Setari Cookie-uri

ibitul a plecat acasa in tara si nu ma contacteaza.. ce sa fac??? va rog ajutati ma

te-a mai contactat iubi?
paradoxion_tertz
Postat pe 2 Septembrie 2013 21:23
Ramai mai bine pe acest topic,cu care ne-ai obisnuit de la inceput!
Ai zis in topicul nou ca el ti-a cerut sa-i lasi un timp de relax,tu fa cum crezi,daca ai rabdarea necesara sa-l astepti si sa-i ceri niste explicatii!Totusi nu ne-ai spus...cel putin mie .....din ce religie este sau ce rasa este,pt ca mie imi da cam multe de gandit povestea ta!!!
Titanika
Postat pe 3 Septembrie 2013 16:07
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-02 21:23:29te-a mai contactat iubi?

Dar tu cate conturi ai?
Vipassana
Postat pe 5 Septembrie 2013 00:52
poate ca de aia a plecat, sa se lecuiasca de tine
Radoi_Schengen_Stelian_1
Postat pe 8 Septembrie 2013 06:29
Sa nu intelegi nimic, omul a plecat la tratament nu la distractie. Daca nu te contacteaza inseamna ca nu poate. Uao, de ieri nu am vesti, ce perioada lunga.... Ai rabdare, el poate are alte probleme pe cap. De te gandesti neaparat ca s-a terminat relatia voastra?
kudika_29184
Postat pe 8 Septembrie 2013 06:29
De la: Titanika, la data 2013-09-03 16:07:07Ramai mai bine pe acest topic,cu care ne-ai obisnuit de la inceput!
Ai zis in topicul nou ca el ti-a cerut sa-i lasi un timp de relax,tu fa cum crezi,daca ai rabdarea necesara sa-l astepti si sa-i ceri niste explicatii!Totusi nu ne-ai spus...cel putin mie .....din ce religie este sau ce rasa este,pt ca mie imi da cam multe de gandit povestea ta!!!
..Rasa e sigura, e roman care locuieste in Londra"a plecat in tara", ea fiind romanca si el e roman, daca nu era roman formula altfel propozitia"iubitul meu a plecat in tara lui si nu imi da nici un sens de viata d ieri.Conteaza ce religie face parte? Daca e orthodox e mai presus decat altii? Nu!Fiecare ne regasim in povestea altei persoane..
kudika100024
Postat pe 8 Septembrie 2013 06:48
De la: Radoi_Schengen_Stelian_1, la data 2013-09-08 06:29:15poate ca de aia a plecat, sa se lecuiasca de tine
Daca asa cum spui tu, inseamna ca are de a face cu un mare las, care nu are curajul sa ii spuna in fata ce are de spus si a preferat sa fuga. ...
kudika100024
Postat pe 8 Septembrie 2013 06:57
De la: Vipassana, la data 2013-09-05 00:52:38
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-02 21:23:29te-a mai contactat iubi?

Dar tu cate conturi ai?


cate vrea kudika sa-mi lase.
paradoxion_tertz
Postat pe 8 Septembrie 2013 07:39
Imi pare rau ca sunt asa de directa dar tu nu prea mai ai ce sa mai faci.
Nu crezi ca e ceva ce tine de el?
ina_irinus906
Postat pe 8 Septembrie 2013 09:16
Ai rabdare si se va intoarcela tine dupa tratament daca vrea si te iubeste.
Corches_Sorin_1
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:23
pai..nu te supara..dar cum este posifil sa fi cu cineva de 9luni si sa nu ai un numar de telefon,o adresa,,,ceva?
cel mai bine e sa te imbarbatezi singura..ca alceva n-ai ce face..e clar ca nu tine suficient la tine...iar daca crezi acest lucru sunt doar scuzele care i le gasesti..o persoana care tine la tine..care-si doreste ceva nu tine,,nu se poarta asa..
in timp o sa-ti treaca..incearca sa fi pozitiva..
stiu ca suna a teorie..dar pana la urma nu ai ce sa faci..nu poti sa stai sa plangi la infinit..ori sa stai cu ganduri negative..
in viata sunt lucruri mult mai grave...pana la urma viata merge inainte oricat de greu ne-ar fi..asa ca...capul sus !!
sonia_mira
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:26
Elle_Elena
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:33
Elle_Elena
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:35
Iubitul tau NU vrea sa-ti raspunda. S-a lecuit ! Poate a vrut ,,sa se lecuiasca" de tine,te-ai gandit la asta ?Poate e casatorit :)(altfel nu vad de ce atata mister). Vezi-ti de viata ta si nu mai plange ! ,, Ai irosit iubirea pe un dobitoc"
Elle_Elena
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:38
Asteapta si vezi daca se merita asteptarea .
Corches_Sorin_1
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:54
Poate e casatorit trebuia sa verifici cand era cu tine dar nu e tarziu sa verifici macar acum sa sti cum sta treaba .
Corches_Sorin_1
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:56
da...ce sa faci? ,,,, uital .treci la nivelul urmator ,lumea ii plina de barbati...
Ilie_Victor_1
Postat pe 8 Septembrie 2013 11:39
Unii oameni sunt chiar imposibili ca sa nu folosesc alte cuvinte ofensive la adresa unora. Femeia are un "of" pe care si l-a spus si voi nu stiti decat sa o luati la misto .E usor sa deschizi gura atunci cand nu ti se intampla tie, ar fi cazu sa va abtineti daca nu aveti de gand sa dati un sfat bun, daca aveti chef de misto-uri duceti-va pe mIRC.

