt mine, el este relaxat, traieste ca un zeu, asa spune.).

Insa intervine o problema zic eu majora, desi tin la el (NU se pune problema de situatie financiara, averi aici in discutie, pt ca provenim din familii modeste) nu pot sa trec cu vederea varsta lui si experienta de viata, chiar daca el ma trateaza de la egal la egal, si parca am obosit de aceasta ''relatie'' veederi la o luna, vb prin internet foarte mult, iar cand ne vedem stam un week-end impreuna si ne bucuram de el la maxim, plecam amandoi fiecare cu treaba lui si iar incepem sa vb pe net si la telf. Ma simt ca si cum ar fi o coarda de elastic relatia asta.

Ah..el nu are planuri de casatorie, nu vrea copii, s-a obisnuit sa fie asa ''zeu'' singur. si nu stiu tin la el, il iubesc dar nu ma vad cu el impartind viata mea cu ''tot''tacamul. de fiecare data cand vroiam sa rup relatia, ma desparteam, reveneam iar si iar...nu stiu ce sa fac.

credeti ca o asemenea relatie rezista? ce parere aveti? va rog, fiti la concret.

Multumesc din suflet.

pace si iubire.



Draga mea, sunt sute de mii de relatii asemanatoare cazului tau. Te "rasfata", te respecta, te iubeste...."barbatul la care am visat"...."ma face sa ma simt bine..."
Tu esti o oita frageda si el un lup pofticios
Parerea mea, poti pastra "analiza la rece" atat timp ca iti este bine!NU rezista o asemenea relatie, iti spun din experienta
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 12:18
rezista...rezista...da-i `nainte...nu te lasa!!!
eu_ovidiu
Postat pe 10 August 2013 12:19
Textul sugereaza "iubirea are varsta" si contrazice titlul (parerea mea!) :)
kudika325634
Postat pe 10 August 2013 12:20
Daca accepti o parere de barbat, as spune ca el pt tine nu o sa se schimbe si tu in el vezi protectia si aprecierea pe care inca le mai foloseste in relatie! Rezista, dar nu pt multa vreme, cel putin tu vei obosi sa-l vezi asa nonsalant!
Darius_
Postat pe 10 August 2013 13:06
De la: kudika050320, la data 2013-08-10 11:04:06 Buna fetelor,

As dori sa imi dati un sfata sincer daca se poate si sa imi impartasiti din experienta voastra daca se poate cu argumente pro si contra.

Sunt intr-o relatie cu un barbat de 42 de ani pe fond de iubire din suflet. Amandoi afirmam ca suntem suflete pereche (eu am 26 de ani). El este
barbatul la care am visat, el este cel care ma rasfata, ma respecta, ma iubeste si ma face sa ma simti bine in pielea mea...eu sunt orientat pe cariera, el are un job de predat ore, nu are un job stabil, stam in orase diferite la zeci de km si ne vedem rar cam o data pe luna e bine. Eu mereu sunt in deplasare. (prin tara, strainatate datorita jobului meu).

La o analiza rece nu avem mare lucru in comun, el e opusul meu oglinda, vine ca o completare (ex. eu sunt cu muntele, el este cu marea, apa relaxarea, eu sunt ambitioasa ma lupt pt mine, el este relaxat, traieste ca un zeu, asa spune.).

Insa intervine o problema zic eu majora, desi tin la el (NU se pune problema de situatie financiara, averi aici in discutie, pt ca provenim din familii modeste) nu pot sa trec cu vederea varsta lui si experienta de viata, chiar daca el ma trateaza de la egal la egal, si parca am obosit de aceasta ''relatie'' veederi la o luna, vb prin internet foarte mult, iar cand ne vedem stam un week-end impreuna si ne bucuram de el la maxim, plecam amandoi fiecare cu treaba lui si iar incepem sa vb pe net si la telf. Ma simt ca si cum ar fi o coarda de elastic relatia asta.

Ah..el nu are planuri de casatorie, nu vrea copii, s-a obisnuit sa fie asa ''zeu'' singur. si nu stiu tin la el, il iubesc dar nu ma vad cu el impartind viata mea cu ''tot''tacamul. de fiecare data cand vroiam sa rup relatia, ma desparteam, reveneam iar si iar...nu stiu ce sa fac.

credeti ca o asemenea relatie rezista? ce parere aveti? va rog, fiti la concret.

Multumesc din suflet.

pace si iubire.
rezista...daca iti gasesti si un amant mai tanar
INTELIGENTUL_INTELIGENT
Postat pe 10 August 2013 13:18
Cred ca ai punctat bine, protectia, siguranta sunt cuvintele cheie, pt ca exact asta caut, sunt prea matura pt varsta mea si nu gasesc ceea ce vreau intr-un barbat de varsta mea apropriata motiv pt care atrag mereu barbati in viata mea de peste 30 de ani. nu mai stiu ce sa zic. cred ca traiesc un paradox.
kudika050320
Postat pe 10 August 2013 13:23
nu vreau amant tanar..insa unde mai e in ziua de azi iubirea de suflet, din suflet..cand simti din suflet bataia ca este ''el'' the one..

unde mai sunt scrisori de dragoste scrise de amna, poezii la clar de luna ca mai demult (am avut parte si de asta), unde mai intalnesti barbati sensibili care sa iti aduca flori, ciocolata, sa te complimenteze sincer.

femeia reprezinta reflexia barbatului si invers..

unde mai sunt emotiile si trairile in care din priviri tu sa iti dai seama ca e el, ceilalti din jurul vostru..

insa astept pareri si de la barbati..

ce e drept, un barbat liber cu o experienta de viata si o varsta la 40 de ani va dori o femeie langa el mai tanara. da el nu vrea ceva mai serios..pt el, sa traim clipa acum momentan din suflet, iubire si fericire, ce poate fii mai frumos pe pamant..efemer si sublime..
kudika050320
Postat pe 10 August 2013 13:30
nu vrei amant tanar dar nici batran

s-a inventat e-mailul,google,id-ul de mess,e criza florile,cioco costa,au e-uri,pesticide si alte substante toxice,nu esti sigur de rezultat

nu ai de unde sa stii ca ala de 40 nu e sincer,de unde stii?

pentru ca nu-ti scrie scrisori,nu-ti da flori,cioco ?

dar tuu ii dai lui ceva inainte sa ceri si sa condamni ?
REAO
INTELIGENTUL_INTELIGENT
Postat pe 10 August 2013 13:36
De la: kudika050320, la data 2013-08-10 13:23:09Cred ca ai punctat bine, protectia, siguranta sunt cuvintele cheie, pt ca exact asta caut, sunt prea matura pt varsta mea si nu gasesc ceea ce vreau intr-un barbat de varsta mea apropriata motiv pt care atrag mereu barbati in viata mea de peste 30 de ani. nu mai stiu ce sa zic. cred ca traiesc un paradox.



De fapt tu esti atrasa de barbati mai in "varsta", nu esti o exceptie si nu-i un "paradox". Cand eram tanar eram contrariat de ce fetele de varsta mea prefera barbati maturi si chiar "mosi" in comparatie cu mine, dupa 40 de ani am inteles.
Dupa 35 de ani vei avea preferinta la tineri
Am cunoscut multe "babe" penibile!
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 13:42
Da, iubirea n-are vârstã, doar iubirea ta are câþiva aniºori.
Rezistã, cât reziºti tu.
Rebekka_
Postat pe 10 August 2013 13:42
De la: kudika_34407, la data 2013-08-10 13:42:06
De la: kudika050320, la data 2013-08-10 13:23:09Cred ca ai punctat bine, protectia, siguranta sunt cuvintele cheie, pt ca exact asta caut, sunt prea matura pt varsta mea si nu gasesc ceea ce vreau intr-un barbat de varsta mea apropriata motiv pt care atrag mereu barbati in viata mea de peste 30 de ani. nu mai stiu ce sa zic. cred ca traiesc un paradox.



De fapt tu esti atrasa de barbati mai in "varsta", nu esti o exceptie si nu-i un "paradox". Cand eram tanar eram contrariat de ce fetele de varsta mea prefera barbati maturi si chiar "mosi" in comparatie cu mine, dupa 40 de ani am inteles.
Dupa 35 de ani vei avea preferinta la tineri
Am cunoscut multe "babe" penibile!



Ieee, baba-i penibilã moºu' nu.
Rebekka_
Postat pe 10 August 2013 13:43
De la: kudika050320, la data 2013-08-10 13:30:15nu vreau amant tanar..insa unde mai e in ziua de azi iubirea de suflet, din suflet..cand simti din suflet bataia ca este ''el'' the one..

unde mai sunt scrisori de dragoste scrise de amna, poezii la clar de luna ca mai demult (am avut parte si de asta), unde mai intalnesti barbati sensibili care sa iti aduca flori, ciocolata, sa te complimenteze sincer.

femeia reprezinta reflexia barbatului si invers..

unde mai sunt emotiile si trairile in care din priviri tu sa iti dai seama ca e el, ceilalti din jurul vostru..

insa astept pareri si de la barbati..

ce e drept, un barbat liber cu o experienta de viata si o varsta la 40 de ani va dori o femeie langa el mai tanara. da el nu vrea ceva mai serios..pt el, sa traim clipa acum momentan din suflet, iubire si fericire, ce poate fii mai frumos pe pamant..efemer si sublime..