Iar in cazul tau draga mea, n ai de unde sa stii ce s-a intamplat. Daca nu ii cunosti nici un prieten din tara sau familie sau orice, n-ai cum sa afli decat de la el. In plus nu e o idee prea buna sa stai sa plangi si sa te gandesti non stop la asta. Vezi-ti de treburile tale si nu mai suferi din cauza unor lucruri care nu tin de tine. Pana nu afli motivul pentru care n-a dat semn nu vad de ce ar trebui sa plangi. Fi rabdatoare si gaseste ceva de facut sa iti ia gandul de acolo!
ellutza01
Postat pe 8 Septembrie 2013 13:43
Ce pot sa iti spun eu din proprie experienta este , ca daca ar exista din partea lui aceleasi sentimente nu ar ezita sa te contacteze. Am avut si eu asa un iubit nepasator care astepta sa il contactez doar eu si nu parea deloc nerabdator sa ia legatura cu mine sa stie cum imi merge, cum ma simt, sa imi spuna ce dor Ii este de mine. Mi-am pierdut doi ani alaturi de el iar acum mi-am gasit marea si unica mea iubire. De cand suntem impreuna de 4 ani, fie ca era el plecat in delegatie sau eu departe cu treburi nu a trecut o zi fara sa ne scriem macar 4-5 mesaje pe zi , sa ne sunam(mai mult el pe mine :P) chiar daca costurile au fost pe urma mari. Cand iubesti pe cineva cu adevarat nu poti sta asa departe de el fara sa il contactezi , sa il ti la current cu tot ce faci si mai ales sa-ti exprimi dorul si singuratatea cand nu este lg. tine. Nu cred ca esti cu persoana potrivita, pt ca altfel ar simti si el la fel ca tine.Imi pare rau sa iti zic asta , dar este numai o parere.
kudika_18507
Postat pe 8 Septembrie 2013 13:54
"Noi ne am intilnit in londra si el aici traieste .. Dar aici medicina e foarte rea si foarte scump .. De aceea a plecat acasa posibil pe a Luna sau mai mult nu se stie.. Dar de iari pina acum inca nu am auzit de la el ...
Nu stiu ce se intimpla de ce nu ma contacteaza ..

Sincer mie foarte greu .. Poate ca tin si il iubesc mai mult decit el pe mine"
..................
zici ca'i fragment din celebra "scrisoare nigeriana"! sigur e tradus cu google translate!
lone_star
Postat pe 8 Septembrie 2013 14:24
Saracul, cum a plecat de la priza ta, cum i s-au descarcat bateriile... Sau bateriile i s-au descarcat tocmai pentru ca avea tot timpul priza langa ee? Acum o fi in cautarea altei prize, ca sa se incarce, cine stie. Raspunsul la dilema ta e cat se poate de simplu: ALTUL.
titelus2003
Postat pe 8 Septembrie 2013 14:28
dupa 9 luni nu ai nr lui de tel , dar ce ai facut ai vb pana acum numai pe skype cu el? nu e bine...deloc!
yumy
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:13
De la: MissDarine, la data 2013-09-02 20:58:41[quote name='kudika_932853' date='2013-09-01 13:29:55'De aceea a plecat acasa posibil pe a Luna sau mai mult nu se stie..