Totul este "efemer"! ai graja! timpul trece foarte repede! O femeie se "trece" mult mai repede.....dupa 40 de ani la revedere! Carpe diem!
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 13:51
De la: Rebekka_, la data 2013-08-10 13:43:54
De la: kudika_34407, la data 2013-08-10 13:42:06
De la: kudika050320, la data 2013-08-10 13:23:09Cred ca ai punctat bine, protectia, siguranta sunt cuvintele cheie, pt ca exact asta caut, sunt prea matura pt varsta mea si nu gasesc ceea ce vreau intr-un barbat de varsta mea apropriata motiv pt care atrag mereu barbati in viata mea de peste 30 de ani. nu mai stiu ce sa zic. cred ca traiesc un paradox.



De fapt tu esti atrasa de barbati mai in "varsta", nu esti o exceptie si nu-i un "paradox". Cand eram tanar eram contrariat de ce fetele de varsta mea prefera barbati maturi si chiar "mosi" in comparatie cu mine, dupa 40 de ani am inteles.
Dupa 35 de ani vei avea preferinta la tineri
Am cunoscut multe "babe" penibile!



Ieee, baba-i penibilã moºu' nu.



De cele mai multe ori "mosul" este penibil dar, totusi este mai acceptabil....Ce parere ai de o femeie de 42 de ani cu un "pusti" de 26 de ani?
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 13:55
De de e mai acceptabil?

Eii, Hollywood.
Rebekka_
Postat pe 10 August 2013 13:58
De la: Rebekka_, la data 2013-08-10 13:58:38De de e mai acceptabil?

Eii, Hollywood.

bruce willis rules!
MissDarine
Postat pe 10 August 2013 14:01
De ce e*...Scz!
Rebekka_
Postat pe 10 August 2013 14:02
De la: kudika_34407, la data 2013-08-10 13:51:02

Totul este "efemer"! ai graja! timpul trece foarte repede! O femeie se "trece" mult mai repede.....dupa 40 de ani la revedere! Carpe diem!

si de ce mama ma-sii ridica astia varsta de pensionare la 67, daca de la 40 esti baba????
MissDarine
Postat pe 10 August 2013 14:04
De la: MissDarine, la data 2013-08-10 14:04:07
De la: kudika_34407, la data 2013-08-10 13:51:02

Totul este "efemer"! ai graja! timpul trece foarte repede! O femeie se "trece" mult mai repede.....dupa 40 de ani la revedere! Carpe diem!

si de ce mama ma-sii ridica astia varsta de pensionare la 67, daca de la 40 esti baba????


Rebekka_
Postat pe 10 August 2013 14:04
De la: Rebekka_, la data 2013-08-10 13:58:38De de e mai acceptabil?

Eii, Hollywood.



Chiar nu sti nici macar nu "iti da prin gand"
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 14:06
Cred ca esti putin naiva. Stiu si eu barbati care scriu poezioare de dragoste...dar sunt complet iresponsabili si aerieni. Incearca sa gasesti un barbat cu picioarele pe pamant, care sa-ti arate ca te iubeste prin fapte, nu prin vorbe dulci sau bombonele. Stiu, la 26 de ani, visezi inca la fat-frumos. Ai grija ca timpul trece si daca iti pierzi tineretea intr-o relatie ce n-are niciun viitor, o sa regreti mai tarziu. O sa te trezesti la 30 de ani singura, la fel ca iubitul tau tomnatic. Pentru femei din pacate, e mai trist pentru ca ele nu pot face copii si la 50 de ani, cum fac barbatii. Tu esti insa cea care decide Eu in locul tau as pune capat relatiei. Dar...asa gandesc eu.
Micaell
Postat pe 10 August 2013 14:06
De la: kudika_34407, la data 2013-08-10 14:06:28
De la: Rebekka_, la data 2013-08-10 13:58:38De de e mai acceptabil?

Eii, Hollywood.



Chiar nu sti nici macar nu "iti da prin gand"


Nu ºtii...nu, nu ºtiu.
Dacã eºti bãrbat, atunci înþeleg de ce vb aºa.
Rebekka_
Postat pe 10 August 2013 14:08
De la: MissDarine, la data 2013-08-10 14:04:07
De la: kudika_34407, la data 2013-08-10 13:51:02

Totul este "efemer"! ai graja! timpul trece foarte repede! O femeie se "trece" mult mai repede.....dupa 40 de ani la revedere! Carpe diem!

si de ce mama ma-sii ridica astia varsta de pensionare la 67, daca de la 40 esti baba????



Ei, acum si tu! nu are legatura pensionarea cu..........poti fi pensionara si la 26 de ani daca, doane fereste esti in incapacitate de munca
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 14:09
De la: Rebekka_, la data 2013-08-10 14:08:41
De la: kudika_34407, la data 2013-08-10 14:06:28
De la: Rebekka_, la data 2013-08-10 13:58:38De de e mai acceptabil?

Eii, Hollywood.



Chiar nu sti nici macar nu "iti da prin gand"


Nu ºtii...nu, nu ºtiu.
Dacã eºti bãrbat, atunci înþeleg de ce vb aºa.



Ce sustin eu, fara a fi subiectiv, iti poate spune si o femeie
Vezi Tariceanu, s-a casatorit de cinci ori, ultima sotie are sub 30 de ani......"lumea" comenteaza, dar nu considera ceva "penibil"
Ce parere ai daca d-na Macovei se casatoreste cu un individ de 30 de ani?
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 14:19
Aaa, lumea!

N-am nicio pãrere. Nu mã intereseazã!
Rebekka_
Postat pe 10 August 2013 14:21
De la: Rebekka_, la data 2013-08-10 14:21:43Aaa, lumea!

N-am nicio pãrere. Nu mã intereseazã!


Da!, "lumea", vrem nu vrem, facem parte din "ea"
Independent de vointa noastra, faptele se intampla si sunt evidente!
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 14:33
o relatie in adevaratul sens al cuvantului nu se manifesta prin intalniri lunare ... nici chiar bilunare ... clar este ca amandoi sunteti comozi si cam lenesi . vrei sa vezi daca merge ? mutati-va impreuna pentru cateva luni bune sa zicem ... dadeti-va un pic cap in cap . atunci te vei lamuri daca este cu adevarat ceva sau nu . restul este vorbarie .
fa ce iti spune sufletul . dar probabil ca poti mult mai bine de o intalnire pe luna cu un barbat mai in varsta ca tine cu un sfert de secol .
claudio3
Postat pe 10 August 2013 16:33
De la: claudio3, la data 2013-08-10 16:33:46o relatie in adevaratul sens al cuvantului nu se manifesta prin intalniri lunare ... nici chiar bilunare ... clar este ca amandoi sunteti comozi si cam lenesi . vrei sa vezi daca merge ? mutati-va impreuna pentru cateva luni bune sa zicem ... dadeti-va un pic cap in cap . atunci te vei lamuri daca este cu adevarat ceva sau nu . restul este vorbarie .
fa ce iti spune sufletul . dar probabil ca poti mult mai bine de o intalnire pe luna cu un barbat mai in varsta ca tine cu un sfert de secol .


Ei bine, sa nu exageram, fata a spus ca diferenta este de numai 16 ani, nu un sfert de secol
Si o intalnire lunara este suficient....mai rarut ca-i mai dragut! De altfel este mult mai bine....avand in vedere ca este libera si nu este obligata sa-i miroase basinile in fiecare zi
kudika_34407
Postat pe 10 August 2013 16:49
citind mesajele voastre din exterior, mi-am / mi-au confirmat ceea ce simteam in interiorul meu, relatia aceasta a mea nu e ok, te poti pierde usor in santaje emotionale facute de celalalt. trebuie cineva de varsta mea apropriata. oricat de sensiblile am fii ca femei trebuie sa gandim si la rece.

multumesc ca v-ati oprit pt o clipa la topicul meu.

kudika050320
Postat pe 10 August 2013 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poezie despre userul thadoogback 90 De la: Barbie30 3 Martie 2014 14:04
Simt ca ma vrea doar pentru sex 10 De la: YullyNar3 29 Aprilie 2010 17:43
Femeile 59 De la: Petre_cel_Mare 25 Iunie 2013 17:51
am ramas insarcinata ???? 99 De la: Kathara 19 Octombrie 2009 17:27
Ajutor. Sangerari, posibila sarcina? 1 De la: Diana_Ionn_1 5 Iulie 2015 18:28