iubitu' e astronaut![/quote]
eu cred ca este martian
yumy
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:14
si eu cred ca e martian.
kind_er
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:20
TREBUIE SA VORBESTI CU MARE ATENTIE SI SINCERITATE CU TINE INSATI LOCUL ACESTA PE CARE TI L-AI ALES SA PRIMESTI SFATURI DE AJUTOR ESTE INDOELNIC IN OPINIA MEA CA SI OBIECTIVITATEA SFATURILOR SIA BUNELOR INTENTII.EU PERSONAL TE SFATUIESC PENTRU O PERIOADA SA AI RABDARE MAI ALES DACA IL IUBESTI MULT TINAND CONT DE CEL MAI FRUMOS PROVERB CRESTIN CARE SPUNE CA "RABDAREA ESTE INTELEPCIUNEA SFINTILOR" SI DE LA RABDARE VINE SI PROVERBUL CU TACEREA II FRIGI PIELEA MAMA LUI DE GOLAN SA PLECE ASA DE NEBUN IN LUME DUPA ATATI ANI PETRECUTI ALATURI DE TINE ANALIZEAZA CAUZELE SI DACA POT FI SCHIMBATE CAND VA VENI VREMEA. IN RESTE RUGACIUNEA SINCERA DIN STRAFUNDUL SUFLETULUI FACE CELE MAI MARI MIRACOLE
DUMNEZEU FIE CU TINE FEMEIEE.
kudika445747
Postat pe 8 Septembrie 2013 18:24
De la: ellutza01, la data 2013-09-08 13:43:41Unii oameni sunt chiar imposibili ca sa nu folosesc alte cuvinte ofensive la adresa unora. Femeia are un "of" pe care si l-a spus si voi nu stiti decat sa o luati la misto .E usor sa deschizi gura atunci cand nu ti se intampla tie, ar fi cazu sa va abtineti daca nu aveti de gand sa dati un sfat bun, daca aveti chef de misto-uri duceti-va pe mIRC.



da, ce oameni nesimtit si imposibili!
paradoxion_tertz
Postat pe 8 Septembrie 2013 20:45
Ca sa te incurajez iti pot spune doar atat ,nu dispera daca este al tau te va cauta si va veni ,nu insista ,fii demna ca sigur ai sa intalnesti adevarata dragoste cand el te va coplesi cu multa atentie si multa dragoste . In orice relatie unul iubeste mai mult ,acum tu esti cea care iubesti mai mult dar va veni timpul cand itradevar vei fi iubita ! noi femeile cand suntem tinere iubim ce nu trebuie iubit ,asteptam miracole de la oameni mediocri in plan afectiv dar nu stii ce fericita poti fi cand esti iubita ,mai putin fericita cand iubesti ,mai ales daca ai ghinionul sa iubesti pe cine nu merita !
kudika351629
Postat pe 8 Septembrie 2013 22:24
De la: kudika351629, la data 2013-09-08 22:24:27Ca sa te incurajez iti pot spune doar atat ,nu dispera daca este al tau te va cauta si va veni ,nu insista ,fii demna ca sigur ai sa intalnesti adevarata dragoste cand el te va coplesi cu multa atentie si multa dragoste . In orice relatie unul iubeste mai mult ,acum tu esti cea care iubesti mai mult dar va veni timpul cand itradevar vei fi iubita ! noi femeile cand suntem tinere iubim ce nu trebuie iubit ,asteptam miracole de la oameni mediocri in plan afectiv dar nu stii ce fericita poti fi cand esti iubita ,mai putin fericita cand iubesti ,mai ales daca ai ghinionul sa iubesti pe cine nu merita !


cu asa mesaj, imi vine sa te caut si sa te cer de nevasta.
dar stiu ca asta va fi singurul tau mesaj. restul sunt de la concursuri
paradoxion_tertz
Postat pe 8 Septembrie 2013 22:26
GIZAS!

infidel
Postat pe 9 Septembrie 2013 00:51
Nu te mai gandi ca a patit ceva , mai bine gandeste-te ca nu te mai vrea , asadar cauta un altul sanatos .
kudika_931639
Postat pe 9 Septembrie 2013 04:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum as putea sa il fac sa inceteze? 4 De la: rashela 29 Iulie 2009 03:27
Barbatul-Balanta 56 De la: oltytzuk 4 August 2012 15:44
Berbecut 5 De la: louiza 17 Iulie 2010 18:18
Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!?? 108 De la: ralukiss 2 Noiembrie 2009 17:29
ibitul a plecat acasa in tara si nu ma contacteaza.. ce sa fac??? va rog ajutati ma 63 De la: paradoxion-secund 26 Septembrie 2013 14:18